>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
kraher 306

kraher

Użytkownik
tzn co planuja jeszcze zrobic &gt;
Kilka miesięcy temu mówiłem, że PiS nie odpuści z blokowaniem stron, bo tego typu mechanizm będzie wykorzystany również w innych aspektach. W międzyczasie również wspominałem, że nie jest przypadkiem uchwalenie kilka miesięcy temu ustawy antyterrorystycznej. To co obserwujecie na chwilę obecną, to tylko i wyłącznie preludium do przyszłych działań aparatu represji.

Mozę powtórzę raz jeszcze: &quot;Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.&quot;

Wszystkie te mechanizmy są przygotowywane do rozpoczęcia wojny totalnej z &quot;nielegalną konkurencją&quot;, i nie chodzi tu o konkurencję dla STS czy Fortuny, ale dla Totalizatora Sportowego.
Nie chcę się wdawać w szczegóły, ale możecie być więcej niż pewni, że w niedalekiej przyszłości wasze logi internetowe będą analizowane pod kątem korzystania z nielegalnych treści. Z resztą już po wejściu w życie najnowszej nowelizacji, będą magazynowane dane osób, które pomimo ostrzeżenia ze strony MF, będą wchodziły na strony nielicencjonowanych bukmacherów.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Wejść, można, wpłacić na konto buka też no i mogę sobie legalnie transmisję za darmo oglądać z El Clasico niż na pirackim streamie. Nikt mi tego nie zabroni.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Wejść, można, wpłacić na konto buka też no i mogę sobie legalnie transmisję za darmo oglądać z El Clasico niż na pirackim streamie. Nikt mi tego nie zabroni.
Absolutnie nie twierdzę, że tego typu działanie będzie objęte jakimikolwiek sankcjami. Jednakże wiedz jedno, że tego typu poczynania tj. wchodzenie na strony nielegalnych bukmacherów sprawią, że zajdzie uzasadnione podejrzenie popełnienie przestępstwa. Skutkiem tego będzie dokładnie prześwietlenie danej osoby, łącznie ze sprawdzeniem wszystkich możliwych kanałów płatności.
Analogiczna sytuacja występuje w przypadku, gdy złożysz donos na daną osobę.
Ludzie myślcie trochę, bo niebawem kończy się &quot;okres przejściowy&quot;.
Zniknie też ostatnia linia obrony, czyli zasłanianie się niewiedzą. Nie będzie można już ściemniać przed sądem, że grałem w bahu, bo widziałem ich reklamę w TV.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
No i co myślisz, że zagraniczny bukmacher działający legalnie na terenie UE udostępni dane, historię gracza bo poproszą go o to PL służby?
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
Absolutnie nie twierdzę, że tego typu działanie będzie objęte jakimikolwiek sankcjami. Jednakże wiedz jedno, że tego typu poczynania tj. wchodzenie na strony nielegalnych bukmacherów sprawią, że zajdzie uzasadnione podejrzenie popełnienie przestępstwa. Skutkiem tego będzie dokładnie prześwietlenie danej osoby, łącznie ze sprawdzeniem wszystkich możliwych kanałów płatności.
Analogiczna sytuacja występuje w przypadku, gdy złożysz donos na daną osobę.
Wystarczy wejść na pirackie streamy, aby załapać się na wyskakujące okienka/strony z przekierowaniem na zagranicznych bukmacherów. Wiele wejść może być przypadkowych i ten rejestr osób będzie baaaardzo pokaźny.

Szczególnie bet365 w tym króluje i jest jedną ze stron, która ma najwięcej wyświetleń w Polsce dzięki spamowi.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Wystarczy wejść na pirackie streamy, aby załapać się na wyskakujące okienka/strony z przekierowaniem na zagranicznych bukmacherów. Wiele wejść może być przypadkowych i ten rejestr osób będzie baaaardzo pokaźny.
Szczególnie bet365 w tym króluje i jest jedną ze stron, która ma najwięcej wyświetleń w Polsce dzięki spamowi.
Kilkukrotne wejście na tego typu strony nie powinno stwarzać większego zagrożenia. Jednakże nie ma najmniejszego problemu z napisaniem odpowiedniego algorytmu, który wyłapywałby osoby regularnie odwiedzające konkretne adresy IP.
Nie wierzyliście mi jak pisałem w wakacje, że PiS nie odpuści tej ustawy, bo jest ona niezbędna do zapoczątkowania funkcjonowania mechanizmów kontroli internetu. Ponadto jakiś czas temu także pisałem, że tu nie chodzi o zakłady tylko o automaty/hazard.
No i co myślisz, że zagraniczny bukmacher działający legalnie na terenie UE udostępni dane, historię gracza bo poproszą go o to PL służby?
A niby dlaczego miałby tego nie zrobić w przypadku gdy polska ustawa będzie zgodna z przepisami UE? Powiem tak: będzie miał taki obowiązek, bo wynika on z konieczności współpracowania z organami ścigania. Analogiczna sytuacja będzie tyczyła się Skrilla czy Netellera.
To wszystko co miałem Wam do przekazania.
P.S. Myślenie życzeniowe, nie powinno mieć miejsca w przypadku gdy balansujemy na granicy prawa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +43
S 48

sfiezak

Użytkownik
@***kraher***
@ edi8
Chłopaki luz ???? Obaj mi pomogliście, bo szukałem aktualnego źródła które na bieżąco podaje informację którzy bukmacherzy maja licencję a którzy ją za chwilę otrzymają ???? (chcę to na bieżąco obserwować) Jest niedziela 2-3 piwko - można o tej porze już niejasno konstruować wypowiedź :p
edit: a moim zdaniem najlepsze źródło jest tutaj: finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier/gry-hazardowe-przez-internet
 
K 102

kristo45

Użytkownik
A niby dlaczego miałby tego nie zrobić w przypadku gdy polska ustawa będzie zgodna z przepisami UE? Powiem tak: będzie miał taki obowiązek, bo wynika on z konieczności współpracowania z organami ścigania. Analogiczna sytuacja będzie tyczyła się Skrilla czy Netellera.
To wszystko co miałem Wam do przekazania.
P.S. Myślenie życzeniowe, nie powinno mieć miejsca w przypadku gdy balansujemy na granicy prawa.
O czymś chyba zapomniałeś. Skoro polska ustawa będzie zgodna z przepisami UE to co niby Polak będzie robił na stronie takiego bukmachera? Przecież nie będzie rejestracji dla Polaków.
A jeśli nie będzie zgodna z prawem UE to sytuacja będzie taka jak jest teraz.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
O czymś chyba zapomniałeś. Skoro polska ustawa będzie zgodna z przepisami UE to co niby Polak będzie robił na stronie takiego bukmachera? Przecież nie będzie rejestracji dla Polaków.
A jeśli nie będzie zgodna z prawem UE to sytuacja będzie taka jak jest teraz.
Nie wszyscy bukmacherzy zablokują Polaków, po to właśnie został stworzony mechanizm blokowania stron i identyfikowania niepokornych, którzy będą odwiedzać te witryny, mimo wyświetlenia się informacji z Ministerstwa Finansów.
http://izbagospodarcza.pl/monopol-panstwa-nie-redukuje-szarej-strefy/
Macie tu linka jak to będzie wszystko wyglądało i nie są to przypuszczenia tylko fakty. Norwegia , Dania ,Hiszpania Włochy , Szwecja Islandia Finlandia tam też próbowali monopol zakazy i blokady , a jak wyszło to poczytajcie , u nas będzie identycznie .
To nic innego jak tylko artykuł sponsorowany pisany przez Izbę Gospodarczą Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych.
Ponadto weź pod uwagę jedną rzecz, że nawet w przypadku gdy podstawowy akt prawny nie ulega zmianie, to zmiana aktów pokrewnych jak również postęp technologiczny, znacząco zwiększają skuteczność jego egzekwowania.
Z racji tego, że mamy jeszcze niedzielę i większość userów ma wolny czas, pragnę zachęcić do zapoznania się z programem INDECT, który jest realizowany nigdzie indziej, jak tylko na AGH w Krakowie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/INDECT
Naprawdę dużo się zmieniło chociażby od pamiętnego 2009r.
 
R 924

radziooh

Użytkownik
no prawie każdy kraj się zmaga z politycznym syfem, najlepszy był ten zapis, że do 3 lat więzienia może grozić osobie grającej u zagranicznych bukmacherów. Jaki to miało sens? Oczywiście wiadomo, że to był martwy zapis, ale co tacy ludzie sobie myślą? Co myśleli pisząc ustawę? Że w więzieniu hazardziści się zresocjalizują bedąc utrzymywani przez Państwo, głupota tych ludzi nie zna granic. Sprawa powinna być tak w ogóle załatwiona 10 lat temu a oni &quot;pracują&quot; nad jedną mądrą ustawą latami. Tak w ogóle co ma wspólnego wyraz polite z politykiem?
 
P 68

pawelcz41

Użytkownik
Kraher skończ już pierdolić i idź spać. Wiele krajów tak miało i ***** im z tego przyszło. Co Ty jesteś wyrocznią że tak bełkotasz. Z tego co wypisujesz to jakby Janczyk Cię nasłał żeby ludzi straszyć
 
G 294

gostek365

Użytkownik
***kraher*** po pierwsze nie jest sponsorowany artykol nie wiem czemu chcesz kogoś wprowadzić w błąd , po drugie znam kilka osób choćby z Włoch które miały do czynienia z monopolem blokadami itp i to pogłębia szara strefę tylko , pomimo prób zastraszenia i naglosniania jakich to wspaniałych metod śledzenia nielegalnie grających się będzie używać . W innych państwach nie wyszło i u nas nie będzie inaczej , taką prawda tylko rząd potrzebuje rok czasu żeby się do tego przyznać i zrobić normalna ustawę bo przez obecna ustawę która chcą wprowadzić kolejne miliony z hazardu pójdą w szarej strefie wzamian do budżetu . Tak było w innych państwach i tak będzie u nas niczym się nie różnimy. Gdyby było inaczej to rzadne państwo by nie rezygnowalo z monopolu tylko by liczyli wpływy do budżetu . Jeśli masz coś do powiedzenia to napisz dlaczego państwa rezygnują z monopolu i blokad skoro są one tak skuteczne ? Nie powinni rezygnować nieprawdaż ;)
 
N 11

newengland

Użytkownik
Kraher ty chyba przeceniasz ten kraj i rządzącyh. Przecież ten cały aparat kontrolująco karzący będzie pochłaniał masę pieniędzy i na dodatek nigdy nie będzie szczelny.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Obawiam się, że dalsze polemizowanie na ten temat, nie absolutnie sensu. Szanuje Wasze zdanie, ale moje jest zgoła odmienne. Naprawdę sporo się dzieje ponad naszymi głowami. Czas wszystko sam zweryfikuje, dlatego szkoda się licytować i dywagować bez sensu.
A co do zasadności wprowadzeniu monopolu państwa, to w przypadku Polski jest Totalizator, który zajmie się tą kwestią. A zysk na odpowiednim poziomie, zapewni mu chociażby zwiększenie grzywny za nielegalny automat z 12 na 100 tys. zł!
Tak czy inaczej, życzę wszystkim miłego wieczoru.
 
K 102

kristo45

Użytkownik
Nie wszyscy bukmacherzy zablokują Polaków, po to właśnie został stworzony mechanizm blokowania stron i identyfikowania niepokornych, którzy będą odwiedzać te witryny, mimo wyświetlenia się informacji z Ministerstwa Finansów.
A który bukmacher będzie chciał zadzierać z prawem?
Jeśli jacyś bukmacherzy nie zablokują rejestracji to użytkownik sam się wtedy prosi o kłopoty grając u nich.
Natomiast mechanizm blokowania będzie na pewno potrzebny wówczas gdy ustawa wejdzie mimo braku zgody KE. Bo tak to każdy, nawet nieświadomy tego, że łamie prawo (polskie prawo) by sobie grał.
 
G 294

gostek365

Użytkownik
Oto i cały Karcher napisać mu coś sensownego z argumentami i przykładami to albo zmienia temat albo przestaje pisać , dzięki temu mogę śmiało stwierdzić że jego posty w tym temacie są sponsorowane , ale można się przyzwyczaić nie on pierwszy i nie ostatni miał swoje 5 minut w tym temacie .
 
I 26,7K

iti

Użytkownik
niom tak też powiedzieli o Dudzie jak stanął do pojedynku z Komorowskim, o Kukizie jak ubzdurał sobie że będzie kandydował na prezydenta czy o Elbanowskich jak startowali z zbieraniem podpisów o 6-latkach. Ale cóż jak wolicie czekać na wezwania z celnego to co robić. A i nie liczcie że skrill pomoże bo nie na darmo dostajecie na maila wiadomość że środki przyszły na wasze konto i od kogo. A te maila to wiadomo kto od lutego czyta jak weszła ustawa że nie potrzeba prokuratora żeby komuś siąść na maila. Bo nie wiem czy wiecie ale na wniosek ministra spraw wewnętrznych powstała specjalna jednostka do analizowania korespondencji mailowej. Podejrzewam że przyjdzie czas gdzie silniej sprawdzą przelewy.
Gmaila tez czytaja? :cool:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom