>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Trading na BF sposobem na życie

M 46

metalista

Użytkownik
Dziś bez screenu bo już mi sie nie chce wklejać - zysk 2,18e
Podsumowanie typów od 11-20
Ilość wszystkich transakcji:
Ilość transakcji z zyskiem: 9
Ilość transakcji ujemnych: 0
wyjścia z rynku na zero: 1
Łącznie zanotowałem zysk na poziomie 56,74 euro. Aha, od środy kończę z numerowaniem typów, bo w handlu nie ma to znaczenia i tylko zamydla sprawę. ZA to co 10 dni bede wrzucał screen z zarobkiem z całej dekady.
 
L 0

lukaszv6

Użytkownik
@Moreno
Założmy, że jest mecz Polska - Wyspy Owcze i kursy 1,4 - 5,0 - 14,0
Ty kupujesz kurs 1,4 po 200euro. Do czasu meczu kurs na Polske spada do 1,35. Ty sprzedając po takim kursie masz nastepujący rozkład:
- jesli wygra Polska wygrywasz 10euro ( dokładnie 9,5 euro - bo jest podatek)
- jesli wygra WO lub bedzie remis to jesteś na zero.
Ale jak zauważyłeś ja zawsze wyrównuje zysk na wszystkie możliwe rozstrzygnięcia i w tym wypadku byłoby to po 7,04 euro niezależnie od wyniku.
Jeśliby nie odsprzedał zakładu to byłaby to zwykła bukmacherka, bo zostałbym z kursem 1,4 za 200 na Polske.
Może się zdarzyć, że nikt nie odkupi bo na rynku np. nie będzie pieniędzy - wtedy mamy problem,:;/: bo musimy liczyc że mecz sie potoczy tak jak chcemy. U mnie jednak do takich sytuacji nie dochodzi do gram pre play. Straty możesz sobie liczyć sam, zaznaczając w opcjach ( tuż nad kursami) zakładkę &quot;a co jesli&quot; wtedy klikając na backi i laye możesz sobie robic symulacje.
A oto screen z dziś udało się wygrać, 7,17 euro, choć jesliby było 0-0 wygrałbym więcej bo tak sobie rozłożyłem zyski.
Wieczorem wytłumaczę &quot;łopatologicznie&quot; specyfike kursów back i lay - dla niekumatych:razz:
Jestem ciemny jeśli chodzi o BF. jak wszedłem na ich stronę z jakimś meczem to zgłupiałem widząc te różowe i niebieskie pola itd...ten wątek uświadomił mi prawie wszystko, a szczególnie ten post powyżej tylko mam kilka prostych pytań więc będę wdzięczny jeśli mi/nam odpowiesz.
Za ile trzeba wystawić LAY na Polskę przy kursie 1,35 żeby być na zero? Czy to jest ta kwota zobowiązań? wiem że to prosta pewnie kalkulacja, podobna do obliczenia zwykłego surebeta ale jeśli mógłbyś?
druga sprawa: o co chodzi (i jak się to robi na BF) z tym rozkładem każdego wyniku (w tym konkretnym spotkaniu oczywiście) na 7,04e? tzn. wiem o co chodzi (zmniejszasz wygraną 80/LAY 0 na wygraną 7,04/LAY 7,04) ale głównie chodzi o to jak to się robi na BF?
z góry dzięki za odp...pzdr
 
beny30 0

beny30

Użytkownik
Dziś bez screenu bo już mi sie nie chce wklejać - zysk 2,18e
Mozesz powiedziec jak dokonałes tego wyniku?
jak obserwowalem kurs który obstawiłeś...nie poszedł od ani razu ponizej 13,5 przed meczem.
zamknales pozycje juz in-play, czy moze jeszcze jakos inaczej.
Jak mozesz prosze o wytlumaczenie, bo dopiero zaczynam i chętnie obserwuje Twoje poczynania.
 
M 46

metalista

Użytkownik
@LukaszV6
Robiłeś symulacje o których mówiłem? Jeśli tak to wszystko powinno byc jasne ???? Mówiąc o rozkładzie wygranych mam na mysli takie rozłożenie wygranej z naszego handlu aby na poszczególne wyniki (1x2) mamy taką samą ilośc pieniędzy do wygrania.
@beny30
Nie bardzo wiem o co chodzi z tym 13,5? Pisałem, że bede kupował po 3,25 Valencie, ale ostatecznie zakupiłem po 3,3 i sprzedałem po 3,25 i stąd tak mały zysk.

Teraz &quot;łopatologiczne&quot; wytłumaczenie kursów back i lay.


Kursy niebieskie są to kursy takie same jak u buka i działają na tej samej zasadzie. Tzn. obstawiacie, że MC wygra po kursie 1,67 za 10e i jeśli zostawimy ten kurs do końca meczu możemy wygrać 6,7euro - to jest dla wszystkich jasne, tak??

I teraz, załóżmy, że was kurs 1,67 nie satysfakcjonuje bo według was jest za niski. Więc klikacie na niebieskie pole i zamiast kursu 1,67 SAMI wprowadzacie kurs 1,68 Wtedy wasza stawka widoczna jest automatycznie na kolorze różowym pod kursem 1,68 i czeka na taką osobę która go kupi. Słowem, kursy stojące na kolorze różowym wołają do nas &quot;my też uważamy, że wygra MC, ale chcemy wyższy kurs&quot;.

Podobnie jest z Lechem, to 72 euro leżace na kursie 6,4 woła do nas &quot; Myśle, że wygra Lech, ale chce kurs 6,4, a nie 6,2&quot;

I teraz zobacz. Załóżmy, że uważasz, że Lech nie wygra i grasz go po kursie różowym 6,4 i wpisujesz 10 euro. Tak naprawde to 10e to nie stawka a twoja wygrana. Oznacza to, że RYZYKUJESZ 54 euro (64-10zysku), aby w razie remisu lub zwycięstwa MC wygrać to 10 euro. Analogicznie, jesli uważałbyś, że MC nie wygra to co robisz? Klikasz na kurs różowy po 1,68 i wpisujesz kwote jakąs chcesz wygrać, czyli np. 10e i twoje zobowiązania to 6,8...euro. I teraz masz odpwiedź. Na początku posta osoba chciała kupić kurs 1,68 na zwycięstwo MC, a teraz właśnie my odkupiliśmy od niej ten kurs. Jasne?! Kursy różowe to ryzyko które musisz podjąć, aby wygrać daną sumę.

Musicie przestawić swój sposób myślenia, bo myślicie po bukmachersku


Błagam, niech choć jedna osoba napisze, że trochę bardziej zajarzyła sprawę
Jak nie to zapraszam na priv, poratuje innymi materiałami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
L 3

liver23

Użytkownik
witaj, ja nic nie kapuje, mam nadzieje że nie chodzi tu o moją inteligencję ???? .. może jakbym się skupił i cały dzień czytał o tym co piszesz to bym co nieco przyswoił.. skomplikowane to jest jak świński ogon ????
 
W 0

worros

Użytkownik
No to ja może napiszę, że łapię co i jak, sam zacząłem się w to bawić i już są pierwsze wyniki ;)
Posiedziałem od 12:00 do ok. 15:00, robiąc w międzyczasie inne rzeczy, i w tym czasie udało mi się ustawić dwa green&#39;ki (razem jakoś 7e przy budżecie 130e - niewiele, ale zero ryzyka, bo wszystko działo się na dłuuuugo przed meczami).
Wystarczy posiedzieć trochę i obserwować, analizować, wspomagać się innymi źródłami, których w internecie mnóstwo.
Z mojej strony podziękowania dla autora tematu, bo przemówił do mnie językiem prostym i nawrócił na właściwą ścieżkę ;)
 
inwestor80 5

inwestor80

Użytkownik
Czesc ????
Granie na Betfair jest bardzo proste - trzeba tylko w prosty sposob wytlumaczyc w czym rzecz. Przede wszystkim trzeba sobie uswiadomic, ze patrzac na rozowe pola stajemy sie bukmacherem, ktory wystawia kursy na zdarzenie, ktore nie zajdzie.
Konkretny przyklad:
Przychodzi do Ciebie Twoj kumpel i mowi. &quot;Chcialbym zagrac dzisiaj wygrana Manchester City w meczu z Lechem, ale kursy 1.60 to troche za malo. Zgodzilbym sie zagrac po kursie 1.70&quot; Ty mowisz - dobra mozemy sie zalozyc miedzy soba, ja mowie, ze Lech wygra lub zremisuje. Twoj kumpel kladzie na stole 100zl - Ty kladziesz 70zl. Wygrany zgarnia wszystko. Twoj kumpel gra po kursie @1.70 - Ty po kursie @2.43 po stawiajac 70zl mozesz dostac z powrotem 170zl - czyli 100zl na czysto. I tak wlasnie dziala Betfair - z ta roznica, ze Betfair jest trzecim kumplem, ktory przechowuje kase i wyplaca ja wygranemu w zamian za minimalna prowizje. Na tym screenie widac, ze sa inni kumple, ktorzy chcieliby zagrac Manchester po kursie nawet 1.68, 1.69 i 1.70. Najkorzystniejszy kurs dla Ciebie to 1.68 dlatego jest on pokazany na pierwszym miejscu. To w skrocie tyle :).
 
L 0

lukaszv6

Użytkownik
już miałem skrobać kolejne pytania dotyczące ostatniego Twojego posta @metalista (miałem wątpliwości co do zwrotu: &quot;my też uważamy, że wygra MC, ale chcemy wyższy kurs&quot; ponieważ ten kurs stoi na różowym polu &#39;&#39;nie wygra&#39;&#39;)
ale przeczytałem 2gi i 3ci raz i chyba w końcu skojarzyłem-dzięki odezwę się na gg bo jeszcze nie wiem o co dokładnie chodzi z tym rozłożeniem wygranej (musiałbyś z góry ustalić ile chcesz wygrać żeby rozłożyć po równo na każdy możliwy wynik, a za tym idzie dobór stawek oraz oczekiwanie na odpowiedni kurs na lay).
@Inwestor Twoje podejście też jest bardzo pomocne tylko napiszę jeszcze w podobny sposób kontynuację w sprawie odsprzedania kursu 4-temu koledze (3ciego określiłeś jako buka więc nie będę mieszał numerologii) tak aby zysk był dla obu opcji -back/lay tzn.:
musze po prostu znaleźć 4-go kolegę, który założy się ze mną (ja po kursie 1,89 tym razem na MC, on po kursie 2,125 na Lecha). Wtedy wychodzi tak:
stawiam 70zł po kursie 2,43-wygrywam 170 gdy Lech wygra/zremisuje
lub
wygrywam 170zł ponieważ postawiłem też 90zł po kursie 1,89 na wygraną MC
Zysk:170-90-70=10zł niezależnie od wyniku meczu...
dobrze to napisałem??? BACK Lecha kupiłem po 2,43 a sprzedałem LAY Lecha za 1,89 i jestem na +
(tylko kurs musi spaść na Lecha aż o 0,54zł żebym był na tym +??)
 
inwestor80 5

inwestor80

Użytkownik
To tak jak w kazdej transakcji w zyciu - musisz sprzedac drozej niz kupiles. Przypuscmy, ze kupiles za 170zl fajny dres pilkarski i teraz chcesz go sprzedac za 250zl. Musi sie po prostu znalezc nabywca, ktory Ci taka cene zaplaci.
Jak to sie ma do Betfair?
1. Wczesniej to Ty byles kupujacym - kupiles dres za 170zl (kurs 1.70 ze City nie wygra)
2. Chcac miec zysk musisz teraz byc sprzedawca i sprzedac po wyzszej cenie.
Zysk bedziesz mial juz wtedy jak sprzedasz ten dres za 171zl, ale Ty chcesz go koniecznie sprzedac za 250zl. Czyli jezeli chodzi o Betfair musisz teraz obstawic, ze Manchester City wygra - po kursie 2.50. All Green w Betfair jest wtedy jezeli kurs BACK (sprzedaz) &gt; kurs LAY (kupno).
 
M 46

metalista

Użytkownik
@Inwestor80
Dzięki za pomoc:]
PODSUMOWANIE I DEKADY LISTOPADA
Pierwsze dni listopada to zdecydowanie jeden z lepszych moich okresów na giełdzie. Na tak dobry wynik złożyła się przede wszystkim szeroka oferta i spory wybór meczów z ligi angielskiej - niemal każdego dnia. Listopad będę grał tylko pre play i mam nadzieje, że uda się zanotować na koniec m-sc jakiś sensowny wynik. Tym bardziej, że będzie trochę więcej czasu na analizę rynków.
Handel opierał się przede wszystkim na wchodzeniu stawkami 100-200e na CS-y oraz na under 1,5.

Sami widzicie jak łatwo i przyjemnie można powiększać bankroll, bo ponad 200e w 10 dni to niezły wynik.
 
sieczka 6

sieczka

Użytkownik
Witam
Gratuluję wyników - imponujące.
Mam pytanie - Czy jeśli rynek idzie przeciwko Tobie to zdarza się, że otwierasz nową pozycję bez zamknięcia tej poprzedniej, czy po prostu przyjmujesz stratę?
 
M 46

metalista

Użytkownik
@sieczka
Jeśli jestem przekonany o tym, że kurs odbił się w górę bez wyraźnych przyczyn ku temu, wtedy dokupuję wyższy kurs i cierpliwie czekam na spadek. Przeważnie jednak gram asekuracyjnie i zamykam pozycje 1-2 ticki przeciwko mnie.
Dziś i jutro przerwa od grania :cool: Od grudnia zamierzam zaznajomić się nieco z konikami. Zobaczymy jak to pójdzie ????
 
M 46

metalista

Użytkownik
Stoke - Liverpool gram back 0-0 po kursie 10 za 300e. Obydwie ekipy underowe, a spadające kursy u azjatów na gospodarzy na pewno pomogą temu typowi. Mecz dopiero jutro, ale wrzucam już dziś, bo może ktoś skorzysta. &#39;

Dodałem do profilu nr gg, jakby ktoś miał potrzebe pogadać o tradingu ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
M 46

metalista

Użytkownik
Na tym rynku znowu więcej błędów niż sensownego handlu z mojej strony. Wybrałem zły moment wyjścia, a gdy ponowiłem atak na kurs 9,8, wystraszyłem się ściany na 9,4 i odsprzedałem z 1 tickiem:? Podsumowując mogło być super, jest nieźle.
 
W 0

worros

Użytkownik
tomi5454: te zielone kwoty to kwota wygrana przy zakończeniu meczu danym wynikiem. A ostateczny wynik meczu (po 90 minutach) jest tylko jeden ;)
 
M 46

metalista

Użytkownik
Pytacie mnie w PW czy da się grać &quot;for fun&quot; aby poznać zachowanie rynków. Są na to dwie drogi.
Pierwsza to zaznaczyć w opcjach wszystkie &quot;ptaszki&quot; w wykazie zysków i strat. Os tej pory klikając back i wpisując stawke (nie potwierdzacie stawek) a potem klikając na lay i robicie to samo. Tuż pod nazwami zespołów będą wam sie pojawiać zyski bądź straty, a wy sami możecie zmieniać kursy bądź stawki.

Jest też specjalny darmowy program - symulator betfair. Duża pomoc dla początujących, bo stwarza nam symulacje toczącego się meczu i ruchy kursów również są podobne. :cool:
 
L 0

lukaszv6

Użytkownik
trudno Cię złapać na pw chyba, że ja bywam za rzadko. u jakich buków azjatyckich sprawdzasz kursy tzn jakimi się sugerujesz jeśli można wiedzieć?uzywasz jakichś programów sprawdzających?
 
Do góry Bottom