>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Półfinały Enea Ekstraligi / Mecz barażowy (rewanże) - 16 września

Status
Zamknięty.
J 13

jofranco

Użytkownik
KK- dudek 1,70 bet365

Gorzów jedzie w praktyce bez juniorów bo i kaczmarek i cyfer to półka 2 razy nizsza id dudka i w 1 biegu powinien zapewnic sobie 3 punkty chyba ze bedzie asekurował swojego młodszego kolege, Imo min 2 p powinien mieć.
Ogólnie powinien pojechac max ilos biegów jeden z zz drugi jako rezerwa taktyczna i bieg za Strzelca, tak wiec 7 biegów murowane. KK mimo ze jedzie z juniorami to łatwo nie bedzie miał. Dudek, kasprzak, pepe z zz powinni mu sporo krwi napsoć
ziomus zagralem to wlasnie w betsson lub betsafe masz 2.29 kurs!
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Sporo poruszenia w temacie. Większość postów o niskiej wartości merytorycznej (1,2 zdania) modzi usunęli.

Tak jak @Radula napisał.
Niecały kilometr od MotoAreny jest małe lotnisko gdzie spokojnie może wylądować awionetka.
Pokonanie trasy płatną autostradą Gdańsk, okolice Wrzeszcza - Toruń (Lubicz) to godzinka (sam prędkością 140-160 robiłem taki czas). Do tego czasu trzeba doliczyć dojazd do bramek w Gdańsku, wyjazd z autobany i dojazd na stadion. Podejrzewam, że przez całe miasto nie jechali i pocisnęli obwodnicą Torunia, mogli trafić w korek na moście. Trzeba nie mieć wyobraźni żeby liczyć, że zdążą w ciągu 1,40h. Na stadionie komplet widzów, więc samochodów, ludzi było mnóstwo - to chyba logiczne, że są korki.
Panowie uprawiają zawodowy sport, zarabiają takie pieniądze w Polsce, że nigdzie indziej tyle nie dostają. Oczekuje się od nich profesjonalnego podejścia do sprawy. Zdarzają się nieoczekiwane sytuacje ale trzeba być przygotowanym na takie ewentualności. Załatwiłby sobie awionetkę i byłoby po problemie. -
Jeszcze przed południem niektórzy pisali w temacie, że Cieślak próbuje kombinować stosując ZZ za Vaulika. Czyżby jednak przekombinował...?

Porównywanie żużla w Anglii i w Polsce nie ma sensu. To tak jakby porównać piłkarską Premier League i np. Eredivisie.
Tam na stadiony chodzą w krzesełkami, płacą za bilety w okolicach 5F (nasz odpowiednik gdzieś pewnie 1-2 zł.). Zawodnik przekroczy czas o 15 sekund i pozwalają mu jechać. Zarabiają mniej kasy niż w Polsce, jest mniejsza presja na wynik. W Polsce jest tak nie ma.

Pisanie, że Tarnów pięknie jechał cały sezon i nie ma ich w finale... czy to pierwszy raz? To już nawet powoli staje się standardem.
Bardziej &quot;wydymanym&quot; bym określił np. Gorzów, który odpadł moim zdaniem przez deszcz, który przedwcześnie zakończył mecz. To było niezależne od nich. A Tarnów skoro mają dwóch potężnych sponsorów mogli zasponsorować awionetkę skoro od rana już było wiadomo, że jest problem.
- Cała sprawa jest żenująca... Bo komplet na stadionie chciał oglądać świetny mecz, sporo ludzi przed TV. Dla mnie sprawcą jest nie tylko regulamin ale brak profesjonalnego podejścia Tarnowa. Czy były kombinacje z Vaulikiem to już inna bajka.
- Poniżej linki do kilku wywiadów z TVP Sport.
http://sport.tvp.pl/zuzel/enea-ekstraliga/wideo/lzy-cieslaka-robimy-kaszane-o-glupie-piec-minut/8533135
http://sport.tvp.pl/zuzel/enea-ekstraliga/wideo/hancock-to-smutny-dzien-speedwaya/8533160
http://sport.tvp.pl/zuzel/enea-ekstraliga/wideo/zniesmaczony-ryan-sullivan-to-hanba/8533117
http://sport.tvp.pl/zuzel/enea-ekstraliga/aktualnosci/kosztowne-spoznienie-mistrza-walkower-dla-unibaksu/8533008
 
kwiti 138

kwiti

Użytkownik
Z roku na rok regulamin naszej ligi staje się jeszcze bardziej debilny. Najlepszym przykładem jest zredukowanie liczby zawodników z GP do 1, a także ten nowy &quot;przepis&quot;, że junior z KSM powyżej 4,00 będzie musiał startować jako senior! Kpina ????

Dodatkowo znalazłem ciekawego niusa, który (o ile się prawdziwy) może jeszcze sporo namieszać i dopiero zrobi się kabaret.

http://espeedway.pl/news,mecz_w_toruniu_powtorzony,57002,12.html
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Panowie hicior &quot;Dziś na MotoArenie w Toruniu miał odbyć się rewanżowy mecz półfinału pomiędzy Unibaksem Toruń a Azotami Tauronem Tarnów. Zawodnik gości, Greg Hancock spóźnił się na zawody o sześć minut i sędzia zawodów orzekł walkowej dla toruńskich Aniołów, 40:0. Jednak jak się okazuje, po przeliczeniu KSM zawodników z Tarnowa (znajdujących się w parkingu do godziny 17, wraz z z/z Vaculika) goście spełniają minimalne KSM - 34,03.&quot;
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Panowie uprawiają zawodowy sport, zarabiają takie pieniądze w Polsce, że nigdzie indziej tyle nie dostają. Oczekuje się od nich profesjonalnego podejścia do sprawy. Zdarzają się nieoczekiwane sytuacje ale trzeba być przygotowanym na takie ewentualności. Załatwiłby sobie awionetkę i byłoby po problemie.
Nawet nie chodzi o awionetkę. Greg ma nauczkę. Na tak ważny mecz powinien już w sobotę pojawić się w Polsce. Nie miał GP, w przeszłości zdarzały się podobne sytuacje, więc to tylko jego błąd. Chociaż teraz okazuje się, że raczej będzie powtórka półfinału ???? Generalnie kabaret, kompromitacja E-ligi.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Nawet nie chodzi o awionetkę. Greg ma nauczkę. Na tak ważny mecz powinien już w sobotę pojawić się w Polsce. Nie miał GP, w przeszłości zdarzały się podobne sytuacje, więc to tylko jego błąd. Chociaż teraz okazuje się, że raczej będzie powtórka półfinału ???? Generalnie kabaret, kompromitacja E-ligi.
Teraz się zastanawiam jak to będzie czy będzie mógł jechać Greg i Vaculik czy jak to będzie bo ja nie mam pojęcia, porażka! Ale skoro Unibax jest taki mocny to po prostu niech to udowodni na torze i tyle..
Greg bankowo, bo Cieślak już mówił, że w czwartek jadą z nim i na torze rozstrzygną...
Martin skoro ZZ to zwolnienie chyba, więc kilka dni ma z głowy
chodziło mi o to, że wiesz może jest jakiś super przepis który zezwoli na rozegranie meczu jeszcze raz ale wiesz, tylko w składzie jaki miał być dzisiaj bez Grega z tym ksmem 34,03 ???? ???? . Ale skoro Marek tak mówi to będzie ogromna mobilizacja w ekipie Tarnowa i czekamy na kursy, bo decyzja o powtórce to kwestia kilku godzin ;) Co do Vacula na bank nie pojedzie, bo w Vojens go też zabraknie i najprawdopodobniej w pierwszym meczu o złoto bądż brąz.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Teraz się zastanawiam jak to będzie czy będzie mógł jechać Greg i Vaculik czy jak to będzie bo ja nie mam pojęcia, porażka!
Greg bankowo, bo Cieślak już mówił, że w czwartek jadą z nim i na torze rozstrzygną...
Martin skoro ZZ to zwolnienie chyba, więc kilka dni ma z głowy
 
elfilozof 100

elfilozof

Użytkownik
Moim zdaniem wszystko zależy od tego, co było wpisane przez Azoty w druku zgłoszenia do zawodów i czy był tam wpisany Jamróg, ewentualnie jeśli nie był wpisany, to co oznacza &quot;obecnych i uprawnionych do startu&quot; (art. 712), bo moim zdaniem powinien być wpisany, jeśli nie był, to był &quot;turystą&quot;.
Z tego co mówi Cieślak wynika, że był wpisany, a jeśli tak to Greg może pojechać (bo mógł się spóźnić - Art. 712 p.4), no a Vacul oczywiście nie może jeśli mecz się odbędzie w tym tygodniu.
 
viking 47

viking

Użytkownik
Ja jestem tylko ciekaw czy w przypadku innej drużyny z innym trenerem czyt. bez Cieślaka była by podobna sytuacja a więc powtórka meczu. Widocznie Cieślak popłakał zatrząsł portkami władzy i nagle się okazuje że sędzia zle podliczył ksm, komedia do potęgi, i tak jak pisali poprzednicy regulamin chory ale Herbi powinien być w Polsce conajmniej od wczoraj bo jak widzimy takie sytuacje z nim w roli głównej zdarzały się już wcześniej i zero wyciągniętych wniosków.
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
wpis z pewnego forum z którym się w 1005 zgadzam:
-night-
mecz nie musi byc ppowtorzony bo niby dlaczego?
1.sedzia zarzadzil walkower. decyzja sedziego jets nie odwolalna.
2. sedzia rok temu tez sie pomylil mowiac ze tor w lesznie jest regulaminowy a nie byl jak sie ponziej okazlo bo leszno dodstalo kary. mecz nie powtorzyli. sedzia sie pomylil
3. sedzia wyklucztyl zawodnika bo sie pomylil.bieg nie powtorzony,.
LUDZIE DECYZJA SEDZIEGO BYLA BLEDNA,ALE BYLA. JEST NIEPODWARZALNA. A CIESLAK MOZE MIEC GORZKIE ZALE DO SIEBIE I TYLE ZE PIER*OLA NIE ZNA REGULAMINU.
AMATORSZCZYZNA W TARNOWIE TRWA W NAJLEPSZE...
źle się stało. bo powinni objechać mecz normalnie z Gregiem i tego cyrku by nie było. Myślę że można pogratulować za szopke panu Cieślakowi
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
wydaje mi się że nie masz racji jeżeli zgadzasz z tym wpisem ponieważ:
decyzja sędziego w takich sprawach jest podważalna przez pzm czy SE -dokładnie nie wiem, może GKSŻ ???? (tak jak w piłce jeżeli sędzia da zawodnikowi niesłusznie czerwoną kartkę to po złożeniu jakiegoś wniosku i jeżeli są możliwości oglądnięcia powtórek tv komisja ligi anuluje kartkę czyli jest nad sędzią).
e: a swoją drogą Mareczek znowu wszystkich wykiwał, niemożliwe że sam nie obliczał KSMu jeszcze w parkingu. wiedział że Lis nie ogarnia dokładnie tego regulaminu i wykorzystał to - nie kłócił się tylko zrobił szopkę w tv, bo wiedział że dziś bez Grega i tak by wtopili a tak w czwartek prawdopodobnie Jankes pojedzie.
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
wydaje mi się że nie masz racji jeżeli zgadzasz z tym wpisem ponieważ:
decyzja sędziego w takich sprawach jest podważalna przez pzm czy SE -dokładnie nie wiem, może GKSŻ ???? (tak jak w piłce jeżeli sędzia da zawodnikowi niesłusznie czerwoną kartkę to po złożeniu jakiegoś wniosku i jeżeli są możliwości oglądnięcia powtórek tv komisja ligi anuluje kartkę czyli jest nad sędzią).
e: a swoją drogą Mareczek znowu wszystkich wykiwał, niemożliwe że sam nie obliczał KSMu jeszcze w parkingu. wiedział że Lis nie ogarnia dokładnie tego regulaminu i wykorzystał to - nie kłócił się tylko zrobił szopkę w tv, bo wiedział że dziś bez Grega i tak by wtopili a tak w czwartek prawdopodobnie Jankes pojedzie.
no to w takim razie niech dopuszczą Jamroga i niech jadą bez Grega który dziś nie zdążył
 
vitoss 18

vitoss

Użytkownik
A mnie zastanawia fakt dlaczego mecz ma być powtórzony ? Dlatego tylko że sędzia źle policzył ksm a kierowniki z Tarnowa nie zgłosił od razu protestu ? Gdyby protest od razu był złożony z prośbą o dokładne przeliczenie ksmu to by nie było problemu. Drugą rzeczą jest brak myślenia z strony Torunia, spóźnił się Greg 6 minut, ok jedziemy a po meczu protescik i jego pkt są odjęte, mecz objechany ? Objechany i nie ma problemu w całej Polsce. Ciekawi mnie czy te całe związki co ustalają regulaminy będą zawsze pisać tylko dla siebie i intepretować po swojemu ? &quot;Nie było go ok -ale to sport i niech jadą o finał&quot;.
Z całej tej sytuacji to Tarnów nie powinnien mieć szansy powtórki, można było wziąść choćby Lamparta bądź kogoś innego żeby zastąpić Grega jak wiedzieli że może nie zdążyć. Korki to normalna sprawa. Szczególnie pod stadionem przed meczem, gdzie na trybunach nie siedzi 500 osób a parę tysięcy. Cieślak sam w wywiadzie mówił że nie spełniają progu ksm...A teraz nagle jest próg spełniony, jedyną słuszną decyzją było by jechanie meczu ale bez Grega. I to nie dlatego żeby zrobić im na zlość tylko niech nauczą się jechać czysto i bez kombinacji. Sędzia się pomyłił w liczeniu, a gdyby się nie pomylił ? Skład by był bez Yankesa i tak.
Coraz bardziej mnie odrzuca od tego sportu...co liga to inny regulamin.
 
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
Ludzie jakie wy idiotyzmy wypisujecie!!!! nie da sie tego czytac.
TO JEST SPORT !!!! Niech wygra lepszy ,nie wszystko rozstrzygnie sie na torze !!! Tysiace ludzi na trybunach i milony przed telewizorami chce obejrzec ten mecz ,a wasze głupie gadki ze decyzja sędziego jest niepodwarzalna.Jeden idiota ma decydować ???? Ludzie co wy tu robiecie .Gdzie DUCH SPORTOWY!!!!
Na szczęscie mecz w czwartek i mamy dzięku Bogu emocje .Lepiej pózno niż wcale.A ci którzy piszą głupoty ze nie powinno byc powtórki niech w ogóle tu nie piszą .
Wszytkim nam zalezy zeby było jak najwięcej meczy zuzlowych .W czwartek mecz i duza szansa ogolic buków .PRZYJEMNE Z POZYTECZNYM .
VITOS I WOJTI1830 DO GŁOWNIE DO WAS pisze.Nie chcecie to wogóle nie ogladajcie zuzla a tym bardziej nie grajcie jak macie bzdury wypisywac!!!!!!!!!
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
Ludzie jakie wy idiotyzmy wypisujecie!!!! nie da sie tego czytac.
TO JEST SPORT !!!! Niech wygra lepszy ,nie wszystko rozstrzygnie sie na torze !!! Tysiace ludzi na trybunach i milony przed telewizorami chce obejrzec ten mecz ,a wasze głupie gadki ze decyzja sędziego jest niepodwarzalna.Jeden idiota ma decydować ???? Ludzie co wy tu robiecie .Gdzie DUCH SPORTOWY!!!!
Na szczęscie mecz w czwartek i mamy dzięku Bogu emocje .Lepiej pózno niż wcale.A ci którzy piszą głupoty ze nie powinno byc powtórki niech w ogóle tu nie piszą .
Wszytkim nam zalezy zeby było jak najwięcej meczy zuzlowych .W czwartek mecz i duza szansa ogolic buków .PRZYJEMNE Z POZYTECZNYM .
VITOS I WOJTI1830 DO GŁOWNIE DO WAS pisze.Nie chcecie to wogóle nie ogladajcie zuzla a tym bardziej nie grajcie jak macie bzdury wypisywac!!!!!!!!!
ja pisałem że źle się stało że nie objechali tego meczu z Gregiem więc najpierw przeczytaj całość wypowiedzi a potem krytykuj.
Inną sprawą jest fakt że Greg się spóźnił. Czy jakby Hamilton spóźnił się na start w F1 to jechałby od 4 okrążenia, bo może wszystkich dogoni i wygra? Zasady są po to aby ich przestrzegać.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Z jedną z osób z tego forum rozmawiałem na GG podczas meczu i myśleliśmy, że będzie kompromis w postaci &quot;dobra ch.. tam 6 minut spóżnienia to mało, niech Greg będzie dopuszczony i jedziemy mecz&quot;. Nic o tym nie było mówione w TV tymczasem sam Cieślak zabrał głos w sprawie tego oczekiwanego przeze mnie i kolegę kompromisu.
&quot;Szef Jaskółek ma sporo żalu do działaczy z Torunia. - W niedzielę mecz spokojnie powinien się odbyć. Wystarczyło tylko trochę dobrej woli kolegów z Torunia. Gdyby powiedzieli sędziemu, że kilka minut spóźnienia Grega to nie jest żaden problem arbiter puściłby zawody. Nie poszli nam jednak na rękę. Sam słyszałem, jak prezes Stępniewski nakazuje sędziemu przestrzegać regulamin. Nie chciał po prostu, by zawody odbyły się. Przecież przy odrobinie dobrej woli mogliby zrobić wyjątek dla mistrza świata. Ale nie było w ogóle dyskusji na temat rozpoczęcia meczu - zakończył Marek Cieślak.&quot;
Nie jestem wielkim fanem Grega czy Cieślaka, ale jestem prawie pewny, że gdyby taka sytuacja była na odwrót np w Tarnowie, że jakiś zawodnik nie dojechał na czas to Cieślak by się zgodził i by jechali. Nie mówię tutaj tylko o drużynie Unibaxu ale np Stal przyjeżdza do Tarnowa a spóżnia się Tomek czy Iversen to myślę, że Marek by powiedział dobra jedziemy pełnymi składami i tyle. Bierze się to z tego, że facet widać nie boi się, &quot;ma jaja&quot;. Nie raz już było tak, że kiepskiej sytuacji wychodził ogromną ręką czy to w SWC czy w lidze. Jest pewność, że mecz jest powtórzony tylko nie wiadomo kiedy. Wtorek i środa to Szwecja gdzie jedzie pełno zawodników Unibaxu i Tauronu. Czwartek podobno mecze w Anglii a w piątek jest trening w Vojens z którego mógłby zrezygnować Holder i Greg ale wątpię, że to uczynią. A z tego co wiem to kary finansowej teraz już nie ma tylko nie wiem czy nie ma jej za nie stawienie się na treningu czy tylko za nie wyjechanie na tor, ale obowiązek bycia w parkingu jest. Ogólnie na pewno Marek już ma swój plan na ten mecz i jestem przekonany, że jeśli podejdą na maksa skupieni do tego meczu i Janowski nie zawiedzie to Tarnów zdobędzie te 42 punkty bo są nie wątpliwie w stanie. Chociaż ja bym bardzo chciał złota dla Stali a im będzie na pewno łatwiej z &quot;Aniołami&quot;.
 
elfilozof 100

elfilozof

Użytkownik
Czy ktoś tutaj czytał mojego poprzedniego posta o tym, że Greg MÓGŁ się spóźnić i nawet spóźniony MÓGŁ jechać w meczu, o czym mówi Art. 712 p.4?!
W związku z czym fakt jego spóźnienia na mecz DRUŻYNY ma minimalne znaczenie, bo pewnie i tak zdążyłby pojechać w swoim pierwszym biegu?
Bo widzę, że jakoś ten &quot;drobny&quot; szczegół dyskutantom tutaj umyka...
Notabene, porównanie do Hamiltona i F1 jest tu lekko nie na miejscu.
 
kwiti 138

kwiti

Użytkownik
Szczęście uśmiecha się do Cielaka, tfu Cieślaka ???? Według jeszcze nieoficjalnych informacji dzisiaj w Anglii rękę złamał Ryan Sullivan. Jeżeli to się potwierdzi :-( to Tarnów awansuje do finału, a co więcej Tarnów może wygrać na Moto.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom