>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
J 30

jerzyo

Użytkownik
Jak ustalacie, kto grał nielegalnie?
W tym zakresie Służba Celna otrzymała informacje z prokuratury. Były one elementem innego śledztwa w sprawie zagranicznych przepływów pieniężnych. Uzyskując te informacje prokuratura uznała, że spełniają one przesłanki przestępstwa hazardowego.
Prokuratura mogła to zrobić?
Uzyskać informację o przelewach można tylko, jeśli oskarżona jest konkretna osoba, a nie 17 tysięcy ludzi. Inaczej to złamanie tajemnicy bankowej. Mogła. Nie wiem jak prokuratura uzyskała te dane. To też organ, który przestrzega prawa. Zapewne przekazała dane każdej konkretnej osoby oddzielnie, a nie dużej grupy.
Jaki jest zakres kar dla podejrzanych?
Od kilkuset złotych nawet do kilkunastu milionów. To przestępstwo karne skarbowe, podlega karom finansowym.
Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/3683740,jacek-kapica-w-polsce-zapadaja-juz-wyroki-dla-osob-grajacych-u-nielegalnych-bukmacherow,3,id,t,sa.html
Czy generał, nadispektor, vice-minister
Mówi: Nie wiem - w tak ważnej sprawie ???
 
Z 26

zlatanxd

Użytkownik
Nie wiem jak prokuratura uzyskała te dane.
Była kontrola na koncie b a h w pekao odnośnie jakiegoś prania i tak sąd uchylił tajemnice bankową. I wyszły na jaw przelewy z b a h na imienne konta bankowe graczy (znaczy wpłaty na b a h ???? ).
 
B 59

blox

Użytkownik
Powiadacie, że marzy się wam gra na legalu? Jak będziecie grać po kursach 1.65 1.65 to wam minka zrzednie. Każdy wtedy powie: to ja już wolałem się ukrywać i grać po godnych kursach. Co drugi tu to pan prawnik, a nie potraficie pojąć podstawowej rzeczy: jak polscy politycy na serio zabiorą się za temat zakładów, to będziecie goleni jak stado baranów i grać wam się odechce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
E 255

ex_hokeista

Użytkownik
100% poparcia blox.

Granie w naziemnych to zwykle ZLODZIEJSTWO. Kursy w wiekszosci nizsze niz u internetowych + dochodzi zlodziejski obrotowy podatek 12%, ktory jest najwiekszym syfem jaki mozemy miec. W praktyce oddajemy naprawde duuuzo wiecej niz te 12%. Gdyby ktos byl zainteresowany tematem niech zrobi sobie prosta symulacje za poprzednie miesiace.

Podczas calej tej nagonki, sprobowalem sobie jakby to bylo grac w naziemnych. Wytrzymalem 2 tygodnie. Limit, Limit, polowa wygranej, limit, polowa wygranej, wtopa i konto sie powoli zeruje.
Ja osobiscie kiedy mam przestoj w dzialanosci, ktora prowadze potrafie grac nawet ok. 200 typow miesiecznie co przy podatku obrotym rzedu 12% konkretnie mnie wyrzyna. Po tych 2 tygodniach u ziemniakow sprobowalem zrobic symulacje poprzednich miesiecy jezeli wszystkie typy rozegrane zostalyby u ziemniakow i co mi wyszlo?!

Oczom nie moglem uwierzyc. Bilans przedstawial sie tak:

Bilans za miesiace:
Pazdziernik - 60 typow
Listopad - 70 typow
Grudzien - 170 typow

Gra u internetowych:
Pazdziernik +14 300 zl
Listopad +5000 zl
Grudzien -5700 zl
W sumie +13 600 zl

Gra u naziemnych, dokladnie te same zdarzenie, dokladnie po tych samych kursach + odliczenie podatku:
Pazdziernik +9 900 zl
Listopad -3 200 zl
Grudzień -20 000 zl !!!!!!!!
Bilans -13 300 !!!!

Nieprawdopodobne co? Dokladnie te same typy, grane u internetowych i naziemnych. Wnioski chyba nasuwaja sie same. Owszem, mozna miec konta u ziemniaka i raz na jakis czas zagrac ewidentnie przekrecony kurs badz jakas &quot;lokate&quot;, ktorej nie ma gdzie indziej ale tyle. Ci bukmacherzy na dalsze gre nie nadaja sie w zadnym stopniu. Wiec zastanowcie sie 10 razy zanim napiszecie, ze chcielibyscie grac na legalu.

No ale zaraz zapewne znajdzie sie paru co bedzie twierdzic, ze oni potrafia u ziemniaka zarobic. Ok zgadzam sie, pomyslcie tylko teraz ile byscie zarobili u internetowych. Kropka.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Przecież nikt nie kwestionuje, że w internetowych jest duzo duzo lepiej. To jest oczywiste. Za kazdym razem jak pisze o ustawie hazardowej to zaznaczam, że podstawa do zmiany tej ustawy powinny posłużyć wzorce skandynawskie czy wloski gdzie zmieniono przede wszystkim lichwiarski podatek badz jego wysokosc badz w ogole forme opodatkowania. To w ogole nie podlega dyskusji. Jesli rzeczywiscie dojdzie do zmiany ustaw, ale bez zmiany podatku to bedzie kolejny wałek.
 
B 0

blahzay

Użytkownik
Podatek obrotowy 12%, a od wygranych zakładów prostych powyżej 2280zł wynosi 10% od podstawy.
A jak to jest z polskimi bukmacherami w internecie np. fortuna, totolotek.
Po pierwsze czy zakłady w internecie u nich są legalne?
Po drugie: w jaki sposób odliczany jest ten podatek. Np. obstawiam 5 kuponów po 100 zł każdy, 4 kupony mi nie wchodzą, a 5iąty wchodzi ze stawką 2.50. Czy podatek obrotowy płacę od wszystkich kuponów - czyli 500 x 12%, czy tylko od tego wygranego czyli 100 x 12%?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Podatek obrotowy pobierany jest z góry, więc bez względu na późniejszy wynik granych na kuponie zdarzeń.
Firmy mające zezwolenie na grę w Internecie to:
Podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie
działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet.
1/ FORTUNA zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie
– zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565

2/ Wzajemne Zakłady Bukmacherskie Milenium Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu
- zezwolenie z dnia 16 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599

3/ Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowi cach
- zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12

4 / Totolotek S.A. z siedzibą w Warszawie
- zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485
............
 
B 0

blahzay

Użytkownik
kompletny paradoks ???? . Ale czy zatem zlegalizowanie zakładów przez internet w Polsce w zagranicznych bukach, by cos zmienilo? Wtedy nie placilibysmy tego podatku, bo te firmy znajdują się w &quot;rajach podatkowych&quot;?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
czy zatem zlegalizowanie zakładów przez internet w Polsce w zagranicznych bukach, by cos zmienilo? Wtedy nie placilibysmy tego podatku, bo te firmy znajdują się w &quot;rajach podatkowych&quot;?
Podatek obrotowy jest pobierany od graczy przez firmy bukmacherskie - ale w imieniu i na rzecz fiskusa i buki występują tu jedynie jako poborcy.
Tak więc kluczową sprawą - poza samą prawnie uregulowaną możnością otwierania w Polsce oddziałów zagranicznych firm - jest teraz zmiana modelu funkcjonowania podatków na tym rynku i zastąpienie obecnego podatku obrotowego, podatkiem od uzyskanego przez buki przychodu.
Ale o tym coś cicho...
..................
&quot; - Choć polski rynek jest bardzo interesujący z naszego punktu widzenia, to przy stosowanych tu obecnie rozwiązaniach nie zamierzamy na niego wchodzić - stwierdził w czasie konferencji Michał Kopeć, przedstawiciel Ladbrokes eGaming Limited. Jego zdaniem mogłoby się to zmienić po zastąpieniu 12-proc. podatku od obrotów 20-proc. podatkiem od przychodów z gier. - To najlepsze z proponowanych rozwiązań. Taki podatek obowiązuje w Danii i dobrze się tam sprawdza.&quot;
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16051739,Jak_zwalczyc_szara_strefe_w_bukmacherce__Sa_scenariusze.html
.

 
W 0

wolnyptak

Użytkownik
Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że Urząd Celny posiada wyciągi konta bah tylko za okres od dnia 1 stycznia 2009 r. do dnia 24 kwietnia 2012 r? Mają też wgląd do wyciągów od dnia 25 kwietnia 2012 roku do roku powiedzmy 2014? Jest ktoś w stanie podać wiarygodne źródło dotyczące tego jaką dokładnie sprawą zajmowała się prokuratura, która później rzekomo przekazała dane graczy do urzędu celnego? Ciekaw jestem czy urząd celny zdobył te dane faktycznie legalnie czy przyśpiewka o danych od prokuratury to nie jest tylko ściema.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
W 0

wolnyptak

Użytkownik
Gdzieś wyczytałem,że sąd nie zgodził się na złamanie tajemnicy bankowej oskarżonego dotyczącej wyciągu z jego konta za okres po 2012 roku czyli mniej więcej za lata 2013 i 2014. Podobno pani prokurator dysponowała tylko danymi do 24 kwietnia 2012 roku. Więc dziwne to wszystko. Jedna prokuratura dysponuje nowszymi wyciągami a inna nie?
 
D 5

damian11

Użytkownik
Dla mnie to jest jedne wielkie nieporozumienie. Państwo nie radząc sobie z firmami oskarża obywateli. Nie mogąc ściągnąć pieniędzy od firm zaczynają ściągać od graczy. A co tutaj jest winny gracz?
Przykład&gt; Kupiłem wczoraj 0,5 litra dobrej wódki na weekend w osiedlowym sklepiku. Wódka była jak wszystkie towary wyeksponowana na półce.
Co się okazuje. Dzisiaj dostałem wezwanie dlatego że sprzedawca nie posiadał stosownych dokumentów na sprzedaż alkoholu. I w świetle prawa nabyłem alkohol nielegalnie. Tak wygląda sprawa z bukmacherką. Gram bo jest to ogólnie dostępne. Wchodzę na stronę legalnie.
Państwo uważa że jest nielegalne, zamknąć strony.
Jak ktoś będzie sprzedawał narkotyki przez internet to nabywca będzie winny czy sprzedający. I co tez nic nie zrobią?. Zrobią bo to jest nielegalne i będą potrafili to zrobić prawnie.
 
B 0

blahzay

Użytkownik
Jakoś nie mogę znaleźć żadnego innego artykułu o karach prócz tego kolesia z Gryfic. Tymbardziej, że niektóre z artykułów mówią o tym, że jest to pierwszy wyrok, a inne,że kolejny.... Wszędzie piszą natomiast o czynnym żalu. Nie sądzicie, że jest to troszkę prowokacja, aby nielegalni gracze sami sie zglaszali?
 
C 445

cristovao

Użytkownik
z uzasadnienia wyroku SN sygn. akt II KK 55/14
Zgodnie z dyrektywą, obowiązkiem państw członkowskich jest więc notyfikowanie Komisji Europejskiej projektów aktów normatywnych zawierających przepisy techniczne. Państwo członkowskie Unii Europejskiej dokonując notyfikacji projektu ma wstrzymać procedurę legislacyjną co najmniej na okres trzech miesięcy, a w tym czasie pozostałe państwa członkowskie oraz Komisja Europejskie mają możliwość wypowiedzenia się czy notyfikowana regulacja prawna nie tworzy barier w zakresie swobody zakładania przedsiębiorstw, świadczenia usług i przepływu towarów.(…)
Przepisy techniczne zawarte w ustawie z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (ustawa ta zastąpiła ustawę z dnia 29 lipca 1992r. o grach i zakładach wzajemnych, Dz. U. 2004, Nr 4, poz. 27 ze zm.) nie zostały notyfikowane Komisji.
Projekt ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. nie został notyfikowany w Komisji Europejskiej, pomimo że obowiązek taki wynikał z dyrektywy 98/34/WE
.
Konsekwencją uznania, że art. 14 ustawy o grach hazardowych to przepis techniczny w rozumieniu dyrektywy 98/34/WE, który nie został notyfikowany Komisji Europejskiej, a więc jest bezskuteczny, musi być wyrok uniewinniający
, gdyż art. 107 § 1 k.k.s. – pod zarzutem naruszenia którego stanęli oskarżeni – ma charakter blankietowy, a jego doprecyzowanie stanowią przepisy m.in. tegoż art. 14. W tej sytuacji czyny oskarżonych nie mogły wyczerpać znamion przestępstwa określonego w art. 107 § 1 k.k.s.
http://pokerground.com/ustawa-hazardowa-obnazona/
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom