>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
L 41

lukos1983

Użytkownik
Teraz interesuje mnie to, co powiedziała urzędniczka, że może wystąpić do prokuratora o przelewy z rachunku bankowego. Wobec powyższego, kiedy jestem świadkiem i nie uzyskała ode mnie jakiegokolwiek dowodu to taki prokurator może sobie uzyskać przelewy? Oskarżonym nie jestem.
Ramzes z tymi przelewami to wiem, bo nawet gdzieś był wyrok wydany w tej sprawie bodajże Sądu Apelacyjnego w Szczecinie o ile dobrze pamiętam.
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
Teraz interesuje mnie to, co powiedziała urzędniczka, że może wystąpić do prokuratora o przelewy z rachunku bankowego. Wobec powyższego, kiedy jestem świadkiem i nie uzyskała ode mnie jakiegokolwiek dowodu to taki prokurator może sobie uzyskać przelewy? Oskarżonym nie jestem.
Ramzes z tymi przelewami to wiem, bo nawet gdzieś był wyrok wydany w tej sprawie bodajże Sądu Apelacyjnego w Szczecinie o ile dobrze pamiętam.
Może do prokuratora, który wystąpi do sądu okręgowego jeżeli uzna to za zasadne. By prokurator mógł wydać takie postanowienie to sprawa musiałaby się toczyć przeciwko osobie, czyli Tobie więc konieczne byłoby wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów.
Podawałeś kwoty rzędu kilkunastu złotych jako wpłaty więc prawidłową kwalifikacją jest wykroczenie, czyli czyn nawet jeżeli byś go dokonał uległ przedawnieniu. Prokurator będzie miał tego świadomość i musiałby się wybitnie nudzić by występować do sądu z takim wnioskiem wiedząc jeszcze, że stanowisko sądów jest nieprzychylne do uchylania tajemnicy bankowej na podstawie pseudo dowodów.
 
N 29

nostradik

Użytkownik
A powiedzcie mi czy sąd ma jakiś określony czas na ustosunkowanie się do mojej &quot;odpowiedzi&quot; na akt oskarżenia? czy moze nie ma jakichś terminów w tej kwestii
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Może do prokuratora, który wystąpi do sądu okręgowego jeżeli uzna to za zasadne. By prokurator mógł wydać takie postanowienie to sprawa musiałaby się toczyć przeciwko osobie, czyli Tobie więc konieczne byłoby wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów.
Podawałeś kwoty rzędu kilkunastu złotych jako wpłaty więc prawidłową kwalifikacją jest wykroczenie, czyli czyn nawet jeżeli byś go dokonał uległ przedawnieniu. Prokurator będzie miał tego świadomość i musiałby się wybitnie nudzić by występować do sądu z takim wnioskiem wiedząc jeszcze, że stanowisko sądów jest nieprzychylne do uchylania tajemnicy bankowej na podstawie pseudo dowodów.
Czyli najpierw:
- przedstawienie zarzutów (nawet jak nie przyznałem się do grania w tymże bah-u),
- nie odpowiedziałem na pytanie czy wpłacałem do Bah jakiekolwiek kwoty, mieli tylko wydruki tych kwot,
- w wezwaniu było określone, że jestem świadkiem o przestępstwo skarbowe a nie wykroczenie,
- wracając do pierwszego punktu, raczej mało prawdopodobne jest to, że będą cokolwiek robić w mojej sprawie?
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
A powiedzcie mi czy sąd ma jakiś określony czas na ustosunkowanie się do mojej &quot;odpowiedzi&quot; na akt oskarżenia? czy moze nie ma jakichś terminów w tej kwestii
Sąd nie ma obowiązku udzielenia Ci w ogóle odpowiedzi, i na 99% tego nie zrobi. Nie wiem jakie argumenty podnosiłeś, ale jeżeli zostaną uznane to sąd postępowanie umorzy, zwróci z powrotem do postępowania przygotowawczego, itd., albo wyznaczy rozprawę i wtedy będzie orzekał. Na samo Twoje pismo bezpośrednio nie odpowie.
W Twojej sprawie zaskakujący jest fakt, że proponowano Ci jak pisałeś zakończenie sprawy w postępowaniu mandatowym, wspomniane przez Ciebie 600 zł, co świadczy o tym, że traktowano czyn jako wykroczenie by następnie wnieść akt oskarżenia, który dotyczy tylko przestępstw.
Czyli najpierw:
- przedstawienie zarzutów (nawet jak nie przyznałem się do grania w tymże bah-u),
- nie odpowiedziałem na pytanie czy wpłacałem do Bah jakiekolwiek kwoty, mieli tylko wydruki tych kwot,
- w wezwaniu było określone, że jestem świadkiem o przestępstwo skarbowe a nie wykroczenie,
- wracając do pierwszego punktu, raczej mało prawdopodobne jest to, że będą cokolwiek robić w mojej sprawie?
Tak, w takiej kolejności. Z tym, że Twoje nie przyznanie się jest bez znaczenia w kontekście postawienia zarzutów.
W wezwaniu może być napisane wszystko, to stan faktyczny decyduje o kwalifikacji czynu, a przy niskich kwotach to wykroczenie.
Trudno stwierdzić... by prowadzić dalej postępowanie zgodnie z prawem musisz zostać wezwany ponownie w celu postawienia Ci zarzutów.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
postępowania toczy się w sprawie to zgodę na zwolnienie z tajemnicy bankowej wydaje sąd okręgowy właściwy miejscowo na wniosek prokuratora.
Pytałem kiedyś w banku kto może mieć wgląd do mojego konta i moich danych. Dostałem odpowiedź że tylko i wyłącznie Ja i uprawieni pracownicy banku a jezeli ktoś obcy chciałby miec dostęp do takich danych to musi napisać odpowiedni wniosek i za zgodą prokuratury bank może udostępnić takie dane osobie trzeciej.
Być może przekręciłem to trochę co mi powiedzieli ale w każdym razie musi być udział prokuratora.
 
P 0

patryk13111

Użytkownik
Witam. Również dostałem wezwanie do urzędu celnego w charakterze podejrzanego w sprawie o przestępstwo skarbowe z art. 107. W wezwaniu zostało napisane &quot;Wezwany powinien posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny ważny dokument stwierdzający jego tożsamość i inne dokumenty, które mogą mieć znaczenie w sprawie. Urząd wnosi o dostarczenie dokumentów związanych z udziału podejrzanego w okresie 29.09.2011 do 14.12.2011r. w zagranicznych grach losowych urządzanych przez firmę bet-at-home.com Entertainment BmbH&quot;.
A więc stawiłem się na zaproszenie. Już idąc do pokoju z celnikiem, zadał mi pytanie:
C: można z tego wyżyć?
J: z czego?
C: no, z bukmacherki, obstawiania
J: nie wiem
Następnie usiadłem w pokoju. Odpalił komputer. Próbował prowadzić luźną rozmowę, jakby był moim kolegą od dziecka ???? . Przedstawił mi tabelkę podzieloną na 4 kolumny (data waluty, kwota operacji,opis kodu operacji, rozszerzony opis operacji). Tabela przedstawiała tylko i wyłącznie wypłaty, w której znajdowało się moje imię,nazwisko i ciąg cyfr. Zapytał czy zapoznałem się z dokumentem. Odpowiedziałem, że tak. Na pytanie czy grałem odpowiedziałem, że nie. Następnie przedstawił mi dokument &quot;POSTANOWIENIE&quot;, w którym napisane jest &quot;w okresie od 29.09.2011 do 14.12.2011 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poprzez urządzenie z dyskiem twardym przez sieć Internet w miejscowości xxxxx uczestniczył w zagranicznych zakładach wzajemnych lub zagranicznych grach losowych urządzanych przez firmę bet-at-home.com Entertainment BmbH&quot;.
Zapytał czy mam jakieś dowody w sprawie np. historię gier. Odpowiedziałem, że nie mam. Zaczął czytać swoje regułki, ja na to krótko, iż odmawiam składania zeznań. Lekko się zgrzał i zapytał czy byłem kiedykolwiek przesłuchiwani, ponieważ bardzo spokojnie do niego podchodziłem, bez emocji. Zagotowany powiedział mi czy wiem, że zostanie skierowany wniosek do sądu. Odpowiedziałem, że tak. Teraz czekam jak sprawa się rozwinie. Oczywiście w sądzie pojawie się z adwokatem. Prosiłem o kopie dokumentów, o których tu piszę, powiedział, że nie może, ale mogę zrobić zdjęcie. Także posiadam zdjęcia obu tych dokumentów. Według dokumentu o wypłatach ;) nie były to kwoty koperkowe(kilkadziesiąt tysięcy). Nie będę wrzucał kopii dokumentów publiczne. Jeśli moderator, chcę mogę mu wysłać kopię na pw.
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
W tak krótkim okresie takie kwoty, dobry!
To moje wpłaty po 3-5-10 zł. bez wygranych to dosłownie pryszcz, no ale UC spina poślady i pewnie będzie drążyć.
 
A 0

arronlewis

Użytkownik
Patryk13111
Też dostałem niedawno takie samo wezwanie, biorąc pod uwagę, że jestem w niemal identycznej sytuacji jak Ty (chodzi konkretnie o sumy wypłat) prosiłbym o info, jak rozwinie się Twoja sprawa. Jaką linię obrony przyjmiesz w Sądzie? Że niegrałeś czy, że grałeś ale poza terytorium RP ?
Pozdrawiam
 
C 445

cristovao

Użytkownik
U: A więc tak, chodzi tu o firmę Bet-at-home, mamy jakieś tam wydruki z konta i pan się na tym całym portalu logował, teraz chciałabym wiedzieć po co? Wpłacał pan jakieś pieniądze, po 5, 12, 3 złote, to był jedenasty rok i dwunasty, od lipca 2011 do kwietnia 2012
pierwsze pytanie i słowa typu &quot;jakieś tam&quot; dyskwalifikują dalszą współpracę z tym urzędnikiem, poza tym DOWODY, DOWODY ludzie, logował się to pokażcie DOWODY z buka który to potwierdzi
poziom żenujący ale to chyba już master high level, nie wiem jak to nazwać
czy taką rozmowę można na legalu nagrać? tzn. wchodzimy do pokoju wyjmujemy telefon, dyktafon i powiadamiamy o tym, że ta rozmowa będzie nagrywana czy tak nie wolno i trzeba cichaczem nagrać (nielegal)?
kolejny haczyk najpierw się pyta czy logował się na stronie bah a niżej pytanie w jakich grach i jakiej wysokości uzyskiwał pan wygrane w grach hazardowych urządzanych przez firmę Bet-at-home? czysta gra psychologiczna i zawsze ktoś może się potknąć
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
czy taką rozmowę można na legalu nagrać? tzn. wchodzimy do pokoju wyjmujemy telefon, dyktafon i powiadamiamy o tym, że ta rozmowa będzie nagrywana czy tak nie wolno i trzeba cichaczem nagrać (nielegal)?
kolejny haczyk najpierw się pyta czy logował się na stronie bah a niżej pytanie w jakich grach i jakiej wysokości uzyskiwał pan wygrane w grach hazardowych urządzanych przez firmę Bet-at-home? czysta gra psychologiczna i zawsze ktoś może się potknąć
Można nagrać nawet bez zgody przesłuchującego ale nie można nagrania rozpowszechniać i upubliczniać.
Takich haczyków było sporo ale nie wiem czy o nich napisałem. Tak czy siak sprawdziłem okres, z którego mają dane i dokonałem dosłownie 7 wpłat na łączną kwotę 42 zł. z czego jedna była na kwotę 10 zł. więc to mikro pieniądze. Teraz zastanawiam się co dalej zrobią z moją sprawą, czy prokurator jak zajrzy do rachunku uśmieje się czy mimo to UC będzie kierował sprawę do sądu? Ciężko mi wejść w rozumowanie takiego urzędnika, który robi wszystko aby zbierać sukcesy swojej pracy...W końcu to niska społeczna szkodliwość czynu ale co ja wiem?
Poza tym jeśli zwrócą się do Prokuratury o ujawnienie przelewów z rachunku to taki rachunek jest blokowany na poczet jakieś kary czy póki co tylko wgląd do rachunku?
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Witam. Również dostałem wezwanie do urzędu celnego w charakterze podejrzanego w sprawie o przestępstwo skarbowe z art. 107. W wezwaniu zostało napisane &quot;Wezwany powinien posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny ważny dokument stwierdzający jego tożsamość i inne dokumenty, które mogą mieć znaczenie w sprawie. Urząd wnosi o dostarczenie dokumentów związanych z udziału podejrzanego w okresie 29.09.2011 do 14.12.2011r. w zagranicznych grach losowych urządzanych przez firmę bet-at-home.com Entertainment BmbH&quot;.
A więc stawiłem się na zaproszenie. Już idąc do pokoju z celnikiem, zadał mi pytanie:
C: można z tego wyżyć?
J: z czego?
C: no, z bukmacherki, obstawiania
J: nie wiem
Następnie usiadłem w pokoju. Odpalił komputer. Próbował prowadzić luźną rozmowę, jakby był moim kolegą od dziecka ???? . Przedstawił mi tabelkę podzieloną na 4 kolumny (data waluty, kwota operacji,opis kodu operacji, rozszerzony opis operacji). Tabela przedstawiała tylko i wyłącznie wypłaty, w której znajdowało się moje imię,nazwisko i ciąg cyfr. Zapytał czy zapoznałem się z dokumentem. Odpowiedziałem, że tak. Na pytanie czy grałem odpowiedziałem, że nie. Następnie przedstawił mi dokument &quot;POSTANOWIENIE&quot;, w którym napisane jest &quot;w okresie od 29.09.2011 do 14.12.2011 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poprzez urządzenie z dyskiem twardym przez sieć Internet w miejscowości xxxxx uczestniczył w zagranicznych zakładach wzajemnych lub zagranicznych grach losowych urządzanych przez firmę bet-at-home.com Entertainment BmbH&quot;.
Zapytał czy mam jakieś dowody w sprawie np. historię gier. Odpowiedziałem, że nie mam. Zaczął czytać swoje regułki, ja na to krótko, iż odmawiam składania zeznań. Lekko się zgrzał i zapytał czy byłem kiedykolwiek przesłuchiwani, ponieważ bardzo spokojnie do niego podchodziłem, bez emocji. Zagotowany powiedział mi czy wiem, że zostanie skierowany wniosek do sądu. Odpowiedziałem, że tak. Teraz czekam jak sprawa się rozwinie. Oczywiście w sądzie pojawie się z adwokatem. Prosiłem o kopie dokumentów, o których tu piszę, powiedział, że nie może, ale mogę zrobić zdjęcie. Także posiadam zdjęcia obu tych dokumentów. Według dokumentu o wypłatach ;) nie były to kwoty koperkowe(kilkadziesiąt tysięcy). Nie będę wrzucał kopii dokumentów publiczne. Jeśli moderator, chcę mogę mu wysłać kopię na pw.
Czy mozna wiedziec jaką forma dokonywales depozytu???Ciekawi mnie rowniez skąd mieli twoje dane itd...
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Ja jak rozpoczynałem moją przygodę z bah to wpłacałem po 5 max 10 PLN wypełniając druczek (wpłacałem w punktach gdzie można było opłacić rachunki). Wtedy to normalnie na konto polskiego banku chyba było, później się zmieniło i sama kasjerka mnie poinformowała, że to już jest przelew międzynarodowy i opłata będzie wyższa. Nigdy też z bah nie wypłaciłem bezpośrednio na konto bankowe, póki co żadnego wezwania nie otrzymałem. Wpłaty były jeszcze w latach 2007-2009. Po nowelizacji ustawy wpłaciłem do bah jeszcze (łącznie) z 20 zł tak do połowy 2010 r.
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Ja jak rozpoczynałem moją przygodę z bah to wpłacałem po 5 max 10 PLN wypełniając druczek (wpłacałem w punktach gdzie można było opłacić rachunki). Wtedy to normalnie na konto polskiego banku chyba było, później się zmieniło i sama kasjerka mnie poinformowała, że to już jest przelew międzynarodowy i opłata będzie wyższa. Nigdy też z bah nie wypłaciłem bezpośrednio na konto bankowe, póki co żadnego wezwania nie otrzymałem. Wpłaty były jeszcze w latach 2007-2009. Po nowelizacji ustawy wpłaciłem do bah jeszcze (łącznie) z 20 zł tak do połowy 2010 r.
Możesz spać spokojnie bo ustawa weszła w życie dn. 2011-07-14 Dz.U. 2011 nr 134 poz. 779.
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
... a Kodeks karny skarbowy to kiedy wszedł w życie?
Czy mam rozumieć, że wejście w życie ustawy hazardowej nie ma nic do rzeczy w tym przypadku bo wcześniej też nie można było zawierać zakładów przez internet?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom