>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
vader 2,8K

vader

Forum VIP
To Ty się uspokój... Bo piszesz głupoty gdzieś zasłyszane. Jak już się wypowiadasz to chociaż nie pisz bzdur.
1. Na mocy obecnie obowiązujących przepisów, banki mają obowiązek sprawdzać pochodzenie przelewów i informować o nich Urzędy Skarbowe w przypadku, gdy ich wysokość wynosi 10 tys. E lub więcej. Mniejsze przelewy pozostaną niezauważone (chyba, że ktoś Was podkabluje).
Żaden Urząd Skarbowy i żadne 10 tyś. €.
Przeczytaj ten temat + część pierwszą i nie pisz bzdurnych informacji.
Edit: w sumie na dobrą sprawę każdy z 3 Twoich punktów to bzdury...
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Jesteśmy małą społecznością i nikt w sondażach nie ucierpi jak zaczną się problemy...
Oj zdziwiłbyś się ilu ludzion ta ustawa się nie podoba. Mam znajomych, którzy sami nigdy nie grali i nie grają przez neta, ale ta ustawa ich tak wpieniła do tego stopnia, że głosować będą inaczej niż dotychczas.
 
blum 70

blum

Użytkownik
Edit: w sumie na dobrą sprawę każdy z 3 Twoich punktów to bzdury...
Vaderze, nie pierwszy raz kierujesz pod moim adresem niesympatyczny, żeby nie powiedzieć obraźliwy komentarz, nie uzasadniając go.
Mam prośbę - jeżeli podważasz to co ja piszę (mniejsza, że w sposób agresywny), to podaj uzasadnienie, gdyż tego wymaga wg mnie elementarna grzeczność.
I zapewniam Cię, że swoją wypowiedź sformułowałem na podstawie wątków znalezionych na tym forum. O wpłatach 10k był temat, w którym jakiś gracz prosił o pomoc, bo bank go o taką wpłatę zapytał.
Nt. MB przytaczałem kiedyś artykuł - napisałeś, że to zimny kotlet, ale nie widzę aby w tej kwestii coś się zmieniło. Państwo ma prawo inwigilować MB tylko w przypadku podejrzenia o terroryzm.
Natomiast co do zagranicznych buków - powiedz mi, jak Kapica może nałożyć na nie obowiązek przekazywania danych polskich graczy do US, jeżeli ich działalność reguluje prawo maltańskie, brytyjskie czy inne?
edit: i jeszcze jedno. Dla Ciebie wszystko jest oczywiste. Ale wielu ludzi wciąż zadaje pytania. Widać nie wszystko jest tak jasno opisane a przeciętny użytkownik nie ma czasu przebić się przez kilkadziesiąt stron dyskusji. Czy na prawdę nie możnaby napisać 3 zdań podsumowania, typu:

1. US może sprawdzić nawet 1 zł
2. MB moga być prześwietlane
3. Kapica może kazać bukom zagranicznym raportować

?
 
