>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Tupolew rozleciał się w powietrzu

grubas 397

grubas

Użytkownik
To też dość zabawne, ja bym dorzucił jeszcze GW, FiM i NIE wtedy, można by powiedzieć o Twoich horyzontach, że są bardzo hmm szerokie.
Twoje horyzonty, Aerts, są na pewno dużo szersze niż Blaisego, przecież czytasz &quot;Uważam Rze&quot;, &quot;Uważam Rze&quot; i &quot;Uważam Rze&quot;, czyli obiektywnie, różnorodnie i na temat.

Podejrzewam, że czasami zaglądasz też do wspomnianych wyżej &quot;Newsweeka&quot;, &quot;Wprostu&quot; czy &quot;Gazety Wyborczej&quot;, ale to raczej żeby ponaigrywać się z lewaków, lemingów i platformersów (z resztą można by długo wymieniać).

Przedstawiłeś koronny dowód w postaci zdjęcia z okładki, na którym jest Balcerowicz w barwach narodowych (ewidentnie platformers) zestawiony obok Sikorskiego (jak on śmiał się razem z nim ustawić, nie? Szkoda że zestawiony został przez grafika). Kowalczyk i ta druga na bank są prorządowi, skoro też znajdują się na tej okładce.


Gdyby wtedy zaczęto wykonywać odpowiednie kroki to dziś ta ustawa nie byłaby potrzebna.
To zdanie jasno sugeruje, że do zarzucenia rządowi nie masz reformy ustawy emerytalnej w bieżącej sytuacji, tylko masz mu za złe, że zaniechał odpowiednich kroków wcześniej, mam rację?
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
Twoje horyzonty, Aerts, są na pewno dużo szersze niż Blaisego, przecież czytasz &quot;Uważam Rze&quot;, &quot;Uważam Rze&quot; i &quot;Uważam Rze&quot;
Po czym wnosisz?
Podejrzewam, że czasami zaglądasz też do wspomnianych wyżej &quot;Newsweeka&quot;, &quot;Wprostu&quot; czy &quot;Gazety Wyborczej&quot;, ale to raczej żeby ponaigrywać się z lewaków, lemingów i platformersów (z resztą można by długo wymieniać).
Tutaj można by się zgodzić co do sensu, tylko jest jeden błąd w Twoim rozumowaniu dlaczego miałbym sponsorować te gazety dla:
lewaków, lemingów i platformersów
Przedstawiłeś koronny dowód w postaci zdjęcia z okładki, na którym jest Balcerowicz w barwach narodowych (ewidentnie platformers) zestawiony obok Sikorskiego (jak on śmiał się razem z nim ustawić, nie? Szkoda że zestawiony został przez grafika). Kowalczyk i ta druga na bank są prorządowi, skoro też znajdują się na tej okładce.
Miało to raczej na celu pokazanie, że nie jest tak jak blaise pisze, że Balcerowicz jest najgorszym wrogiem rządu, bo tak nie jest z reszta zatrudnianie jego doradców w spółkach PKP na najwyższych stanowiskach w ostatnich czasach chyba nie świadczy o ich szczególnej niechęci do siebie.
Tutaj po raz kolejny nadinterpretacja, ale ja tam nie bronię nikomu prawa do pisania co mu ślina na jęzor przyniesie, więc pisz zdrów.
Z resztą to kolejny wątek w którym dyskusja mija się z celem i tematem, skończy się pewnie tak jak poprzednio-----&gt;&gt;&gt;&gt;bez odbioru.

ps. Twój avatar o czym świadczy?
 
grubas 397

grubas

Użytkownik
ps. Twój avatar o czym świadczy?
O specyficznym poczuciu humoru.

1. Wnoszę po Twoich postach w tym dziale (chociaż mogę Cię mylić z Fabikiem - wypowiadacie się prawie zawsze w tym samym tonie - i błędnie łączyć to co on mówi, wkleja itd. z Tobą).

2. Nie ma za bardzo na co odpowiadać.

3. Nie wiem w jaki sposób miało to pokazać, że Balcerowicz nie jest przeciwnikiem rządu (proszę, wyjaśnij co może nam powiedzieć ta okładka). Blaise napisał, że Balcerowicz jest zagorzałym wrogiem ( nie najgorszym, są o wiele gorsi), o czym może świadczyć to co on wcześniej napisał, a także to że przy ustawie emerytalnej, którą popiera, również ma poważne (jak dla mnie) zastrzeżenia do rządu, że zmiany zostaną wprowadzone w zbyt długim terminie, co poważnie osłabia sens tej reformy.

ja tam nie bronię nikomu prawa do pisania co mu ślina na jęzor przyniesie, więc pisz zdrów.
Ogłada...

Możliwe, że na Twój kolejny post odpowiem jutro, bo późna pora.

E\\ Za późno napisałeś: &quot;bez odbioru&quot;

E\\ Fabik, tak należę do MENSY
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Mam ci zalinkować kilka wywiadów z ludźmi, którzy prezentują zupełnie odmienną opinię?
Gdybyś mógł podlinkować wywiady z ludźmi, którzy maja tytuły naukowe i powołują się na konkretne badania, to był bym bardzo wdzięczny.
To zdanie jasno sugeruje, że do zarzucenia rządowi nie masz reformy ustawy emerytalnej w bieżącej sytuacji, tylko masz mu za złe, że zaniechał odpowiednich kroków wcześniej, mam rację?
Świetna dedukcja, należysz może do mensy ?
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Widze że ciekawa dyskusja się zawiązała w nocy ???? Też chciałbym się odnieść do niektórych wypowiedzi.

Chciałbym usłyszeć argumenty tych ludzi przeciwko ustawie emerytalnej, która np. wg Balcerowicza, który jest zagorzałym przeciwnikiem rządu, jest dobra, ale zbyt.. łagodna.
Słuchajac wypowiedzi Balcerowicza mam wrażenie, że jego interesuje tylko państwo jako instytucja, zwykli ludzie nie stanowią dla niego większej wartości. A argumenty przeciwko? Jaki to problem rozwiąże oprócz tego, że więcej ludzi nie dożyje emerytury i sporo będzie robić na czarno? Jak mozna robić taki krok mając w kraju ponad 10% bezrobocia, wiele tysięcy na emigracji + niewykorzystany potencjał studentów? Zamiast walczyć z szarą strefą i obniżać koszty pracodawców związane z zatrudnieniem to im podnieśli składkę rentową.

śmiej się jeśli chcesz, ale dzisiejsze Solidarność nie ma kompletnie NIC WSPÓLNEGO z &quot;tamtą&quot; Solidarnością. Dziwne, że nawet Wałęsa teraz ich krytykuje? Przyjeżdżają, robią burdy, nie mają żadnych sensownych argumentów i pomysłów na inną formę ustawy.
Nie przypominam sobie w ostatnich czasach burd, jakie to potrafiła robić Solidarność jeszcze kilka lat temu.

już myślałem, że dyskutujemy na poziomie, a ty nagle wyskakujesz z takim czymś. Masz jakieś mocne dowody za tym, że Wałęsa donosił, a nie tylko figurował na liście, prócz jednej książki jakiegoś błazna, który chciał się wybić?
Jeśli nie chce Ci się czytać książek to obejrzyj chociażby filmy &quot;Nocna zmiana&quot; czy &quot;plusy dodatnie, plusy ujemne&quot;. Gdyby Wałęsa był czysty to byśmy szli drogą Czech.

hmm, wiesz co studiuję ekonomię na Koźminie i się dowiedziałem tam, że oszczędzanie i zaciskanie pasa to najgorsze co można robić w czasach kryzysu.
To przypomnij sobie wielka akcję Tuska &quot;oszczędzamy gdzie się da&quot;, kiedy każdemu z ministrów kazał obcinać wydatki. Nieprzemyślane redukowanie wydatków jest najgorsze działanie jakie można robić w czasach kryzysu. A zresztą, czy u nas był kryzys?:grin: Skoro tak Cie uczyli to czy za wzór nie podawali wam &quot;New Deal&quot; w walce z kryzysem? My wyszliśmy jeszcze dosć dobrze z tego bo z Unii szła kasa szerokim strumieniem.

a wyniki komisji Millera o czym świadczą? Ten Binienda to jakiś nieomylny? A komisja Millera na 100% kłamie? Nie masz w tej kwestii żadnych argumentów Fabik. Po prostu wierzysz ludziom, którzy prezentują podobne poglądy. Nic więcej.
A dla Ciebie wyniki komisji Millera są w 100% wiarygodne? Czytając informacje z różnych źródeł dla mnie niekonieczenie. Dlaczego rząd widząc teorie spiskowe i nie majac nic do ukrycia w tej sprawie nie poprosi o międzynarodową komisję, która przekreśliłaby wszystkie przypuszczenia? Dlaczego nikt z komisji Millera nie odniesie się merytorycznie do badań &quot;propisowskich naukowców&quot; jak ich nazwałeś? Jedyna odpowiedź jest właśnie taka - szkoda gadać z nimi bo to pisowcy.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
1. Wnoszę po Twoich postach w tym dziale (chociaż mogę Cię mylić z Fabikiem - wypowiadacie się prawie zawsze w tym samym tonie - i błędnie łączyć to co on mówi, wkleja itd. z Tobą).
Miałem już nie zabierać tutaj głosu ale...
Jedyne co może mnie łączyć z Fabikiem to próba odkręcenia rzeczywistości.
Zauważyłem, że Ciebie jak i blaise strasznie uwierają artykuły czy wypowiedzi tutaj zamieszczane, dlatego po raz kolejny zachęcam, żebyście zamieszczali własne teksty a nie żalili się jak to jednostronnie tutaj wygląda.
Domyślam się, że to z braku tematów nic nie zamieszczacie, oczywiście mogę się mylić ale bardzo ciężko jest odnaleźć coś pozytywnego w dzisiejszej rzeczywistości.

Wydaje mi się bardzo niezdrowe, że 90% mediów krytykuje opozycje a 10% rządzących, to raczej tak w demokracji nie powinno wyglądać, co zresztą widać w tej dyskusji o tytułach prasowych z jednej strony wymienione multum gazet o podobnej prorządowej i antyopozycyjnej lini a z drugiej jeden, który idzie pod prąd i wbrew temu co pisze blaise nie wysławia opozycji tylko krytykuje rządzących a to wielka różnica.
Dalej dyskutować możemy jeżeli zaczniecie argumentować swoje stanowiska, najlepiej podając jakieś źródła, wydarzenia etc..
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Domyślam się, że to z braku tematów nic nie zamieszczacie, oczywiście mogę się mylić ale bardzo ciężko jest odnaleźć coś pozytywnego w dzisiejszej rzeczywistości.
proszę bardzo! może trafiłeś w sedno? No tak jak w końcu? Gdzie te rządowe, nieobiektywne media, który tylko liżą dupsko Tuskowi? Lis nazywany przez niektórych tutaj Lizem. Przecież powinniśmy mieć masę artykułów, wywiadów i innych tekstów wychwalających pod niebiosa rządzących.. i co? To jednak nie takie jednostronne te media?
W ogole ja się zastanawiam czy wy chociaż raz czytaliście np. Wprost nawet za Lisa? W tych jego wstępach jako naczelnego nawet ile razy dostawało się rządowi, a wy powtarzacie utarte slogany pisowców. Mi kilka razy do rąk na moje nieszczęście trafiło Uważam rze i widziałem tam okropną propagandę pisowską, ale czego oczekiwać, gdy jak pisałem - 100% redakcji klarownie utożsamia się z pisem.
na resztę potem się ustosunkuję, dzisiaj rozumiecie - czas goni ;)
 
Baqu 802,1K

Baqu

Forum VIP
Nie wiem dlaczego ostatnio dyskusja tutaj kończy się spiną.

Są zwolennicy spisków, są i przeciwnicy. Kwestia Smoleńska nie została do końca wyjaśniona, to chyba jest bezdyskusyjne. Można postawić tezę, że był to zamach (swego czasu holenderska telewizja postawiła taką tezę) i można się nie zgodzić ale na pewno nie argumentując to tym, że ktoś żyje w świecie spisków i zamachów. Dzisiaj media omijają trudne tematy, takim tematem był Smoleńsk i uzasadnij logicznie dlaczego został ominięty. Jest taki dziennikarz Zarzeczny (Orange, PL times) wyobraź sobie, że kiedyś stanął murem za kibicami i dziś już rzadko gości w TVN, wolą od sportu Pola bo ten zgodzi się z założeniem. Nawiązuje do tego, bo chce Ci zobrazować że w Polsce to co wydaje się śmieszne, nielogiczne może być autentyczne.
darius, ale równie dobrze można postawić tezę, że to statek obcych zaatakował tupolewa i go zniszczył, zapewne znajdziesz tyle samo argumentów za. w ameryce osoby po uniwersytetach kwestionują teorię darwina i uważają, że ziemię zasiedliły pozaziemskie istoty, dajemy im wiarę tylko dlatego, że mają dr przed nazwiskiem ? używajmy swojego mózgu i nie poddajmy się manipulacji jeżeli ktoś mówi, że białe jest czarne, a czarne jest białe.

kurcze blaise dużo racji dla Ciebie za posty tutaj, widzę, że podobnie jak ja jesteś racjonalistą i uznajesz rozsądkowe myślenie jako fundament wiedzy.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Jeśli bycie racjonalistą oznacza uznawanie jedynej słusznej i oficjalnej wersji każdej sytuacji to gratulacje. Ale pewnie Baqu ciągle sądzisz, że Amerykanie zaatakowali Irak, żeby walczyć z terroryzmem oraz zaszczepiać demokracje na bliskim wschodzie ???? Trzymaj się.
PS Blaise liczę na odpowiedź.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
a wyniki komisji Millera o czym świadczą?
Mówisz o tej samej komisji &quot;ekspertów&quot;, według której gen. Błasik był w kokpicie samolotu, a później żaden &quot;ekspert&quot; nie chciał się przyznać,że to jego teza??
Mówisz o tej samej komisji, której członkowie nie chcą pogadać w TV z Biniendą, bo &quot;nie mają czasu na duperele&quot;??
Lis nazywany przez niektórych tutaj Lizem.
Mówisz o tym samym Lisie, który w wywiadzie z Komorowskim mówi,że wybór Bronisława na Prezydenta to &quot;nasz wspólny (społeczeństwa) sukces&quot;??
Mi kilka razy do rąk na moje nieszczęście trafiło Uważam rze i widziałem tam okropną propagandę pisowską,
Dawaj konkrety: numer, autor artykułu i tytuł artykułu.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
bierz pod uwagę, że ludzie studiują w weekendy.
http://studioopinii.pl/artykul/6109-pawel-artymowicz-sekrety-symulacji-katastrofy-smolenskiej
proszę, bardzo ciekawy wywiad na temat symulacji Biniendy. Facet widać, że jest do maxa obiektywny i nie chce wysnuwać żadnych wniosków. Ocenia tylko to wszystko pod kątem fizycznym.

i żeby było jasne: ja nie mówię, że w 100% akceptuję wyniki komisji Millera. Staram się brać pod uwagę argumenty obydwu stron, ale dopóki zwolennicy &quot;zamachu&quot; nie będą mieć naprawdę mocnego dowodu, to dlaczego mam im wierzyć? Wy z kolei na starcie tak jak całe środowisko pisowskie przyjmujecie tezę Biniendy jako 100% prawdę, z kolei wyniki komisji Millera i MAKu jako 100% kłamstwo.
Taka różnica między nami.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Wy z kolei na starcie tak jak całe środowisko pisowskie przyjmujecie tezę Biniendy jako 100% prawdę, z kolei wyniki komisji Millera i MAKu jako 100% kłamstwo.
Taka różnica między nami.
***** prawda.
My chcemy tylko rzetelnego śledztwa prowadzonego przez kompetentnych fachowców, a nie przez &quot;ekspertów&quot;, którzy boją się podjąć dyskusję z takim Biniendą, którzy sprawę uznają za &quot;duperele&quot;.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
bierz pod uwagę, że ludzie studiują w weekendy. http://studioopinii.pl/artykul/6109-...fy-smolenskiej proszę, bardzo ciekawy wywiad na temat symulacji Biniendy. Facet widać, że jest do maxa obiektywny i nie chce wysnuwać żadnych wniosków. Ocenia tylko to wszystko pod kątem fizycznym.
No przecież z tym człowiekiem przed tygodniem był wywiad w Uważam Rze. Gdy Artymowicz zaczął reklamować Szuladzińskiego jako naukowca, który obali tezy Biniendy, zasiał równocześnie w nim ziarnko niepewności. Teraz dr. Szuladziński przygotował raport w którym stwierdza, że na pokładzie tupolewa miały miejsce DWA WYBUCHY. Tak powtarzam, naukowiec na którego się powołujesz twierdzi, że tupolewa zniszczyły DWA WYBUCHY. Jak będziesz chciał jeszcze porozmawiać na temat katastrofy smoleńskiej to najpierw zapoznaj się z lekturą. Pozdrawiam.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
no widzisz. Jest jednak mała różnica w tym, że tamtego wywiadu udzielał jako bezstronny naukowiec, a ten raport przedstawił już jako ekspert zespołu Macierewicza.. Niezwykłe, ale to tylko pokazuje, że to po której stronie stoisz w pełni rzutuje na twoją opinię. Idąc waszym ulubionym tropem szukania spisków powiedziałbym, że może poddali go praniu mózgu?
Dzięki za pozdrowienia.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Nie ma granicy upadlania Polaków. Publikacja zdjęć ofiar katastrofy to kolejny, metodyczny cios. Można się obawiać, że nie ostatni
Nie wyobrażam sobie, by jakakolwiek redakcja w Polsce zdecydowała się na opublikowane zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej, które pojawiły się na rosyjskim forum internetowym.
Nie wątpię też, że ich publikacja nie jest przypadkiem. Poza fotografiami z układania ciał na folii – które mógł zrobić ktokolwiek z dziesiątek funkcjonariuszy rosyjskich służb i nikt by tego nie odnotował – upubliczniono zdjęcia ciała prezydenta z sekcyjnego stołu. One nie są „nie do upilnowania”.
Trudno nie zadać pytania, dlaczego zdjęcia publikuje jakiś przypadkowy bloger właśnie teraz, a przez dwa i pół roku leżały bezpiecznie schowane w materiałach rosyjskich służb?
Może to ich odpowiedź na decyzję polskiej prokuratury o kolejnych ekshumacjach, bardzo niewygodnych dla strony rosyjskiej (jednak dużo bardziej niż polskiej)? Teraz już wiemy na 100%, że Rosjanie potraktowali ciała polskiej elity jak przedmioty – pozorując sekcje zwłok, nie myjąc ich przed włożeniem do trumien, zostawiając w nich śmieci. Wreszcie – że w kilku przypadkach (dwa już znamy, cztery kolejne zostaną zweryfikowane w najbliższych tygodniach) ciała zamieniono.
Otwierania trumien w Polsce miało nie być. Tak obiecywali polscy ministrowie. Polacy słowa nie dotrzymali, więc mamy odpowiedź?
Może więc to być od dawna trzymany w rękawie rosyjski as. Perfidnie oczekujący na właściwy moment.
Byłem w Smoleńsku w dniu katastrofy. Dziennikarze nie mogli przekroczyć bramy lotniska (w odróżnieniu od operatorów kamer, których na chwilę wpuszczono bliżej). Ale nawet stamtąd widać było, jak inne „standardy” stosują Rosjanie. Trudno pomyśleć, by w podobnej sytuacji w Polsce np. trumny przywieziono bezładnie rzucone na pakę brudnej ciężarówki.
To jednak było nic w porównaniu z długim ciągiem upokorzeń, który zafundowano nam później.
Obawiam się, że jeszcze wiele ciosów może nas zaskoczyć. Takich jak upublicznienie zdjęć ofiar. Albo i cięższych.
I znów będziemy bezradni. Tak jak teraz, gdy minister Sikorski apeluje na Twitterze o niepublikowanie fotografii. Myślę, że niepotrzebnie. Chyba lepiej by było, gdyby zamiast tego wystukał na klawiaturze swojego telefonu numer do Siergieja Ławrowa i domagał się tak zablokowania strony, jak i znalezienia winnych wycieku zdjęć.
Tyle, że teraz – po kompletnym oddaniu w sprawie Smoleńska wszystkiego – w Rosji nikt już polskich polityków nie traktuje poważnie i z jakimkolwiek respektem.
Konsekwencją tego jest przede wszystkim narażanie rodzin na niewyobrażalna traumę.
To im trzeba współczuć najbardziej.
Im więcej bałaganu, zaniedbań, kłamstw, a przez to sensacji – tym więcej ich cierpienia. Do którego spotęgowania jakoś wciąż nikt się nie poczuwa.
http://wpolityce.pl/artykuly/38574-nie-ma-granicy-upadlania-polakow-publikacja-zdjec-ofiar-katastrofy-to-kolejny-metodyczny-cios-mozna-sie-obawiac-ze-nie-ostatni
 
Do góry Bottom