>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Smuda Trenerem kadry

cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Pierwszy raz pomyślał i w końcu darował sobie powoływanie Rybusa.
Wiesz, do powolan kazdy moze miec rozne podejscie bo jednego taki zawodnik przekonuje a innego nie. Ale jak ktos mowi ze tego nie powola bo buduje mloda druzyny i nie pasuje do koncepcji a za dwa tygodnie sie go powoluje to jest po prostu robienie z siebie idioty przez najwazniejszego szkoleniowca w Polsce.
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
Wiesz, do powolan kazdy moze miec rozne podejscie bo jednego taki zawodnik przekonuje a innego nie. Ale jak ktos mowi ze tego nie powola bo buduje mloda druzyny i nie pasuje do koncepcji a za dwa tygodnie sie go powoluje to jest po prostu robienie z siebie idioty przez najwazniejszego szkoleniowca w Polsce.
On robi z siebie idiotę od momentu gdy został selekcjonerem. Już pierwszych wywiadów, które udzielał nie dało się słuchać, a jak wygląda to ostatnio wszyscy wiemy. Szkoda, że nasza reprezentacja ma trenera, który nie potrafi się przyzwoicie zaprezentować w mediach, te braki można by mu wybaczyć gdyby było widać efekty jego pracy z drużyną. Niestety o Smudzie nie można powiedzieć, że ma gadane, ani, że ma jakąś wizje zespołu.

Można się śmiać z Tomaszewskiego za jego niektóre poglądy, ale Smudę to on potrafi trafnie podsumować.
 
bayern91 0

bayern91

Użytkownik
Pierwszy raz pomyślał i w końcu darował sobie powoływanie Rybusa.
Co do Rybusa to on gra kiepsko jak cala Legia, ale moim zdaniem ten chlopak sie jeszcze rozwinie.
Jest mlody i perspektywiczny.
A co do Niedzielana to faktycznie Smuda sie nie popisal, ale z drugiej strony nie wazne co on tam sobie wczesniej mowil, wazne zeby chlopaki zaczeli strzelac wiecej bramek a w tym Niedzielan na pewno bedzie pomocny.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Co do Rybusa to on gra kiepsko jak cala Legia, ale moim zdaniem ten chlopak sie jeszcze rozwinie.
Jest mlody i perspektywiczny.
A co do Niedzielana to faktycznie Smuda sie nie popisal, ale z drugiej strony nie wazne co on tam sobie wczesniej mowil, wazne zeby chlopaki zaczeli strzelac wiecej bramek a w tym Niedzielan na pewno bedzie pomocny.
No kazdy kto na to patrzy musi tak do tego podchodzic ale dla mnie to jest wstyd ze on w ogole nie bierze odpowiedzialnosci za swoje slowa.

Swoja droga, jesli ktos nie widzial, to polecam wywiad z Michniewiczem, duzo ciekawego mowi o Smudzie.
Jak ktos zainteresowany to:
http://www.youtube.com/watch?v=G8Mgio24hD8&amp;amp;feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=K9GNo-3iY2s&amp;amp;feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=a9GGOVNCSA0&amp;amp;feature=player_embedded
 
bayern91 0

bayern91

Użytkownik
No kazdy kto na to patrzy musi tak do tego podchodzic ale dla mnie to jest wstyd ze on w ogole nie bierze odpowiedzialnosci za swoje slowa.
http://www.youtube.com/watch?v=a9GGOVNCSA0&amp;feature=player_embedded
W sumie to nie powinien rzycac slow na wiatr, ale tak na prawde to kto ma go za to rozliczyc?? Na pewno nie PZPN bo tam panuje przeogromny syf.
Jedynie to kibice moga na niego wplynac jakas fala krytyki, ale nie wiem czy Smuda sie tym przejmie.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Cyg strasznie ciety jestes na Smude nie wiem dlaczego. Myslalem ze ty masz pojęcie o mozolnej i cierpliwej budowie drużyny reprezentacyjnej. Zwróć uwagę na fakt, że gramy z dobrymi drużynami nie ma sparingów jak kiedyś z MAcedonią czy Estonią . Wkurza mnie ten Polski jad. Trzeba wkońcu dojść do tego, że nie mamy lat 70-tych gdzie bez trudu zebrało by się może z dwie równe 11-stki.

Niegdyś Polacy nie musieli nadrabiać czy to przygotowaniem fizycznym czy motoryką. Byliśmy niezłymi technikami mieliśmy w każdym elemencie rzemiosła piłkarskiego jakąś perełkę. Teraz połowa pilkarzy dodam czołowych naszych klubów z ekstraklasy ma tzw. niski potencjał biologiczny. Czyli takiego piłkarza nie da sie przygotować na bardzo dobrym poziomie Europejskim pod względem motoryki. Tylko u nas nie prowadzi sie takich badan na początku kariery a potem ludzie się dziwią, że nasi odstaj także morotycznie a przecież każdy oczekuje wybiegania i gryzienia trawy.
Zatem jaką znaleźć receptę gdy technicznie dobrych na poziomie europejskim zawodników mamy do policzenia na palcach jednej ręki.

Łatwo jest krytykować bo już nie powiem , że zerowym autorytetem jest dla mnie Czesio czy Tomaszewski. Trzeba sobie zdać sprawę, że Smuda poliglotą nigdy nie był i nie będzie oraz zdać sobie sprawę , że tak jak TV ma swoje &#39; gabinety&#39; tak samo jest to w prasie. Mam na myśli często manipulacje dlatego osobiście nigdy do końca nie wierze w co czytam , wystarczy spojrzeć ile jest często sprzecznych informacji.

Pójdźmy dalej zwolnijmy Smude i co dalej? Na naszym rynku nie widze nikogo Engel, Janas swoją szansę mieli i to chyba w lepszych piłkarsko i &#39;charakternie&#39; czasach piłkarzy niż teraz. Jeden medialny , który uchodził za motywatora drugi zaś anty-medialny więc także cieżo by sie go słuchało.
Tak więc wychodzi trener z zagranicy najlepiej wielkie nazwisko(chociaż to bujanie w obłokach bo Lato nikogo takiego nie zatrudni).
Mamy 2010 rok a właściwie reprezentacyjnie lada chwila 2011 minimum rok na budowe i selekcje druzyny mało czasu, malo...
 
pawoman 3

pawoman

Użytkownik
Dokladnie nie ma co krytykowac Smude teraz .. na to przyjdzie czas po Euro .. to jest jego cel i po to zostal trenerem ... moze na poczatku obiecywal wielkie zmiany mlody zespol itd itd kogo brac nie bedzie a kogo bedzie .. mial wizje cudownej kadry .. ale rzeczywistosc okazala sie inna .. Mamy takich pilkarzy i nic nie zmienimy trzeba z ich zbudowac zespol bo czasu naprawde malo a pracy sporo . Mowil ze nie bedzie powolywal takich czy siakich ale jak sie okazuje bez tego jednak nie da sie zbudowac zespolu dlatego wlasnie smolarek niedzielan .. Smuda widzi ze te jego marzenia jakie mial o druzynie zmienily sie szybko w koszmar . Co do sparingow jakie gramy no to wlasnie nie gramy z &quot;ogorkami&quot; to sa bardzo mocne zespoly liczace sie na swiecie . Nasza gra wcale nie wyglada zle i z meczu na mecz trzeba przyznac ze jest lepiej . Brakuje tylko skutecznosci ale ona przyjdzie wraz z zgraniem druzyny i pewnosci siebie w kadrze . Ja tam wierze w Smude ze zbuduje zespol ktory nie da plamy na Euro
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
BukTSW
Ja nie napisalem ze Czesio711 to dla mnie autorytet (no ale chocby pod wzgledem kultury osobistej wciaga Franza nosem), napisalem ze powiedzial wiele ciekawego a zarowno Twoja wypowiedz jak i kolegi wyzej to potwierdza bo powiedzial miedzy innymi o tym ze tak jak z Leo tak i teraz Smuda ma abonament na brak krytyki ;-)
Na szczescie nie u mnie i widze ze inni wczesniej zaslepieni tez powoli oczy otwieraja.
A jesli pytasz mnie o nastepce to nie rob tego bo ja przed wyborem Smudy juz powiedzialem ze dla mnie najlepsza opcja bedzie Piotr Nowak. A czy teraz jest sens zmieniac trenera, watpie.
A i nie pisz o mediach bo to wlasnie w mediach jest ten Smuda jak na razie uwielbiany, tylko jeden portal wypomina mu wpadki.
A tak w ogole zdazyles skrytykowac Michniewicza ale nie odniosles sie do zadnego jego argumentu. Wiec mam taka propozycje, posluchaj najpierw co powiedzial ;-)
p. s.
Wiesz ze czekalem na Twoja odpowiedz wyznawco Franza :razz:
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Po pierwsze nie jestem wyznawcą Franza ???? Ale nie widze sensu już zmiany trenera niestety...
Dwa to widziałem to wcześniej co tam mówił o Smudzie i na odwrót.

Tzn sytuacja jest taka , Smude wybrał naród. Lato jak pamiętasz miał do wyboru Kasperczaka i Smude. Smuda można rzecz jeszcze na gorąco po dobrym występie Lecha w pucharach to było w pamięci kibiców. Z drugiej strony Kasperczak autorytet i ceniony w środowisku ale jednak spadł z legendarym Górnikiem a miał władzę absolutną w klubie.

Ja nie wywyższam umiejętności Smudy tylko na prawdę ludzie oczekują cudów.
Polecam fachowe artykuły profesorów od przygotowania na temat czołowych naszych piłkarzy, osobiście często czytywałem podobne tematy. Dlatego musimy rozgraniczyc czego oczekujemy.
Jeśli trener ma być w gębie jak Jose(tak kreowano Michniewicza) a ma nie wychodzic nic to nie wiem gdzie jest sens?

Na pewno Smuda nie zyskuje sympatii poprzez niektóre swoje wypowiedzi, które w klubie bywają przyjmowane jednak w reprezentacji wielu wymaga elokwencjii. Jednak ja cenie Smude za to , że sie stara i walczy o piłkarzy.
Ostatnio &#39; załatwił&#39; Boenischa , który zagrał 2 mecze a był jednym z najlepszych na boisku niebywałe wzmocnienie. Jest Matuszczyk , który co prawda teraz radzi sobie słabiej ale potencjał ma. Co raz wiecej mówi sie o zaawansowacnych rozmowach Smudy z Perquisem , który także z miejsca będzie wzmocnieniem.

Teraz pytanie , który z poprzedników postarał sie choćby o jednego takiego jak z wyżej podanych? Tylko nie mówić mi o Rogerze czy Olisadebe .

Także na powołania czy same wypowiedzi o powołaniach można rozumieć dwojako. Z jednej strony jak przytaczałeś, że raz &#39; Wtorek&quot; nie pasuje do koncepcji a tu został powołany. Pomine to , że poprzednicy robili to często i to w gorszych sytuacjach.
Przykładowo także niebywale krytykowany z nazwijmy to &quot; nie - medialność&quot; Janas nie powoływał najlepszego strzelca Frankowskiego.

Pamiętasz jaja na ekranie kiedy to niemal &#39; my&#39; , naród wstawiał go do składu? Przykładów jest wiele najlepszy chyba to mecz w Cardiff , kiedy nie szło , aż &#39; musiał&#39; i wprowadził Franka , który był w takiej formie, że bez wiekszego wysiłku wpłynął na wynik spotkania.
Teraz dlaczego dwojako?
Przykładowo sytuacja z Borucem. Sam uważam , że raczej on powinien być nr 1 . Ale Smuda często wypowiadal sie a to na temat jego wagi a to sytuacji osobistej i wynika , że miał racje. On go nie skreślał tylko jasno dał do zrozumienia co musi zrobić , a teraz można było przeczytać jego &#39; wesołe&#39; określenia co do wyglądu i pochwały co do postawy Boruca.

P.S
Bardzo ciesze się , że cenisz moje zdanie i czekasz na nie , nie cierpliwie ????
 
bayern91 0

bayern91

Użytkownik
Co do tego co mowil Michniewicz to uwazam ze ma troche racji.
Smuda powinien dzielic sie swoimi spostrzeżeniami z innymi szczegolnie mlodymi trenerami, albo tez korzystac z rad doswiadzonych szkoleniowcow albo przynajmniej prac je pod uwage.
Ale z drugiej strony malo ktory trener zgodzilby sie na takie cos twierdzac ze kazdy chce go pouczac.
W przypadku Smudy wydaje mi sie to niemozliwe ale ja na jego miejscu tez bym sie na takie cos nie zgodzil.
Moze gdyby trenerem kadry bylby jakis mlodszy trener to byloby mu latwiej na wspolprace.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
- Bo ja nie jestem miękkim ch... robiony. Nie padam na kolana, nie lamentuję. Ja jestem Smuda. Mam swój charakter i dzięki temu dotrę do celu - mówi w wywiadzie dla Cezarego Kowalskiego z dziennika &quot;Polska The Times&quot; selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda.
Ma Pan odpowiednie wsparcie w PZPN? Pana poprzednik narzekał na jego brak.
Ja mam. Bo Grzesio Lato wie, na czym polega piłka.
- PZPN to nie tylko Lato.
- Ale on decyduje. Dla mnie on jest najważniejszy.
- Zdaje Pan sobie jednak sprawę, że nie wszyscy Panu dobrze życzą.
- Panu też nie wszyscy. Tego na każdym kroku można się spodziewać. Nikt w Polsce dobrze ci nie będzie życzył. Niestety, taki to jest właśnie kraj.
- A wie Pan, którzy wpływowi działacze czyhają na Pana potknięcie?
- Wiem, ale mnie to absolutnie nie interesuje. Bo ja nie jestem miękkim ch... robiony. Nie padam na kolana, nie lamentuję. Ja jestem Smuda. Mam swój charakter i dzięki temu dotrę do celu.
- Mówią, że nie ma już tego dawnego Franka Smudy. Zmienił się Pan.
- G... prawda. Jasne, że jestem trochę spięty, bo też większa spoczywa na mnie odpowiedzialność. Ubieram się ładniej, bo żona o to dba. To właściwie tyle.


Źródła: Polska - The Times

/////////////////////////////////////////////////////
Skomentuje to tak, klasa sama w sobie. Prostak, ignorant i zadufany w sobie człowiek. Krytykował poprzednika czyhając na jego posadę niemal po każdym potknięciu, a gdy objął kadrę i wie że do euro 2012 posadkę ma ciepłą sam wygadał się że nie za bardzo przyglądał się wcześniej lidze i że tak naprawdę nie mamy piłkarzy do gry w kadrze ...
 
patryk1708 6

patryk1708

Użytkownik
Do EURO mamy jeszcze półtora roku. Czyli około 15-20 spotkań towarzyskich. Czasu na przygotowanie drużyny dużo. Polska nie była, nie jest i nie będzie drużyną, która tak jak Hiszpania czy inne topowe drużyny rozegra kilkanaście spotkań bez porażki. Według mnie Smuda ma dobry pomysł na kadrę. Ma ściśle określony plan, do połowy 2011 roku chce mieć kadrę, którą będzie doszlifowywał do turnieju. Ma poparcie prezesa i znacznej większości polskich kibiców. Trzeba dać mu czasu, wszelkie kombinacje na jego stanowisku na pewno reprezentacji by nie pomogły.

Problem jak dla mnie leży tam, gdzie sam Smuda go widzi. W doborze zawodników, w selekcji. Może po kolei, bramkarze. Mamy Boruca, obecnie rezerwowy we Fiorentinie, ale klasa sama w sobie. Mamy Fabiańskiego z Arsenalu Londyn i Kuszczaka z Manchesteru United. Jest też Tytoń z Rody. Mało która reprezentacja ma taką ilość tak znakomitych golkiperów. Dalej, obrona. Mieliśmy na prawej obronie Wasilewskiego. Na EURO szans raczej ten zawodnik nie ma, ale w takiej formie jak obecnie Piszczek z Borussi sprawdziłby się znakomicie na tej pozycji. Kłopoty zaczynają się dalej, u stoperów. Jest doświadczony Żewłakow, który mimo wszystko powinien trzymać dyscyplinę w defensywie. A kto obok niego? Sadlok, Glik, Głowacki, Wojtkowiak, Pietrasiak? Jak dla mnie żaden z nich. Szykować jak najszybciej Sebastiena Perquisa, albo namówić do gry Manuela Arboledę i środek obrony z takim atletą będzie nie do przejścia. Każdy kraj teraz ma jakiegoś naturalizowanego zawodnika. Więc czemu nie my? Może bez przesady, tak jak to jest w przypadku Niemców, ale... Manuel przydałby się naszym jak nikt inny. Lewa obrona? Jest Boenisch, obecnie z urazem. Kto za niego? Ciężko kogokolwiek znaleźć, na pewno nie Dudka, jest zbyt niepewny, chociaż to pupil Smudy. Może ktoś z ligi...? Łukasz Mierzejewski albo Piotrek Brożek? Dalej, pomoc. Tutaj także nie jest najgorzej. Prawa strona - Błaszczykowski. Środek - Murawski do destrukcji, Majewski budowanie ofensywnych akcji. Lewa flanka - Obraniak. W ataku Jeleń i ponownie powoływany Smolarek. Kłopot jest właśnie wtedy, jeśli myślimy o dublerach na każdą pozycję. Bo co jeśli Błaszczykowski, Jeleń, czy Obraniak odpadną z powodu kontuzji? Nie istniejemy. Ciężko znaleźć po dwóch piłkarzy na każdą pozycję, ale trzeba pamiętać, że jest Lewandowski, jest Adrian Mierzejewski, są inni młodzi, którzy są w stanie zagrać na poziomie reprezentacyjnym... pewnie do 2012 dojdzie 4-5 nazwisk debiutantów. Trzeba patrzeć na to wszystko nieco optymistycznie, bo tak to nie pomagamy, ani reprezentantom, ani Smudzie.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Do EURO mamy jeszcze półtora roku. Czyli około 15-20 spotkań towarzyskich. Czasu na przygotowanie drużyny dużo. Polska nie była, nie jest i nie będzie drużyną, która tak jak Hiszpania czy inne topowe drużyny rozegra kilkanaście spotkań bez porażki. Według mnie Smuda ma dobry pomysł na kadrę. Ma ściśle określony plan, do połowy 2011 roku chce mieć kadrę, którą będzie doszlifowywał do turnieju. Ma poparcie prezesa i znacznej większości polskich kibiców. Trzeba dać mu czasu, wszelkie kombinacje na jego stanowisku na pewno reprezentacji by nie pomogły.

Problem jak dla mnie leży tam, gdzie sam Smuda go widzi. W doborze zawodników, w selekcji. Może po kolei, bramkarze. Mamy Boruca, obecnie rezerwowy we Fiorentinie, ale klasa sama w sobie. Mamy Fabiańskiego z Arsenalu Londyn i Kuszczaka z Manchesteru United. Jest też Tytoń z Rody. Mało która reprezentacja ma taką ilość tak znakomitych golkiperów. Dalej, obrona. Mieliśmy na prawej obronie Wasilewskiego. Na EURO szans raczej ten zawodnik nie ma, ale w takiej formie jak obecnie Piszczek z Borussi sprawdziłby się znakomicie na tej pozycji. Kłopoty zaczynają się dalej, u stoperów. Jest doświadczony Żewłakow, który mimo wszystko powinien trzymać dyscyplinę w defensywie. A kto obok niego? Sadlok, Glik, Głowacki, Wojtkowiak, Pietrasiak? Jak dla mnie żaden z nich. Szykować jak najszybciej Sebastiena Perquisa, albo namówić do gry Manuela Arboledę i środek obrony z takim atletą będzie nie do przejścia. Każdy kraj teraz ma jakiegoś naturalizowanego zawodnika. Więc czemu nie my? Może bez przesady, tak jak to jest w przypadku Niemców, ale... Manuel przydałby się naszym jak nikt inny. Lewa obrona? Jest Boenisch, obecnie z urazem. Kto za niego? Ciężko kogokolwiek znaleźć, na pewno nie Dudka, jest zbyt niepewny, chociaż to pupil Smudy. Może ktoś z ligi...? Łukasz Mierzejewski albo Piotrek Brożek? Dalej, pomoc. Tutaj także nie jest najgorzej. Prawa strona - Błaszczykowski. Środek - Murawski do destrukcji, Majewski budowanie ofensywnych akcji. Lewa flanka - Obraniak. W ataku Jeleń i ponownie powoływany Smolarek. Kłopot jest właśnie wtedy, jeśli myślimy o dublerach na każdą pozycję. Bo co jeśli Błaszczykowski, Jeleń, czy Obraniak odpadną z powodu kontuzji? Nie istniejemy. Ciężko znaleźć po dwóch piłkarzy na każdą pozycję, ale trzeba pamiętać, że jest Lewandowski, jest Adrian Mierzejewski, są inni młodzi, którzy są w stanie zagrać na poziomie reprezentacyjnym... pewnie do 2012 dojdzie 4-5 nazwisk debiutantów. Trzeba patrzeć na to wszystko nieco optymistycznie, bo tak to nie pomagamy, ani reprezentantom, ani Smudzie.
Od tego zacznijmy że czasu nie mamy wcale aż tak dużo, zważywszy na to że Smuda nie ma ich nauczyć grać w piłkę tylko dobrze ustawić a reszta jest w rekach piłkarzy.

Polska nie będzie Hiszpanią i nikt tego od niej nie oczekuje ale wszystkim o to chodzi żeby grali na równym dobrym poziomie i czasem lepszym sprawiali niespodzianki, równy poziom jest ale reszty brakuje.

Smuda niema pomysłu bo to widać, z każdym gra tak samo i jeszcze jest zadowolony z wyników mówi że to nie są zwykłe mecze tylko mecze walki, ale mecze walko o co jak nie o wynik.

Jak dla mnie swój czas wykorzystał, przez te kilka miesięcy Polacy ni grają lepiej, a tera mecz z WKS i co porażka jest no 99%, wiec po co on ich przygotowuje i do czego do ostatniego miejsca w grupę.

Co do piłkarzy to faktycznie mamy słabych ale jak każdy wie umiejętności się nadrabia przygotowaniem fizycznym, motywacją itp.

Jest mecz z WKS cudów się nikt nie spodziewa ale jeśli nie będzie chociaż remisu to co ty będziemy ukrywać, trzeba będzie zrezygnować z usług Franka według mnie bo czasu miał aż nadto żeby jakieś spotkanie wygrać i udowodnić że wie co robi. Oczywiście można mówić że jeszcze jest dużo czasu ale jeśli za pół roku okaże się że niema wyjścia i trzeba go zwolnić bo gra będzie katastrofą to jego następca może mieć już za mało czasu.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Tak, Perquis, Arboleda. Niech dobrze w Angli poszukaja tam maja dobrych stoperow a na pewno znajdzie sie kilku ktorzy znaja papieza albo przynajmniej kupowali cos w polskim sklepie.

Tlumaczenia Smudy ze nie ma obrony sa smieszne, owszem nie mamy super stoperow ale jak ktos powoluje Wolakiewicza, przyzwoity na polskie warunki stoper i w niezlej dyspozycji, a pozniej ustawia go na srodku pomocy to nie moze sie tlumaczyc w ten sposob. Smuda sie zatracil i zamiast rozwijac ta druzyne to teraz bedzie za kazdym razem chcial pokazac ze to on jedyny ma racje i dalej bedzie wstawial stoperow ktorych w Polsce nie ma na srodek pomocy itp. Franiu to egocentryk, jesli przyjdzie jakis sukces (nie takie cuda sie w pilce zdarzaly) to oczywiscie powie ze to jego zasluga, a jak bedzie kleska to beda slabi pilkarze, PZPNowski beton no i oczywiscie zli dziennikarze ktorzy tworza taka atmosfere ze nawet Hiddink by nic nie zrobil (chociaz nie wiadomo, moze holender to tez dla Smudy &quot;zaden trener&quot; jak Klinsman).

Trzeba patrzeć na to wszystko nieco optymistycznie, bo tak to nie pomagamy, ani reprezentantom, ani Smudzie.

Tak, glaskajmy go i mowmy ze jest super. Ja tylko czekam az w mediach skonczy mu sie abonament na brak krytyki to dopiero bedzie cyrk w wywiadach ????
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Tak, glaskajmy go i mowmy ze jest super. Ja tylko czekam az w mediach skonczy mu sie abonament na brak krytyki to dopiero bedzie cyrk w wywiadach ????
To długo już czekać nie będzie trzeba, wystarczy już posłuchać rano RMF MAX (z Kielc chyba) jak się śmieją po każdym spotkaniu, albo co możebniejszych dziennikarzy którzy mówią że Smuda za dużo mówi (jak z wizami, albo alkoholem) ze wszystkimi chce grać tak samo i nie odnosząc wyników ściąga nie potrzebnie niektórych piłkarzy, a o tym że ktoś pod nim dołki kopie to już nie wspominam. Sprawa jest prosta Smuda sobie nie radzi ;)
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Mnie Smuda denerwuje powołując młodych piłkarzy, zaliczających co mecz dobre noty, a nie daje im szans pogrania. Grosicki, młody, szybki, gwiazda swojego zespołu, a w meczu reprezentacji gra kilkanaście minut. Kolejny temat do dyskusji to Niedzielan, nie będę tutaj pisał czy pasuje do koncepcji drużyny czy nie, ale wszyscy wiemy jak ten napastnik jest uzależniony od pracy linii pomocy. Jeśli nie otrzyma dobrego prostopadłego podania/ dobrego przerzutu to raczej gola nie strzeli. Trafia mu się dobry okres, trener go powołuje i o ile w pierwszym meczu zagrał aż 29 minut, to w meczu z Ekwadorem zagrał 2 minuty. Dla porównania Lewandowski grzeje ławę w Dortmundzie i gra 178 minut. Lewandowski nadzieją na Euro ? W meczu z USA zmarnowana wyśmienita okazja sam na sam, w meczu z Australią zmarnowany karny, kiepska postawa samego zawodnika. Być może jest tak że Lewandowski wie że dużego pola do popisu nie ma Smuda biorąc pod uwagę klasycznych napastników to wie że ma on praktycznie zapewnione miejsce w składzie w razie absencji Jelenia... Niech zacznie ciężko trenować i dawać z siebie wszystko jeśli jest taką wisienką na torcie naszej reprezentacji. Niech też wie że miejsce w kadrze trzeba sobie wywalczyć i nie marnować okazji wywalczonych przez kolegów.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Czytelnicy &quot;Przeglądu Sportowego&quot;, Onet.pl i Sports.pl mieli okazję w ramach naszej akcji &quot;Wasz Wywiad&quot; zadać pytania trenerowi piłkarskiej reprezentacji Polski, Franciszkowi Smudzie.

Max: Ma pan już swoich pewniaków do pierwszego składu na Euro?

Franciszek Smuda: W głowie mam ułożone 90 procent naszej kadry na mistrzostwa. W jedenastce znajdzie się czwórka z Bundesligi czyli Piszczek, Błaszczykowski, Lewandowski i Boenisch.
---------------------------------------------
Kolejne genialne posunięcie naszego treneiro ? Na dwa lata przed imprezą podaje 40 % naszej wyjściowej jedenastki ... Piszczek czy Lewandowski mogą spać spokojnie, co by się nie stało na Euro zagrają bo Franek podjarę ma z nich straszną (a Lewy to ostatnio jeden z naszych najgorszych zawodników w meczach międzypaństwowym co ku mojej uciesze zaczyna zauważać coraz więcej ludzi). Nie wiem dokąd to zmierza ale nie w dobrą strone ...
 
tackles 2

tackles

Użytkownik
błaszczu to od lat zawodnik klasy swiatowej i fakt,ze zagra na euro nie jest szokiem, piszczek gra swietnie i z meczu na mecz coraz lepiej i solidniej, pamietaj ze piszczek moze rowniez z powodzeniem w ataku badz na flance grac;] i jest mlodym zawodnikiem , do lewego sie zgodze z toba, no ale fakty sa takie ,ze obecnie nie mamy dobrego napastnika, niech oli wroci ;] .. do tej listy pewnie paru pupilkow smudy dojdzie- wojtkowiak,peszko itp, za smolarkiem media sie upomna chociaz nic nie gra i taka zbieranina bedzie..
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Ja sam oceniam Błaszczykowskiego czy Piszczka pozytywnie i myślę że na chwilę obecną oni powinni w kadrze być, chodzi mi raczej o fakt że goście się właśnie dowiadują że mają pewne miejsce w pierwszej jedenastce za dwa lata w meczu otwarcia dla Polski na euro ...
To nie jest najlepsze co może spotkać sportowca - takie zapewnienie: będziesz grał bo cie lubię i nie mam nikogo lepszego (a przez dwa lata przecież się nie wyczaruje)
 
tackles 2

tackles

Użytkownik
tak wiem o czym mowisz, w przypadku blaszcza trza sie modlic raczej nie o to zeby mu sodowka nie strzelila, bo brzeczek go poukladal na dobrego sportowca, lecz o kontuzje, tk sie natomiast mowilo o lewym ze to taki swietny napastnik juventus sie o niego bil i chlopina troche sfiksowal i wydaje mu sie ze w polsce jest bogiem i tylko na zachodzie ma cos do udowodnienia..gdyby tak jeszcze OLI grał na poziomie ????
 
Do góry Bottom