>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

PlusLiga 2012/2013

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Rzeszów u siebie a na wyjeździe to dwie inne drużyny i taki argument można schować do kapelusza. Rzeszów u siebie gra swoje poza jedną kompromitacją z Częstochową na Podpromiu nie zawodzą. Do tego należy dodać fakt że w Bydgoszczy tylko Antiga z przyjmujących jest do dyspozycji albo w pełnej dyspozycji. Waliński ma kontuzję i na pewno nie zagra, a ile dawał drużynie w tym roku chyba pisać nie muszę prawda? Wika jest po kontuzji i wątpię że jeśli zagra to wytrzyma cały mecz. Więc kurs jaki był na początku na Rzeszów czyli @1,45 to był ciekawy kurs, @2,95 kompletnie nie odzwierciedla szans Delecty w tym meczu.
Ja grałem miszczów Polski czyli Resovię po @ 1,45 ✅✅✅ w Marathonbecie jakiś tydzień temu i z niecierpliwością czekam na rozstrzygnięcie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Zgadzam się z dawidem. Granie przeciwko Resovii, gdy grają u siebie to jak strzelanie sobie w stopę. Mecz z Częstochową nie jest miarodajny, bo przynajmniej nie będzie problemów z koncentracją i lekceważeniem. Pisanie ciągle o złym rozegraniu Tichacka robi się już nudne. Każdy jego błąd jest wyolbrzymiany, ok nie gra środkiem, nie jest w najlepszej formie, wirtuozem jakimś może nie jest, ale jego współpraca ze skrzydłami wygląda poprawnie. Poza tym Delecta nie ma w ogóle rezerwowych, więc według mnie kursy wystawione poprawnie, niespodzianki nie szukałbym tutaj.
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel

Przeglądając pare dni temu ofertę na piątkowe mecze PlusLigi, po raz kolejny w oczy rzucił mi się kurs na Jastrzębski, bo kurs jaki daje Betsafe 4.65 to jakaś kpina. O ile przy zwycięstwie gości można postawić mały znak zapytania to przy +2.5 na ekipę Bernardiego po kursie 1.41 biorę w ciemno do dubla z Resovią.

Ostatnio mało śledziłem naszą rodzimą ligę ale jeśli jest okazja starałem się oglądać mecze które są w tv. Po pierwsze trzeba zaznaczyć że obie ekipy grały tydzień temu ze sobą w ramach PP i w tym meczu w Bełchatowie górą byli przyjezdni wygrywając 3:2. Po drugie goście mają serię 7 zwycięstw w lidze min. z Resovią, w wyniku zwyżki formy Jastrzębianie znaleźli się na chyba wymarzonym 3 miejscu ze stratą 3 pkt do ZAKSY. W zespole coraz lepiej wygląda Tischer i widać że potrzebował czasu aby dobrze wkomponować się do drużyny. Jeśli chodzi o Skrę to ogólnie oglądając ich pare razy, nie śledząc dokładnie rozgrywek w oczy rzuciło mi się mnóstwo niedokładności. Czy to słaba forma czy rotacje w składzie? Ciężko powiedzieć, ale potencjałem dysponują bardzo dużym ale Nawrocki nie potrafi tego chyba dobrze poukładać. Z tego co wyczytałem na stronie Skry do treningów na całego powrócili Winiarski i Atanasijevic ale nie oznacza to ich powrót na boisko. Jeśli te informacje się potwierdzą nie wyobrażam sobie wygranej 3:0 z będącym na fali Jastrzębskim. Szczególnie brak Winiarskiego po raz kolejny osłabi przyjęcie bo Cupkovic z moich obserwacji to się do takiej ekipy jak Skra nie nadaje. Dodatkowo Wlazły który co chwilę zmienia pozycję i już chyba sam nie wie gdzie ma grać też nie daje tego drużynie co potrafi.

Ogólnie szykuje się bardzo dobry mecz, ale wynik 3:0 dla Bełchatowa w moim odczuciu nie wchodzi w grę. Jedyny minus w słaba ławka JSW, ale chyba chłopaki wiedzą o co grają ewentualne zwycięstwo może dać im spokojne miejsce w pierwszej trójce. Jak dla mnie duże value od buków na to spotkanie.

Typy:
▶Jastrzębski 4.65 3/10 ✅
▶Jastrzębski +1.5 2.30 6/10✅
▶Jastrzębski +2.5 1.41 9/10✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
To była chyba jedyna porażka Reski na własnym parkiecie i to z najsłabszym rywalem. Pewnie dlatego, że przeszli obok meczu. Wszyscy widzą gdzie jest Delecta i tutaj sytuacja się nie powtórzy, bo jakby nie było przyjeżdża czołowa ekipa i będzie pełna mobilizacja :)
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel
Drugie z trzech spotkań tych zespołów zaplanowane na bliższy czas. Na razie w tej konfrontacji góra byli Jastrzębianie, wygrywając po tie-breaku 2-3 i to na terenie Bełchatowa.
Do treningów wrócili Winiarski oraz Atanasijević i to jest na pewno dobra wiadomość. Nie wiadomo jednak, czy są do pełnej dyspozycji Jacka Nawrockiego, więc raczej przyjmę, że nie zagrają. A to nadal czyni sporą lukę w przyjęciu. Bo ani Wlazły ani Cupković dobrze nie uzupełniają tej pozycji i nie to, żeby źle przyjmowali, ale kompletnie nie odnajdują się w ataku i to jest główna bolączka, jeżeli chodzi o absencję Michała, bo ten nie dość, że przyjmował dobrze, to jeszcze w ataku dawał wiele. Trio Cupković - Wlazły - Bąkiewicz takiej siły nie ma, choć jak pokazywał np. mecz z ZAKSĄ, wcale ona nie jest mała, tylko że mało stabilna.
Jastrzębie jakby złapało wiatr w żagle. W lidze niesamowita seria, aż 7 zwycięstw z rzędu. Zespół na pewno ma spory potencjał, bo siła ofensywa jest ogromna. Stabilnie grający Michał Łasko jest głównym dostarczycielem punktów dla swojego zespołu. Lewe skrzydło wypada moim zdaniem słabiej, a to za sprawą Matteo Martino. Włoch moim zdaniem w ataku nie potrafi się odpowiednio skoncentrować i uderzyć z pełną parą. Na plus za to technika użytkowa i przegląd pola. Totalnym przeciwieństwem jest Kubiak. Obijanie bloku po łokciach to ten chłopak ma opanowane do perfekcji. Kolejny pozytyw dla JSW to Wojtaszek. Młode chłopaki pod nieobecność Damiana zrobiły swoje, jednak były libero Politechniki Warszawskiej to już jest uznana marka na ligowych parkietach i to on zapewnia stabilność w elementach defensywnych podopiecznym Lorenzo Bernardiego.
Kompletnie nie wiem, kto wygra jutrzejsze spotkanie. JSW moim zdaniem nie jest klasowym zespołem, który regularnie już będzie bił Skrę i to na jej terenie. Znowuż Skra jest w tej chwili w takiej sytuacji, ze w konfrontacjach z zespołami z czuba raczej wypada blado. Przeczucie mi jednak mówi, że Skra będzie chciała za wszelką cenę wyszarpać sobie wygraną i wziąć odwet za porażkę ligową.
Typy
PGE Skra Bełchatów -9,5 pkt @1,96 Marathonbet
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Dotychczas Skra w meczach przeciwko &quot;TOP 4&quot; na 6 meczy w żadnym nie pokryła takiego handicapu, ba na 6 meczu wygrała 1 mecz. Z JW na 2 mecze, 2 porażki. Winiar może zagra, może nie zagra.
piszesz
Do treningów wrócili Winiarski oraz Atanasijević i to jest na pewno dobra wiadomość. Nie wiadomo jednak, czy są do pełnej dyspozycji Jacka Nawrockiego, więc raczej przyjmę, że nie zagrają. A to nadal czyni sporą lukę w przyjęciu
Kompletnie nie wiem, kto wygra jutrzejsze spotkanie
Skoro to Skra jest oslabiona i sam to piszesz co zacytowałem i jednocześnie piszesz ze nie masz pojecia kto wygra, to czemu proponuejsz granie -9,5 na SKRE?
z analizy wynika ze dla Ciebie to mecz no bet, a na koniec wyskakujesz ze &quot;mam przeczucie&quot; i na tym opierasz -9,5. bo tak naprawde z tej analizy kompletnie nei wynika to-9,5, wynika tylko z tego &quot;ze masz przeczucie&quot;.
na co reszta &quot;analizy&quot;, nie wiem.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel​


W Skrze do treningów wrócili Michał Winiarski i Aleksander Atanasijevic, ale nie sądzę, żeby zagrali w dzisiejszym spotkaniu. Serb pauzował miesiąc, a Winiarski miał problemy z plecami i nie sądzę, żeby trener Nawrocki ryzykował. Przyjmuję, że Winiarski nie zagra (jak zagra to w optymalnej formie nie będzie), a wiadomo ile on znaczy dla Skry. Zespół jest budowany wokół niego. Zawodnik kompletny, którego nie da się ot tak zastąpić.

Jastrzębski ma świetną serię w PlusLidze, 7 zwycięstw z rzędu i dzisiaj jest spora szansa na kolejne. Szczerze to jakoś szczególnie JW w tym sezonie mi się nie podoba (ostatni mecz z Resovią bardzo dobry w ich wykonaniu), ale teraz wygląda to coraz lepiej. Tischer może wirtuozem nie jest, ale pokazał, że środkiem grać potrafi. Trochę te piłki do Łaski są czytelne i nie za szybkie, ale Michał ma taką charakterystykę ataku a nie innę i podejrzewam, że po prostu takie wystawy mu pasują. Jest już Wojtaszek, który jest zdecydowanie lepszy od Popiwczaka i Zbierskiego razem wziętych. Martino może nie błyszczy, ale on ma naprawdę spore możliwości. Dysponuje potężnym uderzeniem tylko nie potrafi tego wykorzystać. Dodatkowo jest fajnie wyszkolony technicznie, nieźle przyjmuje. Stać go na znacznie lepszą grę.

Skra w tym sezonie w meczach z czołówką ma spore problemy. Wystarczy ze Skrą zagrać konsekwentnie i zwycięstwo jest jak najbardziej w zasięgu. Wiadomo, że podopieczni Bernardiego lepiej spisują się na własnym parkiecie, ale na pewno JW jest podbudowane zwycięstwem w PP właśnie na terenie Bełchatowa.

Warto coś próbować w stronę Jastrzębskiego Węgla, bo kursy są dla mnie zupełnie niezrozumiałe.

Typy:
Jastrzębski Węgiel (+2.5 seta) @ 1.61 Betsafe ✅
Jastrzębski Węgiel (+1.5 seta) @ 2.40 Unibet ✅
Jastrzębski Węgiel @ 4.20 WilliamHill ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
W 54

wesoly1991-69239

Użytkownik
Skra-Jastrzębie
Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.Kursy moim zdaniem źle dobrane.Dla mnie Jastrzębie bez problemu wygra to spotkanie i będzie kontynuowało swoją dobrą passę i odniesie 9 zwycięstwo z rzędu.Skra już nie jest tym samym zespołem co w poprzednich sezonach.Na dodatek w dzisiejszym meczu z problemami borykają się :pliński,Anastasijevic oraz Winiarski i bardzo prawdopodobnie że żaden z nich nie pojawi się dziś na parkiecie.Jastrzębie w komplecie.Są naprawdę w dużej formie i napewno są podbudowani też 2 ostatnimi spotkaniami ze Skrą w których dwukrotnie wygrali.
Typy:
Jastrzębie 1 set i cały mecz @ 6 Sts ✅
Jastrzębie mecz @ 4.05 Expekt ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
⛔Coś mi się wydaje, że Skra spokojnie wygra. Balonik nadmuchany, a Skra zrobi swoje. Kooistra z Kłosem śmiało sobie poradzą. Nie ma Winiara - fakt, ogromny brak, ale jakoś sobie z tym poradzą. Jest w obwodzie młody Muzaj, który nie jest jeszcze chyba rozpisany na czynniki pierwsze i może wejść i zrobić robotę swoim atakiem, a także pocelować zagrywką.

Fakt faktem, Skra ostatnio troszkę cieniuje, ale myślę, że nie ma co się spinać. JSW powoli robi się faworytem i pewnie czują gdzieś tą presję.... ????

EDIT: No to Skrze już dziękujemy ???? ⛔
 
S 310

slawek-80

Użytkownik
Napisze krótko. Jeżeli zagra Winiarski to spokojna wygrana Skry, w przeciwnym przypadku może być 5 setów i otwarty wynik meczu.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Skra-Jastrzębie
Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.Kursy moim zdaniem źle dobrane.Dla mnie Jastrzębie bez problemu wygra to spotkanie i będzie kontynuowało swoją dobrą passę i odniesie 9 zwycięstwo z rzędu.Skra już nie jest tym samym zespołem co w poprzednich sezonach.Na dodatek w dzisiejszym meczu z problemami borykają się :pliński,Anastasijevic oraz Winiarski i bardzo prawdopodobnie że żaden z nich nie pojawi się dziś na parkiecie.Jastrzębie w komplecie.Są naprawdę w dużej formie i napewno są podbudowani też 2 ostatnimi spotkaniami ze Skrą w których dwukrotnie wygrali.

Typy:
Jastrzębie 1 set i cały mecz @ 6 Sts
Jastrzębie mecz @ 4.05 Expekt
Nie no człowieku, takich bzdur to żal komentować. Tak, już na pewno spokojnie wygra i będziesz w spokoju liczył kaskę ????. JSW na wyjazdach gra kompletną padlinę, jeśli Skra uruchomi zagrywkę to Jastrzębie przy tym swoim pseudo-przyjęciu jest bez żadnych szans. Bełchatów takie mecze bez większych problemów powinien wygrywać, u siebie Skra gra w tym sezonie dobrze, nie można im wiele zarzucić. Rozumiem dostrzec value na JSW, ale pisać że na pewno spokojnie wygrają jest niewątpliwie śmieszne. Kurs na Skrę jest obecnie wręcz komicznie wysoki, 1.35 na mecz u siebie z Jastrzębskim? Można śmiało to brać, jak ktoś nie zdążył przed meczem to radzę próbować coś na live. Ludzie trochę bezmyślnie rzucili się na gości, zapominając że to nie mecz w Jastrzębiu tylko w Bełchatowie. Wlazły zagra dziś na ataku, a Mariusz na tej pozycji to niebanalny atut. Mario nie będzie musiał męczyć buły na lewym skrzydle i kaleczyć przyjęcia, za to powinien kończyć atak za atakiem na swojej ulubionej prawej stronie boiska.

Skra (1.35) B365 ⛔ No nieźle ???? Jednak powrót Winiara bardziej im przeszkodził niż pomógł, patologia co On zagrał. wesoly1991 - Wychodzi na to że miałeś racje :spokodfhgfh:

E: Michał w pierwszym, w tym momencie kurs na Bełchatów powinien spaść do 1.10.
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
AZS Politechnika Warszawska - Effector Kielce

Jutrzejszy mecz dla Effectora to chyba ostatni gwizdek na zapewnienie sobie startu w Play Off, czyli chyba tego co jest ich celem na ten rok po zawirowaniach w klubie. Niektórzy piszą że Effector gra fatalnie i w ogóle 5 liga. Ja jednak oglądając ich pare razy zauważyłem że jeśli na dobrym poziomie zagra Penchev do tego swoje trzy grosze dołoży Danger, to jest zespół który całkiem całkiem sobie radzi nawet jak na mocną Plus Ligę. Do końca pozostało 5 kolejek nad Treflem mają tylko 5 pkt przewagi. Do rozegrania mają 3 mecze z czołówką i tam raczej punktów nie mają co szukać. Ale za tydzień mecz o wszystko właśnie z Treflem który ostatnie 5 kolejek ma teoretycznie łatwiejsze niż Effector. Jak ważne są dwa nadchodzące mecze dla Kieleckiej drużyny to chyba każdy tam ma świadomość, ewentualna porażka jutro za 3 pkt przy wygranej Gdańskiej ekipy może skutkować bardzo nerwową atmosferą przed końcem sezonu zasadniczego. Jutro na mecz w Warszawie wyjdą bez większych kontuzji i w optymalnym składzie. I jak zapowiadają nie jadą tam na ścięcie tylko po zwycięstwo. W Warszawie zrobił się delikatny szpital, ale kto dokładnie w nim jest nie wiadomo. Jedno jest pewne że jutro nie zagra Krzysztof Wierzbowski co jest sporym osłabieniem.

Tak jak poprzednio pisałem nie oglądałem zbyt wielu spotkań więc jak ostatnio gra Politechnika się nie wypowiem ale patrząc na statystyki nie wydaje mi się aby jutro gładko 3:0 wygrali ten mecz. To już nie ta sama drużyna która wydawałoby się będzie walczyła a TOP4. Teraz wiadomo własna hala, kibice ale Effector jedzie tam na wojnę i powinni seta ugrać. Dodatkowo te braki w ekipie z Warszawy skłaniają do spróbowania jakiegoś handi dodatniego w stronę Kielc.

Typy:
▶Kielce +2.5 1.56✅
▶Kielce +1.5 2.50✅
▶Kielce +10.5 1.86✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Kursy na pls już wystawione w Maratonie więc żal nie korzystać. Na ząb wrzuciłbym tutaj mecz Jastrzębskiego z Zaksą Kędzierzyn. Wg mnie Zaksa poradzi sobie z Jastrzębskim i przerwie im zwycięską passę meczów u siebie. Po pierwsze prawdopodobnie nie zagra Martino. Gierczyński może i jest bardzo doświadczony ale brakuje mu tej ikry i siły w ataku, nadrabia sprytem ale nie zawsze mu to wyjdzie. Kubiaka często ponoszą emocję i gra bardzo nie równo. Po drugie Jastrzębski w ostatnich dniach zagrał bardzo wiele spotkań i zapewne łapie ich lekka zadyszka bo bądź co bądź dzisiejszy mecz nie był aż tak mocno jednostronny. Poza tym Łasko dziś na treningu doznał małego urazu i wydaje mi się, że nie będzie mógł grać na poziomie do którego nas przyzwyczaił. Jedyna pozycja na której przewaga jest po stornie Jastrzębian to właśnie pozycja bombardiera, ale wydaje mi się że mimo tego Zaksa sobie poradzi. Bardzo mocna zagrywka Fontelesa i Gładyra poruszy Kubiaka mocniej niż dziś z Bełchatowem a i z nimi popełniał wiele błędów. Ja typuję Zaksę.
Kurs: 2.32 ✅✅✅✅✅✅
Marathonbet

Gdyby pojawiły się jakieś błędy stylistyczne, językowe bądź ortograficzne to piszcie. To przez późną porę ????
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Po pierwsze prawdopodobnie nie zagra Martino. Gierczyński może i jest bardzo doświadczony ale brakuje mu tej ikry i siły w ataku, nadrabia sprytem ale nie zawsze mu to wyjdzie. Kubiaka często ponoszą emocję i gra bardzo nie równo.

Zobacz sobie statystyki Martino w ostatnich meczach i porównaj do tego meczu gdzie grał Gierek.

Co do Kubiaka też zobacz sobie jak ostatnio gra w staty. Nie chce mi się argumentować, ale z tymi dwoma rzeczami które napisaleś to się nie zgadzam kompletnie.
 
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
Misiek Kubiak daje tej drużynie więcej niż tylko przyjęcie, czy atak. Jest chyba najbardziej charakternym zawodnikiem swojej drużyny i mentalnie daje bardzo dużo. Można powiedzieć, że jest takim przywódcą i walczy do samego końca.
Wczoraj rzeczywiście został kilka razy ustrzelony zagrywką, ale kilku z nich nie wyciągnęłoby 9 na 10 przyjmujących, a ten który by wyciągnął zrobiłby to cudem.

Co do Gierczyńskiego to pokazuje, że nie trzeba łapać piłki nie wiadomo jak wysoko, żeby skutecznie atakować czy obijać blok. Myślę, że Włoch mógłby się kilku sztuczek od &quot;Gierka&quot; nauczyć, a niejedna drużyna chciałaby mieć takiego zawodnika na ławce.

Na środku rzeczywiście duet Możdżonek - Gładyr wygląda troszkę lepiej niż Holmes i Czarnowski, ale Jastrzębie ma jeszcze w obwodzie Bontje, który dobrze czuje się w bloku.

Na młocie z kolei JSW ma przewagę, bo Łasko to gracz stabilniejszy aniżeli jego vis a vis Rouzier.

Tischer wczoraj zagrał w miarę dobre zawody i śmiało powalczy czy to z Zagumny czy to z Pilarzem o miano najlepszego rozgrywającego meczu.

Wojtaszek pokazuje powoli, że jest czołowym polskim libero i to dobrze, bo Zatorski będzie miał mocnego konkurenta do gry w reprezentacji co jeszcze bardziej powinno podnieść poziom tych dwóch młodych libero.

Dla mnie sprawa meczu jest otwarta a większe szanse dawałbym Jastrzębianom. Sprawą jasną jest, że każda passa kiedyś się kończy, ale nie musi właśnie w tym momencie.
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Co do Waszych argumentów to zgodzę się, że Martino powinien się uczyć od Gierczyńskiego, ba nawet większość przyjmujących powinno się od niego uczyć. Ale ten zawodnik ma o ile się nie mylę 37 lat. Brakuje mu siły, jak już mówiłem nadrabia sprytem ale to może nie wystarczyć. Martino bez formy, ale ten chłopak to wulkan który jeszcze nie eksplodował. Po Gierczyńskim wiadomo czego się spodziewać. Bardzo dobre przyjęcie i stabilny atak, na ławkę gracz fantastyczny, ale nie na wyjściową szóstkę, na 2 tak ważne mecze w ciągu kilku dni. Co do Kubiaka to ostatnie mecze ma fantastyczne to nie ulega wątpliwości. Ale mnie osobiście ten zawodnik nie przekonuje. Jego forma się waha. Jest to wulkan energii, gracz jakiego trzeba na boisku i istny walczak, ale w moim odczuciu brakuje mu stabilizacji i wydaje mi się, że w meczu z Zaksą nie pokaże się z tak dobrej strony. Co do jego przyjęcia to trochę Was poniosło. Gram w siatkówkę od lat i nie jedną zagrywkę w życiu przyjąłem. Nie twierdzę, że zagrywki które poruszyły Kubiaka były łatwe, ale śmiem twierdzić, że zagrywka Plińskiego i Bąkiewicza jest troszkę łatwiejsza i w 1 przypadku lżejsza niż Fontelesa czy Gładyra którzy swoją zagrywką przesądzają niejednokrotnie sety. Ponadto w Zaksie jest Ruciak. Jest bez formy ale w razie problemów zawsze może wejść Nogueira. Z tym, że wtedy będzie trzeba zdjąć Antka lub Gładyra (limit obcokrajowców). W moim odczuciu pozycje kształtują się tak. Na rozegraniu przewaga Zaksy. Nie zgodzę się, że Tischer może bez problemów konkurować z Gumą. Wybaczcie ale nie porównujmy tych 2 zawodników. Nie ma co prawda kolosalnej przewagi po stronie Zaksy, ale takowa jest bezdyskusyjna. Na ataku zdecydowana przewaga Jastrzębian, ale jak nadmieniłem Łasce dolega drobny uraz. Przyjęcie po stronie Zaksy o czym już pisałem. Środek po stronie Zaksy. Jedynie na pozycji libero jest równowaga i wszystko zależy od dyspozycji dnia bo w Bełcie Wojtaszek grał jak natchniony. JW jest bardzo mocne u siebie za to dodatkowy pkt. Osobiście więcej atutów widzę po stronie gości. Sądzę że wygrają to spotkanie, ale przygotowany jestem na 5 setowy pojedynek.
 
jorahmormont 25

jorahmormont

Użytkownik
AZS Politechnika Warszawska – Indykpol AZS Olsztyn

Akademickie derby. Poprzedni mecz tych drużyn w obecnym sezonie zakończył się wyjazdowym zwycięstwem warszawian za 3 punkty. Tym razem obydwa zespoły spotykają się w nieco innych okolicznościach. Mowa oczywiście o sporych problemach kadrowych Politechniki – z kontuzjami zmagają się Krzysztof Wierzbowski i Maciej Zajder oraz nominalnie rezerwowy atakujący Paweł Adamajtis. Jak poważnym osłabieniem jest brak tych zawodników widać po ostatnich przegranych warszawian z Effectorem i Delectą. Ponad akademicy z Warszawy mają już praktycznie pewny udział w play-off i może im trochę brakować motywacji do walki, co w połączeniu z problemami kadrowymi może tłumaczyć aktualną dyspozycję tej drużyny.
Z goła odmiennie przedstawia się sytuacja w AZS-ie Olsztyn, który zajmuje aktualnie co prawda 8 miejsce w tabeli, dające awans do play-off, jednakże następny w tabeli LOTOS ma tylko punkt straty do olsztynian. Mając w perspektywie mecze z Jastrzębiem, Bydgoszczą i LOTOSEM, Olsztynowi z pewnością nie zabraknie motywacji, ponieważ ewentualne punkty ugrane w Warszawie mogą decydować o być albo nie być w play-offach. Na chwilę obecną AZS Olsztyn wydaje się być znacznie mocniejszy kadrowo i trudno wskazać pozycję, może poza rozegraniem, na której Politechnika miałaby przewagę. Do tego należy dołożyć ostatnie zwycięstwo z ZAKSĄ. Jeżeli tylko Olsztyn nie zejdzie poniżej swojego poziomu, co niestety czasem zdarza się tej młodej drużynie, to powinien zdecydowanie wygrać ten mecz. Bukmacherzy zdecydowanie przeceniają możliwości Politechniki i wystawili wysokie kursy na zwycięstwo Olsztyna – proponuje łapać zanim zaczną spadać.

AZS Politechnika Warszawska – Indykpol AZS Olsztyn
TYP: Indykpol AZS Olsztyn @ 3,00 ⛔
Betsafe
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle​


Niedzielny mecz zapowiada się bardzo, bardzo ciekawie. ZAKSA jak na razie zajmuje 1 miejsce w tabeli (31 punktów, 10 zwycięstw, 4 porażki), a Jastrzębski Węgiel jest obecnie wiceliderem (30 punktów, 11 zwycięstw, 3 porażki). Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się zwycięstwem ZAKSY 3:0 (25:19, 25:18, 25:15). Warto wspomnieć, że zespoły spotkają się ponownie w półfinale PP.

ZAKSA ostatnio przegrała z Olsztynem, ale nie przywiązywałbym do tego spotkania zbyt dużej wagi. Do zespołu wrócił już Zagumny i powinien rozpocząć w niedzielę od początku. Nie wiem jak wygląda sytuacja z Możdżonkiem, który ostatnio nie grał z powodu kontuzji, ale i tak para Wiśniewski - Gładyr wygląda bardzo dobrze. Para Fonteles - Ruciak na pewno mocna. Brazylijczyk świetnie radzi sobie w ofensywie, z przyjęciem jest gorzej i w niego powinni celować zawodnicy JW. Ruciak ostatnio trochę spuścił z tonu. Rouzier strasznie chimeryczny. Miewa oczywiście dobre spotkania, ale zdania co do tego zawodnika nie zmienię.

JW wygrał ostatnie 11 spotkań (PlusLiga i Puchar Polski) i na pewno zawodnicy czują się bardzo pewnie. Skra ma swoje problemy, ale te ostatnie 3 zwycięstwa podopiecznych trenera Bernardiego i tak robią wrażenie. W rewanżu w PP zabrakło Martino z powodu grypy, ale być może na niedzielę będzie gotowy. Ładnie zastapił go Gierczyński. W ataku Włoch jak na razie nie odgrywa znaczącej roli, ale bardzo pewnie radzi sobie w przyjęciu. Świetny sezon rozgrywa Michał Kubiak. Sporo daje zespołowi w zagrywce, w bloku i w ataku. Troszkę słabiej z przyjęciem. Łasko ? Najlepszy atakujący w PlusLidze. Równa forma, nieoceniony w sytuacyjnych piłkach. Środek Holmes - Czarnowski fajnie funkcjonuje. Czarnowski świetny w ataku, Holmes ma doskonałego flota, którym wyrządza sporo szkód rywalom. Nie byłem do Tischera przekonany (dalej nie jestem), ale ostatnio gra dobrze. Zespół wygrywa, więc też nie zwraca się uwagi na błędy, które Niemiec popełnia (a popełnia trochę tych błędów). Widać, że czuje się jednak pewnie na parkiecie, sporo uderzeń z drugiej piłki, fajnie wykorzystuje środkowych. Wojtaszek w dobrej formie. Mówiło się coś o problemach Łaski, ale w niedzielę ma normalnie zagrać.

Może to być wyrównane spotkanie, ale według mnie ze wskazaniem na gospodarzy. Jastrzębski w bardzo dobrej dyspozycji, widać, że zawodnicy są coraz pewniejsi na parkiecie, wierzą w swoją siłę. Na własnym parkiecie w PlusLidze jeszcze nie przegrali, więc to jest na pewno spory atut JW.

Podopieczni trenera Bernardiego mają szansę zrewanżować się za bardzo bolesną porażkę z pierwszej rundy. Argument o tym, że seria zwycięstw w końcu się skończy do mnie nie przemawia.

Typ:
Jastrzębski Węgiel @ 1.72 Unibet ⛔
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Effector Kielce - Lotos Trefl Gdańsk
Tym razem wezmę na tapetę spotkanie z dolnych rejonów tabeli. Mam nadzieję, że wyjdzie mi to lepiej niż ostatnim razem. ;)

Kielce to bardzo niedoceniana drużyna. A przecież skład mają bardzo solidny i co ciekawe, wcale on nie jest wąski. Oczywiście Danger to główna siła w ofensywie ze względu na motorykę i zasięg, ale w razie kłopotów jest Józefacki, który wyciągnął mecz Kielcom w Warszawie. Kolejna pozycja, na którą warto zwrócić uwagę, to rozegranie. Kozłowski lubi i umie wykorzystać dobre przyjęcie posyłając w bój swoich środkowych - Kokocińskiego oraz Zniszczoła, którzy w ataku spisują się nieźle. Nie przypominam sobie też, by zostali zatrzymani blokiem na środku. Penczew robi dobrą robotę w przyjęciu. Dobra technika użytkowa tego zawodnika jak na tak młody wiek. Staszewski też nieźle przyjmuje, ale w ataku zdecydowanie jest ostatnią opcją przy Bułgarze i Kubańczyku.

Lotos dla odmiany to drużyna bardzo przeceniana. Strasznie niestabilna gra. W meczu z Częstochową gdyby nie Żaliński, to byłoby krucho. Problem jest z obsadą pozycji atakującego - Mikołajczak to jest strasznie gorąca głowa, a gra Kamińskiego to nic specjalnego poza wysokim zasięgiem. Rozegranie Łomacza też mogłoby być lepsze, zwłaszcza jeśli chodzi o rozkład ataku. Może z początku meczu coś tam jeszcze próbuje grać ze swoją myślą, ale potem to się sprowadza do szukania lidera.

Kielce moim zdaniem powinny tu wygrać bez większych problemów. Podopieczni Daszkiewicza mają na tyle stabilne przyjęcie, żeby na siatce zdominować i rozmontować i tak słabo spisujących się Gdańszczan.
Typ
Effector Kielce @1,53 Marathon ⛔
Effector Kielce -5,5 pkt @1,96 Marathon ⛔
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Delecta-Skra FT 3:1 chyba jest drugi kandydat do zwolnienia obok Luksa
Skra 1.65 bet365 2/10
⛔
Zła seria Skry nie będzie wiecznie trwać, w końcu muszą wygrać.
Delecta jakby spuściła z tonu, nie biorę pod uwagę meczu z Politechniką, bo jest według mnie mało miarodajny ze względu na osłabienia Warszawy.
Antiga sam tej drużyny nie pociągnie, Konarski ma problemy ze stabilizacją formy, od Wiki po kontuzji nie można wymagać cudów, Wrona na środku nawet nieźle, słabiej Jurkiewicz, Masny solidnie no i do tego brak rezerwowych.
Jeśli Jacuś jutro nie będzie znowu kombinował z Kłosem albo Cupkoviciem w pierwszej szóstce to myślę, że może być dobrze. Na rozegraniu raczej Boninfante, widać, że potrzebuje spokojnego treningu z drużyną, ale możliwości ma ogromne. W ataku trudno stwierdzić kto zagra, pewnie Atanasijević. Pomimo porażki z Jastrzębiem ich gra nie wyglądał (już) tak tragicznie. Wydaje mi się, że Winiarski już doszedł do siebie, dobrze wygląda Zatorski, Kooistra i Pliński.
Nie przepadam za Skrą, ale mam jakoś dobre przeczucia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom