>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PLK 2014/2015

Status
Zamknięty.
pro100 761

pro100

Użytkownik
Sezon ogórkowy w PLK trwa w najlepsze, ekipy montują już składy, praktycznie codziennie jakiś klub podpisuje nowego gracza, a niektóre kluby swoje składy maja już całe skompletowane, stąd pozwoliłem sobie na założenie nowego tematu na nowy rewolucyjny sezon PLK, w którym zagra aż 16 drużyn.Napiszę aktualne składy drużyn, w 2 zdaniach obiektywnie ocenię każdy zespół oraz napiszę prognozowane miejsce na koniec wg mnie. W późniejszym czasie proszę moderatora działu o uzuepełnianie rosterów drużyn.
ANWIL WŁOCŁAWEK:
PG: Deonta Vaughn / Arvydas Eitutavicius
SG: Piotr Pamuła / Maciej Raczyński / Bartosz Jankowski
SF: Chase Simon / Krzysztof Krajniewski
PF: Brandon Brown / Greg Surmacz / Adrian Warszawski
C: Seid Hajrić / Mikołaj Witliński
Trener: Mariusz Niedbalski
Moja opinia o zespole: Kibice Anwilu chyba moga odetchnąć, zapowiadał się bardzo cięzki i niepewny sezon a tutaj po transferach zagranicznych ten skład jak na PLK wygląda bardzo dobrze, wyjściowa piątka Anwilu będzie bardzo mocno niestety ławka ze względu na słabszych polaków już tak kolorowo nie wygląda.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 3
ASSECO GDYNIA:
PG: AJ Walton / Sebastian Kowalczyk
SG: Nowy Gracz / Filip Matczak
SF: Piotr Szczotka / Przemysław Żołnierewicz
PF: Lazar Radosavlijevic / Nowy Gracz
C: Ovidijus Galdikas / Nowy Gracz
Trener: David Dedek
Moja opinia o zespole: Do układanki trenerowi Dedkovi brakuje podstawowego rzucającego + kilku graczy na ławkę, zapawne będą to jacyś okoliczni Polacy.Na pewno po klubie możemy spodziewać się walki i gryzienia parkietu do czego zespołu prowadzone przed Davida Dedka nas przyzwyczaiły.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 9
AZS KOSZALIN:
PG: Krzysztof Szubarga / Łukasz Pacocha
SG: Goran Vrbanc / Piotr Dąbrowski
SF: Artur Mielczarek / Nowy Gracz
PF: Qyntel Woods / Piotr Stelmach
C: Garrick Sherman / Szymon Łukasiak
Trener: Igor Milicic
Moja opinia o zespole: Tutaj przede wszystkim transfer Woodsa jest sporym zaskoczeniem, bo gracz z takim CV i o takich umiejętnościach nie powinien grać w ligowym średniaku, obawiam się że to nie wypali, reszta składu poza Szubargą jest co najwyżej średnia żeby nie powiedzieć słaba.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 8
AZS POLFARMEX KUTNO:
PG: Kwamain Mitchell / Grzegorz Grochowski
SG: Krzysztof Jakóbczyk / Marcin Malczyk
SF: Bartłomiej Wołoszyn / Jacek Jarecki
PF: Patrik Auda / Mateusz Bartosz
C: Michal Batka / Jakub Dłuski
Trener: Jarosław Krysiewicz
Moja opinia o zespole: To będzie cięzki sezon dla beniaminka, na pewno pokażą się w kilku meczach z dobrej strony ale ostatecznie nic wielkiego nie uda im się ugrać.Skład jest słaby nawet jak na PLK, wyróżniającym się graczem powinien być Patrik Auda, Kwamain Mitchell pewnie będzie jednym z liderów ligi ale to nie jest zawodnik, który gra dla zespołu, typowy jeździec bez głowy.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 13
TWARDE PIERNIKI TORUŃ:
PG: Jamar Diggs / Łukasz Wilczek / Marcin Nowakowski
SG: LaMarshall Corbett / Michał Jankowski
SF: Kacper Radwański / Jarosław Zyskowski
PF: Żarko Comagić / Mateusz Jarmakowicz
C: Sean Denison / Krzysztof Sulima / Adam Lisewski
Trener: Milija Bogicevic
Moja opinia o zespole: Hmm klub wchodząc do PLK, okrzyknięty został kandydatem na czarnego konia rozgrywek, mówiono o wielkim budżecie i planach, dotychczasowe transfery brutalnie sprowadziły Toruński klub na ziemię bo ich skład wygląda bardzo średnio.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 11
ENERGA CZARNI SŁUPSK:
PG: William Franklin / Tomasz Śnieg / Wojciech Jakubiak
SG: Kyle Shiloh / Łukasz Seweryn
SF: Karol Gruszecki / Jarosław Mokros
PF: Michał Nowakowski / Kacper Borowski
C: Callistus Eziukwu / Bojan Trajkovski
Trener: Dejan Mijatović
Moja opinia o zespole: Ciekawą drużyna powinien być klub ze Słupska, zostawiona większość Polskich zawodników z zeszłego sezonu i wsparto ich naprawdę solidnymi graczami z zza granicy.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 4
JEZIORO TARNOBRZEG:
PG: Josh Miller / Nowy Gracz
SG: Denis Ivanov / Nowy Gracz
SF: Jakub Patoka / Piotr Pandura
PF: Matt Wafula / Melsahn Basabe
C: Danilo Kozlov / Kacper Młynarski
Trener: Zbigniew Pyszniak
Moja opinia o zespole: W Tarnobrzegu postanowili się zabawić jeszcze bardziej niż w poprzednich latach i tak oto trenerem klubu został jego prezes, a w skład drużyny wchodzi między innymi 37 letni Ukrainiec, który w zeszłym sezonie zdobywał aż 3,6 pkt na mecz, czy były gracz regionalnej ligi w Niemczech Matt Wafula, oprócz tego jacyś anonimowy Polacy, oj współczuje kibicom z Podkarpacia, to będzie bicie głowa w mur.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 15
KING WILKI MORSKIE SZCZECIN:
PG: Trevor Releford /Marcin Flieger
SG: Paweł Kikowski / JJ Mann / Maciej Majcherek
SF: Marcin Sroka / Hubert Mazur
PF: Zbigniew Białek / Vitalij Kovalenko
C: Omar Shaman / Paweł Mróz / Karol Patys
Trener: Krzysztof Koziorowicz
Moja opinia o zespole: To jest bardzo ciekawa drużyna i kandydat na czarnego konia rozgrywek, to będzie 1 sezon w PLK dla klubu ze Szczecina ale od razu mądrze zbudowana została kadra, postawiono na doświadczonych polaków i wsparto ich ciekawymi graczami ze Stanów, to może się udać.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 6
MKS DĄBROWA GÓRNICZA:
PG: Myles Mckay / Marcin Piechowicz / Patryk Wieczorek
SG: Mateusz Dziemba / Jakub Koelner / Bartosz Wróbel
SF: Dalton Pepper / Grzegorz Małecki / Jakub Załucki
PF: Przemysław Szymański / Paweł Zmarlak
C: Piotr Zieliński / Adam Metelski / Maciej Piszczek
Trener: Wojciech Wieczorek
Moja opinia o zespole: Kompletnie nie wiem co napisać o tej drużynie, z całego składu bliżej znany jest mi tylko Adam Metelski, o reszcie Polaków w składzie z ręką na sercu nie słyszałem, dojdzie pewnie do nich jakiś zagraniczy zawodnik i każde ich zwycięstwo to będzie dla nich wielki sukces, a dla przegranych z nimi wielka porażka i wstyd, kandydat numer jeden na ostanie miejsce w lidze.PROGNOZOWANIE MIEJSCE: 16
PGE TURÓW ZGORZELEC:
PG: Tony Taylor / Nemanja Jaramaz
SG: Łukasz Wiśniewski / Michał Chyliński / Jakub Karolak
SF: Christian Eyenga / Mateusz Kostrzewski
PF: Filip Dylewicz / Vlad - Sorin Maldoveanu
C: Damian Kulig / Ivan Zigeranovic / Uros Nikolic
Trener: Miodrag Rajkovic
Moja opinia o zespole: Słabo słabo wyglada to u mistrza Polski, pozbyto się największej gwiazdy a w zamian zatrudniono grającego słaby sezon w Stelmecie Eyengę, mówi się że więcej wzmocnień przed sezonem klub nie będzie robił co w kontekście gry w Eurolidze jest bardzo złą wiadomością, bo ten skład w Eurolidze będzie dostawał baty po 20-25 punktów od każdego.Na krajowym podwórku Stelmet już na starcie ich zostawił w walce o mistrzostwo, kluczowe tutaj będą transfer w trakcie sezonu, narazie nie wyglada to ciekawie.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 2
POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI:
PG: Jessie Sapp / Piotr Robak
SG: Rodney Blackmon / Bartosz Bochno
SF: Grzegorz Kukiełka / Kacper Sęk / Filip Struski
PF: Tony Meier / Szymon Długosz
C: Evan Revenel / Maciej Strzelecki
Trener: Tomasz Jankowski
Moja opinia o zespole: Uff udało się Polpharma zagra w przyszłym sezonie co jeszcze parę dni temu nie było wcale, takie pewnie bo klub nie otrzymał początkowo licencji na grę ale po odwołaniu dopuszczono ich. Brakuje im jeszcze kilku zawodników do meczowej 12, niczego specjalnego po tej drużynie nie należy się spodziewać miejsce w dolnej połówce tabeli to szczyt dla tej drużyny. PROGNOZOWANE MIEJSCE: 12
ROSA RADOM:
PG: Danny Gibson / Kamil Łączyński
SG: Michał Sokołowski / Jakub Zalewski
SF: Łukasz Majewski / Damian Jeszke
PF: Uros Mirkovic / Robert Witka
C: John Turek / Kim Adams
Trener: Wojciech Kamiński
Moja opinia o zespole: Wszyscy dookoła krzyczą Stelmet Turów i Rosa są poza zasięgiem, ja jestem nieco innego zdania. Rosa ma fajny ciekawy skład ale nie są to wybitni zawodnicy, jedynym wartym uwagi graczem w tym składzie jest John Turek i może Danny Gibson, pozycje 2,3,4 wyglądają średnio. Ich dużym problemem będzie trener, który w zespole z ambicjami, gdzie trzeba grać ułożoną koszykówkę się gubi.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 5
STELMET ZIELONA GÓRA:
PG: Łukasz Koszarek / Steven Burtt Jr
SG: Przemysław Zamojski / Kamil Chanas
SF: Quinton Hosley / Maciej Kucharek
PF: Aaron Cel / Chevon Troutman / Patryk Pelka
C: Adam Hrycaniuk / Daniel Johnson
Trener: Andrzej Adamek
Moja opinia o zespole: Co tu dużo pisać, zostawili konkurencję daleko z tyłu i nic nie wskazuje na to żeby, ktoś miał im przeszkodzić w zdobyciu drugiego mistrzostwa. Do klubu wrócił Hosley była gwiazda, ponadto tacy zawodnicy jak Burtt i Troutman to są wielkie nazwiska jak na PLK, jedyny ich rywal Turów trochę zaspał i należy czekać na wzmocnienia w Zgorzelcu w trakcie sezonu.Na tą chwilę Stelmet jest mistrzem. PROGNOZOWANE MIEJSCE: 1
ŚLĄSK WROCŁAW:
PG: Robert Skibniewski / Norbert Kulon
SG: Roderick Trice / Mantas Cesnauskis / Maksymilian Kulon
SF: Jakub Dłoniak / Murphy Burnatowski
PF: Lawrence Kinnard / Michał Gabiński / Radosław Hyży
C: Aleksandar Mladenovic / Robert Tomaszek
Trener: Emil Rajković
Moja opinia o zespole: Zbieranka koszykarskich rzemieślników(Gabiński, Tomaszek, Hyży, Dłoniak, Burnatowski), liderami tej drużyny będą Skibniewski i Mladenovic, którzy juz razem ze soba grali parę lat temu, czekamy tutaj jeszcze na pierwszego rzucającego, nic specjalnego po tej drużynie nie należy się spodziewać. PROGNOZOWANE MIEJSCE 10
Trefl Sopot:
PG: Sarunas Vasiliauskas / Paweł Dzierżak
SG: Willie Kemp / Michał Michalak
SF: Marcin Dutkiewicz / Nowy Gracz
PF: Paweł Leończyk / Marcin Stefański
C: DeShawn Painter / Eimantas Bendzius
Trener: Darius Maskoliunas
Moja opinia o zespole: Ciężko coś napisać o Treflu, dopiero zaczęli budowę drużyny, cięzko będzie wypełnić luke po Adamie Waczyńskim, dojdzie tuaj pewnie na rozegranie Marcin Nowakowski i na resztę brakujących pozycji jacyś amerykanie, póki co słabo, ale to dopiero początek budowy zespołu. PROGNOZOWANE MIEJSCE: 7
WIKANA START LUBLIN:
PG: Derek Billing / Grzegorz Mordzak / Jakub Szczepaniak
SG: Bryon Allen / Piotr Śmigielski / Sebastian Szymański
SF: Bartosz Diduszko / Alan Czujkowski
PF: Łukasz Diduszko / Bartosz Ciechociński / Pawel Kowalski
C: Robert Lewandowski / Marcel Wilczek / Tomasz Wojdyła
Trener: Paweł Turkiewicz
Moja opinia o zespole: Kolejny z beniaminków anonimowi amerykanie i pierwszoligowi polacy, pewnie parę razy zaskoczą ale to będa jednorazowe wysokoki. PROGNOZOWANE MIEJSCE: 14
PROSZĘ TRAKTOWAĆ TE PROGNOZY Z PRZYMRUŻENIEM OKA TO SA TYLKO MOJE OPINIE, A NIE WSZYSTKIE DRUŻYNY MAJĄ JESZCZE ZBUDOWANE CAŁE SKŁADY.
 
Otrzymane punkty reputacji: +42
Z 0

zaxx

Użytkownik
Wiem, że to tylko prognoza, ale miejsce jakie przewidujesz dla Czarnych/Śląska/Kingów/AZSu są troszkę na wyrost. W większości o zagranicznych graczach, którzy są nowi w TBL nic nie można póki co powiedzieć to za to o Polakach już tak. IMO Śląsk z tych czterech drużyn będzie najwyżej, mają sprawdzonych dobrych zagranicznych graczy i ciekawych solidnych Polaków, w tym Skiba, który w reprezentacji gra jak z nut. Trefl dużą część składu zostawił, co też jest na plus bo chłopaki są już zgrani, no ale z opiniami już tak jest, że są subiektywne ???? Plus za zestawienie się należy.
 
J 2

jankezzz

Użytkownik
Cześć Wszystkim,
Chętnie podzielę się swoimi przewidywaniami w trakcie sezonu, który zapowiada się bardzo ciekawie. Przygotowania do sezonu rozpoczęte, bo jest materiał sparingowy do analizy ????
Typuje sezon zasadniczy:
1 Turow Zgorzelec
2 Zielona Gora
3 Rosa Radom
4 Koszalin
5 Czarni Slupsk
6 Slask Wroclaw
7 Anwil Wloclawek
8 Trefl Sopot
9 Asseco Prokom
10 Siden Torun
11 Kutno
12 Szczecin
13 Polpharma Starogard
14 Jezioro Tarnobrzeg
15 Dabrowa Gornicza
16 Start
Powodzonka wszystkim!
jankezzz
 
R 0

retro_style

Użytkownik
Szanuję każdą opinię, ale chyba jesteś z Radomia, albo sympatyzujesz z Rosą ???? Obecnie ten klub to zbieranina, która wbrew oczekiwaniom kibiców będzie walczyć w dole tabeli. Stelmet dalej ma w składzie Hrycaniuka, a posiadanie tego zawodnika to mega minus. Więcej psuje i traci niż zdobywa, a co gorsza psuje morale teamu. Zielona Góra w zasadniczym powinna osiągnąć Top3, ale na mistrzostwo nie ma szans. Pozdro
 
tygrys91 92

tygrys91

Użytkownik
Rosa zbieranina? Daj spokój. W poprzednim sezonie też miała być zbieranina a skończyli na 4 miejscu. W tym roku uważam tak jak jankezzz, że Rosa ma szansę na trójke tylko... jeśli Gibson będzie zdrowy i Sokołowski minimum powtórzy poprzedni sezon. Sokołowskiego stać nawet na lepszy sezon niż poprzedni, Gibsona stać na dobrą grę i będzie sie fajnie uzupełniał z Łączyńskim, może też dać zmiane Sokołowskiemu i zagrać na dwójce. Pod koszem Turek-Witka-Mirković wygląda solidnie, a Turek będzie jednym z lepszych podkoszowych ligi. Wyniki sparingów choć to tylko sparingi pokazują, że Rosa może być w gazie od początku sezonu. Ma dobrego rywala na początek żeby fajnie wejść w sezon i trochę &quot;postrzelać&quot;. Ja Rose widzę na miejscach 3-5, na pewno nie w dole tabeli.
W dole tabeli tak jak janekzzz widzę Jezioro, MKS Dąborwę i Start tylko nie wiem w jakiej kolejności. Jezioro co roku dno, skład budowany na szybko, brano zapewne co popadnie, prezes nieudacznik trenerem. Żal. Dąbrowa zachowała przeciętny skład z 1 ligi, żadnych znaczących wzmocnień, zapewne będzie zbierać solidne łomoty. A Start wziął dwóch no nameów z uczelni z USA, Lewandowskiego z 2 ligi niemieckiej, starego Wojdyłe, do tego niezłych 1 ligowców braci Diduszko, oraz moim zdaniem średniego i mało znaczącego w poprzednim sezonie w Toruniu Śmigielskiego. Aaaa jest jeszcze Ciechociński z którym chodziły plotki mieli rozwiązać kontrakt, ale nie słyszałem czy rozwiązali, gość który w Kotwicy czyli najsłabszym klubie poprzedniego sezonu w PLK sobie nie radził, a 2 lata temu w ważnym meczu w Kielcach w barwach Startu w końcówce zapomniał sfaulować przeciwnika dzięki czemu Kielce rzuciły trójkę i Start przegrał mecz. Transfery moim zdaniem żadne, a jak panowie z USA cokolwiek nie zaskoczą to Start będzie zbierał co mecz niezłe baty.
Na pierwszą kolejkę spróbuję dubelka:
Polpharma - Jezioro 1 @1.40 ✅
AZS K.-Asseco 1 @1.40
AKO @1.96 Unibet
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Szanuję każdą opinię, ale chyba jesteś z Radomia, albo sympatyzujesz z Rosą ???? Obecnie ten klub to zbieranina, która wbrew oczekiwaniom kibiców będzie walczyć w dole tabeli. Stelmet dalej ma w składzie Hrycaniuka, a posiadanie tego zawodnika to mega minus. Więcej psuje i traci niż zdobywa, a co gorsza psuje morale teamu. Zielona Góra w zasadniczym powinna osiągnąć Top3, ale na mistrzostwo nie ma szans. Pozdro
Widzę ciężko nieogarnięty jesteś ;) Rosa ma jeden z lepszych składów w tej lidze mówienie,że będą walczyć w dole tabeli jest śmieszne.
Hrycaniuka nie lubię ale na ligę się nadaje,parę razy widziałem go w kwalifikacjach Eurobasketu i grał zaskakująco dobrze. W Stelmecie nie musi być pierwszoplanową postacią.

Jak patrzę na mecz Polpharma-Jezioro to nie wiem czy opłaca się brać kurs 1,4 Polpharma też ma słaby skład i moga się pomęczyć.
 
pro100 761

pro100

Użytkownik
Coraz bliżej sezon, jeszcze nigdy z takim utęsknieniem nie czekałem na start ligi jak w tym roku, poziom jaki jest taki jest, ale w tym roku liga będzie niezwykle ciekawa 5 nowych drużyn, powróciło do ligi kilka fajnych nazwisk i sprowadzono parę innych ciekawych nazwisk, a jak doda się jeszcze to że ten sezon ma być ostatnim ze &quot;wspaniałym&quot; przepisem o 2 polakach na parkiecie to nic tylko oglądać.Na razie trzeba się zadowolić jutrzejszym superpucharem Turów vs Śląsk.Takie rozgrywki z mniejszą rangą zawsze charakteryzują się tym że faworyci niespecjalnie się w nich wysilają i często te decydujące mecze wygrywają outsiderzy, co pokazały ostatnie lata w 2011 roku puchar ten wygrała Polpharma, w 2012 i 2013 wygrywał Trefl a obie te ekipy w tych meczach faworytami na pewno nie byli.Wiadomo że Turów ma potencjał żeby jutro wygrać gładko bo to co najmniej półka wyżej niż sąsiedzi z Wrocławia, ale ja tutaj zagram bezpieczną opcję na +11.5 w stronę Śląska, mecze tych drużyn w ostatnich latach zawsze były zacięte, od powrotu prawdziwego Śląska do PLK, drużyny grały ze sobą 4 razy raz Turów wygrał 7 punktami a reszta zamykała się w granicach 1-6 pkt.Nie spodziewam się żeby jutro Turów robił sąsiadom blowouta, a nie wykluczam też tutaj wygranej Śląska, wszystko powinno się zamknąć w przedziale 1-10 pkt.To jest dopiero początek sezonu i na pewno najlepsi nie będą orani przez trenerów i grali maraton w meczu o superpuchar, więc szanse dostaną pewnie zmiennicy bynajmniej w Turowie bo Śląskowi może bardziej zależeć na wygraniu tego pucharu.
Turów Zgorzelec - Śląsk Wrocław - hc +11.5 Śląsk - 1.85 @Expekt - 85-70 4 kwarta ????
 
J 2

jankezzz

Użytkownik
Nie z Radomia :p Aczkolwiek kibicuję profesjonalnie prowadzonym klubom. Łączyński pokazał w eliminacjach na co go stać, a końcówkę zeszłego sezonu również miał udaną. Rosa w sparingach utrzymuje wysoki poziom zdobywanych punktów, w zeszłym sezonie wydaje mi się, że było podobnie. Turek dla mnie zmiana 1do1 za Archibeque. Mają trójkę talentów: Sokołowski (spodziewam się jeszcze lepszego sez.), Szymkiewicz (końcówkę zeszłego w Polphie miał udaną), Jeszke (przydatny, spodziewam się również wyższego poziomu). Do tego doświadczeni i solidni Witka, Majewski, Mircovic. O czarnych się nie wypowiem, bo nie znam :p Uważam, że amerykanie albo wystrzelą albo nie (w każdym zespole PLK). Rosa to zgrany zespół z dobrym trenerem - stylem podobny do Turowa, czyli run&amp;gun! ????
Hrycaniuk to bardzo wartościowy zawodnik, który zostawia na parkiecie serce. W połowie klubów byłby pierwszoplanową postacią (pokazał to w meczach kadry, przebłyski, ale jednak...). Do tego zgrany z kolegami na i poza boiskiem. Stelmet to również zgrana paka i zaprezentują się lepiej niż w zeszłym sezonie. Dodatkowo nie będzie karuzeli transferowej do stycznia.
Jeśli chodzi o Trefl, to nie ma Wacy, który stanowił o sile zespołu. Wydaje mi się, że nie został zastąpiony nikim w stosunku 1do1 (czy będzie nim Bendzius?). Ponad to uważam, że skład się pogorszył (mniejszy budżet). Jest to solidna ekipa, ale bez fajerwerków. Na początku będzie kilka wpadek ze względu na małą rotację.
Turów i Stelmet są poza zasięgiem całej ligi, a klasę potwierdzą w pucharach. Jezioro, Start, Dąbrowa będą na zmianę szorować przez cały sezon dno tabeli.
Zobaczymy po pierwszych kolejkach jak wygląda PLK 4real ???? Typy wrzucę w czwartek/piątek.
W środę Turów-Śląsk w zależności od dysponowanych składów proponuję handi na mistrzów. Jak pierwsi wyjdą pełnym, a drudzy osłabionym, realne wydaje mi się -21,5 dla Turowa ;)
 
pro100 761

pro100

Użytkownik
Właśnie nie wiem o co każdemu chodzi z tą Rosą, mają przewagę tylko pod koszem gdzie mają chyba najlepszego centra w PLK czyli Turka, a na pozycjach 1-4 nie powalają i ja tam jakiegoś super składu nie widzę. Palców na jednej ręce zabraknie żeby wyliczyć ile drużyn może z Rosą śmiało rywalizować(Anwil, Czarni, Śląsk, Koszalin, Gdynia, Szczecin nawet Toruń) nad wszystkimi wymienionymi Rosa nie ma jakiejś wielkiej przewagi a z niektórymi na papierze wg mnie nawet przegrywa i dla mnie to ta drużyna będzie największym niewypałem w lidze po szumnych zapowiedziach dookoła że Rosa to trzecia siła ligi, ja nad ich wynikami w sparingach się nie spuszczam, gdzie lali każdego, bo liga zweryfikuje wszystko, Kamiński to dobry trener? Dooobre jego taktyka to macie i rzucajcie z daleka ile możecie i właśnie to on jest najsłabszym punktem tego teamu.
 
tygrys91 92

tygrys91

Użytkownik
Rok temu wszyscy pisali, że Rosa jest słaba, a liga zweryfikowała wszystko i wynik znamy. Nie mówię, że komentarze na temat słabości Rosy były pisane tutaj bo mnie tu wtedy nie było, ale ogólnie w Internecie takie komentarze można było przeczytać nie raz. Skład jest ciekawy, mocny pod koszem i ciekawy na obwodzie. Tak jak napisał janekzzz Turek - Archibecque zamiana 1 do 1, ja bym nawet powiedział, że minimalnie, ale lepszy będzie Turek. Za Radke przyszedł Mirkovic przynajmniej ja tak rozumiem ten transfer i to jest bardzo duże wzmocnienie. Co prawda Radke był rezerwowym, mało wnoszącym graczem do gry drużyny, a teraz pojawia się fajny konkurent do walki o pierwszy skład dla Witki czyli Mirkovic. Niezależnie od tego, który będzie zaczynał w piątce to rezerwowy wchodząc z ławki nie obniży poziomu. Zamiana na pozycji nr 1 Loucius - Gibson. Ludzie, duże wzmocnienie. Loucius dużo wiatru, dużo kozłowania, mało wynikało z jego gry i ogrom strat. Zupełnie innym zawodnikiem jest Gibson, jeden z liderów Śląska w poprzednim sezonie. Będąc na miejscu Kamińskiego miałbym ogromny ból głowy kto na 1 czy Łączyński czy Gibson, chociaż na początku chyba jednak Kamil. Danny nie przepracował całego okresu przygotowawczego, wyjeżdżał do ameryki, jakaś kontuzja się przytrafiła, więc myślę że z Kutnem zacznie w piątce Łączka. No i 2 Dłoniak - Sokołowski. Dłoniaka, któremu nie idzie, albo usiądzie na ławce i ma focha zamieniono na Sokołowskiego młodego zdolnego gracza z dobrym sezonem w Anwilu. Dłoniaka wiadomo na co stać, jak siedzi rzut i dostaje dużo piłek to gwarant wielu punktów, ale Sokołowskiego stać minimum na te 10 punktów w meczu co pokazał w Anwilu i jeśli te 10 punktów będzie robił to reszta składu jest tak fajnie wzmocniona, że mogą w lidze powalczyć z każdym. A jak Sokołowskiemu nie będzie szło to można zmieniać go Gibsonem.
Łączyński/Gibson - Sokołowski/Gibson - Majewski/ i tu trochę brakuje zmiennika - Mirković/Witka - Turek/Adams skład bardzo dobry, wzmocniony w sposób przemyślany. Będzie dobrze, 8 pewna, a nie dół tabeli. O medal będzie ciężko, ale szanse są.
Liga na pewno będzie ciekawa, walka o mistrza Turów - Zastal, walka o 3 miejsce Rosa, AZS K., Czarni, Śląsk, może Anwil. Fajna walka o 8 Trefl, Asseco, Toruń, Szczecin. Niestety nie ma w lidze spadków, więc liga na dole będzie słaba, walka o nic, żadnych emocji, poziom będzie słaby, nie zasługujący na PLK. Jedyne co może być z tego dobre to to że ktoś się w tych klubach pokaże, wybije, da sobie przepustkę do lepszego klubu.
xmarcinx - oczywiście, Polpha również jest słaba, ale kurs do dubla do AZSu dobry. Wybieram Polphe bo Jezioro budowało skład na szybko, z odpadów, brali kogo sie da, mają jako trenera nieudacznika prezesa Pyszniaka, który był już w takiej roli i zanotował bilans 0-8(nie jestem pewny, ale coś takiego było). Początek sezonu, więc stawka ostrożna.
Jeszcze przyjrzałbym się meczu Toruń - Anwil, może jakieś handi na gospodarzy.
 
A 54

acard2004

Użytkownik
Orientujecie się jaki buk ma w ofercie ujemny handicap na drużynę, która nie jest faworytem meczu?
Pierwsza kolejka to może być lawina niespodzianek ????
Zagrałem Toruń po 3.2 na bwin za 100. Myślę, że tutaj ściany powracającego po 10 latach lub więcej (pamięc zawodna) Torunia mogą pomóc. Nie wiem czy to dawny AZS, ale przykładają się na Kujawach do budowy fajnej drużyny. To będą derby i każdy wynik jest możliwy. Czy Niedbalski zacznie od zwycięstwa? Niekoniecznie. W sparingu dostali straszne lańsko od torunian. Organizacyjnie też to chyba kiepsko wygląda we Włocławku, no cóż nie rozpieszcza nas sytuacja geopolityczna.
Słupsk po 8.5 na Unibecie za 40 zł. Szkoda nie spróbować po takim kursie. Słupszczanie będą walczyć, tutaj nie ma przepaści pomiędzy drużynami, tym bardziej, że Turów zamiast się wzmocnić, to się osłabił w stosunku do minionych rozgrywek. Czarni wyglądają nieźle na papierze.
Wilki Morskie ???? za 7.25 na bwin, stawka 100 zł. Sroka i Białek chyba jakieś kontuzje? Czyżby Krzysztof Koziorowicz, syn trenera starego SKK Szczecin? Tyle z pytań. Kurs BARDZO zawyżony, bo odrodzony Harris, zapalony do gry Flieger, powracający do Wrocka Kikowski + świetni Releford i Gregory nawet bez Białka i Sroki absolutnie nie stoją na straconej pozycji. Śląsk musi, Szczecin może.
Można za drobne spróbować Dąbrowę Górniczą (kurs 5.6 Unibet, stawka 20), bo w Sopocie bieda aż piszczy. Jak będą wystawiać takie kursy na Treflika to tylko czekać aż się potknie. Trzymajcie mnie za słowo. Póki co McKay w dwóch ostatnich meczach 49 punktów i jak utrzyma formę to praktycznie w pojedynkę może zafundować przeciwkom powrót ze Śląska w kiepskich nastrojach. Wiadomo Trefl ma więcej argumentów, zobaczymy co pokażą Kemp i Painter. Ale póki co trafnym nabytkiem zdaje się być młody Bendzius, a lepszym duetem jest na pewno Leończyk z Michalakiem.
Co do Rosy - przegrała tylko 2 z 10 sparingów, a duet Łączyński &amp; Sokołowki + Turek i kilku zadaniowców (generalnie zawodników, co się garną do ambitnej gry: Majewski, Mirkovic) chyba stworzyło fajny team spirit. Będą play off i wiele niespodzianek, ale o medal może być ciężko. Kurs na Kutno jednak mocno przesadzony. Za drobne można spróbować. Gram 40 zł po kursie 10.5 na Unibecie i dodatkowo dla chętnych chyba najlepszy handicap wystawiony na I kolejkę - +17.5.
Odradzam granie Polpharmy. Póki co ten zespół nie wygląda jak... zespół. Jest 4 graczy z potencjałem na czele z Ravenelem, ale to za mało. Z Polaków klasą dla siebie jest Strzelecki, którego w zeszłym sezonie wyciągnięto gdzieś z I czy II ligi, reszta na czele z Bochnem to moim zdaniem padaka. Jankowski cały czas zawodzi, a ten sezon to jego być albo nie być w wielkiej polskiej koszykówce ???? Jeszcze niedawno Olszewski ledwie utrzymał ten klub przy życiu. Życzę im jak najlepiej, ale w meczu w którym Polpharma jest faworytem, warto zagrać przeciwko. Przynajmniej póki co. Wiadomo - składy się jeszcze zmienią, kontuzje pokrzyżują różne plany, pozmieniają koncepcje. Nie tylko w Starogardzie, ale w każdym zespole.
W Tarnobrzegu zrezygnowali z Basabe, który mógł być ozdobą tej ligi. Świetnie czuje się w Polsce młodszy z braci Wysockich, nieźle zaciąg ze wschodu - Ivanow i Kozlov, jest Williams, Miller, dobrze gra Patoka i Młynarski. Jak dla mnie 50 na 50. Gram symbolicznie na Jezioro 30 zł po kursie 3.4 na Unibecie.
Generalnie nie przewiduje niespodzianki tylko w Lublinie ???? Iszoligowcy nie przekonują mnie w takim zestawieniu, ale po takim kursie na Stelmet nie pozstawiłbym mimo wszystko ani grosza.
Co do ostatniego meczu AZS Koszalin - Asseco Gdynia to byłbym ostrożny. Kursy 1.4 - 2.7/2.8 nie zachęcaja jednak do gry w żadną ze stron. Nie przeceniajmy mimo wszystko AZS, Woods dopiero wraca do formy, Swanson kilka lat temu w Anwilu wyglądał na emeryta, Vrbanc póki co jest trochę niewiadomą, Szewczyk w eliminacjach ruszał się... no nie ruszał się. Na wielki + jak dla mnie Sherman (będa z niego ludzie), zawsze solidny Stelmach, który za pewno ma dosyć grzania ławy, do tego Austin i Dąbrowski. Trzeba poczekać aby zweryfikować ten zespół, jeśli się zgrają i zetrą ze sobą, to mamy kandydata na mistrza. Póki co w meczu z Asseco no bet.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
J 2

jankezzz

Użytkownik
acard2004 mam identyczne przemyślenia nt. pierwszej kolejki!
Przeczuwam kilka &#39;niespodzianek&#39; i zwycięstwa małą ilością punktów.
Siden Torun - Anwil Wloclawek 2,85 / plus 5,5 / under
Dabrowa Gornicza - Trefl Sopot 5,6 / plus 10,5 / under
Start - Zielona Gora 1,07 / minus 14,5 / over
Rosa Radom - Kutno 1,05 / plus 17,5 / over
Turow Zgorzelec - Czarni Slupsk 8,5 / plus 14,5 / over
Koszalin - Asseco Prokom remis
Śląsk - Wilki 6,75 / plus 11,5 / over
Polpharma Starogard - Jezioro Tarnobrzeg 3,40 / plus 6,5 / under
Polpharma - Jezioro
Mecz nędzy z niskim wynikiem i minimalnym zwycięstwem, kogo? W tym przypadku, trzeba grać gdzie jest większy kurs ???? Mało będzie okazji zarobić w sezonie na ich wygranej, a tu jest możliwe odbicie się od przedsezonowego dna ????
Polpharma się rozegra, a Jezioro streetballem wygra pierwszy mecz. Do tego pod znakiem zapytania stoi występ jednego z zagranicznych playerów farmaceutów.
Dobra kolejka na puszczanie tasiemców za dwa zeta! Dodatkowo zagram deble na niefaworytów ????
Zapowiada się liga dwóch prędkości, co kolejkę różnice między górą a dołem będą ok. 20 pkt ????
yo!
 
G 14,2K

gelutbg

Użytkownik
Prawdziwe oblicze druzyn poznamy za kilka kolejek, wiec raczej nie szastalbym gruba kasa a przez pierwsze kolejki pobawilbym sie w ewentuane niespodzianki bo takowe zapewne beda przy tylu nowych druzynach, ktore beda hcialy wygrac ten pierwszy mecz w PLK, co do meczu Polfy z Jeziorem to nie od dzis wiadomo, ze Jezioro nigdy dobrze nie gralo na wyjazdach o tym bardziej na Pomorzu, na przestrzeni kilku lat bodajze wygrali raz moze dwa razy, z postu acard2004 miedzy slowami odczytalem ze niby Jezioro ma dobra ekipe, bardzo prosilbym o opamietanie i trzezwe myslenie fakt ze Polfa to tez nie jest druzyna z top ligi dlatego uwazam ze mecz moze byc na styku a o wyniku zadecyduje kilka ostatnich akcji, zatem chyba lepiej zagrac na handi Jeziora, ale najpewniej wyglada handi na Torun, handi dodatnie na Kutno i ujemne na Stelmet
 
urbasag 90

urbasag

Użytkownik
Ja tylko dodam od siebie jako sędzia koszykarski, że od tego sezonu zostało wprowadzone kilka znaczących zmian w przepisach w tym jeden który wpłynie na szybszą grę...co zaraz powinno wpłynać na wyższe wyniki w meczu

&quot;zbiórka piłki z kosza podczas ataku przez drużynę atakującą powoduje zresetowanie zegara 24 sekund do 14 sekund, nawet jeśli podczas oddawania rzutu zegar wskazywał na więcej niż 14 sekund.&quot;

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepisy_gry_w_koszyk%C3%B3wk%C4%99_FIBA#Zmiany_z_roku_2014 &lt;----więcej tutaj.
Także powinnimsy widziec wyzsze wyniki niż w poprzednim seoznie ???? warto to uwzglednic przy graniu overów/underów.

pozdrawiam.
PRZEPISY AKTUALNE OD 1 KOLEJKI PLK
 
Otrzymane punkty reputacji: +46
pro100 761

pro100

Użytkownik
Nie ma co grać 1 kolejki bo sypnie w niej niespodziankami jak z resztą zawsze. Warto pograć coś długoterminowego, nie wiem jakie buki mają tak szeroką ofertę PLK jak w Milenium(pewnie dlatego że są sponsorem ligi).
PLK Klasyfikacja końcowa: Zwycięzca - Stelmet Zielona Góra - 2.50
Co tu dużo pisać, nie widzę w tej lidze na tą chwile rywala dla SZG, jedyny team, który jest w stanie nawiązać z nimi walkę czyli Turów musiałby się wzmocnić przynajmniej na 2 pozycjach na PG i SF bo mają tam luki, kto tam ma rozgrywać jak wypadnie im Taylor? Chyliński, Wiśniewski czy jakiś Gospodarek(kto to jest?), jedyna trójka w Zgorzelcu czyli Kostrzewski, wypadł na 4,5 miesięcy ze składu, wiadomo że kogoś muszą kupić za Eyengę ale nie wierzę że będą w stanie obronić tytuł.
PLK 2014/2015 - Jaki finał: Stelmet Zielona Góra - Turów Zgorzelec - 2.10
Wyżej wszystko napisane, kto im może zagrozić? Te dwie ekipy odstają od reszty o klasę.
PLK 2014/2015 - Kto lepszy: Trefl Sopot - Rosa Radom - 1.85
Pisałem już o Rosie, że dla mnie to nie jest jakaś drużyna, którą należy brać na poważnie jeśli chodzi o top3 ligi.Wyglądają fajnie ale mówienie przy tak wyrównanej lidze że to 3 siła ligi to jest obraza dla reszty ekip.Pisząc temat myślałem że Trefl będzie wyglądał mocniej, ale nie wiedziałem że kieszenie w Sopocie będą aż takie puste, ten skład wygląda bardzo mizernie 8 graczy do gry plus juniorzy, życzę im powodzenia bo jakakolwiek kontuzja któregoś z graczy i zacznie się rozpaczliwa walka o miejsce w PO, które na tą chwilę nawet z tymi 8 graczami będzie wyczynem.Drużyny takie jak Anwil i Czarni też można śmiało umieszczać przed Treflem bo na obie jest po 1.95, a na tą chwilę Trefl to miejsca 8-10 w lidze.
PLK 2014/2015 - Kto lepszy: Polpharma Starogard Gdański - Jezioro Tarnobrzeg - 1.65
Co tu dużo pisać Tarnobrzeg to półamatorski klub, bez kibiców, bez trenera(trenerem jest człowiek, który o trenerce nie ma pojęcia) i bez jakichkolwiek szans na wyższe miejsce niż 14.Skład zbudowany typowo jak na takie drużyny jacyś Amerykanie z ulicy i anonimowi Polacy + no name z Ukrainy.Pojedyncze mecze pewnie wygrają ale to będzie na tyle, ciężko będzie oglądać tę drużynę.Polpharma to solidniejszy klub, lepszy roster, trener, który trenerki już miał okazję liznąć i przede wszystkim klub, który jest profesjonalnie prowadzony.Nie będzię to top ligi ale meczami z beniaminkami zapewnią sobie miejsce średniaka ligowego.
Mógł bym opisać każdą pare ale mi się tego nie chce robić co ciekawsze to wybrałem i szerzej opisałem, bo kursy na długoterminowe bety fajne.
 
tygrys91 92

tygrys91

Użytkownik
Witam. Widzę proponujecie grać na drużyny, które przez bukmacherów są skazane na pożarcie.
Dziś zauważyłem, że w meczu Turów - Czarni od wczoraj od rana do teraz kurs na BAH na Czarnych wzrósł z 7.3 do 9.3 o 2.0!! Kurs na bet365 10.0! Czy to nie jest przesada? Podobne kursy są na Start przeciwko Stelmetowi. Bez przesady. O ile Turów = Stelmet, można mniej więcej tak powiedzieć to na pewno Czarni Start wciągają nosem i atut hali, bo Start ze Stelmetem gra u siebie, a Czarni z Turowem na wyjeździe nie ma znaczenia.
Czytałem na stronie Czarnych, że Nowakowski i Borowski nie zagrali ani jednego sparingu przez kontuzje. Statystyki ze sparingow poszczególnych zawodników źle nie wyglądają. Gruszecki, Shiloh, Franklin, Eziukwu, Trajkovski wszyscy średnio ponad 10 punktów na mecz. Najmniej meczów z wcześniej wymienionych zagrał Shiloh bo 7. Więc to nie są średnie z 2-3 sparingów tylko z dość pokaźnej liczby meczów. Zbiórki Eziukwu 8.4 na mecz, Shiloh 4.9, Mokros 5.0, Gruszecki 4.0, Franklin 3.9. Asysty Franklin 6.4 na mecz, Shiloh 4.7. Oczywiście to tylko statystyki w dodatku ze sparingów, ale źle one nie wyglądają i myślę, że kurs na Czarnych 10.0 to przesada, więc spróbuję lekko:
Czarni @10.0 bet365 ⛔ była szansa, szkoda.
Czarni +14.5 @1.88 unibet ✅
Szkoda, że nie będzie tego meczu w TV. Chętnie zobaczyłbym co obie ekipy prezentują.
Wcześniej podawane AKO AZS + Polpharma ✅
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Turów Zgorzelec - Czarni Słupsk (Handicap azjatycki)
Kurs: 1.7 on Czarni Słupsk +16.5
Bukmacher: Betgun
Analiza:

Wiadomo, Turów zagra w Eurolidze, niby skład miał być budowany pod tym kątem, ale w moim odczuciu to oni są słabsi kadrowo niż w zeszłym sezonie. Te kursy na nich mocno zaniżone dziś, Mają problemy z polskim graczami, nie zagrają Dylewicz i Kostrzewski a może nie wystąpić Wiśniewski. Czarni wydaje się, że zbudowali fajną ekipę, wierzą dziś w zwycięstwo, mają na to szanse.

można też po kursie 10 zagrać wygraną lekko.

więcej, o tym meczu, sytuacji w klubach tu:
https://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141005/CZARNI/141009916
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Turów Zgorzelec - Czarni Słupsk (Handicap azjatycki)
Kurs: 1.7 on Czarni Słupsk +16.5 ✅
Bukmacher: Betgun
szkoda bo była nawet szansa na zwycięstwo, wyrównane spotkanie.
Czarni prowadzili jeszcze trzema punktami w połowie ostatniej kwarty, jednak ostatecznie końcówka dla Turowa.
Mecz przegrali przede wszystkim na tablicy w pierwszej połowie, nie istnieli w tym elemencie do przerwy, mogło to się wszystko jeszcze lepiej potoczyć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Torun - Radom 1.65 3/10 bet365⛔
Torun nie zachwycił w pierwszym meczu, mimo wygranej 85-74 z Anwilem to ciężko powiedzieć aby gra Pierników mogła kogoś pozytywnie zaskoczyć. To Anwil zagrał jak zwykle poniżej oczekiwań, jakby kompletnie bez ambicji, szczególnie w obronie. Nowakowski, dwa dziady z Rumunskiej ligi, kompletnie mi nie znany Diggs i solidny Corbett. Czego tu sie bac? Denison za roku zjazd w dol, nagle robi sobie z Anwilem co chce 8-9 z gry i 13 zbiorek. Nieco to śmieszne ale tak wygląda PLK. Mieliśmy już Francuza z 2 ligi, który w sekundę stal sie najbardziej wartościowym graczem całej ligi. Nic mnie już nie zdziwi bo poziom rozgrywek w Polsce jest dramatyczny.
Radom wygląda średnio, mimo to są faworytami. Piatka startowa dość mocna (Gibson, Turek, Sokolowski, Mirkovic i Majewski) na ławce Adams, Jeszke, Witka i Laczynski. Nie ma zbiorowiska graczy z USA tylko ci sprawdzeni + Uros i solidni gracze krajowi. Wbrew pozorom to może wypalić. Dobra 1 i dobra 5 ze zmiennikami. Może brakuje trochę jakiegoś super strzelca ale rzucać potrafi prawie każdy w tej drużynie i atak się rozłoży.



Anwil - Prokom(+6.5) 1.85 2/10 bet365✅
Anwil trochę opisany wyzej. Niby skład nie taki zły ale jednak wąski a panowie w pierwszej kolejce nie pokazali się z dobrej strony. Vaughn, Brown, Eitutaivicus, Wysocki, Hajric, Simon, Surmacz... no to nie ma szalu na pewno. Goscie również słabo w pierwszej kolejce ale nie ma sensu odbierać im szansy na wygrana już na starcie. To jest drużyna, którą czasem powinna nas zaskoczyć. Dedek ma do dyspozycji takich graczy jak: Frasun, Galdikas, Matczak, Walton, Szczota, Rado, Kowal, Parzenski. Kuba, Lazar i pierwsza &quot;5&quot; zle nie wyglądają, myślę, ze można na Kujawach o handi powalczyć. Anwil gra szarpany basket wiec oni albo zrobia wysoka wygrana albo się będą męczyć. Ciężka sprawa ale 1,30 na Wloclawek? Nie ma mowy.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Kutno - Polpharma Starogard 1.94 2/10 pinn (17:30) ⛔ wow pogrom...
Nie wiem czemu wszedzie Polpharma w gore idzie, wedlug mnie to goscie da faworytami, maja lepszy sklad, szerszy, ciekawszy, lepszego trenera i solidniej zachowuja sie w defensywie. Gospodarze maja jedynie przewage parkietu. Sklad Kutna konczy sie na 3-4 graczach. Woloszyn, Mitchell, Johson i Auda. Skutecznosc w pierwszym meczu tragiczna 19/56 z gry.
Goscie maja solidny zespol, ktory moze w pojedynczym meczu nie raz pozytywnie zaskoczyc. Super w pierwszym meczu zagral Evan Ravenel. Rownie dobrze Tony Meier. 25 i 16 punktow, do tego lacznie 19 zbiorek. Jest solidny Kukielka, Bochno, Sturski plus AmerykanieL Blackmon i Sapp. Duzo ciekawszy zespol.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom