>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

  • Pierwszy taki konkurs na Forum, zapraszamy na
    Grand Prix Węgier 2024 [21.07.2024 - 15:00] w puli nagród 150 zł od forBET + punkty reputacji!
    Nie masz konta w forBET? Nic straconego założysz je w kilka minut TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
P 5

pmatusik

Użytkownik
KKS przewiduje instytucję Dobrowolnego poddania się odpowiedzialności, która nie skutkuje wpisem do rejestru skazanych, zatem można otrzymać w tym wypadku i tak zaświadczenie o niekaralności. Polecam poczytać ustawę.
Na miłość boską. Dziękuję za radę przeczytania ustawy, ale ją dość dobrze znam. Kilka komentarzy wyżej B3A wrzucił fragment kks, tj. art 17, z którego wprost wynika, że do tego przestępstwa nie da się stosować instytucji dobrowolnego poddania się karze, albowiem popularny art 107 par. 2 kks, przewiduję zagrożenie do lat 3. Bardzo proszę o niesianie fałszywych informacji.

A jeżeli już ktoś twierdzi, że jego czyn jest wykroczeniem, to w takim przypadku w ogóle nie ma potrzeby mowienia o instytucji dobrowolnego poddania się karze, albowiem wykroczenie jako takie przedawnia sięco do zasady po upływie 1 roku od dnia jego popełnienia. Wystarczy powołać się na tę okoliczność przed sądem, jeśli ktoś jest tak jej pewien.
 
M 2

madderin

Użytkownik
Na miłość boską. Dziękuję za radę przeczytania ustawy, ale ją dość dobrze znam. Kilka komentarzy wyżej B3A wrzucił fragment kks, tj. art 17, z którego wprost wynika, że do tego przestępstwa nie da się stosować instytucji dobrowolnego poddania się karze, albowiem popularny art 107 par. 2 kks, przewiduję zagrożenie do lat 3. Bardzo proszę o niesianie fałszywych informacji.
A jeżeli już ktoś twierdzi, że jego czyn jest wykroczeniem, to w takim przypadku w ogóle nie ma potrzeby mowienia o instytucji dobrowolnego poddania się karze, albowiem wykroczenie jako takie przedawnia sięco do zasady po upływie 1 roku od dnia jego popełnienia. Wystarczy powołać się na tę okoliczność przed sądem, jeśli ktoś jest tak jej pewien.
Chodi o precyzję - kk - poddanie karze - kks - odpowiedzialności. Dwie różne instytucje. A to że 107 par 2 kks nie podpada pod PDO to fakt. W takim razie kolega który podawał że jego ojciec skorzystał z PDO mógłby wrzucić skan wyroku, bo jest tu nieścisłość. Skoro sąd zatwierdza PDO to wydaje się mało prawdopodobne, żeby uwzględnił tu DPO, popełniając taki szkolny błąd. Poza tym obecnie zatarcie skazania po nowelizacji kk następuje już po roku w przypadku kary grzywny, więc DPO specjalnej różnicy nie robi.
 
H 0

hicorki

Użytkownik
Cześć,
u mnie sytuacja jest z trochę innej strony. 2 lata temu na portalu umieściliśmy krótką informację prasową dotyczącą firmy buckmacherskiej z linkiem w treści do nich. Otrzymałem (jako właściciel strony) wezwanie w roli świadka do Urzędu Celnego. Na wydruku dowodowym widać, że nie jestem autorem tego wpisu, ale inny użytkownik. Nie mam do niego żadnego kontaktu, przez co nie mogłem go wskazać.

Zostałem wezwany po raz kolejny, ponieważ okazało się, że autor tego wpisu pisał na moim portalu jeszcze niedawno, przez co uznano że kłamałem. W rzeczywistości, jak zeznałem na stałe w bazie były ustawione jego dane przez to widniał jako autor tekstów.

Przesłuchujący zasugerował że w takim wypadku mogę otrzymać kolejne wezwanie już jako podejrzany. Chciałbym się do tego przygotować i zasięgnąć języka specjalisty lub porady osoby, która miała z tym styczność od tej strony. Będę wdzięczny za rady.

Pozdrawiam
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Ja nie wiem czy na tym forum nie ma nikogo kto miał już rozprawę sądową która się już zakończyła jakimś wyrokiem ? Szukałem w całym internecie jakiś orzeczeń sądowych dotyczących art. 107 par. 2 kks i nie znalazłem nic. Czy takich spraw nie ma ?
Moja sprawa też się przedłuża . Do dnia dzisiejszego UC miał czas na prowadzenie śledztwa w mojej sprawie, nie otrzymałem żadnego pisma na napisane umorzenie jak i na zażalenie na przekierowanie sprawy do innego oddziału UC a minęło już 2 miesiące od napisania obu pism. Czy jeżeli UC nie wyrobi się w czasie to mogę liczyć na coś ? Jak dzwoniłem na początku września Pani z UC twierdziła ze skieruje sprawę do sądu ale na temat zażalenia nic nie mówiła, tylko stwierdziła ze nie widzi podstaw do umorzenia sprawy. Dnia 30 września mija czas kiedy mogli tą sprawę rozpatrywać.
Jak uważacie ? czy te sprawy są umarzane przez UC, czy ludzie którzy mieli sprawy w sądach nie piszą tu ? Bo ja już zaczynam głupieć.
 
C 29

czopekkk

Użytkownik
jak pisałem wcześniej, dostałem wyrok nakazowy od którego się odwołałem. prawie 5 tygodni minęło i cisza na razie. czekam z niecierpliwością co dalej
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
P 69

przemek866

Użytkownik
Mi chodzi o zwykłe sprawy sądowe a nie o nakazowe. Większośc spraw które są w internecie opisane to o automaty. A z art. 107 par 2 nie ma nic. Ciekaw jestem po prostu dlaczego nikt tu nie pisze konkretów, na pewno już ktoś taką sprawę miał.
 
D 58

dzordz28

Użytkownik
Mi chodzi o zwykłe sprawy sądowe a nie o nakazowe. Większośc spraw które są w internecie opisane to o automaty. A z art. 107 par 2 nie ma nic. Ciekaw jestem po prostu dlaczego nikt tu nie pisze konkretów, na pewno już ktoś taką sprawę miał.
ja mam podobna sprawę
 
P 69

przemek866

Użytkownik
wypłaty i tego sie czepili do niczego sie nie przyznalem i sprawa w sadzie juz na dniach.
Dostałeś z UC pismo o akcie oskarżenia czy już pismo z sądu z datą rozprawy ?
Ja dziś też się dowiedziałem że sprawa wysłana już do sądu, czekam na pismo i nadanie sygnatury w sądzie. Mój prawnik ma wysyłać wniosek żeby nie było normalnej rozprawy tylko żeby decyzja została podjęta na jakimś tam posiedzeniu, że to przyśpieszy sprawę.
 
D 58

dzordz28

Użytkownik
wyslali do sadu a ja od sadu juz tez dostalem o terminie i sprawie takze mam nowrmalna sprawe, oczywiscie z adwokatem..., ja po rozmowie z adwokatem ide do sadu tam bede zaznawal co i jak i kiedy..
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
P 69

przemek866

Użytkownik
nie przyznam sie, rozprawa na dniach
adwokat ok 2 k.
To mam prośbę daj mi znać na ogóle lub jeżeli chcesz to w wiadomości prywatnej jak potoczyła się rozprawa i jaki wynik. Będę wdzięczny za tą informacje bo to pierwsza taka informacja od dawna na tym forum tym bardziej że ja spodziewam się niedługo tego samego.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Mój adwokat ma wnosić o umorzenie do sądu bez koniecznosci odbywania rozprawy tylko maja podjac decyzje na jakims tam posiedzeniu. Czekam na nadanie sygnatury sprawy. Nie wiecie czy mozna to przyspieszyc ? Moge pójsc do sadu i poprosic zeby. To zrobili od reki ? Dajcie znać co tam u was wyszło. Dzordz a twoja sprawa w przyszlym tyg. ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom