>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

  • Pierwszy taki konkurs na Forum, zapraszamy na
    Grand Prix Węgier 2024 [21.07.2024 - 15:00] w puli nagród 150 zł od forBET + punkty reputacji!
    Nie masz konta w forBET? Nic straconego założysz je w kilka minut TUTAJ!

taśmy piłkarskie:)

juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Spartak - Terek @ 1 (1,44) ⛔ 0:0
Tomsk - Zenit @ 2 (1,36) ✅ 0:3
Kazan - Anży @ 1 (1,44) ✅ 5:1
Navodari - Pandurii @ 2 (2,25) ✅ 0:4
Gaz Metan - Petrolul @ 2 (1,95) ⛔ 1:0
Lausanne - Basel @ 2 (1,44) ✅ 1:2
Thun - Grasshoppers @ 2 (2,60) ⛔ 1:1
St. Gallen - Aarau @ 1 (1,57) ✅ 1:0

AKO: 72,77
stawka: 30zł
EWK: 2183zł
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Nordsjaelland - Brondby @ DNB 2 (1,83) :-| 1:1
Norwich - Chelsea @ 2 (1,62) ✅ 1:3
Tottenham - West Ham @ 1 (1,40) ⛔ 0:3
WBA - Arsenal @ 2 (1,75) ⛔ 1:1
Sevilla - Almeria @ 1 (1,50) ✅ 2:1
Widzew - Lechia @ DNB 2 (1,67) ⛔ 4:1
GKS Tychy - GKS Bełchatów @ DNB 2 (1,35) ✅ 1:3
Udinese - Cagliari @ 1 (1,83) ✅ 2:0
Sampdoria - Torino @ DNB 2 (2,20) :-| 2:2

AKO: 98,89
stawka: 20zł
EWK: 1978zł
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
6z10
A
Spartak - Terek @ 1 (1,44) ⛔
Tomsk - Zenit @ 2 (1,36) ✅
Kazan - Anży @ 1 (1,44) ✅

B
Navodari - Pandurii @ DNB 2 (1,67) ✅
Gaz Metan - Petrolul @ DNB 2 (1,40) ⛔

C
Lausanne - Basel @ 2 (1,44) ✅
Thun - Grasshoppers @ DNB 2 (1,80) :-|
St. Gallen - Aarau @ 1 (1,57) ✅

D
Strommen - Ranheim @ DNB 2 (1,80) ⛔
V. Haugesund - Ull/Kisa @ DNB 1 (1,57) ⛔

E
Vitesse - Feyenoord @ BTS-TAK (1,50) ✅
Groningen - AZ @ DNB 2 (1,83) ⛔

F
Nordsjaelland - Brondby @ DNB 2 (1,83) :-|
Tottenham - West Ham @ 1 (1,40) ⛔

G
Norwich - Chelsea @ 2 (1,62) ✅
WBA - Arsenal @ 2 (1,75) ⛔

H
Montpellier - Lyon @ BTS-TAK (1,83) ✅
Sevilla - Almeria @ 1 (1,50) ✅

I
Widzew - Lechia @ DNB 2 (1,67) ⛔
GKS Tychy - GKS Bełchatów @ DNB 2 (1,35) ✅

J
Udinese - Cagliari @ DNB 1 (1,33) ✅
Sampdoria - Torino @ DNB 2 (2,20) :-|

stawka: 210zł (210 kombinacji/1zł za każdą)
EWK (min.): 347zł
EWK (max.): 136743zł :grin:
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Lausanne - Basel @ 2 (1,44) ✅
Thun - Grasshoppers @ DNB 2 (1,80) :-|
St. Gallen - Aarau @ 1 (1,57)✅
Sevilla - Almeria @ 1 (1,50) ✅
Widzew - Lechia @ DNB 2 (1,67) ⛔
GKS Tychy - GKS Bełchatów @ DNB 2 (1,35) ✅
AKO: 13,76
stawka: 50zł
EWK: 688zł

Spartak - Terek @ 1 (1,44) ⛔
Tomsk - Zenit @ 2 (1,36) ✅
Kazan - Anży @ 1 (1,44) ✅
Tottenham - West Ham @ 1 (1,40) ⛔
Norwich - Chelsea @ 2 (1,62) ✅
WBA - Arsenal @ 2 (1,75) ⛔
AKO: 11,12
stawka: 50zł
EWK: 556zł
edit: Generalnie Widzew położył mi wczoraj tyle kuponów, że szok.
A efekt &quot;nowej miotły&quot; to jednak fenomenalne zjawisko. Wszystko jest w głowach.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
The Final Countdown:p
Nie wiem jak Wy, ale ja już żyję piątkowymi meczami w eliminacjach do MUNDIALU ????
Wiadomo, że w kadrze piłkarze grają głównie z pobudek patriotycznych ???? , ale warto wiedzieć kto ma jeszcze choćby hipotetyczne szanse na awans. Będzie to zapewne w niektórych spotkaniach wpływało na wybory dokonywane przez selekcjonerów, priorytety sztabów, motywację piłkarzy itp.
Wiadomo, że do Brazylii z naszej strefy bezpośrednio po fazie grupowej akces uzyskają wszyscy zwycięzcy grup (9 drużyn), a dodatkowo &quot;czwórka&quot; wyłoniona drogą baraży. Owe baraże to dwumecze pomiędzy drużynami, które uplasują się na drugich miejscach w swoich grupach. Ale nie wszystkich...
Grup jest dziewięć, a miejsc osiem. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że nieparzysta liczba federacji powoduje &quot;zamieszanie&quot;.
Drużyny z grupy I nie mają tylu możliwości na zdobycie punktów co pozostali uczestnicy (w tej grupie jest 5 drużyn, w pozostałych - po 6) tak więc dla zrównania szans wszystkim zespołom walczącym w korespondencyjnym pojedynku o baraże nie uwzględnia się wyników uzyskanych przeciwko szóstej drużynie w grupie. Trochę to &quot;zakręcone&quot;, ale większości z Was i tak tego tłumaczyć nie trzeba ????

Spośród 53 reprezentacji startujących w naszej strefie (UEFA) spora cześć gra już tylko o prestiż (i punkty rankingu oczywiście). Są to:
  • zwycięzcy grup B i D (Włochy i Holandia)
    oraz
  • drużyny nie mające nawet matematycznych szans nawet na drugie miejsce w swojej grupie:

- Serbia, Szkocja, Macedonia, Walia (grupa A)
- Malta (B)
- Kazachstan, Wyspy Owcze (C)
- Estonia, Andora (D)
- Cypr (E)
- Irlandia Północna, Luksemburg, Azerbejdżan (F)
- Słowacja, Litwa, Łotwa, Liechtenstein (G)
- Mołdawia, San Marino (H)
- Finlandia, Gruzja, Białoruś (I)
Jak widać, jest to całkiem liczne grono bo niemal połowa uczestników (24)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
The Final Countdown:p cd.
Warto dodać, że o kolejności w grupach decydują kolejno:
  1. punkty
  2. bilans bramkowy
  3. liczba strzelonych goli
  4. bilans pojedynków bezpośrednich

Jak wygląda sytuacja w poszczególnych grupach (tylko grający o stawkę)? Służę pomocą ????
A
1. Belgia 22 pkt./ 15 strzelonych - 2 stracone/ następne mecze: z Chorwacją (wyjazd/A), z Walią (dom/H)
-----------------------------------------------------------
2. Chorwacja 17 pkt./11-5/z Belgią (H), ze Szkocją (A)
B
1. Włochy
-----------------------------------------------------------
2. Bułgaria 13pkt./13-6/z Armenią (A), z Czechami (H)
-----------------------------------------------------------
3. Dania 12 pkt./9-10/z Włochami (H), z Maltą (H)
4. Czechy 9 pkt./8-8/z Maltą (A), z Bułgarią (A)
5. Armenia 9 pkt./8-10/z Bułgarią (H), z Włochami (A)
C
1. Niemcy 22 pkt./28-7/z Irlandią (H), ze Szwecją (A)
----------------------------------------------------------------
2. Szwecja 17 pkt./14-8/z Austrią (H), z Niemcami (H)
----------------------------------------------------------------
3. Austria 14 pkt./16-8/ze Szwecją (A), z Wyspami Owczymi (A)
4. Irlandia 11 pkt./13-13/z Niemcami (A), z Kazachstanem (H)
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
D
1. Holandia
--------------------------------------------------------
2. Węgry 14 pkt./18-12/z Holandią (A), z Andorą (H)
--------------------------------------------------------
3. Turcja 13 pkt./14-7/z Estonią (A), z Holandią (H)
4. Rumunia 13 PKT./13-12/z Andorą (A), z Estonią (H)
E
1. Szwajcaria 18 pkt./14-5/z Albanią (A), ze Słowenią (H)
----------------------------------------------------------------
2. Islandia 13 pkt./14-14/z Cyprem (H), z Norwegią (A)
----------------------------------------------------------------
3. Słowenia 12 pkt./11-10/z Norwegią (H), ze Szwajcarią (A)
4. Norwegia 11 pkt./9-9/ze Słowenią (A), z Islandią (H)
5. Albania 10 pkt./8-9/ze Szwajcarią (H), z Cyprem (A)
F
1. Rosja 18 pkt./15-4/z Luksemburgiem (A), z Azerbejdżanem (A)
----------------------------------------------------------------------
2. Portugalia 17 pkt./16-8/z Izraelem (H), z Luksemburgiem (H)
----------------------------------------------------------------------
3. Izrael 12 pkt./17-12/z Portugalią (A), z Irlandią Płn. (H)
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
G
1. Bośnia i Hercegowina 19 pkt./25-5/z Liechtensteinem (H), z Litwą (A)
-----------------------------------------------------------
2. Grecja 19 pkt./9-4/ze Słowacją (H), z Liechtensteinem (A)
H
1. Anglia 16 pkt./25-3/z Czarnogórą (H), z Polską (H)
--------------------------------------------------------------
2. Ukraina 15 pkt./19-4/z Polską (H), z San Marino (A)
--------------------------------------------------------------
3. Czarnogóra 15 pkt./15-8/z Anglią (A), z Mołdawią (H)
4. Polska 13 pkt./18-9/z Ukrainą (A), z Anglią (A)
I
1. Hiszpania 14 pkt./10-2/z Białorusią (H), z Gruzją (H)
-------------------------------------------------------------
2. Francja 14 pkt./12-6/z Finlandią (A)

I to by było na tyle ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Adnotacja do sytuacji w grupach
A
Liczą się tylko Belgia i Chorwacja, które właśnie jutro zagrają ze sobą. Belgom wystarczy remis, a przy ewentualnej porażce mają w odwodzie jeszcze mecz u siebie z Walią.
Chorwaci muszą wygrać zarówno z Belgami jak i w Szkocji, a i tak będą zmuszeni oglądać się na to co stanie się w ostatniej kolejce w Brukseli.
B
Włosi wygrali już tę grupę i ich postawa w dwóch pozostałych meczach może być decydująca.
Cztery drużyny walczą o miejsce w barażach. Mnóstwo możliwych rozwiązań.
Wicelider tej grupy jest na tę chwilę najsłabszym spośród dziewięciu, co może oznaczać, że nikt z owej &quot;czwórki&quot; nie da sobie szans na baraże.
C
Jeśli nie dojdzie do apokalipsy ???? to Niemcom wystarczy 1 punkt do bezpośredniego awansu.
Dużo zależeć będzie od meczu Szwecja - Austria
Irlandia musi liczyć na cud, a w zasadzie kilka cudów z rzędu.
D
Holandia - awans
O dziwo najlepszy układ meczów i wg mnie największe szanse na baraże spośród 3 pozostałych ekip ma czwarta obecnie Rumunia.
E
Szwajcarzy jedną nogą w MUNDIALU. W praktyce 1 punkt da im awans.
3 pozostałe drużyny z równymi szansami na drugie miejsce.
F
Rosja ma wszystko w swoich rękach. Dwa zwycięstwa w dwóch hipotetycznie łatwych wyjazdach załatwią sprawę
Kluczem będzie piątkowy mecz Portugalii z Izraelem. Gospodarze muszą wygrać jeśli chcą zagrozić Rosji, goście potrzebują trzech punktów, aby marzyc o barażach.
G
Dwie drużyny w stawce. Języczkiem uwagi może być niespodziewanie (ale nie musi) Luksemburg, który zagra z oboma pretendentami - Bośnią i Grecją. Ci pierwsi mają w porównaniu z Hellenami zarówno lepszy bilans bramkowy jak i nieco lepszy terminarz.
H
Polska grupa, o której wszyscy wszystko wiedzą. Powtórzyć wynik z 2001 z Kijowa i poprawić ten z 1973 z Wembley ???? Ale co to dla Nas. Nadzieja umiera ostatnia!
I
Francuzom pozostał tylko jeden mecz.
Hiszpanie mają dwa domowe mecze i wszystkie atuty aby awansować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Moja ultra lajtowa taśma:p
Nigdy tak nie gram i nie wiem czy zagram takie oto cudo w najbliższy piątek, ale potraktujcie to proszę jako taki kupon &quot;z przymrużeniem oka&quot; ????
Naprawdę rzadko się zdarza żeby taki dziwoląg &quot;wszedł&quot;, ale kto wie ????
Obstawię wszystkie mecze i podam w dodatku dokładne wyniki.
Sam jestem ciekaw jak bardzo się pomylę.
Jako &quot;szczeniaki&quot; nie będąc uprawnionym do grania w punktach bukmacherskich robiliśmy z kolegami taką naszą prywatną ligę ze śmiesznymi wygranymi i obstawialiśmy właśnie dokładne wyniki. Wtedy byłem w to dobry. Ciekawe jak wyjdzie tym razem ????
Przewiduję kilka remisów, ale nie zagram ich &quot;gołych&quot;, a podciągnę je pod 1X lub X2.
Na podstawie podanych przeze mnie wyników będzie można również ocenić jak tam u mnie z trafnością zdarzeń typu over/under, BTS czy Handicapów.
ARM-BUL X2 (1,4) 1:1 ⛔ 2:1
LIT-LAT 1X (1,35) 1:1 ✅ 2:0
AZE-NIR 1X (1,40) 0:0 ✅ 2:0
CRO-BEL 1X (1,40) 2:2 ⛔ 1:2
MDA-SMR 1 (1,05) 2:0 ✅ 3:0
FAR-KAZ X2 (1,29) 1:1 ✅ 1:1
MLT-CZE 2 (1,20) 0:3 ✅ 1:4
BIH-LIE 1 (1,01) 5:0 ✅4:1
UKR-POL tego typu jednak nie podam ???? bo serce mówi co innego niż rozum ???? jak w tej reklamie:p 1:0
DEN-ITA 1X (1,40) 1:1 ✅ 2:2
ALB-SUI 2 (1,73) 1:3 ✅ 1:2
AND-ROU 2 (1,01) 0:4 ✅0:4
EST-TUR 2 (1,40) 0:2 ✅ 0:2
NED-HUN 1 (1,33) 4:1 ✅ 8:1
LUX-RUS 2 (1,05) 0:3 ✅ 0:4
GRE-SVK X2 (2,63) 1:1 ⛔ 1:0
ISL-CYP 1 (1,40) 2:1 ✅ 2:0
GER-IRL 1 (1,14) 4:0 ✅ 3:0
SLO-NOR 1X (1,38) 1:0 ✅ 2:1
SWE-AUT 1X (1,18) 2:1 ✅ 2:1
WAL-MKD 1X (1,40) 1:0 ✅ 1:0
ENG-MNE 1 (1,33) 2:0 ✅ 4:1
POR-ISR 1 (1,17) 4:2 ⛔ 1:1
ESP-BLR 1 (1,05) 6:eek:ne ???? ✅ 2:1
------------------------
AKO: 454,75 ????
STAWKA: 10zł ????
EWK: 4547zł ????
edit: Nie spodziewałem się, że cała taśma wejdzie ???? W Armenii sporo pozmieniały dwie czerwone kartki dla Bułgarów, a i tak byli bliscy wywiezienia remisu.
O absencji Hamsika dowiedziałem się rano, ale już nie chciałem ruszać taśmy choć wiedziałem, że to się nie uda.
Zawiedli mnie Chorwaci. Oglądałem ten mecz i bezbarwna postawa Modricia, Rakiticia, Kovacicia, Mandżukicia pokazuje jaką siłą jest Belgia.
Największy szok to Portugalia, oglądałem fragmenty i to nie przypadek, że Izrael wywiózł punkt.

Jak na tyle grania w moim wykonaniu i tak nie jest najgorzej ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Jutro kolejny mecz o wszystko ????
W sumie to już dziś ???? bo zabrałem się za to troszkę późno. Ale nic to.
O czym ja dziś chcę znów marudzić? ???? A no o naszej kadrze narodowej.
Jestem przerażony niektórymi wyborami, strategią, taktyką oraz wizją zarówno samej gry jak i przyszłości polskiej piłki reprezentacyjnej.
Oczywiście dopóki jest szansa to ja ciągle wierzę w Naszych choć argumentów nie ma za dużo. Muszę to podkreślić na samym wstępie!
Nie chcę mówić o szkoleniu piłkarzy i trenerów choć to jest jeden z fundamentów. Nie powiem o programowym centralnym systemie szkolenia młodzieży bo w tym temacie dopiero niedawno coś się ruszyło i oby było prowadzone z głową. Nie wspomnę wreszcie o akademiach klubowych, polityce transferowej ani o stawianiu na polską młodzież, na której miejsce przychodzą wiekowi Słowacy, Czesi etc. (tu trzeba by poruszyć również kwestię wymagań finansowych polskich kopaczy, ich mentalność oraz wpływ menadżerów).
Nie zrobię tego wszystkiego przede wszystkim dlatego, że objętościowo wyszłaby z tego praca magisterska lub doktorska ???? Po drugie dlatego, że nie chciałbym być gołosłowny, a taki ogrom niuansów wymagałby poparcia danymi źródłowymi. Ale przede wszystkim daruję sobie to wszystko z jednego prostego powodu... teraz i tak już na to wszystko za późno.
Chciałbym się skupić na tym co osiągalne dla każdego selekcjonera każdej reprezentacji tu i teraz czyli... selekcji!
Trener Fornalik (do którego osobiście nic nie mam) zarabia w kadrze około 160 tysięcy złotych miesięcznie!!! Współpracuje ze sztabem ludzi. Ma około 10 spotkań do rozegrania w sezonie czyli średnio mniej niż jeden w miesiącu. Na zgrupowaniach z powodu braku czasu ustala i przekazuje założenia taktyczne i szlifuje ogólne założenia gry (ustawienie, stałe fragmenty, krycie etc.). Lekko licząc pozostaje mu jakieś 330 dni w roku na jeżdżenie i oglądanie piłkarzy w ich ligach. Jest to oczywiście duże uproszczenie, ale tak mniej więcej to wygląda.
Wiem jaki jest aktualny potencjał całego polskiego piłkarstwa. Widzę, że selekcjoner daje szanse wielu różnym zawodnikom ciągle poszukując. Ale pewne decyzje trenera świadczą chyba jednak o chaosie, niekonsekwencji niewiedzy lub asekuranctwie.
Mając taki wachlarz możliwości pogłębienia wiedzy na temat piłkarzy, trener ich nie wykorzystuje. Podobno jeszcze ani razu nie widział w akcji w Rosji ani &quot;trójki&quot; z Tereka, ani Kowalczyka z Volgi. Podobno ani razu nie pofatygował się w tamtej rundzie na mecz Udine by zobaczyć młodego Zielińskiego. Podobno dopiero teraz obejrzał Fojuta w Norwegii, który jest uważany za jednego z najlepszych w tym kraju obrońców (a stoperów raczej nie mamy w nadmiarze).
Do tego wszystkiego te powołania z ostatnich miesięcy. Po co znowu Fabiański skoro on już ma prawie 30 lat? Trzeci bramkarz zawsze musi być młody i perspektywiczny żeby zbierał doświadczenie z pracy w kadrze. Fabiański za pięćdziesiątym razem już nic nowego nie zobaczy na zgrupowaniu bo w Arsenalu ma to na co dzień.
Po co Salamon, który wcale nie gra od roku?
Po co było osłabiać &quot;młodzieżówkę&quot; przed meczem ze Szwecją i zabierać Wszołka, Milika, Pawłowskiego itd. skoro oni i tak nie mieli żadnego wpływu na kadrę, a do tego nie byli w rytmie meczowym?
Ale jak zobaczyłem, że na obronie nie tak dawno selekcjoner ma zamiar na kreatywnych Czarnogórców wystawić dwóch najmniej zwrotnych stoperów świata (Szukała, Glik) to już się przeraziłem. Jak tylko się o tym dowiedziałem, w gronie przyjaciół przewidziałem dokładnie jak stracimy bramki (nie przewidziałem, że Vucinic tak szybko zostanie wyeliminowany, dzięki czemu nie straciliśmy moim zdaniem kolejnych)
Ten ruch pokazał, że trener nie ma pojęcia o tym co robi lub ewentualnie pogubił się totalnie.
cdn.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Ktoś powie, że skoro jestem tak mądry to może sam coś zaproponuję ???? I po części dostanie moją wizję w niniejszym elaboracie.
Najpierw jeszcze chwilkę o pozytywach ????
Brawo dla trenera za kilka decyzji. Przede wszystkim za próbę gry dwoma kreatywnymi środkowymi pomocnikami. Wiemy przynajmniej, że to się może udać choć jest ryzykowne, ale jedna zmiana personalna w trakcie meczu zmienia całkowicie akcenty i nie będziemy eksperymentować &quot;na żywym organizmie&quot; w zbliżających się meczach. To mentalnie jest też przyszłościowy ruch bo żaden przyszły selekcjoner nie powie, że takie granie to byłoby samobójstwo i w kolejnych eliminacjach z kelnerami zawsze będziemy (mam nadzieję) tak grali.
W dwóch najbliższych meczach przewiduję jednak wyjście z dwoma defensywnymi (mając w pamięci mecz z Ukrainą w Warszawie i szybkie dwa knock-downy ???? ) i ewentualne korekty w trakcie meczu.
Drugi PLUS✅ za Klicha, Sobotę, Zielińskiego, Krychowiaka i Celebana (on jeszcze odpali; na razie jest ewidentnie spięty) oraz Boruca. Ci zawodnicy byli kompletnie pomijani przez trenera Smudę.
A teraz minusy ???? ⛔O części już wspomniałem.
Słabe rozeznanie (wspominany Glik+Szukała; wysyłanie powołań do kontuzjowanych piłkarzy; niewystarczające spectrum poszukiwań; słynna filipika nt. sensowności obserwowania przez selekcjonera meczów BvB i puenta, że do tego wystarczy telewizor ???? niestety nie pamiętam autora ????
Powołania osłabiające &quot;młodzieżówkę&quot; w celu zapełnienia ławki rezerwowych zawodnikami bez rytmu meczowego + Fabiański.
Brak powołań dla Skorupskiego i Słowika (jeśli ktoś zauważy niekonsekwencję to ja zauważam, że bramkarz to insza inszość ???? )
Nie przetestowanie Kamińskiego, Fojuta, M.Kowalczyka (wszyscy grają regularnie w dobrych klubach; są dłuższy czas w wysokiej formie)
Nie przetestowanie Sebastiana Mili (to jest dla mnie zagadka; ilu mamy dobrych rozgrywających w polskiej piłce, że można lekką ręką pozbyć się takiego piłkarza?)
Nie szukanie alternatywy na lewej obronie (ciągle Boenisch i Wawrzyniak, a jeden gorszy od drugiego)
To tak pokrótce. W następnym wpisie jeszcze chwilkę pomarudzę i spróbuję się przyjrzeć newralgicznym pozycjom i ewentualnym kandydatom na nie.
Zabawię się również w selekcjonera i przedstawię mój DREAM TEAM ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Po pierwsze ta nieszczęsna lewa obrona.
Cały świat się głowi jak to zrobić żeby mieć solidny zapas piłkarzy na tę pozycję ???? Anglicy, z tego co czytałem kiedyś, otworzyli nawet specjalną szkołę dla piłkarzy lewonożnych, ale nie wiem niestety jak efekty ???? Może to jest pomysł, ale u nas na razie nie ma nawet akademii dla prawonożnych:p
Ciekawym pomysłem, pamiętając jak gra Yarmolenko (dla niewtajemniczonych - prawoskrzydłowy, lewonożny zresztą, który &quot;wkręcał&quot; naszą obronę &quot;łamiąc&quot; bezustannie do środka pola a&#39;la Robben), byłoby wystawienie szybkiego, zwrotnego prawego obrońcy!!!Mówię serio. Ta strona i tak będzie zablokowana i wstawianie tam Wawrzyniaka wg mnie nie ma sensu. Tędy będą szły ataki Zbirnej.
Nie jest u Nas lekko znaleźć kompletnego LB. Oprócz felernego w obronie Wawrzyniaka i tragicznego Boenischa (vide San Marino) w polskiej lidze jest raptem kilku Polaków na tej pozycji.
Najciekawsi wg mnie to zgodnie z kolejnością:
- Mateusz Lewandowski (20 lat, Pogoń)
- Wojciech Lisowski (28, Korona)
- Tomasz Brzyski (31, Legia)
- Adam Pazio (21, Lechia)
- Adam Oleksy (22, Zagłębie)
- Jonatan Straus (19, Jagiellonia)
- Rafał Kosznik (29, Górnik)
- Seweryn Gancarczyk (31, Górnik)
Jak widać wybór jest dość ograniczony. Jest jeszcze kilku, ale są to jeszcze mniej pasujący do kadry gracze. Pierwsi trzej mogliby spokojnie zastąpić natomiast Boenischa w Serravalle z korzyścią dla wszystkich ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Prawa obrona - trochę lepiej ale bez szału ????
Nieobecność Piszczka powoduje dodatkowy ból głowy u selekcjonera.
Jeśli Celeban nie zagra na lewej to ja widziałbym go mimo wszystko w &quot;podstawie&quot; na prawej stronie.
Jędrzejczyk jest wolniejszy, trochę mniej zwrotny, nie ma dobrej wrzutki, a poza tym ja go widzę na ŚRODKU!!!
Oprócz RB z BVB:p brakuje również kontuzjowanego Bereszyńskiego - rewelacji poprzedniego sezonu, który jednak nawet zdrowy nie prezentował się ostatnio jakoś specjalnie dobrze.
Myślę, że choć w obronie nie jest bezbłędny to mający &quot;żelazne płuca&quot; i dobrą centrę Olkowski zasłużył w końcu na powołanie.
Są zawsze jeszcze: powołany Wojtkowiak oraz Broź, Zbozień, Burliga, Kędziora, Stolarski, Golański itp. Tu się nie wdaję w szczegółowe zestawienia.
Generalnie jest z czego wybierać na przyszłość, ale chwilowo jest problem.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
No i na koniec środek obrony ????
W orbicie zainteresowań selekcjonera są m.in.:
- Glik✅
- Salamon⛔
- Szukała:-|
- Jędrzejczyk✅
- Perquis✅
- Wasilewski:-|
- Jodłowiec:-|
- Celeban✅
- Rzeźniczak✅
- Głowacki✅
- Danch:-|
- Komorowski⛔
- Rymaniak:-|

Znaczki to oczywiście moja opinia bez pogłębionej krytyki ????

Nie znalazło sie miejsce dla:
- Kamiński✅
- Kowalczyk✅
- Fojut✅

Nie wiem dlaczego w takim gronie nie znalazło się miejsce dla tych oto trzech.

Ogólnie:
Jodłowiec sam nie lubi grac na stoperze; Głowacki nie chce wracać do kadry; Komorowski jest po prostu za słaby; Glik, Szukała i Perquis nie powinni grac ze sobą, a ewentualnie z szybkim i zwrotnym partnerem; Salamon i Wasilewski dopiero jak zaczną grac powinni otrzymać powołanie; o Danchu i Rymaniaku mam ambiwalentną opinię i na razie sobie odpuszczę jednoznaczną ocenę.

Z prostej wyliczanki wynika jasno, że moja obrona na Ukrainę powinna generalnie wyglądać tak (gdyby wszyscy byli zdrowi):

Celeban - Kamiński - Jędrzejczyk - Piszczek

ewentualnie:

Wawrzyniak - Kowalczyk - Rzeźniczak - Olkowski

ale zapewne będzie wyglądała tak:

Wojtkowiak - Glik - Wasilewski - Jędrzejczyk

i mamy bęcki bo znów na środku zagra dwóch wolnych i mało zwrotnych graczy, na lewej za wolny zawodnik na Yarmolenkę, a z prawej za wolny na Konoplyankę. Proste ????

Mając wybór spośród powołanych przez selekcjonera JA OSOBIŚCIE WYSTAWIŁBYM:

Celeban - Glik - Jędrzejczyk - Rzeźniczak
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
FOOTBALL MANAGER:p
Gdybym na jeden dzień został selekcjonerem:p (sam się śmieję pisząc to więc darujcie sobie ewentualną krytykę) postawiłbym na taką oto jedenastkę
4-1-1-3-1
-------------LEWANDOWSKI------------
SOBOTA-------MIERZEJEWSKI------KUBA
-------------------KLICH---------------
----------KRYCHOWIAK-----------------
CELEBAN-GLIK-JĘDRZEJCZYK-RZEŹNICZAK

Celeban ma wisieć na Yarmolence i biec za nim nawet pod prysznic po meczu ????
Rzeźniczak idzie do przodu jedynie asekurowany przez Jędrzejczyka i Krychowiaka.
Piłkę od bramkarza wyprowadza Jędza lub boczni, nigdy Glik.
Krychowiak musi zdominować Rotana, Klich tym razem nie może zapomnieć o obronie/destrukcji bo będzie tam prawdopodobnie Edmar.
Z przodu klasyka - Lewy przyjmuje pod kryciem lub strąca na zbiegających ze skrzydeł Sobotę i Kubę.
Mierzej głowa podniesiona do góry a nie na ślepo i rozrzucać piły oraz spróbować kilka razy sieknąć z dystansu ???? No i oczywiście celne stałe fragmenty. Bez tego leżymy.
Cała ofensywa musi zagrać w destrukcji. Tymoszczuk będzie do znudzenia grał z Rotanem. Trzeba parę razy im to uniemożliwić.
Ogólnie ostro i po cwaniacku. Prowokować, kombinować i nie panikować.
Nie wybijać na oślep bo nas zabiegają, pokazywać się do gry.
Skrzydłowi niech na szybkości szukają dryblingów w okolicy pola karnego i fauli.
Wiadomo, abecadło ????
Hehe, poniosło mnie trochę. Obym był dobrym prorokiem ????
Miłego oglądania!
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
AZE-NIR 1X (1,35) 0:0 ✅ 2:0
CRO-BEL BTS-TAK (2,00) 2:2 ✅ 1:2
ALB-SUI 2 (1,80) 1:3 ✅ 1:2
EST-TUR 2 (1,45) 0:2 ✅ 0:2
NED-HUN 1 (1,45) 4:1 ✅ 8:1
ISL-CYP 1 (1,40) 2:1 ✅ 2:0
SLO-NOR 1X (1,38) 1:0 ✅ 3:0
ENG-MNE 1 (1,40) 2:0 ✅ 4:1

AKO: 27,64
stawka: 100zł
EWK: 2764zł ✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
3z4
A
AZE-NIR 1X (1,35) 0:0 ✅ 2:0
CRO-BEL BTS-TAK (2,00) 2:2 ✅ 1:2
B
ALB-SUI 2 (1,80) 1:3 ✅ 1:2
EST-TUR 2 (1,45) 0:2 ✅ 0:2
C
NED-HUN 1 (1,45) 4:1 ✅ 8:1
ISL-CYP 1 (1,40) 2:1 ✅ 2:0
D
SLO-NOR 1X (1,38) 1:0 ✅ 3:0
ENG-MNE 1 (1,40) 2:0 ✅ 4:1

stawka: 100zł (4 kombinacji/po 25zł za każdą)
EWK: 256-1218zł ✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Tak na szybko napiszę co udało mi się dowiedzieć o najważniejszych absencjach. Oczywiście są to pewne doniesienia związane również z kontuzjami, które mogą czasem okazać się &quot;zasłoną dymną&quot;, ale w tym przypadku raczej ogromna większość się sprawdzi. Jest ich więcej, ale tu podam tylko kluczowe bo niestety nie mam czasu. Znak zapytania oznacza wątpliwość (?).
Nie ukrywam, że podając uprzednio typy nie o wszystkim wiedziałem.
  • Hamsik (SVK)
  • Gekas (GRE)
  • Manucharyan (ARM)
  • Lafferty (NIR)
  • Kneżevic, Srna (CRO)
  • Benteke, Kompany (BEL)
  • Kolar, Kozak, Vydra, Rosicky, Gebre Selassie, Darida (CZE)
  • Schone, Rommedahl, S. Poulsen, Cornelius (DEN)
  • De Rossi, El Shaarawy, Barzagli + Balotelli (?), Verratti(?) (ITA)
  • Huntelaar, van Persie, Mathijsen, van der Wiel, de Guzman (NED)
  • Szalai, Juhasz, Gera (HUN)
  • Ilicic, Dedic + Matavz(?) (SLO)
  • Vucinic, Bozovic (MNE)
  • Cole, Walcott, Johnson (ENG)
  • Coentrao, Meireles, Postiga, Bruno Alves (POR)
  • Benayoun, Hemed, Kayal (ISR)

Brak Marka Hamsika szczególnie mnie martwi bo oznacza, że ewentualne zwycięstwo Słowacji (tak spekulowałem kilka dni temu) jest bardzo mało realne.
Słoweńcy tez mocno osłabieni na moje nieszczęście.
 
Do góry Bottom