>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Pytania, opinie, sugestie dotyczące MLB

bigpapi 3

bigpapi

Użytkownik
Mlb.com jest moim zdaniem do bani, zreszta jak inne oficjalne strony danego sportu w USA.
Ja tam zagladam by tylko spojrzec na poszczegolne statystyki indywidualne graczy, ale tylko w ramach ciekawostek.

Oprcz 2och powyzej, ja korzystam z espn oraz Y!
 
ostry_83 0

ostry_83

Użytkownik
POMOCY !!! Jeśli ktoś wie gdzie moge znaleść prowadopodobnych miotaczy na poszczególne spotkania z ligi meksykańskeij baseballa prosze o kontakt.
 
ostry_83 0

ostry_83

Użytkownik
mam ten link tyle że przed meczem na tej stronie nie da się sprawdzić kto narzuca tylko po meczu piszą dopiero kto był miotaczem, chyba że nie wiem gdzie patrzeć :] jak byś miał coś jeszcze bede wdzięczny
 
zamora 0

zamora

Użytkownik
Mam pytanie ???? Czy ktoś może zna (jeśli w ogole jest) jakieś tytuły książek opowiadające o bejsbolu (o Babe Ruth) w języku polskim?
 
K 0

kajetan-krzakle

Użytkownik
Mam nastepujace pytanko:

Jak to jest z tymi rozpoczynajacymi miotaczami. Kiedy sie ich wyznacza - na poczatku sezonu? Na stronach MLB mozna znalezc st.p. na sporo spotkan do przodu.

Jaki jest w tym sens? Kiedy mozna zmienic st.p.? Kiedy sie to robi w rzeczywistosci. Czy istnieja jakies ograniczenia?

Czy w czasie meczu pitchera mozna zmienic w dowolnym momencie? Czy jest ograniczona ilosc zmian. Czy zadza tym jakiekolwiek reguly?

Uff. sporo tego - reflektuje rowniez na linka do odpowiedzi na te pytania w obcych jezykach. Dzieki tym ktorym sie zechce wyjasnic te zagadki.
 
grzesio 43,6K

grzesio

Forum VIP
Piczerow , wyznacza sie na kilka dni pezed meczem , jak dostana kontuzji - ladauja na DL i do rotacjia wchodzi nowy SP. Zazwyczaj rzuca 5 , jeden wyleci z jakiegos powodu , wchodzi drugi , mozna spokojnie zauwazyc ze co 5 dni rzuca ten sam SP&gt;

W trakcie meczu , niema ilości zmian , mozna kiedy sie zmieniac SP , po 1 IP albo wogole
 
K 0

kajetan-krzakle

Użytkownik
Czy ktos zna logike jaka kieruja sie trenerzy przy zmianie miotaczy?

We wczorajszym meczu DET-OAK trener Detroit zrobil wszystko co mozna by mecz przegrac.

Pierwsze 6 inningow zagral Robertson - 4H, 2R, 5SO
potem 0.1 (na marginesie - co to znaczy 0.1) Rodney 4H, 3R
potem 0.1 Byrdak 0, 0, 1SO i zmienia go na:
Zumaya 1.1 0,0,0 i znowu zmiana na:
Jones - 1.0 , 3H, 2R, 2ER, 2BB, by skonczyc
Bazardo 0.0, 1H, 1R

Czy ktos ma jakis pomysl po co zmieniono Byrdaka, a potem Zumay&#39;e ????
 
grzesio 43,6K

grzesio

Forum VIP
0.1 - gral 1/3 inninga czyli do 1 out&#39;a , Jones to closer czyli specjalny RP który zbiera statystyki SV [utrzymał zwycięstwo]. A ze trener dal takie RP i on żle mahał to moze byc kilka powodów. Zazwyczaj mahają piłki koło 90-100 MPH - wystarczy przeliczyc i widac jakie szybkie , wiec przy dobrym refleksie HR murowany :]

Co do powyzszego meczu to trener decyduje kiedy zmienic , widocznie co do Rodneya miał racje , a Jones dzis niedostal SV bo 2 R to sporo jednak , ERA 18 też , a Bazardo dostał L , wiec ma to w stsach ze przegral mecz.
 
K 0

kajetan-krzakle

Użytkownik
OK. Ale powiedz mi po co wystawia sie pitchera (w tym wypadku Byrdak) gdy przeciwnicy maja 2 bazy. Pitcher ma 1 SO, i jest zmieniany ... Jaki w tym sens. Jeszcze od biedy zrozumialbym gdyby on wyoutowal 2 batterow i zakonczyl inning. Ale po 1SO po co go zmieniac?
 
grzesio 43,6K

grzesio

Forum VIP
Strikeout zalezy w 50 % od battera i 50% od piczera i troche od sedziego :]. Jak mówiłem o zmianach decyduje trener.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Kiedy zaczynaja sie Play Offy(tzn ile meczy druzyny musza rozegrac wogole w sezonie) ? I tylko po 1 druzynie z dywizji awansuja? Wybaczcie ale dopiero to moj pierwszy sezon w MLB ????
 
grzesio 43,6K

grzesio

Forum VIP
Kazda drużyna rozgrywa 162 mecze w sezonie , Postseason zaczyna sie 1 Pażdziernika. Do niego awansuje czyli Postseasonu zwycięsca dywizj + najlpesza drużyna z Wild Card czyli drugicjh miejsc ????
 
S 0

slavvek

Użytkownik
a ja mam pytanie odnośnie kursów wystawianych na mecze MLB, chodzi mi tutaj o ML a więc w formacie amerykańskim np +150
Jakiś czas temu szukałem stronek z archiwalnymi kursami spotkań MLB, i jeden z użytkowników forum (Grzesio - dziękuję ) zaproponował mi stronę covers.com Oczywiście na tej stronie są archiwalne kursy jednak jedyne co znalazłem to np na daną drużynę w całym sezonie. Zależałoby by mi aby również podane były kursy na przeciwnika. Wiadomo mogę wejść na stronę z archiwalnymi kursami przeciwnika, ale z racji tego że chcę sobie przygotować statystyki z kilku ostatnich lat zajęło by mi to dobry kawał czasu.
I tutaj moja prośba - czy znacie jakąś stronkę gdzie w jednym miejscu poza kursem na daną drużynę będzie również kurs na przeciwnika, ewentualnie znacie może dokładną lub prawie dokładną zależność jaka zachodzi pomiędzy przeciwnymi kursami. Wiadomo różny bukmacher różnie wystawia. W wyrównanym meczu kurs jest +110 -110 a więc w ok 1,91 - bynajmniej taki można założyć. A jak to się ma z innymi kursami - może jest jakaś zależność, zależy mi na tym bo napisanie jednej ogólnej formuły ( nawet z kilkoma przedziałami) jest znacznie łatwiejsze i szybsze niż sprawdzanie każdego spotkań z osobna. Z góry dziękuję za pomoc. Jeżeli uda mi się dzięki temu opracować statystyki i jakiś w miarę pewny system grania to na pewno się zrewanżuję.
Pzd
 
Do góry Bottom