>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Info Propozycje i pomysly rozwoju forum...

adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 30 marca 2020 10:58 przez pudzianxxAutomatyczna poprawa pisowni !!! Przecież to obecnie wszędzie jest podstawa. Jak największe forum może tego nie posiadać. Analizy pisane z błędami. Masakra. Czyli co pisać tylko z telefonu zostało ? 
Mnie do szczęścia by wystarczyło jakby dało się poprawiać z prawego przycisku myszki bez dodatkowego używania CTRL bo to jedyna mi znana strona w całym internecie gdzie jest takie utrudnienie... Czasami jak sobie o tym pomyślę to aż mi się nie chce tu pisać.
 
S 54,1K

spider-official

Użytkownik
Czy jest w tym forum taka opcja jak zablokowanie wybranych użytkowników? chodzi mi o to, że nie chciałbym widzieć czyiś wpisów w tym forum, oraz zablokować mu wysyłanie do mnie wiadomość.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Mnie do szczęścia by wystarczyło jakby dało się poprawiać z prawego przycisku myszki bez dodatkowego używania CTRL bo to jedyna mi znana strona w całym internecie gdzie jest takie utrudnienie... Czasami jak sobie o tym pomyślę to aż mi się nie chce tu pisać.
Ni stało się wraz z najnowszą dużą aktualizacją forum !!!! WIELKIE BRAWA DLA ADMINISTRACJI !!!! (y)

Obecnie forum łączy dawny styl pisania, poprawiania z nowoczesnym designem ! Super !
 
I 66K

isaacofuluru

Użytkownik
Przydałby się tutaj jakiś ranking bukmacherów. W tej chwili ciężko się czegokolwiek dowiedzieć, nie wiadomo u kogo warto założyć konto, a u kogo nie. Mamy do dyspozycji tylko pojedyncze opinie. A chyba nie ma bukmachera, który by nikogo nie zawiódł. Zawsze ktoś komuś źle rozliczy zakład albo czegoś nie wypłaci.

Proponuję by każdy użytkownik z odpowiednio długim stażem na forum miał prawo przyznać bukmacherowi ocenę (np w postaci gwiazdek) w kilku najprostszych kategoriach (np wypłacalność etc..). Będzie to moim zdaniem dużo bardziej przejrzyste i miarodajne, a przede wszystkim pomocne dla nowych graczy. Gdybym dziś wszedł na forum pierwszy raz i chciał się dowiedzieć u kogo warto grać to z całą pewnością nie zagrałbym nigdzie - bo doszedłbym do wniosku, że każdy bukmacher mnie oszuka.

Podsumowując:

Widziałbym tu prosty, przejrzysty system oceny bukmacherów z podziałem na te licencjonowane i bez licencji. Niech to forum będzie pomocne dla nowych graczy zamiast ich odstraszać.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ja uważam, że to trochę bez sensu bo każdy powinien założyć konta u WSZYSTKICH dostępnych buków.... Oczywiście chodzi o różnice kursowe i żeby grać najwyższe... Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo to w zasadzie nie powinno być problemów bo działają wyłącznie w Polsce. A nielicencjonowane są międzynarodowe rzetelne strony ze scoringiem gdzie wszystko wiadomo kto jest jaki... I generalnie jedna osoba będzie miała ok z jednym, a inna nie... Osób z "długim stażem" jest mało... Ranking byłby niemiarodajny, a już czuję jakie zaczęły by się cyrki z kontami od buków.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Mam pomysł, który jestem pewny nie zostanie zaakceptowany, ale co tam...

Najpierw wstęp: na forum jest zarejestrowane sporo osób... Wiele osób się nowo rejestruje i udzielają na lewo i prawo dobrych rad, uważają się za bóg wie kogo, pouczają innych lub nawet hejtują... Jest sporo osób zarejestrowanych i 10 lat z kilkoma postami albo udzielających się w tematach typu "jak się nie dać zlimitować" itd... Mam taką sugestię - aby odróżnić osoby rzeczywiście w praktyce grające i pokazujące swoje wyniki od takich wszystkich wujków "dobra rada" i osób rejestrujących się na miesiąc, dwa i znikających z forum - aby pojawiło się dodatkowe wyróżnienie - może inny kolor, może coś na wzór Allegro jak super-sprzedawca :) czyli jakieś oznaczenie graficzne - wszystko jedno co co by odróżniało jednych od drugich. Warunkiem powinno być prowadzenie swojego tematu w dziale "kupony" lub "kupony ze statystykami" co najmniej rok... Wiadomo, że można prowadzić taki temat rok i podać jeden typ jak i prowadzić 3 miesiące i podać 10 tyś typów... Więc decyzja powinna być indywidualna nadawana przez adminów forum... Po prostu jeśli ktoś prowadzi(ł) swój temat, podawał typy w ciągu roku i widać, że rzeczywiście grał - bez względu na yield/skuteczność (zresztą w dziale z kuponami niewymagane) powinien mieć takie oznaczenie bo dla mnie osobiście lepszy typer grający nawet i 5 lat z ujemnym yield, ale taki, którego da się jakoś zweryfikować niż taki co uważa się za nie wiadomo kogo i znika jak mu nie dzie (co zdarza się w 80% przypadków nowo rejestrowanych kont) albo jest z nami długo, ale oprócz hejtu, pouczania innych i korzystania z cudzych typów nie wnosi nic więcej... Prowadzenie swojego tematu jest trudne, wymaga odwagi ale też udowadnia wartość typera, że w PRAKTYCE przechodzi to wszystko o co chodzi na tym forum...

Proszę zastanówcie się nad tym... Pozdrawiam...
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Mam pomysł, który jestem pewny nie zostanie zaakceptowany, ale co tam...

Najpierw wstęp: na forum jest zarejestrowane sporo osób... Wiele osób się nowo rejestruje i udzielają na lewo i prawo dobrych rad, uważają się za bóg wie kogo, pouczają innych lub nawet hejtują... Jest sporo osób zarejestrowanych i 10 lat z kilkoma postami albo udzielających się w tematach typu "jak się nie dać zlimitować" itd... Mam taką sugestię - aby odróżnić osoby rzeczywiście w praktyce grające i pokazujące swoje wyniki od takich wszystkich wujków "dobra rada" i osób rejestrujących się na miesiąc, dwa i znikających z forum - aby pojawiło się dodatkowe wyróżnienie - może inny kolor, może coś na wzór Allegro jak super-sprzedawca :) czyli jakieś oznaczenie graficzne - wszystko jedno co co by odróżniało jednych od drugich. Warunkiem powinno być prowadzenie swojego tematu w dziale "kupony" lub "kupony ze statystykami" co najmniej rok... Wiadomo, że można prowadzić taki temat rok i podać jeden typ jak i prowadzić 3 miesiące i podać 10 tyś typów... Więc decyzja powinna być indywidualna nadawana przez adminów forum... Po prostu jeśli ktoś prowadzi(ł) swój temat, podawał typy w ciągu roku i widać, że rzeczywiście grał - bez względu na yield/skuteczność (zresztą w dziale z kuponami niewymagane) powinien mieć takie oznaczenie bo dla mnie osobiście lepszy typer grający nawet i 5 lat z ujemnym yield, ale taki, którego da się jakoś zweryfikować niż taki co uważa się za nie wiadomo kogo i znika jak mu nie dzie (co zdarza się w 80% przypadków nowo rejestrowanych kont) albo jest z nami długo, ale oprócz hejtu, pouczania innych i korzystania z cudzych typów nie wnosi nic więcej... Prowadzenie swojego tematu jest trudne, wymaga odwagi ale też udowadnia wartość typera, że w PRAKTYCE przechodzi to wszystko o co chodzi na tym forum...

Proszę zastanówcie się nad tym... Pozdrawiam...
mamy rangę Typer oraz Znawca na forum i innych nie przewidujemy, jak ją zdobyć jest wyjaśnione TU, co do weryfikacji czy dany użytkownik jest wartościowy to chyba nie jest trudno samemu ocenić.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
mamy rangę Typer oraz Znawca na forum i innych nie przewidujemy, jak ją zdobyć jest wyjaśnione TU, co do weryfikacji czy dany użytkownik jest wartościowy to chyba nie jest trudno samemu ocenić.
Ja wiem o tym i mi nie chodziło o inne rangi tylko inne oznaczenie... Coś czego się nie robi na wniosek forumowicza tylko z automatu admini sami by dawali... Czyli system szerszy i obejmujący większą ilość osób niż tych z rangami... Nie każdy obecnie prowadzi aktywny temat, ale mógł prowadzić wcześniej i już się nie załapie na rangi... Albo nie złoży wniosku... A mnie chodziło, żeby właśnie odróżnić takie osoby od innych... Jasne, że każdy sam może ocenić, ale nowe osoby czy z zewnątrz musiałyby wertować całe aktywności...
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Ja wiem o tym i mi nie chodziło o inne rangi tylko inne oznaczenie... Coś czego się nie robi na wniosek forumowicza tylko z automatu admini sami by dawali... Czyli system szerszy i obejmujący większą ilość osób niż tych z rangami... Nie każdy obecnie prowadzi aktywny temat, ale mógł prowadzić wcześniej i już się nie załapie na rangi... Albo nie złoży wniosku... A mnie chodziło, żeby właśnie odróżnić takie osoby od innych... Jasne, że każdy sam może ocenić, ale nowe osoby czy z zewnątrz musiałyby wertować całe aktywności...
na tą chwilę nie planujemy, nie twierdzę, że kiedyś do tego nie wrócimy, ale dla przeciętnego użytkownika już dużo mówi to co widać przy awatarze, datę rejestracji ilość postów oraz reputacji.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
na tą chwilę nie planujemy, nie twierdzę, że kiedyś do tego nie wrócimy, ale dla przeciętnego użytkownika już dużo mówi to co widać przy awatarze, datę rejestracji ilość postów oraz reputacji.
Tak oczywiście - decyzja was - adminów forum. Dodam tylko, że zarówno data jak i pkt reputacji nie wskazują tego co chcę napisać... Trzeba zacząć od siebie więc mam długoletni staż i dużo pkt reputacji, ale temat w dziale kupony prowadziłem tylko rok na te 8 lat... Inne osoby mogły zebrać reputacje wyłącznie za wpisy w hyde-parku albo działach tematycznych i wszystkich innych i one również nie są zweryfikowane. W mojej koncepcji to obok rang i pkt reputacji było by oznaczenie, że ktoś prowadził lub prowadzi aktywny temat w dziale z kuponami i kuponami ze statystykami lub wcześniej prowadził w tych działach i innych z typami - i taka osoba, która np. rok taki temat prowadziła zasługuje na większą uwagę bo każde jej słowo może wynikać nie tylko z teorii, ale i praktyki... Mi nie chodzi, żeby to było jakieś super rzucające się oznaczenie - absolutnie nie... Zostają i pkt reputacji i rangi - jakieś po prostu dodatkowe - może avatar w zielonym obramowaniu :) ? Może kiedyś pomyślicie nad czymś takim ? Pozdrawiam
 
polon83 2,7K

polon83

Użytkownik
W mojej koncepcji to obok rang i pkt reputacji było by oznaczenie, że ktoś prowadził lub prowadzi aktywny temat w dziale z kuponami i kuponami ze statystykami lub wcześniej prowadził w tych działach i innych z typami - i taka osoba, która np. rok taki temat prowadziła zasługuje na większą uwagę bo każde jej słowo może wynikać nie tylko z teorii, ale i praktyki...
Może, ale nie musi wynikać z praktyki. A nawet nie musi wynikać z teorii. Można sobie bowiem wyobrazić sytuację, gdzie ktoś prowadzi temat ze swoimi typami i wrzuca je w sposób przypadkowy tylko dlatego, bo mu się "wydaje" że typ wejdzie. W rzeczywistości nie sposób tego sprawdzić, no chyba że ktoś napisze dodatkowo analizę, czym się kierował typując dany mecz. W mojej ocenie to że ktoś przez rok umieszcza swoje typy, świadczy przede wszystkim o jego cierpliwości. Natomiast z umieszczania samych typów nie musi wynikać że ma teorię i praktykę.
I to się tyczy też na odwrót. Ktoś nowy może przyjść na forum, i może już mieć wiedzę teoretyczną i wieloletnią praktykę i umieszczać swoje typy. I może mieć więcej wartościowych rzeczy do przekazania niż ten, co przez rok typował w swoim temacie. Tu nie ma żadnej oczywistej reguły i może być trudno to zweryfikować.
A mnie chodziło, żeby właśnie odróżnić takie osoby od innych... Jasne, że każdy sam może ocenić, ale nowe osoby czy z zewnątrz musiałyby wertować całe aktywności...
Nie muszą wertować całych aktywności, wystarczy włączyć myślenie i nie wierzyć we wszystko jak leci.
Sposobem, który opisujesz, odróżnisz jedynie osoby, które rok czasu prowadzą swój temat z typami od osób, które takiego tematu nie prowadzą lub prowadzą krócej niż rok. Ale ta metoda nie gwarantuje odróżnienia osób posiadających wiedzę teoretyczną i praktykę, od osób pozostałych, o czym pisałem wyżej. Dlatego każdy powinien włączyć swoje myślenie podczas czytania różnych wypowiedzi różnych użytkowników i nie brać wszystkiego za pewnik.Nie próbujmy wyręczać innych w myśleniu i wymyślać nadmiernej ilości metod, które miałyby uchronić ich od potencjalnie niekorzystnych systuacji, bo to grozi tym, że tacy ludzie nie nauczą się sami odróżniać takich sytuacji. bo poprzez ochronę nie będą mieli z nimi styczności.

Ktoś daje "dobrą radę"? To wystarczy to zweryfikować, zadać takiemu gościowi szereg pytań szczegółowych, co zwiększa szansę, że taki ktoś się pogubi, jeśli coś kombinuje. Nie wierzyć na słowo, nie spieszyć się z decyzją, sprawdzić informacje na dany temat w innych dostępnych źródłach, zapytać się innych osób, itd. Naprawdę, jest wiele możliwości, tylko trzeba włączyć myślenie. Każdy bierze odpowiedzialność za swoje decyzje i ponosi ich konsekwencje. Porażka, czy sukces - na obu tych zjawiskach człowiek się uczy i zdobywa doświadczenie życiowe.

Jestem moderatorem na pewnym forum o hyipach i różne cuda już widziałem, łącznie z tym, jak wieloletni użytkownicy z dużym doświadczeniem próbowali w sposób nieetyczny naganiać ludzi do wysoce ryzykownych inwestycji, kłamiąc i ukrywając niewygodne fakty na ich temat. Tutaj zapewne takich skrajnych sytuacji nie ma, co wcale nie znaczy że we wszystko trzeba wierzyć...

Reasumując, wg mnie wystarczające są rangi znawcy i typera, które w znacznie większym stopniu mogą ukazywać posiadanie wiedzy teoretycznej i praktycznej przez danego użytkownika.
 
Otrzymane punkty reputacji: +71
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Może, ale nie musi wynikać z praktyki. A nawet nie musi wynikać z teorii. Można sobie bowiem wyobrazić sytuację, gdzie ktoś prowadzi temat ze swoimi typami i wrzuca je w sposób przypadkowy tylko dlatego, bo mu się "wydaje" że typ wejdzie. W rzeczywistości nie sposób tego sprawdzić, no chyba że ktoś napisze dodatkowo analizę, czym się kierował typując dany mecz. W mojej ocenie to że ktoś przez rok umieszcza swoje typy, świadczy przede wszystkim o jego cierpliwości. Natomiast z umieszczania samych typów nie musi wynikać że ma teorię i praktykę.
I to się tyczy też na odwrót. Ktoś nowy może przyjść na forum, i może już mieć wiedzę teoretyczną i wieloletnią praktykę i umieszczać swoje typy. I może mieć więcej wartościowych rzeczy do przekazania niż ten, co przez rok typował w swoim temacie. Tu nie ma żadnej oczywistej reguły i może być trudno to zweryfikować.

Nie muszą wertować całych aktywności, wystarczy włączyć myślenie i nie wierzyć we wszystko jak leci.
Sposobem, który opisujesz, odróżnisz jedynie osoby, które rok czasu prowadzą swój temat z typami od osób, które takiego tematu nie prowadzą lub prowadzą krócej niż rok. Ale ta metoda nie gwarantuje odróżnienia osób posiadających wiedzę teoretyczną i praktykę, od osób pozostałych, o czym pisałem wyżej. Dlatego każdy powinien włączyć swoje myślenie podczas czytania różnych wypowiedzi różnych użytkowników i nie brać wszystkiego za pewnik.Nie próbujmy wyręczać innych w myśleniu i wymyślać nadmiernej ilości metod, które miałyby uchronić ich od potencjalnie niekorzystnych systuacji, bo to grozi tym, że tacy ludzie nie nauczą się sami odróżniać takich sytuacji. bo poprzez ochronę nie będą mieli z nimi styczności.

Ktoś daje "dobrą radę"? To wystarczy to zweryfikować, zadać takiemu gościowi szereg pytań szczegółowych, co zwiększa szansę, że taki ktoś się pogubi, jeśli coś kombinuje. Nie wierzyć na słowo, nie spieszyć się z decyzją, sprawdzić informacje na dany temat w innych dostępnych źródłach, zapytać się innych osób, itd. Naprawdę, jest wiele możliwości, tylko trzeba włączyć myślenie. Każdy bierze odpowiedzialność za swoje decyzje i ponosi ich konsekwencje. Porażka, czy sukces - na obu tych zjawiskach człowiek się uczy i zdobywa doświadczenie życiowe.

Jestem moderatorem na pewnym forum o hyipach i różne cuda już widziałem, łącznie z tym, jak wieloletni użytkownicy z dużym doświadczeniem próbowali w sposób nieetyczny naganiać ludzi do wysoce ryzykownych inwestycji, kłamiąc i ukrywając niewygodne fakty na ich temat. Tutaj zapewne takich skrajnych sytuacji nie ma, co wcale nie znaczy że we wszystko trzeba wierzyć...

Reasumując, wg mnie wystarczające są rangi znawcy i typera, które w znacznie większym stopniu mogą ukazywać posiadanie wiedzy teoretycznej i praktycznej przez danego użytkownika.
Jak to mówią od "przybytku głowa nie boli"... Jasne, że każdy sam powinien włączyć myślenie i nie wierzyć we wszystko, ale ja np. jestem osobą naiwną i wierzę we wszystko... Jak się zalogowałem 8 lat temu grałem wszystko jak ktoś mnie ładnie przekonał i zwracałem uwagę na pkt reputacji, a potem się okazywało, że ktoś je zdobył w innych działach niż z typami, a typy sobie wymyślał w działach tematycznych.... Zresztą chyba forum ma ułatwiać życie i przejrzystość, a nie zmuszać ludzi do "włączania myślenia"... Tak naprawdę do tego pomysłu skłonił mnie temat: "droga do zawodowego typera" gdzie wypowiadają się ludzie uważający za "zawodowców", a jeden z nich - długoletni forumowicz wypowiadający się na temat - okazuje się, że nigdy nie prowadził tematu z typami... Ba... właściwie nigdy nie podawał typów nawet w działach tematycznych... Oczywiście to dodatkowy czas - sprawdzić każdego dyskutanta więc pomyślałem, że fajnie jak by było takie oznaczenie... Zresztą było wiele takich historii... Wiele dsykutuję na forum i jakieś 2 lata temu ktoś mi wprost napisał, że nie zamierza się udzielać z typami, ale ma swoją "prawdę" i będzie ją głosił na forum....

Forum to nie jest szkoła, żeby uczyć ludzi myślenia lub nie lub w czymś wyręczać... Pomyliły Ci się chyba funkcje... Forum i to każde powinno być tak organizowane aby w najlepszy możliwy sposób zwykła osoba z zewnątrz mogła wychwycić kto jest bliższy prawdy, a kto nie... Takie jest moje zdanie... Ale nie ma co ciągnąć tematu... Admini decydują... Nie będę wciąż prowadzić dyskusji i przekonywać... Chcę dobrze, a nie źle...
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
polon83 2,7K

polon83

Użytkownik
Jak to mówią od "przybytku głowa nie boli"... Jasne, że każdy sam powinien włączyć myślenie i nie wierzyć we wszystko, ale ja np. jestem osobą naiwną i wierzę we wszystko... Jak się zalogowałem 8 lat temu grałem wszystko jak ktoś mnie ładnie przekonał i zwracałem uwagę na pkt reputacji, a potem się okazywało, że ktoś je zdobył w innych działach niż z typami, a typy sobie wymyślał w działach tematycznych....
No widzisz, więc najwidoczniej problem leży u Ciebie, a nie na forum. Źródłem problemu jest wiara we wszystko, a nie to jak funkcjonuje forum. Należy wyeliminować źródło problemu, a nie wymyślać metody, które te problemy tylko przykryją. Zresztą to nie tylko kwestia forum, ale też kwestia codziennego życia. Nie da się w codziennym życiu, w relacjach z ludźmi, w pracy, w domu, w urzędach, na wakacjach, itd. - nie da się w każdej takiej dziedzinie życia wprowadzić mechanizmów, które by weryfikowały ludzi, ich poglądy, zachowania, itd. Jedyne wyjście to albo zerwać całkowicie kontakt z wszystkimi ludźmi, albo właśnie włączyć myślenie.

Zresztą chyba forum ma ułatwiać życie i przejrzystość, a nie zmuszać ludzi do "włączania myślenia"...
Wręcz przeciwnie. Forum to przestrzeń w której pożądane jest własne myślenie użytkowników. Dzięki temu może istnieć większa różnorodność poglądów, tematów, dyskusji, bo użytkownicy samodzielnie myślą. I ta różnorodność może wpływać na atrakcyjność forum. Ja nie chciałbym być na forum, na którym nikt nie myśli, gdzie wszyscy mówią jednym głosem, mają takie same poglądy i tylko sobie przytakują nawzajem, bo to byłoby strasznie nudne.

Zresztą chyba forum ma ułatwiać życie i przejrzystość
No właśnie, ma ułatwiać życie i przejrzystość. Tyle tylko że nadmiar różnych oznaczeń może wręcz tą przejrzystość zmniejszyć i tym samym utrudnić życie. To już zależy od punktu widzenia. Dla jednego użytkownika większa ilość różnych oznaczeń będzie jakimś ułatwieniem, a dla innego użytkownika może być utrudnieniem. Najlepiej znaleźć złoty środek i w mojej ocenie te oznaczenia które są obecnie, są w zupełności wystarczające.

Tak naprawdę do tego pomysłu skłonił mnie temat: "droga do zawodowego typera" gdzie wypowiadają się ludzie uważający za "zawodowców", a jeden z nich - długoletni forumowicz wypowiadający się na temat - okazuje się, że nigdy nie prowadził tematu z typami... Ba... właściwie nigdy nie podawał typów nawet w działach tematycznych...
Nikt nie ma obowiązku prowadzić własnego tematu z typami. Brak prowadzenia takiego tematu nie wyklucza że ktoś może być zawodowcem. I na odwrót - prowadzenie tematu z własnymi typami nie oznacza że ktoś na pewno jest zawodowcem. Dlatego wartościowszymi dla mnie oznaczeniami są oznaczenia "znawcy" i "typera", gdzie tacy użytkownicy muszą się bardziej postarać i wybić ponad przeciętność.

Forum i to każde powinno być tak organizowane aby w najlepszy możliwy sposób zwykła osoba z zewnątrz mogła wychwycić kto jest bliższy prawdy, a kto nie...
Przecież to oznaczenie, które proponujesz, nie wychwyci użytkowników mówiących prawdę, od tych innych. To oznaczenie jedynie rozróżni tylko tych którzy prowadzą tematy z typami od pozostałych. Forum nie jest od tego, aby pokazywać kto jest bliższy prawdy, a kto nie, tym bardziej, że wiele kwestii jest na tyle nieoczywistych, że trudno byłoby to nawet zweryfikować w jedną albo w drugą stronę.
Co więcej, mechanizm na forum wskazujący, kto jest bliższy prawdy, a kto nie, mógłby być wręcz katastrofalny dla forum, bo nie dość że dzieliłby użytkowników, to jeszcze użytkownikom jednej z tych grup przypisywałby mówienie rzekomej nieprawdy i to na nie do końca jasnych zasadach.

Forum przede wszystkim pełni funkcję przestrzeni do dyskusji między użytkownikami i do wymiany poglądów i informacji. I tyle. Natomiast to od użytkownika zależy jak do tego podejdzie, czy uwierzy we wszystko, czy zinterpretuje tak, czy owak, czy uzna coś za prawdę, czy nie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +66
I 66K

isaacofuluru

Użytkownik
Wydaje mi się, że przed zmianą wyglądu forum, przycisk do przyznawania reputacji był dużo bardziej widoczny. Zresztą gołym okiem widać, że użytkownicy zbierają teraz dużo mniej punktów za dobre typy niż wcześniej. Nie oceniam czy to dobrze czy źle, może teraz reputacja będzie miała większy prestiż. W każdym razie różnica jest widoczna.
 
greenvoice 13,1K

greenvoice

Administrator
Członek Załogi
Wydaje mi się, że przed zmianą wyglądu forum, przycisk do przyznawania reputacji był dużo bardziej widoczny. Zresztą gołym okiem widać, że użytkownicy zbierają teraz dużo mniej punktów za dobre typy niż wcześniej. Nie oceniam czy to dobrze czy źle, może teraz reputacja będzie miała większy prestiż. W każdym razie różnica jest widoczna.
Wprowadziliśmy usprawnienie pod tym kątem ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +71
gruby perez 4K

gruby perez

Użytkownik
Zdarzało mi się zaglądać na to forum już wiele lat temu. Wówczas był dział który nosił nazwę „VIP”, gdzie znajdowały się tylko tematy regularnie przynoszące zysk. Uważam, że było to świetne rozwiązanie, ponieważ można było w jednym miejscu znaleźć typy od najlepszych.

Z tego co pamiętam, żeby dostać się do tego działu, trzeba było mieć zysk przez 3 miesiące z rzędu,. Wypadało się za kilka stratnych miesięcy z rzędu.

Obecny system bardzo premiuje losowość, ponieważ jest brany pod uwagę tylko jeden miesiąc i wystarczy zagrać kilka ryzykownych typów po wysokich kursach, mieć trochę szczęścia i wychodzi z tego ogromny yield i zysk, ale w kolejnych miesiącach taka ryzykowna gra generuje straty. W międzyczasie za to, dobrzy, regularni typerzy są w cieniu i ciężko dostrzec ich dobre typy, bo na pierwszym planie brylują tematy ludzi, którym zwyczajnie chwilowo dopisało szczęście. A przecież nie o to w bukmacherce chodzi, żeby mieć ogromny zysk w jednym miesiącu, a potem wszystko stracić. Chodzi o regularny, przewidywalny zysk na przestrzeni jak największej ilości typów. 4% yieldu na przestrzeni 1000 typów jest warte o wiele więcej niż 70% yieldu po 20 typach. Uważam, że przydałoby się podkreślić to na forum.

Moja propozcja, to przywrócenie takiego działu. Z góry przepraszam, jeśli temat był już poruszany, ale nie miałem kiedy przeczytać 140 stron tego wątku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Zdarzało mi się zaglądać na to forum już wiele lat temu. Wówczas był dział który nosił nazwę „VIP”, gdzie znajdowały się tylko tematy regularnie przynoszące zysk. Uważam, że było to świetne rozwiązanie, ponieważ można było w jednym miejscu znaleźć typy od najlepszych.

Z tego co pamiętam, żeby dostać się do tego działu, trzeba było mieć zysk przez 3 miesiące z rzędu,. Wypadało się za kilka stratnych miesięcy z rzędu.

Obecny system bardzo premiuje losowość, ponieważ jest brany pod uwagę tylko jeden miesiąc i wystarczy zagrać kilka ryzykownych typów po wysokich kursach, mieć trochę szczęścia i wychodzi z tego ogromny yield i zysk, ale w kolejnych miesiącach taka ryzykowna gra generuje straty. W międzyczasie za to, dobrzy, regularni typerzy są w cieniu i ciężko dostrzec ich dobre typy, bo na pierwszym planie brylują tematy ludzi, którym zwyczajnie chwilowo dopisało szczęście. A przecież nie o to w bukmacherce chodzi, żeby mieć ogromny zysk w jednym miesiącu, a potem wszystko stracić. Chodzi o regularny, przewidywalny zysk na przestrzeni jak największej ilości typów. 4% yieldu na przestrzeni 1000 typów jest warte o wiele więcej niż 70% yieldu po 20 typach. Uważam, że przydałoby się podkreślić to na forum.

Moja propozcja, to przywrócenie takiego działu. Z góry przepraszam, jeśli temat był już poruszany, ale nie miałem kiedy przeczytać 140 stron tego wątku.
było kilka pomysłów reaktywacji VIP Typów, były również podjęte takie próby, ale w dłuższej perspektywie nie przynosiło to większych korzyści, dlatego zdecydowaliśmy, że zamiast wybranej grupy, która miała tam swoje tematy damy szansę wszystkim użytkownikom na zdobycie nagród. Powstały dwa dodatkowe konkursy Najlepszy temat miesiąca i Dodatni Yield. W pierwszym, żeby otrzymać nagrodę to taki temat musi być w ciągu 3 miesięcy 2 razy na plusie, jak widać po ilości zgłaszanych tematów nie jest to w cale prosta sprawa, w drugim faktycznie można wygrać raz i zdobyć nagrodę, ale takie było założenie, żeby powstał taki konkurs, gdzie każdy może wygrać, nie ma tu limitu miejsc w danym miesiącu, jednak trzeba spełnić kilka kryteriów. Co do typowania w cieniu to zupełnie się z Tobą nie zgodzę, jeżeli ów dobry typer podaje regularnie typy to jego temat nie spada dalej niż pierwsza strona, więc jest ciągle widoczny, jeżeli ten sam typer nie podaje typów to co nam po temacie, który miał zyski kilka miesięcy czy lat temu? Dodatkowo tematy, które wygrają w danym miesiącu mają prefix, dzięki któremu też są wyróżnione. Poza tym nie jest chyba samemu odróżnić tematu prowadzonego rzetelnie przez wiele miesięcy czy lat od takiego, który dopiero raczkuje i ma powiedzmy 20 postów. Podsumowując na chwilę obecną nie planujemy reaktywacji VIP Typów, ale dziękujemy za Twoje uwagi. Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
gruby perez 4K

gruby perez

Użytkownik
było kilka pomysłów reaktywacji VIP Typów, były również podjęte takie próby, ale w dłuższej perspektywie nie przynosiło to większych korzyści, dlatego zdecydowaliśmy, że zamiast wybranej grupy, która miała tam swoje tematy damy szansę wszystkim użytkownikom na zdobycie nagród. Powstały dwa dodatkowe konkursy Najlepszy temat miesiąca i Dodatni Yield. W pierwszym, żeby otrzymać nagrodę to taki temat musi być w ciągu 3 miesięcy 2 razy na plusie, jak widać po ilości zgłaszanych tematów nie jest to w cale prosta sprawa, w drugim faktycznie można wygrać raz i zdobyć nagrodę, ale takie było założenie, żeby powstał taki konkurs, gdzie każdy może wygrać, nie ma tu limitu miejsc w danym miesiącu, jednak trzeba spełnić kilka kryteriów. Co do typowania w cieniu to zupełnie się z Tobą nie zgodzę, jeżeli ów dobry typer podaje regularnie typy to jego temat nie spada dalej niż pierwsza strona, więc jest ciągle widoczny, jeżeli ten sam typer nie podaje typów to co nam po temacie, który miał zyski kilka miesięcy czy lat temu? Dodatkowo tematy, które wygrają w danym miesiącu mają prefix, dzięki któremu też są wyróżnione. Poza tym nie jest chyba samemu odróżnić tematu prowadzonego rzetelnie przez wiele miesięcy czy lat od takiego, który dopiero raczkuje i ma powiedzmy 20 postów. Podsumowując na chwilę obecną nie planujemy reaktywacji VIP Typów, ale dziękujemy za Twoje uwagi. Pozdrawiam
No więc doszliśmy do sytuacji o której wspominałem:

Wspominasz o tym, że zorganizowane przez forum konkursy mają na celu umożliwienie każdemu wygranie ich i zapewnienie różnorodności zwycięzców. Natomiast od kiedy jestem na forum (kilka miesięcy) miesiąc w miesiąc najlepszym tematem miesiąca zostaje jeden i ten sam temat. Nie jest to najlepszy temat na forum jeśli chodzi o całkowity zysk, ale jest skrojony pod wygrywanie tego konkursu jak najczęściej. Dlaczego? Opiszę poniżej.

1. Zarabia, ponieważ jest grany agresywną progresją.
2. Zarabia z wysokim yieldem, bo jest grany agresywną progresją.
3. Wcale nie zarobił największej ilości jednostek, ale nikt na to nie patrzy, bo z jakiegoś powodu yield jest tutaj jedynym wyznacznikiem.
4. Temat, który jest najlepszym tematem, w czerwcu zarobił 61j, w maju zarobił 61j, a w kwietniu stracił 4150j.
5. Na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy stracił łącznie 4028j.
6. Złamał zasady forum stawiając na jeden kupon 2048j - zasady forum jasno mówią - stawka na kupon musi być pomiędzy 1j a 100j.

A pomimo tego, że są na forum tematy, które w długim terminie zarabiają regularnie i nie tracą 4000j w jeden miesiąc, z jakiegoś powodu ten temat jest uznawany za najlepszy. Tylko dlatego, że w dodatnich miesiącach ma wysoki yield. Ale yield jest łatwo zmanipulować grając progresją:

Prosty przykład jak zmanipulować yield grając progresją:

Mamy 2 dobrych typerów, którzy stawiają 3 kupony, każdy z kursem 3.5. Jako, że to dobrzy typerzy, trafiają po jednym z nich i przynosi im to zysk. Tylko zobaczmy jaki:

Typer grający płaską stawką 2j ma wyniki:
2j, 2j, 5j
Bilans: 1j, Yield: 16.6%

Typer grający progresją od 1j (czyli w opisanym przykładzie 1j-> 2j -> 4j) ma wyniki,
1j, 2j, 10j
Bilans: 7j, Yield: 100%

Obaj typerzy postawili podobną ilość jednostek (6 i 7), ale dzięki progresji yield jednego z nich jest większy.


Yield 100% zamiast 16% tylko dzięki grze progresją!

Ale ceną za ten boost yieldu jest dużo większe ryzyko bankructwa, ponieważ w każdej serii ryzykowany jest cały budżet. O tyle większe, że nawet bankructwo miało już miejsce w opisanym przeze mnie temacie. Ale tak jakby wszyscy byli na to ślepi.

Niech sobie wygrywają tematy, które mają zysk tylko w jednym miesiącu, ale spójrzmy na sprawę trochę bardziej długoterminowo. Jak pokazałem na przykładzie - progresja jest systemem, który daje 50j zysku na bardzo ładnym yieldzie przez 4 z 5 miesięcy, a w piątym miesiącu generuje stratę 4000j. Ale co z tego skoro taki temat i tak będzie uznany za najlepszy przez 4 z 5 miesięcy?

I UWAGA, to nie jest atak personalny na autora tematu, ani żal o dodatkowe 50zł. To jest post ideologiczny. Zależy mi na tym, żeby społeczność bukmacherska w Polsce była dobrze wyedukowana.


Jak obecnie wygląda historia kogoś kto zainteresuje się zakłądami sportowymi? Opiszę w punktach.

1. Wchodzi na największe w Polsce forum bukmacherskie.
2. Szuka najlepszego tematu i znajduje opisany wyżej temat, który wygrywa od kilku miesięcy.
3. Myśli: "o facet zarabia grając progresją, to ja też tak zrobię"
4. 4000j BANKRUT
5. "Bukmacherka to hazard!!! Można na tym tylko stracić!"
6. Rząd Polski uznaje zakłądy sportowe za gry hazardowe i zabrania grania u bukmacherów zagranicznych.
7. Polacy którzy stawiają, tracą 12% na każdym zakładzie przez podatek.

To prosty przykład jak dezinformacja, niewłaściwa edukacja prowadzi do tego, że traci na tym cała społeczność. A wystarczyło by przykleić łatkę "najlepszy temat" do tematu, który rzeczywiście jest najlepszy - https://forum.bukmacherskie.com/threads/snooker-corner.129146/ i w dodatku daje dobry przekaz "żeby zarabiać długoterminowo zainteresuj się niszowym sportem".
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
Do góry Bottom