ermordil 13

ermordil

Użytkownik
Ludzie... Po co się kłócić... Wpłacacie kasę do moneybookers, kupujęcei ich kartę bankową (koszt coś 30 ojro, o ile pamiętam) i płacicie nią. Nie do wyśledzenia i polska skarbówka wam może...
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Kapica może zagranicznym bukom raportować, zakładam, że to było napisane w sensie żartu. Tak Jacek każe Realowi grać w białych koszulkach bez logo i sprzedawać bez sponsora na rynku w Chinach i na świecie.
Najlepiej Kapicę podsumował Boniek w swoich felietonach, on jako jedyna znana osoba krytykuję tą ustawę i nie chodzi tutaj o to, że jest twarzą jednej z firm a o to, że widzi dużą pomoc finansową dla polskiego sportu.
Pisanie kolejnych stron typu mogę wypłacać, nie mogę, skontrolują mnie za 10 złotych, jak wyjadę zagranicę mogę grać chyba nie ma sensu. Są dwa obszerne tematy na temat ustawy. Jak dla mnie ten w zasadzie jest już od nowych newsów. Chyba, że będzie popisówka w mediach i nagłośnią, że koleś wygrał tam ze 10 tysięcy złociszy w kasynie i ustawa zadziałała bo wykryli go tam inwigilacją.
Granie u buków było już zakazane w 2010 roku. Teraz wprowadzili zakaz zawierania zakładów online i nagle burza a wcześniej każdy wypłacał, wpłacał grał a teraz panika.
Niedługo poruszycie temat wyborów ale on chyba już był w części pierwszej. Nowy rząd albo zobaczy bezsens tej ustawy albo postawi na swoim i faktycznie rejestracja u polskiego buka w necie będzie oznaczała inwigilację naszych kont.
Telewizja i radio poruszą ten temat chyba dopiero jak ten pomysł z inwigilowaniem będzie potwierdzony i może wtedy będzie głośno o tym bublu napisanym na kolanie.
Czy tak trudno przeczytać kilkadziesiąt stron tego tematu i napisać swoje zdanie mające sens?
 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
Same mądre głowy się w tym temacie wypowiadają.

Ludzie... Po co się kłócić... Wpłacacie kasę do moneybookers, kupujęcei ich kartę bankową (koszt coś 30 ojro, o ile pamiętam) i płacicie nią. Nie do wyśledzenia i polska skarbówka wam może...
Rzecz wałkowana w tym temacie już milion razy. Każda transakcja finansowa zostawia po sobie ślad. Jedynym plusem kary Moneybookers jest to, że grając u bukmachera nie pozostawiamy żadnych śladów tego procederu na swoim koncie bankowym. W żadnych wypadku korzystając z tej karty nie możemy się czuć bezkarni czy też nieosiągalni lub nienamierzalni.

Granie u buków było już zakazane w 2010 roku. Teraz wprowadzili zakaz zawierania zakładów online i nagle burza a wcześniej każdy wypłacał, wpłacał grał a teraz panika.
Takie małe sprostowanie, nie wprowadzono zakazu zawierania zakładów wzajemnych. Tylko wprowadzono ustawę, która zezwala na zakłady, ale wymusza na firmach rejestrację na terytorium Rzeczpospolitej. Taka mała różnica, chociaż jak wiadomo nikt się na taki krok nie odważy czyli suma sumarum grać w internecie nie można.

Dodam od siebie, że temat ma już 42 strony i zero jakiś ciekawych informacji. Prawie na każdej stronie co chwilę jakiś użytkownik błyśnie tym, że karta MB jest nie do namierzenia. Drugi będzie panikował i będzie chciał zatrzeć ślady swojej gry. Trzeci będzie znawcą prawa i wie, że nawet jakby go złapali to by się wybronił. Prawda na tą chwilę jest taka, że ustawa na ten moment jest martwa, ponieważ ekipa celników nie jest w stanie nic zrobić. Jest ich za mało, nie mają odpowiednich sprzętów, nie wiedzą jak się za to zabrać. Ale nie oznacza to, że za parę tygodni, miesięcy się to nie zmieni. Sądziłem, że po wejściu ustawy temat ucichnie i skończy się biadolenie na forum. Jednak ustawa jest, nikogo jeszcze nie złapali, raczej w najbliższym czasie nie złapią. Ktoś wcześniej napisał, że teraz są ważniejsze wybory i trudno się z tym nie zgodzić. Na pewno do października ważniejsze od graczy internetowych będzie odpowiednia kampania wyborcza, która będzie mydlić oczy Polakom po raz kolejny. Po wyborach Platforma, która raczej po raz kolejny zwycięży weźmie się za to znacznie bardziej agresywnie. Jak będzie trudno powiedzieć, ale fajnie byłoby zamknąć ten temat, bo nic konkretnego nikt nie będzie mógł na ten temat tutaj napisać. Chyba, że kogoś złapią lub będzie miał ciekawe informacje, jakiś kolejny artykuł to zawsze można do moderatora podbić i mu przekazać.
 
ermordil 13

ermordil

Użytkownik
W dzisiejszym świecie można wyśledzić wszytko, a operacje bankowe to już na pewno. Nie miałem na myśli, że jest o nie do wykrycia wcale, a jedynie, że wątpię, by skarbówka miała potrzebne narzędzia i zezwolenia do tego na dzień dzisiejszy. Przepraszam , że nie sprecyzowałem.
 
F 1

familyguy

Użytkownik
Nie porównuj bet365 do firm, które zrezygnowały z Polaków...
Bo to nie ma zbytnio związku to raz, dwa to porównanie bet365 do Interwetten czy Scandica to jak porównanie Mercedesa do Fiata 126p.

Co do IP. To np. Interwetten zbanował polskie IP. Ktoś kto wchodzi z polskim IP nie widzi zakładów bukmacherskich. Wchodząc np. z angielskim IP już masz wszystko.
a czy bylby jakis sposob zebym np. sie zarejestrowal do Interwetten, z IP angielskiego, rejestrujac sie jako rezydent Polski? ....
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
To właśnie miałem na myśli w pkt 3 mojej wypowiedzi i zostało to zmieszane z błotem...
Jakie mieszanie z błotem?
Nie odnoś tego jako „niesympatyczny, żeby nie powiedzieć obraźliwy komentarz”. Po prostu nie zawsze mam czas aby uważnie przeczytać każdy bzdurny post pojawiający się w tym temacie (zwłaszcza gdy wywody są dłuższe). Tym razem krótki post przeczytałem.

Podałeś trzy punkty, które są po prostu wymyślone i niezgodne z prawdą. Teraz już wiem, że przeczytałeś to na forum i powielasz – więc warto abyś przestał wprowadzać innych w błąd bo następni później też będą to powielać.

Co do uzasadnienia. To nie widzę sensu pisać kolejny raz o tym w tym samym temacie. Już wspomniałem gdzie należy szukać informacji.
Przeczytaj ten temat + część pierwszą i nie pisz bzdurnych informacji.
Szkoda mi czasu na ponowne pisanie tego samego. Bo ile można?
Ale zastanawiam się jak Ty czytałeś tamten temat? Przeczytałeś go całego? Czy może pierwsze 10 postów?
I zapewniam Cię, że swoją wypowiedź sformułowałem na podstawie wątków znalezionych na tym forum. O wpłatach 10k był temat, w którym jakiś gracz prosił o pomoc, bo bank go o taką wpłatę zapytał.
Skoro czytałeś tamten temat to widocznie przeczytałeś kilka postów, które nadają się do usunięcia bo ludzie pisali bzdury. No ale ok… proszę http://forum.bukmacherskie.com/f98/wygralem-spora-kase-wezwal-mnie-bank-24614-10.html#post1064932 (w dalszych postach przewija się ten problem pewnie kilkanaście razy). Jak Ty tego nie przeczytałeś...?
Masz tam wszystko to o czym piszesz błędnie (bzdurnie), przeczytaj ustawę albo skrótowe artykuły z prasy i będzie już wiedział.
Dzięki ponownemu pisaniu o tym samym zrobią się kolejne strony tematu, które nikt nie będzie czytał a tylko zadawał pytania. Zacytuję ten fragment wypowiedzi.
Dodam od siebie, że temat ma już 42 strony i zero jakiś ciekawych informacji. Prawie na każdej stronie co chwilę jakiś użytkownik błyśnie tym, że karta MB jest nie do namierzenia. Drugi będzie panikował i będzie chciał zatrzeć ślady swojej gry. Trzeci będzie znawcą prawa i wie, że nawet jakby go złapali to by się wybronił.
Oraz ten pod, którym też się podpisuję.
Czy tak trudno przeczytać kilkadziesiąt stron tego tematu i napisać swoje zdanie mające sens?
Czy tak trudno przeczytać te dwa tematy? Rozumiem, że nie każdy ma czas, chęci, potrafi czytać ze zrozumieniem. Ale ten temat nie jest przeznaczony dla osób, które są leniami, nie potrafią czytać ze zrozumieniem itp.
W tym temacie (oraz cz. 1) jest mnóstwo informacji - użytkowniku chcesz się czegoś dowiedzieć? Przeczytaj te dwa tematy!
 
blum 70

blum

Użytkownik
Ok, ja tylko napiszę ostatnie słowo tutaj (skasujcie jeśli piszę bzdurę lub powielam) - uważam, że środowiska pokerzystów i zakładowiczów powinny połączyć siły, założyć stowarzyszenie, zrobić grupę na FB (w Eipcie i Tunezji dało wiele), demonstrację pod KPRM i na każdym kroku podkreślać totalitarny charakter planów legislacyjnych PO w zakresie hazardu.
 
M 135

mhm

Użytkownik
zrobić grupę na FB
leze i kwicze ????
Zrobic stowarzyszenie i podac panstwu jak na dloni dane osob, ktore maja zostac zinwigilowane? Przez moment nie pisales zle ale teraz to jakis atak gimnazjum na forum uskuteczniasz.
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Zrobic stowarzyszenie i podac panstwu jak na dloni dane osob, ktore maja zostac zinwigilowane? Przez moment nie pisales zle ale teraz to jakis atak gimnazjum na forum uskuteczniasz.
Rację masz , ale nie do końca. Przeciez nie każdy, kto nie popiera tej ustawy jest bukmacherem. Dwa: według mnie też, aby kogoś ukarać musieliby naprawdę dużo dużo się naszukać. Sama założenie konta u bukmachera nie jest przecież nielegalne (przynajmniej tak mi się wydaje). A depozyt można mieć z konkursów - liga typera itp. któe są na polskich domenach i które są konkursami (raczej) legalnymi.
Moim zdaniem można by jednak podjąć jakieś kroki, nie wiem może spróbować zainteresować tym media?
 
Baqu 1,1M

Baqu

Forum VIP
EGBA, europejska organizacja skupiająca firmy bukmacherskie zaskarżyła polską ustawę hazardową
http://www.rp.pl/artykul/706160,712489.html
Europejska organizacja zrzeszająca firmy bukmacherskie EGBA (European Gaming and Betting Association) w imieniu swoich członków zaskarżyła polską ustawę hazardową do Komisji Europejskiej. Z naszych informacji wynika, że wraz z EGBA ustawę zaskarżyła także RGA (Remote Gambling Association). Obie organizacje złożyły wspólną skargę na polskie przepisy.
Chodzi o przepisy znowelizowanej ustawy hazardowej, która weszła w życie w lipcu br. a dotyczy możliwości organizacji zakładów wzajemnych w sieci Internet. Zgodnie z polskimi zapisami takie usługi na stronach w języku polskim mogą świadczyć tylko firmy, które działają w Polsce także w systemie stacjonarnym, tzn. prowadzą stacjonarne punkty zawierania zakładów a ponadto uzyskają z Ministerstwa Finansów zgodę na prowadzenie działalności w sieci. Skarga zagranicznych firm bukmacherskich bazuje m.in., na zarzucie niedostosowania przepisów krajowych do przepisów unijnych (m.in. do przepisów Traktatu o funkcjonowaniu UE) i dotyczy np.: dyskryminacji podmiotów zagranicznych z powodu tego, że przepisy uniemożliwiają świadczenia usług na zasadach cross-bordingu, nakazując założenie określonej prawnie spółki w Polsce i zdobycie polskiej licencji. Dodatkowo - zarzucają europejskie organizacje bukmacherskie polskiej ustawie w swoim pozwie - warunki przyznania licencji są bardziej uciążliwe dla zagranicznych operatorów, co nie dość że dyskryminuje zagraniczne podmioty, to zaburza konkurencję na rynku, poprzez faworyzowanie krajowych podmiotów.
- Polska nowelizacja ustawy hazardowej w bezpośredni i pośredni sposób dyskryminuje zagraniczne podmioty, działające legalnie na rynku UE. Przepisy stoją w sprzeczności z zasadami funkcjonowania Unii Europejskiej, łamiąc m.in. zapisy Traktatu o funkcjonowaniu UE. Wedle nowelizacji faworyzowane są przede wszystkim podmioty krajowe, co zaburza konkurencję na rynku – nie tylko polskim ale i europejskim - mówi Claus Retschitzegger, rzecznik prasowy bet-at-home.com. - Od początku prac nad nowelizacją ustawy, zwracaliśmy uwagę na popełniane tam błędy. Po podpisaniu ustawy przez Prezydenta RP, skarga do Komisji Europejskiej jest kolejnym krokiem jaki możemy podjąć, aby dążyć do liberalizacji branży, wzorem zachodnich Państw UE – dodaje Retschitzegger.
- EGBA od dawna odgrażała się, że zaskarży tę ustawę więc nie jest to dla nas zaskoczeniem - mówi Mateusz Juroszek, z zarządu firmy bukmacherskiej STS, która prowadzi obecnie działalność w Polsce a nowa ustawa umożliwia jej także oferowanie zakładów bukmacherskich w sieci. Zauważa jednocześnie, że ustawa była przez polski rząd notyfikowana przed Komisją Europejską i rząd uwzględnił jej uwagi, dlatego trudno określić jakie są przesłanki, by teraz przepisy kwestionować. - Obawiam się, że zaskarżenie ustawy spowoduje wstrzymanie przez Ministerstwo Finansów prac nad wnioskami, które działające w Polsce firmy bukmacherskie, w tym nasza, złożyły w sprawie licencji na prowadzenie działalności Internecie. To byłaby dla nas zła informacja - dodaje Juroszek.
 
hellraiser 636

hellraiser

Forum VIP
z innych forów.

Platforma Obywatelska i jej wiceminister Jacek Kapica nie próżnują w kwestii hazardu internetowego. Po tym, jak większość bukmacherów naziemnych złożyła wniosek o licencję na organizowanie zakładów wzajemnych w Internecie (12% podatek od stawki przy jednoczesnym zakazie reklamy i wielu innych totalnie niekonkurencyjnych zapisach), teraz pojawia się informacja, która powinna typerom zamierzającym korzystać z STS online, Fortuna online itd. dać wiele do myślenia. Ministerstwo Finansów rozpoczęło pracę nad prawem przewidującym rozszerzenie zakresu informacji sporządzanych na temat zakładów wzajemnych dla naczelników urzędów celnych o dane związane z zawieraniem zakładów wzajemnych przez Internet.

Podmioty urządzające zakłady wzajemne przez Internet będą miały obowiązek przesyłania informacji o wpłatach, wypłaconych lub wydanych wygranych naczelnikowi urzędu celnego właściwemu ze względu na siedzibę podmiotu. Według ministerstwa takie rozwiązanie pozwoli na powiązanie ewentualnych kontroli z miejscem wykonywania czynności. Informacje o sumie wpłat, sumie wypłaconych i wydanych wygranych w sieci mają być przesyłane w terminie dziesięciu dni od zakończenia miesiąca, którego dotyczą. Co to tak naprawdę oznacza w praktyce?

Funkcjonariusze Służby Celnej wedle nowej ustawy hazardowej mają już dostęp do danych telekomunikacyjnych operatorów telekomunikacyjnych (na ich koszt) oraz możliwość blokady rachunku skok (na 72 h) i bankowego. Nowy projekt legislacyjny MF określający sposób przekazywania informacji Generalnego Inspektorowi Informacji Finansowej pozwala Służbie Celnej nie tylko sprawdzić podatników korzystających z hazardu internetowego pod kątem ich ewentualnej gry u nielegalnych operatorów, ale również umożliwia skontrolowanie ich kont bankowych w taki spobób, który pozwoli na sprawdzenie nie tylko przelewów z takich gier. Fiskus otrzyma także informacje np. o darowiznach, które powinny być opodatkowane.

Zamierzamy monitorować przelewy bankowe na konta organizatorów gier w internecie i z tych kont na konta uczestników gier – podkreśla Jacek Kapica, wiceminister finansów odpowiedzialny za nową ustawę hazardową. W praktyce oznacza to, że osoba, która będzie korzystać z hazardu internetowego, zostanie sprawdzona przez kontrolę celną i skarbową. Głównymi informacjami dla fiskusa o transakcjach podatnika będą jego przelewy bankowe. Takie przepisy zawiera znowelizowana ustawa hazardowa. Jak zapewnia Ministerstwo Finansów, kontrola w tym zakresie ma być szczegółowa, co ma pozwolić na szybkie wykrywanie nieprawidłowości. Zdaniem ekspertów taka procedura może spowodować, że nie tylko będą wykrywani hazardziści, ale również podatnicy dokonujący innych transakcji, np. darowizn między rodziną (zwolniona jest z podatku najbliższa rodzina, ale trzeba taką darowiznę zgłosić do urzędu skarbowego) czy znajomymi, którzy nie zgłaszają ich do opodatkowania. Jednym słowem: pełna inwigilacja! Fiskus, pod płaszczykiem walki z nielegalnym hazardem internetowym, dostanie świetne narzędzie do wykrywania różnych działań podatników, które powinny skutkować odprowadzaniem podatków.

Główny Inspektor kontroli skarbowej (GIKS) bedzie zatem całkowicie współdziałał w tej kwestii ze Służbą Celną. Zgodnie z obecną ustawą o kontroli skarbowej oraz ustawie o Służbie Celnej, urzędy kontroli skarbowej oraz celne i tak już mają np. możliwość wystąpienia do banku z wnioskiem o informacje o rachunku bankowym oraz jego obrotach – jednak co do zasady wyłącznie w związku z wszczętym postępowaniem o przestępstwo i wykroczenia (skarbowe) lub gdy w trakcie postępowania kontrolnego osoba kontrolowana nie udostępni takich danych z własnej woli. Pretekst tropienia hazardu internetowego oznaczać będzie jednak szerszy krąg badanych rachunków bankowych oraz transakcji. Wykrywanie większych przelewów i opodatkowanie ich jako darowizny może rzeczywiście wystąpić jako efekt uboczny lub tzw. efekt skali – więcej kontrolowanych rachunków oznacza większe prawdopodobieństwo wykrycia nieprawidłowości – stwierdza prawnik Tomasz Piekielnik.
 
Z 3

zeus112

Użytkownik
Naprawdę się przybrali za nas. Wesoło to juz chyba nie będzie tylko ciekawe jakie konsekwencje z tego mogą być wyciągnięte jak ktoś wpadnie na graniu
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Naprawdę się przybrali za nas. Wesoło to juz chyba nie będzie tylko ciekawe jakie konsekwencje z tego mogą być wyciągnięte jak ktoś wpadnie na graniu
Czym ty się przejmujesz? Te ustawy będą latać od Sejmu do Trybunału. Polska nie może wydać ustawy, która jest niezgodna z przepisami UE.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Czym ty się przejmujesz? Te ustawy będą latać od Sejmu do Trybunału. Polska nie może wydać ustawy, która jest niezgodna z przepisami UE.
Nie może wydać? Ustawa obowiązuję od 2009 roku, a teraz nowelizację podpisał Prezydent no i wkroczyła ona w życie?
Może lepiej napisać jak teraz ten cały mechanizm ma funkcjonować?
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Nie może wydać? Ustawa obowiązuję od 2009 roku, a teraz nowelizację podpisał Prezydent no i wkroczyła ona w życie?
Może lepiej napisać jak teraz ten cały mechanizm ma funkcjonować?
Nie jestem jakimś super znawcą prawa, ale skoro Polska podpisuje ustawę, nowelizację czy cokolwiek co jest niezgodne z prawem Unii to chyba czekają Nas kolejne sankcje? Nie wiem po co Polska wstępuje do Unii skoro łamie ogólne zapisy i ma je gdzieś.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom