>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

PlusLiga 2012/2013

Status
Zamknięty.
tmlmrf 193

tmlmrf

Użytkownik
Co do wpisu powyżej odnośnie meczu Skry to pełna zgoda. Wlazły na przyjęciu to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę. W momencie gdy Atanasijevic miał świetną serię (KMŚ) to Skra jeszcze jakoś to ogarniała. Teraz gdy Serb już tak nie błyszczy to na skrzydłach jest problem. Odbiór kuleje ( całe przyjęcie jest zdezorganizowane, Winiarski i Zatorski razem kryją 80% placu co wpływa też na ich grę w tym elemencie), a i w ataku z lewego Mariusz nie za bardzo daje radę. Patrząc na to wszystko naprawdę ciężko mi zrozumieć ruchy kadrowe w Bełchatowie, bo przy tym układzie jedna kontuzja (odpukać) Winiarskiego i Skra ma pozamiatane.
 
T 17,7K

tadzin

Użytkownik
Nie rozumiem niskich linii na Azs Pw. To ze umieja grac u siebie pokazali i to wybitnie (1 porażka w tym sezonie u siebie przeciwko Treflowi, zwyciestwa przeciwko takiemu JW czy Skrze), Zaksa na pewno dalej bez Gacka i zapewne dalej bez Fontelesa i Gumy (złamał palec więc błyskawicznie się mu on nie naprawi). Linia naprawdę niska i ciekawa (chyba że Wawa stwierdzi że chce wygrać 3-0, no to by było grubo wtedy, ale bez przesad).
over 181,5 1.96 marathon ⛔ :cool:/ bądź poczekac na linie innych bukow takich jak b365 czy cos.

Kolejna zawyżona linia z kolei to hc na Trefl. Skra na wyjazdach do tej pory ugrała w 4 meczach aż (!) 5 punktów. Co prawda przeciwnicy wybitnie słabi nie byli (Jw, Rzeszow, Azs Pw, Czewa, choc przed sezonem Warszawe umieszczalem rownie nisko jak Czewe) jednak swego czasu Skrze bylo bez roznicy kto stoi po drugiej stronie. Jak na Skrę i ostatnie lata jest to zdarzenie bez precedensu, Skra się wali i rozpada. Trefl druzyna z potencjałem ktorej jednak przydarzaja sie katastrofalnie błahe błędy, jednak twierdzę ze powinni oni ugrać u siebie spokojnie seta. Zobaczymy.
Trefl+15,5 1.96 marathon ✅/ betsyf ma tylko +13,5
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótkie podsumowanie 9 kolejki ;)

Wyniki:
Delecta Bydgoszcz 3:1 Indykpol AZS Olsztyn / Statystyki
Wkręt-met AZS Częstochowa 0:3 Jastrzębski Węgiel / Statystyki
Effector Kielce 0:3 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle / Statystyki
AZS Politechnika Warszawska 3:2 PGE Skra Bełchatów / Statystyki
Lotos Trefl Gdańsk 0:3 Asseco Resovia Rzeszów / Statystyki


AZS Politechnika Warszawska 3:2 PGE Skra Bełchatów

Skra przegrała już 4 spotkanie w PlusLidze. Trzeba przyznać, że w starciu z Warszawą nie grała najlepiej. W pierwszych dwóch partiach widzieliśmy standardowe ustawienie Skry z Wlazłym i Winiarskim na przyjęciu i Atanasijevicem na ataku. Przy wyniku 0:2 trener Nawrocki zdecydował się jednak na manewr (brawa dla niego) i przestawił Wlazłego na atak. Przyniosło to korzyści, ale jednak w piątym secie znowu pojawiły się błędy, zwłaszcza Winiarskiego. Warto zwrócić uwagę na ilość ataków Kooistry. Holenderski środkowy atakował aż 25 razy i tylko Mariusz Wlazły miał więcej prób w ekipie z Bełchatowa. Na pewno wzmocnieniem będzie Boninfante, który już w Warszawie pokazał kilka ładnych zagrań. Oczywiście jeżeli trener Nawrocki postawi na Włocha.

Politechnika po dwóch słabszych spotkaniach znowu grała swoją siatkówkę. Świetnie rozgrywał Fabian Drzyzga, który zasłużył na statuetkę MVP. Nieźle w ataku spisywali się Szymański i nowy kapitan Wierzbowski. Bardzo dobrze zagrał Maciek Zajder, który we wszystkich elementach dawał coś od siebie. Znów w ważnych momentach funkcjonowała zagrywka. Widać, że Politechnika ryzykuje w tym elemencie i to przynosi rezultaty. Problemy ? Na pewno brak zmienników, którzy mogliby utrzymać poziom. Politechnika prawie cały mecz grała jednym składem i brakowało trochę sił w 3 i 4 secie. Nie wiem czy Siezieniewski jest w stanie utrzymać taki poziom jak Wierzbowski czy Pawliński (a nie są to przecież klasowi zawodnicy). Nie jestem również przekonany do Potery. Nie wiem czemu, ale jakoś nie szczególnie podoba mi się gra tego zawodnika w przyjęciu.


Lotos Trefl Gdańsk 0:3 Asseco Resovia Rzeszów

Baaardzo nudne spotkanie.

Nie wiem czym kieruje się trener Luks przy wyborze podstawowego atakującego, ale podejrzewam, że może to być związane z rzutem monetą. Orzeł, gra Kamiński. Reszka, gra Mikołajczak. Dziwne te wybory, ale akurat ostatnio Mikołajczak grał dobrze w meczu z Olsztynem, a wczoraj dobre spotkanie rozegrał Kamiński (9 punktów w drugim secie). Lotos nie zagrał źle, ale popełniał sporo błędów w decydujących fragmentach. Środkowi w bloku nic nie mogli złapać. Mika trochę słabiej, ale trener Luks zdjął go w kompletnie niezrozumiałym fragmencie.

Resovia grała na strasznie konsekwentnie. Sporo kiwek, plasów, nabijania na blok i powtarzania akcji. Tichacek bardzo mało gry przez środek, Kovacevic świetnie w ataku, bardzo często obijał blok, świetna dynamika. Trzeba jednak przyznać, że z przyjęciem u Serba są problemy, a wydawało mi się, że w tym elemencie jest całkiem niezły. Bartman też dobre spotkanie w ataku. Lotman skupiony przede wszystkim na przyjęciu (nie rozumiem taktyki Trefla, który posyłał baloniki w Paula), w ataku otrzymywał sporo sytuacyjnych piłek.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów​


O ostatnim występie z Resovią napisałem wyżej.
Przed ekipą z Rzeszowa teraz 4 wyjazdowe spotkania (liczyłem też spotkanie z Gdańskiem) i trener Kowal zabrał wszystkich zawodników. Nie wiadomo tylko czy wystąpią. W spotkaniu z Lotosem Kosok się rozgrzewał, ale nie atakował. Akhrem już powinien być do dyspozycji, ale skoro para Kovacevic-Lotman gra dobrze i zespół wygrywa to nie ma sensu chyba tego ruszać.

W ekipie z Olsztyna drobnego urazu doznał ostatnio Łukasz Szarek, ale jutro ma być gotowy na 100%. W starciu z Bydgoszczą znowu dobrze zagrał Ferens, któremu tym razem brakowało wsparcia ze strony Krzyśka. Trzeba przyznać, że ten wynik (1:3 z Bydgoszczą) jest porażką. Słyszałem opinie osoby, która była na meczu i Delekta grała słabo, a Olsztyn nie potrafił tego wykorzystać.

Gruszka ostatnio zastąpił kontuzjowanego Szarka, ale jeżeli chodzi o poziom sportowy to on na razie niczego ciekawego nie pokazał.

Resovia ostatnio zaczęła grać coraz lepiej. Szeroki skład, większość zawodników już do dyspozycji. Para Grzyb-Perłowski to para rezerwowa, ale i tak wygląda dobrze. Komplet punktów powinien wrócić do Rzeszowa.

Typ:
Resovia Rzeszów (-1.5 seta) @ 1.42 Unibet ⛔


Myślę, że można do tego spokojnie dorzucić Jastrzębski Węgiel (1.20 Unibet) ✅. Effector na własnym parkiecie jak na razie nie zdobył żadnych punktów. Jastrzębski na wyjazdach nie zachwyca, ale ostatnie spotkania były niezłe w ich wykonaniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
kasztanowy 2,7K

kasztanowy

Użytkownik
Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel​
W meczu 10 kolejki PlusLigi drużyna z Kielc podejmie u siebie Jastrzębski Węgiel. Faworytem oczywiście są goście, którzy po 1 rundzie zgromadzili na swoim koncie 17 punktów. Wprawdzie miejsca obu drużyn w tabeli nie przemawiają tak wyraźnie za JSW, bo Effector zajmuje 7 pozycję, a ich rywale 6. Jednak patrząc na liczbę zgromadzonych punktów i wyniki to widać wyraźnie, że gospodarze nie powinni dzisiaj zagrozić drużynie Lorenzo Bernardiego. Kielce u siebie grają bardzo słabo, wprawdzie grali z czołówką tabeli (ZAKSA, Delecta, Politechnika), ale przecież JSW też do takich należy. Przyjezdni zaś na wyjazdach w tym sezonie też cudów nie grają, ale porażkę z Resovią można usprawiedliwić, tym bardziej że zagrali naprawdę dobry mecz, tylko brakowało im szczęścia w końcówkach setów. Porażka 1-3 z Warszawą to też nie jest wynik z którego można być dumnym, ale PW w tym sezonie gra naprawdę dobrze i Jastrzębianie pewnie ich trochę zlekceważyli. Jeśli chodzi o mecz w Kędzierzynie to faktem jest, że zagrali bardzo słabo. Ale ZAKSA to przecież zupełnie inna płaszczyzna niż Effector.
W pierwszej rundzie Jastrzębianie u siebie pokonali gładko drużynę z Kielc 3-0.
Wprawdzie mecz meczowi nie równy, ale biorąc pod uwagę niezłą w ostatnich spotkaniach dyspozycję Jastrzębskiego Węgla przewiduję dzisiaj ich gładkie zwycięstwo. Effector w tym sezonie wygrał tylko z tymi drużynami z którymi musiał wygrać, czyli Czewą, Olsztynem, zaś 3-0 z Lotosem na wyjeździe można uznać za małą niespodziankę. W meczach z czołówką nie zdobyli ani jednego punktu, wszystkie mecze kończyły się wynikami 3-0 lub 3-1. Dzisiaj jeśli nic złego się nie stanie powinno być podobnie i Jastrzębski Węgiel wyjedzie z Kielc z trzema punktami.
Typ: Jastrzębski Węgiel (-1,5 seta) @ 1,55 Bet365
Suma punktów - Poniżej 180,5 pkt @ 1,85
 
vde 119

vde

Użytkownik
wybaczcie, że piszę krótko, ale to jest oczywiste że ZAKSA będzie w Warszawie grać jak najmniejszym kosztem. Absencja czwórki zawodników jest pewna, ewentualne powroty na Ligę Mistrzów. W PlusLidze, fotel lidera pewny, niezależnie co się stanie, tak więc polecam grać +1,5 na PW, kurs 1,95 a prawdopodobieństwo ogromne. 2,95 też do grania, realna szansa na kontrę w zakładach LIVE. Pozdrawiam !
 
T 17,7K

tadzin

Użytkownik
wybaczcie, że piszę krótko, ale to jest oczywiste że ZAKSA będzie w Warszawie grać jak najmniejszym kosztem. Absencja czwórki zawodników jest pewna, ewentualne powroty na Ligę Mistrzów. W PlusLidze, fotel lidera pewny, niezależnie co się stanie, tak więc polecam grać +1,5 na PW, kurs 1,95 a prawdopodobieństwo ogromne. 2,95 też do grania, realna szansa na kontrę w zakładach LIVE. Pozdrawiam !
z powodu ???
nie widze zandego powodu dla ktorego zaksa mialaby grac jak njmniejszym kosztem.. mecz w LM maja dopiero za 3 dni na dodatek u siebie, na dodatek przeciwko druzynie ktora jest o 2 klasy slabsza, popelniajaca mase bledow. 3 punkty dla Zaksy w LM to pewnik, tak wiec dlaczego maja odpuszczac mecz w stolicy ?? bez sensu
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
AZS Politechnika Warszawska - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle​


Króciutko.

ZAKSA bez Wiśniewskiego, Gacka, Fontelesa i Zagumnego. Ostatnio wygrali w Kielcach takim składem 3:0. Nie da się jednak ukryć, że są to znaczne osłabienia. Para przyjmujących Kapelus - Ruciak jakoś wybitnie nie wygląda. Koziura, który występuje na libero to jeszcze nie jest poziom PlusLigi. Brak Wiśniewskiego widoczny nie będzie, bo Możdżonek i Gładyr to wysoki poziom. Fonteles jest liderem tego zespołu. Zagumny ? Nie trzeba chyba nikomu pisać na jego temat.

Warszawa po porażkach z Lotosem i Resovią zagrała dobre spotkanie przeciwko Skrze. Skład optymalny, nastroje na pewno dobre. Świetnie rozgrywa Fabian Drzyzga. Zespół ma bardzo dobrą zagrywkę, sporo ryzykują. Siła na skrzydłach nie jest imponująca, ale przy szybkim rozegraniu tego jakoś nie widać. Dobry środek z Zajderem i Nowakiem. Potera i Olenderek na libero jakoś mnie nie przekonują.

Na pewno Warszawa jest w stanie wygrać to spotkanie. Własny parkiet powinien być atutem. ZAKSA bez kilku ważnych zawodników, więc tym bardziej warto zagrać na Politechnikę.

Typ:
AZS Politechnika Warszawska @ 2.95 Unibet ⛔

Obecnie kurs wynosi 2.65
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
AZS Politechnika Warszawska - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle​


Króciutko.

ZAKSA bez Wiśniewskiego, Gacka, Fontelesa i Zagumnego. Ostatnio wygrali w Kielcach takim składem 3:0. Nie da się jednak ukryć, że są to znaczne osłabienia. Para przyjmujących Kapelus - Ruciak jakoś wybitnie nie wygląda. Koziura, który występuje na libero to jeszcze nie jest poziom PlusLigi. Brak Wiśniewskiego widoczny nie będzie, bo Możdżonek i Gładyr to wysoki poziom. Fonteles jest liderem tego zespołu. Zagumny ? Nie trzeba chyba nikomu pisać na jego temat.

Warszawa po porażkach z Lotosem i Resovią zagrała dobre spotkanie przeciwko Skrze. Skład optymalny, nastroje na pewno dobre. Świetnie rozgrywa Fabian Drzyzga. Zespół ma bardzo dobrą zagrywkę, sporo ryzykują. Siła na skrzydłach nie jest imponująca, ale przy szybkim rozegraniu tego jakoś nie widać. Dobry środek z Zajderem i Nowakiem. Potera i Olenderek na libero jakoś mnie nie przekonują.

Na pewno Warszawa jest w stanie wygrać to spotkanie. Własny parkiet powinien być atutem. ZAKSA bez kilku ważnych zawodników, więc tym bardziej warto zagrać na Politechnikę.

Typ:
AZS Politechnika Warszawska @ 2.95 Unibet

Obecnie kurs wynosi 2.65
Moim zdaniem po takim kursie już nie warto grać tego spotkania. Wcześniej można było złapać grubo ponad 3.00 w pinnacle. Warszawa w ostatniej kolejce już jedno niespodziankę sprawiła i myślę że na drugą niespodziankę z rzędu szanse są już dużo mniejsze. Sam po cichu liczyłem w poprzedniej kolejce na to że Warszawa ogra Skrę. Dzisiaj niby teoretycznie mają łatwiej bo Kędzierzyn osłabiony. Ale moim zdaniem taką drużynę jak Warszawa nie stać na sprawianie drugiej takiej niespodzianki z rzędu.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Ale moim zdaniem taką drużynę jak Warszawa nie stać na sprawianie drugiej takiej niespodzianki z rzędu.
Tylko czy zwycięstwa Warszawy możemy traktować w kategorii niespodzianki ?

Przed sezonem wydawało mi się, że Politechnika będzie gdzieś w dolnych rejonach tabeli, ale jak widać mają ciekawy zespół, który ograł już Jastrzębski Węgiel, Delectę Bydgoszcz (na wyjeździe, a w tym sezonie Delecta na własnym parkiecie gra bardzo dobrze) i Skrę Bełchatów.

Polibuda u siebie gra bardzo dobrze. Przegrali z Gdańskiem, ale według mnie tam po prostu nie wytrzymali presji. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale mieli chyba wtedy szansę wskoczyć na pozycję lidera. Poza tym widać, że AZS dobrze się czuje, kiedy nie jest stawiany w roli faworyta. Dzisiaj jest podobnie, hala będzie pełna, ZAKSA osłabiona, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprawić kolejną &quot;niespodziankę&quot;.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Tylko czy zwycięstwa Warszawy możemy traktować w kategorii niespodzianki ?
I w związku z takim pytaniem czy na prawdę kurs 2.65 to nie jest już value ? A jeżeli komuś nie pasi znajdzie i lepsze jak 2.95 Expekt, 2.90 Bwin.
Tutaj nie ma argumentów na Zakse, mogą to wygrać bo ogólnie Politechnika w każdym momencie może zaskoczyć negatywnie, ale dobrze napisał poprzednik, że gospodarze nie mają problemu walczyć z &quot;gwiazdami&quot;, a przeciw &quot;ogórkom&quot; potrafią zagrać piach. Jak dowiedziałem się, jakie osłabienia to po prostu oczy mi się zaświeciły ze szczęścia, a po kursach to już wielki szok.
Nawet +2,5 seta na Politechnikę po 1.30 w Betsson daje nam świetny typ do dubla czy coś.
Gospodarze dzisiaj to wygrają, a jeżeli nie to stawiam 2-3 dla Zaksy , mimo ryzyka bo nie mogą paść wyniki 0-3 i 1-3 , to i tak 2.95 i 4.80 ( może wyższe ) dają świetną kombinację.
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina: Polska liga Siatkówki
Spotkanie: AZS Politechnika Warszawska(-1.5 seta) - Zaksa Kędzierzyn Kozle
Typ: AZS Politechnika
Kurs: 4.75
Bukmacher: Betsafe
Mecz na szczycie do Warszawy przyjeżdża lider drużyna z Kędzierzyna chociaż poważnie osłabiona brak Zagumnego , Wiśniewskiego , Gacka oraz Fontelesa to bardzo duże osłabienia co prawda ostatnio bez tych zawodników wygrali w Kielcach 3-0 jednak drużyna Politechniki to nie przeciętny zespól z Kielc. Warszawianie podbudowani zwcięstwem ze Skra Bełchatów dziś moim zdaniem powalczą o zwycięstwo. Moim zdaniem dziś powinni mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść nie przegrywając więcej niż jednego seta. Drużyna AZS niespodziewanie wyrasta na drużynę aspirująca do pierwszej szóstki a może coś więcej. Bardzo podoba mi się gra Fabiana Drzyzgi na rozegraniu moim zdaniem ten chłopak powinien być już teraz pierwszym rozgrywającym kadry. Świetna forma Nowaka i Szymańskiego , którzy mimo upływu lat pokazują , że w siatkówkę grać potrafią. Młodzi Zajder oraz Pawliński i Wierzbowski to naprawdę mocny skład który nie boi się nikogo. Zaksa bez Zagumnego Gacka i Fontelesa i Wisniewskiego to dużo słabszy zespól. Nie przekonuje mnie Pilarz na rozegraniu. Według mnie Rouzier gra w tym sezonie dużo poniżej swoich możliwości. Koziura na libero to nie Gacek. Dlatego uważam że dziś wygra zdecydowanie drużyna AZA co dla mnie biorąc pod uwagę wszystkie aspekty nie będzie sensacją.
 
sparta 309

sparta

Użytkownik
Nawet +2,5 seta na Politechnikę po 1.30 w Betsson daje nam świetny typ do dubla czy coś.
Ja osobiscie uważam to za idealny mecz na dokładkę to jakiegoś głownego typu dziś. Politechnika przeciwko mocno osłabionej Zaksie nie powinna mieć problemów z ugraniem seta.
Sam jeszcze dodatkowo dałem jedynke na Politechnikę
 
kasztanowy 2,7K

kasztanowy

Użytkownik
Moim zdaniem dobrym typem na to spotkanie może być Suma punktów - Powyżej 181,5 pkt
Ten mecz raczej się w 3 setach nie skończy, raczej spodziewam się wyrównanej walki z obu stron. Przy 4 setowym pojedynku dwa sety do 20 i dwa sety do 21 dają over i myślę, że jest to bardzo prawdopodobny scenariusz. Granie na ZAKSĘ po kursach oscylujących wokół 1,35 jest nie opłacalne moim zdaniem. Już lepiej tak jak mówiliście +2,5 seta PW. Ja osobiście pogram over 181,5 pkt, ale nie grubo, bo ZAKSA ma ogromny potencjał i nawet przy takich brakach kadrowych są w stanie gładko wygrać. Zwycięstwo PW 3-0 raczej mało realne, także jest szansa na powodzenie tego typu, oby obie drużyny zagrały na miarę swoich możliwości i mam nadzieję, że zobaczymy długi, ładny 5-setowy bój ????
 
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Dziś hit kolejki, który kończy kolejkę i zaczyna rundę rewanżową obu zespołów. Polibuda po bardzo zaciętym meczu w zeszły poniedziałek pokonała Skrę 3:2, natomiast Zaksa pokonała Kielce 3:0. Świetnie w spotkaniu z drużyną Skry spisywał się środkowy Zajder, który zaserwował kilka asów, oraz wbijał kolejne gwoździe do trumny wielokrotnych mistrzów Polski. Świetnie sypie w tym sezonie Fabian Drzyzga, który już chyba został mianowany przez swojego ojca, który z jego geniuszem przesadza, jednym z trzech rozgrywających w reprezentacji. Nikt nie spodziewał się tak dobrej rundy w wykonaniu zespołu z Warszawy, ale dla naszej ligi jest na pewno bardzo dobre. Imponuje mi też osobiście Wierzbowski, który dobrze przyjmuję i jest pewnym punktem w ataku. W zespole Zaksy nie wystąpi Wiśniewski, Fontelas, Gacek i Zagumny. O ile brak Wiśniewskiego nie stanowi jakiegoś problemu dla Castellaniego, to pozostałej trójki już tak. Fontelas jest w wyśmienitej formie i w pojedynkę może rozstrzelać każdy zespół, co pokazał m.in. w meczu ze Skrą. Bez libero każdy wie jak się gra, brak pewnego przyjęcia, asekuracji to bolączka zespołu Jastrzębskiego w tym sezonie, ale i dla Zaksy było to odczuwalne w Bydgoszczy, jak i u siebie z Trentino i Częstochową. Zaksa lideruje w rozgrywkach PlusLigi i już na początku zostali okrzyknięci głównym faworytem do złotego medalu. Jednakże takie kontuzje jak te Gacka, Zagumnego, czy Fontelasa mogą rozbić zespół z Kędzierzyna-Koźle. Jak dla mnie dziś Polibuda będzie chciała pokazać, że pokonanie Skry to nie przypadek i dziś będą chcieli udowodnić, że są w tym sezonie w stanie powalczyć o pudło.
Politechnika Warszawska +1.5 @ 1.91 WH
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Tylko czy zwycięstwa Warszawy możemy traktować w kategorii niespodzianki ?
Przed sezonem wydawało mi się, że Politechnika będzie gdzieś w dolnych rejonach tabeli, ale jak widać mają ciekawy zespół, który ograł już Jastrzębski Węgiel, Delectę Bydgoszcz (na wyjeździe, a w tym sezonie Delecta na własnym parkiecie gra bardzo dobrze) i Skrę Bełchatów.
Polibuda u siebie gra bardzo dobrze. Przegrali z Gdańskiem, ale według mnie tam po prostu nie wytrzymali presji. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale mieli chyba wtedy szansę wskoczyć na pozycję lidera. Poza tym widać, że AZS dobrze się czuje, kiedy nie jest stawiany w roli faworyta. Dzisiaj jest podobnie, hala będzie pełna, ZAKSA osłabiona, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprawić kolejną &quot;niespodziankę&quot;.
To wszystko prawda co napisałeś. Też myślałem, że Warszawa będzie w tabeli gdzieś w okolicach 5-7 miejsca.W chwili obecnej są na miejscu 6 (Chociaż mają jeden mecz rozegrany mniej) i bywali już w tym sezonie w pierwszej trójce. Ale różnica teraz jest taka, że stracili już pewnego rodzaju element zaskoczenia który mieli na początku sezonu. Gdy grali z JSW czy to z Delectą Bydgoszcz. Ze Skrą wygrali mimo dwóch wcześniejszych słabszych meczy. Ale Warszawie od lat w fazie zasadniczej Skra &quot;leżała&quot; i często zdobywali z nimi chociażby 1 pkt. Na dzień dzisiejszy każdy zespół w lidze wie, że z Warszawą mecz sam się nie wygra i trzeba do niego podchodzić na pełnej koncentracji. Z takim też nastawieniem podejdzie dziś do tego spotkania zapewne Kędzierzyn.
Nie będzie dzisiaj Zagumnego to duże osłabienie ale czy brak Gacka jest w tej drużynie jakoś wyraźnie odczuwalny ? Moim zdaniem nie. Koziura rozegrał bardzo dobre zawody nawet z wielkim Trentino. Brak Fontelesa na pewno jest widoczny ale Kapelus nie jednokrotnie gdy kogoś zastępował to zastępował go przyzwoicie. Brak Wiśniewskiego to żaden brak bo Wiśniewski w tym sezonie nie rozegrał nawet jednego pełnego seta.
Sam nie gram w tym meczu na Kędzierzyn bo wiadomo zawsze może rożnie być. Ale popadanie w huraoptymizm przy graniu tutaj na Politechnikę jest dla mnie błędne. Kursy które są obecnie moim zdaniem prawidłowo odzwierciedlają szanse obu drużyn. Nie wykluczone, że zobaczymy w tym meczu TB ale nie wykluczone też jest dla mnie w tym spotkaniu zwycięstwo Zaksy za 3 pkt. Bo Politechnika nawet przy obecnych osłabieniach Zaksy jest zespołem z potencjałem mniejszym.
 
T 17,7K

tadzin

Użytkownik
czy brak Gacka jest w tej drużynie jakoś wyraźnie odczuwalny ? Moim zdaniem nie
wg mnie brak Gacka jest bardzo odczuwalny i wlasnie na przykladzie tej absencji dotarlo do mnei jakie znaczenie w druzynie ma libero, Koziura momentami gra po prostu fatalnie, czesto floty na palce sprawiaja mu ogromne problemy, czesto kryja go rowniez koledzy. Na dodatek wg mnie Gacek jest w druzynie Zaksy bardzo wana osoba, gdyz utrzymuje w ekipie dobra atmosfere, potrafi tez kapitalnie bronic. Gacek ze Skry a Gacek z Zaksy to dwoch roznych graczy, ten kedzierzynski to konkretny walczak ;)
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Warszawa - Kędzierzyn-Koźle​


Widzę, że ostra podjarka i masówka typem na Polibudę. W sumie lepiej dla mnie bo kurs na Kędzierzynian pięknie urósł.

Nie ma to jak skupiać się przy robieniu analizy na problemach jednej z drużyn a o drugiej nie mówić nawet słowa. Fajnie, nie ma Fontelesa, Gumy i Gacka. Ale jest Rouzier, Gładyr i Pilarz który rozgrywającym jest bardzo solidnym. Cały czas jest Ruciak i Kapelus który nieźle trzymają przyjęcie. To wszystko bez wątpienia powinno starczyć na Warszawę która absolutnie nie gra nic wielkiego. Warszawa zagrała dobre spotkanie przeciwko Skrze? za chwilę padnę chyba. To był mecz dwóch niepełnosprawnych drużyn i dopóki Skra grała w niepełnosprawnym ustawieniu dopóty Warszawa wygrała dwa sety i była lepsza. Potem jeden Wlazły wystarczył aby rozjechać ich w dwóch następnych partiach. TB to już trochę loteryjny set, ale nie mam wątpliwości że gdyby Mariusz grał cały mecz na ataku to Polibuda miałaby problem z ugraniem seta.

Jako, że lepsze drużyny bardzo lubią rozjechać Warszawiaków i bardzo często zdarzają im się partię do 17, 16 czy 18 to proponuje dziś handi punktowe na Kędzierzyn. Resovia ich pogniotła, Skra w dwóch setach również rozbiła. ZAKSA też powinna. Takie coś do zagrania tylko w Milenium i WillHilu, ale jak ktoś nie ma możliwości to proponuje również -1.5 seta na gości ✅.

Typ:
Kędzierzyn -7.5 pkt @ 2.00 Milenium
✅ gładziutko
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
zdzicho 155

zdzicho

Użytkownik
Bardzo dobry typ zaproponował DawidBarca. Sam pograłem dzisiaj na Warszawę i żałuje teraz tego, naczytałem się analiz i tak to niestety jest... Jeśli chodzi o mecz to aż żal było patrzeć dzisiaj na zespół z Warszawy. Nic nie grali i tylko kilka razy zdarzyły im się jakieś chwilowe zrywy, w których ugrali kilka punktów, ale to nic nie mogło dać na równą gre ZAKSY. Gra gospodarzy szła jak po grudzie, mieli problem ze skończeniem wielu akcji, popełniali wiele błędów, jednym słowem bardzo słaby mecz w ich wykonaniu. ZAKSA nie grała nie wiadomo czego, ale wygrała bez większych problemów i wysiłku. No ale, szczerze mówiąc to ZAKSA nie musiała grać dzisiaj jakiejś dobrej siatkówki by wygrać za 3 punkty.
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina: Polska liga Siatkówki
Spotkanie: AZS Politechnika Warszawska(-1.5 seta) - Zaksa Kędzierzyn Kozle
Typ: AZS Politechnika
Kurs: 4.75
Bukmacher: Betsafe
Mecz na szczycie do Warszawy przyjeżdża lider drużyna z Kędzierzyna chociaż poważnie osłabiona brak Zagumnego , Wiśniewskiego , Gacka oraz Fontelesa to bardzo duże osłabienia co prawda ostatnio bez tych zawodników wygrali w Kielcach 3-0 jednak drużyna Politechniki to nie przeciętny zespól z Kielc. Warszawianie podbudowani zwcięstwem ze Skra Bełchatów dziś moim zdaniem powalczą o zwycięstwo. Moim zdaniem dziś powinni mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść nie przegrywając więcej niż jednego seta. Drużyna AZS niespodziewanie wyrasta na drużynę aspirująca do pierwszej szóstki a może coś więcej. Bardzo podoba mi się gra Fabiana Drzyzgi na rozegraniu moim zdaniem ten chłopak powinien być już teraz pierwszym rozgrywającym kadry. Świetna forma Nowaka i Szymańskiego , którzy mimo upływu lat pokazują , że w siatkówkę grać potrafią. Młodzi Zajder oraz Pawliński i Wierzbowski to naprawdę mocny skład który nie boi się nikogo. Zaksa bez Zagumnego Gacka i Fontelesa i Wisniewskiego to dużo słabszy zespól. Nie przekonuje mnie Pilarz na rozegraniu. Według mnie Rouzier gra w tym sezonie dużo poniżej swoich możliwości. Koziura na libero to nie Gacek. Dlatego uważam że dziś wygra zdecydowanie drużyna AZA co dla mnie biorąc pod uwagę wszystkie aspekty nie będzie sensacją.
Przykład kompletnie nietrafionej analizy. Drzyzga mecz fatalny na rozegraniu. Wierzbowski i Pawliński bojaźliwie bez pomysłu na sforsowanie bloku Kędzierzyna. Nowak bez konczacego ataku fatalna komunikacja z Drzyzgą. Jedyny zawodnik grający na swoim poziomie Szymański. Natomiast Rouzier zagrał mecz na wysokim poziomie nie przypadkowo został graczem meczu świetny serwis ,atak i blok czyli jednym słowem kompletnie wszystko na odwrót. Bolesna pomyłka lecz cóż błądzić jest rzeczą ludzką.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom