>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2022/23

Status
Zamknięty.
K 990

kax26

Użytkownik
Na jutrzejsze kwalifikacje:
Tak naprawdę po takim kursie, przed ostatnim konkursem, gdzie Norwegowi z pewnością będzie zależało by skakać w czołówce konkursu, pobieram. Norweg dominuje w TCS, nie zmieni tego nawet dzisiejsza wpadka na skoczni na której nigdy nie błyszczał, a wywalczył 2 miejsce, nokautując rywali swoim drugim skokiem.
kwalifikacje.jpg
 
Otrzymane punkty reputacji: +457
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Przed nami ostatnia odsłona tego rocznego TCS. Skocznia w Bischofschofen to twierdza Austriaków. Zawsze się tu roi od ich flag w czołówce klasyfikacji. Sądzę, że tym razem nie będzie inaczej i idę dalej w mocnych Austriaków.

Tym bardziej cieszy mnie fakt, że dziś w Innsbrucku mając podobny scenariusz nieco mi nie poszło. Dzięki temu mam lepsze kursy na jutro i to była jedna ze strategii tych typów. Albo siądzie dziś i będzie fajnie. Albo jutro będę mógł zagrać to samo po lepszych kursach na mniej kapryśnej skoczni, więc jeszcze z większym prawdopodobieństwem sukcesu. Post odnośnie Innsbrucku tutaj: https://forum.bukmacherskie.com/threads/turniej-czterech-skoczni-2022-23.166985/page-4#post-7158180

Do rzeczy...
_______________________

JAN HOERL:

Najmocniejszy z austriaków wydaje mi się Hoerl (poza Kraftem ale na tego kursy mało opłacalne). Forma zwyżkująca, czołówka w Ga-Pa, w Innsbrucku też w top10 i mnóstwo niefarta do warunków a na tamtejszej skoczni ma to podwójne znaczenie. Na skoczni w BIscho Hoerl rok temu radził sobie bardzo dobrze. Skoczkowie skakali tutaj w zeszłym roku aż 3 konkursy indywidualne i Hoerl był w nich 7, 5 i 3. Dodam że w Niemieckiej części turnieju potrafił być 17, a i przed turniejem jak i po nie zajmował regularnie tak dobrych lokat jak na tej skoczni. Zatem bezapleacyjnie historycznie skocznia wybitnie leży, a obecnie forma rośnie i dąży do swojego maximum po przeciętnym początku sezonu. TYpuje go nawet sensacyjnie na miejsca 3-6. Jest wiele z nim ciekawych, ale najciekawiej wygląda w parze z Zajcem, gdzie według bukmachera nie jest faworytem. Tymczasem Zajc skacze w turnieju gorzej od Austriaka tracąc ok. 30 punktów. Ponadto patrząc w historie Zajca tutaj wyraźnie widać, że bardzo często po dobrym Innsbrucku zawalał Bischo, co wszystko mówi o jego preferencjach odnośnie tych dwóch skoczni.

Pokaż załącznik 25555
Pierwsza z oznaczonych skoczni to Innsbruck, druga to Bischo. Widać wyraźny regres.

Kursiwo na takie zdarzenie to zawrotne:
1672864295602.png

Jednak to nie jedyna ciekawa parka. Świetnie wygląda również z Forfangiem, z którym już wygrał dzisiaj po dalej całkiem niezłym kursie 1,40. Oczywiście jest to typ pod dubla, które rozpiszę niżej.

Hoerl również dobrze wygląda w parze z Kosem (kurs 1,62). Kos miewa bardzo słabe lądowania co dzisiaj go mocno zepchnęło w dół, a skocznia też mu nie pasi co widać na screenie poniżej. W zeszłym roku po świetnej niemieckiej części turnieju, zawalił klasyfikacje właśnie w Bischo gdzie był 25 w jednym z konkursów. Na domiar po turnieju na tej samej skoczni pokazał, że się ze skocznią nie lubią i nie wszedł do 2 serii, mimo że tydzień wcześniej w Ga-Pa stał na podium. W tym roku jest podobnie. Bardzo fajne występy w Niemieckiej części, Innsbruck też nieźle (rok temu nie było Innsbrucku) i na zakończenie Bischo, gdzie liczę na powtórkę z rozrywki. A jak nie będzie powtórki i skocze swoje (okolice 8-10) to i tak Hoerl powinien sobie z tym poradzić.

1672864635795.png
_______________________

Kolejny Austriak to Fettner. Dziś coś nie był sobą. Jakoś mu nie leży Bergisel w tym roku. Ale przecież w Ga-Pa bił się o podium, a chwilę przed turniejem w Engelbergu nawet na nim był. Fettner potrafił tutaj skacząc na poziomie 20-30 miejsc na tej skoczni być 5-ty. I to takie wyskoki miał tu nie raz. Sądze, że tu wróci do skakania minimum z Ga-Pa i pokryje kilka fajnych par, np.:

1672864917035.png

Tutaj idealnie się sprawdza się to co pisałem we wstępie. Dziś próbowałem Fettnera z Forfangiem po kursie 1,50. Nie poszło (a w sumie to nawet poszło bo był remis czyli zwrot, więc straty nie ma), a teraz bardzo podobną parę mogę grać po kursie 2,45. Owszem Lindvik lubi tą skocznie, ale bardziej lubi Bergisel. Sam grałem na jego przełamanie w Ga-Pa i gdyby nie DSQ to coś bym na tym zarobił. Jednak uważam, że nie jest na tyle stabilny by po dobrych próbach wczoraj i dziś, jutro też plasował się na miejscach około 6-ego. Sądzę, że w treningu postraszy jakąś notą koło 6pozycji. Ale pozostałe skoki może mieć gorsze. Fettnera stać tu na walkę o miejsca 4-8, więc nawet jeśli Lindvik trafi tą dobrą próbe na kwale to i tak jest w zasięgu Fettnera. Kurs zacny.
Póki co to tyle z ciekawych par na Fettnera. Liczę, że jeszcze jakiś buk coś poda, ale mogę już nie mieć czasu dopisać.

_______________________

Kolejny gościu to Kraft. Nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu, gdyż on jak jest w formie to odskakuje tutaj konkurencji x2. Jak nie jest to ze słabych miejsc włącza się do walki o czołowe lokaty. No ale, jako że Kraft dzisiaj nie zawiódł to kursy na niego nie satysfakcjonują, więc o nim krótko.
1672865492431.png
Para z Lindvikiem powinna zostać lekko pokryta z powodów, które opisałem wyżej przy okazji pary Lindvik Fettner. Kurs nie taki zły, idealny do AKO. A o AKO później..
_______________________

No dobra, uzbierało się trochę tych par, więc przyspieszam i w tym akapicie dalej mowa o Austriakach. Świetnie prezentuje się Tschofenig (czy jakoś tak - ciężko mi bezbłędnie napisać jego nazwisko, podobnie jak miejscowość Bischofschofen :D). Zatem skoro na wszystkich skoczniach prezentuje się super, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kontynuował to na austriackiej twierdzy. Problem w tym, że kursy i zestawienie par nie zachęca..z jednym małym wyjątkiem:
1672865714669.png

No kurs mocno przeszacowany. Wiem, że Kamil się rozkręca, ale to rozkręcanie miało miejsce na jego ulubionej Bergisel. Skoczni na której radzi sobie przeważnie najlepiej z TCS. W Bischo (poza sytuacjami gdy wygrywa wszędzie) wypada przeważnie najgorzej. A porównując wyniki obu panów w Gapa i Ober to byli blisko siebie więc takie rozstawienie jest lekką przesadą. Uważam tu szanse w okolicach 50 na 50, a że się napaliłem na tych Austriaków to nawet 55/45 dla Daniela. A tu taki kurs :) Biorę!


Krótko o kolejnych Austriaków. Oczywiście kolejnym zakochanym w tej skoczni jest Hayboeck. Ten jednak wypadł dzisiaj bardzo dobrze i nie widzę z nim jakiś super fajnych zestawień. Próbuje jednak z Żyłą, na którego liczę, że utrzyma obniżkę formy przynajmniej na kwale. W Trzech Króli może wyczuć skocznie i powalczyć o czołówkę, ale jutro myślę, że może mieć swoje problemy. Za to Hayboeck lubi lepiej wypadać w kwali niż konkursie, więc widzę jakiś potencjał w tym typie:

Żyła - Hayboeck 2 @ 2,77
_______________________
Na koniec opowieści o Austriakach zostaje para perełka. Nie chodzi tu tyle o samego Austriaka bo ten ma swoje problemy, ale bardziej o jego rywala i dzisiejszy niespodziewany wyskok:
1672866099373.png
Paschke cały turniej skacze tragedie. Poza drugą serią w niemieckiej części turnieju. W Innsbrucku ledwo się zakwalifikował mimo nielicznej obsady. Treningi, próbna też fatalnie. W 1 serii dostał podmuch i skoczył sensacyjnie dobrze plasując się na 20 miejscu po 1 serii. Cieszył się po tym skoku jakby zdobył medal Olimpijski a to przecież było 20 miejsce... To mówi wszystko o formie Niemca. A na potwierdzenie w drugiej serii skoczył najkrócej z całej stawki uczestników 2 serii. Nie spodziewam się po nim tutaj progresu, raczej dalej miejsc w okolicy 35-50. Ale bukmacher uraczył nas zestawieniem w parze z Aschenwaldem i to na Aschenwalda jest lepszy kurs! Wiem, Aschenwald dzisiaj wypadł słabiej bo nie wszedł do drugiej serii. WIem też, że nie ma formy, ale coś tam się powoli składa do kupy, a na potwierdzenie minimum 2-3 próby w Ga-Pa w okolice 15-25 miejsca. Myślę, że tutaj też go stać na takie skoki, gdyż skocznie lubi wybitnie. Na screenie poniżej oznaczam progres w Bischo względem konkursów przed i po Bischo w ostatnich sezonach Austriaka:
1672866416547.png
1672866449125.png

_______________________

No a żeby nie było tak nudno tylko o Austriakach to powiem też o Niemcach. O nich pisałem przed Innsbruckiem np. tutaj: https://forum.bukmacherskie.com/threads/typy-dnia-3-01-2023-wtorek.167010/#post-7157638

A mianowicie, że Innsbrucku nienawidzą (szczególnie tyczy się to Geigera). Ale Bischo już lubią. Więc jest idealny kontekst by po sprawdzonych przewidywaniach i skokach Niemców na poziomie skoczków Estonii i Finlandii, teraz pograć kontrę, że się wyraźnie poprawią.

Najlepszym do tego jest oczywiście Geiger, który się na Bergisel nie zakwalifikował do konkursu. A tutaj nie zdziwie się jak powalczy o miejsca 3-8. Może nie od razu w kwalach, to bym zostawił na konkurs, ale już na kwale liczę na fajne pary z nim. Póki co jest jedna skromna ale idealna do AKO. Geiger - R.Kobayashi 1 @ 1,40

Ryoyu akurat słabego występu (32 miejsce) nie może zwalić na Bergisel bo i skocznie lubi i warunki miał całkiem ok. Jak już którejś z Austriackich skoczni nie lubi to właśnie Bischo, gdzie rok temu właśnie tutaj nie wygrał ostatniego konkursu, tracąc szanse na wygranie wszystkich czterech. Także jutro spodziewam się max 20-30 lokaty, co nawet przy przeciętnym Geigerze z treningów z Innsbrucka (miejsca 10-20) powinno pokryć typ.

Innym NIemcem, który może wrócić do skakania z Niemieckiej częsci turnieju jest WEllinger. A tam przypomnę był 6-ty w klas. TCS po 2 konkursach. Tutaj może na top6 bym go nie stawiał, ale miejsca 10-15 realne. Brakuje mi jednak fajnej pary pod to, więc póki co za drobniej gram to z Zajcem, który tutaj może okazać się słabszy tak jak na skoczniach niemieckich. Kursik na Wellingera w tej parze to 2,28.


___________________________________________________________

Podsumowując próbuje rozgrywać następujące kupony, wszystko STS:

#1
Stoch - Tschofenig 2
Kraft - Lindvik 1
AKO 4,69 @ 45j.

#2
Kraft - Lindvik 1
Paschke - Aschnewald 2
Hoerl - Forfang 1
4,35 @ 100j.

#3
Kraft - Lindvik 1
Zajc - Hoerl 2
3,01 @ 85j.

#4
Lindvik - Fettner 2
Geiger - R.Kobayashi 1
3,43 @ 80j.

#5
Żyła - Hayboeck 2
Hoerl - Kos 1
4,49 @ 35j.

#6
Zajc - Hoerl 2
Geiger - R.Kobayashi 1
Tschofenig - Kos 1
3,95 @ 60j.

#7
Hoerl - Forfang 1
Paschke - Aschnewald 2
Geiger - R.Kobayashi 1
3,88 @ 90j

#8
Paschke - Aschnewald 2
Geiger - R.Kobayashi 1
Johansson - Wąsek
4,07 @ 45j.

#9
Hoerl - Forfang 1
Paschke - Aschnewald 2
Geiger - R.Kobayashi 1
Kraft - Lindvik 1
3,09 @ 50j

#10
Zajc - Wellinger 2
Stoch - Tschofenig 2
6,82 @ 45j.

Tyle ode mnie, powodzonka ;)

EDIT:
Pojawiają się kolejne ciekawe pary. Jest Geiger na którego czekał, jest Kraft po fajnym kursie i na dokładkę dalsza dominacja Dawida nad resztą stawki z pominięciem Graneruda. Ze wszystkiego zbiera się kupon jak poniżej w Betclic:

1672893149537.png


Na zakończenie tasiemka na miejsca Austriaków, prosto z Fortuny!

1672912867068.png
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1470
kudel 282,8K

kudel

Znawca - Tenis
STOCH TOP3 w kwali @4,25

Kamil coraz lepiej sobie radzi, wczoraj zabrakło niewiele do podium jednak drugi skok trochę zawiódł. Myślę, że dziś w kwalifikacjach może być w TOP3, gdyż on na tej skoczni czuje się bardzo dobrze. Wygrał tam turniej w 2017, 2018 i 2021 roku. Myślę, że kurs zważając na te aspekty i formę zwyżkową Kamila jest jak najbardziej do gry.
 
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Mój scenariusz na Bischof:
Na pewno dominacja Kubackiego i Graneruda i nie będę się tutaj bawił w typowanie zwycięzcy :D Nie zdziwią mnie tu ich wszystkie skoki powyżej 140m (ale też realne np. noty po 17 dla Granera) Wygrana Kubackiego w Innsbrucku przewidziana, szkoda że tak mało odrobione

Jestem fanem Laniska w tym sezonie, ale przed treningami i kwalami próbuję wysokich kursów przeciwko, bo historycznie ta skocznia mu nie do końca leży (coś jak GaPa Krafta). W sezonie 20/21 po 2. miejscu w Innsbrucku na Bischof odpadł w kwalifikacjach, rok temu 37 i 15, w 19/20 też spadek z 11 do 31.

Na kwale spodobały mi się
Kraft lepszy od Laniska @2,70 unibet
Graner lepszy od Laniska @1,50 sts

Też idę w podobnym kierunku co typerskoki typerskoki i murowanie twierdzy przez Austriaków, aż za przewidywalnie to wygląda 😅 Uważałbym na granie przeciwko Lindvikowi, był zadzwiająco stabilny i nie zdziwię się, jak już złapał powtarzalność

Dodatkowe typy, oczywiście lekko bo to jednak jeden skok tylko, wszystko unibet
Hoerl lepszy od Wellingera @1,75
Peter Prevc lepszy od Ryou @2,20
Fettner lepszy od Żyły @2,20
Lindvik lepszy od Johansona @1,60

No i kursy na miejsca niestety z tej śmiesznej Fortuny, na stabilnych w moim odczuciu zawodników:
Kraft 1-6 @2,05 lub 1-10 @1,25
Tschofenig 1-10 @1,60 lub 1-15 @1,25
Hayboeck 1-10 @1,75 lub 1-15 @1,30
Hoerl 1-10 @1,80
Geiger 1-15 @1,60

Peter Prevc 1-15 @2,75
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +699
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
J. Hoerl 1-10 @1.80 Fortuna

Austriak z konkursu na konkurs prezentuje się co raz lepiej. Wczoraj zakończył konkurs na 9 miejscu, a warunki nie miał najlepsze, inni trafiali lepiej na kapryśnej Bergisel. W Bischofschofen rok temu podczas aż 4 konkursów, bo dwa z TCS i dwa z PŚ prezentował się bardzo dobrze, za każdym razem meldował się w Top 10. Jak już zauważono to jest skocznia pod Austriaków, gdzie notowali bardzo dobre wyniki i myślę, że będzie tak i tym razem. Przyjemny kurs na top 10 podczas dzisiejszych kwali na Hoerla, dlatego pobieram.
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KWALIFIKACJE #4

Lanisek vs Hayboeck -> @3.55, BETFAN
Lanisek vs Stoch -> @2.99, STS
Lanisek vs Kraft -> @2.70, Unibet
Lanisek, TOP6, nie -> @2.60, TOTALbet
Lanisek, TOP3, nie -> @1.80, Fortuna
Granerud vs Lanisek -> @1.50, Fortuna

Fakt, który dostrzegł i opisał kol. HelpBet HelpBet, rzucił mi się w oczy już jakiś czas temu i głównym planem przed konkursem w Bischofshofen, miała być właśnie gra przeciwko Słoweńcowi. W pewien sposób powielę typy, ale dodam jeszcze kilka propozycji. Rzeczywiście skocznia wybitnie nie leży Laniskowi. Analiza poszczególnych sezonów poniżej.

Sezon 2015/16:
20. miejsce - To akurat przyzwoity wynik, biorąc pod uwagę, że był to pierwszy sezon Słoweńca w PŚ, natomiast we wcześniejszej części sezonu potrafił plasować się nawet w TOP10.

Sezon 2016/17:
DNS - Słoweniec spisywał się słabo w PŚ i został przesunięty do PK. Nie miał okazji pokazać się w czasie TCS.

Sezon 2017/18:
29. i 38. miejsce (PK) - Lanisek nadal nie prezentował poziomu PŚ i startował w PK. W Bischofshofen zaliczył bardzo odległe lokaty, choć tydzień wcześniej w Titisee-Neustadt zajmował 6. i 8. miejsce, a tydzień później w Erzurum 4. i 1.

Sezon 2018/19:
39. miejsce - W Innsbrucku 12. miejsce, w Bischofshofen brak awansu do 2. serii (1 z 2 w danym sezonie), a po TCS, zajął kolejno 18. i 17. miejsce w Predazzo.

Sezon 2019/20:
31. miejsce - Bliźniacza sytuacja do tej z poprzedniego sezonu. W Innsbrucku 11. miejsce, w Bischofshofen miejsce poza TOP30, a w Predazzo miejsca 10. i 9.

Sezon 2020/21:
Q - Kompletna wpadka Słoweńca. W Innsbrucku stanął na 2. miejscu podium, po czym w Bischofshofen nie zakwalifikował się do konkursu głównego. W czasie kolejnych konkursów, tj. w Titisee-Neustadt, zajmował miejsca w 2. dziesiątce zawodów.

Sezon 2021/22:
37., 15. i 13. miejsce - Znów skocznia im. Paula Ausserleitnera i znów problemy. W 1. konkursie brak awansu do TOP30, następnie poprawa wyników, ale forma z pewnością pozwalała na lepsze rezultaty - w kolejnych 3 konkursach, 3 razy stanął na podium.

A. Lanisek - miejsca w poszczególnych konkursach PŚ

Podsumowując, Słoweniec najlepsze wyniki wykręcił na austriackiej skoczni w poprzednim sezonie, będąc w niezłej dyspozycji, zajmując wówczas miejsca w 2. dziesiątce zawodów.

Odnosząc się krótko do zaproponowanych typów. Granerud, obok Kubackiego, jest w zdecydowanie najlepszej formie, to oczywiste. Co prawda, zarówno w kwalifikacjach, jak i 1. serii konkursowej, wyższą notę wykręcił Słoweniec, ale na Bergisel to właśnie Norweg miał większe problemy ze "wstrzeleniem się" w skocznię. Nokautując rywali w 1. serii treningowej oraz w 2. serii konkursowej, nie pozostawił złudzeń, że jest bardzo mocny. Nie zwykł odpuszczać kwalifikacji, które wygrał już kilkukrotnie w tym sezonie.

Co do TOP3 i TOP6, to w ostatnich 3 z 6 serii kwalifikacyjnych Słoweńca nie było w TOP3, a 2-krotnie nawet w TOP6. Tutaj dochodzi kwestia skoczni, a do tego większa liczba skoczków mogących zamieszać w czołówce, bowiem zgadzam się z kol. typerskoki typerskoki, że jest to jedna z ulubionych skoczni Austriaków. Bardzo dobrze wygląda kurs na Krafta, który wczoraj przegrał z Laniskiem o 3.8 pkt., wykręcając lepszą notę w 2. serii. To tutaj po raz pierwszy w karierze zajął miejsce na podium. W sumie w TOP3 meldował się 3-krotnie, zaliczając także 4 razy pechowe 4. miejsce. Dodatkową motywacją jest z pewnością fakt, że ma jeszcze szansę powalczyć o turniejowe podium. 3-krotnie na podium w Bischofshofen stawał również Hayboeck. Warto zwrócić uwagę, że w poprzednich sezonach, prezentując się słabiej przed austriacką częścią turnieju, na skoczniach w swoim kraju, zawsze poprawiał swoje wyniki, 2 lata temu zajmując 6. lokatę, a w ubiegłym sezonie 22. i 9. Teraz jest w zdecydowanie lepszej formie, w ostatnich 4 konkursach, 3-krotnie wskakiwał do TOP10, zmagania w Innsbrucku kończąc na 7. miejscu. Nie jest bez szans w pojedynku z Laniskiem.

A skoro i Austriacy, to można i spróbować ze Stochem. 3 zwycięstwa na austriackiej skoczni, kilka miejsc tuż poza podium. Teraz ewidentnie rozkręca się z konkursu na konkurs. Przed TCS, w Engelbergu, nie zakwalifikował się do 2. serii konkursowej. W niemieckiej części TCS, zajmował 2-krotnie 9. lokatę, z kolei wczoraj był 5. Wróciła radość ze skakania, kręci się w każdej próbie w ścisłej czołówce. W kwalifikacjach w Innsbrucku wygrał z Laniskiem, w serii próbnej uzyskali taką samą notę, zaś w konkursie przegrał o 2 lokaty. Może wygrać tę parę, kurs zdecydowanie za wysoki jak na 1 skok.

S. Kraft - miejsca w poszczególnych konkursach PŚ
M. Hayboeck - miejsca w poszczególnych konkursach PŚ
K. Stoch - miejsca w poszczególnych konkursach PŚ

Oczywiście zakładam, że ze względu na wysoką dyspozycję Laniska i pojedyncze niezłe skoki treningowe na austriackiej skoczni w przeszłości, będzie on w stanie rywalizować o wysokie lokaty. Mimo wszystko, skocznia z pewnością sprawia mu pewne problemy, co wynika z powyższej analizy i co sam w zasadzie przyznawał w wywiadzie po kwalifikacjach w 2021 roku ("W czasie skoków treningowych dwukrotnie odbiłem się nieco za wcześnie. W kwalifikacjach chciałem wyczekać na odpowiedni moment, ale wszystko się zawaliło."), więc tutaj będzie mu o wiele trudniej o skoki na poziomie TOP3, czy TOP6. Skoro, będąc w świetnej formie, na sprawiającej mu także problemy (choć znacznie mniejsze) skoczni w Oberstdorfie zajął 10. miejsce (seria próbna - 10. nota, w konkursie - 13. i 9.), to i tutaj będzie musiał w pewien sposób zmierzyć się ze skocznią. Miejsce w kwalifikacjach 6-10 sprawi, że większość powyższych propozycji będzie trafiona. Stawka rozsądna, bowiem to przewidywania przede wszystkim na bazie wyników historycznych.

Dramat Anże Laniska w kwalifikacjach w Bischofshofen. "Wszystko się zawaliło"


Prognoza pogody: 05.01.2023 r.
TCS w Innsbrucku: Dawid Kubacki wygrywa na Bergisel!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1275
O 322,2K

ogon_w44

Typer
Granerud wygra kwalifikacje 2.70 noblebet

Końcówka turnieju, kwalifikacje do ostatniego konkursu. Liczę na to, że Granerud ich nie oleje, gdyż wczoraj po 1 serii na pewno zrobiło mu się ciepło po 1 skoku jak tracił sporo do Kubackiego .
Więc dziś na pewno nie zabraknie mu motywacji do tego, żeby w konkursie startować razem z czołówka w podobnych warunkach. Umie odpalić petardę, pokazał to już wczoraj w 2 serii. Głową też powinna wytrzymać skoro wczoraj gdy miał ciepło wytrzymała. Uważam, że jeśli dobrze wyląduje, bo tylko tego się obawiam to wygra kwalifikacje.

 
Otrzymane punkty reputacji: +106
ziroxxx 782,7K

ziroxxx

Znawca - Piłka nożna
Typy:
Hoerl 1-10 @ 1.75 22bet
Hoerl - Wellinger 1 @ 1.75 Unibet (1.30-1.40 ~ Fortuna, betclic, betfan)
Hoerl - Zajc 1 @ 1.86 22bet
Lanisek - Stoch 2 @ 2.77 22bet
Lanisek - Kraft 2 @ 2.70 Unibet


Analiza:
Na Bischo dobrze spisywali się w ubiegłych latach: Lindvik, Stoch, Geiger, Granerud, Hoerl. To są skoczkowie, których można grać na tej skoczki w różnych kombinacjach/parach. Kilka swoich typów przedstawiam wyżej. Przede wszystkim Hoerl, który spisywał się tutaj rok temu bardzo dobrze. Zajął 5,7 i 3 miejsce. Dlatego top 10 w kwalifikacjach jest bardzo ciekawą opcją. Zajc skacze w kratkę, a szczególnie w Bischo. Wellinger też nie zachwyca. Dlatego Hoerl powinien spokojnie wygrać z tymi przeciwnikami. Natomiast Lanisek od lat nie prezentował się dobrze na tej skoczni. Dlatego ciekawe są kursy na wygrane Stocha i Krafta w pojedynku z Laniskiem ponad ~ 2.70. Ciekawą opcją też jest pogranie już dziś top10 w jutrzejszym konkursie na Hoerl gdzie kurs wynosi 1.83 w 22bet.
 
Otrzymane punkty reputacji: +352
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Geiger - Fettner - Geiger @2,1 Noblebet
Geiger Top 10 - @2,4 - Fortuna
Top 6 @5 - fortuna

a do dubla wydaje się, że pewniak Top 15 @1,6 w forutnie

e: kompletnie przestrzelone, zupełnie posypał się Geiger

Ja natomiast spróbuję dziś pograć w stronę Geigera, który jest w dobrej formie i tak naprawę zaliczył wpadkę w Innsbrucku, ale to nie zmienia faktu, że forma jest w porządku. Dziś te kursy na niego nieco zawyżone właśnie przez to co było w pierwszym austriackim konkursie. Z drugiej strony Fettner, po którym w Innsbrucku spodziewałem się więcej i poza Ga-Pa jednak ta forma na turnieju do doskonałych nie należy. Kurs powyżej 2 zachęcający by próbować, bo jestem przekonany, że Geiger tutaj wróci do czołówki, bo forma jest a do tego wszystkiego jeszcze dojdzie na pewno sportowa złość i chęć pokazania, że nadal się liczy, turniej przegrany, ale punkty do PŚ trzeba gromadzić, a Niemcy w dużym marazmie jak my w poprzednim roku.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +87
K 14K

kubaion

Użytkownik
No niestety dlatego tez pierwszy dzien ze skocznia ma swoj urok, czesto negatywny. Watpie zeby Hoerl odpalil bo widac, ze ma ewidentnie problemy. Kraft rowniez jakos nie pokazal pazura. Po kwalifikacjach, na konkurs bedzie lepiej
 
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
I niestety dla mnie słaby Geiger, nie spodziewałem się, że zawalone kwali mogą go tak przydusić, Niemcy już właściwie całą ekipą w marazmie
 
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Lindvik - Geiger - Geiger @2.7

Nie chce mi się wierzyć, że Geiger zapomniał jak się skacze, dziś się nie udało, ale jeszcze raz zaufam mu jutro, może czucie wróci. Dostaje za przeciwnika Lindivka, który jest bardzo niestabilny i to jego skakanie jest raczej na średnim poziomie z jakimiś pojedynczymi przebłyskami jak w 1 serii w Innsbrucku. Jak dla mnie przed Innsbruckiem Geiger zdecydowanym faworytem takiej pary, obecnie 50/50 i kurs na Niemca jest przesadzony. Próbuje pograć licząc na to, że Geigerowi wróci czucie skoczni.

Dodatkowo w fortunie
Geiger Top 15 @2,5
Top 10 @5,5
 
karfus 90,2K

karfus

Użytkownik
#1 Aigner - Wąsek | 1 | 1.50 | fortuna
Clemens Aigner bardzo dobrze radzi sobie na skoczni Bischofschofen. Treningi 9 i 13, szczególnie ten drugi skok oddany w ciężkich warunkach zasługuje na uwagę, gdzie rekompensata wyniosła ponad 14 punktów. Natomiast kwalifikacje kończy na 9 lokacie i również ma najgorsze warunki ze skoczków z TOP 10. Myślę, że jak jutro trafi lepiej z warunkami jest potencjał na TOP 10. Przed rokiem na tej skoczni zajmował: 12,18 i 11 miejsce, a w pucharze kontynentalnym był 1 oraz 3, czym udawania, że ta skocznia mu leży.
Paweł bez szału, treningi dwa razy 33 lokata, kwalifikacje 21, a co za tym idzie w każdym skoku był gorszy od Austriaka i myślę, że jutro się to również potwierdzi.
edit: Słaby występ Pawła, nie łapie się do drugiej serii, dopiero 42 wynik.

#2 Aigner - Johansson | 1 | 2.40 | betclic
Bardzo fajny kurs w tym zestawieniu na Aignera. Robert w zasadzie oprócz pierwszego treningu, gdzie był wyżej od Aignera i skoczył na 9 pozycji, skoki bez rewelacji. Drugi trening 24 pozycja i kwalifikacje 18 lokata. Co do Aignera opisałem wyżej, dodam tylko, że w nieoficjalnej klasyfikacji dnia(2 treningi+kwalfikacje) Aigner legitymował się 8 średnią, natomiast Robert Johansson z 14 średnią.
edit: Aigner 10 lokata, świetny występ, Robert na 21 pozycji.

#3 Peter Prevc TOP 10 - fortuna | 1.80
Peter Prevc wygląda na tej skoczni świetnie. Pierwszy trening 139 metrów i 2 lokata. Drugi trening 4 lokata(132.5) i kwalifikacje kończy na 7 pozycji(133.5). Prevc wszystkie skoki na wysokim poziomie i myślę, że jutro w konkursie, nie powinno się to zepsuć.
edit: W końcu TOP 10 dla Pero, który kończy na 7 lokacie.

#4 Aschenwald - Leyhe 1 | 1.58 | fortuna
Aschenwald oddaje lepsze skoki od Niemca. Pierwszy trening Aschenwald 11 lokata i skok na odległość 131 metrów, natomiast Leyhe 15 lokata i skok na odległość 130.5 metra przy lepszych warunkach wietrznych. Drugi trening Aschenwald 20 lokata, 120 metrów i rekompensata za wiatr aż 14.1 punktu, Leyhe 29 lokata i 119 metrów, rekompensata 12.8. Kwalfikacje to 16 miejsce Austriaka i 22 Niemca. Podsumowując, Philipp skacze lepiej nawet mając gorsze warunki wietrzne od Leyhe.
edit: Leyhe podobnie jak Wąsek nie łapie się do drugiej serii, dopiero 46 lokata.

Jak coś znajdę ciekawe to edytuje i wrzucę. Tak jak ostatnio wrzucam również jeszcze kuponik, z fartem 👊 .
bischo.png
Kupon również zielony. Kolejny raz 100% skuteczności. Pozdro. 👊
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2072
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
Kos - Hoerl - 1 @1.83 Fortuna
Jak najbardziej podoba mi się to co pograł kolega powyżej choćby na Aignera. Często na zawodach, gdy Austriacy mogą skorzystać z większej liczby zawodników jest 1-2 takich, którzy na co dzień w PŚ nie skaczą, a jednak prezentują się bardzo dobrze. Ja jednak teraz spróbuję pójść w drugą stronę i zagrać przeciwko zawodnikowi, który co tydzień skacze w PŚ. Hoerl ewidentnie przeżywa tu ciężkie chwile i wyraźnie jak na wystawione równe kursy odstaje od Słoweńca. W kwalifikacjach Kos wyprzedził go o 5.6 pkt (19 i 30 miejsce). W pierwszym treningu Kos był jedynym skoczkiem z TOP 20, który się tam znalazł z odległością poniżej 120 m, co pokazuje, że umie radzić sobie na tej skoczni nawet w trudnych warunkach. Hoerl miał dodane 10 pkt. mniej za wiatr, a i tak uplasował się osiem lokat niżej od Kosa. Największą róznicę było widać w drugim treningu, gdzie Kos skoczył w bardzo podobnych warunkach i z tej samej belki o 12 metrów dalej i zajął 6 lokatę, a Hoerl 36. Jak dla mnie faworyt w tej parze jest tylko jeden.
 
Ostatnia edycja:
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Jak ktoś nie wie co zrobić z bonusem z STS to polecam za drobne najlepsza para Stoch/Leitner 8.00
W kwalifikacjach nie poszło Austriakowi dlatego tak duży kurs na tą parę. W innym wypadku na pewno byłby niższy, ponieważ Stoch skaczę tutaj bardzo dobrze i można oczekiwać, że zajmie miejsce w TOP 6 z około 10 punktową stratą do lidera 1 serii czyli Graneruda/Kubackiego. Oni w parach mają Muellera i Habdasa Treningi (Mueller 50,35) (Habdas 23, 58). Leitner natomiast był w treningach 26 i 13. Groźną parą jest także para dwóch średniaków Lindvik/Geiger. Obydwoje skoczą gdzieś w okolicach 250-260 pkt. Sam Stoch jest w stanie uzyskać około 140 pkt + uwierzę tutaj w młodego Austriaka, że jednak będzie skakał jak na treningach a nie jak na kwalifikacjach i powinno być dobrze. Kurs przesadzony a jak będzie to się okaże.
 
Otrzymane punkty reputacji: +210
chowirex 116,3K

chowirex

Wicemistrz Typer Mundial
Peter Prevc TOP 10 - betX @1.85
Chyba bukmacherów troszkę poniosło z tymi kursami. Oczywiście patrząc na pryzmat czysto wyników w konkursach Pucharu Świata tego sezonu gdzie Peter jeszcze nie zajął miejsca jeszcze w TOP10, można by było wystawić takie kursy. Niemniej jednak Słoweniec już w Innsbrucku pokazał wzrost formy w kwalifikacjach gdzie uplasował się na 8 miejscu, w konkursie 14 lecz nie miał tam szczęścia do warunków w obu skokach wiatr w plecy z dość sporą rekompensatą. Najmocniejszym argumentem za tym typem są wczorajsze wyniki w treningach i kwalifikacjach. Każdy skok udany i biorąc pod uwagę średnią z każdego rezultatu to zająłby miejsce 4, więc miejsce w 10 wydaje się niemalże pewne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +458
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Philipp Aschenwald - Daniel-Andre Tande (1 seria KO) @1.32 STS
Chyba najciekawszy kurs jaki mamy dzisiaj na serię KO, bo dzisiaj ogólnie nie ma za bardzo w czym tam wybierać. Austriak wczoraj dużo lepszy w każdym skoku, w treningach 11 i 20, Norweg zaś 51 i 26. W kwalifikacjach Philipp był 16 a Tande 35.
Gregor Deschwanden -
Artti Aigro (1 seria KO) @1.20 STS
Kolejna para gdzie różnica powinna być znaczna, wczoraj w treningach Szwajcar był 25 i 26, Estończyk dopiero 39 i 53. W kwalifikacjach aż takiej różnicy nie było, 23 był Deschwanden a 28 Aigro.
Do tego zupełnie nie rozumiem kursu 3.47 na Eisenbichlera w parze z Tschofenigiem, wczoraj w treningach skoki jak na jego ostatnią dyspozycję bardzo dobre i miejsca 7 i 14 przy 10 i 19 miejscu Austriaka, w kwalikacjach przegrał o 11 miejsc jednak to tylko 5.8 pkt i polecam zagrać na niego z handicapem punktowym co wydaje się pewne patrząc na wczorajsze skoki
Eisenbichler (+7.5pkt) - Tschofenig @1.70 STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +354
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom