>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

TYPY CS:GO - ROK 2023

Status
Zamknięty.
S 54,4K

spider-official

Użytkownik
Witam, do wszystkich którzy piszą do mnie zapytania odnośnie czegoś z csa. Gdy mam czas to zawsze coś skrobię, dziś słabo z nim stąd cisza. Nie jestem w stanie odpisać każdemu z osobna. Jeśli coś mam to na pewno się tutaj pojawia, jeśli miał bym każdemu oddzielnie odpisywać odnośnie danego spotkania to musiał bym rzucić pracę. Post do usunięcia po czasie. Pozdrawiam, miłego weekendu ;)
Chłopie przestań gwiazdorzyć! Sześć osób coś napisało i zamiast to co teraz wystrugałeś skopiować każdemu i nie ma zaśmiecania tematu cs. Tydzień temu gdy miałeś dobrą serię to też zapomniałeś zjeść snickersa i na czacie napisałeś że musisz zrezygnować z forum, a po kliku minutach piszesz Prima aprilis. Po tym wpisie seria minusów, do tej pory nie wiem czy coś zmieniło się.
 
Ostatnia edycja:
'Corek 210,9K

'Corek

Znawca - e-sport
Chłopie przestań gwiazdorzyć! Sześć osób coś napisało i zamiast to co teraz wystrugałeś skopiować każdemu i nie ma zaśmiecania temu cs. Tydzień temu gdy miałeś dobrą serio to też zapomniałeś zjeść snickersa i na czacie napisałeś że musisz zrezygnować z forum, a po kliku minutach piszesz Prima aprilis. Po tym wpisie seria minusów, do tej pory nie wiem czy coś zmieniło się.
Dziękuję bardzo za spostrzeżenia 😊
Doceniam i pozdrawiam cieplutko!
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
U 0

Usunięty użytkownik 163606

Gość

Witam, do wszystkich którzy piszą do mnie zapytania odnośnie czegoś z csa. Gdy mam czas to zawsze coś skrobię, dziś słabo z nim stąd cisza. Nie jestem w stanie odpisać każdemu z osobna. Jeśli coś mam to na pewno się tutaj pojawia, jeśli miał bym każdemu oddzielnie odpisywać odnośnie danego spotkania to musiał bym rzucić pracę. Post do usunięcia po czasie. Pozdrawiam, miłego weekendu ;)

Chłopie przestań gwiazdorzyć! Sześć osób coś napisało i zamiast to co teraz wystrugałeś skopiować każdemu i nie ma zaśmiecania temu cs. Tydzień temu gdy miałeś dobrą serio to też zapomniałeś zjeść snickersa i na czacie napisałeś że musisz zrezygnować z forum, a po kliku minutach piszesz Prima aprilis. Po tym wpisie seria minusów, do tej pory nie wiem czy coś zmieniło się.
Dokładnie, tak naprawdę jakby przejrzeć wszystkie jego typy z forum z tego roku to przy graniu płaska stawka jest minimalny plus i to tylko przy graniu gdzieś bez podatku więc Ci co niby piszą o typy to chyba jacyś odklejeńcy :).
 
P 8,1K

PitaRajt66

Użytkownik
Tak na szybko bo mecze już za 5min ale może ktoś skorzysta i sobie zagra na live ( być może przy lepszym kursie)

Typy na ESL Challenger Katowice

AKO 2,34@ STS

SOLID + BESTIA + 9z WIN

Jest to co prawda BO1 lecz drużyny dzieli przepaść jeśli chodzi o umiejętności. Warto śledzić live bo jedna przegrana pistolka robi się 0:3 i już kursik jest lepszy powodzenia.
 
'Corek 210,9K

'Corek

Znawca - e-sport
NIP vs Imperial / NIP
Heroic vs 9INE / Heroic
@ 1,97 pinnacle


Spotkania jutro i jest to oczywiście bo1, dlatego nie szaleje ze stawką. Uważam, że w tych parach faworyci wygrają swoje spotkania. NIP oczywiście nie gra wybitnie, do tego to daleka droga, ale coś ruszyło i zwycięstwa nad Astralis czy BIG w jakimś stopniu na pewno o tym świadczą. Imperial jest to drużyna na pewno nie z tej samej półki. Nie ma u Brazylijczyków formy i jeśli przychodzi grać z kimś na poziomie to często jest dobrze, natomiast z topką rzadko a jeśli już to słabo to wypada. Lubię ich grać jako underd, ale nie w tym przypadku. NIP powinien to moim zdaniem wziąć.
Dorzucam do tego porażkę 9INE, buki zauważyły co się dzieje i u niektórych buków możemy znaleźć nawet niemal że 1,40 na Heroic co dla mnie jest przyzwoite w tej sytuacji. Heroic dla mnie to zawsze była stabilność i gwarancja choć przyzwoitego poziomu. Nie można im odmówić na pewno, że są w formie, zresztą nawet jeśli nie są to zawsze mocno walczą, choć rzadko to widzimy. Świetne te ostatnie tygodnie dla naszych chłopaków, wręcz przepiękne, ale teraz to już będzie ściana od której możemy się mocno odbić. Musieli byśmy zagrać znów wybitnie, aby powalczyć a nawet z tym może zabraknąć. Uważam, że niestety w końcu przegramy, choć będą kolejne szansę. Trzeba się cieszyć z awansu na majora i to do głównej drabinki, coś pięknego. Jeśli jutro przegramy to czekać nas będzie na pewno spotkanie z BIG, których już raz ograliśmy a jeszcze poprzednio mocno powalczyli lub z Mouz, które chyba wraca do swojej gry.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +906
P 8,1K

PitaRajt66

Użytkownik
Wczorajszy nocny kupon niestety 2/3 gracze Solid solidnie strolowali ale nie ma co sie załamywać to było tylko BO1. Dzis przechodzimy natomiast do starcia aż BO 5.

FINAŁ PEL

Illuminar Gaming v PGE Turów Zgorzelec / IHC win 1.8@ STS

Dziś przed nami o godzinie 18 finał PEL w którym zobaczymy zawodników IHC i Turowa. Jest to spotkanie BO 5. Idę tutaj w kierunku zwycięstwa Illuminar. Obie ekipy wydają sie być na podobnym poziomie i meczu Bo 1 lub Bo 3 nie stawiałbym lecz jest to BO5. Wydaję mi się, że IHC ma lepszy map pool od Turowa. PGE ma bardzo bardzo mocne Vertigo i powinni je wygrać bo przecież IHC banuje Ancient. No nie koniecznie. Zagłębiłem się trochę w tym temacie i to właśnie Vertigo powinno zostac zbanowane przez Illuminar, robili już takie ruchy w poprzednich meczach. A gdy wrócimy myślami do poprzedniego RMR-a gdzie grało własnie Illuminar to pokazali się oni z bardzo dobrej strony właśnie na Ancient. Myśle ze to bedzie ich tajna broń. Tak samo mapa Inferno bądź Anubis ktore również powinni sie pojawić. Nie widzę tutaj na tak długim dystansie zwycięstwa PGE no chyba że jakaś klęska i wynik 0:3 lecz jest to bardzo mało prawdopodobne. A tak jak już wspomniałem Turów to przede wszystkim silna mapa Veritigo ( której dziś według mnie nie zobaczymy ) i mapa Nuke. Liczę tutaj na wynik 3:1 dla IHC lecz bez żadnych handicapów mapowych stawiam na czysty win kurs dobry.


Powodzenia..
 
P 8,1K

PitaRajt66

Użytkownik
Wczorajszy nocny kupon niestety 2/3 gracze Solid solidnie strolowali ale nie ma co sie załamywać to było tylko BO1. Dzis przechodzimy natomiast do starcia aż BO 5.

FINAŁ PEL

Illuminar Gaming v PGE Turów Zgorzelec / IHC win 1.8@ STS

Dziś przed nami o godzinie 18 finał PEL w którym zobaczymy zawodników IHC i Turowa. Jest to spotkanie BO 5. Idę tutaj w kierunku zwycięstwa Illuminar. Obie ekipy wydają sie być na podobnym poziomie i meczu Bo 1 lub Bo 3 nie stawiałbym lecz jest to BO5. Wydaję mi się, że IHC ma lepszy map pool od Turowa. PGE ma bardzo bardzo mocne Vertigo i powinni je wygrać bo przecież IHC banuje Ancient. No nie koniecznie. Zagłębiłem się trochę w tym temacie i to właśnie Vertigo powinno zostac zbanowane przez Illuminar, robili już takie ruchy w poprzednich meczach. A gdy wrócimy myślami do poprzedniego RMR-a gdzie grało własnie Illuminar to pokazali się oni z bardzo dobrej strony właśnie na Ancient. Myśle ze to bedzie ich tajna broń. Tak samo mapa Inferno bądź Anubis ktore również powinni sie pojawić. Nie widzę tutaj na tak długim dystansie zwycięstwa PGE no chyba że jakaś klęska i wynik 0:3 lecz jest to bardzo mało prawdopodobne. A tak jak już wspomniałem Turów to przede wszystkim silna mapa Veritigo ( której dziś według mnie nie zobaczymy ) i mapa Nuke. Liczę tutaj na wynik 3:1 dla IHC lecz bez żadnych handicapów mapowych stawiam na czysty win kurs dobry.


Powodzenia..
Tak jak pisałem Vertigo out i oczywiście chodziło mi o IHG ( Illuminar Gaming) nie o IHC :D taka mała pomyłka
 
Otrzymane punkty reputacji: +65
F 633

Friim15

Użytkownik
9ine v mouz - 9ine dokładny wynik 2: 0 kurs 4.5, 9ine dzisiaj zagrało ładny mecz z Heroic, zabrakło trochę szczęścia do wygrania z nimi. Mouz nie istniało w meczu z BIG, może po awansie do RMR, jeszcze głowa nie dotarła do nich, polecam spróbować :D
 
Otrzymane punkty reputacji: +85
'Corek 210,9K

'Corek

Znawca - e-sport
Panowie proponuje zająć się rozliczaniem swoich typów a nie innych ;) Pisać potraficie szybciutko, rozliczyć plus również, natomiast jeśli przegracie to jakoś ciężko jest wam ten minusik postawić, ale cóż...taka mentalność naszego narodu.

NiP vs 9INE
NiP win @ 1,76 pinnacle

Osobiście znów idę w porażkę naszych chłopaków. Wygraliśmy z Mouz, które właściwie nie wiem co zaprezentowało, po za tym że jeden wielki kabaret a momentami to tak dramatycznie proste błędy, że aż ciężko w to uwierzyć. Oczywiście nie odbieramy naszym bardzo dobrej gry, jak by nie patrzeć to wyrzuciliśmy ich z Rio. NIP od kilku spotkań wygląda znaczenie lepiej i z meczu na mecz widać progres. Jeszcze kilka tygodni temu widać było nawet problemy z komunikacją w chaotycznych rundach, ale gołym okiem widać, że takie sytuacje już nie mają miejsca. Astralis, BiG, przejazd po Imperial a wczoraj mimo porażki na prawdę przyzwoite spotkanie z ich strony przeciwko Navi.
Polacy wygrali kilka spotkań, to prawda ale nie można stawiać ich już na równi z innymi topkami, czy mówić o powrocie polskiego csa na szczyt, bo szczyt to jest ale żartu takie stwierdzenie. Apex po porażce z naszymi, dla którego to był kolejny dzień w biurze, był zaskoczony reakcją naszych czy choć by mynia, który cały się trząsł po spotkaniu bez kontaktu. To na pewno od drużyny Nipu wymaga się więcej i są większe oczekiwania. W tym spotkaniu, zresztą jak w poprzednich, my nic nie musimy, my tylko możemy. Nie wiem czy weźmiemy jedną mapę, ciężko mi powiedzieć, ale zwycięstwo Nipu po takim kursie to ja pobieram zdecydowanie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2425
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Wszedłem na forum z myślą żeby się podzielić kierunkiem na wygraną NiPu , ale widzę, że już jest wszystko ładnie opisane :)

Mogę tylko podbić analizę i potwierdzić, że jest to ciekawa okazja, sam wystawiłbym na NIP jakieś max 1.40.

Z dodatkowych ciekawych kierunków
Fnatic 2:0 2.05 rabona
i dodatnie handi na Mongołów można łapać na ich picku (pewnie Inferno, ale mirage też spoko mają) linie są wysokie, w okolicach 7/6 na luzie do pokrycia.

Oraz nie polecam grania Faze i Cloud9 po 1.40.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +269
P 8,1K

PitaRajt66

Użytkownik
Ostatni typ na PLE na ---. Illuminar Gaming zawiodło i to po całości. Dziś na IEM Rio przygotowałem luźne AKO liczę na przełamanie złej passy bo co AKO zawodzi jeden typ.

Fnatic win @1.33
Vitality 2:0 @1.64
Hobbit więcej eliminacji od NEOFRAGA @1.36

Podrażnione VItality moim zdaniem dziś szybko i sprawnie rozprawi się z MIBR które w meczu z C9 wyglądało fatalnie, a wiadomo C9 nie gra ostatnio jakiegoś wybitnego cs-a. Zawodzą w najważniejszych momentach. Ekipa z Francji wczoraj mocno ,,sfrajerzyła,, i przegrała mecz którego w pewnym momencie nie dało sie przegrać, wysokie prowadzenie, strona CT, wszystko było podane na tacy dla Vitality jednak przegrali i spadli do drabinki przegranych. Dziś muszą nacisnąć i moim zdaniem gładko wygrają to spotkanie.

To samo Fnatic. Wczoraj całkiem dobry mecz z Furia, przegrana po dogrywkach. Na przeciw fnatic druzyna 9z która przegrała wczoraj z FaZe do 3. Dziś liczę na spokojne zwycięstwo Fnatic, moim zdaniem nawet wynikiem 2:0, jednak ja na wszelki wypadek dorzucam czysty win po niezłym kursie. Nie wyobrażam sobie że Fnatic po swietnym wystepie na RMR (3:0) odpadnie z turnieju w meczu BO3 z drużyną z Ameryki. Różnica klas i możemy spodziewać sie jednostronnego pojednyku (może nie tak jak w meczu z Faze ale jednak dominacja powinna być widoczna).

Ostatni typ czysto statystycznie. Hobbit jak zawsze w dobrej formie, fraguje dużo więcej niż NEOFRAG. Na początku kwietnia w starciu pomiędzy tymi drużynami ( a więc zaledwie 2 tyg temu) C9 wygrało 2:0 ( oczywiscie był to turniej ONLINE, a nie LAN - jednak myśle że Hobbit spisze sie duzo lepiej na LAN-ie od Czecha). W tamtym spotkaniu Hobbit 40 fragów a NEOFRAG zaledwie 24. Dziś liczę na podobny scenariusz.



AKO 2.89 BETFAN
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
A ja bym złamanego grosza nie postawił na NIP w tym meczu.
Ok, ostatnie 2 tygodnie mają lepsze, podobnie z resztą jak 9ine. Tutaj kluczową rolę odgrywa chyba zmiana stref czasowych i zarówno 9ine jak i kilka innych ekip wyraźnie cierpi na tym. Ale dzisiaj mamy 24h po wczorajszych meczach i myślę, że chłopaki się zregenerowali. Więc te kursy są wystawione prawidłowo (nawet lekkie value na naszych) w mojej opinii bo mecz jak dla mnie to 50/50 i prawdopodobnie zdecyduje 3 mapa. I zwycięstwo naszych wcale mnie nie zdziwi. Zamiast nip wolałbym over 2.5 mapy po 1.88 w totalbet. A corek to z zasady stawia przeciwko 9ine więc jego typ w tym meczu są obarczone uprzedzeniami :p.
 
Otrzymane punkty reputacji: +120
P 8,1K

PitaRajt66

Użytkownik
Kompletnie nie kumam tego hejtu na Corka to jest smieszne. Forum cs-a było martwe jedynie on coś wstawiał. Są to jego przemyślenia którymi sie dzieli i bardzo dobrze mu to wychodzi. Podliczcie sobie nie ostatni tydzien, a ostatni miesiac i ile byscie byli na + grajac z nim, nawet jak teraz jest spadek formy. Druga sprawa jest taka ze nikt nie każe wam tego grać za nie wiadomo ile kasy by potem wylewać swoje żale na forum. Typ sie nie podoba to nie graj. Nie wstawia suchych typow tylko popiera to analizą. Co do dzisiejszego meczu NIP vs 9ine tez mialem go nie ruszac lecz dałem na NIP wlasnie po analizie Corka, bo 9ine nie jest druzyna ktora trzyma sie w topce długi czas, jest to ich pierwszy tak duzy turniej i tutaj głowa moze nie dojechac co pokazali na Mirage, a kurs 1,8 na NIP jest przesadzony. Wiadomo zdarzaja sie niespodzianki gdy faworyt np. C9 vs IHC z kursem 1.08 przegrywa i to tez jest ryzyko. Wiec imo granie w tym meczu na NIP mialo spore Value.

Wracając do mojego kuponu na dzis AKO na razie idzie ładnie 2/2 i ostatni typ Hobit wiecej fragow od NEOFraga jeszcze w grze a ja dorzucę AKO na ostatnie dwa spotkania na dzis:

Techno więcej fragów od Bart4k @1.33
Degster więcej fragów od F1KU @1.36
Ax1le więcej fragów od FlameZ @1.36

AKO 2.46@ BETFAN
 
Otrzymane punkty reputacji: +118
'Corek 210,9K

'Corek

Znawca - e-sport
Fnatic vs OG
Win OG @ 1,82 pinnacle

Często gram OG i rzadko mnie zawodzą, ale oczywiście każde spotkanie jest inne. Buki niemal że na równi stawiają to spotkanie, natomiast osobiście widzę to zespół Polaka jako faworytów. Widziałem ich oba spotkania tutaj, wygrane z Vitality czy wczorajsze bardzo ciekawe i zacięte spotkanie z Cloud9, gdzie jedna runda mogła decydować o końcowym zwycięstwie.
Fnatic po chaotycznym spotkaniu przegrało z Furią i wygrali tracąc mapę z 9z. Dziś mieli by zwyciężyć z OG? Wczoraj oddając mapę z 9z a na deciderze, niemal zrobili na nich comeback. Już pisałem tutaj kilka razy, że Fnatic jest to ekipa której po prostu nie stać na najwyższą półkę. Zatrzymali się w pewnym momencie i na tym poziomie są od dłuższego czasu. OG po tym minimalnie przegranym spotkaniu z C9 dziś na pewno w głowie mają tylko zwycięstwo. Osobiście obie ekipy, gdy są w formie to mimo wszystko stawiam na OG. Czy tutaj są? Można by podyskutować, ale ja po takim kursie pobieram Fika i spółkę bez zastanowienia.

Edit:

Heroic vs NiP
Heroic 1,66 @ pinnacle

Dorzucam jeszcze Heroic. To śmieszne, ale nie napisałem wcześniej bo nie brałem tego spotkania pod uwagę, ponieważ nawet nie spojrzałem na kursy, mają w głowie maksymalnie 1,4 na Heroic co by było średnio opłacalne. Widząc 1,66 jestem w szoku. Nie rozumiem kompletnie tych kursów. Pisałem odnośnie Heroic w poprzednim poście z nimi, jest to ekipa moim zdaniem najbardziej stabilna, nie schodząca poniżej pewnego poziomu, natomiast nim owszem ostatnio wyniki coraz lepsze, ale to nie są żadne dominacje z rywalami z topki. Wczoraj przez głupotę Polaków wygrali spotkanie, nie domknąć z 15-8 to trzeba się postarać, jeszcze ta sytuacja mynia przy oknie...mecz zamknięty. Może mi o czymś nie wiaodmo, ale ten kurs to jest zdecydowanie value.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1565
pumaaa 6,3K

pumaaa

Użytkownik
Fnatic vs OG
Win OG @ 1,82 pinnacle

Często gram OG i rzadko mnie zawodzą, ale oczywiście każde spotkanie jest inne. Buki niemal że na równi stawiają to spotkanie, natomiast osobiście widzę to zespół Polaka jako faworytów. Widziałem ich oba spotkania tutaj, wygrane z Vitality czy wczorajsze bardzo ciekawe i zacięte spotkanie z Cloud9, gdzie jedna runda mogła decydować o końcowym zwycięstwie.
Fnatic po chaotycznym spotkaniu przegrało z Furią i wygrali tracąc mapę z 9z. Dziś mieli by zwyciężyć z OG? Wczoraj oddając mapę z 9z a na deciderze, niemal zrobili na nich comeback. Już pisałem tutaj kilka razy, że Fnatic jest to ekipa której po prostu nie stać na najwyższą półkę. Zatrzymali się w pewnym momencie i na tym poziomie są od dłuższego czasu. OG po tym minimalnie przegranym spotkaniu z C9 dziś na pewno w głowie mają tylko zwycięstwo. Osobiście obie ekipy, gdy są w formie to mimo wszystko stawiam na OG. Czy tutaj są? Można by podyskutować, ale ja po takim kursie pobieram Fika i spółkę bez zastanowienia.

Edit:

Heroic vs NiP
Heroic 1,66 @ pinnacle

Dorzucam jeszcze Heroic. To śmieszne, ale nie napisałem wcześniej bo nie brałem tego spotkania pod uwagę, ponieważ nawet nie spojrzałem na kursy, mają w głowie maksymalnie 1,4 na Heroic co by było średnio opłacalne. Widząc 1,66 jestem w szoku. Nie rozumiem kompletnie tych kursów. Pisałem odnośnie Heroic w poprzednim poście z nimi, jest to ekipa moim zdaniem najbardziej stabilna, nie schodząca poniżej pewnego poziomu, natomiast nim owszem ostatnio wyniki coraz lepsze, ale to nie są żadne dominacje z rywalami z topki. Wczoraj przez głupotę Polaków wygrali spotkanie, nie domknąć z 15-8 to trzeba się postarać, jeszcze ta sytuacja mynia przy oknie...mecz zamknięty. Może mi o czymś nie wiaodmo, ale ten kurs to jest zdecydowanie value.
Oby dwa typy jak najbardziej dobre Fnatic jak na tą chwilę nie ma żadnego podjazdu do OG. Heroic też bije na głowę NiP dziwne ze jest aż tak duży kurs już wczoraj NiP się prześlizgnął bo tak naprawdę powinni dostać szybkie 2:0. Odemnie jeszcze polecam próbować Vitality win @2
Faze w ostatnich tygodniach strasznie się męczy i widać że cos się zacięlo a vitality radzi sobie bardzo dobrze nie licząc poniedziałkowej wpadki z OG pokonują swoich przeciwników w miarę sprawnie
 
P 8,1K

PitaRajt66

Użytkownik
Wczoraj znowu zabrałko po 1 typie do AKO ehhh... Dziś bez kuponu ale podpinam się pod chłopakami OG i Heroic ( o ile jabbi gra) to bardzo dobre typy na dziś i bardzo dobre kursy. Warta uwagi jest jeszcze Furia lub że wygrają 1 mapę ja c9 nie ufam oni zawsze w najwazniejszych momentach zawodza a furia powinna u siebie ugrać tą jedna mape lub nawet mecz. Powodzenia.
 
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Heroic jest w niesamowitej formie za sprawą Jabbiego głównie. Niesamowicie się chłopak rozkręcił i zaraz będzie na poziomie Zywoo i simpla.
Co do typów teraz gramy tak :
Vitality - BiG
Tutaj trzeba łapać Vitality 1.40 . Big moim zdaniem zaszło i tak za daleko. W żaden sposób mnie nie przekonują. Za to w Vitality gra na ten 2 kosmitów - Spinx i Zywoo. Jeżeli Apex nie będzie throwował to zobaczymy ich w finale bo potem będą grać na C9 i tutaj takżę powinni być faworytem.

Heroic - Furia
Tutaj idę twardo na Heroic. Kursy około 1.45-1.47 . Są niesamowicie mocni i tak jak na górze napisałem Jabbi to kocur niesamowity. Proces adaptacji odnośnie stref czasowych mają za sobą. Nie mają słabych punktów i wydaję mi się, że oprócz NAVI są głównym faworytem do zwycięstwa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom