>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Totolotek - wyciek danych

pawelo2893 38,8K

pawelo2893

Użytkownik
Totolotek został shakowany miesiąc temu, sprawdzcie maile.
Chodzi o wszystkie dane z czasu przed 22.07.2019. Miałem niestety wątpliwą przyjemność współpracować z tym bukiem i właśnie wtedy przepinali systemy/serwery zmieniali stan prawny. Widocznie zlekceważyli swoje archiwa i na starych zabezpieczeniach dostali dość mocno. Wszystkie konta (w zasadzie ich dane) założone po tym czasie są "bezpieczne".
 
O 0

olekar

Użytkownik
Hej tak się składa, że miałem tam założone konto przed 2019.
1. Co polecacie zrobić? Zastrzec od razu dowód osobisty i wyrobić drugi? Kupić raporty bik i być na bieżąco?
2. Kolego powyżej, wyjaśnij z tą policją i sądami. Można się będzie domagać jakiegoś zadośćuczynienia?
 
B 1,7K

bulik9596

Użytkownik
Miałem u nich tak samo konto ,skasowałem bodajże w 2019lub 2018 .Tam na szczescie był inny dowód i nieaktualny juz email dlatego nie otrzymałem meja.
 
U 0

Usunięty użytkownik 172363

Gość
A jak konto zakładałem w 2020 i na początku tego roku zamykałem jakoś?
 
B 1,7K

bulik9596

Użytkownik
Nie mam pojecia dokładnie. Twierdzą że dotyczy to bazy sprzed jakoś połowy 2019, najlepiej do nich zadzwonić widziałem gdzieś nr tel w tej sprawie z wyciekiem do nich
 
J 316

jarekrk

Użytkownik
Kiurwa przeciez to nie jest jakis pieprzony fb tylko firma która ma wszystkie dane.
Teraz my mamy zmieniać dowody i męczyć sie z wszystkim bo jakiś idiota nie umiał wykonać swojej pracy?
 
J 13,5K

janok

Użytkownik
Nawet jak zastrzeżesz dowód i wyrobisz nowy to i tak mają wszystkie dane. Wszystkie, mam na myśli, że tożsamości przecież nie zmienisz, zmieni ci się "tylko" numer i seria dowodu. Dla przestępców jest to wystarczające by np. wyrobić fałszywy dowód i z nim latać po chwilówki. Nie chcę siać czarnych scenariuszy ale te kilkanaście tysięcy osób (może kilkadziesiąt) które miało tam konto jest teraz totalnie w dupie. Nawet przy zmianie dowodu. Nawet przy sytuacji gdy ktoś ma np. alerty BIK, warto je mieć, ale nie chronią w 100% bo tych gównianych firm chwilówkowych jest od groma i nie wszystkie korzystają z BIK. Już nawet nie wspominam o tym, że z pełnymi danymi mogą zrobić o wiele więcej niż "tylko" wziąć kredyt.
 
K 0

Kriskocanda

Użytkownik
Czy komuś z "zainteresowanych" udało się ustalić
1.jaka jednostka policji prowadzi sprawę
2. Jaka prokuratoria
3. Jaka jest sygnatura sprawy?
Napisałem email, dzwoniłem na numery podane ale i tu i tu nie mam żadnej odpowiedzi (telefon nikt nie odbiera)
 
starski 5,6K

starski

Użytkownik
" Chcielibyśmy podkreślić, że podjęliśmy przewidziane prawem kroki i powiadomiliśmy o tym zdarzeniu właściwe instytucje – w tym organy ścigania oraz Urząd Ochrony Danych Osobowych. "

skoro zgłosili ten wyciek to chyba można spać spokojnie? już prawie miesiąc więc ktoś musiał mieć jakieś dziwne alerty? jeśli faktycznie wyciekły te dane to totolotek powinien do końca życia płacić za alerty BIK.
 
BrooklynBouncee 3,7K

BrooklynBouncee

Użytkownik
Przeczytałem info dopiero teraz. Nie chcę się jeszcze tym denerwować, bo mam sporo stresu na co dzień. Co mogę na ten moment zrobić? W jaki sposób zamknąć konto w tym ścierwie najszybciej? Znajomość prawa jest u mnie na bardzo średnim poziomie. Przydał by się jakiś ogromny pozew zbiorowy by to kurestwo płaciło nam grube siano. Dajcie znać jak będziecie wiedzieć coś wiecej. Tylko razem możemy coś ugrać. Chociaż na solidarność w gronie ludzi grających u buka nie liczę, bo już wiele razy się zawiodłem.
 
J 13,5K

janok

Użytkownik
1. Można zastrzec dowód. I zalozyc alerty BIK ale nie kazda gowno firma z chwilowkami go uzywa...widzialem nawet dzis wielki baner "pozyczka bez bik"

2. Usunac konto mozna w jakiejs tam rubryce na stronie, nie pamieram juz ale przeczytaj faq i tam znajdziesz. To jest usuniecie typu calkowita dezaktywacja bez mozliwosci powrotu, wtedy jak bedziesz wpisywal maila to wyskoczy info ze nieznany, nie bedziesz mogl resetowac hasla, logowac sie itd.

3. Nawet jak to zrobisz to zgodnie z ustawa hazardowa moga przechowywac dane klientow do 5 lat.

Na meile nie odpisuja telefony tez gluche ale jak ktos chce cos ich zapytac to na czacie live na stronie odpisują

Gdzies czytalem ze za sam wyciek danych nie mozna ich pozwac ani nie nalezy sie takim osobom odszkodowanie itp. Dopiero jesli ktos popelni przestepstwo, lub wezmie kredyt na twoje dane, i jak udowodnisz ze oszust zrobil to przez ich błąd to wtedy ubiegasz sie o odszkodowanie.

Od czasow rebrandingu logo i strony zepsuli sie calkowicie, z miasta poznikaly tez ziemiaki, a teraz to. Niech giną i nigdy nie wracają ale obawiam sie ze beda sobie funkcjonowac jakby nic sie nie stalo
 
P 0

pavlinho

Gość
Nawet jak zastrzeżesz dowód i wyrobisz nowy to i tak mają wszystkie dane. Wszystkie, mam na myśli, że tożsamości przecież nie zmienisz, zmieni ci się "tylko" numer i seria dowodu. Dla przestępców jest to wystarczające by np. wyrobić fałszywy dowód i z nim latać po chwilówki. Nie chcę siać czarnych scenariuszy ale te kilkanaście tysięcy osób (może kilkadziesiąt) które miało tam konto jest teraz totalnie w dupie. Nawet przy zmianie dowodu. Nawet przy sytuacji gdy ktoś ma np. alerty BIK, warto je mieć, ale nie chronią w 100% bo tych gównianych firm chwilówkowych jest od groma i nie wszystkie korzystają z BIK. Już nawet nie wspominam o tym, że z pełnymi danymi mogą zrobić o wiele więcej niż "tylko" wziąć kredyt.
Nie twierdzę, że nie masz racji ale też nie ma co popadać ze skrajności w skrajność. To nie pierwszy taki wyciek a podejrzewam, że tylko dzięki RODO się o nim dowiedziałeś. Zresztą totolotek sam nie ma pewności, czy wyciek był. Z drugiej strony sam BIK po tej akcji ma taki zysk, że głowa mała no ale ja nie o tym.
Alerty BIK mam od kilku lat, na przestrzeni miesiąca (bo wyciek był miesiąc temu) nie dostałem żadnego alertu poza tym co brałem lub sprawdzałem w BIK sam.
Oczywiście pewnie sam wymienię dowód na nowy dla świętego spokoju. Polecam także bezpieczny pesel oraz założyć konto w e-sądzie.
Uważam również, że w obecnej dobie cyfryzacji, warto wszędzie sobie pozmieniać hasła a szczególnie te, które było używane w tym śmieciobuku oraz używać dwuetapowej weryfikacji.
Uważam również, a przestępcą nie jestem, że wyrobienie dokumentu tożsamości w urzędzie nie jest takie proste ponieważ wszystkie twoje poprzednie dowody wraz ze zdjęciami są w historii i każdy urzędnik by się skapnął, że twarz przestępcy nie zgadza się z twarzą która siedzi przed nim na krześle - chyba, że znaleźliby zajebistego sobowtóra.
Z tego co mi się wydaje, do wzięcia czegokolwiek wymagany jest osobisty podpis - a tego na moim dowodzie osobistym nie ma (kiedyś chyba było).
Sam mam mieszane odczucia jeśli chodzi o całą tą sprawę.
A i przypomniało mi się jeszcze, że w banku można sprawdzić za jakieś 50 zł, ile masz rachunków bankowych na swoje dane/pesel.
A żeby wziąć cokolwiek, potrzebny jest z tego co mi się wydaje przelew weryfikacyjny.
 
Do góry Bottom