>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
koneser 339

koneser

Użytkownik
czyli jak ktoś nie wpłacał bezpośrednio na konto buka ani nie wypłacał tylko korzystał z przelewy24 przy wpłacie i skrill przy wypłacie to dlA NIEGO TEMAT SIĘ SKOŃCZYŁ POZYTYWNIE
 
W 0

woda1113

Użytkownik
Dostałem wezwanie do Urzędu Celnego w charakterze świadka, grałem w BAT, była to gra dla rozrywki wpłacałem do 5, 10 zł jednorazowo. Wypłaciłem łącznie może ze 120 złotych, mogę się zrzec wygranej, żeby tylko mieć spokój, bo nie chce się o takie pieniądze włóczyć po sądach i kłamać, że grałem nie wiadomo gdzie, tymbardziej, że nie stać mnie na to ani na kary po 3000zł... miał ktoś taki przypadek, że się po prostu przyznał, ze zagrał okazyjnie kilka razy za małe pieniądze i nie będąc świadomym, że jest to nielegalne, co mi wtedy grozi za kara?
edit by Admin: Ten post na chwilę jeszcze zostaje - ale jeśli użytkownik nie prześlę zdjęć/skanów bez danych osobowych pism z Urzędu Celnego wszystko zostanie usunięte a użytkownik zbanowany. Sprawy opisywane na forum mają być wiarygodne a nie jakieś bajki!
edit 2: użytkownik przesłał zdjęcia na podstawie których można powiedzieć, że jest wiarygodny! Posty merytoryczne przywróciłem i można dalej dyskutować merytorycznie!
 
N 0

nie-legalny

Użytkownik
Dostałem wezwanie do Urzędu Celnego w charakterze świadka, grałem w BAT, była to gra dla rozrywki wpłacałem do 5, 10 zł jednorazowo. Wypłaciłem łącznie może ze 120 złotych, mogę się zrzec wygranej, żeby tylko mieć spokój, bo nie chce się o takie pieniądze włóczyć po sądach i kłamać, że grałem nie wiadomo gdzie, tymbardziej, że nie stać mnie na to ani na kary po 3000zł... miał ktoś taki przypadek, że się po prostu przyznał, ze zagrał okazyjnie kilka razy za małe pieniądze i nie będąc świadomym, że jest to nielegalne, co mi wtedy grozi za kara?
na kiedy masz wezwanie ?
 
W 0

woda1113

Użytkownik
Doberman piszę całkiem serio, nie wiem czym się zajmują jacyś &quot;szeptacze&quot;, założyłem teraz konto bo szukam jakiejś porady od osób które może już były w takiej sytuacji jak ja, niby wygrana żadna, ale żyjemy w chorym kraju w którym jedni kradną miliony i nic im nie zrobią, a innych bedą włóczyli po sądach za kradzież batonika. Wezwanie mam na przyszły tydzień i nie wiem co im mówić, żeby nie wkopać samego siebie... w ogóle to wszystko chore jest, szczególnie, ze nie mieszkam w miejscu zameldowania i sam dojazd do urzędu celnego do któego mam wezwanie będzie mnie kosztował prawie tyle co wygrałem przez te kilka lat :p
 
W 0

woda1113

Użytkownik
pieniądze wypłacałem na konto w pko bp, bo do czasu wezwania nie interesowałem się żadnymi ustawami hazardowymi i nie mialem pojęcia, ze obstawianie meczów przez internet w tym chorym kraju jest nielegalne
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
wracając do tematu, wątku:
jeśli cała ta ustawa hazardowa, prawo hazardowe to taki bubel odrzucony przez Komisje Europejską( gdyż kłoci się z podstawowym prawem Unii- o swobodzie przepływu produktów i usług) której prawo jest nadrzędne do naszego to jak to ma się do art. 107 par 2 i ogólnie do art 107 KKS? Czy to nie oczywiste że sprawa w sądzie powinna być wygrana czy coś przeoczyłem?
Przeoczyłeś:
Państwa członkowskie mogą regulować tą gałąź e-commerce kierując się indywidualnie przyjętymi założeniami.
ETS nie zajmował się Ustawą hazardową w odniesieniu do zakładów wzajemnych - a tylko jej segmentem dotyczącym gier na automatach.
http://forum.bukmacherskie.com/f98/ustawa-hazardowa-prawo-hazardowe-cz-2-a-58266-162.html#post4969203
http://forum.bukmacherskie.com/f98/ustawa-hazardowa-prawo-hazardowe-cz-2-a-58266-163.html#post4971583
 
A 0

andrew44

Użytkownik
Przeoczyłeś:
Państwa członkowskie mogą regulować tą gałąź e-commerce kierując się indywidualnie przyjętymi założeniami.
Należy jednak pamiętać, że przepisy te nie mogą dyskryminować innych podmiotów np. podmiotów z UE, a obecne regulacje de facto je dyskryminują bo spółki mające siedzibę na terenie UE, które chciałyby podjąć działalność i uzyskać zezwolenie na terenie PL musiałyby tworzyć tutaj spółkę, co konsekwentnie odstrasza i tym samym ogranicza swobodę przedsiębiorczości. Dopiero po &quot;czerwcowej&quot; nowelizacji będzie można mówić, że przepisy krajowe będą w pełni zgodne z wymaganiami UE dot. swobody przedsiębiorczości/świadczenia usług. Jeżeli wejdą w życie w proponowanym kształcie.
 
W 0

woda1113

Użytkownik
odnośnie przelewów ktoś tu napisał wcześniej, że mają dostęp do przelewów do 2012 roku i jak tak sobie myśle, to może mieć sens bo wpłat dokonywałem od 2011 roku jakichś drobnych typu 5 złotych jak był jakiś ciekawy mecz a pierwszej wypłaty dokonałem w 2013 roku, może dlatego dostałem wezwanie jako świadek bo mają tylko moje wpłaty a nie mają żadnych wypłat?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Należy jednak pamiętać, że przepisy te nie mogą dyskryminować innych podmiotów np. podmiotów z UE, a obecne regulacje de facto je dyskryminują bo spółki mające siedzibę na terenie UE, które chciałyby podjąć działalność i uzyskać zezwolenie na terenie PL musiałyby tworzyć tutaj spółkę, co konsekwentnie odstrasza i tym samym ogranicza swobodę przedsiębiorczości.
Wielokrotnie pisałem już o tym, że państwa UE jak: Belgia, Bułgaria, Cypr, Dania, Estonia, Francja, Grecja, Hiszpania, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Węgry i Włochy w zdecydowanej większości blokują strony internetowe firm, które nie mają licencji na ich obszarze i nie otworzyły tam swoich oddziałów.
Tak więc poruszone przez Ciebie &quot;ograniczenie swobody przedsiębiorczości&quot; w zakresie gier, jest raczej normą w UE a nie jakąś polską specyfiką.
I co chyba tu najistotniejsze to fakt, że firmy bukmacherskie bez szemrania dostosowują się do lokalnych przepisów i zakładają w w/w krajach te spółki typu np. Bet365.es czy Bet365.it lub hiszpański Sportingbet=Miapuesta oraz Ladbrookes= Lbapuestas
 
A 0

andrew44

Użytkownik
Wielokrotnie pisałem już o tym, że państwa UE jak: Belgia, Bułgaria, Cypr, Dania, Estonia, Francja, Grecja, Hiszpania, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Węgry i Włochy w zdecydowanej większości blokują strony internetowe firm, które nie mają licencji na ich obszarze i nie otworzyły tam swoich oddziałów.
Tak więc poruszone przez Ciebie &quot;ograniczenie swobody przedsiębiorczości&quot; w zakresie gier, jest raczej normą w UE a nie jakąś polską specyfiką.
ale tam spółki mogą otworzyć oddział, dzięki któremu będą mogły prowadzić działalność na terenie tych krajów.
A w Polsce obecne regulacje przewidują tylko prowadzenie działalności przez spółkę, która ma siedzibę, co jak już wcześniej opisywałem jest ograniczeniem swobody przedsiębiorczości dla podmiotów, które mają siedzibę na terenie UE, a nie w Polsce.
Co do ustawy hiszpańskiej o grach hazardowych, o ile google translator dobrze tłumaczy z hiszpańskiego.
The organization and operation of the activities under this Act may be, in each case, made ​​by natural or legal persons, public or private entities, with Spanish nationality or a country belonging to the European Economic Area and have at least one permanent representative in Spain.
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Moje zdanie:
polowa tutaj ludzi o chyba wyznawcy teorii spiskowych i wierza w sztuczna mgle w Smolensku. Myslicie, ze wlasciciel STSu ktory ma kilkaset punktow placi komus za pisanie bzdur, ze ktos wezwanie dostal? Troche powagi. Zreszta jak 1-2 osoby na poczatku pisaly, ze dostaly wezwanie to wiekszosc sie smiala, nikt nie wierzyl i co? Czemu wiekszosc osob to &quot;swierzaki&quot; na forum? Ano temu, ze tak jak i ja mialem tu jakies konto, napisalem z 10 postow kiedys i zapomnialem o forum, potem zalozylem nowe i za 2 lata znowu, bo nudzi mi sie pisanie regularne a hasla nie pamietam. Po drugie - nawet jak ktos ma tu 5000 wpisow i troche osob go kojarzy to nie chce sie ujawniac z wezwania, tylko zaklada nowe konto, co dla mnie jest zrozumialo. P.S. Gardze tym calym skarbowym, ale zrozumcie, ze nikt nie robi jakis pierdol jak wypisywanie postow straszacych wezwaniem za kase... Skarbowi sa na maxa wkurzeni takimi pierdolami, zeby komus wystawic tysiac czy 3 tys kary, gdy za zwroty z vatu miliony sa wyludzane kazdego dnia. Troche rozumu
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Myslicie, ze wlasciciel STSu ktory ma kilkaset punktow placi komus za pisanie bzdur, ze ktos wezwanie dostal?
Nie zauważyłem by ktoś coś takiego insynuował.

Jednocześnie pewnikiem jest, że firmy bukmacherskie realizują swoje cele biznesowe.
Działania marketingowe są składową strategii biznesowej i narzędziem do osiągania celów wyższego rzędu. I jeśli wciąż wydaje Ci się, że te standardem marketingowym w tej branży w Polsce są kolorowe spoty podrygujących klaunów z gruchawkami to... otwórz szerzej oczy i rozglądnij się dookoła.

Dlaczego prezes firmy X skupia się na obsmarowywaniu konkurencji?
Dlaczego po prostu nie poprawi swojej oferty i nie stworzy regulaminu, który dla szanujących się graczy byłby do przyjęcia?
Dlaczego przeciętny klient jest bombardowany jakimiś z sufitu wziętymi sondażami i hasłami reklamowymi w stylu &quot;nie graj u konkurencji, graj u nas, bo inaczej zaorają cię na komendzie&quot;?
Czy to jest zdrowa konkurencja?

Sam sobie odpowiedz na powyższe pytania.

Troche powagi.
...
Troche rozumu
Otóż to.
 
k@mil 1,2K

k@mil

Użytkownik
Uwaga!
Ze względu na coraz większą ilość śmieciowych postów, każdy kolejny nie wnoszący nic do tematu, będzie automatycznie kasowany!
Ponadto, nowe wątki związane z wezwaniami, muszą być potwierdzone skanami!
Jak również osoby, które w obraźliwy sposób odnoszą się do innych i tym samym prowadzą niemerytoryczną rozmowę, będą z miejsca banowane!
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
N 1

na_lesnik

Użytkownik
Witam. Pisze z pytaniem. nie mogę by wpisany do rejestru z uwagi na prace, a wiec byłbym skłonny się przyznać byle skończyło się na mandacie. I tu pytanie, czy jeśli nie zglosze czynnego żalu a w chwili wezwania na przesłuchanie przyznam się do winy będzie to skutkowało wpisem do rejestru czy nie ? Poza tym jeśli zlozylbym czynny żal to muszę oddać całość wygranych a jeśli później się przyznał podczas przesłuchania to oddaje całość wygranych + mandat ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
A 294

art300

Użytkownik
@ B3A
Mam do Ciebie pytanie. Jesteś prawnikiem i napisałeś takie zdanie:
Gdyby postępowanie wyglądało tak jak przewidują przepisy to nikt nie byłby wzywany jako świadek w własnej sprawie...
Z tego zdania wynika, że prześłuchanie jest prowadzone zwykle ( przy wezwaniu jako świadek, ale gdy organowi chodzi o nas samych) &quot;poza&quot; przepisami. ( wbrew (?) przepisom).
Pytanie jest następujące:
1. Jakie konkretnie kroki mogę przedsięwziąć, aby spowodować, żeby przesłuchanie było w całym zakresie takie, &quot;jak przewidują przepisy&quot;? Biorąc nawet pod uwagę działania wyprzedzające jakiekolwiek pytanie organu.
2. Jak można wykorzystać na naszą korzyść fakt, że przesluchanie nie jest prowadzone &quot;tak jak przewidują przepisy&quot; ?

To wydaje się ważne szczególnie dla tych, którzy obawiają się, że &quot;się pogubią&quot; przy odpowiedzi na pytania.
 
A 294

art300

Użytkownik
I jeszcze jedno pytanie.
Wczesniej pisałeś też o &quot;rozważeniu przyznania się&quot;. Jednym z argumentów miałby być aspekt podatkowy.
Pytanie: dlaczego? Przecież sprawa podatku jest sprawą oddzielną i nawet przyznanie się w sprawie karnej nie gwarantuje braku odpowiedzialności karno-skarbowej ... ( &quot;podatek&quot; w ogóle przecież wchodzi w grę przy grze legalnej, ale nieujawnionej, ( nieujawnione źródła przychodu), a tutaj mamy przecież grę &quot;nielegalną&quot;)
Czy grzywna może zatem połączyć wszystkie możliwe aspekty karno-skarbowe?
Jeśli może, to jak to sobie zabezpieczyć?
I z drugiej strony na rzecz patrząc, co konkretnie ma rzekomo grozić, gdy się nie przyznamy do gry, jeśli sprawę skierują dalej, do komórki zajmującej się &quot;nielegalną kasą&quot; ?
Jeśli kwoty nie były zbyt duże, to z wpłat i wypłat można się przecież ( dość łatwo) wytłumaczyć tak, że &quot;nielegalna kasa&quot; traci prawo bytu...
 
L 516

lipny

Użytkownik
przy małych kwotach wygranych nie będzie jakiegokolwiek wpisu bo to wykroczenie a nie przestępstwo
było to już setki razy wałkowane
w zalewie wpisów wiekszy mętlik w temacie..
Co mają niskie / wysokie kwoty skoro UC wzywa za paragraf &quot;uczestniczenie w zakladach wzajemnych na terenie RP u bukmachera bez licencji MF&quot;... Co jak rozumiem jest teoretycznie nie do udowodnienia (po opinii sądu (wyroku?) ze przelewy nie są dowodem) o ile buk nie potwierdzi...
Ewentualne niskie kwoty wysokie wygrane etc. to postępowanie UKS, inne paragrafy inna jednostka, po co mieszasz
@down: izi bez spiny, nie atakuje;)
Jesli jestes pewny tego toku postepowania to gra gitara;) nie rozumialem komu sie przyznac, ile to jest mala kwota i kto wymierza kare. jak jest tak jak opisales to ok;)
IMO caly temat można podsumować ze jest masa pytań rozbieżności itd. ale niestety nikt nie udzieli jednoznacznych odpowiedzi bo nawet ludzie to prowadzący z UC, UKS czy Sądów sami nie wiedzą jak to ugryźć.
na_lesnik Raczej nikt Ci nie podpowie bo chyba nikt z forumka sam sie nie zgłosił
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom