>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Pytania, opinie, sugestie dotyczące MLB

K 0

komorokoro

Użytkownik
komorokoro - co mecz gra inny skład tzn. jeżeli chodzi o piczerów , batterów druzyny mają dużo więc ???? .

Osobiście lubie zagrać przeciwko faworytowi w dłuższej trasie pod jej koniec ale to widać na grafiku tygodniowym
Druzyny zazwyczaj grają 3 mecze u siebie , 3 mecze na wyjezdzie.

A co ma skład do grafiku gier to nie wiem


Ciekawe gdzie tak grają :wowsdf: By mieli się tak kręcic to choroba lokomocyjna gotowa

Narazie to grają po 2 serie dom - wyjazd w NL i 3 serie w AL
Oczywiście średnio bo i jedną serie moga podrodze pyknąć
ale daje to około ośmiu - dziewięciu meczy a nie trzy
 
bigpapi 3

bigpapi

Użytkownik
JA gram w Pinnie, nie narzekam.
Wysokie kursy, oferta zawsze. i wczesnie, dzis juz mozna np grac na dzien jutrzejszy, bo tam to jest norma.

Polecam :jupi:
 
konrado 215

konrado

Użytkownik
Mam pytanie czy te mecze w ramach Inter-League tak jak dzisiaj, są równie wazne dla druzyn? I czy z taką samą powagą podchodzą do nich te druzny? czy moze te mecze nie maja jakiegos znaczenia co do tabeli National i Central League.
 
bigpapi 3

bigpapi

Użytkownik


Wyczyn closera Cubs we wczorajszym meczu przeciwko Mets.


A co do interligi, mam nadzieje, ze ekipy z AL zjela dupetym z NL.
Mamy Subway Series, Metsi podejmuja Yankees. W Chicago tez male derby ;)
Podobnie w LA.
No i Det podejmuja Cardinals, rewanzyk za final?

A jeszcze jedno, jesli gospodarzem jest ekipa z AL, wtedy wystepuja pozycja DH(w NL na codzien tego nie ma).
Natomiast gdy gospodarzem jest ekipa z NL, wtedy pitcher z druzyny z AL wchodzi odbijac.
 
T 0

taziii

Użytkownik
mam pytanko mam nadzieje ze ktos mi pomoze.
przy porownaniu piczerow wystepuja takie oto skroty:
W-L IP H ER BB K HR ERA

znam skroty i wiem co oznacaja wszystkie poza skrotemK mogłby mi ktos to wyjasnic?
 
randall 0

randall

Użytkownik
mam pytanko mam nadzieje ze ktos mi pomoze.
przy porownaniu piczerow wystepuja takie oto skroty:
W-L IP H ER BB K HR ERA

znam skroty i wiem co oznacaja wszystkie poza skrotemK mogłby mi ktos to wyjasnic?
To jest to samo co SO, czyli Strikeout. :baseball:
 
T 0

taziii

Użytkownik
Cześć.

Jestem początkujący w tej dziedzinie sportu. Mam więc parę pytań. Przejrzałem cały ten team i nie znalazłem odpowiedz na moje pytania. Będzie ich kilka ale ogólnie dotyczą one skrótów przy statystkach.




chodzi mi o skróty Units O/U RL W/L RL Units










Tutaj skróty które są zaznaczone na screnie
i na ostatnim chodzi mi o PCT GB NL MONEY OU

To jeśli chodzi o skróty.

Mam jeszcze taka prośbę czy może ktoś kto bardziej rozeznaje sie i obstawia mecze MLB na co patrzy przy analizie danego meczu.

Ja jak narazie robię tak:
1) patrzę na pozycje w tabeli drużyn i ich W-L
2) sprawdzam picherów wystawionych na dany mecz i tu:
a) patrze na ERA caly sezon last 3 i last 1 oraz jego osiągniecia przeciwko danej drużynie
b) ile pozwlil zrobić HR BB SO ER
3) kontuzje czy są

myślę iż pownienem również sprawdzać miotaczy ale niem na co u nich patrzeć.

aha kiedy sie kończy sezon MLB? w tem temacie przeczytałem ze rozgrywki sa do kwietnai do października ale czy w październiku jest koniec sezonu zasadniczego czy tez juz Play Off tez?

Z góry dzięki za szybka i rzetelna odpiwedź
 
bigpapi 3

bigpapi

Użytkownik
Po 1sze nie patrzszysz na WL, bo wczoraj grales Orioles, a z WL wychodzilo Blue Jays :]

Jade teraz od gory:

WHIP to sa Walks+hits/innings pitched
AA to bedzie cos tam against, ale nie chce mi sie sprawdzac, na to nie patrze.
OU to sa over/under
OBP to on base percentage.
R/9 to beda na chlopski rozum Runs/9 inningow
Consensus to chyba nie trzeba tlumaczyc :]
ML moneyline i kursy sa w systemie amerykanskim, bo screen jest z covers.com
O/U mowilem juz.
PCT to procent wygranych meczy, nie ma jak w PN, ze sie kasuje pkt.
GB - to sa gry straty(oczywiscie wygrane)
O/U juz mowilem.

Miotacz to pitcher :]

Jak sie skonczy sezon, nastepuja PO, w ktorych gra 8 zespolow, po 3 zwyciezcow dywizji i 2 z Wild Card, w World Series spotyka sie zwyciezca ligi NL z AL.
 
fox71 2,2K

fox71

Forum VIP
myślę iż pownienem również sprawdzać miotaczy ale niem na co u nich patrzeć.
Wczesniej napisałeś ...

2) sprawdzam picherów wystawionych na dany mecz i tu:
a) patrze na ERA caly sezon last 3 i last 1 oraz jego osiągniecia przeciwko danej drużynie
b) ile pozwlil zrobić HR BB SO ER
- a przecież miotacz,to pitczer.

Chyba przez pomyłkę pomyliłeś sie i chodziło Tobie o batterów.

Ja patrzac na batterów ,czyli odbijajacych zwracam uwagę na
1. Ilość HR - Home run - piłka wylatuje poza pole gry w miejscu dozwolonym przepisami i pałkarz automatycznie zdobywa punkt.


2.Ilość hitów - Hit - dobre uderzenia pałkarza, czyli po uderzeniu dobiegnięcie do minimum 1 bazy. Nie może to być spowodowane błędem obrony, wtedy hit nie wlicza się do statystyki.. Liczba &quot;Hits&quot; podzielona przez &quot;At BAT&quot; daje nam &quot;Batting average (BA)&quot;.

3.RBI - Runs Batted In - (jest to element statystyki) - suma obiegów, które &quot;weszły&quot; przy odbiciu danego pałkarza, a mówiąc po polsku podlicza się dla danego pałkarza ile razy podczas jego odbić zakończono pełen obieg czyli zdobyto metę domową a co za tym idzie punkt
 
T 0

taziii

Użytkownik
dzieki bardzo za szybką i trafna odpowiedz.

tak pomylilo mi sie chodziło o odbijających czyli batterów
 
cerber 2

cerber

Użytkownik
Witam.
Mam takie pytanie,moze juz padło w tym temacie ale nie przeglądalem go całego...
Tak sobie patrze na tych piczerow,ale i tak nic z tego nie wiem.Moglby mi ktos to wytłumaczyc?
Co to znaczy Joe Blanton, RHP (4-2, 3.59)
RHP ?
4-2 ?
3.59
O co w tym biega ??
 
grzesio 46,2K

grzesio

Forum VIP
Prawa ręka
Bilans meczy w krótych rzucał zanczy w krótych dostał decyzje , bo mozę rzucać i niedostać decyzji
4Zwycięstwa i 2 przegrane
ERA
ERA - Earned Run Average - statystyka dla pitchera, jest to ilość punktów przeciwko niemu zdobytych przez drużynę przeciwną z JEGO winy (czyli ilość zawodników drużyny przeciwnej która dobiegła z powrotem do bazy-matki, zdobywając punkt w momencie gdy narzucającym jest własnie dany pitcher) pomnożona przez ilość inningów w meczu (z reguły 9) podzielona przez ilość inningów w którym on był narzucającym.. Jeśli punkt został zdobyty w wyniku błędu zawodnika dużyny broniącej (w tym samego pitchera tzw. error) nie wlicza się go do ERA.
Przykład: mecz Chicago White Sox- Kansas kończy się wynikiem 7-4. Mecz trwał 9 inningów, José Contreras narzucał w 5 inningach i pozwolił drużynie przeciwnej w tym czasie na zdobycie 2 punktów, ERA wyniesie wtedy: 2*9/5= 3,60... Z tego widać im wyższe ERA tym zawodnik gorzej gra..
 
fox71 2,2K

fox71

Forum VIP
Mattheson, ja bym proponował w dalszym ciągu obstawianie Win Kansas,kurs zachęcający ponad 2.10.Start pitczers Royals Gil Meche ,lepszy od SP Baltimore.
 
A 0

almighty

Użytkownik
kansas , czy przegrają 7 mecz z kolei ? czy bal wygra 5 mecz z kolei? Czekam na sugestie z uzasadnieniami
Baltimore jest w znakomitej formie, stawialem na nich od poczatku tej serii i osobiescie widze duza szanse na sweepa. Kansas City mialo okres lepszej gry, wygralo wtedy chyba 7 z 10 spotkan, jednak ten okres juz minal i teraz zaczeli przegrywac.

Osobiecie daje dzisiaj 65% szansa na zwyciestwo Baltimore, jedynym mocnym punktem bedzie KC Gil Meche - najlepszy pitcher Royals, ale on rowniez ostatnio mial slabszy mecz. Wczesniejsze wystepy dzisiejszych starterow w bezposrednich pojedynkach :

BAL 8 - KC 1 Bedard, E (BAL)
BAL 2 - KC 1 x Meche, G (KC)

W tym sezonie Orioles wygrali wszystkie 5 spotkan, sa w dobrej formie i mysle, ze dzisiaj stac ich na kolejne zwyciestwo, kurs calkiem ciekawy

Kansas City Royals - Baltimore Orioles
typ : Baltimore Orioles 1.70

edit : widze, ze mamy z foxem odmienne zdanie na temat tego spotkania ;-)
 
mattheson 0

mattheson

Użytkownik
Zastanowię sie nad tym co obaj napisaliście, choć jeśli będę obstawiał kansas city - baltimore to raczej postawie na kansas z Hp(w expekcie 3,23 zl) , straciłem już na kansas 70 zl, i chce to odrobić, wiem ze bal jest lepsze, ale kurs chyba 1,7 i w końcu muszą przegrać,
Druga sprawa , Boston - Clevland ??
clevland odnotował sporo wygranych ostatnimi czasy ( 2L mieli ostatnio tylko z bostonem)
Obie drużyny są bardzo dobre, boston wygrał 5 ostatnich meczy. Dzisiaj SP jest lepszy w Clevland tzn. (5-1, 3,81) natomiast boston(7-2, 4,43). Myślę że clevland da sobie dziś rade z Bostonem i to przewagą 2pktową, w końcu rozwalić 3 razy rozwalić Detroit to nie taka prosta rzecz. Tylko martwi mnie fakt ze BRS grali w tym miesiącu same ciężkie mecze i znaczną większość z nich wygrali.

Czekam na wasze sugestie z uzasadnieniami
 
W 0

wfl

Użytkownik
bylo juz tutaj zadane takie pytanie ale nikt nie udzielil odpowiedzi

otoz czy mecze inter-league sa waznymi meczami? tzn. czy maja one znaczenie jezeli chodzi o walke o mistrzostwo?:&gt;
 
K 0

komorokoro

Użytkownik
bylo juz tutaj zadane takie pytanie ale nikt nie udzielil odpowiedzi

otoz czy mecze inter-league sa waznymi meczami? tzn. czy maja one znaczenie jezeli chodzi o walke o mistrzostwo?:&gt;
Wszystkie mecze się liczą do koncowego rozrachunku.Troche dziwne pytanie bo niby po co grają.
 
zamora 0

zamora

Użytkownik
Pytanie z innej beczki ???? czy ktoś wie czy można i gdzie (chodzi raczej o sklep internetowy i o sklep w polsce, lecz szukam w google i nic nie moge znalezc [chyba że ktoś wie o sklepie naziemnym że jest] ) kupić grę MVP Baseball 2005 na PC ? ????
 
Do góry Bottom