>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Pytania, opinie, sugestie dotyczące MLB

K 0

komorokoro

Użytkownik
komorokoro - co mecz gra inny skład tzn. jeżeli chodzi o piczerów , batterów druzyny mają dużo więc ???? .

Osobiście lubie zagrać przeciwko faworytowi w dłuższej trasie pod jej koniec ale to widać na grafiku tygodniowym
Druzyny zazwyczaj grają 3 mecze u siebie , 3 mecze na wyjezdzie.

A co ma skład do grafiku gier to nie wiem


Ciekawe gdzie tak grają :wowsdf: By mieli się tak kręcic to choroba lokomocyjna gotowa

Narazie to grają po 2 serie dom - wyjazd w NL i 3 serie w AL
Oczywiście średnio bo i jedną serie moga podrodze pyknąć
ale daje to około ośmiu - dziewięciu meczy a nie trzy
 
bigpapi 3

bigpapi

Użytkownik
JA gram w Pinnie, nie narzekam.
Wysokie kursy, oferta zawsze. i wczesnie, dzis juz mozna np grac na dzien jutrzejszy, bo tam to jest norma.

Polecam :jupi:
 
konrado 215

konrado

Użytkownik
Mam pytanie czy te mecze w ramach Inter-League tak jak dzisiaj, są równie wazne dla druzyn? I czy z taką samą powagą podchodzą do nich te druzny? czy moze te mecze nie maja jakiegos znaczenia co do tabeli National i Central League.
 
bigpapi 3

bigpapi

Użytkownik


Wyczyn closera Cubs we wczorajszym meczu przeciwko Mets.


A co do interligi, mam nadzieje, ze ekipy z AL zjela dupetym z NL.
Mamy Subway Series, Metsi podejmuja Yankees. W Chicago tez male derby ;)
Podobnie w LA.
No i Det podejmuja Cardinals, rewanzyk za final?

A jeszcze jedno, jesli gospodarzem jest ekipa z AL, wtedy wystepuja pozycja DH(w NL na codzien tego nie ma).
Natomiast gdy gospodarzem jest ekipa z NL, wtedy pitcher z druzyny z AL wchodzi odbijac.
 
T 0

taziii

Użytkownik
mam pytanko mam nadzieje ze ktos mi pomoze.
przy porownaniu piczerow wystepuja takie oto skroty:
W-L IP H ER BB K HR ERA

znam skroty i wiem co oznacaja wszystkie poza skrotemK mogłby mi ktos to wyjasnic?
 
randall 0

randall

Użytkownik
mam pytanko mam nadzieje ze ktos mi pomoze.
przy porownaniu piczerow wystepuja takie oto skroty:
W-L IP H ER BB K HR ERA

znam skroty i wiem co oznacaja wszystkie poza skrotemK mogłby mi ktos to wyjasnic?
To jest to samo co SO, czyli Strikeout. :baseball:
 
T 0

taziii

Użytkownik
Cześć.

Jestem początkujący w tej dziedzinie sportu. Mam więc parę pytań. Przejrzałem cały ten team i nie znalazłem odpowiedz na moje pytania. Będzie ich kilka ale ogólnie dotyczą one skrótów przy statystkach.




chodzi mi o skróty Units O/U RL W/L RL Units










Tutaj skróty które są zaznaczone na screnie
i na ostatnim chodzi mi o PCT GB NL MONEY OU

To jeśli chodzi o skróty.

Mam jeszcze taka prośbę czy może ktoś kto bardziej rozeznaje sie i obstawia mecze MLB na co patrzy przy analizie danego meczu.

Ja jak narazie robię tak:
1) patrzę na pozycje w tabeli drużyn i ich W-L
2) sprawdzam picherów wystawionych na dany mecz i tu:
a) patrze na ERA caly sezon last 3 i last 1 oraz jego osiągniecia przeciwko danej drużynie
b) ile pozwlil zrobić HR BB SO ER
3) kontuzje czy są

myślę iż pownienem również sprawdzać miotaczy ale niem na co u nich patrzeć.

aha kiedy sie kończy sezon MLB? w tem temacie przeczytałem ze rozgrywki sa do kwietnai do października ale czy w październiku jest koniec sezonu zasadniczego czy tez juz Play Off tez?

Z góry dzięki za szybka i rzetelna odpiwedź
 
bigpapi 3

bigpapi

Użytkownik
Po 1sze nie patrzszysz na WL, bo wczoraj grales Orioles, a z WL wychodzilo Blue Jays :]

Jade teraz od gory:

WHIP to sa Walks+hits/innings pitched
AA to bedzie cos tam against, ale nie chce mi sie sprawdzac, na to nie patrze.
OU to sa over/under
OBP to on base percentage.
R/9 to beda na chlopski rozum Runs/9 inningow
Consensus to chyba nie trzeba tlumaczyc :]
ML moneyline i kursy sa w systemie amerykanskim, bo screen jest z covers.com
O/U mowilem juz.
PCT to procent wygranych meczy, nie ma jak w PN, ze sie kasuje pkt.
GB - to sa gry straty(oczywiscie wygrane)
O/U juz mowilem.

Miotacz to pitcher :]

Jak sie skonczy sezon, nastepuja PO, w ktorych gra 8 zespolow, po 3 zwyciezcow dywizji i 2 z Wild Card, w World Series spotyka sie zwyciezca ligi NL z AL.
 
fox71 2,2K

fox71

Forum VIP
myślę iż pownienem również sprawdzać miotaczy ale niem na co u nich patrzeć.
Wczesniej napisałeś ...

2) sprawdzam picherów wystawionych na dany mecz i tu:
a) patrze na ERA caly sezon last 3 i last 1 oraz jego osiągniecia przeciwko danej drużynie
b) ile pozwlil zrobić HR BB SO ER
- a przecież miotacz,to pitczer.

Chyba przez pomyłkę pomyliłeś sie i chodziło Tobie o batterów.

Ja patrzac na batterów ,czyli odbijajacych zwracam uwagę na
1. Ilość HR - Home run - piłka wylatuje poza pole gry w miejscu dozwolonym przepisami i pałkarz automatycznie zdobywa punkt.


2.Ilość hitów - Hit - dobre uderzenia pałkarza, czyli po uderzeniu dobiegnięcie do minimum 1 bazy. Nie może to być spowodowane błędem obrony, wtedy hit nie wlicza się do statystyki.. Liczba &quot;Hits&quot; podzielona przez &quot;At BAT&quot; daje nam &quot;Batting average (BA)&quot;.

3.RBI - Runs Batted In - (jest to element statystyki) - suma obiegów, które &quot;weszły&quot; przy odbiciu danego pałkarza, a mówiąc po polsku podlicza się dla danego pałkarza ile razy podczas jego odbić zakończono pełen obieg czyli zdobyto metę domową a co za tym idzie punkt
 
T 0

taziii

Użytkownik
dzieki bardzo za szybką i trafna odpowiedz.

tak pomylilo mi sie chodziło o odbijających czyli batterów
 
cerber 2

cerber

Użytkownik
Witam.
Mam takie pytanie,moze juz padło w tym temacie ale nie przeglądalem go całego...
Tak sobie patrze na tych piczerow,ale i tak nic z tego nie wiem.Moglby mi ktos to wytłumaczyc?
Co to znaczy Joe Blanton, RHP (4-2, 3.59)
RHP ?
4-2 ?
3.59
O co w tym biega ??
 
grzesio 59,8K

grzesio

Forum VIP
Prawa ręka
Bilans meczy w krótych rzucał zanczy w krótych dostał decyzje , bo mozę rzucać i niedostać decyzji
4Zwycięstwa i 2 przegrane
ERA
ERA - Earned Run Average - statystyka dla pitchera, jest to ilość punktów przeciwko niemu zdobytych przez drużynę przeciwną z JEGO winy (czyli ilość zawodników drużyny przeciwnej która dobiegła z powrotem do bazy-matki, zdobywając punkt w momencie gdy narzucającym jest własnie dany pitcher) pomnożona przez ilość inningów w meczu (z reguły 9) podzielona przez ilość inningów w którym on był narzucającym.. Jeśli punkt został zdobyty w wyniku błędu zawodnika dużyny broniącej (w tym samego pitchera tzw. error) nie wlicza się go do ERA.
Przykład: mecz Chicago White Sox- Kansas kończy się wynikiem 7-4. Mecz trwał 9 inningów, José Contreras narzucał w 5 inningach i pozwolił drużynie przeciwnej w tym czasie na zdobycie 2 punktów, ERA wyniesie wtedy: 2*9/5= 3,60... Z tego widać im wyższe ERA tym zawodnik gorzej gra..
 
fox71 2,2K

fox71

Forum VIP
Mattheson, ja bym proponował w dalszym ciągu obstawianie Win Kansas,kurs zachęcający ponad 2.10.Start pitczers Royals Gil Meche ,lepszy od SP Baltimore.
 
A 0

almighty

Użytkownik
kansas , czy przegrają 7 mecz z kolei ? czy bal wygra 5 mecz z kolei? Czekam na sugestie z uzasadnieniami
Baltimore jest w znakomitej formie, stawialem na nich od poczatku tej serii i osobiescie widze duza szanse na sweepa. Kansas City mialo okres lepszej gry, wygralo wtedy chyba 7 z 10 spotkan, jednak ten okres juz minal i teraz zaczeli przegrywac.

Osobiecie daje dzisiaj 65% szansa na zwyciestwo Baltimore, jedynym mocnym punktem bedzie KC Gil Meche - najlepszy pitcher Royals, ale on rowniez ostatnio mial slabszy mecz. Wczesniejsze wystepy dzisiejszych starterow w bezposrednich pojedynkach :

BAL 8 - KC 1 Bedard, E (BAL)
BAL 2 - KC 1 x Meche, G (KC)

W tym sezonie Orioles wygrali wszystkie 5 spotkan, sa w dobrej formie i mysle, ze dzisiaj stac ich na kolejne zwyciestwo, kurs calkiem ciekawy

Kansas City Royals - Baltimore Orioles
typ : Baltimore Orioles 1.70

edit : widze, ze mamy z foxem odmienne zdanie na temat tego spotkania ;-)
 
mattheson 0

mattheson

Użytkownik
Zastanowię sie nad tym co obaj napisaliście, choć jeśli będę obstawiał kansas city - baltimore to raczej postawie na kansas z Hp(w expekcie 3,23 zl) , straciłem już na kansas 70 zl, i chce to odrobić, wiem ze bal jest lepsze, ale kurs chyba 1,7 i w końcu muszą przegrać,
Druga sprawa , Boston - Clevland ??
clevland odnotował sporo wygranych ostatnimi czasy ( 2L mieli ostatnio tylko z bostonem)
Obie drużyny są bardzo dobre, boston wygrał 5 ostatnich meczy. Dzisiaj SP jest lepszy w Clevland tzn. (5-1, 3,81) natomiast boston(7-2, 4,43). Myślę że clevland da sobie dziś rade z Bostonem i to przewagą 2pktową, w końcu rozwalić 3 razy rozwalić Detroit to nie taka prosta rzecz. Tylko martwi mnie fakt ze BRS grali w tym miesiącu same ciężkie mecze i znaczną większość z nich wygrali.

Czekam na wasze sugestie z uzasadnieniami
 
W 0

wfl

Użytkownik
bylo juz tutaj zadane takie pytanie ale nikt nie udzielil odpowiedzi

otoz czy mecze inter-league sa waznymi meczami? tzn. czy maja one znaczenie jezeli chodzi o walke o mistrzostwo?:&gt;
 
K 0

komorokoro

Użytkownik
bylo juz tutaj zadane takie pytanie ale nikt nie udzielil odpowiedzi

otoz czy mecze inter-league sa waznymi meczami? tzn. czy maja one znaczenie jezeli chodzi o walke o mistrzostwo?:&gt;
Wszystkie mecze się liczą do koncowego rozrachunku.Troche dziwne pytanie bo niby po co grają.
 
zamora 0

zamora

Użytkownik
Pytanie z innej beczki ???? czy ktoś wie czy można i gdzie (chodzi raczej o sklep internetowy i o sklep w polsce, lecz szukam w google i nic nie moge znalezc [chyba że ktoś wie o sklepie naziemnym że jest] ) kupić grę MVP Baseball 2005 na PC ? ????
 
Do góry Bottom