>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2017/2018 (28.12.2017 - 06.01.2018)

Status
Zamknięty.
S 135

seba96

Użytkownik
Musze przyznać, że jestem bardzo ciekawy postawy Kubackiego i Huli. Czy są jeszcze na tyle regularni, żeby być w czołówce w każdym konkursie. Ja typów z Hula i Kubackim nie ruszam. Choć może znowu pozytywnie zaskoczą.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
No nie,piszę post,wrzucam go,dodaje się dwa razy,więc jeden edytuję,a po chwili drugi znika.
Nie będę się drugi raz rozpisywał,powiem tylko,że w Sobotę Hula wypadł bardzo dobrze wg mnie bo 2 skoki oddawał a bardzo trudnych warunkach,a były one stabilne,równe i dalekie.
Także wczoraj, przy zdecydowanie lepszych warunkach Hula pokazał,że to sezon jego życia i o ile nie będzie wiatru pod narty umożliwiającego niektórym na odlecenie ,to pomimo tego,że wg kursów powinien być 8my,stać go na historyczny wynik.
Reasumując dziś wszystkie typy w stronę Stefana wydają się mieć realne szanse powodzenia i merytoryczne podstawy ,także kursy z Fortuny na TOP 6 @ 2,5 ⛔oraz TOP 10 @ 1,4 ⛔jak najbardziej do rozważenia.

E: Pierwszy skok jeszcze można zrozumieć bo był w kiepskich warunkach,ale drugi słaby był.
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Wellinger - Hula 2 @ 1.96 fortuna
Andreas jest póki co daleko od swojej formy którą załapał pod koniec sezonu poprzedniego. Skacze bardzo nierówno, zdarza mu się dobry skok co jakiś czas ale to i tak nie jest ścisła czołówka. Wczoraj w kwalifikacjach miał delikatny ale wiatr pod narty , gdzie rok temu odleciałby jak Forfang ,a on zaledwie 130,5 skoczył , co pokazuje że nie jest to jego konkurs. Co do Stefana, załapał wiatr w żagle, odpuścił wczoraj trening , zaoszczędził wiele energii. W kwalifikacjach ponad 10 pkt róznicy na korzyść stefka. Myslę że bez większe problemu znów Hula zakręci się koło pierwszej 6
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
J.Kobayashi - R. Johansson Typ 1 z kursem 1,35 w Fortuna ✅✅

Dziwi mnie w ogóle zestawienie tych dwóch zawodników razem. W tym sezonie Japończyk jest rewelacyjny. Jeszcze ani razu nie znalazł się poza pierwszą 10 jakichkolwiek zawodów. Z kolei Norweg trzy razy kończył rywalizację w pierwszej 10 w tym sezonie. Zazwyczaj zajmuje on miejsca w okolicach 11-15 i myślę, że dzisiaj nie będzie podobnie, a Kobayashi znów wskoczy do pierwszej dziesiątki. Na treningach oraz w kwalifikacjach w Ga-Pa za każdym razem lepszy okazywał się Junshiro. Kobayashi regularny i daleko skaczący, Johansson też regularny i skaczący daleko, ale nie tak daleko jak wspomniany wyżej Samuraj. Kurs może nie rewelacyjny, ale do dubelka czy też trójeczki pasuje.
Kraft - P. Prevc Typ 2 z kursem 2,79 w Fortuna ✅✅

Bardzo ciekawa para. Przed rozpoczęciem turnieju czy też przed treningami w Ga-Pa, śmiało stawiałbym na Krafta, ale po tym co pokazał wczoraj we wszystkich skokach on, a co pokazał Peter Prevc, ta para dla mnie to 50 na 50, a przy takim kursie warto zaryzykować. Trudno w to uwierzyć, ale Prevc jeszcze ani razu w tym sezonie nie znalazł się w czołowej dziesiątce na koniec zawodów. Najwyższe miejsce jakie zajął to 13. Z kolei 13 miejsce, to dla Krafta najgorszy występ jaki zanotował w tym sezonie. Ciężko zatem zgodzić się z moim typem, ale spójrzmy na treningi i kwalifikacje na tej skoczni.
Pierwszy trening - +16 pkt. dla Prevca.
Drugi trening - +5 pkt. dla Prevca.
Kwalifikacje - +5 pkt. dla Prevca.
W każdym skoku Słoweniec okazywał się lepszy. Trzeba zauważyć to, że wszyscy Austriacy skaczą tutaj bardzo słabo. Najlepszym w każdej serii wczorajszych skoków był właśnie Kraft, gdzie zajmował odpowiednio miejsca 19, 17 i 17. Na drugim biegunie za to Słoweńcy, którzy spisują się na tej skoczni bardzo dobrze. Damjan, Prevc, Bartol, Zajc czy nawet w pojedynczych skokach Semenic i Jelar pokazują, że albo ta skocznia im bardzo odpowiada, albo nastąpiła znaczna zwyżka formy.
Wiadomo, Kraft to Kraft i zawsze może odpalić jakimiś świetnymi skokami, natomiast Prevc moim zdaniem ma jakąś blokadę psychiczną kiedy przychodzi mu skakać w konkursie. Jednak kiedy jak nie dzisiaj wskoczyć do pierwszej 10 i budować morale przed następnymi konkursami? W treningach 3 i 7, w kwalifikacjach 10. Przy takim kursie myślę, że warto zaryzykować i postawić na Prevca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +80
Waldi1979 1,7M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Stoch K. 1-3 @1,6 fortuna

Po znakomitym otwarciu turnieju przez Kamila również w drugim konkursie liczę na jego dobrą dyspozycję, może nie uda mu się powtórzyć wyczynu z pierwszego konkursu, ale na podium uważam, że powinien stanąć, a kurs na to całkiem fajny.
Kobayashi J. 1-6 @1,75 fortuna

Podobnie jak w pierwszym konkursie tak i tu proponuję typ na Japończyka, od początku sezonu cały czas jest w czołówce, na podium może i nie stanie, ale w czołowej szóstce powinien się zameldować , podobnie jak to uczynił w pierwszym konkursie.
Tande D.A. 1-10 @1,75 fortuna

Szczerze mówiąc więcej się po nim spodziewał, liczyłem, że będzie w czołowej 5-6, a pierwszy konkurs skończył zamykając dopiero drugą dziesiątkę, dzisiaj liczę na jego rehabilitację i że co najmniej uda mu się wskoczyć do czołowej dziesiątki

Zyla P. - Takeuchi T. 1 @1,5 fortuna

Piotrek skacze bardzo nierówno, jednak liczę, że dobre wyniki innych Polaków zmobilizują go bardziej i odda dwa dobre skoki, które wystarczą na przeciętnego Japończyka. Uważam, że Żyła powinien wskoczyć do drugiej dziesiątki turnieju, nie jest to jego szczyt marzeń, ale na chwilę obecną chyba na wiele więcej nie ma co liczyć, obym się jednak mylił.
Forfang J.A. - Kubacki D. 2 @2,31 fortuna

Najbardziej ryzykowny typ w moim zestawieniu, tutaj najbardziej liczę, że postawę Dawida, który świetnie wszedł ten turniej, pewnie ciężko będzie powtórzyć wyczyn z inaugurującego konkursu, ale wszystko w nogach i przede wszystkim głowie Polaka, ja na niego liczę.
Kraft S. - Wellinger A. 1 @1,7 fortuna

Jak już pisałem przy okazji pierwszego konkursu Kraft jest dla mnie jednym z faworytów turnieju, w pierwszym konkursie znalazł się tuż za podium i dzisiaj będzie chciał udowodnić, że zasługuje na więcej, tym bardziej, że zawody kończące turniej będą u niego w ojczyznie i tam na pewno będzie chciał powalczyć o końcowy triumf.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Totomix - Fortuna
Panowie wybaczcie, że bez analizy bo mało czasu, ale kto chce pograć podobne pary to podaje różnice w kursach ;)
Za większą stawkę różnica jest kolosalna oczywiście na korzyść totomixa
Pozdrawiam
⛔Hula - niestety warunki jakie miał w 2 seriach nie pozwoliły na dalekie skoki, a Tandemu się przyfarciło w drugiej serii. Szkoda
 
A 118

asn

Użytkownik
Kraft - Kobayashi J 1,90 STS ✅
Jak juz wszyscy wyżej wspominali Japończyk ostatnio skacze bardzo równo. Praktycznie nie wypada z czołowej dzięsiątki. Ponadto widać, że skocznia w Ga-Pa mu leży, bo w treningach skakał cały czas powyżej 130 metrów. Kraft zaczał skakać słabo, już w Oberstdorfie zdarzały mu się nieudane próby, ale w Ga-Pa póki co już same miejsce poza TOP 10.
Descombes vs Learoyd 2,52 STS ⛔
Dwóch francuzów na bardzo podobnym poziomie. Ze względu na doświadczenie tego Descombesa pewnie taki kurs, ale ja idę w stronę młodszego, bo w poprzednich tygodniach w PK pokazał, że ma wielki talent i stać go na skakanie na poziomie awansu do drugiej serii. Tak samo w Oberstdorfie pokazał się z bardzo dobrej strony w 1 serii. Moim zdaniem małe value z którego korzystam.
Kot - Kobayashi R 2,01 STS ⛔
Japonczyk podobnie jak swój brat ostatnio skacze bardzo dobrze. Co najważniejsze równo. Jego forma jest ustabilizowana, czego nie można powiedzieć o Kocie. Coś ostatnio się zepsuło i skoki są słabe z nielicznymi przebłyskami. Już po przedswiatecznych treningach było słychać głosy o tym, że Kot słabo tam skakał, co ostatnio tylko potwierdza. Moim zdaniem można spokojnie pójść w strone Japończyka.
 
urbaneq 1,6K

urbaneq

Użytkownik
Spotkanie: Wellinger A. - Tande
Typ: Wellinger
Kurs: 1,53
Bukmacher: 1xbet
Tande skacze równo i słabo ostatnio i to sie da zauważyć gołym okiem, żadnego pojedyńczego skoku dobrego jeszcze w TCS nie oddał wliczając treningi. Wellinger też bez szału, ale skacze lepiej regularnie. W obersdorfie 10 miejsca przy 20 Tangego, wczoraj w kwali też o 10 pozycji przed Norwegiem. Do tego skacze u siebie i jest vice liderem pucharu świata. Jak dla mnie zdecydowany faworyt tej pary.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
kitex 738

kitex

Użytkownik
Kraft S. - Wellinger A. 1 @1,7 fortuna

Jak już pisałem przy okazji pierwszego konkursu Kraft jest dla mnie jednym z faworytów turnieju, w pierwszym konkursie znalazł się tuż za podium i dzisiaj będzie chciał udowodnić, że zasługuje na więcej, tym bardziej, że zawody kończące turniej będą u niego w ojczyznie i tam na pewno będzie chciał powalczyć o końcowy triumf.
Przychylam się do typu kolegi. Dla mnie również Kraft jest nadal jednym z faworytów turnieju (a na pewno do miejsca na podium w klasyfikacji końcowej TCS). Pokazał to w pierwszym konkursie, gdzie prowadził po 1 serii, a w 2 serii trzeba to też przyznać trafił na ciężkie warunki (+16,6 pkt za wiatr w plecy).
Forma Wellingera natomiast jakby powoli szła w dół. Już od konkursów w Engelbergu skacze dużo gorzej. O ile Freitag nadal jest w świetnej dyspozycji to Wellinger obniżył swoją dyspozycję i ze skoczka nr 2 w niemieckiej reprezentacji staje się powoli trzecim na rzecz Eisenbichlera.
 
kreatywnie 1,6K

kreatywnie

Użytkownik
Tande D.A - Zografski
Typ: Zografski ( 1 seria )
Kurs: 11
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Norwegowie po bardzo dobrym początku sezonu ewidentnie notują spadek formy. Jedynie Johansson skacze w miarę stabilnie. Forfang odpalił w kwalifikacjach, lecz oficjalny konkurs to zupełnie inny poziom koncentracji a jeśli patrząc na ten kontekst to jego dotychczasowa postawa nie wskazuje, by mógł liczyć się w walce o zwycięstwo.
Co do Tande, to na pewno przed początkiem turnieju liczył na walkę o wysokie miejsce, lecz już w Oberstdorfie pogrzebał szansę, by cokolwiek w tym turnieju ugrać. Skacze przeciętnie, co może wskazywać na brak należytej motywacji.
Zografski to były mistrz świata juniorów. Wiele się mówi o tym, że jest to póki co niespełniony talent. Na turniejach czterech skoczni potrafi jednak się należycie zmotywować i nie raz pokazuje się z dobrej strony.
W kwalifikacjach różnica między tymi skoczkami wyniosła zaledwie 1 metr.
Przy odrobinie szczęścia propozycja ma szansę powodzenia a kurs 11 jest w tej sytuacji bardzo atrakcyjny.
PS:
Świetny kurs jest na to, że Żyła zakończy turniej w Ga-Pa wyżej od Tande. Wynosi 2.79. Po dwóch słabszych konkursowych skokach powinien wrócić na właściwy tor. Na pewno poziom motywacji jest na wyższym poziomie niż u oponenta.
⛔
 
psychol32 440,8K

psychol32

Użytkownik
Panowie, czy kurs @1.5 na zwycięstwo Stocha w TCS jest w tym momencie do grania? Czy lepiej za mniej zaryzykować @2.5 na Freitaga?
Za mały. Przewaga jaka ma można roztrwonić jednym skokiem, a Stoch w tym sezonie pokazywał że jest do tego zdolny
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
a buki dalej nie wyciagaja wnioskow. Stoch bije Freitaga z kazdym konkursem i to nie z mala przewaga a oni dalej widza jako faworyta Freitaga. Smiech na sali, pakowac kase w Stocha w H2H z Freitagiem. Jest po prostu na chwile obecna lepszy i tyle/ Pomijam juz fakt ze Innsbruck to chyba ulubiona skocznia Kamila z tych czterech
 
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
W ubiegłym sezonie zarówno w Innsbrucku jak i Biszkoptofosfsnfen lepiej zaprezentował się Stoch ale z drugiej strony Ryszard Piątek z sezonu &#39;16/&#39;17 a obecnego to dwóch różnych skoczków. Nie jestem specjalistą od skoków dlatego też z chęcią wysłucham Was, panowie ????
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Panowie, czy kurs @1.5 na zwycięstwo Stocha w TCS jest w tym momencie do grania? Czy lepiej za mniej zaryzykować @2.5 na Freitaga?
Tak jak napisał kolega wyżej. Zbyt mała przewaga, bo do końca zostały jeszcze 4 skoki. Pogoda w Innsbrucku lubi płatać figle, a wiadomo co wtedy może być. Pech, zepsuty skok i po turnieju. Ja bym tego nie ruszał.
 
filipeq 284

filipeq

Użytkownik
Na końcowe wyniki TCS nie ma raczej co stawiać. Prawdę mówiąc pretendentów zostało już tylko dwóch bo nad Kubackim, który jest trzeci Stoch ma już dużą przewagę - 33 punkty (i to raptem po dwóch konkursach). Miedzy Kamilem i Ryśkiem jest 12 punktów - z jednej strony dużo, a z drugiej mało. Biorąc przykład Tandego z zeszłego roku, wystarczy jeden malutki błąd i można stracić bardzo dużo... Stoch wygląda lepiej od Freitaga, wczoraj pokazał jak mocną głowę ma podczas tej przerwy z powodu wiatru, gdzie na górze zostało tylko dwóch najlepszych po 1-wszej serii, ale nie zapominajmy że skoki to loteria. Nie wiemy na ile zawodnicy są zmęczeni maratonem skakania, z pewnością niektórym przydała by się możliwość odpuszczenia kwalifikacji. Sumując nie zdziwi mnie jak nasz rodak powtórzy sukces Hannavalda (4x wygrana),a w Polsce zostanie bohaterem już w połowie sezonu, ale też nie będzie dla mnie niespodzianką gdy Kamil trochę przyhamuje na finishu i turniej wygra Niemiec. Raczej skupiłbym się na Norwegach. W drugiej serii ładnie skakali, powinni iść w górę wraz z kolejnymi konkursami. Cała piątka jest do grania w parach i kwalifikacjach wg mnie
 
michalosa 14

michalosa

Użytkownik
No teraz Stoch można powiedzieć.. Mam te Moc. Ogólnie mam zagrane Fraitag że wygra 1 konkurs.. Ale widzę w Polaku że poczuł krew. Jestem ciekawy jak nie teraz to kiedy w 4 konkursie.. Nie... Dla klasyfikacji generalnej turnieju 4 skoczni Fraitag musi zmniejszyć dysytans. Z pojedynku Stoch vs Fraitag chciałbym by było do 3-1dla Polaka i by był wilk syty i owca cała. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.....
 
adrianabch 2,2K

adrianabch

Użytkownik
Jutro kwalifikacje czyli pokaz siły Kubackiego, Forfanga.. a tak na powaznie dla mnie takim pewniakiem na kwali sa dwa typy..pojedynek Stocha z Forfangiem..Kamil kwali, próbne odpuszcza zdecydowanie i to przynosi skutek...rok temu tak samo było..wtedy mogl zrezygnować w ogóle bo 10stka miała zapewnione..a Norweg? Dla mnie był małym faworyem tcs...troszkę ma problemy z równą formą..w kwali często odpali i w 1 skoku w konkursie..dlatego daje go ze Stochem w kwali..
Druga para to Zyła Takeuchi...Piotrek podobnie jak Norweg dobre skoki przeplata słabymi.. raz w serii próbnej skoczy baaardo słabo, żeby zaraz w kwali być w pierwszej 10...a taku? ten sezon nie jest dla niego udany...brakuje dobrych wynikow i jest w cieniu braci kobayahsi...

1. Stoch vs Forfang 2 1.98
2. Zyła vs Takeuchi 1 1.65
 
K 181

karolw555

Użytkownik
Gram kilka par dzisiaj na kwale z fortuny, bo ich wystawienie wydaje mi się lekkim nieporozumieniem. W sts np. nie ma w ogóle takich par:
Żyła- Wolny 1 1.30 fortuna
Bukmacherzy chyba wystawili tą parę tylko i wyłącznie dlatego, że ostatnio Piotrkowi przydarzyły się troszkę gorsze skoki w konkursie w Ga-Pa, a Wolnemu jeden skok wyjątkowo się udał. Owszem Jakub jest utalentowanym zawodnikiem i za 2 może 3 sezony możliwe, że będzie mocnym punktem naszej kadry, ale teraz sporo mu brakuje do Piotrka. W kwalifikacjach do obu konkursów z części niemieckiej żyła był znacznie lepszy od Jakuba . Oberstdorf : Piotrek 18, Jakub 51; Ga-Pa Piotrek 24, Jakub 39. Jak widać Żyła nie odpuszcza kwalifikacji. Podejrzewam, że zajmie miejsce pod koniec drugiej dziesiątki, natomiast Kuba pewnie około miejsca 30-40. Piotrek lubi tą skocznie, rok temu zajał tutaj 7 miejsce.
 
K 181

karolw555

Użytkownik
Kolejna para:
Koudelka- Polasek 1 1.35 fortuna
Para czeska. Widzę tutaj zdecydowanego faworyta w Romanie. Może forma nie jest tak dobra jak w ubiegłych latach, ale od Polaska spokojnie powinien być lepszy. W kwalach do obu dotychczasowych konkursów był lepszy, dostawał sie do obu konkursów, natomiast Polasek nie dostał się do żadnego. Koudelka powinien skoczyć pare metrów dalej.
Cos bardziej ryzykownego.
Kraft 1-3 w kwalifikacjach 3.50 fortuna
Ostatni konkurs to zaskoczenie na minus w wykonaniu Krafta. Uważałem, że powalczy on jeszcze z Kamilem i Freitagiem. Nie wiem czym był spowodowany tak słaby skok. Myślę, że dzisiaj Austriak pozytywnie zzaskoczy swoich kibiców. Skacze u siebie i to jest dla mnie duży plus. Pokazał już niejednokrotnie w tym sezonie, że nie odpuszcza kwalifikacji, wygrał je kilkukrotnie. Na pewno jest glodny zwycięstw i miejsc na podium. Jeśli chodzi o rywali to na pewno groźni będą Freitag i Stoch, oraz Norwedzy, u których zauważyłem wzrost formy. Kamil w kwalifikacjach do dotychczasowych konkursów TCS nie zajmował miejsc w pierwszej trójce. Myślę, że teraz też nie będzie w nich skakał na maksimum swoich możliwości. Niemiec może powalczyć o miejsce w pierwszej trójce, ale nawet jak mu się to uda to zostają jeszcze 2 miejsca. Norwedzy forma zwyżkowa, ale są troszkę niestabilni, równie dobrze mogą odpuścić kwalifikacje. Austriak nie powinien odpuścić, jest głodny zwycięstw tak jak to wcześniej wspominałem. Mam takie przeczucie, że będzie dzisiaj wysoko. Ostatnio tak samo myślałem na temat Forfanga i się nie myliłem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom