>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
B 50

bukowina

Użytkownik
Nie słuchajcie trola od kapicy znikąd. Taki koleś, który poucza innych, jak mają żyć albo służy takim co to robią, nie kimś tylko czymś. A z czymś można zrobić co się chce. Od razu odpowiedział, tylko czeka żeby siać zamęt.
Jako osoba z środowiska stwierdzam tylko tyle, że Ci których znam i którzy tak odpowiedzieli nie mieli sprawy i kwestia zakończyła się na pierwszym posiedzeniu. Nie jestem żadnym omnibusem, a nie jestem też przemądrzały, co można wywnioskować ze słów &quot;pewnie tak będzie&quot; nie napisałem, że na 100%. Dałem Wam klarowny wywód, jak to wygląda, ale w poszczególnych sprawach osób może dojść więcej zmiennych (zaważyć mogą np. odpowiedzi na poszczególne pytania).
//edit nie podniecajcie się też wklejkami, co to za problem żeby kapicotrol zrobił sobie taką wklejkę?
Dla mnie to ty jesteś chory, ale nie jestem lekarzem i diagnozy nie będę stawiał. Nie potrafisz przyjąć, że może nie masz racji? W jednym wpisie potrafisz sam sobie zaprzeczać. Pomyśl troszeczkę - TO NIE BOLI - zanim zaczniesz klepać w klawiaturę.
A już chwalenie się, co i kogo ty na karku miałeś to dziecinada. Ja tam na karku mam głowę i w przeciwieństwie do ciebie, używam jej.
 
shingper 563

shingper

Użytkownik
Miałem na karku psy, UC, US i nic mi nie zrobili, a pewnie wygrałem nieco więcej niż Wy, right?
i mentalność 14 latka... uważaj bo jeszcze proboszcza będziesz miał na karku i wtedy dopiero zaczną się kłopoty.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
P 522

paulattryda

Użytkownik
Zero argumentów i odniesienia się do mojej wypowiedzi. A gdzie uzasadnienia? Boli was kapicotrole, że nikt bez wyroku sądu nie da wam danych, które są potrzebne do wydania wyroku.
 
B 50

bukowina

Użytkownik
Zero argumentów i odniesienia się do mojej wypowiedzi. A gdzie uzasadnienia? Boli was kapicotrole, że nikt bez wyroku sądu nie da wam danych, które są potrzebne do wydania wyroku.
Nawet nie wiesz kiedy należy skończyć? Przestań się już ośmieszać. Wpadłeś wczoraj na ten temat i uważasz, że rozwiązałeś problemy 25000 graczy. NO BRAWO!!! A teraz ????
 
F 18

fpaixao

Użytkownik
Panowie może i na 1 przesłuchaniu się nie skończy ale przede wszystkim pokażecie, że nie dacie się zastraszyć i to, że to oni Wam mają coś udowodnić a nie odwrotnie.
Ci co panikują - polecam lekturę ustawy i fragment dotyczący udziału na terenie RP.
Po raz kolejny zapytam: jak Wam to mają coś udowodnić na podstawie tego co posiadają?
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Są Mistrzostwa Europy w piłkę ręczną czy Dania dostała jakąś karę za Unibet na spodenkach? Francja też ma na koszulkach francuskiego buka, co na to przepisy polskiej ustawy hmm?
Na razie nic, dla przypomnienia postępowanie w sprawie Bet at home przy skokach trwało 3 lata (i bez efektu w postaci kary). Z unibetem w przypadku Duńczyków może być podobnie. Odnośnie Francji, w przypadku buka, który nie oferuje zakładów dla Polaków pewnie jest mniejszy problem dla Służby Celnej. Jakiś rok temu jeden z klubów siatkarskich grał w Polsce z logiem Planetwin365, na MŚ w siatkę w Polsce też były jakieś akcje.
Zobaczymy jak się sprawa rozwinie, bo na razie Duńczycy mają ostrzeżenia w głębokim poważaniu (a dostali podobno przed drugim meczem zakaz od organizatora).
 
N 0

nameless0011

Użytkownik
Witam wszystkich, mam parę pytań i myślę, że to forum to najlepsze miejsce by je zadać.

Postaram się jak najprościej przedstawić sprawę: jadę za granicę, obstawiam w piniaklu (najlepsze kursy i limity) kilka meczy po maksymalnej stawce, wracam do domu. Na następny dzień sprawdzam wynik, wygrałem. Proceder powtarzam wielokrotnie.

Moje pytania:
1. W których państwach mógłbym coś takiego uskutecznić, tj. gdzie zakłady bukmacherskie są legalne?
2. Czy logowanie się do buka tylko spoza granic Polski jest wystarczającym dowodem, by uznać wygrane pieniądze za legalne?
3. Jak wygląda zgłaszanie wygranej do Urzędu Skarbowego, czy w ogóle muszę to zgłaszać, jeśli tak to ile mam na to czasu, zapłacę od tego jakiś podatek (chętnie się z nimi podzielę)? Chodzi o spore kwoty (sporo więcej niż 2280 zł na jednym zakładzie, w końcu gram za maksymalną stawkę), chciałbym sobie kupić samochód i mieszkanie, no i jeszcze parę groszy na jakiś własny biznes.

Proszę o udzielanie się wyłącznie osoby znające odpowiedzi na moje pytania. Dziękuję za pomoc ????
 
typereks 866

typereks

Użytkownik
Witam wszystkich, mam parę pytań i myślę, że to forum to najlepsze miejsce by je zadać.

Postaram się jak najprościej przedstawić sprawę: jadę za granicę, obstawiam w piniaklu (najlepsze kursy i limity) kilka meczy po maksymalnej stawce, wracam do domu. Na następny dzień sprawdzam wynik, wygrałem. Proceder powtarzam wielokrotnie.

Moje pytania:
1. W których państwach mógłbym coś takiego uskutecznić, tj. gdzie zakłady bukmacherskie są legalne?
2. Czy logowanie się do buka tylko spoza granic Polski jest wystarczającym dowodem, by uznać wygrane pieniądze za legalne?
3. Jak wygląda zgłaszanie wygranej do Urzędu Skarbowego, czy w ogóle muszę to zgłaszać, jeśli tak to ile mam na to czasu, zapłacę od tego jakiś podatek (chętnie się z nimi podzielę)? Chodzi o spore kwoty (sporo więcej niż 2280 zł na jednym zakładzie, w końcu gram za maksymalną stawkę), chciałbym sobie kupić samochód i mieszkanie, no i jeszcze parę groszy na jakiś własny biznes.

Proszę o udzielanie się wyłącznie osoby znające odpowiedzi na moje pytania. Dziękuję za pomoc ????
Według mnie w UK mógłbyś grać, lecz też byś musiał tam wypłacić pieniądze z buka na konto.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Według mnie w UK mógłbyś grać, lecz też byś musiał tam wypłacić pieniądze z buka na konto.
Tyle tylko, że autor pytania pisał przecież o firmie Pinnacle, zaś ta ( i kilka innych ) od 30.09.2014 wycofała się z rynku UK - wobec:
a/ wprowadzenia tam 15% podatku od zagranicznych firm bukmacherskich, liczonego od kwoty zysku jaki uzyskali od grających oraz
b/ wprowadzenia obowiązku posiadania licencji na UK:
http://www.pinnaclesports.com/gb-notice.aspx
http://forum.bukmacherskie.com/f98/ustawa-hazardowa-prawo-hazardowe-cz-2-a-58266-89.html#post4769796
.................
Tu jest wykaz firm bukmacherskich posiadających w/w licencję na UK, więc tam legalnych:
http://www.onlinebetting.org.uk/betting-guides/uk-gambling-licensing-law.html
 
N 0

nameless0011

Użytkownik
Właśnie znalazłem wzmiankę o tym w regulaminie, nie można grać w UK w pinacle. Pytanie więc w których krajach gra i tego buka jest legalna?

Jednak co do interpretacji indywidualnej:
&quot;Maksymalna kwota wygranej z pojedynczego zakładu nie przekracza 2280 złotych. Jednocześnie łączna kwota wpływu na konto podatnika (przelewu dokonanego z konta organizatora na konto podatnika) może być wyższa, ponieważ składają się na nią wygrane z wielu niezależnych zakładów, których jednorazowe wartości nie przekraczają 2280 zł.&quot;

Ja jednak mam zamiar wygrywać większe kwoty, a więc:
&quot;Należy przy tym wskazać, że w sytuacji, gdy jednorazowa wartość wygranej przekracza kwotę 2.280,00 zł to opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych podlega cała wartość wygranej.&quot;

Czyli na koniec roku zbieram wszystkie swoje wygrane (stawka+zysk), powiadamiam o tym US, odpalam im odpowiedni procent i na tym koniec? Będę potrzebował jakichś dowodów czy wystarczą screeny wygranych i miejsc logowania do konta?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Człowiek rozsądny może uniknąć płacenia 10% podatku liczonego od podstawy wygranych ponad 2280zł, poprzez zawieranie kilku takich samych zakładów - a każdy z ew. wygraną nieco niższą niż 2280zł.
Wtedy - analizując tu sytuację gry poza granicami Polski* - nie zachodzi konieczność składania żadnych deklaracji PIT, wobec braku podstawy do płacenia podatku od wygranych a zatem i jego poboru przez US.
Pobór tego 10% podatku od wygranych nie jest liczony przy uwzględnieniu wysokości stawki za jaką zakład był zawarty - a jedynie od wygranej kwoty brutto, czyli jedynie od samej wygranej ponad 2280zł.
* bo w Polsce poborem tego podatku w imieniu i na rzecz fiskusa zajmuje się podmiot prowadzący zakłady i wypłacona kwota wygranej jest już o ten 10% podatek pomniejszona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom