>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
S 0

strogonoff

Użytkownik
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,16002588,130_tys__grzywny_za_nielegalne_zaklady__Drakonski.html
Dobre wieści dla legalnie działających w Polsce firm bukmacherskich? Polskim graczom grożą surowe grzywny? Wygląda na to, że kraje europejskie zaostrzają działania zmierzające do rozprawienia się z nielegalnym hazardem w internecie.
Wedle raportu firmy doradczej Roland Berger szacunkowa wartość obrotów rynku internetowych gier losowych w Polsce sięgnęła 4,9 mld zł. Tylko 9 proc. z tego przypadło na cztery zarejestrowane u nas legalnie działające firmy: Fortunę, STS, Milenium i Totolotka. Reszta, 91 proc. rynku, przypadła nielegalnym bukmacherom oferującym swoje usługi z zagranicy, niepłacącym w Polsce podatku ani niepodlegającym polskiemu prawu. Dwóch największych operatorów gier losowych w Polsce, Bet365 i Bet-at-home, ma ponad 50 proc. rynku. A Polacy są jedną z najważniejszych grup klientów dla zagranicznych firm bukmacherskich.


Jak naprawić patologię
Od pewnego czasu legalnie działające na naszym rynku firmy domagają się takich zmian przepisów i takich działań rządu, które skutecznie ograniczyłyby szarą strefę w zakładach bukmacherskich w internecie. Wskazują na rozwiązania zastosowane np. przez Włochów. W 2006 r. poszerzyli oni katalog dozwolonych gier, wprowadzili system licencji, obniżyli podatki (dla zakładów sportowych online wynoszą teraz 2-5 proc. od obrotu), rozpoczęli blokowanie stron nielegalnych operatorów oraz zezwolili legalnym bukmacherom na reklamowanie się. Rok później 17 proc. rynku gier hazardowych online było w rękach licencjonowanych operatorów. Po pięciu latach ten udział urósł do 80 proc. - Na zmianach skorzystali wszyscy. Zarówno gracze, jak i budżet włoski - mówią bukmacherzy. - Dlaczego nie mielibyśmy skorzystać z dobrych wzorów - pytają.
Z nadzieją patrzą też na działania innych krajów europejskich, które zaostrzają walkę z nielegalnymi zakładami w internecie. Przywołują najświeższy przykład z Czech. Tamtejsza prasa donosi, że właśnie zapadł wyrok w sprawie użytkownika nielegalnego portalu bukmacherskiego. Został on obciążony rekordowo wysoką karą, która wyniosła 850 tysięcy czeskich koron (niemal 130 tys. zł). Zwracają przy tym uwagę, że polskim amatorom zakładów bukmacherskich również grożą kary za korzystanie z usług nielegalnych operatorów. Za takich uważa się takie podmioty, które bez zgody krajowego regulatora oferują w internecie zakłady wzajemne z różnych miejsc na świecie.
Polak zagrożony karą?
- Każda osoba korzystająca z usług nielegalnych operatorów w świetle polskiego prawa jest narażona na odpowiedzialność karną skarbową. Oznacza to, że Polacy - podobnie jak Czesi - mogą być surowo karani za zawieranie zakładów bukmacherskich za pośrednictwem portali należących do podmiotów działających poza prawem - uważa Tomasz Manicki, z kancelarii prawnej White &amp; Case. - Polski gracz powinien być świadomy, że za korzystanie z nielegalnego hazardu - w tym zakładów wzajemnych - może być sądzony dwukrotnie, bo na podstawie dwóch odrębnych aktów prawnych - ustawy o grach hazardowych, jak i kodeksu karnego skarbowego - dodaje.
Tymczasem u nas działający w internecie bukmacherzy z &quot;szarej strefy&quot; obsługują niemal pół miliona aktywnych kont. Zdaniem ekspertów oznacza to, że wszyscy ich posiadacze - korzystający z nielegalnych gier wzajemnych - narażeni są nie tylko na grzywny przewidziane polskim prawem, ale również na osobistą odpowiedzialność o charakterze karnym.
&quot;Wyborcza&quot; rozmawiała z jednym z graczy. Przyznał, że wyniki obstawia u jednego ze znanych zagranicznych organizatorów zakładów. W świetle polskich przepisów nielegalnego. - To nie miało żadnego znaczenia. Nie miałem świadomości, czy to, co robię, jest legalne czy nie. Podpatrzyłem u kolegi, gdzie obstawia, i poszedłem jego śladem - mówi. Pieniądze na zakłady przelewa za pośrednictwem legalnie działającego zagranicznego portalu umożliwiającego dokonywanie płatności. W ten sam sposób, za pośrednictwem tego portalu, trafiają do niego wygrane. Stamtąd przelewa pieniądze na swoje konto bankowe. - Nikt nigdy nie zakwestionował pochodzenia tych pieniędzy. Fiskus musiałby przeprowadzać specjalne śledztwo, żeby wykryć, za co płacę i skąd dostaję te pieniądze. Przy niewielkich stawkach to mało prawdopodobne - przekonuje.
Legalizować?
- Skuteczna walka z &quot;szarą strefą&quot; internetowych zakładów sportowych to kompilacja kilku narzędzi kontrolnych. Przede wszystkim jednak nacisk powinien zostać położony na skuteczne egzekwowanie istniejącego prawa za pomocą instrumentów kontroli rynku zakładów bukmacherskich online, wzorem wielu europejskich krajów - mówi tymczasem prawnik Konrad Łabudek.
Przywołuje przykłady z Włoch i Danii. Mówi, że we Włoszech jeszcze w 2006 r. cały rynek należał do nielegalnych operatorów i nie generował żadnych wpływów do państwowej kasy. Natomiast w 2011 r. podatki z tytułu gier losowych online sięgnęły już ok. 200 mln euro. Ze wspomnianego raportu firmy Roland Berger wynika, że po uporządkowaniu polskiego rynku zakładów bukmacherskich online do budżetu państwa mogłoby trafiać rocznie blisko 600 mln zł z podatku od gier wzajemnych w internecie.
Nasza branża bukmacherska chętnie przywołuje badania przeprowadzone przez MillwardBrown w marcu 2014 r., w których 75 proc. ankietowanych poparło blokowanie nielegalnych witryn hazardowych, a według deklaracji 77 proc. badanych zająć się tym powinny organy państwa.
 
J 159

jonaszdt

Użytkownik
Coś czuje że kwestia 1-2 lat i zablokują nam możliwość gry w becie, pinnku itd.
Skrill już przecież testuje na niektórych kontach blokadę płatności na cele hazardzowe.
Brak słów.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
1. Coś czuje że kwestia 1-2 lat i zablokują nam możliwość gry w becie, pinnku itd.
2. Skrill już przecież testuje na niektórych kontach blokadę płatności na cele hazardzowe.
Brak słów.
Nie ma takiej możliwości jedynie dana firma może zakazać rejstracji z danego terytorium.
2. Proponuje przeczytać co jest skrill. Skrill akurat nie ma nic wspólnego z Polską i tym czy TY grasz czy nie a blokowanie płatności na cele hazardowe ma tylko miejsce w przypadku jeżeli sam tego chcesz i dokonasz wpłaty zaznaczając że nie chcesz aby wpłacone środki były użyte na cele hazardowe.
Cztery zarejestrowane u nas legalnie działające firmy: Fortunę, STS, Milenium i Totolotka.
Jedynie te 4 firmy to legalne podmioty działające na rynku bukmacherskim w Polsce. Tylko tam możesz legalnie grać. We wszystkich innych których grasz robisz to teoretycznie nie legalnie.
 
B 0

bailamos

Użytkownik
A wiec to są te nowości ? No to pięknie bo miałem zamiar grać w pinnacle ale skoro takie kary groza to odpuszczam i pozostanę w naziemnym. Czekałem od stycznia na zmianę ustawy hazardowej ale minęły 2 miesiące które Bruksela dała Polsce i nic nowego na drodze do tego by cos sie ruszyło w strone internetowych zagranicznych buków ...
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
A wiec to są te nowości ? No to pięknie bo miałem zamiar grać w pinnacle ale skoro takie kary groza to odpuszczam i pozostanę w naziemnym. Czekałem od stycznia na zmianę ustawy hazardowej ale minęły 2 miesiące które Bruksela dała Polsce i nic nowego na drodze do tego by cos sie ruszyło w strone internetowych zagranicznych buków ...
Spokojnie teraz są wybory powoli wszystko będzie się zmieniać nie można reagować nerwowo większość tego typu artykułów piszą osoby &#39;&#39;przyjazne&#39;&#39; bukmacherom naziemnym.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
piszą osoby &#39;&#39;przyjazne&#39;&#39; bukmacherom naziemnym.
A świadczą o tym jakies durne badania, że wiekszość badanych chce kar i blokowania internetem stron buków...Chciałbym poznać kto robił te badania i na jakiej grupie osób, bo pięknie się tymi badaniami posługują tylko, że nie ma żadnych konkretów.
 
ogarnijsie 279

ogarnijsie

Użytkownik
A świadczą o tym jakies durne badania, że wiekszość badanych chce kar i blokowania internetem stron buków...Chciałbym poznać kto robił te badania i na jakiej grupie osób, bo pięknie się tymi badaniami posługują tylko, że nie ma żadnych konkretów.
I na czyje zlecenie ????
Temat &quot;nielegalnej&quot; bukmacherki pojawia się co jakiś czas w mediach, często przy okazji różnych wyborów...
Jednak tak jak mówisz, badania wielce robione, problem niby jest a konkretów żadnych. I dopóki żaden konkret się nie pojawi to nie ma się w ogóle czym przejmować.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
I na czyje zlecenie ????
Temat &quot;nielegalnej&quot; bukmacherki pojawia się co jakiś czas w mediach, często przy okazji różnych wyborów...
Jednak tak jak mówisz, badania wielce robione, problem niby jest a konkretów żadnych. I dopóki żaden konkret się nie pojawi to nie ma się w ogóle czym przejmować.
Jasne ze nie ma sie czym przejmowac to wszystko trwa juz ladnych pare lat, wszyscy sraja w gacie a tak naprawde nie bylo jeszcze w Polsce ani jednego wyroku dotyczacego nielegalnej gry u zagranicznego buka. Poczytajcie posty w tych tematach sprzed 5,7lat jest napisane prawie to samo-
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Jasne ze nie ma sie czym przejmowac to wszystko trwa juz ladnych pare lat, wszyscy sraja w gacie a tak naprawde nie bylo jeszcze w Polsce ani jednego wyroku dotyczacego nielegalnej gry u zagranicznego buka.
a uwazasz, ze to, ze nie bylo oznacza, ze nie bedzie ? Nie mozna tego zakladac...Co prawda na dzien dzisiejszy ustawa wydaje sie bublem i nie mozliwa do realizacji, ale bylo juz wiele analogicznych przypadkow. Szczerze mowiac nie zdziwiloby mnie gdyby jednak ta ustawa &quot;ruszyła&quot; z miejsca.
 
ogarnijsie 279

ogarnijsie

Użytkownik
a uwazasz, ze to, ze nie bylo oznacza, ze nie bedzie ? Nie mozna tego zakladac...Co prawda na dzien dzisiejszy ustawa wydaje sie bublem i nie mozliwa mdo realizacji, ale bylo juz wiele analogicznych przypadkow. Szczerze mowiac nie zdziwiloby mnie gdyby jednak ta ustawa &quot;ruszyła&quot; z miejsca.
Pewnie, że nie można zakładać, że taki status się utrzyma w nieskończoność. Najważniejsze jednak, że w tym momencie jest to bubel i nie ma sensu się o to martwić. Jak coś kiedyś ruszy to wtedy będziemy myśleć. Bo to może równie dobrze ruszyć w przeciągu najbliższych miesięcy jak i najbliższych lat.
Post dla uspokojenia ludzi, którzy się boją na zapas ;)
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
a uwazasz, ze to, ze nie bylo oznacza, ze nie bedzie ? Nie mozna tego zakladac..
dokładnie tak uważam, obiecanki cacanki tak jest dokładnie z wszystkim. Jak mi dasz choć jeden przykład kiedy jakikolwiek polityk wywiązał się z tego co obiecał przed wyborami może zaczne w to wierzyć.
Pewnie, że nie można zakładać, że taki status się utrzyma w nieskończoność.
Ja zakładam kilkanascie lat może trochę więcej.
Post dla uspokojenia ludzi, którzy się boją na zapas :wink:
Tacy ludzie zawsze byli, są i będą. Zobacz posty z przed paru lat i dzisiejsze, taki sam problem 0 rozwiązań.
Jakby ustawa ruszyła z miejsca co by to oznaczało ? Ze np skrill i bukmacherzy bedą współpracować z Polskim USem ?
Nie rozumiem wogóle takiego myślenia. Skąd wogóle tak śmieszne pytanie ?
Skrill z polskim USem ? A wiesz co to jest skrill ? Skrill nie ma nic wspólnego z Polską pozatym że akceptuje użytkowników z Polski. Nie jest w Polsce zarejstrowany, nie placi podatków w PL a pozatym nie jest bankiem.
Więc co ma wspólnego jakaś firma która jest zarejstrowana na drugim końcu świata (w Kanadzie ) z Polskim urzędem skarbowym?.
Jakoś nigdy nie słyszałem żeby żaden bank na kajmanach, curacao czy wyspach wanuatu współpracował z Polskim urzędem.
Jak Ty to sobie wogóle wyobrażasz ?
Skrill i Bukmacherzy napewno nie będą współpracować nie ma wogóle takiej możliwosi i nie wiem skąd Ci to przyszło to głowy. Nie rozumiem takiego myślenia że jak u buka zobaczysz Polski język to odrazu myślisz że ma coś wspólnego z działanością na terytorium Polski.
W polsce są 4 legalnie działające firmy bukmacherskie a kasyna które umożliwiało by grę przez internet nie ma żadnego.
 
J 159

jonaszdt

Użytkownik
Sylwek nie opowiadaj głupot. Są kraje gdzie skrill i neteller blokują możliwość depozytu na serwisy bukmacherskie. Co je łączy ? To że w tych rejonach bukmacherka jest nielegalna.
Skrill zresztą blokuje taką możliwość niektórym Polakom, na razie w fazie testów ????
 
A 226

adiqq

Użytkownik
Generalnie zgadzam się z Sylwkiem , UE może się wkurzy w końcu i niejako zmusi nasz kochany kraj do zmiany tego bubla prawnego - tyle że to moze oznaczać zmiany na gorsze.
A to że skrill i neteller testuje pewne rozwiązania to akurat dla mnie nic dziwnego - byłbym wręcz zdziwiony gdyby tego robili.
 
savi 52

savi

Użytkownik
Chciałbym poznać kto robił te badania i na jakiej grupie osób, bo pięknie się tymi badaniami posługują tylko, że nie ma żadnych konkretów.
Ja bym się nie doszukiwał jakiegoś podstępu w tych badaniach i zlecenia od rządu. Można domniemywać, że jakąkolwiek przygodę z zakładami miała tylko pewna mała część jeżeli chodzi o mężczyzn, a ilość kobiet w tym fachu jest minimalna. Na pytanie o zabronienie urządzania nielegalnych zakładów pewnie połowa ankietowanych nawet nie wiedziała, co to są te zakłady. A gdy dowiedzieli się, że to &quot;hazard&quot;, kierując się panującymi stereotypami odnośnie hazardzistów (rozbijane rodziny, przegrywane domy), odpowiedź u większości osób mogła być tylko jedna ????
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Są kraje gdzie skrill i neteller blokują możliwość depozytu na serwisy bukmacherskie. Co je łączy ? To że w tych rejonach bukmacherka jest nielegalna.
Skrill zresztą blokuje taką możliwość niektórym Polakom, na razie w fazie testów ????
Nie wiem skąd masz takie info. Nigdy o takim czymś nie słyszałem.
11.2. Surowo zabrania się dokonywania płatności dla lub akceptowania płatności od osób lub podmiotów oferujących nielegalne usługi hazardowe, włączając w to (lecz nie ograniczając się do) nielegalnych zakładów sportowych, gier w kasynach oraz pokera. Mamy prawo do zawieszenia lub zamknięcia konta Skrill w każdej chwili bądź też odmówienia realizacji lub unieważnienia danej transakcji w przypadku, gdy będziemy podejrzewali, że bezpośrednio lub pośrednio używają Państwo konta Skrill do nielegalnych transakcji hazardowych lub konto jest używane w powiązaniu z takimi transakcjami. Do krajów, w których zabroniony jest hazard on-line zaliczają się Stany Zjednoczone Ameryki, Turcja, Chiny, Malezja i Izrael. Niniejsza lista nie jest wyczerpująca i do zakresu Państwa obowiązków należy upewnienie się, że nie używają Państwo naszych usług do transakcji, które mogą być uważane za nielegalne w obrębie jurysdykcji kraju, w którym Państwo mieszkają.
Nie od dzisiaj wiadomo że hazard w internecie jest nie legalny.
Nigdy jednak nie słyszałem żeby skrill blokował jakieś takie transakcje to do użytkownika należy zorientowanie się czy dana transakcja jest legalna.Skrill nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci wręcz przeciwnie regulamin jest tak skonstruowany że teoretycznie zamkną konto powołujac się np na ten pkt regulaminu i nie oddadzą pieniędzy a Ty nie będziesz miał szans ich odzyskać.
Jeszcze raz pytam co skrill ma wspólnego z Polską i Polskim prawem ? oprócz tego że dozwolona jest rejestracja klientów z Polski ? Wbrew pozorom bardzo mało ludzi wie co to jest skrill. Spytaj któregoś znajomego który nie gra czy wie co to jest skrill. Zobacz listę partnerów skrilla. 90% to są bukmacherzy i kasyna.
Wyobraź sobie że nagle skrill blokuje dla użytkowników z Polski wpłaty na cele hazardowe. Jego liczba użytkowników nagle spadnie myślę że nawet o 90% nie wiem jak ty ale ja nie słyszałem żeby ktoś używał skrilla do innych celów niż hazardowe może jest jakaś grupa osób która używa go np do przesyłania pieniędzy za granicę ale podejrzewam że jest to ułamek procenta ludzi którzy wykorzystują go wyłącznie do celów hazardowych.
 
B 0

bailamos

Użytkownik
Sylwek dzięki za odp teraz mniej wiecej wiem o co chodzi . No ale to nasuwa sie z kolei drugie pytanie : Po co w takim razie czekacie aby ustawa sie zmieniła skoro teraz jest dobrze ?

Czy Curacao należy do kraju członkowskiego
Unii ?
 
savi 52

savi

Użytkownik
Po co w takim razie czekacie aby ustawa sie zmieniła skoro teraz jest dobrze ?
Jak teraz jest &quot;dobrze&quot;? To, że w tej chwili jest to martwa regulacja i kary przewidziane w ustawie nie są egzekwowane, nie znaczy to, że tak będzie cały czas. Coraz więcej przesłanek wskazuje, że zbliża się moment, w którym mogą paść pierwsze kary - m.in. odważne wypowiedzi Kapicy, newsy o egzekwowaniu w innych krajach czy blokowanie transferu środków na Skrill&#39;u. Dopiero zmiana w przepisach pozwoli się czuć w pełni bezpiecznym, umożliwi bezpośredni transfer dowolnej wielkości środków na linii polski bank - bukmacher bez żadnych obaw o ew. przyszłe konsekwencje i bez używania &quot;pośredników&quot; takich jak Skrill. Jednak na taką zmianę w ogóle się nie zanosi ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom