>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Totolotek - wyciek danych

K 137

Karion22

Użytkownik
Zawsze swoje poprzednie dowody może sprawdzić przez profil zaufany to raz. Dwa, że jaki sens miałaby wymiana dowodu, skoro numer byłby ten sam etc? Żaden.
 
buzzerbeater 335

buzzerbeater

Użytkownik
Czy próbował ktoś w dniu dzisiejszym zastrzec dowód w bik? po podaniu danych, kliknieciu w email w celu aktywacji, w finalnym etapie trzeba podac haslo sms, ktore przyszlo na telefon. Po jego podaniu wyskakuje informacja z jakimś błędem, że strona wygasła. Mial ktos cos podobnego? Co robić? infolinia nie działa dzisiaj. Denerwuję się strasznie i już zaczynam panikować.

Jakim prawem po takiej aferze, totolotek nadal funkcjonuje jakby nigdy nic? Przecież jest też masa ludzi, którzy mieli tam konto przed 2019 i nie korzysta z tego maila już, nie przeczytało komunikatu. Gdzie jest Ministerstwo Finansów, które przecież wydało im licencję. Gdzie podmioty kontrolujące, dbające o bezpieczeństwo? Co jeśli po roku się dowiemy, że mamy 50 lub 100 tys kredytu? Będziemy to musieli spłacać? Dlaczego totolotek informuje klientów o tej akcji z miesięcznym opóźnieniem? Masakra jakaś, nie wiem co robić zbytnio i czy już nie będzie przypadkiem po ptakach.

Nie wiem jak wy, ale osobiście mam dość tej bukmacherki, wszystkie konta już pozamykałem. Nie chodzi już o sam fakt wycieku danych, ale o całokształt tego bagna.


Ta agresywna reklama, to jest już szczyt idiotyzmu. Czysta perfidia ludzi, którzy to robią i wciągają nieświadomych w ten syf poprzez manipulację oraz grę na ich psychice.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3
K 137

Karion22

Użytkownik
Tak szczerze to.. Nikt raczej nie jest w stanie podpisać żadnej umowy z jakimkolwiek operatorem choćby na telefon, na zastrzeżonym dokumencie. Będzie to w systemie, bo to weryfikują, a jeżeli będą kombinacje to wyjdzie to i tak. Poza tym telefon mam na inną osobę, więc dane zastrzeżone. Dowód zastrzegłem w zasadzie od razu po informacji. Pesel dodatkowo także. W banku również nikt konta nie założy, ani nie weźmie żadnego kredytu na podstawie tych danych, bo będą one zastrzeżone.

Jedynym rozwiązaniem są chyba jakieś "lewe" pożyczki, że tak powiem na dowód, który jest nieważny, bo z chwilówkami nie jest też tak hop siup. Wtedy jednak na policję, ale mam nadzieję, że nie będzie to konieczne.

Totolotek sam nie wiedział czy te dane wyciekły, ale lepiej dmuchać na zimne. Dziwna akcja z tym założeniem konta w banku na dane z firmy..

Dostałem też info z banku, że można wniosek o informację czy ktoś nie założył gdzieś jakiegoś konta w banku na nas złożyc w oddziale, a nie przez internet i to kosz akurat 25 zł
 
M 7,7K

mcz

Użytkownik
tak, tak ten kto przejął dane z pewnością czekał miesiąc aż ofiary zablokują swoje dowody. obawiam się, że będzie powoli zacznie to wychodzić u większej liczby osób. narazie mamy dwie, jedna z tego forum i jedna z wykop.pl. totolotek powinien zdechnąć ale będzie działać jak gdyby nigdy nic bo wiadomo w jakim kraju żyjemy
 
K 137

Karion22

Użytkownik
Ale co masz z tego forum? Big Tmobile o tym, że ktoś pyta. Był, sprawdził osobiście, cisza, nikt nic nie zrobił. Zastrzeże dowód i nikt nic nie zrobi,bo na lewe dane umowy nie podpiszesz. Na wykopie to niewiadomo o co tam naprawdę chodzi. Konto ktoś w banku założył na firmę, tyle. Żadnych przelewów weryfikacyjnych, nic.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Pamiętajcie, że część postów na tym forum i w innych miejscach może być czarnym PR konkurencji, która czeka tylko na takie okazje. Nie twierdzę, że tak jest i, że osoby, które to pisały kłamią, ale nie mamy jak sprawdzić czy to prawda czy nie. Z tego co czytałem w necie po takim wycieku, większość firm (nie bukmacherskich tylko w ogóle wszystkich) ukrywa ten fakt więc w tym sensie dobrze, że chociaż powiadomili.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ja niestety dostałem w ostatnich dniach SMS o treści typu " T-Mobile pyta o Ciebie/Twoje dane w BIG InfoMonitor", niestety tego SMS usunąłem i gdy kontaktowałem się z T-Mobile dostałem odpowiedź, że nie mogą mi pomóc bez numeru z którego przyszedł SMS, byłem jednak w oddziale stacjonarnym i sprawdzili mi, że na moje dane nie jest nic zawarte. Byłem również na policji i zgłosiłem całą sprawę, oczywiście za dużej pomocy nie dostałem, ale mam podkładkę. Chcę jeszcze dzisiaj unieważnić dowód, ale niestety nie mogę tego zrobić ani stacjonarnie, bo nie mieszkam w miejscu zameldowania, a poza tym jest sobota, a w serwisie trwają jakieś prace i też nie mogę tego zrobić przez internet. Zastrzegłem również PESEL. Zobaczymy co dalej.
A jesteś pewien, ze to może dotyczyć tej sprawy ? Pamiętaj, że okresowe sprawdzanie BIK/BIG dotyczy różnych instytucji i może trwać 5 lat. Zapytanie zapytaniu nie równe. Np. czymś innym jest zapytanie o kredyt, a czymś innym zapytanie okresowe. Każdy kto ma BIK zobaczy, że są różne. U mnie np. banki co 3 miesiące, same z siebie coś sprawdzają w BIG i BIK, a miałem też firmy, których kompletnie nie kojarzyłem, a potem się okazało, że były jakoś powiązane z moim operatorem telekomunikacyjnym lub inną firmą.
 
chamberlain 426,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
A jesteś pewien, ze to może dotyczyć tej sprawy ? Pamiętaj, że okresowe sprawdzanie BIK/BIG dotyczy różnych instytucji i może trwać 5 lat. Zapytanie zapytaniu nie równe. Np. czymś innym jest zapytanie o kredyt, a czymś innym zapytanie okresowe. Każdy kto ma BIK zobaczy, że są różne. U mnie np. banki co 3 miesiące, same z siebie coś sprawdzają w BIG i BIK, a miałem też firmy, których kompletnie nie kojarzyłem, a potem się okazało, że były jakoś powiązane z moim operatorem telekomunikacyjnym lub inną firmą.
Pewności mieć oczywiście nie mam, jednakże zdarzyło mi się to pierwszy raz i to jeszcze w tym okresie, kiedy wyszła ta afera z Totolotkiem, więc postanowiłem nie być biernym. W T-Mobile obsługa powiedziała mi, że żadna umowa nie została podpisana na moje dane, a czy ktoś próbował to zrobić, to już takiej informacji nie mają, ale ma ich Biuro Ochrony Abonenta, podali ma maila i kazali do nich napisać z zapytaniem w tej sprawie, niby mają mi udzielić informacji, ale przekonam się najszybciej w poniedziałek.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Pewności mieć oczywiście nie mam, jednakże zdarzyło mi się to pierwszy raz i to jeszcze w tym okresie, kiedy wyszła ta afera z Totolotkiem, więc postanowiłem nie być biernym. W T-Mobile obsługa powiedziała mi, że żadna umowa nie została podpisana na moje dane, a czy ktoś próbował to zrobić, to już takiej informacji nie mają, ale ma ich Biuro Ochrony Abonenta, podali ma maila i kazali do nich napisać z zapytaniem w tej sprawie, niby mają mi udzielić informacji, ale przekonam się najszybciej w poniedziałek.
To jak możesz napisz bo może to była zwykła pomyłka z tym sms.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
patrzac na to ile % rynku mial totolotek toooo... tych nr pesel jest kilkaset tysiecy... rocznie udaremnionych prob wyludzen kredytow jest kilka tysiecy, wiec po co uzywac tych danych do prob wyludzenia kredytow z banku? Majac kilkaset tysiecy nr pesel bedziesz ryzykowal tym, ze cie namierza przy pierwszej probie uzycia zastrzezonego nr pesel? :) Niewiadomo czy hakerzy dzialali na zlecenie i mieli kupca na baze danych... to cala baza maili, imion, nazwisk, adresow zamieszkania, numerow telefonow... watpie aby ktos majac takie informacje bawil sie w wyludzanie kredytow... a jak sie bawi to jest amatorem i dzialal na wlasna reke... W dzisiejszych czasach takie dane, ktore wyciekly sa drozsze od zlota, ale nie ze wzgledu na mozliwosc wyludzenia kredytow...
 
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
I taki Filipińczyk z wyspy Biedakowskiej będzie się nazywał jak ja i rozpowie wszystkim we wsi, że typuje tenis i piłkę nożną i to będzie cenniejsze od złota :D
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
I taki Filipińczyk z wyspy Biedakowskiej będzie się nazywał jak ja i rozpowie wszystkim we wsi, że typuje tenis i piłkę nożną i to będzie cenniejsze od złota :D
zabawny jestes... np. wczoraj weryfikowalem sobie portfel internetowy na zdjecie dowodu i wydrukowana kartke papieru z wyciagu bankowego, w ktorej dane sie zgadzaly z tym z dowodu a to tylko kartka papieru, ktora kazdy moze wydrukowac...

wiekszosc ludzi pewnie nawet nie wie kto ma wglad do tego czy dowod jest zastrzezony czy nie... a sa to informacje ogolnodostepne. Skoro zwykly sitarski ma do tego dostep to ktos kto korzysta z takich papierow tez. I mozna wziac kredyt w parabanku na niewazny dowod i mozna to robic w tym roku... na niewazny, nie wiem czy na zastrzezony tez, ale parabanki nie sa instytucjami, ktore maja wglad do tych informacji. Szukasz sobie takiego co nie weryfikuje bik/big... ale prob wyludzen jest na prawde malo na czyjes dane patrzac na to ile kradziezy danych jest... to nie jest glownym celem takich atakow.


W przypadku naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych, osoba, której dane dotyczą, może złożyć skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Po przeprowadzeniu postępowania w sprawie, Prezes Urzędu – jeżeli doszło do naruszenia – w drodze decyzji administracyjnej nakazuje przywrócenie stanu zgodnego z prawem.

Kto może złożyć skargę?

Skargę do Prezesa Urzędu może złożyć osoba fizyczna, jeżeli nieprawidłowe przetwarzanie dotyczy jej danych osobowych. W przypadku, gdy skarga dotyczy przetwarzania danych osobowych innej osoby, konieczne jest pełnomocnictwo udzielone przez tę osobę do jej reprezentowania w postępowaniu przed Prezesem Urzędu.

Kto może być pełnomocnikiem?

  1. osoba fizyczna[1];
  2. podmiot, organizacja lub zrzeszenie - które nie mają charakteru zarobkowego, mają cele statutowe leżące w interesie publicznym i działają w dziedzinie ochrony praw i wolności osób, których dane dotyczą.
Zanim złożysz skargę, zgłoś swoje żądanie administratorowi.

Skorzystaj ze swoich praw, zanim złożysz skargę do Urzędu.
Administrator ma obowiązek najszybciej jak to możliwe odpowiedzieć na Twoje żądanie – maksymalnie w terminie miesiąca. Jeżeli z jakiegoś powodu nie będzie to możliwe, musi Cię poinformować, dlaczego przedłuża termin odpowiedzi o nieprzekraczalne kolejne dwa miesiące. Także w ciągu miesiąca administrator powinien Cię poinformować o niespełnieniu żądania i jego przyczynach. Jeżeli administrator zignoruje na Twoje żądanie albo odpowiedź nie będzie dla Ciebie satysfakcjonująca możesz złożyć skargę do Urzędu.

Uprawnienie Prezesa UODO do nakazania spełnienia Twojego żądania wymaga, byś najpierw wystąpiła/wystąpił z żądaniem bezpośrednio do administratora (także podmiotu przetwarzającego). Zgodnie z RODO przysługują Ci następujące prawa:

  1. dostępu do swoich danych,
  2. sprostowania danych,
  3. usunięcia danych,
  4. ograniczenia przetwarzania,
  5. przenoszenia danych,
  6. sprzeciwu,
  7. niepodlegania decyzji, która opiera się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu.

https://uodo.gov.pl/pl/83/155

upewnijcie sie czy totolotek zamknal wasze konta czy je zawiesil, bo tak mnie zrobili w uja... zapytajcie sie dla pewnosci.
 
K 137

Karion22

Użytkownik
Wy czytacie te poprzednie posty, czy piszecie żeby pisać? Na zastrzeżonym już dowodzie nie podpiszą żadnej umowy z operatorem, nie wezmą pożyczki w banku, nie założą konta w banku. Ale.. No mogą wziąć jakąś tam chwilówkę, ale to też nie jest tak, że pracownicy parabanku tylko na to czekają. Jeżeli ktoś skorzysta z dowodu nieważnego już i taka pożyczkę dostanie, to zgłaszasz na policję i idziesz z tym do tej firmy pożyczkowej. Taka firma stoi też wtedy na przegranej pozycji, bo kasy nie odzyska.

Na dzień dzisiejszy jednak.. Totolotek nie wydał żadnego komunikatu. Nadal niewiadomo, czy dane faktycznie wyciekły, choć należy to zakładać i podjąć odpowiednie kroki, w tym zastrzeżenie swoich dokumentów
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
oczywiscie, ze czytam i bez problemu mozna wziac pozyczke w parabanku na niewazny dowod... sprawdzone empirycznie. Po prostu dziwi mnie to, ze przy tak malej probie wyludzen kredytow ludzie mysla, ze ich dane zostana uzyte do tego🤷‍♂️
 
K 137

Karion22

Użytkownik
Nie mam pojęcia do czego dane mogą zostać wykorzystane, co się z nimi dzieje, ale pewnie już tyle wycieków było, o których nie wiemy, że..
 
S 0

stev

Użytkownik
kr..wa zrobiłem głupotę i poślizg w zastrzeganiu peseli i w biku, przypominam, że ja nie miałem rejestracji dokończonej w totolotku a partnerka tak ale na stary nr dowodu.
Sytuacja jest taka, że u mnie w BIKu czysto natomiast na partnerkę były próby założenia karty kredytowej 21października w Citi i kredytu w paribas 8 października ale w paribasie podobne akcje miała już od początku roku tyle że o kartę kredytową. Tak że nie wiadomo kiedy i u kogo może coś wyciec.
Banki z raportu BIK obdzwonione, jest OK natomiast chwilówki mnie niepokoją.. cóż pozostaje żyć w nadziei że nic nie dali :(

ps
czy napisanie maila do totolotka z informacją, że w związku z wycieknięciem danych od nich i ich potem nieautoryzowanego wykożystania będę się domagał odszkodowania od nich ma jakikolwiek sens prawny?
 
Do góry Bottom