>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
M 7

mojagosia123

Użytkownik
Dokładnie potrzebujesz do tego jeszcze odpowiedniego adresu. ;)
Czyli tak , powiedz czy aby dobrze ja to rozumuje .
Wchodzi w życie ustawa , operator internetowy w myśl ustawy zablokował dostęp do buka Pinn....com . Ten bukmacher , nie usunął graczy Polski . Wtedy ja odpalam VPN , zmieniam IP na takie , które akceptuje buk i wpisuje dokładnie taki sam adres jak dotyczczas , czyli Pinn.....com
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Czyli tak , powiedz czy aby dobrze ja to rozumuje .
Wchodzi w życie ustawa , operator internetowy w myśl ustawy zablokował dostęp do buka Pinn....com . Ten bukmacher , nie usunął graczy Polski . Wtedy ja odpalam VPN , zmieniam IP na takie , które akceptuje buk i wpisuje dokładnie taki sam adres jak dotyczczas , czyli Pinn.....com
Coś w ten deseń, pamiętaj jednak że w tym wypadku łamiesz prawo. Ponieważ nie możesz grac jako gracz Polski w zagranicznych bukmacher.
 
G 0

gamemaniak

Użytkownik
Coś w ten deseń, pamiętaj jednak że w tym wypadku łamiesz prawo. Ponieważ nie możesz grac jako gracz Polski w zagranicznych bukmacher.
Doberman myślisz , ze juz jest po wszystkim ? Są jakieś jeszcze nadzieje ze to nie wejdzie ?
 
szpon 154

szpon

Użytkownik
Coś w ten deseń, pamiętaj jednak że w tym wypadku łamiesz prawo. Ponieważ nie możesz grac jako gracz Polski w zagranicznych bukmacher.
Jesli nie zbanuja graczy z Polski, to jako gracz Polski moze grac. Lamie prawo jedynie grajac z terytorium RP. W przypadku uzywania VPN tak wlasnie bedzie.
 
J 35

janusz00001

Użytkownik
A od czego zależy czy zbanują graczy z Polski czy nie ? Jeśli nie zbanują to można sobie normalnie grać będąc za granicą, tak ? A jeśli zbanują to już jako Polacy nie bedzie można grać, a jedynie pod danymi osób z innych krajów ? Ostatnio byłem w Italii i całoroczny nie działał.
 
nevener 1,2K

nevener

Użytkownik
Ja mimo wszystko liczę na to, że w PiSie potrafią liczyć pieniądze i zauważą, że ustawa Gowina przyniesie im większe dochody, a będę teraz mieli sporo wydatków na swój program socjalny. A nawet jeśli to ich nie przekona, to może po prostu zrobią przyjazny gest w stosunku do koalicjanta, w końcu bez Polski Razem nie mieliby większości w sejmie.
 
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
zawsze w rejestracji u bukmacherow podaje sie kraj w ktorym przebywasz, nie kraj z ktorego pochodzisz - wiec &#39;banowanie Polakow&#39; cie nie interesuje, jesli nie mieszkasz w Polsce.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Ja mimo wszystko liczę na to, że w PiS&#39;ie potrafią liczyć pieniądze i zauważą, że ustawa Gowina przyniesie im większe dochody, a będę teraz mieli sporo wydatków na swój program socjalny. A nawet jeśli to ich nie przekona, to może po prostu zrobią przyjazny gest w stosunku do koalicjanta, w końcu bez Polski Razem nie mieliby większości w sejmie.
Ludzie w PiS-ie doskonale umieją liczyć i nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale rządowa wersja ustawy zagwarantuje im nieporównywalnie większe wpływy do budżetu. A to za sprawą monopolu na gry hazardowe. Otóż maszyny, których ma być do 60tys. plus hazard internetowy, wygenerują dochodu na poziomie 3-5 mld rocznie. Poza tym zyskają dodatkowe punkty poparcia społecznego związane z delegalizacją nielegalnego hazardu.
Edit: Zapomniałem jeszcze wspomnieć o potencjalnych wpływach z kar za używanie niekoncesjonowanych automatów. Tu kwoty mogą być naprawdę znaczne, bo przypominam, że proponowana sankcja za posiadanie jednego nielegalnego automatu, to aż 100 tys. zł.
 
L 124

lemko

Użytkownik
W Stanach Zjednoczonych jest taka tradycja, że jak coś się bardzo nie podoba ludziom w ichniejszym Kongresie to posłowie i senatorowie są tam zasypywani e-mailami.
Jak pisze serwis pokertexas.pl &quot;jest to bardzo ciekawa (i często skuteczna!) forma wywierania nacisku na polityków. Polega ona na zasypywaniu kongresmanów i senatorów pismami, petycjami i innego typu odezwami od wyborców. Proponuję spróbować tego również u nas. Czy to się uda? Nie wiem, ale co mamy już teraz do stracenia?
Oto ich propozycja -€“ [przyp. moja ingerencja w artykuł] pod tym adresem mamy dostęp do e-maili w jednym pliku .txt listy wszystkich [większości] obecnych posłów na Sejm trwającej właśnie VIII kadencji. Zróbmy wielką akcję protestacyjną polegającą na wysyłaniu maili do wszystkich posłów z naszych okręgów wyborczych, głównie do posłów PiS. Dodatkowo niech każdy z nas wyśle maila do posła Wiesława Janczyka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, człowieka odpowiedzialnego za ten chory projekt ustawy. Zasypmy ich mailami! Niech widzą, że nie wyrażamy zgody na takie rozwiązanie!
Co można napisać? Przygotowali oni treść krótkiego maila w tej sprawie:

Szanowny Panie Pośle/Pani Posłanko!
(tu wybieramy odpowiednią opcję rzecz jasna!)

W związku z opublikowanym na stronach rządowych projektem nowej ustawy hazardowej wyrażam swoje zdecydowane niezadowolenie przeciwko takim rozwiązaniom prawnym. Jestem przeciwko zabronienia ludziom w wolnym kraju swobody w wydawaniu swoich pieniędzy na dowolne cele, w tym np. pokera czy zakłady bukmacherskie. Jestem przeciwko monopolowi Państwa w sferze hazardu online. Jestem przeciwko blokowaniu stron internetowych oferujących pokera czy zakłady bukmacherskie. Jestem również przeciwko ponownemu zaostrzeniu prawa dotyczącego gry w pokera czy uczestnictwa w zakładach bukmacherskich.
Oczekuję od Pana Posła/Pani Posłanki działań mających na celu uwolnienie rynku hazardowego na zdrowych zasadach, jakie panują w innych krajach Unii Europejskiej, choćby w Danii czy Czechach. Oczekuję również od Pana Posła/Pani Posłanki zdecydowanej reakcji na projekt Ministerstwa Finansów oraz działań mających na celu ponowne rozpatrzenie bardzo dobrego projektu ustawy hazardowej autorstwa wicepremiera Jarosława Gowina i jego partii Polska Razem.
Z poważaniem
(oczywiście każdy musi się podpisać za siebie!)&quot;
Oryginalny artykuł PokerTexas.pl: http://www.pokertexas.pl/czytelnia/a...yjsc-na-ulice/
Lista posłów na Sejm RP i adresów e-mail według okręgów wyborczych: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/poslowie_okregi.xsp
Na stronie https://niegramwsts.wordpress.com/ już jest dodany link do tego posta na forum.
 
L 124

lemko

Użytkownik
Właśnie tam na kanale na YT powinien być &quot;comment&quot;.
EDIT: Nie musi koniecznie słuchać, ale jakby zobaczył sprzeciw wobec tego projektu, albo inni by zobaczyli to wiadomo byłoby, który projekt jest lepszy, jeżeli chodzi o bukmacherkę i pokera.
EDIT 2: Dodałem swój komentarz tam.
 
M 39

mezo171

Użytkownik
jego nie ma co sluchac wiadomo co chce zrobic , nikogo tez nie slucha wiec to bez sensu, wczoraj boniek w programie stan futbolu powiedzial ze pewne ustawy trzeba zmienic zeby polskie kluby zyskały poteznych sponsorów, wiadomo ze chodziło mu o ustawe hazardową, moze cos uda mu się zdziałać
 
L 124

lemko

Użytkownik
Zbigniew Boniek dobrze mówi o tych ustawach. Poza tym w interesie każdego związku sportowego jest to, aby projekt Gowina przeszedł ze względu na traktowanie reklamy zakładów bukmacherskich na równi z alkoholem, a nie jak teraz - zepchnięta do informacji o sponsorowaniu.
Poza tym uważam, że jeden Boniek za dużo nie zmieni. Oczywiście drogami pozakulisowymi może próbować, ale żeby coś zmienić to trzeba wspólnego działania tych grup, które mają zbieżne interesy lub reprezentują interesy zawarte w projekcie ustawy hazardowej Polski Razem/reprezentują pokera lub zakłady bukmacherskie/sprzeciwiają się blokowaniu stron WWW: Boniek+Pańka+EGBA+Wolny Poker+Fundacja Panoptykon+Polska Razem+gracze bukmacherscy+gracze w pokera+inne serwisy pokerowe+inne związki sportowe+FB+inne serwisy bukmacherskie
 
nevener 1,2K

nevener

Użytkownik
Ludzie w PiS-ie doskonale umieją liczyć i nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale rządowa wersja ustawy zagwarantuje im nieporównywalnie większe wpływy do budżetu. A to za sprawą monopolu na gry hazardowe. Otóż maszyny, których ma być do 60tys. plus hazard internetowy, wygenerują dochodu na poziomie 3-5 mld rocznie. Poza tym zyskają dodatkowe punkty poparcia społecznego związane z delegalizacją nielegalnego hazardu.

Edit: Zapomniałem jeszcze wspomnieć o potencjalnych wpływach z kar za używanie niekoncesjonowanych automatów. Tu kwoty mogą być naprawdę znaczne, bo przypominam, że proponowana sankcja za posiadanie jednego nielegalnego automatu, to aż 100 tys. zł.
Ustawa Gowina nie dotyka w ogóle zagadnienia automatów do gier, także pudło z Twojej strony. Natomiast dochody z zakładów bukmacherskich zakłada na wyższym poziomie niż w wersji MF.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Ustawa Gowina nie dotyka w ogóle zagadnienia automatów do gier, także pudło z Twojej strony. Natomiast dochody z zakładów bukmacherskich zakłada na wyższym poziomie niż w wersji MF.
Bez urazy, ale chyba masz kłopoty z logicznym myśleniem. Jeżeli na mocy nowelizacji ustawy z 2009r. z dniem
1 lipca 2016r. wygasły ostatnie koncesje na AoNW, to chyba w przypadku gdy ustawa Gowina nic na ten temat nie mówi, to nie gwarantuje obecnie żadnych wpływów z tego tytułu.
A projekt rządowy ma za zadanie uregulować właśnie kwestię automatów i hazardu internetowego, dzięki czemu zagwarantuje sobie pokaźne wpływy do budżetu (3-5 mld rocznie). Ponadto dojdą jeszcze dochody z zakładów bukmacherskich oferowanych na zasadach narzuconych przez MF.
Poniżej masz link z informacją, że z dniem 1 lipca wygasła ostatnia koncesja na AoNW:
http://e-play.pl/czy-to-juz-koniec-mini-kasyn/
Mnie też się nie podoba przedmiotowe podejście rządu do obywateli, ale uważam, że sprawa tej nowelizacji jest już dawno przesądzona. Jeżeli ustawa antyterrorystyczna przeszła bez większych protestów, to śmiem twierdzić, że podobny los czeka ustawę hazardową.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom