>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Pozostałe mecze reprezentacyjne kobiet i mężczyzn

korver 121,3K

korver

Użytkownik
Czechy - Egipt

Zamykając klamrą MŚ do lat 21 ponownie (bo już 6ty raz na tym turnieju i póki co - odpukać, mnie nie zawiedli) idę w stronę Czechów z handicapem punktowym. Grę w tej drużynie ciągnie niesamowity gracz, jak na ich warunki - Kollator, który głównie zagrywką robi różnicę, szkoda tylko, że brakuje mu trochę centymetrów, by byłby kawał gracza. Bardzo skuteczny na skrzydle Benda, błyskotliwy rozgrywający Bryknar - wszystko to oczywiście z zachowaniem skali, mówię tu z perspektywy drużyny średniej/dobrej jak na ten poziom rozgrywek. Całość wygląda bardzo solidnie i gdyby nie ciężka grupa w I fazie (ARG/BEL) to Czesi byliby w stanie na pewno więcej ugrać na tym turnieju. Z niewiadomych mi względów drużyna ta jest stale niedoceniania, ale pozostało się z tego faktu tylko cieszyć. Dodam tylko, że rocznik ten w 2020 został w-ce Mistrzem Europy, to ich największy sukces. Obie drużyny zagrały już ze sobą w poprzedniej fazie turnieju, kiedy to Czesi po wygraniu 2 setów zadziwiająco łatwo (do 13,18) nagle stanęli. W III secie oddali zupełnie inicjatywę (15-25), by w IV secie z pewnego prowadzenia 21-15 ledwo wygrać seta na przewagi. Sprawiło to jednakże, że na kolejne spotkanie mamy identyczną linię punktową -10,5 i postanowiłem z tego skorzystać. Mam nadzieję, że sił i ochoty grać w ostatnim meczu im jeszcze trochę zostało. ;)

CZE -10,5 pkt @1,90


Pozostałe mecze omijam. Jest to ostatni dzień, zwyczajnie mam obawy przed ryzykowaniem zysków ugranych na przestrzeni całego turnieju. Tym bardziej, że kursy nie są wcale jakieś rewelacyjne... Bułgarzy zastanawiam się, czy będą mieli ambicje grać o brąz, skoro ściągali na ten turniej specjalnie Nikolova i celowali w złoto? Dla Argentyńczyków to będzie na pewno okazja i wielka szansa. Finał ITA - IRA, w teorii przed turniejem w ciemno grałbym Włochów, jednakże jak pisałem wczoraj Iran jest dla mnie największą pozytywną niespodzianką tego turnieju i nie jestem już taki pewien wygranej Włochów. Polska z Brazylią o honor, w Brazylii już wczoraj odpoczywał najlepszy zawodnik, ciekaw jestem jakie składy wyjdą dzisiaj. No i z musu grałbym Kanadę, Indiom wczoraj już się w końcówce grać nie chciało z Czechami, jednakże poziom sportowy Kanadyjczyków jest dużo niższy od Czechów i pytanie, jak u nich z siłami i koncentracją po wczorajszej porażce z Egiptem? No nic więcej dzisiaj nie wymyślę, poza Czechami dla zasady. ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +86
BanksyGA 148,3K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Challenger Cup Kobiet

Szwecja vs Meksyk, typ: 3:0 @1,75 - Unibet

Wszystko tutaj przepowiada za znaczącym zwycięstwem Szwecji oprócz faktu, że rzadko grają przeciwko zawodniczkom z tamtych stron świata. Ale nie jest to nawet argument, bardziej można to brać jako element zaskoczenia. Kluczem do okazałego zwycięstwa będzie dyspozycji Vilmy, która rozgrywa przefatalnie ostatnio. Ale Meksyk ma dużo większe problemy. Przyjeżdżają bez swoich podstawowych przyjmujących - Samanthy Bricio i Melanie Parry. Generalnie skład Meksyku jest fatalny i skomponowany tylko na jeden mecz, bo fakt że Szwecja awansuje jest niepodważalny. Liczę na luz dziewczyn ze Szwecji, poprawne przyjęcie i przeciwko Meksykowi, to nawet Vilma nie powinna przeszkadzać. I tak 80% piłek dostanie Isabelle Haak. Pozostałe dziewczyny też są lepsze w drużynie z Europy. No może nie Vilma, ale - jak mówiłem - nie powinna aż tak przeszkadzać w grze na tle Meksyku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +120
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Francja - Vietnam

Francja to gospodarz turnieju i jak na gospodarza przystało wystąpią na galowo. Do tego stopnia, że udało się przekonać do powrotu do kadry doświadczoną środkową - Christinę Bauer. Pozostała część składu full, mają m.in takie zawodniczki jak Gicquel (atak, zmieniła włoskie Cuneo na turecką ligę), Cazaute (przyjęcie, włoskie Milano, aczkolwiek jest chyba po kontuzji), Sylves (blok, liga włoska). Zawodniczek z Wietnamu przyznaje bez bicia bliżej nie znam. Śledzę oczywiście azjatyckie rozgrywki od lat, jedyna zawodniczka, która się tam wyróżnia to przyjmująca i zarazem kapitan - TRAN Thi Thanh Thuy, mająca epizody w lidze japońskiej i nic poza tym. Nie przypominam sobie ich żadnego występu na arenie międzynarodowej, by mieć jakiekolwiek przełożenie i porównanie w starciu z kimś spoza Azji. Ostatnie mistrzostwa Azji seniorek nie zostały rozegrane ze względu na COVID. W 2019 roku Wietnam nie startował w rozgrywkach, 2017 zajęły 5-te miejsce. W azjatyckich kwalifikacjach do Challenger Cup Vietnam wygrał w finale z Indonezją 3-2, ale dodać trzeba, że nikt z czołówki azjatyckiej nie startował. Mam jeszcze rozgrywki z 2022 AVC, gdzie Vietnam zajął 4-te miejsce, przed Tajwanem (wygrana 3-2 w bezpośrednim meczu). Rok temu w Challenger Cup zagrał Kazachstan ze strefy azjatyckiej, dostały od Chorwatek 0-3 i (-20 w pkt). W 2020 i 2021 rozgrywek nie było - COVID. W 2019 grał Tajwan (Teipei) - porażki 0-3 z Kanadą (-26pkt) i Argentyną 0-3 (-10pkt).

Reasumując: w meczu otwarcia liczę na zdecydowaną wygraną gospodyń. Skład mają najmocniejszy, jakim obecnie dysponują. Gra Azjatek w starciu z Europą jest dla mnie niewiadomą. Zakładam ich pewne problemy z podróżą i aklimatyzacją oraz, że brak ogrania na arenie międzynarodowej sprawi, że sety będą przegrywać dość gładko. Lubię HCP ze względu na to, że w 1 secie może się podwinąć noga (przegrać), a handicap można i tak pokryć w pozostałych setach.

Francja -17,5 pkt 3-0 (20, 16, 17) -22pkt
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3168
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Idziemy za ciosem, dubelek na dziś i jutro:

mecz kobiet (turniej we Francji)

Ukraina - Chorwacja

Swoją analizę opieram w zasadzie na składach. Chorwatki wystąpią praktycznie w składzie z tegorocznej Ligi Narodów, czyli dość odmłodzonym. Dochodzi tylko doświadczona środkowa bloku - Butigan. Dalej bez Fabris na ataku, za którą gra Mihaljevic rocznik 2003, mnie to nie porywa. Dziewczyna fajnie skacze, ale to trochę nie ten poziom. Ponadto Markovic zgłoszona jako libero (?). Mnie ta młoda reprezentacja nie przekonuje. Owszem, byłem w szoku jak ogrywały Tajlandię, ale był to jeden wyjątek potwierdzający regułę ;) Porównując ze składem z ME 2021 mamy zaledwie 2 zawodniczki z 7 z I składu (brak Fabris, Peric, Dumancic, Ikic, Sain) To pokazuje jaki proces zachodzi w tej kadrze, czekałem do końca na informację o Fabris, nie ma jej, więc to wg mnie mocna strata dla Chorwacji.

Z drugiej strony mamy Ukrainę, zwycięzcę Złotej Ligi Europejskiej (finał ze Szwecją). Do tegorocznego składu dochodzą dwie zawodniczki, nie odpada nikt, a więc ewidentne wzmocnienia - na przyjęciu Kodola, na bloku Meliushkyna. Obie zawodniczki są mocno doświadczone i wg mnie powinny zacząć w I składem kosztem Maievskiej na bloku oraz Dymar na przyjęciu. Z większych braków porównując z zeszłymi latami na pierwszy rzut oka widać od razu brak atakującej Rykhliuk, bez bicia przyznaję rację, ALE... jest Kraiduba. Owszem, nie ten poziom, dość drewniana, ale zasięg ma i bez bicia cenię ją wyżej niż chorwacką, młodą atakującą. Kodola w przyjęciu da dużo, poza nią jest Milenko, więc skrzydła wyglądają bardzo ok.

Tu nie chcę się bawić w handicapy, aczkolwiek uważam to również za atrakcyjną ofertę (-6,5 po @1,9 jest bardzo OK) . Idę na pierwszą myśl, wzmocnienia składu pokazują, że gramy na poważnie, wchodzę więc:

Ukraina wygra @1,55


Rozgrywki MEN (turniej w Katarze)

Ukraina - Chiny

Długo myślałem o tym meczu z racji na informacje napływające z obozu Ukrainy - konflikty o kasę i poziom organizacji wyjazdów zapewniany przez Federację Ukraińską, groźby, że I skład nie poleci ani do Kataru ani na ME ... ale, okazało się, że się dogadali, wcale nie chodziło o kasę i generalnie to wypadł ze składu tylko rozgrywający, który w zasadzie nie był I wyborem i często rotowany... Owszem, nie znam sprawy na 100%, bazuję na wpisach w mediach społecznościowych i ten fakt pozostaje pewnym ryzykiem. Generalnie bym odpuścił takie spotkanie, gdyby nie skład Chinczyków... Azjaci zdegradowani z LN, gdzie pozostawili za sobą całkiem dobre wrażenie, pojechali na walkę o powrót do elitarnych rozgrywek (zwycięzca CC zagra w VNL za rok) bez 4 podstawowych zawodników (!). Nie rozumiem takiej sytuacji, nie mam potwierdzenia na 100% - skład na FIVB pewnie będzie jutro, ale zweryfikowany user na insidevolley podał skład i wg tego brakuje - rozgrywającego, atakującego, libero oraz blokującego. 3 z nich ponoć na Uniwersjadę jedzie, trochę dziwne.

Ukraina w niemalże FULL składzie. Jest gwiazda Oleh Plotnytskyi (Perugia) na przyjęciu, Tupchii na ataku czy środkowi - Semeniuk i Teryomenko. Co by nie mówic dla mnie to zdecydowanie więcej jakości. W Chinach cenię z podanego składu jedynie przyjmującego Zhang Jingyin. Poza nim długo szukać kogoś, kto mógłby zagrozić.

Ukraina wygra @1,38 (grałem 1,45 w Fortunie dzisiaj)


Z pozostałych meczów suchy typ na Szwedki hcp przeciwko Meksykowi. Mam linie -15,5 (dzisiaj rano @2,15 z Fortuny) i -16,5. Wydaje mi się tak jak Koledze powyżej, że sama Haak w zupełności wystarczy na zespół Meksyku. Tam Rangel powinna stanowić jedyne zagrożenie, ale patrząc na ostatnie mecze w rozgrywkach PanAm jest trochę bez formy. Brak Bricio to bardzo mocny argument i nie widzę dla nich większych szans. Wolę hcp niż 3-0 u kobitek.

Ostatnie spotkanie Kolumbia - Kenia. Kolumbia full, nie ma tylko blokującej Soto, która bodajże skończyła karierę w kadrze. W porównaniu do meczów z PanAm wraca Coneo na przyjęciu, jest Martinez na drugim skrzydle, Segovia na ataku. Całość wygląda bardzo OK. Rok temu zaskoczyły i ograły Francję 3-2, teraz mają dużo łatwiejszego rywala na początek, mianowicie drużynę Kenii. Afrykanki wystąpią bez I zawodniczki z I składu (bazuje na statystykach z ubiegłorocznych MŚ) - jest Mercy Moim na przyjęciu, ale o niczym poza secie raczej marzyć nie powinny. Kolumbia pewna wygrana.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2290
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Rozgrywki MEN (turniej w Katarze)

Ukraina - Chiny

Długo myślałem o tym meczu z racji na informacje napływające z obozu Ukrainy - konflikty o kasę i poziom organizacji wyjazdów zapewniany przez Federację Ukraińską, groźby, że I skład nie poleci ani do Kataru ani na ME ... ale, okazało się, że się dogadali, wcale nie chodziło o kasę i generalnie to wypadł ze składu tylko rozgrywający, który w zasadzie nie był I wyborem i często rotowany... Owszem, nie znam sprawy na 100%, bazuję na wpisach w mediach społecznościowych i ten fakt pozostaje pewnym ryzykiem. Generalnie bym odpuścił takie spotkanie, gdyby nie skład Chinczyków... Azjaci zdegradowani z LN, gdzie pozostawili za sobą całkiem dobre wrażenie, pojechali na walkę o powrót do elitarnych rozgrywek (zwycięzca CC zagra w VNL za rok) bez 4 podstawowych zawodników (!). Nie rozumiem takiej sytuacji, nie mam potwierdzenia na 100% - skład na FIVB pewnie będzie jutro, ale zweryfikowany user na insidevolley podał skład i wg tego brakuje - rozgrywającego, atakującego, libero oraz blokującego. 3 z nich ponoć na Uniwersjadę jedzie, trochę dziwne.

Ukraina w niemalże FULL składzie. Jest gwiazda Oleh Plotnytskyi (Perugia) na przyjęciu, Tupchii na ataku czy środkowi - Semeniuk i Teryomenko. Co by nie mówic dla mnie to zdecydowanie więcej jakości. W Chinach cenię z podanego składu jedynie przyjmującego Zhang Jingyin. Poza nim długo szukać kogoś, kto mógłby zagrozić.

Ukraina wygra @1,38 (grałem 1,45 w Fortunie dzisiaj)
https://sport.ua/news/634616-sbornaya-ukrainy-otpravilas-v-katar-na-turnir-kubok-pretendentov

polecam zapisać sobie stronę sport.ua bardzo wysoki poziom we wszystkich sportach trzymają ;) wywiad z trenerem:



Reprezentacja Ukrainy w piłce siatkowej mężczyzn opuściła dziś stolicę Polski Warszawę, udając się do stolicy Kataru Doha. Od 28 do 30 lipca odbywać się będą tam mecze Challenger Cup. Aby zdobyć prawo do gry w przyszłym sezonie w Lidze Narodów z najsilniejszymi drużynami świata i zdobyć upragniony bilet, jeden z ośmiu uczestników Pucharu Kandydatów musi wygrać trzy mecze z rzędu (ćwierćfinał, półfinał -końcowy i końcowy).

W przeddzień lotu do Doha skontaktowaliśmy się z głównym trenerem reprezentacji Ukrainy Ugisem Krastiņšem i poprosiliśmy go o odpowiedź na kilka pytań:

- Ugis przede wszystkim wszystkich kibiców siatkówki w naszym kraju interesuje pytanie, jak niedawna sytuacja, jaka wydarzyła się w reprezentacji, wpłynęła na przygotowania do tak odpowiedzialnego turnieju?
- Moim zdaniem nie wpłynęło to na przebieg przygotowań. Pracowaliśmy i nadal ciężko pracujemy, aby odnieść sukces w Katarze. Mam ogromną nadzieję, że minione wydarzenia nie będą miały wpływu na naszą grę w turnieju. Sytuacja, która nas spotkała w ostatnim czasie została szczegółowo opisana w oświadczeniu Federacji Piłki Siatkowej Ukrainy , więc nie będę do niej wracać i nie będę komentować tego, co się stało. Więc nie mam nic więcej do dodania w tej sprawie.

- Mimo to doszło do dość znaczącej wymiany jednego z głównych zawodników kadry narodowej. Zamiast Witalija Szczytkowa pilnie wezwano Siergieja Ewstratowa. Czy w pozostałym czasie uda mu się znaleźć wspólny język z kolegami z drużyny?
- Siergiej jest dość doświadczonym zawodnikiem i jestem pewien, że szybko znajdzie potrzebny kontakt z chłopakami. Ponadto Jewstratow grał przez rok pod moim kierownictwem we lwowskim klubie „Barkom-Każany”, a ostatni sezon spędził jako srebrny medalista mistrzostw Ukrainy w klubie „Epicentrum-Podoljan”. Dlatego bardzo dobrze zna wielu chłopaków z reprezentacji, z niektórymi z nich grał też w Charkowskim Lokomotiwie, kiedy ten klub grał na wysokim poziomie. Jednym słowem w tej sprawie, jak sądzę, nie powinno być szczególnych problemów.

- Czy wszyscy zawodnicy są zdrowi i czy udało im się dojść do siebie po Złotej Eurolidze?
- Poza drobnymi kontuzjami, które często zdarzają się w każdym sporcie, nie było poważnych. Po Eurolidze daliśmy chłopakom trochę odpocząć, a potem wróciliśmy do pracy. Od kilku lat robimy to latem, z wyjątkiem czasu, kiedy wszystkie zawody zostały odwołane z powodu koronawirusa. Trzy tygodnie przygotowań do Pucharu Kandydatów powinny wystarczyć.

- Czy sam wcześniej grałeś w Katarze lub sprowadzałeś tam swoje drużyny jako trener?
- Nie, nie byłem wcześniej w Katarze. Wiem, że w tym okresie na zewnątrz będzie bardzo gorąco. Ale jak nam wyjaśnili, w hali, w której odbywać się będą mecze, będą działać klimatyzatory i nie powinno to w żaden sposób wpływać na poczynania siatkarzy. Dodatkowo lecimy na miejsce meczów na tydzień przed startem. Dla nas najważniejsze jest pokazanie się z jak najlepszej strony i osiągnięcie pozytywnego wyniku.

- W ćwierćfinale nasza drużyna trafiła do drużyny chińskiej. Co możesz o niej powiedzieć?
- Bardzo mocna drużyna, która wielokrotnie grała w Lidze Narodów. W tym roku również dobrze zaczęła, pokonując Bułgarię 3:2, a nieco później Kanadę 3:0. Potem jednak nastąpiła seria porażek i Chiny zmuszone były spaść na ostatnie miejsce. Pod koniec fazy grupowej chińskie siatkarki miały trochę pecha z kalendarzem, bo musiały grać z Japonią, Słowenią i Brazylią, czyli zespołami, które ostatecznie awansowały do ćwierćfinału. Niemniej jednak azjatycka szkoła siatkówki zawsze zasłużyła i zasługuje na szacunek. A niektórzy liderzy chińskiej reprezentacji z powodzeniem reprezentują swój kraj w czołowych europejskich klubach.

- Jeśli uda nam się wyprzedzić Chiny, to Ukraina zmierzy się ze zwycięzcą pary Turcja-Dominikana. Wszyscy dobrze znamy jednego z tych rywali. Prawidłowy?
- Tak, oczywiście. Reprezentacja Turcji dwukrotnie blokowała nam drogę do najwyższego stopnia podium Złotej Euroligi. Ale nie wybiegajmy zbyt daleko w przyszłość. W końcu Turcja, podobnie jak my, musi jeszcze awansować do półfinału. I w tym turnieju każdy z uczestników jest w stanie odnieść sukces. Pamiętam, jak na poprzednim mundialu reprezentacja Kataru przegrała z Brazylią w bardzo zaciętej walce, wywołując niemal sensację. Więc na razie poczekajmy z prognozami.

- I na zakończenie chciałbym porozmawiać o zasadach turnieju. W końcu nie ma tu praktycznie miejsca na błędy – przegrał i odpadł z walki. Jak przygotowane są Wasze podopieczne na taką walkę pod względem psychologicznym? Czy oni mają mocne nerwy?
- Zgadzam się, że regulamin Pucharu Kandydatów różni się od wielu innych turniejów i jeśli przegrasz, to już nic nie da się naprawić. Ale zarówno na ubiegłorocznych mistrzostwach świata, jak i na mistrzostwach Europy dotarliśmy do play-offów, w których musieliśmy tylko dalej wygrywać. Tak więc mecze są nam dobrze znane, jak mówią „do startu”. Postaramy się popełniać mniej błędów i walczyć o bilet do Ligi Narodów. Turniej, w którym Ukraina nigdy wcześniej nie grała.

Oto skład wszystkich par ćwierćfinałowych, które odbędą się 28 lipca .

Tunezja - Chile
Katar - Tajlandia
Turcja - Dominikana
Ukraina - Chiny

W jednym półfinale spotkają się zwycięzcy pierwszej i drugiej pary, aw drugim półfinale zwycięzcy trzeciej i czwartej pary.


tutaj konflikt na czynniki pierwsze rozłożony:

generalnie jest wojna i kibicom w niesmak takie gierki ;)

https://weibo.com/u/3184567572 (na dół przewiń ;) )skład na uniwersjade babek i facetów też jest ;)

2023 FIVB Men's Volleyball Challenger Cup
12-osobowy skład chińskich mężczyzn:

główni napastnicy: Zhang Jingyin, Yu Yuantai, Zhai Dejun, Li Lei
drugorzędni napastnicy: Li Yongzhen, Rao Shuhan, Miao Ruantong
wsparcie: Dai Qingyao, Wen Zihua
Drugorzędni napastnicy: Yu Yao Chen (C), Guo Cheng
Freeman: Qu Zongshuai

edit:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sina_Weibo - to taki twitter chiński chyba? babka ma > milion obserwujących.

edit2:

https://www.google.com/search?q=排球&newwindow=1&rlz=1C1FKPE_plPL953PL953&sxsrf=AB5stBgAKkZan2KciFjLvY0xQFVq712twA:1690490744976&source=lnt&tbs=qdr:w&sa=X&ved=2ahUKEwjjuObi4K-AAxU9JxAIHfy7Aa4QpwV6BAgEEA4&biw=1386&bih=741&dpr=1

w translator wpisuje volleyball, tłumaczę na chiński i daje wyniki wyszukiwania z google z ostatniego tygodnia, nie trzeba czekać na innych ;)

edit3: ja się uczę w google wyszukiwać, ciekawi mnie to i się przyda na przyszłość ;) ciekawi mnie czy da się szybciej to robić (drogę skrócić wpisując odpowiednie słowa i ramy czasowe) i jak buki tak znaleźć xd

edit4: ej wiecie, że dla mnie najważniejsza informacja w poście powyżej to informacja o fortunie? :) sprawdziłem kursy w necie i kursy w fortunie to kto gra w fortunie ten gra z handicapem wobec rynku ;) i z tego co widzę w postach kolegi wyżej (już wcześniej to opisywał jak to działa) to trwa i trwa mać od lat ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +394
Volleyball_Expert 379,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Ukraina - Chiny typ (Dokładny wynik meczu 3:0 dla Ukrainy) kurs 3.10 Betfan Ukraina prowadziła 2:0 i wynik 23:23, a momentami wygrywali w trzecim secie szkoda...

Ukraina w najmocniejszym zestawieniu. Bardzo solidna Reprezentacja. W swoim składzie można wyróżnić na pewno jednego z topowych przyjmująćych na świecie chodzi mi oczywiście Płotnickiego. Fantastycznie pokazujący się w naszej Plus Lidze Tupchi. Z Środkowych warto wyróżnić Teryomenko oraz Semeniuka klasowi zawodnicy także bardzo solidni. W Reprezentacji Chin na dzisiejsze spotkanie prawdopodobnie nie wystąpią w swoim najmocniejszym zestawieniu przede wszystkim na pozycji rozegrania i ataku nie mówiąc o libero. Ukraina tak jak wspomniałem bardzo mocna ekipa pokonała przegrała po ciężkiej przeprawie z Turcją po tie-breaku, ale mają niesamowitą serię wygrana z Chorwacja, Macedonia Północną, Belgia, Holandia, Portoryko, oraz Tunezją. Chińczycy grali z dobrymi ostatnio zespołami m.in Kanada Brazylia, Słowenia, Japonia, Niemcami, Włochami, Holandia, Iranem, Francją itp. Wygrali tylko z Niemcami w czterech setach, a po za tym ugrywali pojedyńcze sety z wymienionymi Reprezentacjami. Zaskakuje jedynie powalczenie z Japonczykami i przegrana po tie-breaku. Mimo wszystko liczę dzisiaj na Reprezentację Ukrainy, która wygląda według mnie na ten moment lepiej. Potrafią zagrozić naprawdę czołowym Reprezentacją i graja solidna siatkówke. Chinczycy nie wiadomo z jakich przyczyn nie wystawiają najmocniejszego składu na ten mecz i ja dzisiaj ryzykuję i gram na ich zwycięstwo w trzech setach bo w sumie dlaczego nie mają tego uczynić wszystko wskazuję na pewne zwycięstwo Ukrainy, ale jak to w sporcie bywa trzeba poczekać na końcowy wynik.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +84
Volleyball_Expert 379,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Turcja - Ukraina typ (Handicap setowy -1.5 seta Ukraina) kurs 2.63 Fortuna

Ostatni mecz oba zespoły rozegraly między sobą i zwyciężyli Turcy po tie-breaku. Analizując ten mecz widać, że Ukraine stać tutaj na zwyciestwo z Turcja. Pierwszy set wygrany do czternastu z Turcja pozostawia wiele do życzenia w grze Turcji, która byla zdominowana przez grę Ukraińców. Wczoraj nie wiele brakowało i Ukraina pokonała by w trzech setach Chiny brakło nie wiele, dzisiaj mocniejszy rywal, ale myślę z handicapem po dobrym kursie można spróbować w dalszym ciągu na Ukrainę. Trener Ukrainy już spędził czas w naszej Plus Lidze i trzeba powiedzieć, że z Barkomem potrafił sprawiać niespodzianki. W Barkomie graja prawie całym składem zawodnikami z Ukrainy. Jak już pisałem wczoraj topowy przyjmujący Płotnicki grajacy w Perugii, gdzie czasami wygrywał rywalizację z samym Leonem. Tupczii gra również coraz lepiej na swojej pozycji. Bardzo dobrze funkcjonuje srodekcw Reprezentacji Ukrainy. Skład Turcji to zawodnicy występujący w swojej lokalnej solidnej lidze, ale w składzie gwiazd według mnie nie mają. Solidny zawodnicy tak jak wspomniałem, ale w porównaniu chociazby do Płotnickiego to dużo poszczególnym zawodnika brakuje. Turcja przegrała seta z Dominikana, dwa sety z Czechami, również set z Dunczykami, wygrana dopiero po tie-breaku z Rumunia według mnie mimo ostatniej porażki Ukrainy dzisiaj to właśnie z kapitanem Płotnickim na czele zdobędą awans do finału. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +86
G 11K

GórnyŚląsk1989

Użytkownik
Turcja - Ukraina typ (Handicap setowy -1.5 seta Ukraina) kurs 2.63 Fortuna

Ostatni mecz oba zespoły rozegraly między sobą i zwyciężyli Turcy po tie-breaku. Analizując ten mecz widać, że Ukraine stać tutaj na zwyciestwo z Turcja. Pierwszy set wygrany do czternastu z Turcja pozostawia wiele do życzenia w grze Turcji, która byla zdominowana przez grę Ukraińców. Wczoraj nie wiele brakowało i Ukraina pokonała by w trzech setach Chiny brakło nie wiele, dzisiaj mocniejszy rywal, ale myślę z handicapem po dobrym kursie można spróbować w dalszym ciągu na Ukrainę. Trener Ukrainy już spędził czas w naszej Plus Lidze i trzeba powiedzieć, że z Barkomem potrafił sprawiać niespodzianki. W Barkomie graja prawie całym składem zawodnikami z Ukrainy. Jak już pisałem wczoraj topowy przyjmujący Płotnicki grajacy w Perugii, gdzie czasami wygrywał rywalizację z samym Leonem. Tupczii gra również coraz lepiej na swojej pozycji. Bardzo dobrze funkcjonuje srodekcw Reprezentacji Ukrainy. Skład Turcji to zawodnicy występujący w swojej lokalnej solidnej lidze, ale w składzie gwiazd według mnie nie mają. Solidny zawodnicy tak jak wspomniałem, ale w porównaniu chociazby do Płotnickiego to dużo poszczególnym zawodnika brakuje. Turcja przegrała seta z Dominikana, dwa sety z Czechami, również set z Dunczykami, wygrana dopiero po tie-breaku z Rumunia według mnie mimo ostatniej porażki Ukrainy dzisiaj to właśnie z kapitanem Płotnickim na czele zdobędą awans do finału. Pozdrawiam.

Serio żaden Turek nie gra np. W lidze Włoskiej ?? Zespół Turecki tak po prostu gra ze słabszymi rywali, że bardziej się bawi i liczy tylko żeby po prostu wygrać. W h2h Turcja prowadzi z Ukrainą 4-1 co przypadkiem nie jest. Opisujesz jakiś pierwszy set jednego meczu i na tym stawiasz swój typ??😂😂

Dzisiaj będę próbował dubel Turcja mężczyźni plus Ukrainki kobiety ako 4.3
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Skład Turcji to zawodnicy występujący w swojej lokalnej solidnej lidze, ale w składzie gwiazd według mnie nie mają. Solidny zawodnicy tak jak wspomniałem, ale w porównaniu chociazby do Płotnickiego to dużo poszczególnym zawodnika brakuje. Turcja przegrała seta z Dominikana, dwa sety z Czechami, również set z Dunczykami, wygrana dopiero po tie-breaku z Rumunia według mnie mimo ostatniej porażki Ukrainy dzisiaj to właśnie z kapitanem Płotnickim na czele zdobędą awans do finału. Pozdrawiam.
Typu nie neguję, ale z argumentacją kolega totalnie odpłynął... Volleyball Expert o_O:eek:
 
C 230K

czary-mary

Użytkownik
TURCJA @2.10
Moim zdaniem większą jakość są w stanie zaoferować Turcy na czele z atakującym Adisem Lagumdzija (zeszły sezon motor napędowy włoskiej Modeny) i przyjmującym Efe Bayramem (włoska Cisterna). W ćwierćfinale Ukraińcy wygrali 3:1 z Chinami, które do turnieju przystąpili w połowie rezerwowym składzie. Turcy natomiast wygrali 3:1 z Dominikaną. Także na podstawie tych spotkań nie należy nikogo faworyzować. W finale złotej ligi oba zespoły mierzyły się miejsc temu. Po tie-breaku wygrali Turcy. Ze składu Ukrainy wypadł im podstawowy rozgrywający. Co jeszcze bardziej utrudni im grę. Stawiam na dosyć spokojne zwycięstwo Turków. Ten półfinał jest przedwczesnym finałem i zwycięzca praktycznie wskakuje do Ligi Narodów. W niej widzę Turków 3:2 :D
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +422
Volleyball_Expert 379,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Krytyka mile widziana. Nauczyło mnie to kilka razy i bardziej motywuje do dalszej pracy. Panowie powodzenia życzę w dalszym analizowaniu i podawaniu swoich przemyśleń. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że interesuje się siatkowka od lat mimo, że typ został nie trafiony pasja do siatkówki sie nie zmieni. Wiele typow trafionych teraz trochę gorsza forma, ale konsekwentnie będę analizowal mecze siatkowki i dążył do coraz lepszej dyspozycji w podawaniu typow oraz analiz. Trzymajcie się i życzę samych trafionych typów. Pozdrawiam.
 
adik1992 408,5K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Czy w kadrze Ukrainy w meczu z Francją były jakieś osłabienia że dostały takie lanie? Kursy pre dość wyrównane a po pierwszym secie przegranym do 10 juz było 1,1 na Francję. Kompletnie nie podjęły walki.
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
zabawnie sie czyta te twoje fantasmagorie (tektsy brzmia jak wyplute przez chat gpt, mechaniczna konstrucja zdań, masa bzdur nie majacych powiazania z rzeczywistoscia i lanie wody/pisanina o niczym), to ze te bzdury nie sa kasowane (daleko nie szukajac jak to w barkomie w zeszlym sezonie grali niemal sami ukraincy, pomimo ze sypał turek, a na przyjeciu gral slowak z norwegiem, co tam, w kadrze ukrainy jeden tupczi jest z barkomu ale co tam) tez jest ewenementem, no nic ale przynajmniej jest zabawnie.
Dokładnie na to samo zwróciłbym uwagę. Nikt nie ma prawa wypominać komuś innemu nietrafionych typów lub po prostu typów, z którymi się nie zgadzamy, ale naginanie faktów, by argumentacja typu była lepsza jest już karygodne. Tak się kończy, jak się pisze analizę pod dany typ, a nie typ wynikający z analizy. Też dzisiaj myślałem, że wygra Ukraina, ale napisać o zawodnikach takich jak Efe Bayram, czy przede wszystkim Adis Lagumdzija (obaj z ligi włoskiej), że to nie gwiazdy (jak na ten poziom, a upierałbym się, ze Lagumdzija to jeden z czołowych atakujących całej ligi włoskiej - zresztą chyba Lube myśli podobnie, skoro go biorą na przyszły sezon...) porównując do Tupchiego i Kovaleva to bardzo mocne nagięcie rzeczywistości.

Szkoda Ukraińców, Turcja jutro zapewni sobie sobie udział w VNL - fajnie będzie się ich tam oglądać.
Post automatycznie złączony:

Czy w kadrze Ukrainy w meczu z Francją były jakieś osłabienia że dostały takie lanie? Kursy pre dość wyrównane a po pierwszym secie przegranym do 10 juz było 1,1 na Francję. Kompletnie nie podjęły walki.
Zagrały w tym samym składzie co dzień wcześniej, po prostu wybitnie im mecz nie wyszedł, gospodynie je stłamsiły zupełnie. Sam dałem się nabrać na live na Ukrainki po kursie @9 po I secie :D ale było to takie "value", że brać trzeba było i nie myśleć Decyzja była dobra, wynik niestety niekorzystny. Czasem tak bywa, że za dobrą decyzją nie idzie zarobek, a zarobić można na najgłupszym zagraniu "na pałę" ;) . Zresztą nie szukając daleko dzień wcześniej przy 0-2 na Szwedki grałem kursy @6-8 i jak widać czasem nawet beznadziejne mecze się odwracają. Szczególnie jak kursy przedmeczowe było @1,03 na Szwedzki i przy 0-2 zmieniły tą fatalną rozgrywającą...

Dzisiaj z Kolumbią nie wiem co myśleć. Patrząc na wczorajsze pierwsze 2 sety grałbym na Kolumbię po pięknym kursie @3,00, ale patrząc na dalszy ciąg meczu i jak weszła młoda rozgrywająca z ligi francuskiej to nagle Haak zaczęła kończyć. W pierwszych 2 setach miała 5 pkt z ataku, a mecz zakończyła jakoś pod 30pkt... Dziwne czemu ta rozgrywająca nie jest I wyborem trenera, ale dzisiaj już chyba nie będzie kombinował. Tak czy tak wydaje mi się, że Francuzki jutro tak jak Turasy - zapewnią sobie udział w przyszłorocznej VNL.
 
Ostatnia edycja:
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Czy w dzisiejszych meczach o 3 miejsca to drużyny o coś grają?bo jeśli o pietruchę to warto iść chyba w underdogi....,a co do finału panów, to nie myślicie, że Katarczycy dadzą jednak radę po kursie ponad 6.Skoro zrobili turniej elimancyjny u siebie, to może jakiemuś szejkowie ubzdurało się żeby móc walczyć z najlepszymi na świecie. Chyba nie warto iść w Turków po takim marnym kursie,a jak coś to może jakieś handi w stronę gospodarzy,
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Czy w dzisiejszych meczach o 3 miejsca to drużyny o coś grają?bo jeśli o pietruchę to warto iść chyba w underdogi....,a co do finału panów, to nie myślicie, że Katarczycy dadzą jednak radę po kursie ponad 6.Skoro zrobili turniej elimancyjny u siebie, to może jakiemuś szejkowie ubzdurało się żeby móc walczyć z najlepszymi na świecie. Chyba nie warto iść w Turków po takim marnym kursie,a jak coś to może jakieś handi w stronę gospodarzy,
o nic nie grają ;) Ukraińcy tak pisali (mają relacje tekstową z meczów). Muszą po prostu to odbębnić... Finały się ogląda ;) jakby co to w meczach o 3 miejsce lepiej czegoś szukać, bo drużyny mają wywalone co może mieć odzwierciedlenie w składach.
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
o nic nie grają ;) Ukraińcy tak pisali (mają relacje tekstową z meczów). Muszą po prostu to odbębnić... Finały się ogląda ;) jakby co to w meczach o 3 miejsce lepiej czegoś szukać, bo drużyny mają wywalone co może mieć odzwierciedlenie w składach.
Bardzo ciekawe podejście, które może mieć sens zarobkowy ;) czekamy na składy w meczach o III miejsca i tyle. F
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Bardzo ciekawe podejście, które może mieć sens zarobkowy ;) czekamy na składy w meczach o III miejsca i tyle. F
w podpisie mam

'technicznie mozesz byc lepszy ode mnie, ale w pilce chodzi o cos innego. wygram, bo bardziej tego chce.' - tsubasa ozhora

to niby cytat z bajki... ale wojna w Wietnamie, Korei, Afganistanie itd. na tej samej zasadzie to działało ;) kwestia motywacji ma bardzo duże znaczenie w sporcie i w życiu ;) Do rzeczy, do których normalni ludzie muszą dochodzić w linii prostej ja idę labiryntem a potem to skracam do linii prostej jak jest taka możliwość ;) Ja nie mówię, że tak będzie, ale prawdopodobieństwo niedoszacowania kursów to "okoliczności" "warunki"... kwestia powtarzania tego i znalezienia cech wspólnych... okazji jest pełno do zarobku... teraz liga Brunei gra w piłce nożnej a ludzie skupiają się na mistrzostwach świata kobiet w piłce, bo buk tak chce ;p pełno technik manipulacyjnych ma aby naprowadzić nas tam gdzie on chce ;)

W 2020r. (pandemia się zaczęła) na tym forum pojawiło sie dwóch niezależnych analityków (być może jednego znasz, bo znasz Hagiego a on zna jego i obaj z Hagim z mecz pe el się wywodzicie i on też ;) nicku nie podam, bo ma teraz inny ;)). Obaj dawali "wędki" a ja lubię się uczyć ;) Pisali o takich miejscach jak to... o technikach manipulacji etc. (jeden publicznie, drugi prywatnie mi pisał). Rozwinąłem tą wiedzę i robię odwrotnie niż chce bukmacher xD np. wiem, dlaczego niektóre posty są umieszczane w dziale typy dnia i wyglądają jak przekalkowane ;) Jak do sklepu się wchodzi (marketu) to też pewne produkty się umieszcza specjalnie w danych miejscach ;) Tak czy siak jak ktoś się zna na składach jak Ty to lepiej mu poczekać do meczu w takich okolicznościach :)

Mnie bardziej interesują ruchy kursowe i ich powody. np. w meczu Meksyk - Szwecja przy 2-0 w setach Meksyk w marathonie był faworytem do wygrania 3 seta... a pre? :) Być może kiedyś będę obstawiał siatkówkę a warto mieć "dobre fundamenty" jak się buduje dom xD pozdrawiam i wszystkiego dobrego i dużo uśmiechu na twarzy wszystkim życzę xD

1690706756751.png
Post automatycznie złączony:

tak w ogóle to ja widzę rzeczy, których normalny człowiek nie widzi, bo jestem nienormalny xD zawsze są jakieś dobre strony ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +202
G 2,4K

groch1989

Użytkownik
Tutaj jedynie kwestia rankingu, bo przegrywając z Chile stracą pewnie sporo punktów w nim. Nie wiem tylko, na ile ważny jest dla nich ranking fivb.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
A może to Chile wystawi rezerwy ;) tutaj chodzi o to, żeby robić właściwe rzeczy we właściwym miejscu i czasie ;) Nie warto grać "na pałę" jak można zyskać przewagę nad bukmacherem.
 
Do góry Bottom