>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...]
***
zaraz się pojawią głosy krytyki no ale tak trudno dać skan i toczyć dyskusję mając pismo i wymienione artykuły, co jest zarzucane, o co ktoś wnioskuje i czego dotyczy sprawa? [...]
Idziesz właściwą ścieżką.
 
W 0

wasyl388

Użytkownik
Panowie wczoraj umieściłem temat i juz mam wkejać skan . bawić się w te pierdoły sorry , ale od wczuraj hleje , bede pił do czwartku , opijajac zw mam juz to w pupie , potem umieszcze skan i nikt mnie o zadnym wpisie nie informow ., najwiecej witaminy maja polskie dziewczyny jak mi nie wierzyc to trudn. ale skan umieszcze kolo czwartk , pieteczka !!!!!!
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
Tak, a mandat jest na wniosek prokuratora z art 107par2, jeżeli dostajesz mandat z 107par2 to
za jaki czyn prawny odpowiadasz? proszę mi to nakreślić bo k.... nie widzę innego przestępstwa niż kodeks karny , to urząd skarbowy też nie może karać za przestępstwa skarbowe bezpośrednio mandatem? proszę mi pokazać artykuł który to określa.
Na wniosek prokuratora? Uważasz, że policjant, który zatrzymuje Cię na ulicy za przekroczenie prędkości kontaktuje się z prokuraturą w celu ustalenie wysokości mandatu?
Zgodnie z art 53 kks finansowym organem postępowania jest urząd celny, z związku z tym może samodzielnie nakładać grzywny w postępowaniu mandatowym.
Odpowiedzią na Twoje pytanie jest art. 137 kodeksu karno skarbowego.
§ 1. W postępowaniu mandatowym, jeżeli kodeks nie stanowi inaczej, karę grzywny w drodze mandatu karnego nałożyć można jedynie, gdy osoba sprawcy i okoliczności popełnienia wykroczenia skarbowego nie budzą wątpliwości, a nie zachodzi potrzeba wymierzenia kary surowszej niż ta, która jest określona wart. 48 kary grzywny za wykroczenie skarbowe , § 2.
Poza tym musisz odróżniać kodeks krany od kodeksu karno skarbowego, jak również samo wezwanie z podstawą prawną nie decyduje jeszcze o kwalifikacji prawne czynu...
Zgadzam się z Cristovao, że takie dyskusje powoduje brak załączenie dokumentów... dla mnie dalej mocno wątpliwe jest ukaranie sprawcy za wykroczenie z 2011 r. nawet w Polsce.
Panowie wczoraj umieściłem temat i juz mam wkejać skan . bawić się w te pierdoły sorry , ale od wczuraj hleje , bede pił do czwartku , opijajac zw mam juz to w pupie , potem umieszcze skan i nikt mnie o zadnym wpisie nie informow ., najwiecej witaminy maja polskie dziewczyny jak mi nie wierzyc to trudn. ale skan umieszcze kolo czwartk , pieteczka !!!!!!
W XXI wieku potrzeba prawie tygodnie by zrobić skan? Nawet pod wpływem alkoholu trwa to maksymalnie minutę albo dwie... Tak dla Twojej informacji nie masz zamkniętej sprawy, ponieważ za moment organ może wezwać Cię kolejny raz tylko odnośnie gry kilka miesięcy później...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
M 115

matlaurent

Użytkownik
Bardzo delikatnie rozmawiacie z kolegą, a ja nazwę to po imieniu: pomimo daty dołączenia do grona forumowiczów z dniem 24.06.2010, użytkownika ze świeżym tematem, ilość postów (jakichkolwiek merytorycznych) od tamtego czasu równa się = jeden. Bawiąc się w detektywa, wstępnie mogę założyć nową taktykę &quot;ludzisk&quot; pana Juroszka, wyszukiwanie osób na forum z długim stażem (nie popartym żadnym doświadczeniem, tutaj mierną liczbą postów), opłacanie, po to, żeby najzwyczajniej TROLOWAĆ i wprowadzać zamęt na forum. Użytkownik zaczął być aktywny dopiero od 16.04.2015, coś na wstępie przed tym wpisem w tym temacie, dodał w innym temacie. Tak jak zaznaczył B3A, tyle czasu potrzeba na skan.... Szyderczo się uśmiecham.
ps. Na mandat pożyczyłeś, a na chlanie, i to aż do czwartku, to pieniądze się znalazły. Ot, tak wyrwałem z kontekstu wypowiedzi powyższych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
W 0

wasyl388

Użytkownik
Zwolennik spisowej teorii sie odezwał . Stać mnie , bo alkohol nie jest drogi . do zobaczenia w czwartek , a nawiasem mówiąc kto to juruszszek szek jest , bo nie kumam co to za czlow i on ma mi placi za bal na foru? nie znaa czlowwk
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Stać mnie , bo alkohol nie jest drogi
mandat można na raty rozłożyć, wniosek o niższe spłaty można złożyć dopiero po przyjęciu mandatu, czyli po pokwitowaniu odbioru ... no ale policjant nie ma obowiązku o tym poinformować i tylko mówi, że do zapłacenia w ciągu 7 dni na poczcie, w banku, przelewem (przynajmniej jak oglądam te programy w tv typu STOP Drogówka, Gliniarze, Uwaga Pirat - nigdy tam nie usłyszałem, że ukarany możne wnioskować o raty)
W uzasadnieniu wniosku o przyznanie ulgi, z uwagi na ważny interes podatnika lub interes publiczny oraz w przypadkach uzasadnionych względami społecznymi lub gospodarczymi, należy przywołać okoliczności powodujące brak możliwości jednorazowej spłaty należności, które strona powinna dodatkowo udokumentować.
czyli ja bym na pisał tak, potrzebuję na chlanie więc wnoszę o rozłożenie na raty mandatu
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Mija piąta rocznica wprowadzenia ustawy hazardowej. Eksperci od prawa europejskiego uważają jednak, że jej zapisów... nie można egzekwować
– Wyrok Trybunału jest zbędny, uważam że będzie tylko pogłębiał chaos. Sądy będą jeszcze bardziej zagubione – ocenił Górski. Argumentował, że orzeczenie TK nie wyjaśnia zgodności ustawy hazardowej i trybu jej wejścia w życie z prawem UE. A bez tego przepisy nie mogą obowiązywać, nawet jeśli nie łamią konstytucji. Poddał też w wątpliwość proporcjonalność ograniczenia swobody gospodarczej serwowanej przedsiębiorcom przez ustawodawcę.
– Kwestionowanie skutków braku notyfikacji wynikających z prawa Unii przez sądy i ministerstwo finansów godzi w podstawowe zasady, na których opiera się porządek prawny UE. Wstępując do Unii Polska przekazała część swoich kompetencji na jej rzecz. Prawo stosowane Unię wiąże bezwzględnie wszystkie organy państwa: sądy, rząd i organy administracji – dodała Skomerska-Muchowska.
cały artykuł
http://www.polskatimes.pl/artykul/3827175,ustawa-hazardowa-bubel-prawny-funkcjonuje-juz-5-lat,id,t.html
 
morpheus 211

morpheus

Użytkownik
czy w takim razie jest się czego bać? z tego co czytam to na razie nie ma osoby ukaranej poza tymi, którzy sami się przyznali. czy jest ktoś ukarany i się nie przyznał?
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
czy w takim razie jest się czego bać? z tego co czytam to na razie nie ma osoby ukaranej poza tymi, którzy sami się przyznali. czy jest ktoś ukarany i się nie przyznał?
nie,karają tylko frajerów co jeszcze się cieszą że stracą tylko np 700 pln

najlepszym przykładem na ich brak argumentów co do reszty graczy jest plusgsm,z którym sprawa jest umarzana z jednego urzędu do drugiego i tyle mogą mu zrobić z powodu braku dowodów na grę na terytorium PL
 
morpheus 211

morpheus

Użytkownik
tak właśnie myślałem. czyli wniosek z całej dyskusji można wysnuć taki, że nic nikomu nie grozi dopóki sam nie powie, że zrobił coś złego.
Mam jeszcze techniczne pytanie w razie pytań niewygodnych. Wypłatę kilkadziesiąt złotych można faktycznie przypisać oglądaniu transmisji i potem jako zwrot.
a co zrobić, jeśli wypłaty były nieco większe? Pamiętam, że w tamtym okresie trafiłem nawet kilka razy w tysiącach wypłaty, za wpłaty rzędu kilkudziesięciu złotych.
myślicie, że w razie czego iść na bezczela? ???? &quot;tak komendancie, wypłaciłem 4k bo już nie chciałem oglądać transmisji. a skąd miałem? a wpłacałem po 50 zł i się zebrało...&quot; ????
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
tak właśnie myślałem. czyli wniosek z całej dyskusji można wysnuć taki, że nic nikomu nie grozi dopóki sam nie powie, że zrobił coś złego.
Mam jeszcze techniczne pytanie w razie pytań niewygodnych. Wypłatę kilkadziesiąt złotych można faktycznie przypisać oglądaniu transmisji i potem jako zwrot.
a co zrobić, jeśli wypłaty były nieco większe? Pamiętam, że w tamtym okresie trafiłem nawet kilka razy w tysiącach wypłaty, za wpłaty rzędu kilkudziesięciu złotych.
myślicie, że w razie czego iść na bezczela? ???? &quot;tak komendancie, wypłaciłem 4k bo już nie chciałem oglądać transmisji. a skąd miałem? a wpłacałem po 50 zł i się zebrało...&quot; ????
wystarczy powiedziec ze gralo sie np podczas pobytu w UK gdzie zaklady sa legalne,chocby wyplaty wynosily miliony,i to zalatwia sprawe
ich szanse na zalatwienie od bukow takich informacji sa zerowe,nawet o nie nie wystepuja do tej pory
 
morpheus 211

morpheus

Użytkownik
może zbierzemy zatem konkretne dane i spiszemy wszystkie informacje w jednym miejscu jako podsumowanie w jeden post, który będzie wzbogacany o nowe informacje?
Każdy wtedy znajdzie dla siebie rozwiązanie.
Wiemy, że:
- jeśli ktoś robił małe wypłaty, rzędu kilkudziesięciu złotych, to wystarczy zeznać, że wpłaty były na rzecz transmisji a potem były wypłacane
- jeśli wypłaty były większe to można fakt grania uzasadnić pobytem w UK. (tu pytanie czy nie będą wtedy o dochodowy nękać czyli z innego paragrafu)
- najlepiej się nie przyznawać, bo jeszcze nikomu nic nie zrobili jeśli sam się nie przyznał.
Jakie jeszcze znamy fakty?
 
M 20

mirekswirek

Użytkownik
B3A napisał:
Zgadzam się z Cristovao, że takie dyskusje powoduje brak załączenie dokumentów... dla mnie dalej mocno wątpliwe jest ukaranie sprawcy za wykroczenie z 2011 r. nawet w Polsce.
Więc właśnie został ukarany za przestępstwo skarbowe bo wykroczenie przedawnia się po roku . I gdzie tu sens?
 
morpheus 211

morpheus

Użytkownik
B3A napisał:
... dla mnie dalej mocno wątpliwe jest ukaranie sprawcy za wykroczenie z 2011 r. nawet w Polsce.
Dokładnie. Dlatego zaproponowałem spisać fakty, żeby uniknąć takich zmyślonych opowieści dziwnej treści, które mają na celu zwrócenie uwagi na piszącego ale mają niewiele wspólnego z rzeczywistością - na dodatek znajdą się tacy czytający, którzy gotowi będą uwierzyć w te słowa.
Użytkownikom potrzebne są fakty. Ja też musiałem przebrnąć przez kilkadziesiąt stron żeby wysnuć zaledwie 3 wersy użytecznych informacji. Dlatego zaproponowałem dopisywać do listy wszystko co może być w wątku w praktyce przydatne - reszta nie ma znaczenia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom