>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
P 18

pawelz

Użytkownik
paragraf z którego go wzywają chyba rozwiewa wątpliwości ;)
Niekoniecznie. Nie wiem czy tamta sprawa by się jeszcze ciągnęła. Z tego co napisał wezwany ma przesłuchanie za ok. tydzień, miejmy nadzieję że napisze coś potem.
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
Nie wiem nie chodzę do kasyn. Ale mam duże wątpliwości co do Twojej odpowiedzi. Czy to nie są przypadkiem gry towarzyskie? Czy sam fakt grania na pieniądze musi od razu oznaczać hazard?
jak grasz w domu w piotrusia czy remika to towarzysko
jak grasz w domu w 5 w remika na $ robisz nielegalny turniej
głupie prawo ale prawo
 
M 2

madderin

Użytkownik
Chyba trzeba zauważyć jeszcze jedno. W większości przypadków z tej listy pana Kapicy (wygrane ok 1500zł), to przy tej kwocie będzie to tylko wykroczenie skarbowe a nie przestępstwo. W konsekwencji przedawni się już po roku od rzekomego zagrania. Także w takich przypadkach trzeba się obawiać tylko zakładów zawieranych od połowy grudnia 2013, (a czas i terminy przedawnień dalej płyną)
 
P 5

pmatusik

Użytkownik
To nie jest tak, że jak ktoś grał za kwotę mniejszą niż pięciokrotność minimalnego wynagrodzenia, to dany czyn jest kwalifikowany jako wykroczenie. W takiej sytuacji, nie było by praktycznie problemu. Sugeruje wczytać się w przepisy dokładnie. Tj.:
Art. 107. § 4 stanowi, że &quot;W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.&quot;
Teraz należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest wspomniany przypadek mniejszej wagi. Odpowiedzi na to pytanie udziela art. 53 § 8.
&quot;W rozumieniu kodeksu wypadek mniejszej wagi jest to czyn zabroniony jako wykroczenie skarbowe, które w konkretnej sprawie, ze względu na jej szczególne okoliczności - zarówno przedmiotowe, jak i podmiotowe - zawiera niski stopień społecznej szkodliwości czynu, w szczególności gdy uszczuplona lub narażona na uszczuplenie należność publicznoprawna nie przekracza ustawowego progu z § 6, a sposób i okoliczności popełnienia czynu zabronionego nie wskazują na rażące lekceważenie przez sprawcę porządku finansowoprawnego lub reguł ostrożności wymaganych w danych okolicznościach, albo sprawca dopuszczający się czynu zabronionego, którego przedmiot nie przekracza kwoty małej wartości, czyni to z pobudek zasługujących na uwzględnienie.&quot;
Więc w każdej odrębnej sprawie, sąd będzie kwalifikował dany czyn, uwzględniając zarówno elementy przedmiotowe, jak i podmiotowe. A sama definicja w/w jest niestety dość otwarta i pozostawia sądowi dużą swobodę. Np. zwrot: &quot;sposób i okoliczności popełnienia czynu zabronionego nie wskazują na rażące lekceważenie przez sprawcę porządku finansowoprawnego&quot; może być bardzo szeroko rozumiany i de facto uniemożliwić rozpoznanie danego czynu jako wykroczenia.
Mam nadzieję, że nie napisałem bardzo chaotycznie.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
ale wyrok nakazowy jak jest wykroczenie to tez bez KRK ?
Wczoraj o 16:12 dostałeś już ode mnie odpowiedź w tej sprawie wpisem #3273, więc ogarnij się trochę z ciągłym powtarzaniem tych samych pytań i zacznij czytać/myśleć bo bijesz tu straszną pianę...
 
M 2

madderin

Użytkownik
Fakt trochę uprościłem, ale najważniejsza przesłanka jest ta - uszczuplenie należności publicznoprawnej. Jedyne należności mogące tu wchodzić w grę to potencjalny 12% podatek jak u ziemniaków i ewentualny 10% od wygranej. To nawet jeżeli by to było ok. 22% z całości, to i tak musiałbyś zagrać za jakieś 30 tys żeby to przekroczyć. &#39;Lekceważenie porządku finansoprawnego&#39; - nie wiedziałem że nielegalne, nawet Zibi reklamuje, prawo unijne itp.
&quot; w szczególności gdy uszczuplona lub narażona na uszczuplenie należność publicznoprawna nie przekracza ustawowego progu z § 6, a sposób i okoliczności popełnienia czynu zabronionego nie wskazują na rażące lekceważenie przez sprawcę porządku finansowoprawnego lub reguł ostrożności wymaganych w danych okolicznościach&quot;
 
W 7

wujcio

Użytkownik
Co za histeria... Ostatnio w bah-u ugrałem dość sporą sumę z bonusu z tym, że mogę ją wypłacić tylko na konto bankowe niestety. Czytając te wypociny sam zaczynam mieć obawy, ale czy ktoś kompetentny może odpowiedzieć na moje pytanie? Bo z tego co tu czytam wygląda na to, że każdy kto grał w bahu ma srogie kłopoty, tylko czego osoby, które są niby oskarżone nie piszą? Wracając do pytania mogę wypłacić tą kwotę na konto i RACZEJ nie będzie problemu czy od razu kaukaz??
 
K 0

kowal2369

Użytkownik
Szlag mnie trafi jak jeszcze raz zobaczę jak ktoś się pyta czy wykroczenie skarbowe jest wpisywane do KRK. No ile można. Nie jest wpisywane. Z roboty się za to nie poleci, pracodawca nic się nie dowie. Kolejną możliwością na uniknięcie wpisu do KRK jest warunkowe umorzenie postępowania karnego, o ile wynika to też kodeksu karno skarbowego. Musiałbym sprawdzić żeby się upewnić. I co istotne w kwestii wykroczenia skarbowego. W sytuacji wszczętego postępowania jest paragraf 2 mówiący o przestępstwie. UC nie wali wezwań na paragraf 3 tj. wykroczenie skarbowe i nie będzie walił. Zatem mówienie/radzenie, żeby olewać zeznania i nic nie mówić, nie przyznawać się jest strzelaniem sobie w kolano. Chyba, że komuś nie zależy na karalności i jest gotowy płacić grzywnę. To na graczu będzie ciążyć obowiązek udowodnienia, że nie popełnił przestępstwa a wykroczenie i liczyć na zmianę kwalifikacji popełnionego czynu.

Natomiast nie ogarniam tej nagonki przedświątecznej na paragrafy, wezwania, postępowania, procedury. Wielokrotnie było już wałkowane, że te 17 czy 20 tyś graczy (kapica o tym mówił) to efekt pracy prokuratury, która przekazała informację, dane graczy dla urzędu celnego. Ponadto dotyczy to tylko jednego buka i tylko graczy wypłacających kasę z buka. Proszę moderatora, żeby napisał to czerwonym kolorem i na dodatek drukowanymi bo odnoszę wrażenie, że znaczna część z wypowiadających się osób nie grała tylko u tego jednego buka, nie wypłacała kasy i nie robiła takich wałków, żeby interesowała się tym prokuratura. Po co się tak nakręcać. Tego nie rozumiem.
 
M 62

morskiroman

Użytkownik
Witaj chorza95!
1.1.2015 wchodzi w życie zmiana przepisów dotycząca płatności VAT, ta zmiana wymaga wprowadzenia małych uzupełnień w Twoim profilu użytkownika – w przyszłości podatek VAT płatny będzie zawsze w kraju Unii Europejskiej, który jest Twoim krajem stałego zameldowania. Dodatkowo to nowe zarządzenie unijne zobowiązuje nas do skontrolowania podanych przez Ciebie informacji pod określonym kątem.
Dlatego przy Twojej następnej wpłacie na StarGames poprosimy Cię:
skontrolowanie aktualnego adresu na rachunku oraz
dodanie numeru Twojego telefonu komórkowego.
Prosimy o zwrócenie uwagi na to, żeby podane przez Ciebie informacje były poprawne – tylko w ten sposób możemy zagwarantować, że właściwa stawka podatku VAT zostanie wyliczona i odprowadzona zgodnie z przepisami.
Dalsze informacje na temat nowych regulacji znajdziesz w często zadawanych pytaniach (FAQ).
Dziękujemy!
Twój
zespół StarGames
Co powiecie na to??
 
adam_adam 181

adam_adam

Użytkownik
Natomiast nie ogarniam tej nagonki przedświątecznej na paragrafy, wezwania, postępowania, procedury. Wielokrotnie było już wałkowane, że te 17 czy 20 tyś graczy (kapica o tym mówił) to efekt pracy prokuratury, która przekazała informację, dane graczy dla urzędu celnego. Ponadto dotyczy to tylko jednego buka i tylko graczy wypłacających kasę z buka.
skąd to wiesz? zwłaszcza o pogrubiony fragment mi chodzi.
 
H 17

hohlyk

Użytkownik
Witaj chorza95!
1.1.2015 wchodzi w życie zmiana przepisów dotycząca płatności VAT, ta zmiana wymaga wprowadzenia małych uzupełnień w Twoim profilu użytkownika – w przyszłości podatek VAT płatny będzie zawsze w kraju Unii Europejskiej, który jest Twoim krajem stałego zameldowania. Dodatkowo to nowe zarządzenie unijne zobowiązuje nas do skontrolowania podanych przez Ciebie informacji pod określonym kątem.
Dlatego przy Twojej następnej wpłacie na StarGames poprosimy Cię:
skontrolowanie aktualnego adresu na rachunku oraz
dodanie numeru Twojego telefonu komórkowego.
Prosimy o zwrócenie uwagi na to, żeby podane przez Ciebie informacje były poprawne – tylko w ten sposób możemy zagwarantować, że właściwa stawka podatku VAT zostanie wyliczona i odprowadzona zgodnie z przepisami.
Dalsze informacje na temat nowych regulacji znajdziesz w często zadawanych pytaniach (FAQ).
Dziękujemy!
Twój
zespół StarGames
Co powiecie na to??
wlasnie, ale o co se tu niby chodzi? ze niby od 2015 buki maja placic se vata z polskich przychodow w us w polskiej krainie? czy wowczas us nie bedzie mial prawa kontroli bukow pod katem od kogo/za co/ile? czy buki moze beda se mialy obowizkowosc w automatycznym dostarczaniu jakowychs deklaracyji?o co se tu chodzi, ktosik jest zorientowany?
 
M 62

morskiroman

Użytkownik
No wlasnie poruszylem ten watek mimo ze nie w temacie stargames a tutaj poniewaz ma to zwiazek z ustawa. Moj kuzyn tymbardziej ma duzy cashout a zablokwoane konto sprawa ciagnie sie od pazdziernika juz odwolanie w lga na ktore trza czekac bylo okazalo sie pomyslne jednak problem jest tez z danymi bankowymi...NIe chca wypalcic bo tepe babska z banku zrobily literowke...ciekawe czy beda to zglaszac gdzies przy tym vacie itp. To moze tez byc krok stargames w graczy w PL bo z tego co wiem im polskie rejestracje sa nie na miejscu gdyz bardzo duzo cashoutow idzie z racji bonusow powitalnych oraz mailowych i wiem ze zdarzyly sie liczne bezpodstawne blokady(z nieistniejacego juz forum bezdepozytu.com to wiem)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom