>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
nevener 1,2K

nevener

Użytkownik
Jeżeli ustawa zostanie notyfikowana przez KE, to możesz być więcej niż pewny, że Wszyscy bukmacherzy zablokują możliwość grania dla rezydentów RP.

Ważniejsza jest kwestia, czy któryś z bukmacherów zdecyduje się na działanie w oparciu o polską koncesję, bo będzie się to wiązało z wysokimi podatkami, brakiem możliwości reklamowania swoich usług, jak również zakazem oferowania gier hazardowych.

Na temat tej ustawy zaczyna się mówić w mediach, jednakże Państwo może tylko i wyłącznie na tym zyskać. Nie dość, że PiS będzie kojarzony z partią, która ukróciła w znacznym stopniu nielegalny hazard, to dodatkowo znacząco zwiększą się wpływy do budżetu.

wykop.pl/link/3249173/projekt-nowelizacji-ustawy-hazardowej-z-28-06-monopol-i-blokada-stron

Czy dalej macie nadzieję, że Wasze protesty cokolwiek dadzą?
Ustawy nie są notyfikowane przez KE, tylko notyfikowane KE geniuszu. To jest póki co projekt, jest też drugi projekt autorstwa Gowina i Partii Razem, znacznie bardziej liberalny i postępowy. Tak więc dopiero okaże się, który z nich i czy w ogóle zostanie przyjęty przez polski sejm.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
szpon 154

szpon

Użytkownik
To projekt (i szczebel rządowy). Tam sobie można wszystko przepychać. Jeszcze pozostał Sejm.
Chyba nie masz zludzen, ze sejm zablokuje projekt rzadowy? Przeciez majac wiekszosc moga sobie przeglosowac co tylko chca.
 
nevener 1,2K

nevener

Użytkownik
Chyba nie masz zludzen, ze sejm zablokuje projekt rzadowy? Przeciez majac wiekszosc moga sobie przeglosowac co tylko chca.
Są 2 projekty przygotowane przez koalicję rządową, tak więc nic nie jest przesądzone.
 
szpon 154

szpon

Użytkownik
Są 2 projekty przygotowane przez koalicję rządową, tak więc nic nie jest przesądzone.
Wiem, ale o projekcie Gowina ostatnio sie nie mowi w ogole.
Niemniej jednak obys mial racje, ze ten drugi projekt jest tez brany pod uwage.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Chyba nie masz zludzen, ze sejm zablokuje[...]
Jeszcze mam takie złudzenia. Przecież Gowinowcy wiedzieli, że to, nad czym siedzą geniusze z MF musi w końcu wyjść z ministerstwa oficjalnie.
I powoli się stamtąd wydala ta kupa.
Trzeba policzyć głosy i pospekulować, kto z kim i dlaczego. Wszystko się może wydarzyć. Taka gra ????
 
L 124

lemko

Użytkownik
Ustawy nie są notyfikowane przez KE, tylko notyfikowane KE geniuszu. To jest póki co projekt, jest też drugi projekt autorstwa Gowina i Partii Razem, znacznie bardziej liberalny i postępowy. Tak więc dopiero okaże się, który z nich i czy w ogóle zostanie przyjęty przez polski sejm.
Polski Razem, czy Zandberg popiera Gowina?
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Są 2 projekty przygotowane przez koalicję rządową, tak więc nic nie jest przesądzone.
Ludzie to dziwne istoty, które niewiarygodnie szybko zapominają co działo się w bliskiej przeszłości.
Nie wiem czy wiesz, ale podczas przepychania w trybie ekspresowym bubla w 2009r., PiS był za całkowitą delegalizacją hazardu. Czy nie uważasz, że projekt rządowy nie jest przypadkiem odzwierciedleniem ich faktycznych poglądów na temat hazardu?

P.S. Marzyć można ile się chce, bo marzenia nic nie kosztują. Ale wtedy trzeba przygotować się na możliwość wystąpienia ewentualnego pasma rozczarowań.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] Ale wtedy trzeba przygotować się na możliwość wystąpienia ewentualnego pasma rozczarowań.
Akurat na to, forumowicze są, sądzę przygotowani.

Czy jesteś przygotowany na to, że obecna koalicja nie składa się z PiSu i powietrza a Gowin jest wiceministrem Rządu?
Ponadto, zaistnieć mogą okoliczności wpływające na frekwencję w poselskich ławach, a Posłowie Polski Razem, kolegów mają nie tylko w szeregach PiSu.
[...] że projekt rządowy nie jest przypadkiem odzwierciedleniem ich faktycznych poglądów na temat hazardu?
Perspektywa spojrzenia PiS jako partii opozycyjnej jest już nieaktualna a najważniejsze, że tutaj nie chodzi o faktyczne poglądy, tylko o faktyczne pieniądze.
 
A 294

art300

Użytkownik
Jeżeli ustawa zostanie notyfikowana przez KE, to możesz być więcej niż pewny, że Wszyscy bukmacherzy zablokują możliwość grania dla rezydentów RP.
Prawdopodobne, ale nie pewne.
Oceny co do tego, czy projekt &quot;przeszedł&quot; procedurę - mogą być rozbieżne. To ocenią prawnicy zainteresowanych stron.
==========
Najnowsza wersja przesuwa obowiązek blokowania stron według rejestru na 1.04.2017.
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Trzeba było głosować na Nowoczesną, a nie na PiS, niech żyje wolna Polska precz z PiSem, najlepiej zorganizować jakąs manife, na forum jest 144 tys użytkowników, akcje np, umieścic na fejsie czy twitterze i zaprosić wszystkich którzy się tym interesują, może cos w końcu dotrze do władzy...a tak na poważnie to troche sie dziwie my jeszcze jesteśmy w Unii? Czy 100 lat za murzynami, bo faktycznie PiS chyba dąży do tego żeby wyjść z Unii, już nie wspominam afery z trybunałem, ale jak PiS wprowdza swoje prawa, to troche sie obawiam, że może niedługo będziemy mieć drugą Koreę Północną...PiS to nie na pewno partia obywatelska, i niech nie zamydla oczu 500+, bardziej już przypomina partie totalitarną, cóż taki mamy klimat, ale mi ten klimat już nie odpowiada a potem sie dziwią że Polacy emigruja z kraju, ale powiedzcie jak w tym kraju żyć...i tak na marginesie nie bierzcie tego postu na poważnie, bo ten kraj i ta władza też nie jest poważna...
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] bo faktycznie PiS chyba dąży do tego żeby wyjść z Unii, [...]
Mylisz się. Nawet ostatnie wypowiedzi wskazują na coś przeciwnego i dalej idącego. PiS chciałby Wielką Brytanię nadal w Unii.
Zresztą.., nie kontynuuję bo to temat dot. ustawy hazardowej.
 
shingper 563

shingper

Użytkownik
Jak to co ? Leżymy i kwiczymy. Nikt nic nie zrobi bo PIS zrobi tak jak zechce. Żadne protesty, petycje etc. nie dadzą kompletnie nic. Trzeba było przede wszystkim pójść na wybory (a założę się, że zdecydowana większość userów nie była) i oddać odpowiedni głos.
 
L 124

lemko

Użytkownik
Ja akurat byłem i ze zdania z przymrużeniem oka możesz się dowiedzieć na kogo głosowałem.
Komentarze typu &quot;leżymy i kwiczymy&quot; pomagają tylko STS-owi, nie nam.
Jakieś inne pomysły?
@TyperekS mam sprawę do Ciebie.
 
szpon 154

szpon

Użytkownik
Jak to co ? Leżymy i kwiczymy. Nikt nic nie zrobi bo PIS zrobi tak jak zechce. Żadne protesty, petycje etc. nie dadzą kompletnie nic. Trzeba było przede wszystkim pójść na wybory (a założę się, że zdecydowana większość userów nie była) i oddać odpowiedni głos.
Nawet jakby wszyscy zarejestrowani userzy z forum poszli na wybory i oddali glos na Korwina (czy jakakolwiek inna wolnorynkowa partie, bo nowoczerskiej i po to nawet nie licze, bo to jeszcze wieksze gowno) to i tak by to nic nie zmienilo.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom