>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
Fortuna bonus

Trading na BF sposobem na życie

M 46

metalista

Użytkownik
15. Totenham - Inter kupuje any unquoted po kursie 11,5 za 100e. Ostatni mecz zakończył się wynikiem 3-4, więc na fali tego wyniku powinien spaść over i oczekiwania co do wyniku powinny obniżyć kurs na AU.
 
M 46

metalista

Użytkownik
Zysk na tym meczu to 6,54 euro. Zaraz po napisaniu poprzedniego posta musiałem uciekać z rynku any unquoted, bo trend się odwrócił. Handlowałem na wyniku 1-1 i 3-3, za drobne sumy zadowalając się 1 tickiem zysku. Ważne że kolejny dzień na plus.
 
M 46

metalista

Użytkownik
Na dziś wybrałem mecz Basel -Roma
16.Basel - Roma kupuję CS 2-2 po kursie 15,5 za 100e. Ostatni mecz między tymi zespołami skończył się overem i teraz kurs na over również dość nisko stoi. Liczę, że ugram choć jeden tick na tym zakładzie. Będe oczywiście reagował na zmiany sytuacji.

Musicie wiedzieć, że w tradinug nie ma tak, że rano kupie zakład, a wieczorem sprzedaje go z zyskiem To byłoby za proste. Trzeba cały czas monitorować ruchy kursów i jak dzieje się coś złego to podejmować decyzje;)
 
M 46

metalista

Użytkownik
Na meczu Basel udało się również złapać tick na wyniku 3-3. Zarobek z tego rynku to 12,87 euro. Niestety, cały dzień wyszedł tylko 2 euro do przodu, bo popełniłem bład handlując na Realu i musiałem przyjąć &quot;reda&quot; 20euro????
 
M 46

metalista

Użytkownik
17. Liverpool - Napoli kupuje CS 0-0 po kursie 11,5 za 50euro. Na tym rynku ustawiłem się już w nocy, bo czułem, że nastąpią spadki na underze. Obecny kurs jest dość niski i już mało atrakcyjny. Czekam także w kolejce po CS 1-0. Wieczorem zamieszczę screen i opisze swoje działania na tym rynku. ????
 
M 46

metalista

Użytkownik
Ależ dzis popełniłem błąd???? Miałem kupione 0-0 po 11,5 a sprzedałem po 10,5. Tymczasem kurs spadł do 9,0... Zarobek jaki osiągnąłem to 7,00 euro na tym rynku. Udało się też złapać tick na 1-0 po spadku z 7,2 na 7,0. Mimo dwudziestu kilku euro na ✅ po dzisiejszym dniu czuje wielki niedosyt...
 
szybkijony 2

szybkijony

Użytkownik
Ładnie , ja Live tez sprzedałem po 10,50 ale to tylko dla tego ze musiałem wychodzić , ale najważniejsze ze jest zysk . Jeszcze takie pytanie gdy kupujesz zakład to odrazu wystawiasz lay na tick niżej ? Czy jeżeli widzisz że kurs nie idzie po twojej myśli to odsprzedajesz a gdy spada to czekasz i dajesz zarobić ?
 
M 46

metalista

Użytkownik
@Szybkijohny
Jesli do meczu pozostało dużo czas (1-2 dni) to nie ustawiam kontry. Wszystko zależy od ligi, zespołów i zachowania rynku.

Dziś nie gram nic bo wieczorem wychodzę. Typów nie będzie:razz: Pytacie mnie na prvia co robić by tak wygrywać. Wklejam wam zatem do poczytania:

10 przykazań tradera - mojego autorstwa:cool:
  1. Staraj się grać tylko na rynkach głębokich i płynnych
    Rozumiem przed to nie pakowanie się w zakłady na rynku gdzie przyjęte jest mniej niż 20 000e. Sam się boleśnie przekonałem, że nie ma nic gorszego niż dobrze odczytany trend, a nie ma możliwości zamknięcia pozycji, bo z rynku zieje pustką.
  2. Nie wchodź In Play
    Najważniejsza z moich zasad i najczęściej łamana niestety. Wiąże się przede wszystkim ze złudnymi oczekiwaniami, że tuż po rozpoczęciu gry uda się zamknąć pozycje, lub uciąć straty. Często się udaje, ale do czasu...
  3. Zawsze kalkuluj potencjalne ryzyko
    Jeden z moich głównych problemów polega na tym, że wnosząc zakład oczyma wyobraźni już widzę, zyski jakie osiągnę, tymczasem w momencie gdy rynek idzie nie po mojej myśli wpadam w panikę, bo nie brałem pod uwagę strat na danej transakcji i wtedy dopuszczam się karygodnych błędów.
  4. Akceptuj kolor czerwony
    Przegrywać też trzeba umieć, kolor czerwony dobrze studzi zapędy i nie pozwala poczuć się zbyt pewnie. Nikt nie jest alfą i omegą. Jeśli red pojawia się w odpowiednich proporcjach jest dobrą formą naszej nauki i należy wyciągać wnioski z każdego nieudanego trade&#39;u.
  5. Dyscyplina
    Cholernie ciężko jest Ci czasem zapanować nad emocjami i robisz ruch, którego na spokojnie nigdy byś nie zrobił? Też to znam... Czasami lepiej odejść od komputera, niż w jeden dzień roztwonić cały zarobek.
  6. &quot;Kto rano wstaje, temu...&quot;
    Najczęsciej handluje na rynakch dokładnego wyniku, stąd też ważne jest dla mnie aby jak najwcześniej wnieść zakład i być pierwszy w kolejce. Jeśli dobrze znam dany rynek, mogę wcześniej zareagować i jeśli dobrze odczytam trend moje konto wzbogaci się bardziej, niż gdybym czekał do ostatniej chwili. Czasami robię zakupy nawet 2-3dni wcześniej.
  7. Bądź myśliwym, nie zwierzyną
    Najlepiej jest polować na dobrze znanych sobie łowiskach, gdzie odpowiednio wcześniej można zastawić wnyki i czekać na ofiarę - która na pewno przyjdzie. Jeśli zapuszczasz się do obcego lasu, miej na uwadze, że tam ktoś inny zastawił sidła, a ty zamiast zwierzyny sam możesz wpaść w pułapkę.
  8. Bazuj na doświadczeniu innych
    Lepiej uczyć się na cudzych błędach niż na swoich. Warto i trzeba korzystac z wiedzy innych, którzy przed nami przeszli już daną ścieżkę. Nie mam jednak złudzeń, że każdy sam musi się sparzyć, aby do końca życia zapamiętał nauczkę jaką dał mu rynkek - z traderem jest więc jak z dzieckiem.
  9. Zacznij z małym budżetem
    Wielu moich znajomych postanowiło wpłacić od razu po kilkaset euro i szybko stracili większą część sumy. Problem w tym, że płynąc pontonem ciężko przepłynąć morze i można szybko zatonąć w odmętach BF. Ja swoją łódkę buduje przy brzegu i raz od czasu testuje ją na otwartym morzu. Jak będzie gotowa to wypłynę na szerokie wody.
  10. Pracuj nad sobą
    Rób notataki, zrzuty z ekranu, zbieraj informację, konsultuj się - jednym słowem doskonal swoje umiejętnośći. Szybko odkryjesz prawidłowości na danym rynku i zaczniesz wykorzystywać je do własnych celów.
 
M 46

metalista

Użytkownik
18. Birmingham - West Ham Back CS 0-0 po kursach 9,8 i 10,0 za 150e Obydwie ekipy mocno underowe, a dodatkowo w swoich ostatnich meczach nie strzelili bramki. Licze, że kurs jeszcze troche spadnie.
Aha, pytacie mnie jak to sie dzieje, że znaduje sie osoba, która ode mnie odkupuje zakład. Nie powinniście rozumieć tego dosłownie, że ja sprzedaje 100e i znajduje sie osoba która akurat to 100e potrzebuje. Może byc nawet tak, że moje 100euro odkupi 50 osób po 2 euro.:cool:
 
M 62

moreno

Użytkownik
Przepraszam, bo być może musisz to napisać kolejny raz. Chciałbym jednak to zrozumieć raz, a dobrze. Kupujesz sobie np. kurs na zwycięstwo drużyny &quot;A&quot; w jakimś meczu. Ten kurs to przykładowo 2.00, a kupujesz to za 100euro. Jeśli ten kurs spadnie przed meczem do 1.80 i uda Ci się to sprzedać to ile zarobiłeś ? A jeśli to podleci do 2.20 to ile straciłeś ? Czy są sytuacje, w których nie możesz po prostu się tego pozbyć, bo nikt nie chce kupić ? Jak wtedy są liczone straty ? Kiedy np. ten kurs spada i przy 1.80 postanawiasz sprzedać, a tu już nikt tego nie chce ?
Przy okazji gratuluję tematu, bo robisz super robotę na forum ???? Życzę sukcesów.
 
M 46

metalista

Użytkownik
@Moreno
Założmy, że jest mecz Polska - Wyspy Owcze i kursy 1,4 - 5,0 - 14,0
Ty kupujesz kurs 1,4 po 200euro. Do czasu meczu kurs na Polske spada do 1,35. Ty sprzedając po takim kursie masz nastepujący rozkład:
- jesli wygra Polska wygrywasz 10euro ( dokładnie 9,5 euro - bo jest podatek)
- jesli wygra WO lub bedzie remis to jesteś na zero.
Ale jak zauważyłeś ja zawsze wyrównuje zysk na wszystkie możliwe rozstrzygnięcia i w tym wypadku byłoby to po 7,04 euro niezależnie od wyniku.
Jeśliby nie odsprzedał zakładu to byłaby to zwykła bukmacherka, bo zostałbym z kursem 1,4 za 200 na Polske.
Może się zdarzyć, że nikt nie odkupi bo na rynku np. nie będzie pieniędzy - wtedy mamy problem,:;/: bo musimy liczyc że mecz sie potoczy tak jak chcemy. U mnie jednak do takich sytuacji nie dochodzi do gram pre play. Straty możesz sobie liczyć sam, zaznaczając w opcjach ( tuż nad kursami) zakładkę &quot;a co jesli&quot; wtedy klikając na backi i laye możesz sobie robic symulacje.
A oto screen z dziś udało się wygrać, 7,17 euro, choć jesliby było 0-0 wygrałbym więcej bo tak sobie rozłożyłem zyski.

Wieczorem wytłumaczę &quot;łopatologicznie&quot; specyfike kursów back i lay - dla niekumatych:razz:
 
M 46

metalista

Użytkownik
@conway
Nie obraź się, ale za 5zł to można szczurka w expekcie puścić:razz: Żeby było warto zacząć zabawe z handlem potrzebujesz około 50euro.

19. Chelsea - Liverpool back 0-0 po kursie 11,5 za 50e. Niestety przyjeło mi tylko tyle ze stawki, ale cierpliwie czekam w kolejce, może coś jeszcze skubną inni gracze.
 
M 46

metalista

Użytkownik
Znowu nie wyczekałem i odsprzedałem po 10,5 - a spadki były dużo większe niestety:? zysk na poziomie 3,37 euro można potraktować jako miły dodatek do dzisiejszego wyniku;0

 
krzychuu 0

krzychuu

Użytkownik
metalista gratulacje, sam się zacząłem &quot;bawić&quot; w to od jakiegoś czasu, jednak puki co bardziej obserwuje niż inwestuje.
Pytanie średnio ile wcześniej grasz?
I po jakim czasie średnio sprzedajesz?
Nie pytam dokładnie, tylko czy najczęściej po paru dniach czy paru godzinach sprzedajesz.
Jedna zasada Twoja mówi by nie stawiać na rynek co nie ma 20 000 ojro jednak jak patrze na rynki na przód parę dni to na rynkach jest po parę tysięcy, więc jak tu grać wcześniej i wedle zasady ?!
I jak niwelować straty gdy nie idzie po naszej myśli?
Pytanie jeszcze jedno co to jest granie pre play?
Wybacz iż tyle pytam, ale sam pisałeś by się konsultować z bardziej doświadczonymi.
 
M 46

metalista

Użytkownik
@Krzychuu
Dużo pytań, część odpowiedzi masz już w temacie, cześć posłałem ci na PW, bo inaczej musiałbym napisać elaborat w temacie.

20. Sevilla - Valencia Back Valencia po kursie 3,25 za 100e
Zamierzam sie troche pobawić na rynku meczowym - jak wyjdzie zobaczymy. Gospodarze osłabieni i wydaje mi sie, że kurs na gości troche zawyżony. Po meczu wrzuce podsumowanie ostatnich 10 typów.
 
Do góry Bottom