>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
koneser 339

koneser

Użytkownik
po co mieszasz
sam mieszasz
nie chce mi się po raz enty pisać, poczytaj wątek
jak masz małe wypłaty przyznajesz się i prosisz o karę
sąd deklaruje jaka kwota i płacisz
sprawa zamknięta bez wpisu
taka ścieżka możliwa do kwoty uznawanej za wykroczenie
 
N 0

nie-legalny

Użytkownik
a masz jakies potwierdzenie na to ? Ktos juz tak zrobil ? To ze prawnik ci tak powiedzial nie znaczy niestety ze naprawde tak bedzie w realu
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
jak masz małe wypłaty przyznajesz się i prosisz o karę
sąd deklaruje jaka kwota i płacisz
Z rozpędu nie zapomnij wspomnieć gdzie i kiedy przeszedłeś przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.
Warto też donieść na siebie, że się podgląda sąsiadkę przez okno.

Jak już się mundurowi wyturlają ze śmiechu i załatwisz wszystkie formalności to nie zapomnij wcisnąć funkcjonariuszom tabliczki czekolady na pożegnanie. Bo tak dzielnie stoją na straży porządku w naszej Ojczyźnie.

...

Ja się poważnie pytam: jaka przyszłość czeka ten naród?!?
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Uwaga!
Ze względu na coraz większą ilość śmieciowych postów, każdy kolejny nie wnoszący nic do tematu, będzie automatycznie kasowany!
Ponadto, nowe wątki związane z wezwaniami, muszą być potwierdzone skanami!
Jak również osoby, które w obraźliwy sposób odnoszą się do innych i tym samym prowadzą niemerytoryczną rozmowę, będą z miejsca banowane!
Szczerze co drugi post tutaj to zwykłe gó wno, nic kompletnie nie wnoszące to tematu, już dawno przestałem to czytać, jak mam ochotę się trochę pośmiać to otwieram na poprawę humoru.
Dobrze że wkoncu administracja to zauważyła✅
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
sam mieszasz
nie chce mi się po raz enty pisać, poczytaj wątek
jak masz małe wypłaty przyznajesz się i prosisz o karę
sąd deklaruje jaka kwota i płacisz
sprawa zamknięta bez wpisu
taka ścieżka możliwa do kwoty uznawanej za wykroczenie
zjaralem wczoraj blanta a w zeszly weekend chlopaki posypaly mi troche kokolino. moge dorzucic zeznania o tym jeszcze ? co mi grozi ?
edit : a 4 dni temu w zabudowanym pocisnalem 90km/h
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
zjaralem wczoraj blanta a w zeszly weekend chlopaki posypaly mi troche kokolino
Twoja sprawa, nic mi do tego :cool:
możecie się śmiać ale albo się dogadacie i sprawa się skończy na wyroku - mandacie albo sprawa do sądu i nie ma pewności czym się to skończy plus KRK całkiem możliwy
 
L 516

lipny

Użytkownik
http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/jak-zarobic-na-bankructwie-grecji,122,0,1716858.html
Niby to nie jest reklama i zachęcanie szarego nieświadomego Kowalskiego do &quot;zarabiania&quot; na upadku Grecji ?
To tylko artykuł. Moze maja wielu czytelników przebywających poza RP. A mieszkający w Polsce zawsze mogą w weekend wyskoczyć poza granice RP, tam sie zalogować postawić i wrócić na kolacje;) Czy w ten sposób łamiesz paragraf Ustawy? IMO nie
e: KoNeSeR miałes racje, Art. 107. § 4. kks
W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

Pytanie tylko jaka jest mniejsza waga;) Jeśli tam kilka złotych to faktycznie

e2 pawel1615: gdzie i kiedy wpłacałes i skan jakis jak Admin pisał;)
 
P 7

pawel1615

Użytkownik
A miał ktoś taką sytuację że nic nie wypłacał i dostał wezwanie? Ja wpłaciłem 2x 30zł i 1x 20zł, nic nie wypłacałem i mam wezwanie...
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
hard_pass 0

hard_pass

Użytkownik
A miał ktoś taką sytuację że nic nie wypłacał i dostał wezwanie? Ja wpłaciłem 2x 30zł i 1x 20zł, nic nie wypłacałem i mam wezwanie...
A jak wpłacałeś, bezposrednio na konto buka z wlasnego konta bankowego? ps. jaki bukmacher ?
 
legia 122

legia

Użytkownik
A miał ktoś taką sytuację że nic nie wypłacał i dostał wezwanie? Ja wpłaciłem 2x 30zł i 1x 20zł, nic nie wypłacałem i mam wezwanie...
Panie Prezesie daj Pan już spokój... nie ma już tematów na tt ?
nawet z informacji UC nie wprost wynika, że za gołodupców się nie biorą !
Odpływ 5-złotowców z ziemniaków czy co ?
&quot;kolejne postępowania będą podejmowane w pierwszej kolejności wobec osób uzyskujących najwyższe wygrane z nielegalnych gier i kontynuujących proceder&quot;
http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/dzialalnosc/zwalczanie-nielegalnego-hazardu/komunikaty/-/asset_publisher/z9UC/content/komunikat-dla-uczestnikow-gier-hazardowych-w-sieci?redirect=http%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fsluzba-celna%2Fdzialalnosc%2Fzwalczanie-nielegalnego-hazardu%2Fkomunikaty%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_z9UC%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_z9UC_
 
P 7

pawel1615

Użytkownik
i jesli chodzi o historie wpłat to wystarczy print screen z bah?
i mam jeszcze takie pytanie. Przyszły 2 pisma na moich rodziców a to ja grałem. Oni to powiedzą i pewnie wtedy ja dostanę wezwanie. Ale czy skoro ja nie dostałem jeszcze wezwania to czy moge skorzystać z tego czynnego żalu? Bo wtedy nie nakładają kary
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
A miał ktoś taką sytuację że nic nie wypłacał i dostał wezwanie? Ja wpłaciłem 2x 30zł i 1x 20zł, nic nie wypłacałem i mam wezwanie...
Z tego co mi się wydaje, to Ty założyłeś u buka konto i wpłacałeś jakieś drobne kwoty - jedynie w celu korzystania z dostępnych tam bezpłatnych transmisji z imprez sportowych, ale wymogiem do tego aby je móc oglądać na stronie buka, jest posiadanie tam konta oraz niewielkiej na nim kwoty pieniędzy:
http://www.livestreamingsport.com/live-streaming-sites/bet-at-home/
Tak więc wcale tam przecież nie grałeś a te kolejne dopłaty, to wynik zasad korzystania z tych transmisji, gdyż wg:
https://www.bet-at-home.com/pl/terms
pobierane są opłaty za samo posiadanie konta:
19. Za konta nieaktywne uważa się konta, na których przez dwanaście następujących po sobie miesięcy nie odnotowano żadnego logowania ani wylogowania.
W przypadku kont nieaktywnych bet-at-home zastrzega sobie prawo do pobierania comiesięcznej opłaty w wysokości 5,00 EUR lub odpowiadającej temu kwocie w walucie konta gracza.

Pierwsza opłata za nieaktywne konta graczy zostanie pobrana po 12 miesiącach braku aktywności. Następne opłaty za nieaktywność będą pobierane miesięcznie do momentu, gdy stan konta gracza wyniesie zero.
.................
Posiadanie konta, założonego jedynie dla oglądania relacji live u któregoś buka spoza wykazu firm mających zezwolenie MF, nie jest wykroczeniem ani przestępstwem - bo jest nim dopiero sama gra, opisana jako uczestniczenie w zakładzie wzajemnym.
Inną przyczyną założenia sobie konta u któregoś bukmachera, może być także chęć uzyskania pełnego dostępu do informacji i statystyk, które są tam prezentowane - ale dostępne jedynie przy posiadaniu pieniędzy na koncie, co wobec pobierania opłat, wymaga okresowych wpłat, tak aby stan konta nie został wyzerowany.
Jeszcze inną przyczyną zarejestrowania się i dokonywania symbolicznych wpłat na konto, może być chęć otrzymywania upominków w postaci reklamowych gadżetów jak choćby koszulki, czapki czy długopisy.
.................
Tak więc najprawdopodobniej, aby Twoje konto nie zostało wyzerowane to kilka razy wpłaciłeś jakieś drobne - aby mieć tanie źródło dostępu do dużej ilości transmisji sportowych lig EPL, NHL, NBA i MLB, których to jesteś fanem - bo gdy już uznasz że masz wystarczającą wiedzę o sporcie, to zaczniesz rekreacyjnie grać w najbliższej kolekturze STS, Fortuny, Milenium ew. Totolotka ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
majkel92 271

majkel92

Użytkownik
A teraz kolejna sprawa, mam pytanko do osób znajacych się na prawie potrafiących odpowiedzieć na takie pytanie: Jak wiadomo ktoś dostaje wezwanie idzie na przesłuchanie, potem ewentualnie rozprawa bla bla bla, i tutaj mamy do czynienia z dochodem nielegalnym, ale czy w przypadku wygrania sprawy, czy ten dochód nie staje się legalny (bo skoro nam nie udowodnili jego nielegalności) i tu to najważniejsze pytanie czy po tej rozprawie, mozemy być ścigani przez urząd podatkowy za tzw. dochód nieujawniony, który jak wiadomo może pochodzić z legalnych źródeł. Proszę o wyrozumiałość, nie znam się za bardzo na prawie a interesuje mnie jak to wygląda w takiej sytuacji, bo dla przeciętnego grającego znacznie gorsze może być obciążenie 75 % podatkiem i tam to my musimy udowodnić legalność naszych dochodów niż sprawa tutaj wałkowana czyli wezwania w których to oni muszą nam udowodnić granie
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
@ B3A
Z tego zdania wynika, że prześłuchanie jest prowadzone zwykle ( przy wezwaniu jako świadek, ale gdy organowi chodzi o nas samych) &quot;poza&quot; przepisami. ( wbrew (?) przepisom).
Pytanie jest następujące:
1. Jakie konkretnie kroki mogę przedsięwziąć, aby spowodować, żeby przesłuchanie było w całym zakresie takie, &quot;jak przewidują przepisy&quot;? Biorąc nawet pod uwagę działania wyprzedzające jakiekolwiek pytanie organu.
2. Jak można wykorzystać na naszą korzyść fakt, że przesluchanie nie jest prowadzone &quot;tak jak przewidują przepisy&quot; ?

To wydaje się ważne szczególnie dla tych, którzy obawiają się, że &quot;się pogubią&quot; przy odpowiedzi na pytania.
Wiem, że podawanie artykułów jest źle odbierane, ale odpowiedź bez podstawy prawnej miałaby nikłą wartość merytoryczną...
Dla mnie art 313 kpk jest jasny
§ 1. Jeżeli dane istniejące w chwili wszczęcia śledztwa lub zebrane w jego toku uzasadniają dostatecznie podejrzenie, że czyn popełniła określona osoba, sporządza się postanowienie o przedstawieniu zarzutów, ogłasza je niezwłocznie podejrzanemu i przesłuchuje się go, chyba że ogłoszenie postanowienia lub przesłuchanie podejrzanego nie jest możliwe z powodu jego ukrywania się lub nieobecności w kraju.
Nad to, dla sądów, które piętnują od lat takie działanie organów postępowania przygotowawczego również jest niezgodne z literą prawa.
Z wyroku Sąd Najwyższego (II KR 338/81 - artykuły zamieszone w wyroku są nieaktualne w związku z nowelizacją kodeksu)
Jeżeli dane zebrane w toku postępowania przygotowawczego zawierają dostateczne podstawy do przedstawienia określonej osobie zarzutów, to ma zastosowanie art. 269 § 1 kpk, nakazujący sporządzenie postanowienia o przedstawieniu zarzutów i niezwłoczne ogłoszenie go podejrzanemu. Nie jest natomiast dopuszczalne przesłuchanie tego rodzaju osoby w charakterze świadka ze względu na gwarancję określoną w art. 63 kpk, ustanawiającym prawo podejrzanego do odmowy składania wyjaśnień.
Oczywistym wydaje się, że w sprawach zawieranie zakładów online, gdzie jak słusznie zauważyłeś czyn dokonywany jest zwykle w obrębie czterech ścian domu, bez udziałów dodatkowych sprawców i w sytuacji gdy organ dysponuje materiałem dowodowym przeciwko wzywanemu jako świadek, przepis art 313 kpk zostaje naruszony.
Korzyścią płynąca z takiego działania organów jest brak odpowiedzialności w sytuacji gdy ktoś skłamał, zatajał prawdę w toku przesłuchania jako świadek, a później zostały przedstawione zarzuty.
Nie ponosi odpowiedzialności karnej na podstawie art. 233 § 1 k.k.
osoba, która przesłuchana została w charakterze świadka wbrew wynikającemu z art. 313 § 1 k.p.k. nakazowi przesłuchania jej jako podejrzanego.
(I KZP 4/07)
Jednak bezpieczniej jak wcześniej pisałem jest unikać wszczęcia kolejnego postępowania gdyż niezbadane są wyroki sądów.
Korzystny jest także fakt, że taki protokół nie może zostać użyty w toku dalszego postępowania już po postawieniu zarzutów, jednak wciąż materialnie pozostaje w aktach i w praktyce zdarza się, że stanowi nawet podstawę uzasadnienie wyroku. Jednak w przedmiotowych sprawach przy braku innego materiału dowodowego, a nawet możliwości jego uzyskania stanowi to nikłe zagrożenie.
Jedyną możliwością, o której również wcześniej pisałem by postępowanie przebiegało lege artis jest żądanie by organ postawił zarzuty. Dla mnie taka sytuacja jest najkorzystniejsza gdyż w momencie uzyskania &quot;statusu&quot; podejrzanego odmawia się składania wyjaśnień i tak naprawdę kończy to przy obecnym materiale dowodowym możliwości organów do udowodnienia winy. Jednak przed przystąpieniem do przesłuchania żądanie postawienia zarzutów byłoby co najmniej dziwne. Dlatego lepiej rozpocząć przesłuchanie i jeżeli z toku wyniknie, że ewidentnie organ działa wbrew przepisom żądać postępowania zgodnego z prawem. Jeżeli organ odmawia to dążyć do tego by wszystko znalazło się w protokole. Podstawę jest art 148 kpk
§ 2. Wyjaśnienia, zeznania, oświadczenia i wnioski oraz stwierdzenia określonych okoliczności przez organ prowadzący postępowanie zamieszcza się w protokole z możliwą dokładnością. Osoby biorące udział w czynności mają prawo żądać zamieszczenia w protokole z pełną dokładnością wszystkiego, co dotyczy ich praw lub interesów.
Przy podpisywaniu niezależnie czy w charakterze świadka czy podejrzanego protokołu poza dokładnym przeczytaniem i prostowaniem ewentualnych rozbieżności między wypowiedzią a zapisem, zwróciłbym też uwagę na pozostawienia wolnych miejsc między zdaniami. To zanikające, ale wciąż występujące zjawisko, że później pojawiają się tam nowe słowa, zdania.
Warto też wiedzieć, że wszystkie osoby wezwane w charakterze świadka mają prawo do zwrotów kosztów podróży, a także utraconego zarobku bądź dochodu związanego z stawiennictwem.
Lipny Mniejsza waga czynu zachodzi gdy występuje niska społeczna szkodliwość czynu, nie zostanie przekroczony próg z art. 56 par. 6 kks (a (wartość przedmiotu czynu nie przekracza pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia w czasie jego popełnienia.), albo z art 53 par. 14 kks, sposób i okoliczności nie wskazują na rażące lekceważenie przez sprawcę porządku prawnego, pobudki podjęcia danego zachowania (emocjonalne).
 
L 516

lipny

Użytkownik
B3A
To ww. wezwanie łamie już te przepisy? Wzywają jako świadka wraz z zobowiązaniem do doniesienia na siebie dowodów????
E: Dzięki za &quot;mniejszą wagę&quot;
 
P 12

pefkohori6

Użytkownik
Od jakiegos czasu widze ze data poczatkowa jest 14.07.2011r i to jest bardzo wazne bo wtedy chyba weszly jakies tam poprawki do ustawy (to juz lepiej edi wyjasni bo on jest obcykany we wszystkich paragrafach)

Zgadzam sie z nim (edi) ze wczesniej nie bylo spalonej ziemi i tez przepisy zakazywaly gry ale wychodzi na to ze z duzym prawdopodobienstwem beda sie skupiac na graczach uczestniczacych od tej daty !!


P.S. Mam nadzieje ze bede kiedys opowiadal wnukom ze byly czasy gdzie miliony zlotych szly na gornikow, rolnikow i innych darmozjadow, gdzie w rzadzie byly afery na kilkanascie/dziesiat milionow a ludzi lapalo sie za 5zl postawione u buka ... Zal ... To jest jak science fiction i cos nieprawdopodobnego
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
B3A
To ww. wezwanie łamie już te przepisy? Wzywają jako świadka wraz z zobowiązaniem do doniesienia na siebie dowodów????
E: Dzięki za &quot;mniejszą wagę&quot;
Łamie przede wszystkim zasady zdrowego rozsądku... zastanawia również cóż należy zrobić w sytuacji gdy nie posiada się drukarki... aż zadzwonię do urzędu celnego w Ciechanowie by pozyskać odpowiedź na to pytanie... :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom