>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
K 84

koszmar

Użytkownik
Na Twitterze Stanowskiego, cytat z Gowina:
&quot;Nie zlecilbym swoim ludziom prac nad przegranym projektem. Jestem umiarkowanym optymistą.&quot;

Zdaje się, że ktoś wyżej wpisał, że projekt Gowina już dawno leży w koszu... ;)
Z mojej strony tylko jedna prośba. Jeżeli ktoś pisze jakiś mniejszy lub większy konkret, to niech ma on oparcie w rzeczywistości, lub (jeśli mozna) niech poda źródło.
A jeżeli to co piszesz jest Twoim wymysłem lub hipotezą, zaznacz, że to wymysł lub hipoteza!
Bez tego tworzy się niepotrzebny burdel, chaos informacyjny i doprowadza to niestety również do zniechęcenie niektórych osób w dalszej walce. Co z kolei również powyżej, z łatwością można dostrzec.
A to trochę wku**** ;)
 
A 63

awax

Użytkownik
Gowin wykorzystuje moment aby promować siebie i swoje ugrupowanie wśród wielkiej rzeszy graczy pokera i zakładów, to nic nie kosztuje a jest o nim głośno i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Pierwszą konferencję zrobił wyprzedzająco mając cynk, że wkrótce pojawi się projekt MF.
Od początku ma jednak świadomość, że jego projekt nie ma szans realizacji.
Taka moja opinia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
https://www.youtube.com/ watch?v=psTwnCixUOQ

https://www.youtube.com/ watch?v=I1Xz1zW-zV4

Taki przykład dwulicowości dziennikarzy. Jeszcze niedawno aktywnie wspierał buki zarejestrowane, bo mu STS i etoto płaciły w Piłce Nożnej… Przejrzyjcie sobie wypowiedzi Godlewskiego na temat ustawy hazardowej z ostatnich 2 lat. Ale jak mu zapłacił Betsafe to pierwszy poleciał…
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Jeśli ta myśl się tutaj uchowa, będzie to oznaką wolnej ręki danej nam przez Administrację w kwestii ukonstytuowania na tej forumowej platformie, Reprezentantów środowiska grających. Jeśli komentarz zniknie, to wiadomo ...

W dalszej części, przydatna byłaby ew. opcja sondy, gdyby ją w drodze wyjątku Admini udostępnili (w vBulletin to zdaje się, nie problem).

-------------

Jestem po nieprzespanej nocy więc nie zachowuję ścisłości i precyzji wypowiedzi ale mam nadzieję, że mniej więcej wiadomo o co biega.

Proszę niniejszym członków Forum, o przedstawienie propozycji (Loginów) Kandydatów, którzy staną do Wyborów na Reprezentanta środowiska osób uczestniczących w zakładach wzajemnych, a skupionych w obrębie niniejszego Forum. Sami Kandydaci mogą przedstawiać autopropozycję.

Cechy Kandydata (zdaję sobie sprawę z trudności tego kryterium ale nie jest ono niewykonalne):

1. niekorzystanie do chwili obecnej i w chwili obecnej z terenu Rzeczypospolitej Polskiej przez Kandydata, z usług firm bukmacherskich zarejestrowanych poza Rzecząpospolitą Polską, lub Kandydatem, może być osoba, która korzystała z terenu Rzeczypospolitej Polskiej w okresie wyłączającym pięć ostatnich lat kalendarzowych, z usług firm bukmacherskich zarejestrowanych poza Rzecząpospolitą Polską a nie ciążył i nie ciąży na tej osobie z powyższego tytułu prawomocny a skazujący wyrok sądowy,

2. ranga forumowa (reputacja) Kandydata, nie może być niższa niż 100,
3. staż Kandydata członkowski na forum.bukmacherskie.com, nie może być krótszy niż jeden rok kalendarzowy.

-----------
Kandydaci, którzy staną się w wyniku Wyborów, Reprezentantami, są zobligowani do działań wyznaczonych przez środowisko osób grających a skupionych w obrębie forum.bukmacherskie.com.

W pierwszym rzędzie, Reprezentanci ukonstytuują (się w) Komitet. Nazwa Komitetu w tym momencie jest wtórną kwestią, do ustalenia w obrębie Forum.

Działania Reprezentantów, stają się zewnętrznymi po konsultacji ze środowiskiem osób grających a skupionych w obrębie forum.bukmacherskie.com.

Tyle. Czekam.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Nie obawiajcie się przyznać tutaj, że gracie u &quot;ziemniaków&quot; ;) albo ostatnio graliście u niepolskich ponad 5 lat temu. To nie dyshonor bo każdy ma jakąś koncepcję gry.
O naszą sprawę chodzi, czyż nie?
 
kriksus 6,2K

kriksus

Użytkownik
Witam może ktoś wymienić tych 6 legalnych buków zagranicznych - wielkie dzięki
Wszystkie legalne, grać nie możesz, ale dużo osób się rejestruje, żeby pogadać na czacie z miłą obsługą ;)

U nas można grać w 7, w tym 2 kasyna, nie będę reklamował.

Co do propozycji Yar000, taka uwaga:

1. Dzisiaj na spotkaniu z Gowinem był Marcin Horecki - wejdźcie na stronę wolnypoker. org i zobaczcie jak to wygląda.

2. Rada ds. Cyfryzacji żąda usunięcia punktu o rejestrze stron niedozwolonych

Żebyśmy się nie obudzili z ręka w nocniku ;) Poker zadowolony, internet bez cenzury, kompromis jest, a bukmacherzy internetowi dalej nielegalni...

Co do reprezentacji, najlepiej niech to będą ludzie, którzy przede wszystkim sami tego chcą.

Jest punkt zaczepienia w formie Gowina, więc nie będzie to walka z wiatrakami.
 
C 58

czymoch106

Użytkownik
Piotr1990 slaby z Ciebie strateg jesli piszac do Juroszka ze &quot;w koncu mowi z sensem&quot; nie rozkminiles jaki jest jego idealny scenariusz

pozwol ze Ci to wyjasnie,

zauwaz ze on nie bez przypadku robi wszystko aby nie pisac nowej ustawy tylko znowelizowac ta i &quot;ewentualnie&quot; dodac jakies punkty z ustawy od Gowina

jaki jest jego idealny scenariusz?

po 1/ zablokowac zagranicznych bukmacherow i uniemozliwic im wejscie na polski rynek chocby chcieli pompowac 100 milionow rocznie w polskie druzyny i miliardy do budzetu w ramach podatkow

po 2/ to co wyzej

po 3 to co wyzej


i teraz gdy juz uda sie osiagnac ten punkt najwazniejszy,to wtedy w sumie jesli zostana na rynku tylko ziemniak zeby przyciagnac wiecej jeleni,ktorych aktualnie odstrasza te 12% podatku obrotowego oni mogliby zaczac lobbowac nad zmiana podatku


ile razy widzieliscie gdzies Juroszka zeby narzekal ze podatek jest zly,a ile razy domagajacego sie zablokowania zagranicznych bukmacherow i uniemozliwienia im wejscia na rynek?

jak tylko pojawia sie jakies realne mozliwosci ze bylaby szansa na wejscie zagranicznych bukmacherow to beda placze od domagania sie zaleglego podatku za te wszystkie lata,po placze we wszystkich oplaconych mediach

w skrocie zapomnijcie ze te komunistyczne polskie mendy pozwola na to zeby tutaj byl wolny rynek :?


a po zachowaniu Juroszka i jego wypowiedziach nie jest ciezko wywnioskowac ze jakos specjalnie nie obawia sie tego &quot;czarnego&quot; dla nich scenariusza tak jakby juz wiedzial ze wszystko sie dobrze skonczy :grin:
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
M 39

mezo171

Użytkownik
przed kazda nowelizacja od 2009 a bylo juz pare prób było to samo czyli płacze stsów i totolotka i innych a konczyło sie wiadomo jak było za duzo sprzeciwów zeby wprowadzic az tak nie korzystna ustawe tak samo bedzie teraz krajowa rada radiofonii i telewizji juz sie nie zgadza z blokowaniem stron i twierdzi ze ustawa ma błedy , a jak wiadomo kazda ustawa musi przejsc przez szereg etapów mi musi byc bezbłedna wiec pewnie skonczy sie jak zawsze.........
 
C 58

czymoch106

Użytkownik
przed kazda nowelizacja od 2009 a bylo juz pare prób było to samo czyli płacze stsów i totolotka i innych a konczyło sie wiadomo jak było za duzo sprzeciwów zeby wprowadzic az tak nie korzystna ustawe tak samo bedzie teraz krajowa rada radiofonii i telewizji juz sie nie zgadza z blokowaniem stron i twierdzi ze ustawa ma błedy , a jak wiadomo kazda ustawa musi przejsc przez szereg etapów mi musi byc bezbłedna wiec pewnie skonczy sie jak zawsze.........

cos przejdzie bo jest duze cisnienie z wielu stron

co do tej opini to

&quot;Opinia Rady ds. Cyfryzacji nie jest dla rządu wiążąca.

Projekt zmiany ustawy o grach hazardowych jest na etapie prac w rządzie.&quot;
 
L 124

lemko

Użytkownik
Nie jestem specem od prawa, ale coś takiego znalazłem na stronie Rządowego Centrum Legislacji:
2. Rozpatrywanie projektu w trybie obiegowym
Sekretarz Rady Ministrów kierując projekt ustawy do rozpatrzenia przez Radę Ministrów w trybie obiegowym wyznacza termin do zajęcia stanowiska. Wyznaczenie terminu krótszego niż 3 dni od przekazania projektu ustawy jest dopuszczalne wyłącznie w szczególnie uzasadnionych przypadkach.

To pojęcie &quot;tryb obiegowy&quot; jest tam skontrowane do posiedzeń Rady Ministrów.
Źródło: http://www.rcl.gov.pl/book/?q=node/84
Jeszcze coś takiego znalazłem:
Kurenda (tryb obiegowy) – rozstrzygniecie sprawy za pomocą korespondencyjnego uzgodnienia stanowisk. W Polsce w ten sposób mogą być rozpatrywane dokumenty Rady Ministrów (zob. § 36 rRM).
 
A 294

art300

Użytkownik
Co oznacza &quot;tryb obiegowy&quot; ?
4. Projekt dokumentu rządowego skierowany do rozpatrzenia w trybie obiegowym uważa się za przyjęty, jeżeli w wyznaczonym terminie nie zgłoszono uwag do projektu. W razie zgłoszenia uwag, które nie zostaną uwzględnione lub wyjaśnione, projekt dokumentu rządowego wymaga rozpatrzenia przez Radę Ministrów na posiedzeniu.

Na dwoje babka wróżyła.
Ja bym się przedwcześnie nie cieszył, bo co to znaczy &quot;wyjaśnione&quot;?

Ktoś zgłosi zastrzeżenia, a oni uznają je za &quot;wyjaśnione&quot; i już.
Być może właśnie zrobili tak specjalnie, aby uniknąć dyskusji przy stole i rzecz całą załatwić &quot;pod stołem&quot;.

Może się mylę, ale mi to nie wygląda wcale różowo ...
 
L 124

lemko

Użytkownik
Niestety wydaje mi się, że art300 dobrze gada. Po prostu chyba nie chcą uwzględnić (czyt. tylko &quot;wyjaśnić&quot;) tej opinii Rady ds. Cyfryzacji.
 
T 2,2K

tomek009966

Użytkownik
przed kazda nowelizacja od 2009 a bylo juz pare prób było to samo czyli płacze stsów i totolotka i innych a konczyło sie wiadomo jak było za duzo sprzeciwów zeby wprowadzic az tak nie korzystna ustawe tak samo bedzie teraz krajowa rada radiofonii i telewizji juz sie nie zgadza z blokowaniem stron i twierdzi ze ustawa ma błedy , a jak wiadomo kazda ustawa musi przejsc przez szereg etapów mi musi byc bezbłedna wiec pewnie skonczy sie jak zawsze.........
Wykupisz vpn i będziesz mógł grać bez względu na to czy zablokują strony internetowe czy nie. Jaki problem? Czy nie?
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Jak wiemy, w piątek, partia Ministra Gowina (celowo podkreślam, że jest on Ministrem i Wicepremierem Rządu RP), przedstawiła swój projekt wiadomej Ustawy, związkom sportowym. Nie muszę nikogo chyba przekonywać, że dalsze procedowanie tego projektu w Sejmie, byłoby tym, na czym nam w obecnej sytuacji najbardziej zależy. W tym momencie, powołuję się na Źródło bardzo wysoce poinformowane i bardzo wiarygodne: to nie jest koniec. W poniedziałek, nastąpi coś w rodzaju ponownego „otwarcia” tematu. Partia Jarosława Gowina, upubliczni już dla szerokiego ogółu, swój projekt Ustawy Hazardowej. Jak możecie przypuszczać, upublicznienie, ukazanie całemu społeczeństwu, oznacza rozwinięcie żagli a nie, ich zwinięcie. Chcę przy tym podkreślić, że do tej pory, uważałem, że Minister Gowin nie ma już tak dużej siły przebicia w Koalicji, jaką miał przed Wyborami. Sytuacja wygląda inaczej. Ma siłę. Walka o tę ustawę dalej trwa. Może skończyć się różnie, ale nadal trwa. (Nas przy niej nie ma. Przykro to powiedzieć, ale nie jesteśmy partnerem do żadnych rozmów. Z nikim. Nawet do rozmów z Pokerzystami. Jesteśmy przedmiotem, nie Podmiotem. Dlaczego? O tym pisałem wcześniej).
 
C 58

czymoch106

Użytkownik
zdzisiek z stsu ten od zabieranie komputerow pewnie bedzie musial sie sporo nadzwonic w najblizszym czasie

&quot;wi pan,bo ja i moj szef zawsze som wielkie zwolenniki prawa i sprawiedliwosc,i wi pan panie miniszcze ja mysle ze my siem jakos na pewno mozemy dogadac,bo wy som takie pozodne polityki a nie to co te oszusty co ostatnio rzondzily&quot; ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom