>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Tupolew rozleciał się w powietrzu

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
chyba nie.
tzn na pewno nie.
Użyłem z rozpędu słowa &quot;eksperyment&quot;. Nie o to mi chodziło.

W takim sensie, że w nauce nie ma pewników. W nauce są tylko teorie.
Istnieją one pewnie dotąd, dokąd ktoś ich nie obali. Zauważyłem, że są też &quot;prawa&quot; ... Zresztą nie w tym rzecz ...
Rzecz w tym, że omawianej sprawie mamy badania grupy naukowców uniwersyteckich kontra wrzutka medialna bo właściwie nie wiem jak mam określić &quot;inicjatywę&quot; pana Setlaka i pani Kublik. Pani Kublik &quot;specjalizuje&quot; się zresztą chyba w takich &quot;inicjatywach&quot; smoleńskich.
-------------------------------------------------------------

Edit:
nauka a propaganda.
http://niezalezna.pl/47473-lasek-znow-sie-kompromituje-obala-cieszewskiego-powolujac-sie-na-blogera

-------------

http://www.tv.rp.pl/artykul/459542,1058406-Konferencja-smolenska---relacja-na-zywo.html
 
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
dalej powoluj sie na tych uposledzonych klamcow z kresy.pl, mowi sie o jakiejs tolernacji, a moj kometarz o pancernej brzozie zostal usuniety, neich sie gonia te wszyustkei wasze niezalezne chlamy, narzekacie na gw i inne takie a to wszytsko taki sam jeden chlam kresy, wyborzcze, neizalezne gowna warte hahaha. jak sie wypowie ktokowliek nie tak jak trzeba to sie usunie komentarz i po sprawie hahaha, cala polska smieje sie ze smolenska bo kaczka zrobila z tego FARSE i wiekszosc zamiast miec zal ze prezydent zginal w katastrofie, SMIEJE SIE gdy sie slyszy slowo SMOLENSK. GRATULACJE ????
wszysycy to klamcy, wszedzie jest propaganda, obiektywizm to slowo wymyslone przez fantastę.
moze brzoza okaze sie ołowianlia, powodzenia. dzieki temu po raz koeljny bedzie mozna wybuchnac smiechem czytajac slowo smolensk.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
dalej powoluj sie na tych uposledzonych klamcow z kresy.pl, mowi sie o jakiejs tolernacji, a moj kometarz o pancernej brzozie zostal usuniety, neich sie gonia te wszyustkei wasze niezalezne chlamy, narzekacie na gw i inne takie a to wszytsko taki sam jeden chlam kresy, wyborzcze, neizalezne gowna warte hahaha. jak sie wypowie ktokowliek nie tak jak trzeba to sie usunie komentarz i po sprawie hahaha, cala polska smieje sie ze smolenska bo kaczka zrobila z tego FARSE i wiekszosc zamiast miec zal ze prezydent zginal w katastrofie, SMIEJE SIE gdy sie slyszy slowo SMOLENSK. GRATULACJE ????
wszysycy to klamcy, wszedzie jest propaganda, obiektywizm to slowo wymyslone przez fantastę.
moze brzoza okaze sie ołowianlia, powodzenia. dzieki temu po raz koeljny bedzie mozna wybuchnac smiechem czytajac slowo smolensk.
Jeśli chcesz, to możesz sobie wybuchać śmiechem i czym sobie zechcesz.
Zdaje się, że Cię nerwy poniosły.
Tylko, że zasada jest taka, że jeśli kogoś coś wali, to nie włazi w dany temat.
Naprawdę, wystarczy nie wchodzić.
Jest taki dokument, który wystarczy sobie zinternalizować, przyjąć bo on nie jest do dyskusji.
Z nim dyskutować nie można, to dokument zamknięty. Mianowicie raport MAK - jedyny dokument w świetle prawa międzynarodowego, który wyjaśnia Katastrofę Smoleńską (o tzw. raporcie Millera nie wspomnę, bo jest to nic zresztą nie znaczące dla Świata potwierdzenie/przepisanie słów Rosjan).
I po cóż się denerwować?

Państwo zdało egzamin. I chyba tyle &quot;w temacie&quot;.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Ktoś przeciął przewody hamulcowe w aucie porucznika Artura Wosztyla

Przecięto przewody hamulcowe w samochodzie porucznika Artura Wosztyla, pilota Jaka-40, który 10 kwietnia 2010 r. lądował w Smoleńsku - dowiedział się nieoficjalnie portal niezalezna.pl.

Według naszych informacji por. Wosztyl zgłosił sprawę na policję, co wskazywałoby, że przecięcia przewodów dokonano celowo. Skontaktowaliśmy się z pilotem jaka, chcąc potwierdzić nasze ustalenia. - Nie chcę komentować tej sprawy - odpowiedział krótko.

Por. Artur Wosztyl jest jedynym żywym świadkiem, który potwierdza zeznania śp. Remigiusza Musia (technika pokładowego Jaka-40) dotyczące komendy smoleńskiej wieży dla Tu-154 o zejściu do 50 m. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy prokuratura ma dostać końcową opinię Instytytu Ekspertyz Sądowych w sprawie nagrania z magnetofonu zainstalowanego w Jaku-40, mogącego potwierdzić zeznania Musia; co ciekawe - zapis ten jest badany aż od maja 2011 r.!

Przypomnijmy, że chorąży Remigiusz Muś poniósł śmierć w tajemniczych okolicznościach. 27 października 2012 r. jego ciało, wiszące na linie w piwnicy domu, znalazła żona. Chor. Muś nie zostawił listu pożegnalnego, ponadto następnego dnia miał umówione spotkanie ze znajomym - członkiem rodziny jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. Osierocił dwie kilkuletnie córki.
http://niezalezna.pl/51239-ujawniamy-ktos-przecial-przewody-hamulcowe-w-aucie-porucznika-artura-wosztyla
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
I bardzo dobrze, że nie dostali tej kasy. Środowisko związane z Gazetą Polską ubzdurało sobie, że wyprodukuje film, oczywiście nie będzie to film o zamachu, ale na pewne będzie pod z góry „upatrzoną tezę”. Wyjdzie propagandowy szajs i później będzie wielka debata, w GW i TVN powiedzą, że to *****, a w DRz napiszą że film reżysersko i aktorsko ok, ale teza może zła, może naciągana – tak żeby nie postawić się jednoznacznie bo przecież koledzy produkowali, a W sieci to w ogóle napisze, że film świetny i Oskara będą się dopominać. Jak widzę reklamy zachęcające do dotowania tego filmu z własnej kieszeni……., w wyżej wymienionych prawicowych mediach to mnie ku… bierze.
Ludzie chcecie wyjaśnić sprawę Smoleńska, to róbcie to poważnymi środkami, a piszą książki przygodowe (Marcin Wolski) i teraz ten film, na który nie maja kasy, ale pewnie zyski już podzielą między sobą.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...]
Ludzie chcecie wyjaśnić sprawę Smoleńska, to róbcie to poważnymi środkami, a piszą książki przygodowe (Marcin Wolski) i teraz ten film, na który nie maja kasy, ale pewnie zyski już podzielą między sobą.
Rzecz w tym, że nikt mnie np. nie zapytał czy chcę się dołożyć do antypolskiego paszkwila z wątkami science-fiction (choćby Stuhr ukrzyżowany na drzwiach stodoły), który &quot;robi&quot; za film historyczny.
Jeśli PISF zamierzał nie dać pieniędzy na film o Smoleńsku to oczekuję merytorycznego uzasadnienia od tych decydentów. Powiedzieć, że film będzie przewidywalny i dlatego kasy niet, to kpina z podatników.
To już dorobek reżyserski się nie liczy? Poziom na jakim były wcześniejsze filmy twórcy?
Mnie to pachnie zwyczajną cenzurą.

W ogóle, jestem przeciwnikiem wpierdzielania się tak zwanego &quot;państwa&quot; w sprawy kultury.
W USA nie ma ministerstwa kultury a Brodway istnieje i potrzeby &quot;wyższego rzędu&quot;, obywateli, są zaspokajane.
Skoro jednak w Polsce istnieją instytucje &quot;państwowe&quot; do wyprowadzania, rozdzielania (jakżeby inaczej, bo centralizm państwowy, socjalizm) publicznej kasy, to żądam powagi przy dzieleniu pieniędzmi. Nie szopki.
Co do wyjaśnienia tej Katastrofy, to nie powinni robić tego &quot;ludzie&quot; tylko to właśnie &quot;państwo&quot;.
To jego obowiązek.
Ono jednak przecież cytując samozadowolenego księciunia Peru, &quot;zdało egzamin&quot; i problemu właściwie nie ma.
To jest upadek &quot;państwa&quot; i niewywiązywanie się z podstawowych jego zadań.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Zasadnicza różnica między Pokłosiem, a filmem Smoleńskim (nie o Smoleńsku - ważna różnica) jest tak, że ten drugi będzie jawną prowokacją wymierzoną w obóz władzy. Pokłosie było trochę antypolskie, ale było do przełknięcia, natomiast Smoleńsk to będzie taki „Wróg numer jeden” (Zero Dark Thirty) tylko w roli Osamy bin Ladena i Al Kajdy obsadzą Tuska i PO – inne realia oczywiście, ale to będzie to samo. I to jest dla mnie absurd, że takie coś powstanie… Jak najbardziej za jestem dla filmów typu „Anatomia upadku”.
A PISF niech finansuje filmy apolityczne i będzie w porządku.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Zasadnicza różnica między Pokłosiem, a filmem Smoleńskim (nie o Smoleńsku - ważna różnica) jest tak, że ten drugi będzie jawną prowokacją wymierzoną w obóz władzy. Pokłosie było trochę antypolskie, ale było do przełknięcia, natomiast Smoleńsk to będzie taki „Wróg numer jeden” (Zero Dark Thirty) tylko w roli Osamy bin Ladena i Al Kajdy obsadzą Tuska i PO – inne realia oczywiście, ale to będzie to samo. I to jest dla mnie absurd, że takie coś powstanie… Jak najbardziej za jestem dla filmów typu „Anatomia upadku”.
A PISF niech finansuje filmy apolityczne i będzie w porządku.
Czy znasz scenariusz? I czy wiesz co i czy, będzie w kogo wymierzone? Ja nie znam.
Od oceny scenariusza czy filmu powstrzymuje mnie to, że go nie oglądałem.
Nie ma sądzę powodu, żeby nie robić filmu (tego filmu) o Smoleńsku. Jest wg mnie powód aby robić film o Smoleńsku z powodu Smoleńska. Możesz go nazywać &quot;smoleńskim&quot;, to niczego nie zmieni.
Zresztą .., tak czy siak film najprawdopodobniej powstanie. Jeśli nie za pieniądze z PISF to ze źródeł czysto prywatnych. I wtedy nikomu nic do tego filmu. Można nie oglądać i tyle.

Termin &quot;apolityczny&quot; właściwie mógłby być słowem antykluczem.
Wszystko można podciągnąć pod politykę a Tusk to nie jest postać ze świata fikcji. Wystarczy, że na ekranie pojawiłaby się sunia o imieniu Saba i już byłoby &quot;politycznie&quot; bo pan Dorn ma takiego psiaka.

Nadal nie widzę podstaw dla kretyńskiego (a łagodniej mówiąc niemerytorycznego) uzasadnienia przez PISF,
o niedofinansowaniu filmu &quot;Smoleńsk&quot;.

Z paszkwilów propagandowych to raczej poleciłbym &quot;Spisek smoleński&quot; Lecha Raczaka, obecnie na deskach teatralnych Poznania. Choć przyznam, że nie oglądałem. Ocena na podstawie wypowiedzi innych osób ale przynajmniej bronią się te oceny faktem, że spektakl zobaczył już dzienne światło.
Dla filmów tj. &quot;Anatomia upadku&quot; również jestem jak najbardziej &quot;za&quot;.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Znam poglądy ludzi związanych z produkcją tego filmu i nie wmówisz, że ty nie wiesz że będzie to film wymierzony w PO – wiesz o tym doskonale. Ja jestem przeciwny tak bezczelnym i głupim atakom na PO bo im aby pożywki dostarczy, Michnikowi i Olejnik to samo, ale będą się śmiać z prawicy…
A ludzie blisko Gazety Polskiej ośmieszają każdą próbę zbadania przyczyn katastrofy i trzeba to przyjąć do wiadomości, Tusk zamiast tłumaczyć się gdzie jest samolot, przed wyborami będzie miał z głowy ten temat bo jakiś durne sajensfikszyn powstanie
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Nie wiem o tym.
Wiem tylko, że Tusk ma Katastrofę Smoleńską, brzydko mówiąc za uszami.
I ta nikczemna (z wielu powodów) persona zostanie ujęta w każdym, rzetelnym obrazie o tej Tragedii.
W głowach osób odpowiedzialnych za produkcję &quot;Smoleńska&quot; nie siedzę,
ale teza o tym filmie jako uderzeniu w PO jest karkołomna.
Zauważam nie od teraz niepotrzebne ruchy ze strony PiS, które mogą Tuskowi raczej pomóc nic zaszkodzić ale nie wciągam tej produkcji filmowej w obszar PiSu.
Reżyser Antoni Krauze, Kompozytor Michał Lorenc czy nawet Michał Pakulski (zdjęcia) to PiS?

Nota bene, nie utożsamiałbym PiSu (skoro atak ma być na PO to pewnie PiS za tym stoi?) z prawicą ;)
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
ale teza o tym filmie jako uderzeniu w PO jest karkołomna.
A dla mnie wcale nie.

Reżyser Antoni Krauze, Kompozytor Michał Lorenc czy nawet Michał Pakulski (zdjęcia) to PiS?
Scenariusz: Marcin Wolski, Tomasz Łysiak, Maciej Pawlicki, Antoni Krauze
A ci trzej? Niby nie, ale poczytaj ich teksty to się łatwo przekonasz co to za agitprop
Nota bene, nie utożsamiałbym PiSu (skoro atak ma być na PO to pewnie PiS za tym stoi?) z prawicą
W Polsce PiS choćby zaczęli promować gender to będzie prawica

Ja nie twierdze, że przyczyn katastrofy nie należny wyjaśnić, ja w tej sprawie stoję po stronie Kaczyńskiego, ale nie takimi metodami, bo to dla mnie jest sabotaż
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
To jest właściwie rozmowa o tym, że każdy człowiek ma jakieś poglądy (bo przecież ma). Jeśli jest osobą publiczną, to te poglądy widać bardziej wyraźnie. Ot co.
Nie zamierzam bawić się w cenzorów z PISF i wykluczać za to, że ktoś ma poglądy i się z nimi nie kryje.
Obraz ocenię post factum i tego zamierzam się trzymać.
Wielu wybitnych polskich aktorów to komunistyczne kur ... y i kapusie. Nie zmienię o nich opinii takiej, że są wybitnymi aktorami.
Patrzę na Smoleńsk jak na film. Sensu stricto. Koniec, kropka ;)
 
Do góry Bottom