>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2021/2022

Status
Zamknięty.
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja oczywiscie tez zagram Orebro i Frolunde w kombinacji ml ✅
Ale tutaj by nie powtarzac proponuje inny dubel

Lulea z x + Rogle z x kurs ako 2,2 fortuna⛔ No przeliczyłem się z Luleą

Mecz Skele i Lulea to derbowy pojedynek . Skele przez długi czas na prowadzeniu w SHL , jednak mam wrazenie ze sa raczej na krzywej opadajacej, nie lekcewaze ich bo to silny zespoł. Lulea z kolei po wielu zmianach w zespole nie mogła zaskoczyc jednak mysle ze ze oni teraz pojda w gore bo klocki powoli udaje sie poukładac
Vaxio gra solidnie ale nie widze u nich tego błysku co rok temu, jednak ubytki troche swoje robia. Rogle gra dobry zespolowy hokej, u siebie bardzo mocni , kadrowo w ogole nie ustepja mistrzowi i licze ze zagraja znow solidny mecz
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +14
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Orebro-Skelleftea ML 1 1,85

Skelle ostatnio wysoko wygralo z Lulea ale nie jest to Lulea, chociazby sprzed sezonu (przynajmniej narazie).Mimo wszystko uwazam, ze goscie poza wlasna tafla beda mieli problemy z gospodarzamk, ktorzy zlapali wiatr w zagle.4 wygrane pod rzad I bilans 6 2 at home juz o czyms znaczy.Skelle wg mnie w lekkim dolku I ta ostatnia wygrana w ogole mnie nie przekonuje.Orebro czesto I gesto psulo nerwy gosciom, na swojej tafli,nie sadze by bylo inaczej jutro.

Vaxjo-Brynas 1 1,61

Vaxjo musi takie mecze po prostu wygrywac, by trzymac sie czolowke. Ostatnio 2 porazki ale z silnym Rogle I niezlym Orebro (obie na wyjezdzie). Brynas zdecydowanie slabsze na papierze, ostatnio na wyjezdzie sprawili niespodzianke pokonujac w/w Skelle I nie wierze, ze znowu na wyjezdzie postawia sie wyzej notowanemu rywalowi.2-5 na wyjezdzie to nie sa dobre cyfry.
 
Otrzymane punkty reputacji: +205
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dzisiaj chciałem zaproponować dwa spotkania z Liiga. Bez zaglądania do szatni, więc jeśli ktoś wie o czymś, czy wyklucza jedną, albo drugą propozycje - to śmiało piszcie :)

Pelikany - Tappara - 2 ML - 1.65 - fortuna ✅

Karpat - Kalpa - 1 ML - 1.72 - fortuna ✅

Wczoraj Pelikany przegrały walkę z HPK. Trzeba przyznać, że po dość wyrównanym spotkaniu. Sygnał do ataku dał Smejkal, ale w końcówce zabrakło trochę precyzji. Pelikany zdominowały trzecią tercję. Ambitnie walczyli i wyglądali dobrze fizycznie. Dzisiaj z tą fizycznością może być różnie. Wczoraj na tafli zabrakło Kangasmieni, a to kluczowy gracz w układance Niemeli. Pod jego nieobecność Czesi z bardzo wysokim ice time i to będą czuć w nogach. Eronen też spędził na tafli praktycznie pół meczu. Zobaczymy który goalie stanie dzisiaj w bramce Pelikanów. Patrikainen ukradł już kilka meczów, aczkolwiek wczoraj nie miał swojego dnia. Poza tym drużyna z Lahti wyrasta nam na jedną z najbardziej nieprzewidywalnych ekip w Liiga. Topory ostatnio wymęczona wygrana w Pori. Atak robił dużo zamieszania, ale brakowało dokładności i pomysłu na rozmontowanie defensywy Asów. Dzisiaj liczę na lepszą skuteczność Toporów i być może przełamanie Bertranda. Facet ma z czego uderzyć, a jakoś nie może sie odnaleźć. Sezon temu Virta grał w linku z Kuuselą i to chyba lepiej działało. Z drugiej strony weteranów sie nie czepiamy. Kuuseli trzeba oddać, że jak poda to tylko klepkę dostawić :) . Oby to zrobił dziś i to najlepiej więcej niż raz. Więcej jakości mają Topory. Pelikany obciążone i z brakami w roostrze. Poszukam w tym typie wygranej gości.

Łasice ostatnio wróciły na zwycięską ścieżkę i mam nadzieje, że zachowają ten trend na dłużej. Liczę też na lepszą postawę formacji ofensywnych, bo Saipe pokonali głównie obrońcy :) . Drużyna miała kilka dni odpoczynku i na pewno złapali świeżość. Jeśli dzisiaj wszystko zagra, to powinni wypunktować Kalpe. Goście póki co nie mogą sie odnaleźć w delegacji i tylko gra w swojej hali trzyma ich blisko pierwszej 10tki tabeli. W defensywie podoba mi sie gra doświadczonego Lappalainena, ale reszta to "młode" chłopaki, którzy często popełniają błędy. Obrona Kalpy jedna ze słabszych w Liiga. Karpat to wykorzysta. Szczególne zagrożenie widzę tu w PP, a kilku zawodników gości ma gorące głowy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +640
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dzisiaj co prawda dzień lenia, ale ciągnie wilka do lasu. Wczoraj fińska hokejowa dała zysk, ale dziś będę szukał plusów w SHL. Liiga grała wczoraj i gra dzisiaj, a ja zwyczajnie nie lubię takiego grania dzień po dniu. Poza tym to sprzyja różnym cudom. Zajrzałem do jednego, drugiego buka i oni chyba nie do końca wiedzą jak podejść do tematu, bo np. kursy wystawione na Ilves - Lukko, to jakieś jaja.
Co do samych typów.

Orebro - Farjestad - 1 RT - 2.05 - fortuna lub 1 ML - 1.65 - fortuna ✅
Lulea - Djurgarden - x2 - 2.32 - fortuna ⛔

Ja sie pcham w te dwa spotkania. Celowo piszę "pcham się" bo to dość ryzykowny dubel, ale wczoraj zysk naprawdę fajny i dzisiaj chce zaszaleć. Poza tym są argumenty za tymi kierunkami. Orebro dobra seria wygranych. Na swojej tafli nie przegrali od miesiąca. Mocne, równe, ciekawe formacje. Bardzo poukładany taktyczny hokej, bez zbędnych zabaw w wojnę na lodzie. Ore nie dostosowują się stylem, ani poziomem do rywala. Grają swój hokej i jak widać, to działa. Dziś po drugiej stronie lodu Farjestad. W zasadzie można by wymienić ostatnie ich "osiągnięcia" i to był był wystarczający argument do grania przeciwko nim, ale lubie dołożyć coś od siebie. Najpierw myślałem, że Faje po doładowaniu nie mogą złapać świeżości, ale to nie było to. W każdym razie nie tylko. Drużyna po prostu wpadła w dołek z którego nie może się wygrzebać. Ore nie jest dobrą ekipą na przełamanie. Dobrą było Lin, ale Faje zamiast sie przełamać dali sobie wbić 5 bramek najgorszej ofensywie SHL. Ktoś na pewno tupnął nogą w szatni i spodziewam się lepszej gry w Orebro, ale myślę, że BK dziś sie nie przełamie.

Lulea miała swój moment, a potem wrócili do grania w kratkę. Dzisiaj oczywiście są faworytem spotkania, ale Djur może im napsuć trochę krwi. Co prawda chyba jeszcze bez Armalisa między słupkami ( do zweryfikowania ) ale Svedberg, to też niezła marka. Goście wcale nie mają słabego składu, a poza tym patrząc na ostatnie wyniki - widać poprawę. Z Leksands wcale nie wygrali przypadkowo. To był naprawdę bardzo solidny występ Djur. To ekipa z charakterem i wierzę, że dziś postawią się faworytowi. Lulea ma w obwodzie trochę więcej jakości, ale to nie nazwiska grają. Nikogo nie namawiam na nic w kierunku Djur, ale sam spróbuję. Na pewno nie grałbym tych dwóch spotkań na jednym kuponie. Powodzenia.


🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +398
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Po przerwie na repre wracamy pomału na tafle północy.
Od siebie na jutro chciałbym zaproponować takiego dubla:

Sport - Karpat - 2 ML - 1.82 - fortuna ✅
Saipa - Kalpa - 1x - 1.56 - fortuna ⛔

Ekipa z Vaasa radzi sobie w tym sezonie nadspodziewanie dobrze. Przyznam sie, że nie liczyłem na to, że w połowie listopada Sport będzie gdzieś na granicy pierwszej szóstki Liiga. Drużyna miała dość dobry październik i to wtedy udało sie "nałapać" sporo punktów. Później ich gra nie była już tak dobra, ale potrafili ograć chociażby HIFK. Grę Sportu w dużej mierze ciągną weterani: Asplund, Talaja, czy Vauhkonen. Obrona po przyjściu Heshki wygląda zupełnie inaczej, niż wcześniej. Były gracz Karpat na pewno wyjedzie na lód mocno naładowany i będzie chciał zagrać dobre spotkanie przeciwko swoim byłym kolegom. W ogóle zobaczcie jak mało bramek stracili gospodarze. Mecz przeciwko Oulu będzie trudnym sprawdzianem dla dobrze spisującej sie pary bramkarzy. Goście do Vaasa udają sie po trzech wygranych z rzędu. Wyniki trochę lepsze od gry, ale podczas przerwy na kadre był czas na poprawienie kulejących elementów swojej gry. W Karjala z Łasic grał jak dobrze kojarzę tylko Ohtamaa, więc turniej w żaden sposób nie rzutuje na dyspozycję drużyny. Zresztą Łasice dysponują naprawdę długą i dość równą ławką. Sportowo goście są lepszą drużyną, ale spodziewam się ciężkiego meczu. O ile Karpat w swojej hali jest trudny do zatrzymania ( to samo można powiedzieć o Sporcie ) to delegacje jednak trochę kuleją. Mimo średniej gry na wyjazdach Karpat jak najbardziej ma papiery na ogranie Sportu i ja pójdę w tym kierunku.

W drugim spotkaniu Saipa podejmie Kalpe. Przez chwilę myślałem o tym, żeby iść odważniej w kierunku gospodarzy, ale kurs przy opcji z x jest całkiem ok, więc nie pcham sie w nic więcej. Kilku graczy Saipy grało na turnieju. Dobrze zaprezentował sie goalie Westerholm (wyjechał jako jedynka w spotkaniu z Czechami ). Trochę blado wypadł Ville Petman, ale w lidze spisuje sie naprawdę dobrze. Wydaje mi się, że na kadrze widziałem jeszcze kogoś z Saipy, ale gdzieś mi pamięć zwietrzała......Kiedy się spojrzy przekrojowo na rooster gospodarzy, to wychodzi całkiem przyzwoita mieszanka młodości i doświadczenia. Do poprawy na pewno ofensywa, bo z taką skutecznością "marzenia" o czołowej dziesiątce szybko zostaną zweryfikowane. Kalpa z kolei sporo problemów ma w obronie i tu szansa dla Saipy na poprawienie % w ataku. Bramkarze gości miewają momenty, ale częściej zawodzą, niż pomagają. W ogóle gra ekipy z Kuopio troche sie posypała po zmianach, których wcale nie było mało. Sezon temu gra Kalpy w delegacji była ich wizytówką. W obecnym sezonie jeszcze nie wygrali w RT na wyjeździe ( a ML chyba raz ). Obie ekipy spotkały się jakieś dwa tygodnie temu i pamiętam, że wtedy Kalpa wygrała po karnych. Mecz był ciasny i ze sporą ilością kar. Teraz spodziewam sie podobnego scenariusza, ale z innym zakończeniem ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1017
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Wczoraj ciekawe rozstrzygnięcia w Hokejowej Lidze Mistrzów....Kto by sie spodziewał, że Leksand zostanie tak zdemolowane w Klagenfurcie. Gospodarze to drużyna słabsza o więcej niż jedną klasę, a Stadthalle nie jest żadną twierdzą. Założę się bez sprawdzania, że frekwencja zakręciła się około 1 500 kibiców....Gdzieś tam czytałem, że gościom spotkanie zawalił Kaskisuo. Nie zgadzam się z tym. W przypadku dwóch bramek może mógł zrobić coś więcej, ale to nie tak, że goalie nominujemy do czarnej owcy spotkania, a reszta zagrała super. Żeby dokopać sie do przyczyn porażki trzeba wrócić do meczu Leksand z Djurgardens jakieś dwa tygodnie temu. Tak naprawdę od tamtego spotkania zaczął się zjazd, który trwa do dziś. W kontekście jutrzejszej kolejki SHL....Czy tak grające Leksand podoła Brynas ? Ja mam wątpliwości. Leksand w formie jest poza zasięgiem Brynas, ale ta forma uleciała. Brynas od dwóch tygodni spokojnie sobie trenuje i chociaż efekt zobaczymy dopiero jutro, to jestem w stanie zaryzykować Brynas z x. Nie wiem co robili gracze Leksand w przerwie na repre, ale źle wykorzystali ten czas.
Kolejne rozczarowanie, to Skelle. Już nie tak duże, jak w przypadku opisanym powyżej, ale jednak. Z tym, że Skelleftea gra źle od miesiąca. Wczoraj w bramce zabrakło Lindvalla, co na bank jest nie bez znaczenia. Poza tym Sparta moim zdaniem wychodzi z kryzysu. Spójrzcie na ich rooster. Przecież to jest bardzo mocna drużyna. Jutro do Kraft Arena przyjedzie Vaxjo. Na razie nie podejmuje sie wskazania kierunku. Poczekajmy na składy i zobaczymy.
Z kolei do Linkpoing przyjedzie Lulea. Złośliwi sie śmieją, że gospodarze zaczynali sie rozkręcać, ale przyszła przerwa i pewnie wrócą do swojej marnej gry. Ja bym powiedział tak....żeby gospodarze mieli podjazd do Lulea musieliby sie wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, a i tak raczej by zabrakło. Mam nadzieje, że Lulea nie zgubiła formy i jutro potwierdzi swoją klasę na tafli rywala. Ja próbuje Lulea RT.
Trochę też zerkam na spotkanie Oskar - Orebro. Gospodarze mają kilka indywidualności, ale mnie ta ekipa ciągle nie przekonuje. Orebro ma więcej jakości w składzie. Poza serią wygranych zwróciłem też uwagę na jedną rzecz, której wcześniej nie było, albo jej nie zauważyłem - Orebro walczy do końca. Mam wrażenie, że dawiej to była ekipa, której jak nie szło, to szybko zaczynali pękać. Teraz Ore walczy do upadłego. Jutro poszedłbym w ich stronę w opcji Orebro ml i mam nadzieje, że sie na tym nie przejadę.
Rogle - Frolunda dla mnie no bet. Chyba, że ktoś czuje jeden, czy drugi kierunek, to trzeba ryzykować.


Oskarshamn - Orebo - 2 ML - 1.79 - Fortuna ⛔
Linkoping - Lulea - 2 RT - 1.85 - fortuna ⛔
Brynas - Leksand - 1x - 1.65 - fortuna ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +609
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Ostatnio Skandynawia robi mnie w konia i to przestaje być śmieszne. Wczorajszą porażkę Orebro jestem jeszcze w stanie przyjąć, ale nie umiem wytłumaczyć tego co zrobiła Lulea. Dziś ode mnie jedna propozycja. Bez rozpisywania się, bo zauważyłem, że to mi nie sprzyja :) .

Kalpa - Lukko - 2 ML - 2.23 - fortuna

Obie ekipy po przerwie zagrały po jednym spotkaniu, a więc przetarcie jest. Kalpa ograła w Liiga Saipe, a Lukko udało się do Bolzano, gdzie w ramach CHL ograli Foxes. Gospodarz w Kuopio groźny dla każdego. Kalpa sporo straciła przed sezonem, ale też trzeba przyznać, że te nieliczne nabytki okazały się trafione. Jarvinen, Risanen, Kiiskinen - Ci gracze regularnie punktują. Na lidera wyrósł Pitkanen, który naprawdę zaliczył spory progres. Ich dzisiejszy rywal z Rauma też stracił przed sezonem i to jest wspólny mianownik dla obu drużyn. Jednak mimo wszystko Lukko ma więcej do zaoferowania. Mistrz był w dołku, ale potem przyszła przerwa, CHL...i zobaczymy. Mecz z Bolzano ( drużyną słabszą o jakieś 2 klasy ) był fajnym przetarciem przed ligową potyczką z Kalpa. Lukko bez fajerwerków, ale zrobili swoje. Gdyby porównać poszczególne formacje, goalie...i tak dalej, to Lukko na pewno ma więcej jakości, ale Lulea też ma więcej jakości niż Linko, a wczoraj zostali zrobieni niczym juniorzy.
 
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Orebro vs Lulea
Typ zwycięstwo gości
Kurs 2.02 fortuna

Niedźwiedzie zawiodły kolejny raz przegrywając z Linkoping. Pisałem, wielokrotnie że Lwy mają zdecydowanie lepszy potencjał niżby wskazywało na to ich miejsce. Porażka niemniej może być zaskoczeniem bo widać było przed przerwą ze Lulea nabiera tempa. Dzisiaj zaufam im po raz kolejny bo Orebro zagrało słabo w ostatnim meczu. Możliwe że złapali mała zadyszkę po świetnej serii kilku zwycięstw z rzędu. Przeciwko Orebro gra się trudno, ale przyjeżdża dzisiaj na ich lod zespół z olbrzymim potencjałem ofensywnym. Miejscowych czeka trudna przeprawa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +333
patryk7 543,2K

patryk7

Typer
Czy Kallinge / Ronneby wykorzysta swoją szansę?
Kallinge i Morrum walczą o 5 miejsce w tabeli (ostatnie dajace prawo gry w Allettan o awans) HockeyEttan Sodra. Punktów obydwie ekipy mają tyle samo (jedynie różnica bramek przemawia na korzyść rywala) i zapowiada się niesamowicie ekscytująca walka do końca sezonu podstawowego. Morrums gra dzisiaj u siebie z drugim w rankingu Kalmar i choć zapewne łatwo nie będzie może wygrać za trzy. Dlatego też Kallinge prawdopodobnie będzie musiało także dzisiaj wygrać. Szanse są bardzo dobre, gdyż Nybro jest gotowe do Allettan i nie ma tak po prawdzie o co już grać w sezonie podstawowym. Szkoleniowiec "Wikingów" Mikael Tisell raczej nie zaryzykuje dzisiaj gry swoich graczy po urazach i lekkich kontuzjach szykując ich na mecze w Allettan.
KRIF ma spory potencjał w swoim zespole (dużo większy, niż obecna pozycja w tabeli), do tego motywacja do gry.
Kallinge / Ronneby (zwycięzca z dogrywką i karnymi) 2.07 Forbet
1:2/
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dzisiaj ode mnie propozycja z SHL.

Pisane trochę na kolanie, bo jak zazwyczaj czas goni....

Linkoping - Leksand - 2 ML - 1.87 - etoto ✅

Timra - Farjestad - 2 ML - 1.53 - etoto ✅

Skelleftea - Djurgarden - 1 RT - 1.71 - etoto ✅

W pierwszym spotkaniu mamy drużyny z seriami w SHL. Gospodarze z serią wygranych, a goście z serią porażek. Liczę na to, że obie serie zostaną dziś złamane, a więc wygra Leksand. W Linko tak naprawdę niewiele sie zmieniło. Drużyna złapała trochę wiatru w żagle. Henrik Törnqvist ma swoje momentum i Ci trzej muszkieterowie z pierwszego linku robią dużo zamieszania, ale potem nie ma "nic". Leksand miało ciężkie tygodnie, ale wysoka wygrana z Klagenfurtem dała zespołowi pozytywnego kopa, rozluźniła atmosfere i jak podkreśla Matt Caito " Linkoping może dziś przeżywać ciężkie chwile". Co prawda goście jeszcze nie w pełnym garniturze, ale będą się bić o pełną pule.
Timra, która dla mnie nadal jest numerem jeden do spadku dziś podejmie Farjestad. Co prawda trzy ostatnie spotkania ligowe to ich wygrane w RT, ale ogranie Brynas, Djur, czy Oskar nie czyni ich faworytem w spotkaniu z Farje. Goście mają wszelkie argumenty żeby to wygrać w RT, ale wybieram opcję ML tylko ze względu na dobrą serie Timry. Liczę na to, że obrona Farje zneutralizuje zapędy gospodarzy. Atak gości to ogień. Powinni znaleźć i wykorzystać dziury w obronie gospodarzy, co pozwoli na wypunktowanie Timry.
Skelle podejmuje Djurgarden. Goście są jednym z rozczarowań sezonu. Ich defensywa jest najbardziej dziurawą w całej SHL. Nikt tyle nie stracił w całej lidze, a przecież w obwodzie mają takiego goalie jak Armalis. Zresztą Svedberg to też nie byle kto ( kiedyś Ufa, czy momenty w NHL ). Skelle walczy już tylko na jednym froncie, co też jest nie bez znaczenia. O samym roosterze wspomniałem podczas opisywania CHL, więc już sobie odpuszczę. Ogólnie pisząc - świetny bramkarz, baaaaardzo solidna obrona oraz równy, mocny atak powinny zapewnić gospodarzom zwycięstwo w regulaminowym.

Do obejrzenia koniecznie Skånederby. Spodziewam się mega emocji w tym spotkaniu. Malmo będzie szukało zemsty na ekipie Rogle za porażkę z października.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1233
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Po wczorajszym bardzo udanym dniu ( głównie za sprawą SHL ) dzisiaj pochylam się tylko nad jednym spotkaniem. Wygląda na to, że w Tampere żegnają się z Tampere Ice Stadium. Hale pożegnają dziś Rysie, a jutro nową hale rozdziewiczą Topory. Obie ekipy będą teraz grać w pięknej.....

1637920302062.png

Patrząc na dzisiejszą potyczkę Ilves z TPS myślę, że czynniki pozasportowe też mogą mieć znaczenie. Mobilizacja Rysiów i doping dla nich powinien być ogromny. W końcu to ostatni mecz w hali, która służyła jako obiekt od lat 60tych ubiegłego wieku. Sportowo także są argumenty za Rysiami. Ostatnio drużyna złapała wiatr w żagle. Rozstrzelali się, że aż miło i mam wrażenie, że teraz grają swój fajny, szybki, ofensywny hokej. Co prawda obsada bramki pod sporym znakiem zapytania, ale tym bym sie bardzo nie martwił. TPS nie gra obecnie tak dobrze, jak chociażby w październiku, ale to dobra i groźna ekipa. Liczę jednak na to, że Hakametsä zostanie godnie pożegnana i w atmosferze święta gospodarze dziś będą górą.

Ilves - TPS - 1 ML - 1.81 - fortuna ⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.
Wczoraj ekipie Ilves nie udało się pożegnanie... Ciekawe jak dziś z nową halą przywita się Tappara.

Ode mnie na dzień dobry dwie propozycje z SHL. Bez głębszej analizy, bo dzisiaj jest dzień wolny od rozkmin 😉 ale nie wolny od grania. Zatem...

Djurgarden - Orebro - 2 ML - 1.75 - etoto ✅
Brynas - Frolunda - 2 ML - 1.73 - etoto ✅

Forma, rooster, cele itd..Tu wszystko jest po stronie gości. Fro może trochę obciążona, ale ta wkalkulowana porażka już miała miejsce w Orebro. W ogóle z meczami Brynas i Fro jest ciekawa historia, ale o tym innym razem. Dziś mam nadzieję, że pójdzie zgodnie z planem i obie ekipy, które wybrałem potwierdzą swoją jakość na taflach rywali. Frolunda cały czas musi uciekać przed Rogle i ta pozycja lidera jest trochę wirtualna. Ore ogólnie do poprawy, a za plecami duże firmy. W spotkaniach z takimi ekipami trzeba grać o pełną pulę...
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +890
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Leksands vs Farjestad
Typ Over 5.5
Kurs 1.80 fortuna


Obie ekipy w dobrej formie i obie pokazały duża jakość w ataku. Leksands mistrzosko sięgnęło po komplet na trudnym terenie Rogle. Wytrzymali mecz i zadali zabujcze kontry. Fajnie to wyszło. Dzisiaj okazji na podobne bramki też powinno być bo BK broni słabiej. Natomiast co trzeba przyznać goście odzyskali impet w ataku. Zapowiada się overowo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +297
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Powiem szczerze, że zaczynam łapać lenia ;) ale tak przy kawie pare zdań na temat tego co dziś w hokejowej Skandynawii.

Na początek biorę na tapete i na kupon też Vaxjo. Mistrz ewidentnie gra na zaciągniętym ręcznym. Gra tak mniej więcej od połowy listopada i chyba już czas sie przełamać. Moim zdaniem na obecną chwilę nie ma lepszej drużyny na przerwanie złej passy niż Linkoping. To właśnie w Saab Arena przełamało się Leksand i tam też wróciło do dobrej gry. Timra też sobie tam poradziła. Czas na Lakers. Kadrowo gospodarze znacznie odstają od swoich rywali. Linko kojarzy mi sie z niezłym chaosem na lodzie. Atak jeśli złapie troche flow, to potrafi namieszać, ale obrona jest niezwykle gościnna dla rywali. Odwrotnością stylu gry Linko jest właśnie ekipa Lakers. Dużo szachów i uważna gra w obronie, to główne cechy ich hokeja. Trzeba przyznać, że to działa, kiedy drużyna jest w formie, ale teraz nie jest. Mimo pewnych obaw, bo to delegacja, bo dyspozycja nie taka - idę w kierunku gości, bo rooster mają o niebo lepszy. Poza tym ekipa Sama Hallama dobrze radzi sobie z Linko. Nawet gdzieś wyczytałem, że na ostatnie 30 potyczek Vaxjo wygrało 24 ( nie sprawdzałem tego ).

Linkoping - Vaxjo - 2 ML - 1.72 - fortuna ✅

To spotkanie dałbym na kupon główny, a gdzieś osobno można zaryzykować "szatana" .

Moim zdaniem Frolunda ( której można zarzucać huśtawkę formy ) mocno sie zepnie na Lulea. Mają papiery na to, żeby powalczyć, a nawet wygrać z trudnym rywalem na jego terenie. Widziałem mecz Lulea z Vaxjo i powiem Wam, że mega robotę robi Ensgund. Ten obrońca jak żaden inny w Lulea potrafi uderzyć gdzieś z pod niebieskiej. W defensywie spisuje sie bardzo dobrze i ma duży ciąg na bramkę rywala. Nominacja do gracza listopada SHL jak najbardziej zasłużona. Dziś będzie miał dużo roboty. Liczę, że "potwór" którym jest Frolunda, obudzi sie w Norrbotten Arena. Do jednego ryzykownego kierunku dokładam drugi ( wcale nie o mniejszym ryzyku ) - Karpat. Łasice muszą iść do góry, a w pierwszej szóstce Liiga mamy ogromny ścisk. Poza tym potrafią grać z Turku. Wczoraj nie podobała mi sie gra TPSu. Chociaż należy pochwalić Kareyeva. Facet naprawdę się wczuł ;). TPS dostaje trudnego/wypoczętego rywala. Sami wczoraj zagrali tak sobie, a do tego musieli zrobić kilometry.
Najefektywniejszy atak Liiga przeciwko najszczelniejszej defensywie ( przynajmniej statystycznie ). Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Lulea - Frolunda - 2 ML - 2.25 - fortuna
TPS - Karpat - 2 RT - 2.9 - fortuna/ 2 ML - 1.87 - fortuna
Szaleństwo 🏒⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +471
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Ostatnio dałem się nabrać jak dzieciak, jeśli chodzi o mecz Frolundy z Linko. Nie od dzisiaj wiadomo, że ekipa z Goteborga lubi przejść gdzieś obok meczu, kiedy po drugiej stronie jest słabszy rywal. Takie wtopy zdarzają się im kilka razy w sezonie. Zazwyczaj omijam spotkania, gdzie Fro gra z kimś z dołu tabeli. W sobote dałem się zrobić :cautious: . Dzisiaj na papierze sytuacja analogiczna. Drużyna z topu jedzie do Saab Arena...


Linkoping - Lulea - 2 RT - 1.89 - fortuna 😦 ⛔


...jednak myślę, że Lulea pokaże, jak powinno się grać z takim rywalem. Ostatnio ograli same duże firmy i wydaje mi się, że obecnie prezentują się najlepiej z całej SHL. Kadrowo Linkoping nie mają podjazdu do swojego dzisiejszego rywala. To, że ograli Frolunde w Scandinavium nie jest oznaką ich wysokiej formy, a powiedziałbym, że raczej chwilową oznaką słabości Frolundy ( problemy z kreowaniem sytuacji w ataku i co za tym idzie samym zdobywaniem bramek ). Co prawda Hogberg bronił bardzo dobrze, a Little przełamał swoją niemoc trwającą 4, czy 5 spotkań, ale umówmy się - Linkoping wypada raczej słabo na tle Lulea. Tak kreatywni gracze, jak Omark, Tyrvainen, czy Froberg powinni znaleźć sposób na rozmontowanie i tak dziurawej defensywy gospodarzy. Jeżeli tylko Lulea nie popełni grzechu zlekceważenia rywali, to spokojnie ich wypunktują.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dzisiaj dobrym kierunkiem z Liiga wydają mi się Pelikany. Drużyna z Lahti bardzo poprawiła swoją grę w drugiej połowie listopada i ten poziom utrzymują do dziś. Co prawda nadal uważam ich za ekipę, która w każdym momencie potrafi wywinąć numer, ale mam nadzieje, że nie dziś. Zresztą porażka w Jyväskylä byłaby rzeczą co najmniej wstydliwą dla ekipy, która ma dość jasno sprecyzowane, wysokie cele. Potencjał Pelikanów jest dość spory i ta drużyna powinna podejść do PO z pozycji nie niższej niż 6, ale matematyka to jedno, a i tak tafla weryfikuje wszystko. Po stronie gospodarzy na pewno należy odnotować przyjście Shostaka. Na razie były bramkarz Czerepowca puścił 6 bramek w dwóch występach, ale dałbym mu chwilę czasu, bo to na pewno będzie wartość dodatnia dla Jyp. Ten młody goalie powinien dać troche spokoju obrońcom, którzy też muszą się poprawić, bo 99 straconych bramek w 27 spotkaniach wygląda słabo. Przy ofensywnym stylu gry Pelikanów spodziewam, się, że ilość straconych bramek na koncie Jyp przekroczy dziś magiczną liczbę 100.

Jyp - Pelicans - 2 RT - 1.87 - fortuna ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +754
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Leksand vs Frolunda
Typ 1
Kurs 2.35 sts

Rewanż za niedawne spotkanie w CHL. Gospodarze pomimo naprawdę dobrego meczu przegrali 2 do 5 i wydaje się że przynajmniej na szczeblu europejskim sezon się dla nich skończy. Dzisiaj liczę na mały rewanż tym bardziej że Leksand formę ma i pomimo że Indianie to ligowy top, grają trochę słabiej w tym okresie. Kurs fajny więc spróbuję.
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Żałuję, że wczoraj zabrakło czasu żeby naskrobać pare zdań, bo kierunek HIFK siedział mi w głowie od samego rana. Dzisiaj w Liiga teoretycznie powinni wygrać goście poza spotkaniem w Rauma, ale ja widzę tu pewne pułapki, dlatego na tapetę biorę tylko jedno spotkanie. Najtrudniejsze.
Stowarzyszenie kibiców HPK obchodzi właśnie 10 lat. Kamień węgielny, że tak to ujmę został położony w grudniu 2011. Co prawda przekształcenie tej grupy wsparcia w formalne stowarzyszenie zostało klepnięte w 2013 roku, ale swoją dłoń w tiffas na Pohjantahti-Areena - Capo Helmeri Hinkkanen ( założyciel ) odcisnął właśnie w pierwszych dniach grudnia 2011 roku. Dlaczego o tym wszystkim piszę ? Dzisiaj HPK gra delegacje w Mikkeli z miejscowym Jukuritem i moim zdaniem przegra to spotkanie. Mam wątpliwości, czy HPK zagra na 100%. Dlaczego ? Dlatego, że jutro w swojej hali grają z Ilves, a na trybunach zapowiada się wielka uroczystość. Kibice HPK będą świętować swoją 10 rocznice ( grupa tifop - mam nadzieje, że nie przekręciłem nazwy ). Moim zdaniem hokeiści HPK jutro zrobią wszystko, żeby wygrać z bardzo mocnymi Rysiami i podziękować za wsparcie całemu ruchowi kibiców z Hämeenlinny. Hala będzie pękać w szwach, przygotowane jest wiele atrakcji. Zaplanowane jest spotkanie graczy z kibicami. Czy zatem warto dziś zostawiać wszystkie siły na lodzie ? Zostawiam Was ze swoją koncepcją i niech każdy sam zdecyduje, czy to ma sens...Sportowo za gospodarzami też są argumenty. Ich gra wygląda naprawdę dobrze w ostatnich tygodniach, czego owocem jest seria....kilku wygranych spotkań. Salminen broni naprawdę nieźle. Kadrowo mocniejsi goście, ale w tych okolicznościach może warto zaryzykować Jukurit. Sam spróbuję, ale nikogo nie namawiam. Pare dni temu w ramach rozgrywek KHL Omsk grał z Kazaniem ( World Series w Dubaju ) i tam też była koncepcja ( overowy remis ) która okazała sie nietrafiona. Może w Liiga zadziała to inaczej ;)

Jukurit - HPK - 1 ML - 1.78 - fortuna ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +487
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Czas goni, ale chociaż dwa zdania ode mnie....tak z kronikarskiego obowiązku ;) .

W Liiga mamy dwa spotkania i tutaj prochu nie wymyślę. W obu przypadkach szedłbym w gospodarzy. Są to ekipy z mocniejszymi roosterami i zupełnie innymi celami na ten sezon, niż ich dzisiejsi rywale. Lukko rozczarowało w CHL ( teraz pomści ich Tappara ), a chwile później ograli w sposób dość zdecydowany mocny, ale będący w lekkim dołku TPS. Co prawda JYP w ostatnim czasie poprawił poziom swojej gry i potrafi sprawić problemy, ale liczę, że defensywa Lukko będzie dziś szczelna. Tappara z kolei w grudniu rozegrała sie na całego. Patrząc na kalendarz jest szansa, że tą dobrą passe utrzymają do końca roku. Chociaż bodajże 30 grudnia czeka ich ciężka delegacja do Kouvola ( KooKoo ). Kalpa na pewno dziś powalczy...To ich ostatnie spotkanie w tym roku. Też złapali nieco wiatru w żagle...ale liczę na bardzo mocną ofensywę gospodarzy.

Lukko RT ✅ + Tappara RT ✅ - 3.1 - fortuna


Przy okazji życzę wszystkim zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia

1639992016651.png


🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +739
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Patrząc na składy i obsadę w bramkach zaproponuje dzisiaj 3 single...

Sodertalje vs Troja/Ljungby
Typ Over 5.5
Kurs 1.75 fortuna

Vasteras vs Bjorkloven
Typ 1
Kurs 1.81 fortuna

Vasterviks vs HV71
Typ under 5.5
Kurs 1.91 fortuna
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom