>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Plus Liga 2021/2022 - Typy z analizą, dyskusja, komentarze

hugues 4,8K

hugues

Użytkownik
Rzeszów niespodziewanie słabo. Dostać z Lublinem to już niezła niespodzianka. W następnym spotkaniu powinni się ogarnąć.
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Cuprum Lubin - Czarni Radom

Do drużyny Cuprum dołączył Grzegorz Bociek. Wiadomo moze czy będzie mógł dzisiaj grać? Bo Kapica w końcu ma zmiennika. Więc Bociek może dostać szanse żeby wejść na boisko. Dlatego grałbym na under Kapicy np. w betclic jest under 17,5 pkt po kursie 1.83.
Tylko jestem ciekawy czy Bociek będzie już do dyspozycji trenera??
Takie luźne przemyślenia. Co mysliscie na ten temat?
 
marcen 6,8K

marcen

Użytkownik
Nie wiem czy Bociek zagra, ale wiem, że ostatni mecz zagral 31.10 z Kluczborkiem i cały listopad nie grał, więc cieżko ten transfer upatrywać w formie wzmocnienia, a jedynie dla niego chęci bycia w Plusie i wchodzenia z ławki na blok/zagrywkę, a dla Cuprum ''w razie czego...''.
Kapica zle nie gra i jakiś dłuższy epizod Boćka można się spodziewać tylko w przypadku kontuzji Remka.
Mecz zapowiada się na długi, więc z tym underem bym uważał, raczej wchodziłbym w over 16.5.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +92
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Przed nami 10 kolejka Plus Ligi. Na początek mecz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs GKS Katowice.
Gospodarze są murowanym faworytem. Tydzień temu wygrali ze Slepskiem a w środę przejechali się po Słoweńskim klubie w Lidze Mistrzów wygrywając gładko 3:0. O jakimś zmęczeniu nie może być mowy bo trener dał pograć rezerwowym np. Żaliński, Staszewski czy Kalembka.
Kurs może nie powala ale może do jakiegoś ako.
Typ: DW 3:0 @1.50 Betclic
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +106
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel
AZS Olsztyn stanie przed poważnym sprawdzianem. Do hali w Iławie przyjeżdża Mistrz Polski. AZS jest na fali 7 zwycięstw z rzędu. Jednak trzeba podkreślić, że oprócz Zawiercia to były raczej zespoły z dołu tabeli. W ostatniej kolejce jako zdecydowany faworyt stracili punkt ze Stalą Nysa bo wygrali dopiero w piątym secie. Należy przede wszystkim pochwalić TJ'a DeFalco, na którym opierała się gra. Butryn zagrał na nieco słabszych procentach niż nas przyzwyczaił w tym sezonie. Poza tą dwójką to raczej Olsztynianie nie mają kim straszyć siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. No właśnie, Jastrzębie. Ich gra chyba wraca na właściwe tory. Po porażce z Zawierciem pewna wygrana z Katowicami i w Lidze Mistrzów. Boyer dopiero po operacji więc z pewnością zagra Jan Hadrava, który gra bardzo zadowalająco. Występ przeciwko jego byłemu klubowi będzie dodatkowo go motywował. Niestety Toniutti nie gra swojego top jak w Zaksie, ale dalej trzyma dobry poziom. Jeżeli chodzi o środkowych i libero to spora przewaga JW. Jeżeli chodzi o pary przyjmujących to wspomniany przeze mnie DeFalco gra niesamowicie a Robert Andringa jest w jego cieniu. Natomiast w Jastrzębiu ta siła ataku rozkłada się raczej po równo pomiędzy Fornalem a Clevenot.
Podsumowując AZS jest w stanie nawiązać walkę z JW ale według mnie w decydujących momentach górą będą goście. Uważam, że Jastrzębie wywiezie komplet punktów i wygra 3:0, jednak dla mniej odważnych polecam handicap setowy (-1,5), co też jest fajną opcją do jakiegoś AKO.

Jastrzębie handicap setowy (-1,5) @1.40 fortuna
dokładny wynik 0:3 @2.28 fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +127
psotnick 827,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Olsztyn – Jastrzębie
Zawodnik - liczba punktów: Poręba M. (OLS) Poniżej (6.5) @ 1.90 11 nie grał Averill, za niego w pierwszej szóstce Jakubiszak i Poręba był pierwszą strzelbą na środku, ale trzeba przyznać że zagrał bardzo dobrze (11 pkt w 3 krótkich setach przy 82% skuteczności).
STS

Mateusz Poręba to perspektywiczny środkowy i początek tego sezonu był bardzo obiecujący, bo zdobywał 7-10 pkt na mecz przy skuteczności 70-80%. Niestety, jak to mówią, to było to dawno i nieprawda. Olsztyn ma teraz serię 7 wygranych z rzędu, ale akurat ten środkowy nie miał wielkiego w tym udziału. W ostatnich 3-4 meczach mocno spuścił z tonu, zwłaszcza ze skutecznością która zjechała do 20-30%, a nawet jak coś wyżej się zdarzy to nie ma wielkiego znaczenia bo Firlej obecnie do niego gra rzadko. W trzech ostatnich meczach Poręba zdobywał kolejno 3, 3 i 5 punktów (w 5 setach), a przecież grali z dołem tabeli (Lubin, Radom, Nysa). Generalnie statystycznie zdobywa ostatnio 1 pkt na seta, więc już z samego tego faktu taka linia zdecydowanie do gry bo przecież siedmiu setów dzisiaj nie zagrają na pewno. Inna sprawa że linia tutaj wyższa niż u innych buków. A po drugie i chyba najważniejsze, to że naprzeciwko siebie będzie miał jednych z najlepszych środkowych ligi, zwłaszcza w bloku, bo zarówno Gładyr (3. miejsce) jak i Wiśniewski (9.) są w top 10 najlepiej blokujących ligi. Przeciwko takim rywalom Porębie będzie trudno się przełamać, a przynajmniej ja tego nie widzę przeciwko mistrzom Polski.
 
Ostatnia edycja:
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Mam trochę czasu więc pokrótce opisze dzisiejsze spotkania.

Resovia Rzeszow - Trefl Gdańsk
Resovia gra słabo ale Trefl jeszcze gorzej. W obu klubach są problemy na różnych pozycjach. Co prawda Trefl miał teraz bardzo trudne mecze i nie można im odmówić walki. Liczę na to, że Kampa który jest bardzo dobrym rozgrywającym poprowadzi swoją druzyne do wygrania przynajmniej w jednym secie.
typ: czy będzie 4. set? tak @1.80 STS
takiego obrotu sprawy to sie nie spodziewałem. Ugranie seta przez Rzeszow powinno byc formalnoscia, jednak skonczylo sie 3:0 dla Trefla

LUK Lublin - Czarni Rzeszów
Ciekawie zapowiada się starcie w Lublinie. Po słabym początku, teraz bardzo fajnie ogląda się drużyne LUK Lublin. W tym meczu postanowiłem pograć na Jakuba Wachnika czyli przyjmującego drużyny gospodarzy. Po odejściu Milana Katića dostał szansę gry i z pewnością bardzo pozytywnie zaskakuje. Jest to leworęczny zawodnik. W meczu z Lubinem zagrał na 62% skutecznosci zdobywając w sumie 18 pkt. a w ostatniej kolejce z Rzeszowem miał 67% skutecznosci i 19 punktów. Tutaj nie spodziewam się szybkiego 3-setowego pojedynku więc tych punktów może zdobyć wystarczająco żeby pokryć linie.
typ: Jakub Wachnik powyżej 13.5 punktów @1.83 betclic


Stal Nysa - Cuprum Lubin
Nysa jeszcze bez zwycięstwa, póki co ich dorobek w tabeli wynosi 3 punkty po trzech tie-break'ach. Teraz drużyna Daniela Plińskiego będzie miała ogromną szansę, żeby w końcu wygrać. No ale przecież z drugiej strony jest Cuprum, którzy też liczą tutaj na zwycięstwo z najsłabszą drużyną w lidze. Nysa ma Ben Tare który gra bardzo dobrze i często z niego korzysta Marcin Komenda ale z drugiej strony jest Remek Kampica będący w bardzo dobrej dyspozycji. Jeżeli chodzi o przyjęcie to gospodarze pokazali, że potrafią grać bez Bućki i Pencheva ale jednak porównując ich oraz Kamila Kwasowskiego czy Kamila Dębskiego to jednak lepszą parą przyjmujących jest Waliński i Ferens. Na środku też widzę przewagę gości. Krage wygryzł Gunie a Pietraszko cały czas gra dobrze, M'Baye i Stahl bez szału. Zapowiada się zacięty pojedynek ale uważam, że Nysa jeszcze nie przełamie tej fatalnej passy 9 porażek z rzędu.
typ: Cuprum Lubin wygra @1.85 LVBet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +86
zimny94 19,7K

zimny94

Użytkownik
Spotkanie: Projekt Warszawa - Warta Zawiercie

Typ: Kto więcej pkt: Superlak vs Konarski

Mój typ- Konarski

Kurs: 1.80

Bukmacher: Betclic

Analiza:



Typ w miarę prosty, Superlak dla mnie to słaby atakujący... Często wchodzi za kogoś kto ma absencję i tak nie kreci wyników, dużo błędów i kończy się tym że rozgrywający gra większość do Kwolka czy opcji przez środek.

Konarski natomiast jest główną strzelba zaraz po Urosu Kovacevicu a ten ostatnio w hicie z ZAKSA nie zagrał i w tym meczu może też nie być w pełni gotowy - bo zagrać raczej zagra. Wszystkie piłki a raczej większość są grane natomiast na Dawida Konarskiego i ten powinien mieć więcej pkt skończonych niż Superlak.
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Projekt Warszawa - Aluron CMC Warta Zawiercie
Zawiercie według bukmacherów ma tutaj większe szanse na wygranie meczu. Absolutnie się z tym nie zgadzam, jak już to kursy powinny być wyrównane lub minimalnie wskazywać na to, że Warszawa jest faworytem. Projekt jest po porażce w Lidze Mistrzów z Dynamem Moskwa. Jednak z tego meczu mogą być zadowoleni bo dwa pierwsze sety zagrali naprawdę dobrze i dzięki temu wywieźli punkt z trudnego terenu z najtrudniejszym zespołem w grupie. Zawiercie jest po przegranym meczu z Kędzierzynem. Nie wiadomo czy zagra Petković ale Superlak na plusligowym podwórku radzi sobie nie najgorzej. Po drugiej stronie będzie jednak Konarski, który ostatnio prezentuje sie naprawdę solidnie. Więc na pozycji atakującego może jest lekka przewaga Zawiercia. Jednak wielkim atutem gospodarzy są środkowi. Zarówno w bloku jak i w ataku są zdecydowanie lepsi od Zniszczoła i Niemca. Rozgrywający to w obu zespołach prezentują podobny poziom. Na libero w Zawierciu jest Żurek, który nie gra źle ale w porównaniu do Wojtaszka to jest jednak różnica na korzyść Projektu. I na koniec pary przyjmujących. Nie wiadomo na ile przygotowany jest Kovacević bo w meczu z Kędzierzynem w ogóle nie zagrał. Do tego Conte na tle lepszego zespołu już tak nie błyszczał, tylko 32% w ataku. Igor Grobelny przeplata słabsze mecze z lepszymi ale myślę, że na Torwarze przy własnej publiczności zagra dobre spotkanie. Kwolek natomiast może nie w najwyższej formie ale radzi sobie bardzo dobrze, jest pewnym punktem zespołu. Nie zdziwi mnie jak mecz roztrzygnie się dopiero w piątym secie jednak liczę na to, że górą będą gospodarze.

Projekt Warszawa handicap setowy (+1,5) @1.50 betclic

Projekt Warszawa wygra @2.23 betclic
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +216
C 226,2K

czary-mary

Użytkownik
Kędzierzyn Koźle - AZS OLSZTYN
Typ: AZS OLSZTYN (+2,5 seta)
Fortuna kurs @2,67


Spotkanie inaugurujące 11 kolejkę. Wyraźnym faworytem są gospodarze, ale dysproporcje w kursach są zbyt duże. AZS Olsztyn w tym sezonie stać, aby powalczyć z każdym. Jeden set jest zdecydowanie w ich zasięgu. Motorem napędowym w ekipie z Olsztyna jest duet Torey DeFalco i Karol Butryn. Obaj to czołówka ligi na swoich pozycjach. Składów obu drużyn nie trzeba przedstawiać. Kędzierzyn teoretycznie słabszy niż w ostatnich latach, ale i tak w pełni dominują w lidze. Olsztyn to żelazna szóstka. Dwóch wyżej wymienionych liderów + rozgrywający Firlej, środkowi Averill, Poręba, przyjmujący Andringa, libero Gruszczyński. Każdy to z nich ograny ligowiec z bardzo solidną marką. Uważam, że spotkanie będzie wyrównane i absolutnie nie przewiduję zamknięcia meczu w 3 setach przez Kędzierzyn. Kolejnym argumentem za Olsztynem jest fakt, że Zaksa Kędzierzyn już we wtorek grają w odległym Novosybirsku w LM. Mając z tyłu głowy zbliżający się lot na bardzo wymagające spotkanie mogą być lekko zdekoncentrowani. Nie sądzę, żeby wszystkie siły rzucili na to, aby za wszelką ceną wygrać 3:0. Jeden set każda drużyna może przegrać grając z jakimkolwiek rywalem. Natomiast dzisiaj Kędzierzyn nie mierzy się z kandydatem do spadku, a rywalem, który znajduje się w czubie tabeli.
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Kędzierzyn-Koźle - AZS Olsztyn over 137,5?
Myślicie ,że jest szansa urwania seta przez Olsztyn?
Wszystko jest możliwe ale uważam że na to jest mała szansa. Olsztyn zdobył sporo punktów grając z drużynami z dolu tabeli. Jastrzębie im pokazało miejsce w szeregu o czym pisałem tydzień temu w swojej analizie.
Jeśli ZAKSA zagra po swojemu, a wszystko na to wskazuje, to powinni to wziąć 3:0. W przyszłym tygodniu mają wyjazd do Rosji więc po co mają przedłużać to spotkanie? Takie drużyny które przyjeżdżają do Kędzierzyna wliczają stratę punktów, taka jest niestety prawda.
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Moje przemyślenia na 11. kolejke PlusLigi. Chętnie podyskutuje o każdym meczu. Jak macie jakieś za lub przeciw, to piszcie śmiało.

ZAKSA wygra 3:0 z Olsztynem to juz pisałem wyżej dlaczego. Kurs @1.40 fortuna szału nie robi ale ja do AKO sobie wrzuciłem

Cuprum Lubin - Jastrzębski
też tutaj typuje gładkie zwycięstw faworyta. Cuprum nie gra źle ale nie oszukujmy się, z Jastrzębiem, który na każdej pozycji ma lepszego zawodnika będą mieli bardzo trudno wygrać seta.
typ: DW 0:3 @2.02 fortuna


Czarni Radom - Stal Nysa
nie tykam tego spotkania. Tu moze być wszystko. Mecz outsiderów ze sporymi problemami. Nie wiadomo co z Ben Tarą bo nie dograł do końca meczu z Cuprum przez jakiś uraz. Ale raczej powinien zagrac więc jesli będzie do dyspozycji trenera to nie zdziwi mnie przełamanie Nysy i wygranie po raz pierwszy w tym sezonie... Wiem, że Nysa gra tragicznie ale Radom zbliża się do ich niskiego poziomu.


GKS Katowice - Projekt Warszawa
Myślę tutaj o typie że Jarosz będzie miał więcej punktów od Petkovica ale kursy jeszcze nie wystawione więc poczekam aż bukmacherzy dodają taką oferte i czy w ogóle dodają. Jakub bez wątpienia jest liderem GieKSy, która ma ostatnio trudne mecze i nawet jak przegrywa 0:3 to udaje mu sie zdobyc sporo punktów. Na przykład dwie kolejki temu z Jastrzębiem zdobył 17 punktów a jego przeciwnik na tej samej pozyji czyli Hadrava 15 punktów. Ostatnio z Kędzierzynem zdobył 10 pkt. czyli tyle samo co Łukasz Kaczmarek. Projekt ma bardziej rozłożony atak na skrzydła i środek. A sam Petković (nie ubliżając mu) nie jest w najwyższej formie.

Ślepsk Suwałki - Resovia Rzeszów
odpuszczę sobię typowanie tego meczu. Najwyższy czas żeby przestać traktować Resovie poważnie. Ten zespół jest w mega kryzysie, chodzą słuchy że ma być zmiana trenera. Niestety Ślepsk też przechodzi kryzys więc trudno mi tutaj na kogoś postawić.

Trefl Gdańsk - LUK Lublin
Trefl w końcu się przełamał i wygrał w ostatniej kolejce. Teraz spotykają się z pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu czyli LUK'iem Lublin. Niby Gdańsk jest faworytem ale liczę na to, że goście się postawią bo stać ich na to. Szedłbym tutaj w over punktów i setów, zapowiada się długie spotkanie.

Warta Zawiercie - Skra Bełchatów
mecz dopiero w poniedziałek więc później coś o nim napisze
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +354
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: PLUS LIGA
Godzina: 20:30
Spotkanie: Kędzierzyn Koźle - AZS Olszty
Typ: Powyzej 139.5 pkt
Kurs: 2,05
Bukmacher: Betfan
Analiza: Duża promocja że strony bukmachera Betfan, który proponuje nam Kurs ze sporym value. Kursy u innych buków na takie samo zdarzenie wąchają się w granicach 1.85. Jeden z użytkowników proponuje seta AZS z czym się całkowicie zgadzam ale zagram trochę bezpiecznej, ponieważ w tej Lini nie jest wymagany set gosci. Olsztyn to solidna ekipa która może narobić dziś sporo problemów mocno faworyzowanym gospodarzom. Jastrzębski ograł dzisiejszych gości w ostatniej kolejce 3:0, myślę że mając to w pamięci zagrają dziś rozważnie i skutecznie.
 
lukas88 228K

lukas88

Forum VIP
Nie wiem czemu ale Zaksa mnie w tym sezonie nie przekonuje, szczególnie środek i rozegranie bez Kochanowskiego i Toniuttiego w mojej ocenie średnio się spisuje. Semeniuk też nieco obniżył loty po fenomenalnym sezonie. Olsztyn owszem do tej pory grał z dołem stawki, ale potrafili powalczyć chociażby w Bełchatowie, który już ogórkiem nie jest. Może i Zaksa położy mecz w 3 setach, aczkolwiek uważam że Olsztyn będzie trzymał wysoko gardę nie nie powinien zostać jakoś sromotnie zlany. Moim zdaniem zobaczymy przynajmniej dwa wyrównane sety, zatem idę w kierunku handicapu punktowego na gości:
Olsztyn + 15,5 @ 1,89 Fortuna 6/10
 
C 226,2K

czary-mary

Użytkownik
Czarni Radom vs STAL NYSA
Win: STAL NYSA kurs @ 2.85 Fortuna


Dzisiejszego wieczoru dojdzie do spotkanie na dnie tabeli. Zmierzą się ze sobą Stal Nysa ( 11 porażek w tym 3 po tie-breakach) i Czarni Radom z 3 zwycięstwami przy 7 porażkach. Należy jednak zwrócić uwagę, że w Nysie widać drgnięcie i lepszą formę w ostatnich spotkaniach. Zmiana trenera ze Stelmacha na Plińskiego dała światełko w tunelu. Do tego w końcu Kwasowski i Penczew zaczęli grać na miarę swojego potencjału. W końcu gra nie opiera się tylko na bombardierze Ben Tarze. Czarni natomiast w ubiegłej kolejce, którą rozgrywali w niedzielę przegrali z Lublinem. Przegrana to delikatne słowa. Tam zostali przewalcowani. Patrząc na składy są mocno zbliżone. Brak zwycięstwa w kolejnych 11 spotkaniach przez Nysę jest kuriozalna. Zdecydowanie nie jest to tak słaba drużyna jak pokazuje ich bilans.

Porównanie:
Atak: Faryna - Ben Tara
Rozegranie: Kędzierski - Komenda
Przyjęcie: Ademar, Berger, Firszt, Rusin - Penczew, Kwasowski, Bućko, Dulski
Środek: Lemański, Parkinson - Stahl M'Baye
Libero: Masłowski - Ruciak

Jak widać atak, rozegranie i libero zdecydowanei na korzyść Nysy. Środek to duża przewaga Radomia. Przyjęcie bardzo wyrównane z lekką przewagą Radomia.
Dzisiejszy mecz padnie łupem gości
 
zimny94 19,7K

zimny94

Użytkownik
C czary-mary co Ty pier**lisz nasuwa mi się od rana na myśl czytając Twoja analizę. Porownujesz skład gdzie Ci wychodzi że libero , atakujący który nie wiadomo czy zagra bo Ben Tara zszedł z urazem w meczu z Lubinem i rozegranie jest lepsze i to oni mają wygrać ten mecz? Kto ma te punkty , bloki nabić? Libero czy rozgrywający? Bo atakujący może nie zagrać nawet 😀
Nie osmiele się zagrać na Radom bo kurs śmieszny @1.45 ale moim zdaniem to oni będą górować w tym spotkaniu...
Swój typ dodam tutaj w przeciągu kilku godzin. Jak znajdę większą chwile
 
Otrzymane punkty reputacji: +294
marcen 6,8K

marcen

Użytkownik
Zgadzam się z zimnym, ale ja ośmielam się dzisiaj po całości ładować na Radom win @1.5✌, - 1.5 @1.9✌, 3:0 @3.45👎 // 2/3 szkoda typu na dw, ale planowo Radom swoje zrobił.

Dla mnie Radom na każdej pozycji lepszy. Ben Tara nawet jak zagra to w tym sezonie strzela ślepakami. Kędzierski może nie jest wybitny, ale to co gra przereklamowany Komenda to też kryminał, ostatnio Szczurek szybko go zmienia. Środki to przepaść Stahl ma serw, ale nic poza tym, a Mbaye to poziom średniaka 1ligi. Masło dużo lepszy niż Ruciak że swoim zmiennikiem. Przyjęcie po stronie Radomia. Czarni ogólnie źle się nie prezentują, brakuje jedynie kropki na i w większości meczów. Dzisiaj czuję, że postawia ją, bo Nysa to straszne ogórki i w ostatnim meczu u siebie to Cuprum w 99% rozdawał karty od początków setów i spokojnie wygrał. Mecz o posadę diabła, więc tymbardziej chłopaki się zepną, ponieważ wiem, że go tam lubią, a nie jak Bonite w Olsztynie :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +168
volman 1,1K

volman

Użytkownik
Kolego weź sie schowaj z ta Twoja analiza, mogę się zgodzić z jakaś częścią ale nigdy z tym że Ben Tara jest gorszy od Faryny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +107
Do góry Bottom