>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PLK 2020/21

Status
Zamknięty.
P 12,8K

plkbasket

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka - EBL
Godzina: 17:35
Spotkanie: St.Ostrów W. - Anwil W.
Typ: Anwil
Kurs: 2.06

Bukmacher:
Fortuna
Analiza: Dawno mnie tu nie było, aczkolwiek może to i lepiej. śledziłem ostatnie wyniki i obejrzałem kilka meczów i powiem szczerze, że to co się działo żadna analiza nie przewidzi. Dzisiaj na warsztat biorę mecz pomiędzy drużynami, w których baaardzo dużo się dzieję, u jednych lepiej u drugi może trochę gorzej. Na początek Anwil. We Włocławku w tym sezonie same nie trafione decyzję. Najpierw zatrudnienie Mihevca, trenera bez charakteru, następnie najlepiej zarabiające w zespole Garlon Green, który miałbyć zastępcą po Almeidzie, a ciężko było znaleźć nawet jego filmiki z akcjami na YT. Tre - tego transferu nawet nie będę komentować, Moore, który przyleciał do Włocławka zapuszczony i ''schorowany", a na deser nieodrywający się od ziemi zestaw podkoszowych. Każdy kibic Anwilu łapał się już wtedy za głowę ale wiadomo - sezon covidowy więc można to zaakceptować. Okazało się jednak, że inne drużyny pomimo mniejszych budżetów potrafią stworzyć porządne zespoły. Następnie stała się rzecz oczywista czyli odsunięcie od zespołu Mihevca, który do dnia dzisiejszego dostaje wynagrodzenie. Wielką szansę otrzymał Marcin Woźniak. Sciągnięto do Włocławka Clarka, który jest ciekawym zawodnikiem, jego specjalność to rzut z dystansu co już zdołał zaprezentować w kilku spotkaniach, aczkolwiek Anwil nadal nie ma rozgrywającego. Sciągnięto Almeide, prawdziwego Króla Anwilu. Nie mogę zrozumieć dlaczego Almeide oglądamy w barwach Anwilu dzięki osobie z zewnątrz klubu, która naciskała na jego powrót. To już pokazuję jak zarządcy w klubie mają przysłonięte oczy. W pierwszym meczu "z samolotu" był najlepszym zawodnikiem Anwilu. Nawet pomimo późniejszej kontuzji trenował dzień w dzień. Wszystko zaczęło się stabilizować a tu nagle kompromitacja w meczu z Polpharmą. Woźniak dostaje ultimatum. Dochodzi do kolejnego mega wzmocnienia, którym jest Shawn Jones. Wszyscy chyba zrozumieli, że z takim zestawieniem pod koszem Anwil daleko nie zajedzie. Nowy zawodnik jednak jeszcze nie zagra w dzisiejszym meczu, a jego przylot spodziewany jest po weekendzie. Zarząd Włocławka ciągle walczy z Greenem ale ten jest nieugięty i nie chce rozwiązania kontraktu choć myślę, że jego czas w Anwilu dobiega końca. Podobno już nawet nie trenuję. Prawdopodobnie sezonu nie dokończy również Valery, który po kontuzji kręgosłupa nie daję rady fizycznie i widać to gołym okiem bo nic oprócz rzutów za 3 nie daje drużynie.
Euforia po zakupie Shawna Jonesa trwała jednak krótko. Po trzech porażkach z rzędu do dymisji podał się Majewski. Toczyła się wielka batalia o nowego trenera. Stal zatrudniła Igora Milicicia. Człowieka z prawdziwym charakterem, który odbudował Anwil i wniósł na szczyt. Moim zdaniem jest to porażka i Igora i prezesa Anwilu. Prezesa za to, że dopuścił do tego zdarzenia, pomimo iż klub był w kontakcie z Igorem kilka razy w tym sezonie, a Igora za to, że zamiast robić karierę za granicą o czym sam ciągle wspominał i zarabiać grube pieniądze poszedł do Stali, w której raczej sukcesu z tym zestawem zawodników nie osiągnie, a wątpię żeby stać ich było jeszcze na nowe zakupy. Dla przypomnienia gospodarze muszą sobie ciągle radzić bez swojego lidera Florenca.
Podsumowując myślę, że Anwil po ostatniej wpadce co w konsekwencji doprowadziło do zebrania zarządu wyczerpał swój limit niepowodzenia. Marcin Woźniak musi wygrać ten mecz inaczej pożegna się z rolą pierwszego trenera. Za duże straty finansowe Anwil poniósł aby dokładać do tego kolejne porażki. Jest to też zapewne jedyna okazja do pokonania trenera, którego asystentem było się przez pięć sezonów. Jestem też pewien, że będzie to również walka na poziomie Igor kontra Prezes Anwilu. Kolejnym czynnikiem za Anwilem jest również fakt, że Igor w dwa dni nie odmieni Stali. Nie oszukujmy się ale wszyscy którzy obserwują poczynania tego trenera wiedzą, że jego system jest bardzo skomplikowany i potrzeba naprawdę sporo czasu aby wszystko zatrybiło jak należy. Od podpisania Milicica kurs na Anwil wzrósł z 1,70 do 2,06.

Edit.
Na ławce stali nie będzie jeszcze Milicica
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +13
peplenson 864

peplenson

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka - EBL
Godzina: 17:35
Spotkanie: St.Ostrów W. - Anwil W.
Typ: Anwil
Kurs: 2.06

Bukmacher:
Fortuna
Analiza: Dawno mnie tu nie było, aczkolwiek może to i lepiej. śledziłem ostatnie wyniki i obejrzałem kilka meczów i powiem szczerze, że to co się działo żadna analiza nie przewidzi. Dzisiaj na warsztat biorę mecz pomiędzy drużynami, w których baaardzo dużo się dzieję, u jednych lepiej u drugi może trochę gorzej. Na początek Anwil. We Włocławku w tym sezonie same nie trafione decyzję. Najpierw zatrudnienie Mihevca, trenera bez charakteru, następnie najlepiej zarabiające w zespole Garlon Green, który miałbyć zastępcą po Almeidzie, a ciężko było znaleźć nawet jego filmiki z akcjami na YT. Tre - tego transferu nawet nie będę komentować, Moore, który przyleciał do Włocławka zapuszczony i ''schorowany", a na deser nieodrywający się od ziemi zestaw podkoszowych. Każdy kibic Anwilu łapał się już wtedy za głowę ale wiadomo - sezon covidowy więc można to zaakceptować. Okazało się jednak, że inne drużyny pomimo mniejszych budżetów potrafią stworzyć porządne zespoły. Następnie stała się rzecz oczywista czyli odsunięcie od zespołu Mihevca, który do dnia dzisiejszego dostaje wynagrodzenie. Wielką szansę otrzymał Marcin Woźniak. Sciągnięto do Włocławka Clarka, który jest ciekawym zawodnikiem, jego specjalność to rzut z dystansu co już zdołał zaprezentować w kilku spotkaniach, aczkolwiek Anwil nadal nie ma rozgrywającego. Sciągnięto Almeide, prawdziwego Króla Anwilu. Nie mogę zrozumieć dlaczego Almeide oglądamy w barwach Anwilu dzięki osobie z zewnątrz klubu, która naciskała na jego powrót. To już pokazuję jak zarządcy w klubie mają przysłonięte oczy. W pierwszym meczu "z samolotu" był najlepszym zawodnikiem Anwilu. Nawet pomimo późniejszej kontuzji trenował dzień w dzień. Wszystko zaczęło się stabilizować a tu nagle kompromitacja w meczu z Polpharmą. Woźniak dostaje ultimatum. Dochodzi do kolejnego mega wzmocnienia, którym jest Shawn Jones. Wszyscy chyba zrozumieli, że z takim zestawieniem pod koszem Anwil daleko nie zajedzie. Nowy zawodnik jednak jeszcze nie zagra w dzisiejszym meczu, a jego przylot spodziewany jest po weekendzie. Zarząd Włocławka ciągle walczy z Greenem ale ten jest nieugięty i nie chce rozwiązania kontraktu choć myślę, że jego czas w Anwilu dobiega końca. Podobno już nawet nie trenuję. Prawdopodobnie sezonu nie dokończy również Valery, który po kontuzji kręgosłupa nie daję rady fizycznie i widać to gołym okiem bo nic oprócz rzutów za 3 nie daje drużynie.
Euforia po zakupie Shawna Jonesa trwała jednak krótko. Po trzech porażkach z rzędu do dymisji podał się Majewski. Toczyła się wielka batalia o nowego trenera. Stal zatrudniła Igora Milicicia. Człowieka z prawdziwym charakterem, który odbudował Anwil i wniósł na szczyt. Moim zdaniem jest to porażka i Igora i prezesa Anwilu. Prezesa za to, że dopuścił do tego zdarzenia, pomimo iż klub był w kontakcie z Igorem kilka razy w tym sezonie, a Igora za to, że zamiast robić karierę za granicą o czym sam ciągle wspominał i zarabiać grube pieniądze poszedł do Stali, w której raczej sukcesu z tym zestawem zawodników nie osiągnie, a wątpię żeby stać ich było jeszcze na nowe zakupy. Dla przypomnienia gospodarze muszą sobie ciągle radzić bez swojego lidera Florenca.
Podsumowując myślę, że Anwil po ostatniej wpadce co w konsekwencji doprowadziło do zebrania zarządu wyczerpał swój limit niepowodzenia. Marcin Woźniak musi wygrać ten mecz inaczej pożegna się z rolą pierwszego trenera. Za duże straty finansowe Anwil poniósł aby dokładać do tego kolejne porażki. Jest to też zapewne jedyna okazja do pokonania trenera, którego asystentem było się przez pięć sezonów. Jestem też pewien, że będzie to również walka na poziomie Igor kontra Prezes Anwilu. Kolejnym czynnikiem za Anwilem jest również fakt, że Igor w dwa dni nie odmieni Stali. Nie oszukujmy się ale wszyscy którzy obserwują poczynania tego trenera wiedzą, że jego system jest bardzo skomplikowany i potrzeba naprawdę sporo czasu aby wszystko zatrybiło jak należy. Od podpisania Milicica kurs na Anwil wzrósł z 1,70 do 2,06.
W ostatnim meczu Stali z Spójnią, żal mi było sponsorów,którzy dostawali zbliżenia ze stacji Polsat Sport. Z prawdziwej euforii i egzotyki ( taniec,dzikie okrzyki,podskoki,zbicia pięści z ziomeczkiem) przez gościa "uczesanego na łyso" w czarnej koszuli do niesamowitej końcówki Spójni, bezcennej miny Majewskiego, aż do szybszego wyjścia z hali sponsora "bosa", gdzie po takiej kompromitacji,chyba sam pociągnął za sznurki. Szkoda,że nie nagrałem tego meczu,było w nim wszystko z Amerykańskiego kina akcji:d

Teraz poważnie.. Stal będzie napierać,myślę że chcą się przełamać i wygrać w nowej hali,opowiadając kiedyś wnukom,że wygrało się z tym "Anwilem" i przy tym było to premierowe zwycięstwo w nowym miejscu po przenosinach ze "szkoły". Milicic zna graczy Anwilu,słabe strony i mimo,że nie było go na ławce drużyny Plk to zapewne śledził drużynę gości i udzieli cennych wskazówek przed meczem zawodnikom Stali. Bardziej grał bym w kierunku punktowym jest to mecz o "podwójną stawkę" i wiele może się wydarzyć. Oczekiwania obu klubów,są znaczenie większe niż połowa tabeli #$$$
Zauważam od początku spore zmiany kursów na obie drużyny,wcześniej Anwil miał kurs koło 1.8. W mojej opinii Stal minimalnym faworytem,gracze Anwilu mogą grać na tzw. zwolnienie trenera a przegrana z drużyną Milicica jest doskonałym powodem do zmian i czyszczenia brudów po złych decyzjach prezesa,by odbić piłeczkę na swoją korzyść

Typ: Almeida over 21.5 kurs: 1.8 buk:fortuna
Stal-Anwil under 169.5 kurs: 1.96 buk:fortuna

Edit: cóż.. spokojnie panie prezesie,najważniejsze są play-off ;) Gra Anwilu nie wygląda.. to zlepek indywidualności,bez pomysłu i z kozłem ofiarnym w wypadku trenera Woźniaka. Cóż nie mój cyrk,szkoda graczy z Włocławka,szkoda kibiców.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +71
Z 61,1K

zwierzakus

Użytkownik
Konsekwentnie idę w Zastal. To po prostu drużyna z innej ligi. Niby ze startem można powiedzieć że nawet momentami się męczyli ale i tak skończyło się jak zawsze, pokryciem handi i -15. Zresztą po tym meczu zespół dostał srogi ochrzan od Tabaka za brak należytej intensywności i zaangażowania. Jutro grają że spójnią która jest na fali jednak ich styl gry to typowe run and gun(zwłaszcza po odejściu winnickiego)-a to woda na młyn dla ekipy gospodarzy. Oczywiście handi wysokie cowels/tarrant mogą mieć kolejny dzień konia za 3, ale myślę że obrona po meczu ze startem i dużym oklepie od CSKA w lidze VTB spowoduje męki drużyny gości w ataku pozycyjnym, do tego groselle nie powinien mieć problemów pod koszem że steelem(tym bardziej z gudulem).

Podsumowując: Zastal -15,5 1,85


Meczu Ostrowa z Anwilem bym nie ruszał, tam może się zdarzyć wszystko.
 
Ostatnia edycja:
movieplk 343,7K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
Polski Cukier Torun over 90.5
1.85 (STS)
5/10

Mecz przeciwko GTK, które zagra dziś prawdopodobnie w 7-osobowej rotacji z 38-letnim Szymonem Szewczykiem jako głównym centrem i filarem defensywy. W ostatnim meczu z Dąbrową Szewczyk w wielu akcjach zagrał bardzo źle w defensywie i wyglądał po tej stronie boiska jak oldboj. Cukier zapewne będzie grał dzisiaj na niego w wielu swoich akcjach i będzie chciał to wykorzystać. Dodatkowo GTK broni najgorzej w lidze rzuty za trzy. Myślę, że Cukier powinien znowu się zakręcić wokół swojej ulubionej 94 albo i więcej punktów.
Post automatycznie złączony:

I specjale zawodników na dziś:

Henderson over 13.5 (Cukier - GTK)
1.80-1.85 (wszycy)

Henderson przy braku Varnado powinien być dzisiaj najlepszym zawodnikiem punktującym w GTK. Varnado zabierał rzuty, a Radwański ostatnio minuty. Dodatkowo szybkie tempo i słaba obrona Cukru daje ogromną szansę, aby Henderson mógł rzucić ten pułap punktowy.

Bogues over 9.5 (Cukier - GTK)
1.83 (Betfan)

"Boguś" również powinien dostać dzisiaj przy małej rotacji niskich zawodników GTK wiele minut, a rzuty przy jego stylu gry już sobie sam weźmie/wymusi. Podobnie do Hendersona przy szybkim tempie i słabej defensywie Torunian jest duża szansa, że Bogues przebije tę linię.

Kulig over 16.5 (Cukier - GTK)
1.60 (Fortuna)

Kulig będzie miał dzisiaj przeciwko sobie 38-letniego Szymona Szewczyka, o którym problemach z defensywą wspomniałem już wcześniej. Damian powinien punktować dzisiaj mocno i konkurencja z linia 18,5 ma ją poprawną.

MJ Rhett over 12.5 (MKS - King)
1.83 (Betfan)

Rhett w pierwszym spotkaniu z Arką pokazał, że ich współpraca z Moorem wygląda obiecująco. Dzisiaj naprzeciw Łapecie powinien mieć wiele wolnego miejsca na półdystansie, bo Łapeta nie będzie za nim latał w tych strefach. Dodatkowo wiele minut i pewnie w spadku po Jonesie dostanie wiele jego akcji.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +28
movieplk 343,7K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
I wszystko wyłożyło się jak domek z kart w spotkaniu Cukier - GTK, gdzie rzucanie punktów w ogóle nie szło - Cukier nie rzucił punktów, a wszyscy zawodnicy zrobili undery - ehhhh.

12/12/2020 17:30 CET
Raymond Cowels over 13.5 (Zastal - Spójnia)
1.80 (Betfan)

Mateusz Kostrzewski over 8.5 (Zastal - Spójnia)
1.83 (Betfan)

a) Cowels u innych buków stoi po 15,5. W Totalbecie był po 13,5, ale zmienili na 15,5. Ray powinien zagrać swoje 30-35 minut i mimo, że obrona Zastalu jest mocna, to ona wg mnie jest najmocniejsza tam, gdzie jest Ponitka, a Ponitka kryje na piłce, a więc będzie siedzieć na Tarrancie i Śniegu. Cowelsa będą kryć inni, a po rozerwaniu pressingu będą dla niego otwarte pozycje i przy linii meczowej 175,5 robi się dla mnie duża szansa, że 14 oczek ustrzeli.

b) Konkurencja w postaci iForbetu ma na niego 10,5. Mateusz w ostatnich dwóch meczach się przebudził i zagrał dosyć mocne mecze punktowo. Dzisiaj ze Stelmetem przeciwko Freimanisowi będzie również miał szansę atakować i być jedną z głównych opcji podkoszowych. Przy linii 175,5 powinien wg mnie mieć wyższą linię i wchodzę w over 8,5 "Kostka".
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +69
peplenson 864

peplenson

Użytkownik
Hydrotruck Radom - Legia Warszawa
13.12.2020 godz:19:30
Typ:Legia -8.5 kurs:2 buk:sts

Do złapania dziś świetny kurs handi i jest to niewątpliwie prezent . Mecz w Radomiu,rozpocznie początek rundy rewanżowej dla obu ekip. W obu drużynach panują z goła odmienne emocje. Radomianie grają fatalnie a ich styl męczy nawet najbardziej wytrwałych widzów. Podopieczni Roberta Witki w obecnym sezonie wygrali tylko cztery z piętnastu rozegranych meczów. W ostatniej kolejce przegrali wyjazdowe spotkanie w Gdyni z przeciętną Asseco Arką 70:76. Przed trenerem Witką jest ciężki orzech do zgryzienia,gdyż jeśli nic się nie zmieni to Radomianie zanotują spadek do 1 ligi,większe szanse na utrzymanie w mojej opinii ma drużyna Mks Dąbrowa z którą Radomianie dzielą miejsce w tabeli. Warto odnotować,że w trakcie rundy zasadniczej były zawodnik Hydrotruck Nick Neal zasilił dzisiejszego rywala. W Radomiu notował 14,9 pkt. oraz 4,7 zbiórki przy skuteczności z gry na poziomie 36,6 procent. Dla porównania, w dwóch dotychczas rozegranych w Legii spotkaniach, Nickolas notuje średnio 17,5 punktu, 3 asysty, grając o cztery minuty krócej niż w HydroTrucku, a wszystko to przy skuteczności z gry na poziomie 66,7 procent.Dużą przewagą gości jest również fakt iż Nick zna bardzo wiele taktycznych niuansów,które pomogą w dzisiejszym spotkaniu . Po przeciwnej stronie meldują się Legioniści . Goście z bilansem 12-3 zajmując drugie miejsce w lidze. Trener Kamiński zna świetnie realia ligi przy tym dbając o dobrą atmosferę w drużynie. Wyniki Legii nie są przypadkowe a ich wysokie miejsce w tabeli nie może dziwić. Na korzyść gości przemawia gra w obronie 75,3 tracone vs 84,1 Radomian co dziś może okazać się kluczowe,jak i w statystykach z gry % goście notują o wiele lepszy wskaźnik. Po kontuzji wraca Mariusz Konopatzki, który w Stargardzie jeszcze nie zagrał. W coraz lepszej formie znajduje się jedne z liderów Jakub Karolak-171pkt średnia na mecz 13.2 , który po przerwie spowodowanej kontuzją, w meczu z Kingiem nie był jeszcze w najwyższej dyspozycji, ale po zapewnieniach ze strony sztabu, forma Kuby zwyżkuje.Debiut w barwach Legii ma za sobą Lester Medford Jr,który zastąpił filigranowego Bibinsa. Lester zaprezentował się z dobrej strony,widać że w Stracie Lublin nie wykorzystali nawet części potencjału a papiery na grę ma,wystarczy przejrzeć kluby w jakich występował. Ostatni mecz obu drużyn w Warszawie zakończył się wynikiem 79:57,dziś spodziewam się powtórki i pewnego zwycięstwa gości.

Edit: Mecz zostawię bez komentarza,fatalny mecz Legii.
 
Ostatnia edycja:
movieplk 343,7K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
13/12/2020 17:30 CET
Astoria Bydgoszcz - Slask Wroclaw
2.07 (Fortuna)/2.05 (STS)
5/10

Trochę nie rozumiem dlaczego Astoria jest underdogiem w tym meczu? Od dłuższego czasu prezentują się bardzo dobrze. Przegrali z Lublinem, ale tam swoje też zrobiło sędziowanie/głupota, bo mieli już ten mecz wygrany i nie szło praktycznie tego przegrać, a jednak. Dodatkowo wygrane w Ostrowie czy Gdyni.

Śląsk wygrywa mecze, ale też ma szczęście, bo trafia na ekipy z problemami z kontuzjami/transferami (Dąbrowa, Legia) i jakoś to idzie, ale bilans wg mnie jest zdradliwy i nie jest to tak mocna ekipa, a już na pewno nie, aby był dzisiaj taki kurs z dobrze grającą ostatnio Astorią.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +154
ferguson2 651,5K

ferguson2

Typer
Dyscyplina: Koszykówka Polska
Godzina: 17:30
Spotkanie: Polpharma-Asseco Gdynia
Typ: Poniżej 167.5 pkt
Kurs: 1.92
Bukmacher: fortuna
Analiza: Nie śledzę regularnie polskiej ligi koszykówki, ale spodobał mi się ten typ i liczę na to że moje prognozy się sprawdza. Patrzę głównie statystycznie na ten mecz. Generalnie czasami rozgryźć overy i undery. Polpharma ostatnio rzuca całkiem solidnie w ataku natomiast Asseco cieniuje w tym elemencie. Gdynia zajmuje 13 miejsce w tabeli, Polpharma ostatnie tak więc mecz ekip z dolnych miejsc w tabeli. Myślę że Asseco nie zaatakuje za mocno w tym meczu. Brakuje im skuteczności, podejrzewam że Polpharma też nie rzuci się do ataku. Tak jak mówię są to tylko luźne przemyslenia. Linia wystawiona przez buki na zasadzie albo będzie over albo under,ja stawiam na to drugie.
 
Ostatnia edycja:
movieplk 343,7K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
19/12/2020 19:30 CET
Terry Henderson (Astoria - GTK) over 10.5
1.80 (Fortuna)

Henderson ostatnio miał słabsze mecze punktowo i nie trafiał swoich rzutów, ale jednak dalej jest ważną postacią w drużynie, a dodatkowo otrzymuje dużo rzutów i zazwyczaj w prawie każdym meczu oddaje ich dwucyfrową liczbę. Tym razem GTK stanie naprzeciw Astorii, która gra szybko, a też nie ma jakiejś topowej defensywy. Henderson będzie miał doskonałą okazję do przełamania, a linia jest niska i będzie na to duża szansa.

19/12/2020 17:30 CET
Ivan Almeida (Anwil - Start) under 22.5
1.85 (Fortuna)/1.83 (Betfan)

Start to mocna defensywa w PLK, a dodatkowo do drużyny dochodzi Shawn Jones. Może on zwolnić tempo gry, a zarazem wziąć więcej rzutów od Boguckiego, co może spowodować mniejszą produkcje punktową Almeidy. Almeida powinien mieć duży problem ze zrobieniem tak wysokiej linii w dzisiejszym meczu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +89
B 16

breakpoint

Użytkownik
Ostrów Wlkp - Gdynia, dziś debiutuje u gospodarzy nowy trener, przeważnie tak jest że efekt nowej miotły daje rade, patrząc na kursy tak powinno być, no ale.. jakieś opinie? kusi ten kurs na gości
 
movieplk 343,7K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
20/12/2020 17:30
Stal Ostrow (-13.5) - Arka Gdynia
1.99 (Fortuna)
5/10

Arka bez Krzysztofa Szubargi (31 MPG, 11.9 PPG, 5.4 APG), Igora Wadowskiego (23.0 MPG, 7.2 PPG, 2.9 APG) i Mikołaja Witlińskiego (19 MPG, 8.6 PTS, 4.7 REB) i niepewnym występem Kaszowskiego (3.8 PPG, 2.0 APG). Ani nie ma rozegrania, ani mocy pod koszem, bo Hrycaniuk grał małe minuty. Linia powinna teraz być na poziomie 18,5-20,5. I trzeba szybko próbować ten prezent świąteczny.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +114
movieplk 343,7K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
20/12/2020 17:30 CET
Adam Hrycaniuk (Ostrów - Arka) over 7.5 punktów
1.80 (Betfan)

Przy kontuzjach Arki i braku Witlińskiego jest to jedyny prawdziwy podkoszowy i człowiek grający w trumnie. Przez to prawdopodobnie zagra 10-15 minut więcej, a jego linia powinna dziś być na poziomie 10,5.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +66
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Start Lublin vs Asseco:
Start powyżej 89,5 @2.07 - betfan
Start -12,5 pkt w pierwszej połowie @2.21 - betfan
Start -20,5 pkt w meczu @2.09 - betfan

Czekałem na te kursy od kilku dni. Niestety kurs zdążył spaść z 1,20 na 1,03... ale to nic dziwnego o czym napiszę poniżej.
Asseco z drużyny, która mogłaby wejść do PO przy odrobinie szczęścia, będzie drużyną, która przy odrobinie szczęścia może się utrzyma. Oprócz tego, że jest tam niesamowity szpital, to i atmosfera jest bardzo średnia. Frasunkiewicz rozważa odejście z drużyny, ma na stole ofertę z Anwilu.
Co do zawodników, którzy będą nieobecni. movieplk movieplk napisał o:
Krzysztofie Szubardze
Mikołaju Witlinskim
Igorze Wadowskim
Mateuszu Kaszowskim

A ja dopisze o:
Przemysław Zolnierewicz (!!!!!) - zdecydowanie najlepszy zawodnik Asseco w tym sezonie i absolutnie najważniejsze ogniwo w walce o utrzymanie. 16,2 pkt/4,6 zbiórki/3,1 asysty na mecz. Niestety Przemek zerwał więzadło krzyżowe i zakończył już sezon.
Wojciech Czerlonko - nie był to zawodnik robiący różnice, ale jednak znał trenera, a trener znał jego. Został wymieniony za Jakuba Kobela z Kinga Szczecin. 6,1 pkt/3,8 zb/2,2 as.

Niestety Asseco jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Normalny zespół ściągnął by 2-3 Amerykanów i po kłopocie. Asseco nie może. W normalnych okolicznościach nie byłoby możliwości ściągnięcia gracza zagranicznego. W tej sytuacji szczególnie, ponieważ stracili Zolnierewicza, ale płacić mu muszą. W związku z tym, Asseco wykonało bardzo desperackie ruchy ściągając Jakuba Kobela (1,3 pkt/1,3 as na mecz) oraz Michała Kołodzieja (5,7 pkt/3,3 as/0,3 zb na mecz w zeszłym sezonie!) Kołodziej w grudniu zerwał więzadło i o ile mnie pamięć nie myli to od tego momentu nie zagrał w żadnym meczu. Więc Asseco ściąga wychowanka, który nie grał od roku w lidze...

Jak Asseco gra bez tych zawodników było widać ze Stala w poprzedniej kolejce. Wtedy Zolnierewicz szybko zszedł zdobywając 2 punkty, a Czerlonko dołożył 5. Kobel nie jest absolutnie żadna gwarancją punktów. Został ściągnięty do pomocy w rozegraniu, bo w zeszłym meczu robił to z konieczności Wołoszyn, co wyglądało komicznie. Kołodziej też nie jest gwarancją 10 punktów co mecz, ale akurat drużynę mniej lub bardziej zna, bo jest wychowankiem. Jestem kibicem Asseco od czasów euroligowych i tak źle to jeszcze w klubie nie było. Po raz pierwszy grozi widmo spadku i to bardzo poważnie. Start jak to Start. Moim zdaniem grają gorzej niż wyglądają na papierze. Z pewnością zagrają na poważnie 2 kwarty, nie sądzę, że więcej. Grają w LM , z której oczywiście odpadną. Grali wczoraj, więc trochę muszą odpoczywać, a Asseco jest do tego doskonałym rywalem. Natomiast uważam, że już do przerwy zbudują ogromną przewagę, tak jak zrobiła to Stal. Na każdej pozycji mają lepszego zawodnika. Laczynski, Laksa, Sharma, Dorsey-Walker, Franke, Borowski, Szymański, Dziemba. Asseco absolutnie nie ma żadnego podjazdu. Potrafili już robić cuda, ale to raczej we własnej hali. Na wyjeździe w tym sezonie potrafili przegrać ze Stelmetem (-46 pkt), z Polpharmą (-35 pkt) i właśnie ze Stalą (-33 pkt). Wiadomo, że Start nie utrzyma cały mecz wysokiego tempa, ale nie zapominajmy, że oni wiedzą, że w LM nic nie zwojują, a w PLK nadal walczą o najwyższe rozstawienie przed play-off, a są w dobrej sytuacji, bo 3. Śląsk ma 2 mecze więcej i zaledwie jedno zwycięstwo więcej. Spodziewam się spotkania spokojnego ze strony Startu i wygranej w okolicach 25 pkt. Nie jestem w stanie uwierzyć, że Asseco bez dwóch kluczowych graczy i braku rozgrywającego nawiąże walkę n wyjeździe z pretendentem do medalu.
 
movieplk 343,7K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
26/12/2020 17:30 CET
Trefl Sopot - Anwil Wloclawek (+5.5)
1.87 (Totalbet)/1.85 (STS)
5/10

Anwil dzisiaj bez Shawna Jonesa oraz Rodneia Clarka, co skończyło się spadkami kursowymi na Trefl. Od razu po ogłoszeniu tych kontuzji właśnie czekałem na takie ruchy, bo dla mnie oba braki dzisiaj są bez większego znaczenia. Minuty Clarka weźmie sobie McKenzie oraz Zamojski, a Jones na razie jest bez formy i dłużej powinien pograć Radić oraz Sulima. Anwil wciąż ma taki skład, że jest w stanie pokonać Trefl i spodziewam się dzisiaj bardzo wyrównanego meczu, w którym Anwil wciąż ma duże szansę na wygraną.

Dodatkowo:
Kamil Sulima over 5.5 punktów
1.83 (Betfan)

Jak napisałem nie gra Jones, a Trefl powinien grać dużo pod kosz na Leończyka i Olejniczaka. Jedyni prawdziwi podkoszowi dzisiaj w Anwilu to Radić i Sulima, co powinno mu dać 20 minut gry i dużą szansę na zrobienie tej linii.
 
jinx 4,5K

jinx

Użytkownik
26/12/2020 17:30 CET
Trefl Sopot - Anwil Wloclawek (+5.5)
1.87 (Totalbet)/1.85 (STS)
5/10
Anwil wciąż ma taki skład, że jest w stanie pokonać Trefl i spodziewam się dzisiaj bardzo wyrównanego meczu, w którym Anwil wciąż ma duże szansę na wygraną.
Tym bardziej, że po miesiącu przerwy Trefl wypadł z rytmu meczowego, co widać po meczu w Stargardzie. Trefl zanotował tam najniższą zdobycz punktową w sezonie i daleki od przeciętnego (a nawet najniższego do tej pory) EVAL.
 
peplenson 864

peplenson

Użytkownik
Dzisiejsze spotkanie odwołane. Koronawirus u dwóch zawodników i kwarantanna całej drużyny Anwilu. Trefl uniknie izolacji. Nowy termin zostanie ustalony
 
Ostatnia edycja:
movieplk 343,7K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
27/12/2020 17:30 CET
Stal Ostrow - Polpharma over 169.5
1.92 (Fortuna)/1.85 (STS)
5/10

Polpharma oprócz spotkania ze Spójnią (71:60) praktycznie zawsze robi tę linię w ostatnich meczach. Ostrów pod Milicicem uważam, że przyspieszy swoją grę, a widać, że w tej nowej hali idzie o wiele lepiej z punktami od tej starej na szkole, gdzie było wiele niskich wyników i wiele underów. Powinno być to ofensywne spotkanie, w którym rzucone zostanie 170 punktów.

I dodatkowe zakłady na zawodników dzisiaj:
27/12/2020 15:30 CET
Jakub Schenk (King - Astoria) under 12.5
1.83-1.85 (Betfan/Totalbet)

W Kingu powinien zadebiutować dzisiaj Tookie Brown, który gra właśnie na pozycji Schenka i powinien mu zabrać przez to minuty. Schenk dodatkowo jeszcze ma na swojej pozycji Ware'a. To może się skończyć dla Kuby tylko 17-22 minutowym występem przy słabszej grze, a wtedy są ogromne szanse na under.

*W Fortunie jest linia 13,5, ale kurs 1.55, a też bukmacher zamiast przyjmować kupon woli zrzucać kurs ciągle i może być problem z większą stawką. W Betfanie na pewno będziecie sobie mogli to zagrać po większej stawce dla osób lubiących grać za wyższe stawki.

27/12/2020 15:30 CET
Cleveland Melvin (King - Astoria) over 12.5
1.80 (iForbet)

Nie ma dzisiaj Łapety, a więc Melvin może pograć dłużej. Ale jednak dla mnie najważniejsze, że Łapeta stał głównie w pomalowanym i zabierał miejsce Melvinowi na wjazdy. Fakuade grozi rzutem i może zabierać centrów z pomalowanego, co otworzy przestrzeń na wjazdy dla Melvina.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +128
movieplk 343,7K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
28/12/2020 17:30 CET
Raymond Cowels (Spójnia - GTK) over 14.5 punktów
1.80 (Fortuna)/1.75 (STS)

Cowels ostatnio z dwoma słabymi występami przeciwko Treflowi oraz Śląskowi. Nie ma jednak wciąż nowego zawodnika Dysona i rotacja ogranicza się do 7 graczy + Walczak. Na pozycjach 1-2 w zasadzie do Śniega, Cowelsa i Fausta + Walczak z malutkimi minutami. Przy braku problemów z faulami Cowels powinien otrzymać 31-36 minut na rzucenie dosyć niskiej linii na siebie, bo 14,5. Dotychczas w Polsce latał prawie zawsze na liniach 18,5-15,5. Ray w końcu się przełamie i dzisiaj zagra lepszy mecz.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +63
movieplk 343,7K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
28/12/2020 17:30 CET
MKS Dabrowa Gornicza - Polski Cukier Torun under 173.5
1.92 (Fortuna)
5/10

Polski Cukier 1-7 na tej linii na wyjazdach i 9-1 u siebie. Dąbrowa u siebie na tej linii 1-4, a więc razem 2-11 obie ekipy na tej linii. Cukier gra inne mecze na wyjazdach, gdzie ma o wiele mniejsze wyniki i traci swój cały impet ofensywny. Dąbrowa natomiast w ostatnich 3 meczach dobrze rzucała za 3, co było wcześniej ogromnym problemem. Ostatnio - 42%, 38% oraz już słabsze 30% z Radomiem.

Trzeba trzymać kciuki, że po raz kolejny będzie prawidłowość z grą dom/wyjazd Cukru i będzie kolejny niski wynik.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom