>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Powrót Kubicy do F1

snajper 322

snajper

Forum VIP
robert nie skonczyl ostatnio rajdu. niestey tym razem nie zawiodl on tylko pilot podajac mu zly zakret. mial byc prawy baran powiedzil lewy i wy...li w barierke. troche szkoda bo mial przewage...
widac po nim ze zdeterminowany jest. zeby nasi kopacze mieli tyle zapalu co on...
Chłopcze, zanim coś takiego napiszesz to sie zastanów. Pilot w rajdach dyktuje zakręty z wyprzedzeniem. Polecam jeszcze raz zobaczyć onboard od początku i prześledzić trasę i wskazówki Macieja Barana.
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Takie posty powinny być od razu usuwane a user powinien dostać upomniennie za świadome wprowadzanie w błąd. Poza tym Maciek to jeden z najbardziej doświadczonych pilotów w PL i obecnie najlepszy polski pilot rajdowy. Nie przypominam sobie żadnej jego pomyłki podczas długoletniej współpracy Sołowowem. Zresztą mamy dostęp do onboardu z tego odcinka:

Robert na szutrze radzi sobie bardzo dobrze , tak twierdzi Kopecky który widział go w akcji ???? dla mnie rajdy są dużo ciekawsze niż F1 i wole aby Kubica startował w WRC niż F1 i trzymam kciuki aby w 2014 było WRC
w 101% zgoda
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
gmark 765

gmark

Użytkownik
robert nie skonczyl ostatnio rajdu. niestey tym razem nie zawiodl on tylko pilot podajac mu zly zakret. mial byc prawy baran powiedzil lewy i wy...li w barierke. troche szkoda bo mial przewage...
widac po nim ze zdeterminowany jest. zeby nasi kopacze mieli tyle zapalu co on...
Cóż za świadoma manipulacja!
Troszku beczkowa ????



Robert Kubica: Niestety, i nie jest to wymówka, na szybkich sekcjach brakowało mi przyczepności tyłu, zwłaszcza na zjazdach. Powinienem był wziąć to pod uwagę. Nie zrobiłem tak, a powinienem był hamować wcześniej.
Byłem w szybkim zakręcie w dół, z łatwością przejeżdżanym pełnym gazem. Potem było mocne hamowanie do trójkowego zakrętu. Kiedy wcisnąłem hamulec, straciłem przyczepność tyłu – zwolniłem więc nacisk [na pedał]. Gdybym tak nie zrobił, obróciłbym się – a droga była wąska. Auto zaczęło jechać bokiem przed zakrętem. Próbowałem się zmieścić, ale uderzyłem w barierę. Nie mogłem zmniejszyć prędkości i uderzyłem lewym tyłem, potem przodem.
Jechaliśmy swoim tempem, nie atakowaliśmy. To doświadczenie, to nie powinno się zdarzyć – ale może. Nawet najmniejszy błąd jest w rajdach kosztowny. To był dla nas dobry weekend, testowanie dobrze nam szło – nawet na pierwszym porannym odcinku było dobrze, nie cisnęliśmy. Musimy wykorzystać doświadczenia, także te negatywne. Takie są rajdy. Od jutra skupiamy się na Portugalii i idziemy do przodu.


Więc przyznał się do błędu. Swoją drogą bardzo dyplomatycznie bo za czasów gdy startował w Formule 1, zawsze szukał wymówki gdzie indziej.
 
sky-yu 0

sky-yu

Użytkownik
Loeb doradzi Kubicy, 2014 rok w WRC?

Dziewięciokrotny mistrz świata Sebastien Loeb jest gotów doradzać Robertowi Kubicy przed pierwszym startem Polaka na szutrze w Rajdzie Portugalii. Okazuje się, że Polak prawdopodobnie spędzi sezon 2014 w serii WRC.
Jak dotąd Robert Kubica nie miał jeszcze okazji testować swojego samochodu na luźnej nawierzchni. Polak jak dotąd przejechał jedynie 70 kilometrów swoim własnym samochodem na szutrze.
Przed swoim startem w WRC2 Robert będzie miał okazję potrenować podczas Fafe Rally Sprint. Dzięki marshad wiemy, że rywalizacja rozpocznie się o godz. 15:20 czasu polskiego.
Szef Citroena, Yves Matton przewiduje, że Robert po przejechaniu swoich pierwszych kilometrów będzie miał wiele pytań dotyczących jazdy na szutrze i wtedy z pomocą mają przyjść mu Sebastien Loeb i Mikko Hirvonen: &quot;Mają oni różne style jazdy, a zrobili mnóstwo kilometrów na szutrze więc będą znali odpowiedzi na wiele pytań, dzięki czemu Robert oszczędzi wiele czasu&quot; - powiedział Matton.
&quot;Jak dotąd nie miałem wiele okazji do jazdy szutrze więc to będzie duże wyzwanie ale też spora zabawa&quot; - powiedział Robert.
Matton wyznał również, że chce aby Kubica przeszedł w rajdach na wyższy poziom, co oznacza, że Polak w 2014 roku może przenieść się do serii WRC. &quot;Będziemy przyglądać się sytuacji i pod koniec sezonu zdecydujemy co dalej&quot; - powiedział Matton.
Kubica zdradził również ciekawy szczegół z poprzedniego rajdu - Wysp Kanaryjskich. Polak powiedział, że podczas rozmów z zespołem zaproponował zastosowanie kilku zmian w ustawieniach, takich jak w Formule 1, a nie stosowanych w rajdach. Okazało się, że były one skuteczne.
Źródło: autosport.com
 
W 9

walczacy

Użytkownik
Robert na szutrze radzi sobie bardzo dobrze , tak twierdzi Kopecky który widział go w akcji ???? dla mnie rajdy są dużo ciekawsze niż F1 i wole aby Kubica startował w WRC niż F1 i trzymam kciuki aby w 2014 było WRC
 
V 31

vector77

Użytkownik
rzeczywisice przepraszam kolegow za wprowadzenie w blad. to nie byl blad barana.
niestety za szybko przeczytalem to co bylo na &#39;wszechwiedzacej&#39; interii.
napisano tam cos w tym stylu. probowalem zanlesc ten post ale sie nie udalo wiec pewnie poprostu usuneli.
przepraszam jeszcze raz.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Robert na szutrze radzi sobie bardzo dobrze , tak twierdzi Kopecky który widział go w akcji ???? dla mnie rajdy są dużo ciekawsze niż F1 i wole aby Kubica startował w WRC niż F1 i trzymam kciuki aby w 2014 było WRC
Gdzie Kopecky powiedział, że widział Kubicę na szutrze, skoro sam Kubica chyba dla TVP powiedział, że żadnych testów na tej nawierzchni jeszcze nie było.
Wymień min trzy zalety dlaczego rajdy są lepsze od F1 (chodzi tutaj o relację TV, internet, a nie ogladanie na żywo przy trasie)


rzeczywisice przepraszam kolegow za wprowadzenie w blad. to nie byl blad barana.
niestety za szybko przeczytalem to co bylo na &#39;wszechwiedzacej&#39; interii.
napisano tam cos w tym stylu. probowalem zanlesc ten post ale sie nie udalo wiec pewnie poprostu usuneli.

przepraszam jeszcze raz.
Najlepiej sobie zbanować dostęp do tej strony.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Lotus otwarty na ponowne zatrudnienie Kubicy. &quot;Jeżeli jest zupełnie gotowy wrócić do F1, zdecydowanie&quot;

Chociaż Roberta Kubicy nie ma w Formule 1 już trzeci rok, zespoły wciąż o nim pamiętają. Na Polaka jak się okazało czeka kokpit nawet walczącego o zwycięstwa Lotusa, którego 28-latek reprezentował podczas sezonu 2010, gdy ten startował jeszcze jako Renault. Z powrotem w stajni z Enstone naszego rodaka chce sam jej szef Eric Boullier.

Rok 2013 Kubica postanowił poświęcić rajdom, odrzucając propozycję jazdy w prestiżowej serii aut turystycznych DTM. Krakowianin ubiegłego weekendu miażdżył konkurencję w Rajdzie Wysp Kanaryjskich, rundzie Mistrzostw Europy. Ale Formuły Jeden nadal nie skreśla. Zmasakrowana w wypadku przed trzema laty prawa ręka Roberta powoli, acz nieustannie odzyskuje sprawność. Kubica ujawnił ostatnio, że o ile po krętym Monako bolidem jeszcze nie mógłby jeździć, o tyle rywalizacja maszynerią F1 na torze Catalunya jest już w zasięgu jego możliwości fizycznych.

Kiedy Polak wypadł z królowej sportów motorowych, doszło do nieporozumień między nim, a Lotusem. Wydawało się, że brytyjski team postawił na naszym rodaku krzyżyk, jednak Boullier wyraził teraz wielką chęć ponownego zatrudnienia krakowianina.

„Jeżeli Robert jest zupełnie gotowy wrócić do Formuły Jeden, zdecydowanie byłby wśród kandydatów do jazdy u nas&quot;. - powiedział szef Lotusa rosyjskiemu portalowi f1news.ru, spytany o skład kierowców swojego teamu na sezon 2014.

Obecnie zawodnikiem numer jeden w Lotusie jest były mistrz świata Kimi Raikkonen, lecz popularny Fin ma umowę tylko do końca tego roku i Boullier nie wie, czy zdoła utrzymać go w ekipie.

Spytany, czy Raikkonen zostanie u Lotusa na sezon 2014, Francuz odparł: „To bardzo dobre pytanie! Nie znam na nie odpowiedzi&quot;.

Jeżeli Kubica zastąpiłby Raikkonena w Lotusie, jego partnerem mógłby zostać nie aktualny drugi kierowca zespołu Romain Grosjean, a rezerwowy Davide Valsecchi, zeszłoroczny mistrz serii GP2.

„Davide ma większą szansę niż ktokolwiek inny&quot;. - wyjawił Boullier. „Mamy wobec niego pewne plany już na ten sezon. Zobaczymy, jak sobie poradzi - zarówno na torze, jak i poza nim. Nie będzie jeździł podczas weekendu grand prix, ale zorganizujemy mu prywatne testy starym bolidem&quot;.

f1.v10.pl
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Kubica jeździł w symulatorze F1 u Mercedesa​

Robert Kubica przeprowadził serię tajnych testów w symulatorze Formuły Jeden z prawdziwego zdarzenia, donosi niemiecki dziennik Bild.

Symulator naszemu rodakowi udostępnić miał Mercedes, który trzy miesiące temu ściągnął go na zimowe testy serii DTM. Siedziba zespołu F1 niemieckiej marki znajduje się w brytyjskim Brackley i jak ustalił Bild, Kubica ostatnio często tam podróżował.

Członek konkurencyjnego teamu „zauważył Polaka na lotnisku w Londynie&quot;, informuje gazeta.

„Jego celem podróży było Brackley, siedziba Mercedesa, ale nikt ze Srebrnych Strzał nie chce tego komentować&quot;. - dodaje.

Kubica, który wciąż zmaga się z ograniczoną sprawnością prawej ręki po koszmarnym wypadku sprzed ponad dwóch lat, sezon 2013 poświęcił na rajdy, lecz cały czas ma nadzieję wrócić do królowej sportów motorowych. Kilka tygodni temu zadeklarował, że „już teraz&quot; byłby w stanie testować bolid Formuły Jeden na torze Catalunya.

„Jeśli jednak pojedziemy do Monte Carlo, to na dzień dzisiejszy jazda po tym torze będzie dla mnie wręcz niewykonalna&quot;. - przyznał.

28-letni Kubica ma w Mercedesie swojego gorącego zwolennika, Christiana &#39;Toto&#39; Wolffa mianowanego parę miesięcy temu szefem marki ds. sportów motorowych i dyrektorem wykonawczym jej teamu F1. Symulator Formuły Jeden w Brackley podobno bardzo dokładnie odwzorowuje prawdziwą jazdę bolidem po torze. Według dziennika Bild Kubica testował w nim „przez kilka tygodni&quot;.

f1.v10.pl
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
No to kiedy tam się Rosbergowi kończy kontrakt? ????

Coś mi się wydaję że już w przyszłym sezonie zobaczymy Roberta tam gdzie jego miejsce czyli w F1. Problemów ze znalezieniem teamu na pewno nie będzie miał. Wolne miejsce z czołowych teamów będzie prawdopodobnie w RBR i Lotusie, więc czemu nie? W przyszłym roku Robert kończy już 30 lat więc raczej nie ma już zbyt wiele czasu żeby potwierdzić swój geniusz, bo jeśli chodzi o sukcesy to tu jest dość słabo niestety.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Kubica mierzy w powrót do F1. Inne serie wyścigowe go nie interesują

Robert Kubica zadeklarował, że na ten moment nie jest zainteresowany ściganiem gdzie indziej niż w Formule Jeden.

Mercedes proponował polskiemu kierowcy spędzenie sezonu 2013 w serii DTM, ale 28-latek wybrał rajdy, które pomagają mu odzyskiwać funkcjonalność prawej ręki, niemal urwanej w wypadku przeszło dwa lata temu. Udzielając wywiadu brytyjskiemu serwisowi Autosport nasz rodak wyjaśnił, iż dopóki widzi realną szansę wznowienia kariery zawodnika F1, dopóty nie będzie wchodził do żadnej innej serii wyścigowej.

„Dla mnie priorytetem jest teraz odzyskanie jak najlepszej sprawności&quot;. - mówił Kubica, który ubiegłego tygodnia przyznał się do testów w symulatorze F1 Mercedesa. „Aktualnie nie mogę jeździć bolidem, a w tej chwili nie myślę o powrocie na tor za sterami samochodu z zamkniętym nadwoziem.

„DTM to dla mnie jedne z najważniejszych mistrzostw na świecie, minimum dziesięć kierowców tam rywalizujących jest w stanie wygrać zawody. To seria na bardzo wysokim poziomie.

„Nie jest tak, że nie doceniam tych aut, wyścigówek GT czy jeszcze jakichś innych. Po prostu mam pewien cel i próbuję wszystkiego, aby go osiągnąć. Droga jaką wybrałem jest dla mnie najlepsza.

„Może pewnego dnia wejdę do zmagań DTM, GT lub innych - jeżeli poczuję, że nadszedł na to czas. (Ale) wciąż jestem młody i uważam, że nadal mogę coś osiągnąć w sportach motorowych. Dam z siebie wszystko&quot;.

Kubica cały czas nie wie, czy powrót do F1 będzie możliwy, ale jak twierdzi na pewno nie można go wykluczyć.

„Nie mam żadnej gwarancji, nie mogę powiedzieć w procentach, jaka jest szansa na powrót. Lecz także nie jest powiedziane, iż powrót na 100% nie wchodzi w grę. Dam z siebie wszystko&quot;. - podkreślał.

„Przeżywałem ciężkie chwile, teraz mam łatwiejszy okres, choć wciąż niezupełnie przyjemny, bo zdecydowanie wolałbym jeździć w F1, być stuprocentowo sprawny. Rzeczywistość jest jednak inna.

„Potrzebuję wszystkiego po trosze - nieco szczęścia i motywacji. To drugie jak sądzę mam. Muszę dalej pracować, ponieważ może będzie okazja wrócić tam, gdzie rywalizowałem przed wypadkiem&quot;.

f1.v10.pl
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Jeśli w przyszłym sezonie go nie zobaczymy to już raczej nie ma co liczyć na jego powrót. Ja jednak sądzę że jest szansa na powrót Roberta do F1, po pierwsze jakiś czas temu jeździł w symulatorze Mercedesa, po drugie sam mówił że na niektórych torach mógłby się już ścigać, problem jest tylko na takich torach jak Monako czyli nie jest tak źle, była też mowa o tym żeby przystosować bolid tak żeby zneutralizować skutki wypadku. Cały czas się ściga, cały czas dąży do tego żeby powrócić do F1 więc jest szansa, jakby jej nie było to znając Roberta powiedziałby o tym i skupiłby się tylko na tym żeby jeździć w WRC.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Kubica chce się ścigać w F1 bolidem Mercedesa. &quot;Jest istotna poprawa&quot;
Robert Kubica lubi wywoływać wśród kibiców skrajne emocje. Jeszcze niedawno Polak wypowiedział się dla BBC Sport pesymistycznie o szansach na powrót do Formuły Jeden, teraz odbudowuje nadzieję w swoich fanach. Podczas Rajdu Sardynii ujawnił włoskiemu magazynowi Autosprint, że wykonał właśnie &quot;istotny&quot; krok naprzód w ponownym dostosowywaniu się do bolidu i jest naprawdę bliski odzyskania sprawności umożliwiającej wznowienie kariery kierowcy królowej sportów motorowych. Ćwiczenia w symulatorze F1 u Mercedesa dają efekt.
&quot;Nie mogę powiedzieć, kiedy testowałem tam ostatnio, ale bardzo się cieszę, bo jest istotna poprawa&quot;. - powiedział Kubica. &quot;Kiedy ścigałem się w Formule 1, nigdy nie używałem symulatora, ponieważ ani mój pierwszy, ani drugi zespół, nie miał go. To urządzenie oczywiście nie odtwarza bocznych przeciążeń, ale wysiłek przy obsłudze kierownicy i pedałów jest dokładnie taki sam, jak w rzeczywistości. Potrafię już używać obu bez żadnych dodatkowych wspomagań, całkowicie własnymi siłami&quot;.
Robert zdradził chęć sprawdzenia się za sterami bolidu Mercedesa na prawdziwym torze i co ciekawe wymaga, aby w przypadku pozytywnych wyników był brany pod uwagę przy obsadzaniu posad kierowców wyścigowych niemieckiego teamu. 28-latkowi bardzo zależy na reprezentowaniu właśnie Srebrnych Strzał. Dlaczego?
&quot;Kokpit Mercedesa jest szerszy w tych miejscach, gdzie nadal mam problemy&quot;. - wyjaśnił. &quot;Szczerze mówiąc myślę, że byłbym już w stanie jeździć na około 80% torów.
&quot;Aktualnie nie mam zaplanowanego testu na torze. Zresztą czegoś takiego nie dałoby się utrzymać w tajemnicy&quot;. - uśmiechał się krakowianin. &quot;Sam test interesuje mnie raczej średnio, jeżeli nie miałbym perspektywy powrotu po nim do ścigania.
&quot;Mogę zrzucić 5-6 kilogramów, których mam za dużo i za kilka miesięcy byłbym gotowy&quot;. - zapewnił Kubica.
Kierowcami wyścigowymi Mercedesa są Lewis Hamilton oraz Nico Rosberg.
f1.v10.pl
Jeśli Robert mówi takie rzeczy do znaczy że jest bardzo dobrze, zawsze do wszystkiego podchodził realnie więc takie słowa są jak dla mnie przygotowywaniem sobie miejsca w którymś z zespołów, zwłaszcza w miejsce Rosberga.
 
alexdamiao 1,5K

alexdamiao

Użytkownik
Pokłóciłem się tutaj z Wami swego czasu (2 lata temu) na temat powrotu Kubicy do F1.
Coś w tej kwestii się zmieniło? Czy dalej naiwnie wierzycie w powrót Roberta?
 
Do góry Bottom