>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Speedway Ekstraliga 2011

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Co do braci Pawlickich to plotek wokół nich jest co nie miara. Łączono już ich z Bydgoszczą, Gorzowem, teraz Łodzią ... a tak naprawdę to w minioną środę byli pod Jasną Górą na rozmowach z Maślanką ;)
Drużyny występujące w Speedway Ekstralidze skompletowały już praktycznie składy na przyszły sezon. Kto zatem będzie w 2011 roku bił się o najwyższe cele, a kto powalczy o uniknięcie spotkań barażowych?
Wg Expressu Bydgoskiego liga będzie podzielona na trzy grupy - wielką trójcę, trzech przeciętniaków i dwóch outsiderów.
W wielkiej trójcy znalazły się zespoły, który będą walczyły o medale DMP. Zdaniem bydgoskiej gazety będą nimi Falubaz Zielona Góra (drużyna kompletna), Caelum Stal Gorzów (mocni liderzy) i Unibax Toruń (wyrównany skład).
Średniakami będą natomiast Unia Leszno (odejście Adamsa, problem z KSM), PGE Marma Rzeszów (Crump to za mało) i Tauron Azoty Tarnów (słabi juniorzy).
O uniknięcie barażów walczyć powinny Betard Sparta Wrocław (odeszli Crump, Madsen i trener Cieślak) i Włókniarz Częstochowa (odejście Holty).
Okres zimowy jest zawsze czasem spekulacji. Co z nich wyniknie? Przekonamy się dopiero jesienią 2011 roku.
Źródło: sportowefakty.pl
Po części zgodziłbym się z tymi przewidywaniami Ekspresu Bydgoskiego...
 
wawrzyn12 0

wawrzyn12

Użytkownik
Co do braci Pawlickich to plotek wokół nich jest co nie miara. Łączono już ich z Bydgoszczą, Gorzowem, teraz Łodzią ... a tak naprawdę to w minioną środę byli pod Jasną Górą na rozmowach z Maślanką
A skąd te wiadomości łączące Pawlickich z Częstochową?
Edit Verti // Szlajając się po mieście, chcąc nie chcąc widzi się pewne sytuacje ;) W ostatnim &quot;TŻ&quot; była o tym mowa, że Pawliccy byli na rozmowach z Marianem.
PS2. Ale to raczej tylko marzenia ;)
 
32roza 5

32roza

Użytkownik
Swego czasu było głośno o zapisie, że Pawliccy nie mogą jeździć w klubie Ekstraligowym. Dlatego dziwi mnie informacja o rozmowach z Częstochową...
Co do stwierdzenia, że Stal się wzmocniła w tym sezonie to nie byłbym taki pewien.
Gollob, zazwyczaj mistrz świata w następny sezon ma gorszy, jednak pozostaje wiara w ambicje Tomka, że będzie chciał obronić tytuł, a co za tym idzie nie obniży formy.
Anderssen za Ruuda, oczywiście na plus, no ale gorzej jeździć niż Ruud to ciężko... Hans ma być trzecim liderem, ale sądzę, że 7-8 pkt to będzie jego maks.
Iversen, odrzut z falubazu, ma walczyć o skład z Mroczką. Z Mroczką, którego to będzie pierwszy sezon jako senior i pierwszy sezon w Ekstralidze. Startując w Grudziądzu miał niezłą średnią, coś kolo 1,67, ale między Ekstraligą a I ligą jest przepaść. Bardzo bym chciał, żeby mu się udało i wygryzł ze składu PUKa, ale będzie ciężko. Na juniorce na pewno odczujemy brak Przemka. Również Paweł Zmarzlik po kontuzji może być niepewny i trzeba pamiętać, że Bartek ma dopiero 16 lat.
Reasumując, lepiej nie podchodzić z hurraoptymizmem do meczów Stali Gorzów w nadchodzącym sezonie, chociaż cieszy mnie stawianie Stali w gronie faworytów do medali przez innych forumowiczów ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
wawrzyn12 0

wawrzyn12

Użytkownik
Reasumując, lepiej nie podchodzić z hurraoptymizmem do meczów Stali Gorzów w nadchodzącym sezonie, chociaż cieszy mnie stawianie Stali w gronie faworytów do medali przez innych forumowiczów
Z tym składem mimo wszystko, brani będą pod faworytów do medali, poza tym uważasz, że PUK to odrzut z Falubazu ale on gorzej niż w zeszłym sezonie moim zdaniem jeździć już nie może i ten sezon będzie lepszy w jego wykonaniu jestem o tym przekonany. Andersen &gt; Ruud, także większa gwarancja punktowa. Jednak co do juniorów masz rację, był Pawlicki były punkty, ze Zmarzlikami może nie być tak łatwo o duże zdobycze punktowe. Myślę, że tak jak w ubiegłbym sezonie z juniorem będzie jeździł Tomek Gollob a z tego co mówił na spotkaniu w Rybniku chciałby powalczyć o obronę mistrzostwa świata, także wątpię by on znacznie obniżył loty. Oby tylko bez kontuzji, bo to świetny zawodnik. ;)
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Swego czasu było głośno o zapisie, że Pawliccy nie mogą jeździć w klubie Ekstraligowym. Dlatego dziwi mnie informacja o rozmowach z Częstochową...
Co do stwierdzenia, że Stal się wzmocniła w tym sezonie to nie byłbym taki pewien.
Gollob, zazwyczaj mistrz świata w następny sezon ma gorszy, jednak pozostaje wiara w ambicje Tomka, że będzie chciał obronić tytuł, a co za tym idzie nie obniży formy.
Anderssen za Ruuda, oczywiście na plus, no ale gorzej jeździć niż Ruud to ciężko... Hans ma być trzecim liderem, ale sądzę, że 7-8 pkt to będzie jego maks.
Iversen, odrzut z falubazu, ma walczyć o skład z Mroczką. Z Mroczką, którego to będzie pierwszy sezon jako senior i pierwszy sezon w Ekstralidze. Startując w Grudziądzu miał niezłą średnią, coś kolo 1,67, ale między Ekstraligą a I ligą jest przepaść. Bardzo bym chciał, żeby mu się udało i wygryzł ze składu PUKa, ale będzie ciężko. Na juniorce na pewno odczujemy brak Przemka. Również Paweł Zmarzlik po kontuzji może być niepewny i trzeba pamiętać, że Bartek ma dopiero 16 lat.
Reasumując, lepiej nie podchodzić z hurraoptymizmem do meczów Stali Gorzów w nadchodzącym sezonie, chociaż cieszy mnie stawianie Stali w gronie faworytów do medali przez innych forumowiczów ????
Z tym składem mimo wszystko, brani będą pod faworytów do medali, poza tym uważasz, że PUK to odrzut z Falubazu ale on gorzej niż w zeszłym sezonie moim zdaniem jeździć już nie może i ten sezon będzie lepszy w jego wykonaniu jestem o tym przekonany. Andersen &gt; Ruud, także większa gwarancja punktowa. Jednak co do juniorów masz rację, był Pawlicki były punkty, ze Zmarzlikami może nie być tak łatwo o duże zdobycze punktowe. Myślę, że tak jak w ubiegłbym sezonie z juniorem będzie jeździł Tomek Gollob a z tego co mówił na spotkaniu w Rybniku chciałby powalczyć o obronę mistrzostwa świata, także wątpię by on znacznie obniżył loty. Oby tylko bez kontuzji, bo to świetny zawodnik. :wink:
Widać sporą rozbieżność w zdaniach. Co do Tomka Golloba to nie sądzę by miał obniżyć loty. Tzn. powiem w ten sposób: W GP może być ciutke gorzej, gdyż zdobył swój upragniony tytuł i teraz motywacja może być nieco mniejsza do startów na najwyższym poziomie ale po mimo tego sądzę, że powalczy o kolejny tytuł. Poza tym Tomkowi nawet jak nie szło w GP to przecież od lat jest najskuteczniejszym żużlowcem naszej Extraligi więc nie widzę tutaj żadnego problemu. Co do Andersena to jak dla mnie już nie ten sam zawodnik jak kilka lat temu. Wtedy to przede wszystkim w GP pokazywał się z bardzo dobrej strony, a i w lidze było naprawdę fajnie. Teraz &quot;Ugly Duck&quot; wraca do tego co robił, gdy jeździł w Lublinie. Chodzi mi o jakieś takie dziwne podejście do żużla. Jeżeli tego nie zmieni to raczej dużej pociechy z niego Duńczycy mieć nie będą. Co do PUKa to zgadzam się, że jest to odrzut z Falubazu. Co z tego, że nie może mieć gorszego sezonu niż ostatni skoro od kilku lat prezentuje tą samą formę, a raczej jej brak. Wedlug mnie to jakiejś wielkiej przepaści między 1 ligą, a Extraligą nie ma więc nie bardzo rozumiem tutaj tok rozumowania. Co do juniorów to myślę, że może to wyjść na dobre Stali. Pawlicki poza tym, że świetnie jeździł moim skromnym zdaniem strasznie gwiazdorzy i przez to chyba mu ciężko klub znaleźć. A tutaj w parze będą jeździć bracia Zmarzlikowie co może pozytywnie wpłynąć na nich. Poza tym jeżeli zostaną ustawieni w parze z Gollobem to z pewnością sporo na tym skorzystają. Chyba nie muszę przypominać jak Tomek prowadził czy to Marcina Rempałe czy Jasia Kołodzieja za czasów jego jazdy w Unii Tarnów, a i z tego co obaj mówili bardzo im pomagał również w parkingu.
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Jak dla mnie to falubaz powinien podchodzić bez hura optymizmu, skład niby dobry ale wystarczy kontuzja lidera i można skończyć tak jak Gorzów albo Bydgoszcz w zeszłym roku ( której nikt nie przepowiadał spadku a raczej wali o medale).
Kolejną sprawa dla mnie jest PUK. Widzę że większość bierze go jako od rzutka z Falubazu. W sumie to nie wiem czemu, możne i jest trochę chimeryczny i nie dostarcza zawsze tyle punktów ile sie od niego oczekuje, ale w ważnych momentach potrafi walczyć i przywozi cenne punkty ( w głowie dalej mam finał z Toruniem i półfinał z Wrockiem gdzie chłop zrobił dobra robotę i tego nikt zaprzeczyć nie może) i mam nadzieje, że sie odnajdzie u kolegów z północy i będzie punktował na dobrym poziomie.
Co do ligi to nie skreślabym obozów z Leszna i Tarnowa. Pierwszy team co prawda stracił mocne ogniwo jakim był LA, ale u siebie dalej powinni byc grozni. 2 mocnych liderów do tego bally i reszta będą mieszać. Mogli tylko zakontraktować kogoś lepszego niż &quot;skórę&quot;.
Tarnów wg mnie w tym sezonie będzie dość perspektywicznym zespołem, który zaskoczy nieraz. Zespół równy i w sumie to mi przypomina falubaz gdzie jak jeden miał słabszą formę to drugi ciągnął wynik i gdyby młody Vaculik mógł jechać jako junior to top 4 stawiał bym na nich w ciemno.
To tyle odemnie ;)
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Ja uważam że ten sezon będzie należeć do Falubazu. Wzmocnienia Jonssonem i Markiem Cieślakiem nie są przypadkowe - ten zespół chce znowu wywalczyć złoty medal.
Toruń też się fajnie wzmocnił - Rune Holta to tak co najmniej 8 punktów na mecz zatem jest to dobry ruch transferowy.
Leszno jak zwykle też jest przymierzane do złota. Odszedł jednak Adams ale wciąż jest Hampel, wciąż jest Kołodziej zatem skład Unii jest bardzo dobry.
Jeśli chodzi o dół tabeli to widze tam niestety Wrocław lub Częstochowe. Drużyna spod Jasnej Góry wzmocniła się zawodnikami z 1 ligi - mam tu na myśli braci Lagutów. Na swoim torze (Daugavpils) kosili każdego ale czy na torach Speedway Ekstraligi też będą liderami swojej drużyny? Osobiście w to wątpie. Prędzej Artiom. No ale zobaczymy w końcu piękno tego sportu polega na nieprzewidywalności (czytaj: wyniki Gorzowa).
Dlaczego Wrocław? Stracili dwóch ludzi którzy ciągnęli drużyne za uszy, byle tylko się utrzymała w lidze. Mam na myśli Jasona Crumpa i Marka Cieślaka. Odszedł też czarny koń zeszłego sezonu - Leon Madsen.
Zobaczymy jak to będzie, mam nadzieje że będzie to emocjonujący sezon.
Pozdrawiam
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Jak dla mnie to falubaz powinien podchodzić bez hura optymizmu, skład niby dobry ale wystarczy kontuzja lidera i można skończyć tak jak Gorzów albo Bydgoszcz w zeszłym roku ( której nikt nie przepowiadał spadku a raczej wali o medale).
Pozwolę się nie zgodzić z tym. Skład Falubazu właśnie jest tak skonstruowany, że jest bardzo wyrównany. Powiedz mi w takim razie, kto jest liderem? Bo ja w osobach Jonssona, Hancocka, Protasiewicza czy nawet Dobruckiego i Davidssona widzę takich potencjalnych &quot;fajterów&quot;. W razie kontuzji mamy przecież jeszcze Grześka Zengotę. Prezes Dowhan wiedział co robi, konstruując taki a nie inny skład. To będzie niewątpliwie ich broń, gdy ktoś będzie miał gorszy dzień, to śmiało może go zastąpić kolega z zespołu. Niewątpliwie Cieślak będzie miał czym manewrować, chociaż szczerze, mam obiekcje czy jego taktyczny zmysł będzie wykorzystywany (przy takim potencjale jeźdźców).
Co do Leszna, to faktycznie strata &quot;latającego Kangura&quot; wydaje się być nieoceniona. Jednak stracili oni również armatę w postaci juniora. Jurica Pavlić w zeszłym sezonie kręcił średnio ~1.5 punkta na bieg. Bracia Musielakowie nie sądzę, by byli pewnymi ogniwami zespołu. A opcja z Pawlickimi wydaje się być nie do zrealizowania. &quot;Mały&quot; i &quot;Koldi&quot; mieli magiczny sezon. Czy w tym będzie równie dobrze? Mam nadzieję.
Co do dołu tabeli, to ja czekam wciąż na ostatni ruch transferowy drużyny &quot;Żurawi&quot;. Na rynku pozostało już niewiele ciekawych twarzy, ale poczekajmy. Zespół Darka Śledzia jakoś mnie zbytnio nie przekonuje. Jest Crump i są ... pieniądze ;) Brytole nie jest powiedziane, że zaskoczą w E-lidze. &quot;Rico&quot; powinien w miarę solidnie się prezentować, &quot;Bomber&quot; już budzi moje wątpliwości, choć nie ukrywam, że jeżeli &quot;jeździec bez głowy&quot; będzie jeździł tak jak pod koniec ubiegłego roku w GP, to w Rzeszowie będą mieli z niego sporo pociechy. Z całym szacunkiem dla Kuciapy, ale to nie jest zawodnik na E-ligę i myślałem, że w Podkarpaciu pomyślą o zakontraktowaniu kogoś w jego miejsce. Okoniewski dwa lata temu w Gorzowie sobie nie radził, teraz niby się odbudował. Zobaczymy ...
A już na samym szarym końcu widnieją notowania drużyn z Wrocławia i Częstochowy.
Jeszcze taka dygresja. Cały czas mówi się, że w Polska Ekstraliga to najmocniejsza liga na świecie? Pod względem pieniążków pewnie i tak, według mnie straciła nasza CMSE trochę na wartości. Widać to szczególnie po frekwencji na stadionach. Już nie elektryzuje tak jak kiedyś, popatrzmy na składy szwedzkiej Elitserien (przy okazji zapraszam do odwiedzenia tematu). Drużyny naprawdę ciekawe, wielkie nazwiska a wszystko za dużo mniejsze pieniążki (tyle, że tam specyfika speedwaya jest inna). A u Nas w Częstochowie ledwo dyszą, w Wrocławiu też posłucha.
 
adrian-67713 2

adrian-67713

Użytkownik
Miejsca 1-3
Falubaz
Zamiana Lindgrena na Jonssona wyjdzie chyba na dobre bo o ile Fredka dobrze czuł się na W69 to na wyjazdach jeździł fatalnie.Andreas musi rozgryźć zielonogórski owal bo ostatnie starty tutaj były mówiąc sczerze bardzo średnie.Protasiewicz i Dobrucki to moim zdaniem klucz do mistrzostwa,jeżeli Protasowi wypali sezon jak rok temu a Dobrucki bedzie punktował na przyzwoitym swoim poziomie to naprawde silna ekipa się szykuje no i oczywiście Davidsson i Zengota którzy bardzo sie spinaja na ten sezon zobaczymy co z tego bedzie i jedni z lepszych juniorów zwłaszcza Patryk Dudek
Stal
Mocni liderzy, Gollob i Pedersen chcący wrócić do najlepszych czasów.Andersen i tu nie wiem dobry zawodnik który w ekstralidze jest średniakiem, zagar u siebie w miarę i szczęśliwy jak siebie ocenia NK.Iversen.Dyspozycja Pedersena bedzie miała duze znaczenie,juniorzy gorsi od zielongórskich ale lepsi od toruńskich.
Unibax
Kupno Holty to moim zdaniem bardzo dobry transfer, bardzo silni wyrównani seniorzy.Głownym mankamentem beda juniorzy.
4-8
4 LESZNO
5 TARNÓW
6 RZESZÓW
7 CZ-wa
8 WROCŁAW
 
kubson21 1,8K

kubson21

Użytkownik
Jeszcze taka dygresja. Cały czas mówi się, że w Polska Ekstraliga to najmocniejsza liga na świecie? Pod względem pieniążków pewnie i tak, według mnie straciła nasza CMSE trochę na wartości. Widać to szczególnie po frekwencji na stadionach. Już nie elektryzuje tak jak kiedyś, popatrzmy na składy szwedzkiej Elitserien. Drużyny naprawdę ciekawe, wielkie nazwiska a wszystko za dużo mniejsze pieniążki (tyle, że tam specyfika speedwaya jest inna). A u Nas w Częstochowie ledwo dyszą, w Wrocławiu też posłucha.
Ale w Polsce jest nierealne żeby stawki wyglądały tak jak w Szwecji czy w Danii...po prostu kto normalny zgodziłby się na obniżenie sobie pensji w bardzo znaczącym stopniu?Działacze za bardzo rozpieścili zawodników wysokimi kontraktami to teraz muszą się męczyć.
Co do układu sił w zbliżającym się sezonie...
Mistrzem będzie Falubaz lub Apator,chyba że w Gorzowie zaskoczyłby Andersen wtedy byliby w stanie włączyć się do walki.Leszno stawiałbym na 4-tym miejscu.Miejsca 5-8 wszystko jest możliwe Tarnów ma solidny zespół ale bez wyraźnego lidera,Rzeszów ma tylko Crumpa i nieobliczalnego Harrisa,Cz-wa skład z potencjałem ale bez lidera...
Wrocław hmm uważam i wierze że mimo wszystko się utrzymamy,Skład mamy taki który powinien gwarantować wyrównane mecze u siebie (wg mnie pewne wygrane u siebie z CZ-wą,Rzeszowem,Tarnowem)oraz walkę z Lesznem,Gorzowem,Toruniem i Zieloną...
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Info: Sportowefakty.pl
W sezonie 2011 Włókniarz Częstochowa nie będzie zatrudniał trenera. Drużynę ma poprowadzić Jarosław Dymek, który od kilku lat jest menedżerem zespołu. Pomagać mu będą szkoleniowcy młodzieży.
We Włókniarzu odpowiedzialnymi za juniorów są Andrzej Puczyński i Wiktor Jastrzębski i to właśnie oni będą pomagać Jarosławowi Dymkowi w prowadzeniu częstochowskich Lwów. - Przyjęliśmy taki wariant, zobaczymy, czy się sprawdzi - powiedział Michał Świącik, rzecznik prasowy Włókniarza, na łamach Dziennika Zachodniego.
Źródło: Dziennik Zachodni
O tym, że wśród &quot;biało-zielonych&quot; dzieje się nie najlepiej wiadomo już mniej więcej od dwóch lat, także nikogo nie powinny dziwić takie informacje. Mamy w swoim składzie młodych, perspektywicznych zawodników takich jak Woffinden, Łaguta, Hougaard czy nawet Czaja, a nie zadbano o to by ich należycie wychować, bo niewątpliwie brak &quot;fachowca&quot; można poczytać za taki krok. Cóż wybrano wersje oszczędnościową. Liczyłem, że mimo słabo wyglądającego składu na papierze Włókniarz zdoła powalczyć o coś więcej niż 7 miejsce. Spadek nam nie grozi (nie sądzę, by w barażach ktoś z I ligi spuścił Włókniarz niżej ...), walka o medale również toteż wersja oszczędnościowa wydaje się być całkiem racjonalna. Brak trenera to dla mnie niejako znak - wywieszenie białej flagi.
PS. Widział ktoś może w jakimś buku ofertę kursową na zwycięzcę Ekstraligi?
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Panowie ja wiem, że nie możecie się już doczekać sezonu ale jak wystawią kursy w połowie marca to będzie dobrze. Wiadomo jak traktowany jest żużel u buków. Inna sprawa że ciekawych kursów się nie spodziewam ...
Od jakiegoś czasu zbierałem się na zapisanie jakiś swoich typów na sezon 2011 ale patrze na różne typowania i trudno coś napisać ciekawego. Wszystko wydaje się jasne. Liga podzieliła się na trzy podgrupy. Faworyci : Gorzów, Toruń i Zielona Góra wydaja się zdecydowanie najsilniejsi i brak medalu dla którejś z tych ekip byłby katastrofą.
Mam jednak nadzieję że wyskoczy jakiś czarny koń. Każda z tych ekip &quot;środkowych: ma potencjał. Ktoś może &quot;wystrzelić&quot;. Może Rzeszów, może Tarnów a może ... Leszno ?
Trochę dziwnie jest upatrywać w roli czarnego konia zdecydowanie najsilniejszą drużynę 2010 ale w końcu zostali oni pokrzywdzeni zmianami regulaminowymi, odszedł Adams. Nie mniej u siebie są w stanie ograć każdego, więc mimo wszystko powinni być tą 4 drużyną walczącą o medale.
Ciekawa jest też sprawa Pawlickich. Być może przed sezonem jakiś zespół Eligowy ich pozyska i wtedy może to znacznie zmienić rozkład sił. Zwłaszcza jakby tak trafili do Marmy Rzeszów ...
Częstochowa i Wrocław będą walczyć o przedostatnie miejsce.

Mam jednak nadzieję, że tradycyjnie ktoś będzie dołował, ktoś pojedzie nadspodziewanie dobrze i liga będzie nieprzewidywalna. Ciężej będzie trafiać typy ale za to kursy będą ciekawsze. ????
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
I mamy już 1.kursy na to kto zostanie Mistrzem Polski 2011 : (Betsafe)
Gorzów 3.00
Zielona Góra 4.00
Toruń 4.00
Leszno 5.00
Tarnów 15.00
Rzeszów 35.00
Częstochowa 50.00
Wrocław 50.00.
A więc tak jak w przewidywaniach wszystkich, trójka faworytów, mimo wszystko Leszno (chociaż wątpię, żeby znowu wszyscy śmigali aż miło no i wiadomo Leigh...), a potem długo nic...
 
medalikk 9

medalikk

Użytkownik
3 faworytów w tym sezonie do wygrania ligi to oczywiście Gorzów,Zielona Góra,Toruń.
Wg. mnie Stal ma słabą tzw &quot;drugą linię&quot;.
Andersen Iversen i Zagar są niezbyt pewnymi zawodnikami.
Stać ich na dwucyfrowe zdobycze jak i na totalną kompromitację.
Juniorzy też silną stroną Gorzowian nie są.
Gollob i Pedersen gwarantują zdobycie &gt;20 punktów w meczu ale bez mocnej i równej &quot;drugiej linii&quot; ligi się nie wygra.
Falubaz ma wg mnie najrówniejszy skład.
Dobrucki Protasiewicz Davidsson są napewno bardziej przewidywalni niż ich odpowiednicy w Gorzowie.
Do tego Jonsson i Hancock których przedstawiać nie trzeba.
I atut w postaci Patryka Dudka który jest jednym z najlepszych polskich juniorów.
Kontuzja Zengoty na pewno zmniejsza pole manewru trenerowi, aczkolwiek CIeślak jest wybitnym fachocwcem i da rade.
Apator to starzy wyjadacze Holta i Sullivan a także Holder który zeszł sezon przeplatał bardzo dobre występy z katastrofalnymi.
Miedziński prezentuje stały poziom szczególnie u siebie.
Może Karol Ząbik się odrodzi wreszcie przy swoim byłm koledze z czasów juniorskich &quot;Miedziaku&quot;.
Leszno Tarnów i Rzeszów będą walczyły o 4 miejsce, a Włókniarz i Wrocław o 7 miejsce.
Ja jako częstochowianin liczę że Włókniarz włączy się do walki o wyższe miejsce niż 7.
Liga będzie napewno ciekawa.
Ja w roli faworyta stawiam Falubaz.
Najrówniejszy skład,bardzo dobry trener jeśli unikną kontuzji to powinni wygrać.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Podano już godz meczy na 1 runde:
1. runda: 3 kwietnia 2011 (niedziela)
PGE Marma Rzeszów - Caelum Stal Gorzów g. 16.00 (TVP Sport live)
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Unibax Toruń g. 18.30 (TVP Sport live)
Betard Sparta Wrocław - Tauron Azoty Tarnów g. 15.00
CKM Włókniarz Częstochowa - Unia Leszno g. 16.00
Ciekawie będzie w Rzeszowie i Zielonej Górze. Ja ze swojej strony licze na dobry wystep Torunia chociaż wiem że będzie bardzo ciężko...
 
bakari 5

bakari

Użytkownik
3 faworytów w tym sezonie do wygrania ligi to oczywiście Gorzów,Zielona Góra,Toruń.
Wg. mnie Stal ma słabą tzw &quot;drugą linię&quot;.
Andersen Iversen i Zagar są niezbyt pewnymi zawodnikami.
Stać ich na dwucyfrowe zdobycze jak i na totalną kompromitację.
Juniorzy też silną stroną Gorzowian nie są.
Gollob i Pedersen gwarantują zdobycie &gt;20 punktów w meczu ale bez mocnej i równej &quot;drugiej linii&quot; ligi się nie wygra.
Kolego tu się z Tobą nie zgodzę. Myślę, że Andersen i Zagar będą robić po 8-10 punktów. Młodzi też dużo zrobią. Bartek Zmarzlik to jest mega talent i z bratem będą wozić niejednych. Co do Iversena to mam nadzieje, że Artur Mroczka pokaże, ze w E-lidze będzie jeździł na poziomie i wygryzie duńczyka ze składu i będzie dorzucał po 5-6 punktów.
 
medalikk 9

medalikk

Użytkownik
Co do Andersena sezon zweryfikuje.Nie jestem pewny jego formy gdyż jak napisałem dobre mecze przeplatał fatalnymi.W porównaniu do Rudda to jest wzmocnienie bo gorzej niż on nie da się chyba jeździć.Szwed nie jest zawodnikiem na miarę E-ligii u nas w Częstochowie też nic szczególnego nie pokazywał z czym na pewno Verti się zgodzi - 25 punktów w całym sezonie mistrzowskim 2003 to powód do dumy nie jest.
Myślę że I liga jest dla niego odpowiednim miejscem.
Iversen to też mi do E-ligii nie pasuje.Przeciętny jeździec.W tym momencie do wzmocnień bym go nie zaliczał(ale zobaczymy co pokaże sezon - któż przypuszczał , że sezon &quot;konia&quot; będzie miał Kołodziej ?)
Mroczka - w I lidze jeździł w miarę dobrze średnia jak ktoś podał w okoliach 1.7 to dobra.
Ja jednak liczęna Falubaz.
Jak znajdę czasu więcej to napisze swoje przemyślenia na temat drugiej grupy zespołów E-ligii.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Ciekawie będzie w Rzeszowie i Zielonej Górze. Ja ze swojej strony licze na dobry wystep Torunia chociaż wiem że będzie bardzo ciężko...
Ciężko będzie, z tego co wiem na tą chwile Holta nie pojedzie, więc może niestety dojść w Zielonej do pogromu &quot;Aniołów&quot;. Co do Hansa, sądzę, że jego zatargi z Nickim nie będą miały najmniejszego znaczenia na jego zdobywane wyniki dla klubu, zresztą na pewno Tomek będzie służył radą i pomocą, a taki mentor jak wiemy zdarza się rzadko.. :cool: Jeszcze slówko chciałbym dodać na temat Nickiego, myślę, że przez roszady jakie zrobił w swoim teamie zimą, będzie w tym sezonie bardzo się liczył o najwyższe laury w światowym speedway&#39;u a i na pewno Stal na tym zyska ;)
Gollob i Pedersen gwarantują zdobycie &gt;20 punktów w meczu ale bez
Jak dla mnie tych dwóch panów gwarantuję raczej około 30 punktów ;)

Torre.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom