>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Tauron Liga 2022/23 - Typy z analizą, dyskusja, komentarze

sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Chemik Police - Developres Rzeszów
17:30
Zwycięzca: Rzeszów 3.00 LVBET

Będzie 4 set? Tak 1.45 STS
Będzie 5 set? Tak 3.25 STS
DW: 2:3 6.50 STS

Nie jest to mecz Tauron Ligi, a superpuchar Polski. Od razu przypominam, że jestem kibicem Rzeszowianek więc mogę nie być do końca obiektywny ale stawiam dziś na wygraną Rysic. O spotkaniach tych dwóch drużyn pisałem na forum nie raz. Zawsze są to świetne, zacięte widowiska, które praktycznie nigdy nie kończą się w trzech setach. Mamy początek sezonu, formy drużyn nie są jeszcze ustabilizowane ale w moim odczuciu Rzeszów wszedł w rozgrywki lepiej. Wenerska mimo, że późno dołączyła do zespołu zaczyna się zgrywać już z nową strzelbą Rzeszowa - Gabrielą Orvosovą (MVP w ostatnim meczu). Do tego w tym roku fajnie prezentuje się zmienniczka Ann Kalandadze, która dysponuje atomowym serwisem i w zasadzie można powiedzieć, że to ona odwróciła mecz z Bydgoszczą w PP właśnie swoją zagrywką i mocnymi kończącymi piłkami w ataku. Mam nadzieję, że jeżeli któraś z dziewczyn zacznie zawodzić to Antiga będzie reagował szybciej niż nas do tego przyzwyczaił. Po drugiej stronie też mamy dziewczyny, które potrafią zaskoczyć mocną zagrywką (chociażby Brakocevic) ale w Rzeszowie jest komu przyjmować. Szczygłowska w świetniej formie (po dwóch kolejkach dwa razy w pierwszej szóstce ligi). Dodatkowo za typem przemawia ostatni mecz Chemika z Wrocławiem, który w całości oglądałem. Niewiele brakowało, a mielibyśmy niespodziankę i pierwszą porażkę na własnym parkiecie. Niestety Volley Wrocław poległ w tie breaku (15:12) ale gra Policzanek w tym meczu kompletnie nie przekonywała. Teraz mają na przeciw siebie zespół o parę półek wyżej niż Wrocław. Cztery ostatnie bezpośrednie spotkania kończyły się zwycięstwami Chemika. Czas na rewanż i uważam, że to Rzeszów zgarnie dziś pierwszy tytuł w tym sezonie.

Jak zawsze przypominam: to jest siatkówka, do tego KOBIECA, tutaj się dzieją cuda (także ostrożnie ze stawkami) ale to właśnie dla mnie jest w tym najpiękniejsze i dlatego lubię typować tę dyscyplinę i jak typ wchodzi to sprawia mi to dużo większą przyjemność niż wytypowanie poprawnego wyniku np. w piłce nożnej
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1971
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
MKS Kalisz - ŁKS Łódź
20:30
Powyżej 3.5 seta 2.07 Betclic
Kalisz (+17.5) 1.90 Superbet
Kalisz (+15.5) 2.25 Superbet

Od razu mówię, że nie oglądałem żadnego spotkania Kalisza bo Polsat Sport ma w dupie żeńską siatkówkę chyba, że grają Police albo Łódź natomiast wiem, że mają one kadrę, która zacznie osiągać w tym sezonie przyzwoite wyniki. Energa MKS jak na razie ma za sobą dwa zacięte 5-setowe pojedynki (wygrana z Bostik i przegrana z beniaminkiem z Tarnowa) ale mamy początek sezonu więc nie możemy mówić o zmęczeniu. Przeglądałem trochę statystyki i media społecznościowe po ich ostatnim spotkaniu, które prawie wyciągnęły z 2:0 i problem był głównie z atakiem i brakiem kończących piłek. Liczę na to, że trener Marcin Widera od ostatniego spotkania skupił się na tym elemencie gry, poszukał nowych rozwiązań i dziś, mimo, że przeciwnik z górnej półki to ta gra w ofensywie zacznie wyglądać lepiej. Rozgrywającą mają jedną z najlepszych w lidze, kwestia żeby w końcu zaczęły to wykorzystywać. Oprócz Grabki mamy Lemańczyk, Efimienko, Fedorek, Rasińską czy Drużkowską. Są to nazwiska, które potrafią grać w siatkówkę i kwestią czasu jest kiedy ta gra zacznie się zazębiać i wyniki przyjdą. O ŁKSie nie będę się rozpisywał, kolejny rok z rzędu jest to pretendent do medalu. Początek sezonu wymarzony ale na pewno nie będzie tak, że cały czas będą wygrywać do zera. W końcu i one zaczną tracić sety i przegrają jakiś mecz. Nie wiem czy to będzie dzisiaj (kurs na zwycięstwo Kalisza w Superbet 7.00) ale moim zdaniem siatkarki Energii MKS są tymi, które mogą się im w jakimś stopniu postawić i urwać seta czy punkty.
 
Ostatnia edycja:
koma97 25,8K

koma97

Użytkownik
MKS Kalisz - ŁKS Łódź
20:30
Powyżej 3.5 seta 2.07 Betclic
Kalisz (+17.5) 1.90 Superbet
Kalisz (+15.5) 2.25 Superbet

Od razu mówię, że nie oglądałem żadnego spotkania Kalisza bo Polsat Sport ma w dupie żeńską siatkówkę chyba, że grają Police albo Łódź natomiast wiem, że mają one kadrę, która zacznie osiągać w tym sezonie przyzwoite wyniki. Energa MKS jak na razie ma za sobą dwa zacięte 5-setowe pojedynki (wygrana z Bostik i przegrana z beniaminkiem z Tarnowa) ale mamy początek sezonu więc nie możemy mówić o zmęczeniu. Przeglądałem trochę statystyki i media społecznościowe po ich ostatnim spotkaniu, które prawie wyciągnęły z 2:0 i problem był głównie z atakiem i brakiem kończących piłek. Liczę na to, że trener Marcin Widera od ostatniego spotkania skupił się na tym elemencie gry, poszukał nowych rozwiązań i dziś, mimo, że przeciwnik z górnej półki to ta gra w ofensywie zacznie wyglądać lepiej. Rozgrywającą mają jedną z najlepszych w lidze, kwestia żeby w końcu zaczęły to wykorzystywać. Oprócz Grabki mamy Lemańczyk, Efimienko, Fedorek, Rasińską czy Drużkowską. Są to nazwiska, które potrafią grać w siatkówkę i kwestią czasu jest kiedy ta gra zacznie się zazębiać i wyniki przyjdą. O ŁKSie nie będę się rozpisywał, kolejny rok z rzędu jest to pretendent do medalu. Początek sezonu wymarzony ale na pewno nie będzie tak, że cały czas będą wygrywać do zera. W końcu i one zaczną tracić sety i przegrają jakiś mecz. Nie wiem czy to będzie dzisiaj (kurs na zwycięstwo Kalisza w Superbet 7.00) ale moim zdaniem siatkarki Energii MKS są tymi, które mogą się im w jakimś stopniu postawić i urwać seta czy punkty.
Również idę w tą sama stronę co kolega wyżej, dodatkowo w drugim meczu też stawiam na Over 3.5 seta. Legionowo nie jest tak slabe aby nie mogło ugrać dzisiaj seta z budowlanymi

Budowlani - Legionowo over 3,5 seta @2,53 Fortuna
 
M 68,5K

mazinho87

Użytkownik
Budowlani Łódź - Legionovia Legionowo 11.11 godz. 19 handicap (0-19.5 ) 2 1.80 (sts)

Po emocjach EuroCupu w koszu czas na rodzime rozgrywki siatkówki.
Mierzą się w tym meczy dwie najsłąbsze ekipy po dwóch rozegranych meczach. Legionovia dysponuje dośc młodym składem i początek sezonu nie jest jakąś niespodzianką o tyle gra łodzianek jest zdecydowanie poniżej oczekiwań. Wystarczy zobaczyć na ich gładką porażkę z Radomką ---> https://www.flashscore.pl/mecz/xGbz5l8d/#/szczegoly-meczu/szczegoly-meczu

Faworytem i to zdecydowanym tego meczu są łodzianki ale patrzac na formę, to nie wydaje mi się, żeby zrobiły to w jakiś bardzo zdecydowany sposób. Legionovia w niedawnym meczu ligowym z mocniejszą ekipą od Budowlanych - ŁKSem potrafiła dwa sety grac w kontakcie - https://www.flashscore.pl/mecz/rRlYAnFh/#/szczegoly-meczu/szczegoly-meczu

Typ wydaje mi się za bardzo prawdopodobny i fajnie nadający się do jakiegoś dubla z drugim nieco niższym typem w okolicach 1.30-1.40.

Powodzenia!
 
M 6,1K

makalele007

Użytkownik
poziom tej ligi to totalne dno
Post automatycznie złączony:

jak takie gównooo jak legionowa moze grac w pierwszej lidze nie wiem czy dziewczyny z liceum z byle jakiej szkoły co graja wiecej pkt nie ugrały
 
Ostatnia edycja:
O 4,4K

oth

Użytkownik
Co tego co widać to większość tutaj nie ma zielonego pojęcia o tej lidze, bo totalnie wszystko na odwrót. MKS Kalisz to jest największy wstyd od lat w tej lidze.
 
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Co tego co widać to większość tutaj nie ma zielonego pojęcia o tej lidze, bo totalnie wszystko na odwrót. MKS Kalisz to jest największy wstyd od lat w tej lidze.
Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Takich jak Ty, którzy mają coś do powiedzenia dopiero jak się wynik wyklaruje lubię najbardziej ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +294
O 4,4K

oth

Użytkownik
Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Takich jak Ty, którzy mają coś do powiedzenia dopiero jak się wynik wyklaruje lubię najbardziej ;)
Nie chodzi o krytykowanie kogokolwiek, bo wczoraj dopiero pierwszy mecz ligi obejrzałem, ale to co Kalisz tam grał i co mówili w studiu oznaczało, że Kalisz gra strasznie słabo, a Wy tu analizy z fusów do danego meczu. Już nawet nie wspomnę, że Legionovia to podobno zbankrutowała i gra samymi młodymi. Jeżeli dajecie typu na czuja/pałe to jest to zdecydowanie bez sensu. Pozdro.
 
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Ja też oglądałem mecz i jakoś w pierwszym secie przy stanie 23:22 dla Kalisza po tym jak wyciągnęły pięciopunktową stratę nie słyszałem komentarzy jaki to słaby zespół. W drugim secie siadły, trudno, można gdybać co by było gdyby wygrały pierwszego ale takie ocenianie po meczu (czy w momencie jak któremuś klubowi już mocno nie idzie) jest słabe. Co do Legionovii, ja się nie wypowiadałem bo faktycznie zespół ten jest całkowicie przebudowany i nie ma nic wspólnego z tym z zeszłego sezonu ale skoro także posiadałeś taką wiedzę o tym klubie to trzeba było się wypowiedzieć przed meczem i przestrzec przed graniem na nich, a nie po. Po fakcie to każdy mądry.
 
O 4,4K

oth

Użytkownik
Ja też oglądałem mecz i jakoś w pierwszym secie przy stanie 23:22 dla Kalisza po tym jak wyciągnęły pięciopunktową stratę nie słyszałem komentarzy jaki to słaby zespół. W drugim secie siadły, trudno, można gdybać co by było gdyby wygrały pierwszego ale takie ocenianie po meczu (czy w momencie jak któremuś klubowi już mocno nie idzie) jest słabe. Co do Legionovii, ja się nie wypowiadałem bo faktycznie zespół ten jest całkowicie przebudowany i nie ma nic wspólnego z tym z zeszłego sezonu ale skoro także posiadałeś taką wiedzę o tym klubie to trzeba było się wypowiedzieć przed meczem i przestrzec przed graniem na nich, a nie po. Po fakcie to każdy mądry.
Czytam forum, ale jak nie mam wiedzy to się nie wypowiadam. Wczoraj dopiero pierwszy mecz obejrzałem i dopiero zainteresowałem się tą liga. No tak w pierwszym secie poszła seria i w sumie tyle na cały mecz. Według mnie nikt z Kalisza się nie wyróżniał poza niezłą Lemanczyk i dobrze atakująca Drużkowską, reszta.
 
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
OnlyBio Pałac Bydgoszcz - MOYA Radomka Radom

20:30
Bydgoszcz +4.5 2.03 Betclic
Bydgoszcz 2.50 Superbet


Jak wspomniał kolega wyżej ja się nie znam więc nie polecam grać tego typu, ale osobiście idę dziś w stronę Bydgoszczy. W prawdzie dwa ostatnie mecze mają przegrane ale grały z Developresem. Na meczu pucharowym w Rzeszowie miałem przyjemność być i gra bydgoszczanek momentami mogła imponować. Zwłaszcza Monika Gałkowska, która bardzo dobrze prezentowała się w ataku. Mimo, że wynik na to nie wskazuje był to bardzo zacięty mecz i niewiele brakowało, a doszłoby do decydującej partii i kto wie… być może do sporej niespodzianki w PP. Jak wyglądał mecz ligowy w Bydgoszczy tego nie wiem bo oczywiście nie było transmisji ale mimo wygranej rzeszowianek do zera (23:25, 19:25, 27:29) po wyniku widać, że przynajmniej w pierwszym i trzecim secie Pałac nawiązywał walkę i cały czas był w kontakcie. Jeżeli chodzi o Radom to mają one na koncie wyjazdowe zwycięstwo z Budowlanymi, które na początku sezonu prezentują się mocno poniżej oczekiwań oraz domową porażkę z Uni Opole. Ten drugi mecz, w którym Radom był faworytem akurat oglądałem. Pierwszy set wyglądał przyzwoicie i… w zasadzie na tym dobra gra się skończyła. Zespół z Opola odniósł zasłużone zwycięstwo. Trzeba pamiętać, że Radomka jest na razie mocno osłabiona. Nieobecna jest liderka i kapitan zespołu Natalia Murek, która przeszła operację usunięcia wyrostka robaczkowego oraz Magda Damaske (kontuzja pleców). Jak dotąd nie znalazłem informacji o ewentualnym powrocie do drużyny w/w więc zakładam, że i w dzisiejszym meczu ich zabraknie. Biorąc pod uwagę powyższe jak i formę obydwu drużyn próbuję pograć w stronę dzisiejszych gospodyń.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1680
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
ŁKS Łódź - Developres Rzeszów

Rzeszów 2.25

Skoro STS już zdecydował się wystawić kursy na piątkowy mecz i jeszcze do tego daje 2.25 na Deve to ja to gram. Nie wiem jak będą wyglądać kursy na sety bo jeszcze ich nie ma ale mecz na pewno nie zakończy się po trzech partiach. Obie drużyny jak na razie idą łeb w łeb w ligowej tabeli, wszystkie zwycięstwa do zera, natomiast dla mnie to Rzeszów jest faworytem i ja nie widzę powodów żeby faworyzować w tym meczu zespół z Łodzi. Być może bukmacher uznał, że atut własnej hali jest tutaj kluczowy. Dla mnie nie. Rzeszowianki wyrwały już jeden puchar w tym sezonie wygrając na drugim końcu Polski z Chemikiem w hali, w której w/w rozgrywa swoje domowe mecze. Potrafiły odwrócić wynik z 0:2, Antiga w tym sezonie w końcu zaczął szybko reagować i przeprowadzać dobre zmiany, większość zawodniczek jest w formie i stawiam, że to Deve będzie liderem Tauron Ligi po szóstej kolejce. Wczoraj niewiele brakowało, a Wrocław urwałby łodziankom seta, prowadziły przez całą pierwszą partię, miały nawet piłkę setową, której niestety nie wykorzystały i potem z drużyny już zeszło powietrze. Gdyby Volley wykorzystał sytuację z pierwszego seta ŁKS spadłby już na drugie miejsce w tabeli, a kto wie jak potoczyłyby się pozostałe partie... Z Rzeszowem tak łatwo nie będzie.
 
Ostatnia edycja:
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Legionovia Legionowo - Volley Wrocław

20:30
Powyżej 3.5 seta
1.75 betclic

Liczę dzisiaj na przełamanie zespołu z Legionowa i ugranie pierwszego seta przed własną publicznością. Z kim, jak nie z drugą najsłabszą drużyną w lidze? Statystyki jak na razie tragiczne (0:15) jednak uważam, że determinacji i chęci do walki na pewno nie zabraknie. Siatkarki trenera Kowala na pewno są podbudowane ostatnim zaskakującym „sukcesem” w Challange Cup gdzie po przegranej w Grecji z zespołem ASP Thetis zdołały odwrócić na własnym parkiecie losy rywalizacji wygrywając niespodziewanie 3:0, doprowadzając do remisu i do złotego seta, który również wygrały i awansowały do 1/16. W końcu muszą ugrać seta, udało im się to zrobić w PP właśnie z Wrocławiem, myślę, że uda się i dzisiaj.

PS. Ja lubię szukać niespodzianek i stawiać duże kursy więc osobiście pograłem również wygraną Legionovii po 5.00 w Superbet ale tego już nie polecam 😁
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +354
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Uni Opole - Pałac Bydgoszcz

20:30

Powyżej 3.5 seta 1.47
Liczba punktów 176.5+ 1.75
Liczba punktów 180.5+ 2.00
Powyżej 4.5 seta 3.10

STS

Uni Opole sprawiło ostatnio niespodziankę pokonując u siebie za 3 punkty Chemik Police co może przed dzisiejszym spotkaniem napawać optymizmem, jednak mecz meczowi nierówny, zwłaszcza gdy grają kobiety. Bydgoszcz miała ciężki start sezonu. Na „dzień dobry” dostali zarówno w Pucharze Polski jak i w pierwszej kolejce zespół z Rzeszowa. Pisałem o tych spotkaniach, mimo, że oba były przegrane to zespół trenera Zawieracza prezentował się całkiem przyzwoicie. Dostali też baty od lidera tabeli ŁKSu natomiast pokonały pewnie Legionovię oraz Radomkę Radom, która była faworytem bukmacherów w tamtym spotkaniu. Bukmacherzy faworyzują zespół z Opola wystawiając na ich zwycięstwo kursy 1.55 - 1.70. Przypuszczam, że to ze względu na atut własnej hali i przede wszystkim na ostatnie zwycięstwo z mistrzem Polski. Ja tutaj nie widzę wyraźnego faworyta. Moim zdaniem Pałac Bydgoszcz prezentuje się na początku tego sezonu solidnie i na pewno podejmie walkę w tym spotkaniu. Spodziewam się długiego i zaciętego pojedynku, być może nawet rozstrzygnięcia w piątej partii.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +202
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Gram dzisiaj takie ako:

Bielsko-Biała - Radom
Będzie 5 set? Tak 3.10
Bydgoszcz - Łódź
Będzie 5 set? Tak 3.10

AKO: 9.61

Niestety na razie bez analizy bo nie mam czasu. Może potem dopiszę coś.
 
Ostatnia edycja:
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Legionowo - Radom

19:00 niedziela 08.01.2023
Poniżej 3.5 seta
1.62 Fortuna

Kryzysu legionowskiej siatkówki ciąg dalszy. Wczoraj wypłynęła informacja, że z gry w Legionovii zrezygnowała kapitan zespołu, przyjmująca Aleksandra Dudek oraz doświadczona środkowa Neira Ortiz, która dołączyła do nich niecałe 2 miesiące temu. Niestety były to dwie najlepsze zawodniczki w klubie, który w tym sezonie nie wygrał ani jednego spotkania w lidze. W tej chwili nie ma tam już praktycznie żadnej zawodniczki nadającej się do gry na poziomie Tauron Ligi. Radomka w prawdzie w tym sezonie jest słabiutka, po 9 kolejkach uzbierane tylko 7 punktów ale umówmy się, tam grają jednak profesjonalne zawodniczki i nie wyobrażam sobie żeby były one w stanie stracić seta z tak rozbitym składem Legionovii, którą reprezentują w tej chwili już tylko młode i niedoświadczone siatkarki. Jeżeli nie dojdzie do żadnego wzmocnienia w Legionowie (a na to się nie zapowiada) to będę zdziwiony jeśli one będą w stanie ugrać z kimkolwiek seta w pozostałej części sezonu. Smutny upadek klubu, który w poprzednim sezonie walczył o czołowe miejsca w stawce z szansami na medal.
 
Ostatnia edycja:
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Police - Łódź

14:45

Będzie 4 set? Tak
1.45 STS

Powyżej 180.5 pkt
1.98 Fortuna

Nie mam jakoś dzisiaj weny na pisanie ale coś tam naskrobię. Spotkanie dwóch z trzech najmocniejszych zespołów w stawce. ŁKS jeszcze bez porażki w lidze i mam przeczucie, że dzisiaj może się to zmienić ale na pewno będzie to zacięty mecz, który moim zdaniem nie zakończy się w trzech partiach. Dorzuciłem jeszcze zakład na punkty bo uważam, że kurs wart jest zagrania. Zastanawiałem się dodatkowo nad zakładem na pięć setów. Rozum podpowiada, że mecz powinien się rozstrzygnąć w tiebreaku ale mam jakieś wewnętrzne przeczucie, że Chemik wygra to 3:1 (może dlatego, że w głębi duszy liczę po prostu na przegraną Łodzi i objęcie lidera przez Rzeszów). Ostatecznie odpuściłem zakład na 5 setów i mam zamiar po prostu cieszyć się meczem przed TV.

Kursy na Legionovię z Radomiem zamknięte od wczoraj lub przedwczoraj. Można jeszcze postawić na zwycięstwo ale chyba żaden buk nie daje możliwości obstawienia dokładnego wyniku czy liczby setów, także kto zdążył pograć mój typ to życzę powodzenia i mam nadzieję, że się nie pomyliłem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +194
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Developres Rzeszów - Chemik Police

17:30 sobota 14.01

1 1.95 STS

Idę w stronę Rysic, które moim zdaniem w tym roku zostaną mistrzyniami. Chemik mimo trzeciego miejsca jest pod formą, przegrana w Turcji była do przewidzenia natomiast porażka u siebie z ŁKSem 1:3 to jednak zaskoczenie. W sobotę w Rzeszowie na pewno publiczność dopisze, a jak wiele to znaczy mogliśmy się przekonać w ostatnim meczu LM gdzie udało się wyrwać seta najlepszemu klubowi świata i przynajmniej przez jakiś czas nawiązać z nimi walkę. Prawdopodobnie znowu czeka nas widowisko, które nie zakończy się w trzech partiach ale liczę, że to Rzeszowianki wyjdą zwycięsko z tego pojedynku i nie pozwolą odskoczyć ŁKSowi, który radzi sobie na razie nadspodziewanie dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +194
Do góry Bottom