>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
M 0

mjablonski2

Użytkownik
internet na kartę, bez abonamentu+VPN+Moneybookers/Neteller
jeśli bukmacherzy nie zablokują Polaków to powinno to wystarczyć
Będzie dobrze m in dlatego że jest sporo bukmacherów którzy przyjmują nowych klientów z Francji. A bukmacherów jest ze 100 albo i więcej
 
F 1

familyguy

Użytkownik
Czy ktos moze wie ktore buki oprocz ( Ladbrokes , Betway ) nie przyjmuja graczy z Polskiego IP , z wyniku ustawy hazardowej?
Bylbym wdzieczny
Ale Francja podobno na powrót zalegalizowała ehazard (także pokera), tylko go opodatkowała.
zgadza sie. biora podatki od razu, wiec podatek trafia do skarbu Francji, ciekawe czy tez dane gracza sa wysylane wraz z podatkiem... ciekawe czy wtedy Francja ingeruje co do konta bankowego gracza.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Czy ktos moze wie ktore buki oprocz ( Ladbrokes , Betway ) nie przyjmuja graczy z Polskiego IP , z wyniku ustawy hazardowej?
Bylbym wdzieczny
Tutaj nie chodzi o polskie IP a dane osoby rejestrującej się. Jeśli chcesz wpisać kraj zamieszkania Polska to jesteś wykluczony.
Poza wyżej wskazanymi z polskich graczy zrezygnował MyBet oraz Scandicbookmakers - pisano o tym tutaj -&gt; http://forum.bukmacherskie.com/f98/ustawa-hazardowa-prawo-hazardowe-cz-2-a-58266-39.html#post2380540

Jeszcze kilka innych firm zrezygnowało z polskich graczy, ale zrobiły to wcześniej niż weszła ustawa, powody zupełnie nie były związane z ustawą a raczej z tym, że nie potrafili sobie poradzić z Polakami - Centrebet, Stan James i Interwetten.
Poza moim zdaniem, niektóre firmy co zrezygnowały z Polaków podając powód ustawę hazardową - zrobiły to jako dobry powód żeby wyjść z Polski z &quot;twarzą&quot; - a taki powód zawsze jest lepszy niż powiedzenie, że nie lubimy Polaków bo z nimi jest za dużo problemów.
Zapewne większość przeciętnych graczy zakładów bukmacherskich on line w ogóle nie przejęła się tym. Spora część Polaków w ogóle nie miała pewnie kont w tych firmach a nawet jeśli ktoś miał to pewnie rzadko grał...
Zdaje się, że jeszcze dwa czy trzy kasyna/poker roomy też zrezygnowały z Polaków.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
B 0

blantyzwedlem

Użytkownik
Sorry mhm, zle wyjolem z kontekstu twoja odpowiedz, oczywiscie w granie w Polsce i przelewanie na konto za granice jest nielegalne.
A co do kart play i tych VPN ludzie opamietajcie sie to jest niepotrzebny koszt jak ktos nie wygrywa wiecej niz regularnie niz 1 tys miesiecznie, zrobcie karte moneybookers a nikt nie bedzie wam patrzył w wypłaty np z eurnonetu za 200 zl , zeby mieli takie rzeczy sprawdezac to potrzeba by bylo zatrudnic armie urzedników, popatrzcie na glupie allegro ile jest tam osob ze sprzedaja podroby z iooffer.com maja po 5-10 kont i jakos do nich skarbówka sie nie czepia, chyba ze jakis donos (ponad 70% kontroli jest spodowodowane donosami) ,
Jak ktos sie boi niech kupie karte heyah, byla ostnio reklama ze masz neta za 5 zl bez ograniczen i niech obstawia z komorki, przeciez mozecie analize zrobic na kompie i obstawic przez komórke, wypłata karta moneybookers, nettlerem.
VPN jest bardziej dla traderów na koniach albo in play którzy naprawde sporo zarabiaja, taki play na karte bylby zbyt wolny i zbyt duzo by ciagnoł ( kolo 100mb na godzine).
Własnie tak jak pisze Vader, mozecie grac jak u tych bukmacherów jako obywatele Polacy, tylko musicie zaswiadczyc np wyciagiem z konta bankowego albo rachunkiem za telefon np z anglii i gitara gra
 
F 1

familyguy

Użytkownik
no tak ale beda widziec Twoje IP z polski. Wiem ze jak zmienilem miejsce zamieszkania do Polski, to wtedy Bet365 od razu zareagowal i musialem sie tlumaczyc dlaczego nagle moje IP bylo w innym kraju.
Jestem pewien ze ogolnie bukmacherzy sledza z ktorego kraju pochodzi Twoj adres IP.
dlatego nie wystarczy Ci rachunek za telefon, musisz byc zalogowany przez angielskie IP przez VPNa
 
F 1

familyguy

Użytkownik
Poza moim zdaniem, niektóre firmy co zrezygnowały z Polaków podając powód ustawę hazardową - zrobiły to jako dobry powód żeby wyjść z Polski z &quot;twarzą&quot; - a taki powód zawsze jest lepszy niż powiedzenie, że nie lubimy Polaków bo z nimi jest za dużo problemów.
Zapewne większość przeciętnych graczy zakładów bukmacherskich on line w ogóle nie przejęła się tym. Spora część Polaków w ogóle nie miała pewnie kont w tych firmach a nawet jeśli ktoś miał to pewnie rzadko grał...
Ok to powiedzmy ze powod byl ten ze Polacy z nimi maja za duzo problemow, a z drugiej strony spora czesc Polakow nie miala kont w tych firmach, to w koncu nie mieli z nimi az tak duzo problemow :cool:
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Ok to powiedzmy ze powod byl ten ze Polacy z nimi maja za duzo problemow, a z drugiej strony spora czesc Polakow nie miala kont w tych firmach, to w koncu nie mieli z nim az tak duzo problemow :cool:
&quot;Przeciętny&quot; gracz z Polski ma konta w bwin, bet365, expekt, bah itp.
Jeśli ktoś zakładał konto w takim np. Interwetten czy Scandicbookmakers to dlatego, że ten bukmacher wystawiał ofertę i później już mało kontrolował co się z tym działo. Tym samym sporo ludzi grających tam to nie byli &quot;Zenki&quot;, które chciały sobie &quot;tak pograć&quot;. A ludzie z konkretnym zamiarem ogrania - takich graczy oni się bali. Bo inaczej nie mogę zrozumieć limitów po kilkadziesiąt zł, czyli kilka €.
Bukmacher widząc, że człowiek próbuje ich szybko (czasem nawet nie mocno) ograć dawał limit 1€ czy kilka € i po sprawie.
Zatem ta &quot;garstka&quot;, która miała u nich konta i grała była jednak problemem.
o tak ale beda widziec Twoje IP z polski. Wiem ze jak zmienilem miejsce zamieszkania do Polski, to wtedy Bet365 od razu zareagowal i musialem sie tlumaczyc dlaczego nagle moje IP bylo w innym kraju. Jestem pewien ze ogolnie bukmacherzy sledza z ktorego kraju pochodzi Twoj adres IP.
Zapewne bukmacherzy nie mają większych problemów/zajęć tylko śledzenie z jakiego kraju Ty obstawiasz zakłady i każdego tak sprawdzają... ????
 
blum 70

blum

Użytkownik
Ale czy to (&quot;wyjście z twarzą&quot;) dotyczy też Betwaya? Nie wydawał się on niszowo-elitarnym bukiem, chyba trochę Zenków tam grało...
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Ale czy to (&quot;wyjście z twarzą&quot;) dotyczy też Betwaya? Nie wydawał się on niszowo-elitarnym bukiem, chyba trochę Zenków tam grało...
Mimo, że w tym przypadku znam sporo szczegółów to skomentować tego nie mogę i nie chcę (z kilku powodów).
Ale zawsze możesz sam dojść do jakiś wniosków.
Chociażby rozglądając się po forum:
http://forum.bukmacherskie.com/f143/
http://forum.bukmacherskie.com/f57/sonda-375-bukmacherzy-ktorych-najbardziej-cenisz.html
Nie zawsze mogą to być obiektywne czynniki ale zawsze dają jakiś pogląd na sprawę...
----
Tak teraz patrząc na ankietę... która nie musi być obiektywna to jakieś spostrzeżenia można wysnuć - jednocyfrowy wynik głosowania mają: Interwetten, Centrebet, Ladbrokes, Betway, (Scandica i MyBet wcale nie ma na liście).
Czy aby ta lista nie pokrywa się z tym co wyżej wymieniłem? ;)
 
F 1

familyguy

Użytkownik
Zapewne bukmacherzy nie mają większych problemów/zajęć tylko śledzenie z jakiego kraju Ty obstawiasz zakłady i każdego tak sprawdzają... ????
No po to jesli bukmacher ma dobrego informatyka i rozum w glowie, to wtedy maja systemy informatyczne ktore wykrywaja niezgodnosc kraj z IP ;)
Jak sie na poczatku rejestrujesz to wybierasz kraj.
Potem system informatyczny wykrywa skad pochodzi IP po logowaniu i jak nie z tego kraju to wysyla info do security.
Jesli takiego systemu by nie bylo, to w takim razie wszyscy mozemy sie zarejestrowac u bukmacherow jako kraj Anglia, wtedy wystarczy miec jakas fakture ktora mozna latwo zalatwic.
dlaczego anglia no bo wiadomo ze tam jest wiecej bonusow, przynajmniej bylo wiecej bonusow, niz dla polakow.
bet365 oferuje bonus do 200GBP dla rezydentow Anglii a do 200pln dla rezydentow Polski.
Oto roznica ????
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Nie porównuj bet365 do firm, które zrezygnowały z Polaków...
Bo to nie ma zbytnio związku to raz, dwa to porównanie bet365 do Interwetten czy Scandica to jak porównanie Mercedesa do Fiata 126p.
Co do IP. To np. Interwetten zbanował polskie IP. Ktoś kto wchodzi z polskim IP nie widzi zakładów bukmacherskich. Wchodząc np. z angielskim IP już masz wszystko.
 
Z 3

zeus112

Użytkownik
Ludzie ale macie problemy wszyscy graj kładą łachę na te przepisy i nikogo jeszcze nie zamknęli bo już bo o tym w mediach było głośno.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Do wyborów parlamentarnych to zupelnie bym sie nie przejmowal tym tematem. Partia rzadzaca po pierwsze nie ma kasy na realizowanie mrzonek Kapicy o skutecznym sledzeniu graczy i ich kont bankowych a po drugie to nie jest to czas na takie ryzykowne, niepopularne decyzje. Jedyne co moze sie zdarzyc to to, ze jakis buk nie wytrzyma cisnienia, ale z tego co tutaj pisze Vader przyczyna moze lezec gdzie indziej.
 
X 0

xvid034

Użytkownik
Panowie o ile mi dobrze wiadomo nie zamyka się kont u bukmacherów a jedynie zawiesza, ponieważ oni ich nie chcą usuwać. Wiadomo, prawo nie działa wstecz a ja już do zakładów razczej nie wróce a jako iż mam 3 konta chciałbym je zawiesić.

Czy takie coś zwalnia mnie z potencjalnego ryzyka o kontrole w sprawie zakładów? W takim wypadku jeśli nie jestem aktywnym graczem nie powinni się przyczepić... Jak myślicie ? Czy szkoda zachodu i wystarczy nie wpłacać pieniędzy a wszystko będzie w porządku?
 
samin1 524

samin1

Użytkownik
Pytanie : ale czego ty się boisz ?

bo ja do końca nie łapię tego strachu. A kto im udostępni to że jestem tam zarejestrowany ? skąd będą wiedzieć że ja mam przelewy ? Bank ? przecież oni bez nakazu sądowego lub prokuratorskiego nie mają prawa nic z tym zrobić...a skoro jesteśmy w tej Unii to chyba nam się pewne swobody należą, no chyba że witamy w Korei lub Białorusi.

Jeżeli tak to wybaczcie .... ale nikt nie może czuć się bezpieczny...bo inwigilacja będzie na każdym kroku.
 
blum 70

blum

Użytkownik
(...) Czy szkoda zachodu i wystarczy nie wpłacać pieniędzy a wszystko będzie w porządku?
Jak wypłacisz przez MB (jeszcze do tego kartą), w częściach mniejszych niż 10 tys. E, to nie masz się czego obawiać.
 
S 0

slawoe

Użytkownik
To tylko hipoteza optymistów, że jak grasz małymi stawkami to nikt nie będzie się bawił w kontrolowanie tego.

Obecnie UC nie ma jeszcze skutecznych narzędzi do kontrolowania graczy , ale nikt nie wie jak będzie to wyglądać w przyszłości (tej bardzo bliskiej) . Jesteśmy małą społecznością i nikt w sondażach nie ucierpi jak zaczną się problemy...
 
blum 70

blum

Użytkownik
1. Na mocy obecnie obowiązujących przepisów, banki mają obowiązek sprawdzać pochodzenie przelewów i informować o nich Urzędy Skarbowe w przypadku, gdy ich wysokość wynosi 10 tys. E lub więcej. Mniejsze przelewy pozostaną niezauważone (chyba, że ktoś Was podkabluje).
2. Uspokójcie się z tą inwigilacją!!! Dotyczy ona tylko polskich ziemniaków, które złożą wniosek o licencję na prowadzenie zakładów w necie (taki jest plan Kapicy - zezwolę ziemniakom w Polsce mieć swoje sekcje online, pod warunkiem, że będą kablować na graczy). Zagranicznych buków, takich jak Bwin czy Bet365 to nie dotyczy i nikt ich do tego zmusić nie może!
3. Do tego obecnie nie ma środków prawnych do kontroli portfeli internetowych, w związku z czym jeśli w procesie wypłaty pominie się konto bankowe (wypłata kartą MB), nie ma się póki co czego obawiać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom