>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Puchar Narodów Afryki 2021/2022 (9.01 - 6.02.2022)

Status
Zamknięty.
Zagrajmy rożne 30,4K

Zagrajmy rożne

Użytkownik
Spotkanie: Wybrzeże Kości Słoniowej - Algieria
Typ: Powyżej 8.5 rzutów rożnych 13 rzutów rożnych
Kurs: 1.67
Bukmacher: Etoto
Analiza:

Każdy przed turniejem by powiedział, że to będzie mecz o 1 miejsce w grupie, a tutaj zaskoczenie. WKS oczywiście o fotel lidera będzie walczył, aczkolwiek Algierczycy biją się dziś o życie na PNA. Zespół Beaumelle lekko osłabiony w linii obrony, ponieważ wystąpią bez Erica Bailly'ego, ale z grą, którą prezentuję Algieria to i tak wskazuję Słoni jako faworytów do zwycięstwa. Stawiam w tym spotkaniu na rzuty rożne ogólne, ze względu na ofensywę jednych i drugich. Oczywiście Algierczycy muszą postawić warunki od początku, ale WKS nie jest chłopcem do bicia, który postawi autobus i będzie czekał do końcowego gwizdka. Tym bardziej, że przy wygranej Gwinei Równikowej, a chociażby remisie w omawianym wyżej spotkaniu to papierowi gospodarze tracą pozycję lidera.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +110
IgaŚwiątek 28,7K

IgaŚwiątek

Użytkownik
Sierra Leone - Gwinea Równikowa
over 5,5 kartek - 4,10 STS (Dość łatwo, 76 minuta i odje...ane :) Teraz żałuję, że za drobne nie pograłem wyższych linii, bo jest już 7 żółtych i potencjał na więcej. Skończyli na 10iu, bo czerwo w STS liczy się razy dwa)


Mecz, który może zdecydować, kto przejdzie do dalszej rundy. Przegrany może stracić wszystko (chyba, że Algieria przegra swój mecz). Sędzią spotkanie Egipcjanin Marouf. Średnia w tym sezonie w lidze egipskiej 4,25 (było spotkania, gdzie wyciągnął odpowiednio 6 i 7 kartek). Wprawdzie obie drużyny aż tak dużo nie faulowały w poprzednich meczach (Sierra Leone - 11 i 14 fauli, Gwinea Równikowa - 11 i 24 faule (3 żółte), tym niemniej sędziowie z arabskich krajów dają więcej kartek niż sędziowie z głębokiej Afryki. Gram wyższą linię, bo nie widzę value w graniu linii niższych, choć dla mniej odważnych linia 3,5 albo 4,5 także do gry.

PS: To mogła być piękna 17, ale okazała się tylko bardzo dobra. Dzięki Mahrez i dzięki VAR. Grajcie wysokie kursy, nie bójcie się ich! Lepiej się wywalić na kursie 4,00, 5,00 albo wyższych, niż na taśmie z trzema pozycjami po 1,50 :)
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +424
cinas89 3,4K

cinas89

Football,speedway
Sierra Leone - Gwinea Równikowa
over 5,5 kartek - 4,10 STS (Dość łatwo, 76 minuta i odje...ane :) Teraz żałuję, że za drobne nie pograłem wyższych linii, bo jest już 7 żółtych i potencjał na więcej. Skończyli na 10iu, bo czerwo w STS liczy się razy dwa)


Mecz, który może zdecydować, kto przejdzie do dalszej rundy. Przegrany może stracić wszystko (chyba, że Algieria przegra swój mecz). Sędzią spotkanie Egipcjanin Marouf. Średnia w tym sezonie w lidze egipskiej 4,25 (było spotkania, gdzie wyciągnął odpowiednio 6 i 7 kartek). Wprawdzie obie drużyny aż tak dużo nie faulowały w poprzednich meczach (Sierra Leone - 11 i 14 fauli, Gwinea Równikowa - 11 i 24 faule (3 żółte), tym niemniej sędziowie z arabskich krajów dają więcej kartek niż sędziowie z głębokiej Afryki. Gram wyższą linię, bo nie widzę value w graniu linii niższych, choć dla mniej odważnych linia 3,5 albo 4,5 także do gry.

PS: To mogła być piękna 17, ale okazała się tylko bardzo dobra. Dzięki Mahrez i dzięki VAR. Grajcie wysokie kursy, nie bójcie się ich! Lepiej się wywalić na kursie 4,00, 5,00 albo wyższych, niż na taśmie z trzema pozycjami po 1,50 :)
to forum nie służy do tego żeby się chwalić kuponami PO, tylko po to żeby się dzielić PRZED ... nie ta droga kolego . oczywiście gratki, ale osobiście nie robi to na mnie wrażenia bo się nie dzielisz
 
IgaŚwiątek 28,7K

IgaŚwiątek

Użytkownik
to forum nie służy do tego żeby się chwalić kuponami PO, tylko po to żeby się dzielić PRZED ... nie ta droga kolego . oczywiście gratki, ale osobiście nie robi to na mnie wrażenia bo się nie dzielisz
Wiem, że tu podaje się typy przed. Następnym razem wrzucę analizę szybciej niż minutę przed startem, dziś niestety się nie udało - ale tego już nie doczytałeś, że typ podany został przed pierwszym gwizdkiem. I można było pograć także LIVE.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Za nami faza grupowa i jest już kilka sensacji m.in odpadnięcie Algierii i Ghany jednak patrząc na ich grę wcale to nie była niespodzianka - zagrali fatalnie, wyglądali "blado" no i sam fakt, że Algieria strzeliła TYLKO 1 gola w 3 spotkaniach mówi samo za siebie, Ghana mimo, że strzeliła 3 bramki to wcale lepiej nie wyglądali.

Burkina Faso - Gabon 1:1 (2:1 po rzutach karnych)

Burkina Faso wygląda na tym turnieju bardzo obiecująco mimo przegranej z Kamerunem 1:2 to mecz był dość wyrównany i Kamerun nie mógł być pewny 3 punktów do ostatniej minuty gry, następnie wygrali z WZP 1:0 i remis 1:1 z Etiopią ale ten remis dawał im 2 miejsce więc ten wynik można uznać za dobrym wynikiem.
W składzie Burkina Faso są przede wszystkim ostoja obrony E. Tapsoba i B. Traore i od nich bardzo dużo zależy jednak Burkina Faso to jest dobry zespół i to nie jest tak, że jest 2 zawodników a reszta to "zapchaj dziura".
Gabon wygrał 1:0 z Komorami i 2 remisy 1:1 z Ghaną i 2:2 z Maroko więc wyniki naprawdę świetne. P. E. Aubameyang jest zdrowy i możliwe, że zagra w tym meczu albo co najmniej znajdzie się w kadrze na to spotkanie co było by dla nich mega wzmocnienie. Jednak mimo, braku porażki w grupie Gabon mnie osobiście jakoś nie przekonuje w dalszym ciągu.

Kursy są dość wyrównane, na początku to Gabon był lekkim faworytem teraz jest lekkim faworytem Burkina Faso. Mecz myślę, że będzie na styku z małą liczbą bramek jednak postawię na.

Burkina Faso (A) 1,73

Nigeria - Tunezja 0:1

Nigeria przejechała się w swojej grupie po każdej drużynie, 3 mecze - 3 zwycięstwa. Nigeria ma bardzo młody skład ale co mi imponuje to ich gra, ciągną do przodu mimo prowadzenia co można było na tym turnieju zauważyć, że takich drużyn jest mało.
Środek pomocy Aribo i Ndidi świetnie funkcjonuje - można nawet nieco więcej oczekiwać od Ndidiego. S. Moses na boku robi mega wrażenie dla mnie jest jednym z lepszych piłkarzy na tym turnieju, po drugiej stronie Chukwueze, który jeszcze nie pokazał tego co potrafi. Świetnie funkcjonuje duet napastników Iheanacho, Awoniyi. Na swoje szanse czekają A. Iwobi, A. Musa
Tunezja awansowała z grupy tylko z 1 wygraną 4:0 nad Mauretania a tak to porażka 0:1 z Mali i 0:1 z Gambią. Ich gra wygląda blado, oczywiście kto oglądał mecz z Mauretanią może mieć odmienne zdanie jednak należy bardziej popatrzeć na te 2 mecze przegrane.

Nigeria 1,77

Gwinea - Gambia 0:1

Gwinea dużo lepiej na pewno funkcjonuje na środku pomocy z Diawara i Keita od nich wiele będzie zależeć jeśli zagrają tak jak do tej pory to myślę, że mogą awansować. Wyglądają naprawdę dobrze może ta porażka 1:2 z Zimbabwe nieco może zastanawiać. Oglądałem mecz z Senegalem i w I połowie byli drużyną dużo lepszą, w II połowie zmieniło się to jedna koniec końców cenny remis i awans z 2 miejsce.
Gambia mnie powiem szczerze zaskoczył in plus 2 zwycięstwa i remis z Mali 1:1 co prawda nieco szczęśliwy bo tylko 1 cenny strzał i bramka z rzutu karnego. Co może zastanawiać to w żadnym meczu Gambia nie prowadziła gry, przeciwnicy oddawali o wiele więcej strzałów i wydaje mi się, że jeśli tak samo zagrają z Gwinea to może to się zakończyć dla nich źle.

Gwinea (A) 1,58
kusi zagrać jeszcze czysty win Gwinea 2,24

Kamerun - Komory 2:1

Gospodarz w tym meczu jest zdecydowanym faworytem. Zbyt wiele nie będę pisał bo porażka będzie sensacją. Dla Komorów już sam awans z grupy jest czymś fantastycznym. Aboubakar jest w fantastycznej formie idzie na króla strzelców strzelec już 5 bramek.
Liczę na pewne zwycięstwo Kamerunu.

Kamerun 1,26
Kamerun -1,5 1,85

Senegal - Wyspy Zielonego Przylądka 2:0

Senegal mimo awansu mocno rozczarowuje póki co w tym turnieju 1 zwycięstwo cudem po rzucie karnym w 95 minucie i 2 remisy 0:0 czyli z gry ani 1 bramki ogólnie bardzo mało celnych strzałów. Na szczęście dla nich przeciwnik niezbyt wymagający chociaż to nie jest na pewno Malawi czy Komory.
WZP przegrali 0:1 z Burkina Faso remis 1:1 z Kamerunem dla nich na pewno cenny dla Kamerunu po prostu zaliczone zadanie bo wcale nie musieli wygrać w tym meczu.
Dla Senegalu na pewno świetna informacja była powrót Coulibaly i Mendy czyli obrona i bramka jeszcze mocniejsza jednak w tym zespole szwankuje atak. Mane nie pokazuje tego co w Liverpoolu ale oczywiście jest to taki zawodnik, że grał słabo a teraz może być zupełnie odmieniony.
WZP mimo remisu z Kamerunem 1:1 i tego, że Kamerunowi nie zależało to i tak Kamerun prowadził grę mimo wszystko uważam, że po mimo słabej gry Senegalu to tę rundę jeszcze powinni przejść.

Senegal 1,62

Maroko - Malawi 2:1

Maroko w fazie grupowej była jedną z nielicznych drużyn, który pokazała świetny futbol przede wszystkim futbol Europejski nie tej Afrykański, widać u nich technikę, styl gry i przede wszystkim taktykę.Malawi awansowało i to jest dla nich sukces, wygrali z Zimbabwe 2:1 i zremisowali 0:0 z Senegalem, jednak na to spotkanie należy popatrzeć z przymrużeniem oka bo była to ostatnia kolejka i nie każdy grał na 100%.
Maroko w tym meczu jest zdecydowanym faworytem i nie widzę innej opcji niż pewny awans do ćwierćfinału.

Maroko 1,27
Maroko I połowa 1,75

Wybrzeże Kości Słoniowej - Egipt

WKS zalicza się do grona faworytów wygrania całego turnieju pokazali to przede wszystkim w meczu z Algierią ale co mnie najbardziej ucieszyło w ich grze to właśnie to jak pokazali się po remisie 2:2 z Sierra Leone, myślałem, że mogą być nieco załamani i z pewnego awansu, który by mieli po 6 punktach w 2óch meczach mogli odpaść jednak z Algierią pokazali wszystko to co mają najlepsze. Każdą pozycję mają bardzo dobrą oczywiście atak i pomoc przewyższają ale w obronie E. Bailly i S. Aurier trzymają w rydzach.
Egipt mimo 2óch zwycięstw zupełnie nie przekonuje tylko 2 bramki i Salah, który póki co nic nie wznosi. Jeśli WKS przykryje Salaha to Egipt nie ma argumentów...

WKS (A) 1,60
WKS 2,22

Mali - Gwinea Równikowa

Mali jest tzw czarnym koniem wygrana 1:0 z Tunezja gdzie prowadzili grę przed 3/4 meczu, pechowy remis 1:1 z Gambią gdzie stracili bramkę z rzutu karnego w 90 minucie i pewne zwycięstwo z Mauretanią.
Gwinea Równikowa jest zespołem zdecydowanie słabszym, oczywiście 2 zwycięstwa w grupie robią wrażenie zwłaszcza 1:0 z Algierią no ale jak ten zespół grał na tym turnieju każdy wie. Z Sierra Leone szcześliwe zwycięstwo go Sierra nie strzeliła karnego. z WKS już porażka 0:1
Mali ma najmocniejszy środek chyba na całym turnieju z N. Keita, Diawarra i Moriba to jest klucz do ich zwycięstwa ale również i obrona, bardzo rzadko tracą bramkę - tylko 1 z rzutu karnego.
Liczę na wygraną Mali.

Mali 1,55
 
Ostatnia edycja:
amator7 4,3K

amator7

Użytkownik
Za nami faza grupowa i jest już kilka sensacji m.in odpadnięcie Algierii i Ghany jednak patrząc na ich grę wcale to nie była niespodzianka - zagrali fatalnie, wyglądali "blado" no i sam fakt, że Algieria strzeliła TYLKO 1 gola w 3 spotkaniach mówi samo za siebie, Ghana mimo, że strzeliła 3 bramki to wcale lepiej nie wyglądali.

Burkina Faso - Gabon

Burkina Faso wygląda na tym turnieju bardzo obiecująco mimo przegranej z Kamerunem 1:2 to mecz był dość wyrównany i Kamerun nie mógł być pewny 3 punktów do ostatniej minuty gry, następnie wygrali z WZP 1:0 i remis 1:1 z Etiopią ale ten remis dawał im 2 miejsce więc ten wynik można uznać za dobrym wynikiem.
W składzie Burkina Faso są przede wszystkim ostoja obrony E. Tapsoba i B. Traore i od nich bardzo dużo zależy jednak Burkina Faso to jest dobry zespół i to nie jest tak, że jest 2 zawodników a reszta to "zapchaj dziura".
Gabon wygrał 1:0 z Komorami i 2 remisy 1:1 z Ghaną i 2:2 z Maroko więc wyniki naprawdę świetne. P. E. Aubameyang jest zdrowy i możliwe, że zagra w tym meczu albo co najmniej znajdzie się w kadrze na to spotkanie co było by dla nich mega wzmocnienie. Jednak mimo, braku porażki w grupie Gabon mnie osobiście jakoś nie przekonuje w dalszym ciągu.

Kursy są dość wyrównane, na początku to Gabon był lekkim faworytem teraz jest lekkim faworytem Burkina Faso. Mecz myślę, że będzie na styku z małą liczbą bramek jednak postawię na.

Burkina Faso (A) 1,73

Nigeria - Tunezja

Nigeria przejechała się w swojej grupie po każdej drużynie, 3 mecze - 3 zwycięstwa. Nigeria ma bardzo młody skład ale co mi imponuje to ich gra, ciągną do przodu mimo prowadzenia co można było na tym turnieju zauważyć, że takich drużyn jest mało.
Środek pomocy Aribo i Ndidi świetnie funkcjonuje - można nawet nieco więcej oczekiwać od Ndidiego. S. Moses na boku robi mega wrażenie dla mnie jest jednym z lepszych piłkarzy na tym turnieju, po drugiej stronie Chukwueze, który jeszcze nie pokazał tego co potrafi. Świetnie funkcjonuje duet napastników Iheanacho, Awoniyi. Na swoje szanse czekają A. Iwobi, A. Musa
Tunezja awansowała z grupy tylko z 1 wygraną 4:0 nad Mauretania a tak to porażka 0:1 z Mali i 0:1 z Gambią. Ich gra wygląda blado, oczywiście kto oglądał mecz z Mauretanią może mieć odmienne zdanie jednak należy bardziej popatrzeć na te 2 mecze przegrane.

Nigeria 1,77

Gwinea - Gambia
Gwinea dużo lepiej na pewno funkcjonuje na środku pomocy z Diawara i Keita od nich wiele będzie zależeć jeśli zagrają tak jak do tej pory to myślę, że mogą awansować. Wyglądają naprawdę dobrze może ta porażka 1:2 z Zimbabwe nieco może zastanawiać. Oglądałem mecz z Senegalem i w I połowie byli drużyną dużo lepszą, w II połowie zmieniło się to jedna koniec końców cenny remis i awans z 2 miejsce.
Gambia mnie powiem szczerze zaskoczył in plus 2 zwycięstwa i remis z Mali 1:1 co prawda nieco szczęśliwy bo tylko 1 cenny strzał i bramka z rzutu karnego. Co może zastanawiać to w żadnym meczu Gambia nie prowadziła gry, przeciwnicy oddawali o wiele więcej strzałów i wydaje mi się, że jeśli tak samo zagrają z Gwinea to może to się zakończyć dla nich źle.

Gwinea (A) 1,58
kusi zagrać jeszcze czysty win Gwinea 2,24

Kamerun - Komory

Gospodarz w tym meczu jest zdecydowanym faworytem. Zbyt wiele nie będę pisał bo porażka będzie sensacją. Dla Komorów już sam awans z grupy jest czymś fantastycznym. Aboubakar jest w fantastycznej formie idzie na króla strzelców strzelec już 4 bramek.
Liczę na pewne zwycięstwo Kamerunu.

Kamerun 1,26
Kamerun -1,5 1,85

Senegal - Wyspy Zielonego Przylądka

Reszta Potem...


Jakie zasady na tym etapie turnieju?1 mecz, ewentualnie dogrywka i karne ?
 
Zagrajmy rożne 30,4K

Zagrajmy rożne

Użytkownik
Burkina Faso - Gabon
Nigeria - Tunezja
Typ BETBUILDER: Burkina Faso powyżej 3.5 RR oraz powyżej 6.5 RR w meczu + Tunezja i Nigeria powyżej 2.5 RR oraz powyżej 6.5 RR w meczu
Kurs: 2.72
Bukmacher: Noblebet

Analiza:

Rozpoczynamy fazę pucharową Pucharu Narodu Afryki i na pierwsze dwa spotkania stworzyłem zakład betbuilder z rzutów rożnych, który łącznie daje nam kurs 2.72. Kolega zibi opisał wyżej dotychczasowe wyniki drużyn, więc ja przejdę od razu do rzutów rożnych. Burkina Faso po meczach grupowych korkuje ze średnią 5.3, Nigeria 5, a Tunezja 7.3. Może być tak, że w meczach pucharowych drużyny będą się ''poznawać'' i nie zaczną natarcia od pierwszych minut, stąd w obydwu meczach bezpieczniejsza linia ogólna 6.5. Gabon powinien od siebie dorzucić co najmniej 2-3 rożne a resztę powinni załatwić zawodnicy z Burkiny (linia 4.5 wisi jeszcze w okolicach kursu 2.0). Wieczorne spotkanie zapowiada się ciekawie i liczę tutaj na wysoki wynik kornerów z obydwu stron.

Powyższy kupon można stworzyć jeszcze na fortunie, oraz forbecie.
 
Ostatnia edycja:
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Kamerun - Komory

ov 1.5 gola do HT Kurs: 1.88

STS

Komory grają ponoć bez bramkarza. Między słupkami ma stanąć zawodnik z pola dodatkowo kilka innych oslabien plus brak trenera wiec zapowiada się ostre strzelanie

Wynik : 1:0
 
Ostatnia edycja:
S 956

stroz890

Użytkownik
Typ jak najbardziej możliwy na 1.5 gola do przerwy jednak widzę tu trochę ryzyko w końcu to underowa Afryka. Komory w normalnych okolicznościach mocno by się cofnęli i czekali na kontry a teraz grając mocno osłabieni i z zawodnikiem z pola w bramce to już w ogóle może być obrona Częstochowy. Jak Kamerun szybko przebije mur to pewnie 2 brameczki do przerwy wrzuci ale może też okazać się że w bramce stanie jakiś kocur z pola i jednak coś będzie łapał.
Kamerun jednak wiedząc kto stoi w bramce powinien oddawać dużo strzałów żeby zmusić zawodnika do błędów dlatego pewniejsze niż gole wydaje mi się zagranie celnych strzałów przez Kamerun mimo że linia wysoka:
over 6.5 - 1.6
over 7.5 - 2.1 kursy z Betclic
over 1.5 gola jest tam 1.96
jak coś więc sporo więcej.
 
biniuu 328,7K

biniuu

Znawca - Piłka nożna Afryka
  • Najlepsze analizy stycznia 2022 (1-2. miejsce)
  • #111
Gwinea - Gambia
17:00

Under 2,5 bramki - @1,43 STS
Under 1,5 bramki - @2,39 Betfan
X2 - @1,64 STS
X2/-1,5 - @3,50 Betfan
Dokładny wynik - 0:1 - @7,85 STS


Drugi dzień ćwierćfinałów Pucharu Narodów Afryki. Wczoraj już mieliśmy jedną niespodziankę w postaci odpadnięcia przez Nigerię, która dobrze grała przez całą fazę grupową. Pokonała ich grająca dosyć przeciętnie Tunezja. Myślę, że dzisiaj jest szansa na drugą sensację. Chociaż czy tak naprawdę można będzie to nazwać sensacją jeśli stanie się faktem?

Gwinea wyszła z drugiego miejsca z grupy B, w której grała z Senegalem, Malawi i Zimbabwe. Przed turniejem można się było spodziewać właśnie takiego układu tabeli, ale sam przebieg spotkań pokazał, że Gwinea nie jest w wysokiej formie.

Pierwszy mecz ze słabiutkim Malawi udało im się wygrać 1:0. Jednak w teorii miał to być tylko rozruch przed Senegalem, a skończyło się tak, że do samego końca Gwinea musiała drżeć o wynik. Była ekipą lepszą, ale nie jakoś znacząco, gdyby Malawi miało trochę więcej szczęścia mogli z tego meczu spokojnie wywieźć punkcik. To, co się rzucało w tym spotkaniu to straszna nieporadność w akcjach ofensywnych Gwinei. Widać, że Jose Kante (znany z Legii) nie czuje się dobrze grając na skrzydle i odbija się to na atakach tej drużyny, które nie są jakoś zabójczo niebezpieczne.
W drugim meczu zremisowali 0:0 z Senegalem. Taki wynik pewnie braliby w ciemno przed turniejem, ale kto śledzie PNA ten wie, że Lwy Terangi grają naprawdę miernie póki co i w grupie strzelili tylko jedną bramkę i to z karnego. W tym spotkaniu Senegal wyszedł bardzo niemrawo i w pierwszej połowie niemal nie istnieli na boisku, a Gwinea tego nie wykorzystała. Mimo tego, że miała kilka naprawdę dobrych sytuacji i przynajmniej jedna powinna zostać zamieniona na bramkę, jednak skuteczność zdecydowanie nie jest mocną stroną ekipy, w której gwiazdą jest Naby Keita. W drugiej połowie Senegal już doszedł do głosu i zepchnął do obrony Gwineę, ale ponownie ich ataki były bez polotu i ich przeciwnicy nie mieli specjalnego problemu w bronieniu się.
Trzeci mecz z Zimbabwę był już naprawdę bardzo słabym. Porażka 2:1 z ekipą, która przed tym meczem już odpadła z turnieju, a Ty walczysz o pierwsze miejsce? Szanowna Gwineo - zawiodłaś na całej linii. Najgorsze jest to, że to zwycięstwo Zimbabwe nie było przypadkowe, oni naprawdę o nie walczyli i w moim mniemaniu na nie zasłużyli. Gwineę w tym spotkaniu nie było stać na więcej niż remis, którego nawet nie osiągnęli. Mimo, że to oni lepiej weszli w spotkanie i mogli strzelić bramkę, lecz Sory Kaba nie trafił na bramkę pozbawioną bramkarza, a miał do niej jakieś 10 metrów. Po tym piłkarze Zimbabwe się otrząsnęli i naprawdę mocno przycisnęli Gwineę ładując im pierwszą bramkę z rzutu rożnego, a drugą po strzale z dystansu i błędzie goalkeepera. I w taki sposób to oni schodzili na przerwę z przewagą 2:0. Gwinea w drugiej połowie grała już trochę lepiej, ale nadal bez polotu w ataku i jedyne na co ich było stać to bramka z dystansu zdobyta przez Naby'ego Keitę. Warto wspomnieć, że zawodnika Liverpoolu zabraknie w meczu z Gambią z powodu zawieszenia za kartki.

Jakie wnioski po fazie grupowej z gry Gwinei? Baaardzo słabo im idzie gra w ataku, a obrona też nie jest jakimś ich pewnym punktem. Najlepiej to wygląda w środku boiska, ale samym środkiem turnieju nie zwojują. Widać, że są w dołku i to nie od dzisiaj, wystarczy spojrzeć na mecze rozgrywane w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, które odbyły się w grudniu. Grupa z Maroko, Gwineą Bissau i Sudanem, a stać ich było tylko na 4 remisy i 2 porażki.


Gambia jest debiutantem na turnieju i osiągnęła mega sukces w postaci wyjścia z grupy. Najwięksi optymiści liczyli zapewne na awans z trzeciego miejsca po wygranej z Mauretanią i niskimi porażkami z Tunezją i Mali, a tu taka niespodzianka - drugie miejsce w grupie i 7 punktów po 3 spotkaniach. Wiadomo, mieli trochę szczęścia, ale pokazali też bardzo dużo umiejętności i przede wszystkim serca do gry.

W pierwszym meczu z Mauretanią byli o wiele dojrzalszą drużyną i stwarzali sobie o więcej sytuacji od swoich przeciwników. W dodatku nie dopuszczali ich za bardzo pod swoją bramkę co kończyło się tym, że Mauretania oddawała sporo strzałów z bardzo pokaźnego dystansu. Które oczywiście nie były specjalnym zagrożeniem. Gambia powinna być trochę bardziej skuteczna i moim zdaniem mogła ten mecz wygrać spokojnie 0:2.
W drugim meczu z Mali zaczął pokazywać się największy atut Gambii - stałe fragmenty gry. Nie ukrywam, że niesamowicie mi tym zaimponowali. Szczególnie jeśli chodzi o bezpośrednie strzały z rzutów wolnych. To spotkanie rozpoczęło się najpierw od potężnego strzału Barrowa z wolnego z około 30-35 metrów w poprzeczkę. Następnie swojego szczęścia próbował Jallow z trochę bliższej odległości (około 25 metrów) i trafił z wolnego w słupek. Przy obu strzałach bramkarz nie miałby żadnych szans. Po tych ostrzeżeniach Mali się trochę ocknęło, ale nie zdominowało tego meczu. Utrzymywali się więcej przy piłce, wymieniali więcej podań, ale nie mogę powiedzieć, żeby mieli ogrom stuprocentowych sytuacji bramkowych. W całej fazie grupowej obrony Gambii popełniła jeden błąd i był on właśnie w tym meczu. przy dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska jeden z obrońców w walce bez piłki powalił przeciwnika i sędzia odgwizdał rzut karny. Szkoda tej sytuacji, bo atakowany zawodnik najprawdopodobniej nie miałby żadnych szans na dojście do piłki. Stały fragment został zamieniony na bramkę, ale to nie był koniec emocji, bo Gambia ruszyła do ataku. I po kilkunastu minutach sama wywalczyła karnego i zamieniła go na bramkę tym samym wyrywając jeden punkcik.
Mimo niezłych występów w pierwszych dwóch meczach większość ekspertów spodziewała się wpierdzielu w meczu z Tunezją. Nic bardziej mylnego. Oczywiście Tunezja prowadziła grę i tworzyła więcej sytuacji, bo jednak jest jedną z najlepszych drużyn w Afryce, ale Gambia ponownie bardzo dobrze grała w defensywie i nie pozwalała na zbyt wiele groźnych okazji. Jednak pod koniec pierwszej połowy Tunezja wywalczyła karnego (dosyć kontrowersyjnego). Całe szczęcie, że Gaye był w stanie wyczuć strzelca i obronić strzał. W drugiej połowie Gambia zaczęła już dochodzić do głosu i ponownie stworzyła sobie mega zagrożenie po strzału z rzutu wolnego. Tym razem po próbie Barrow'a piłka ponownie wylądowała na poprzeczce. W ostatniej akcji meczu wyżej wspomniany Barrow pognał samotnie skrzydłem boiska i znalazł w polu karnym Jallow'a, który świetnie wykończył akcję strzałem w okienku i dał Gambii 3 punkty.

Podsumowując grę Gambii - wywarła na mnie naprawdę spore wrażenie. Widać, że ta ekipa jest dobrze poukładana w obronie, a i w ataku potrafią zagrozić czy to po stałych fragmentach gry czy to po szybkich kontrach skrzydłami.

Podsumowując typy - Gwinea rozczarowała mnie swoją nieporadnością w ataku i słabym przygotowaniem do stałych fragmentów gry. Gambia natomiast gra naprawdę fajnie w defensywie co może sprawić, że Gwinea może mieć spory problem ze zdobyciem bramki. W dodatku Gambia strzela jak szalona z rzutów wolnych więc nie jest powiedziane, że w tym meczu nie padnie jakaś bramka po bezpośrednim strzale. Jeśli nie, to równie dobrze może paść po dośrodkowaniu, bo z tym Gwinea też nie radzi sobie dobrze. Myślę, że mecz może zostać rozstrzygnięty jedną akcją i jedną bramką. Kursy na Gambię spadają więc bukmacherzy chyba przejrzeli na oczy.

Wynik końcowy - 0:1
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2244
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Kamerun - Komory

Udało mi się wcześniej już postawić na win Kamerunu i -1,5 po dobrych kursach.

O sytuacji w kadrze Komor kolega wyżej napisał i jest już potwierdzone, że CAF nie pójdzie na rękę drużynie i nie pozwolą dowołać bramkarza - swoją drogą moim zdaniem powinni wyrazić zgodę na dowołanie no ale trudno.
Wiadomo, że czasem gdy są takie spotkania gdzie jedna drużyna z góry jest już "wystawiona na porażkę" i to na wysoką porażkę często bywają cuda i takiej porażki może nie ponieść jednak grają z Kamerunem - gospodarzem i drużyną najbardziej overową na tym turnieju. Potrafili strzelić 4 bramki Etiopii więc zaryzykuję i postawię, że strzelą przynajmniej 5 bramek drużynie, która zagra bez bramkarza - oczywiście stanie między słupkami zawodnik z pola.

Kamerun strzeli powyżej 4,5 4,7
 
Ostatnia edycja:
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
jestescie pewni z tym bramkarzem? Na tt komoryjskiej federacji pisza, ze zagraja obaj zawodnicy dolacza do druzyny po poludniu.

Sprawa Covid, aktualizacja sytuacji.

2 Coelacanths dały wynik negatywny po nowych testach przeprowadzonych dziś rano. Ali Ahamada i Yacine Bourhane dołączą do grupy w Jaunde dziś po południu.



edit:

„Są w trakcie przechodzenia baterii testów fizycznych, aby znaleźć konkurencję. Jeśli te testy będą pozytywne, będziemy czekać na decyzję komisji lekarskiej CAF, która powinna być. Mamy nadzieję, że będzie dochodzić naszych praw, tak jak robiła to w przypadku wszystkich innych zespołów do tej pory – powiedział El-Hadad Himidi, dyrektor generalny zespołu wyspiarskiego. Zawsze pozytywnie nastawiony, trener Amir Abdou będzie mógł trenować ją zdalnie tylko w ten poniedziałek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Właśnie też widzę, że kursy na win Kamerunu wzrosły ze 1,05 na 1,15. Czyżby faktycznie wrócili bramkarze?
tak na prawde to nigdy nie wypadli a testy w takim przypadku sa przeprowadzane do ostatniej chwili ;) wiec info o pozytywnych testach bylo przedwczesne. Za testy odpowiedzialna jest ta sama firma, ktora testowala podczas ostatniego euro.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Pewnie i wrócą - przynajmniej 1 bramkarz, dziwne było by to, że nie pozwolili na ściągnięcie bramkarza gdyby faktycznie cała 3 miała nie zagrać. Nie mniej jednak i tak przystaję przy swoim, za drobne można pokusić się o jakieś bramki.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Zwrot dla Komorów w CAN: negatywny dla Covida, Ali Ahamada nie będzie mógł grać w Kamerunie
Ali Ahamada w końcu zabronił gry przeciwko Kamerunowi.  (Thairer Al-Sudani / Reuters)


Ali Ahamada w końcu zabronił gry przeciwko Kamerunowi. (Thairer Al-Sudani / Reuters)
Negatywny wynik testu dla Covida w poniedziałek rano, bramkarz Komorów Ali Ahamada ostatecznie nie został upoważniony do gry w rundzie pucharowej CAN przeciwko Kamerunowi tego samego wieczoru (20:00). Zaskakująca decyzja...

Zwrot dla Komorów. Konfederacja Afrykańska (CAF) nie chce, aby Ali Ahamada grał w poniedziałek wieczorem z Kamerunem (20:00). Bramkarz uzyskał jednak negatywny wynik testu, ale władze medyczne wydały w niedzielę wieczorem nową dyrektywę, która zobowiązywała pozytywnego gracza do pozostania w areszcie przez 5 dni. W każdym razie to właśnie przekazał Komorom przywódca komisji lekarskiej.


Zakaz wstępu na stadion

Jest to mało prawdopodobna zmiana zasad, ponieważ bardzo często drużyny wykorzystywały zawodników dwa dni po pozytywnym teście podczas tego AFCONu. Bardziej zaskakujące: tekst, który otrzymaliśmy, wcale tego nie mówi. Byłaby więc dodatkowa dyrektywa, która miałaby zastosowanie.
Określono nawet, że Ali Ahamada nie będzie miał wstępu na stadion. Nie skończyliśmy z tą historią. Komorowie mogą słusznie czuć się oszukani przy takiej zmianie zasad w środku rozgrywek. Jeśli do poniedziałkowego wieczoru nic się nie zmieni, ciosem będzie oglądanie 1/8 finału bez profesjonalnego bramkarza. Zwłaszcza, że w poniedziałek rano Ahamada uzyskała negatywny wynik…


ale cyrk...
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Wybrzeże Kości Słoniowej : Egipt (środa, 26.01, 17:00)

Kiedy przed rozpoczęciem turnieju pisaliśmy o jego potencjalnych faworytach, padły nazwy obu drużyn mierzących się w tym spotkaniu. WKS bez problemu przebrnął przez fazę grupową, wygrywając dwa mecze i w nadzwyczajnych okolicznościach dzieląc się punktami z Sierra Leone.
Egipt również nie miał najmniejszych problemów z promocją do kolejnej rundy. Pokonując po 1:0 outsiderów z Sudanu i Gwinei-Bissau zapewnił sobie awans i zawiódł jedynie w meczu o 1 miejsce z Nigerią. To właśnie ta porażka sprawia, że już w 1/8 finału mamy starcie dwóch faworytów do końcowego triumfu.
Wg analityków BETFAN, zwycięstwo w tym starciu powinno odnieść Wybrzeże. Posiadają bardzo dobrze zbilansowany skład i mimo kilku zawirowań nadal sprawiają wrażenie drużyny będącej w lepszej dyspozycji niż rywale. Niepokój może rodzić ich postawa w defensywie. W fazie grupowej podopieczni Patrice’a Beaumella stracili aż trzy bramki - biorąc pod uwagę klasę rywali był to wynik nieco gorszy od spodziewanego. Mimo to szanse na ich wygraną oscylują w granicach 45%.
Na pewno nie można jednak skreślać Egiptu. Dowodzeni przez Mo Salaha Faraonowie grają być może mniej widowiskowo, ale za to potrafią być niezwykle pragmatyczni. Wszystkie spotkania z ich udziałem na tym turnieju zakończyły się wynikiem 1:0 i Carlos Queiroz z pewnością nie będzie miał nic przeciwko powtórzeniu takiego scenariusza. Pod warunkiem, że to jego drużyna zdobędzie decydujące trafienie. Analitycy oceniają szanse Egiptu w tym spotkaniu na niecałe 30%.
Naszym zdaniem jest kilka scenariuszy niezwykle ciekawie wpisujących się w to wydarzenie. Zwycięstwo Egiptu 1:0 po bramce Salaha? Zwycięstwo WKS po gradzie bramek? Te i wiele, wiele innych zdarzeń możecie typować w BETFAN:
Dokładny wynik 1:0, 100 zł ---> 458,00 zł
Egipt wygra + Salah strzeli + 1 bramka, 100zł ---> 1 407,00 zł
WKS wygra + over 3,5 bramki, 50 zł ---> 888,00 zł
Założ konto w BETFAN z [KODEM FORUMBUK], a swój pierwszy zakład obstawisz całkowicie bez ryzyka! Legalny polski bukmacher zwróci 100% stawki do 600 zł w ramach oferty CASHBACK 600!
 
Otrzymane punkty reputacji: +376
ziroxxx 759,9K

ziroxxx

Znawca - Piłka nożna
Kamerun - Komory
Typ: Kamerun over 7,5 RR @ 2.05 Fuksiarz Brakło 2 RR

Analiza:
Komory mają aż 12 wyników pozytywnych w swoich szeregach. Kursy na Kamerun diametralnie spadły. Puchar Narodów Afryki pokazał, że drużyny z niższej półki tutaj potrafią się bronić i sprawiać niespodzianki. Mimo wielu osłabień Komorów liczę, że Kamerun szybko meczu sobie nie ustawi i będzie musiał się trochę pomęczyć. Myślę, że do 30 minuty Kamerun lekko może zrobić 5 rożnych, a reszte dołoży w dalszej części meczu. Faworyt spotkania będzie chciał od początku meczu narzucić swój styl gry i strzelić bramkę, a Komory będą dzielnie walczyć i chronić swojej bramki. Spodziewam się wielu ataków gospodarzy spotkania od samego początku, wielu ich strzałów i dośrodkowań. Na boisku powinniśmy zobaczyć znaczącą klasę i jakość po stronie Kamerunu, ale nie raz już piłka pokazała, że serducho i wola walki też jest bardzo istotna. Komory będą dzielnie broniły się przed atakami Kamerunu i liczę, że tej bramki szybko nie stracą zatem nabicie 8 rożnych jest wielce prawdopodobne. Kamerun zdobywa średnio 7,87 RR/mecz w turnieju po trzech spotkaniach, a Komory średnio na mecz pozwalają nabijać 7 rożnych przeciwnikom.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom