>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

ORLEN Liga 2012/2013 (Liga Siatkówki Kobiet)

Status
Zamknięty.
qaz09 65

qaz09

Użytkownik
AZS Białystok - Muszynianka Muszyna

Sytuacja w AZS została już opisana dokładnie w ostatnich dniach. Do wszystkich wspomnianych problemów można dodać kolejny. Mianowicie, zespół opuściły ostatnie zawodniczki z Trynidadu - Grant i Esdelle. Także aktualnie mamy w zespole 7 zawodniczek + spore problemy finansowe klubu. Atmosfera w klubie przy obecnych okolicznościach z pewnością nie jest zbyt pozytywna, chociaż należą się słowa uznania za nawiązanie walki z Łodzią w ostatniej kolejce.
Muszyna mimo niezłego składu, jest jaka jest. W Lidze Mistrzów i w turnieju towarzyskim w Szwajcarii skompromitowały się dosyć mocno, natomiast na naszym krajowym podwórku jakoś sobie radzi. Jeżeli zagrają chociaż na 50 %, to myślę, że spokojnie pokryją under który wystawił Unibet. Różnica poziomów jest na tyle duża, że spokojnie mogłyby nie pozwolić im wyjść z 15 pkt w każdym z setów, pod znakiem zapytania pozostaje ich zaangażowanie w jutrzejszym meczu.
Dla porównania Marathon daje handi pkt -25,5 po 1,94, także linia na Unibecie na pewno warta gry.

Mój typ:

AZS Białystok - Muszynianka Muszyna under 125,5 pkt @2,65 Unibet ⛔
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Impel Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała
Mecz rozpoczynający 17 kolejkę OrlenLigi (przedostatnia). BKS z jednej strony może powalczyć o 2 miejsce, a z drugiej strony trzeba bronić się przed ATOMem. Impel moim zdaniem da radę i wydobędzie się z tego niechcianego 8 miejsca, które oznacza grę z Muszyną. By tego dokonać potrzeba punktów.
Wrocław po dwóch dobrych spotkaniach zagrał z Dąbrową bardzo słabo. Dużo błędów, ataki przed siebie, do tego przyjęcie fatalne i nie zawalczyły. Kluczem jest dobre przyjęcie, Ognjenovic fajnie prowadzi grę, mnóstwo piłek do Vesny i Makare na środek. Trochę brakuje pary na skrzydłach.
Aluprof z Horką na pokładzie ugrał komplet z Siódemką. Nie obyło się bez problemów i było blisko 5-go seta. W tej drużynie brakuje solidnego przyjęcia, a i Wołosz ostatnio nie gra na swoim poziomie.
Kursy na Impel może nie są za wysokie, ale ja czuje tutaj wygraną gospodyń. Znów ważnym elementem może być blok. Żeby Wrocław zwyciężył potrzebne jest wsparcie ze skrzydeł, głównie od Koniecznej, ale po cichu liczę na Pyziołek.
Moje propozycje:
Impel +1.5 --- 1.50 @ Unibet ✅ 2-3
Impel wygra --- 2.05 @ Bwin, Fortuna (2.42 MarathonBet) ⛔ 2-3

Żenująca gra Wrocławia. Tyle kretyńskich błędów dawno nie widziałem. Bielsko grało strasznie przeciętnie (poza genialną Bergrovą), ale nie da się wygrać meczu robiąc klopsy na poziomie młodziczek :| Nic dziwnego, że Tore przez ostatnie dwa sety na czasach nie robił nic innego jak tylko &quot;rzucał kur**mi&quot; w stronę swoich zawodniczek. Fatalny dzień Ognjenovic.
Na drugi typ trzeba się zaczaić i pobrać w odpowiednim momencie :p
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Impel Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała
Mecz rozpoczynający 17 kolejkę OrlenLigi (przedostatnia). BKS z jednej strony może powalczyć o 2 miejsce, a z drugiej strony trzeba bronić się przed ATOMem. Impel moim zdaniem da radę i wydobędzie się z tego niechcianego 8 miejsca, które oznacza grę z Muszyną. By tego dokonać potrzeba punktów.

Wrocław po dwóch dobrych spotkaniach zagrał z Dąbrową bardzo słabo. Dużo błędów, ataki przed siebie, do tego przyjęcie fatalne i nie zawalczyły. Kluczem jest dobre przyjęcie, Ognjenovic fajnie prowadzi grę, mnóstwo piłek do Vesny i Makare na środek. Trochę brakuje pary na skrzydłach.

Aluprof z Horką na pokładzie ugrał komplet z Siódemką. Nie obyło się bez problemów i było blisko 5-go seta. W tej drużynie brakuje solidnego przyjęcia, a i Wołosz ostatnio nie gra na swoim poziomie.

Kursy na Impel może nie są za wysokie, ale ja czuje tutaj wygraną gospodyń. Znów ważnym elementem może być blok. Żeby Wrocław zwyciężył potrzebne jest wsparcie ze skrzydeł, głównie od Koniecznej, ale po cichu liczę na Pyziołek.

Moje propozycje:
Impel +1.5 --- 1.50 @ Unibet
Impel wygra --- 2.05 @ Bwin, Fortuna (2.42 MarathonBet)



Na drugi typ trzeba się zaczaić i pobrać w odpowiednim momencie :p
Wrocławianki przez 3 sety miały bardzo dobre przyjęcie. Jedynie w 4 partii się ono posypało. A tak przez pierwsze 3 sety przyjęcie miały lepsze od Dąbrowy. Dodatkowo dało się zauważyć, że wszystkie przyjmujące automatycznie przyjęciem chciały nadać rytm rozegraniu co momentami wyglądało na prawdę fajnie. O wyniku spotkania zaważyły błędy własne w ataku których Wrocław robił zdecydowanie za dużo oraz dziwny rostrzał w grze blokiem który wyglądał następująco 0, 9, 2, 1.
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina:Siatkówka Kobiet Orlen Liga
Spotkanie:Impel Wrocław - BKS Aluprof Bielsko- Biała⛔ 2-3
Typ:Impel Wrocław
Kurs:2.19
Bukmacher:Pinnacle Sports
Mecz siatkarskiej Orlen Ligi spotykają się rewelacja tego sezonu Bielsko - Biała na trzecim miejscu w tabeli oraz największe rozczarowanie sezonu do tej pory Impel Wrocław. Drużyna Impelu po wzmocnieniach miała walczyć o medale tym czasem walczy o wejście do play -off. Duży niewypał to transfer Kim Staelens kiedyś świetnej zawodniczki jednak najlepsze lata za nię. Druga zmiana po niepowodzeniach to odejście trenera Rafała Błaszczyka. Na pozycji rozgrywającej zastąpiła Kim Staelens znana Serbka Maja Ognjenovic , która robi różnicę w grze. Zmiana trenera również dobrze zrobiła drużynie trener Aleksandersen powoli zaczyna odmieniać grę
drużyny i widać pierwsze efekty wygrana z Treflem na wyjeździe 3-0 wyrównany mecz z Muszyna 1-3 przebłyski w meczu z Dąbrowa kapitalny drugi set. Dziś dla Impelu to ważny mecz zwycięstwo to już pewne miejsce w 8. Natomiast BKS to drużyna ,która zaskoczyła forma wysoka pozycja w tabeli i dobra gra w pierwszej części sezonu. W drużynie z bielska graja dwie byłe Wrocławianki Wołosz i Czypiruk. Moim zdaniem jednak powoli tracą impet i wygrywanie przychodzi im z trudem. porażka gładka 3-0 z Muszyna porażka po walce 2-3 z Dąbrowa oraz pokonanie po zaciętej walce Legionovii. Dziś spodziewam sie zaciętego i wyrównanego meczu jednak ze wskazaniem na Impel, którego potencjał jest naprawdę olbrzymi i do tej pory mało wykorzystany.
Dziś na tle Wołosz Serbska rozgrywająca wypadła fatalnie rozegranie na drugą linie do zludzenia bardzo mało środka przy dobrym przyjęciu.
Tak nawiasem mówiąc Plak i Konieczna grają dużo gorzej niż rok dwa lata temu. Żeńska siatkówka w kryzysie zawodniczki utalentowane zamiast robić postęp cofają się. Wołosz to dla mnie jedyny jasny punkt dzisiejszego spotkania.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Impel Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała​


Impel po przyjściu trenera Tore Aleksandersena zaczął w końcu grać lepiej. Nadal zajmuje jednak bardzo niską, 8 lokatę.
Aluprof cały czas wysoko, obecnie 3 lokata.

Największym atutem Impelu są środkowe i rozgrywająca, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Staelens grała słabo i zupełnie nie potrafiła wykorzystać środkowych. Ognjenovic bardzo często korzysta z Wilson i Djurisic i wygląda to nieźle. Również w bloku (zwłaszcza Wilson) zdobywają sporo punktów. Problemem na pewno są skrzydła. Konieczna powinna być liderką, ale z jej grą jest różnie. Do korzystania ze środkowych potrzebne jest dobre przyjęcie i dlatego na parkiecie potrzebna jest Rosner.

Aluprof ostatnio w średniej dyspozycji. Porażki z Muszynianką (dość wyraźne), trener Popik, który otwarcie krytykuje Wołosz. BKS, żeby grać dobrze musi grać szybko. Sieczka czy Cella są stworzone do szybkich piłek, które często gra Wołosz. Włoszka potrafi przy trudniejszej piłce obić blok i sporo sytuacyjnych piłek powinno być kierowanych do niej. Horka to dobra atakująca, może na razie nie radzi sobie najlepiej, ale potrafi w ważnym momencie pociągnąć zespół. Na środku pewne miejsce ma Bergrova. Nie wiem czemu ostatnio zabrakło Gabrieli Wojtowicz. Może za nią nie przepadam, ale czasami same jej warunki fizyczne wystarczają. Jeżeli nie będzie Gabi to wtedy zagra Sylwia Pelc. Ostatnio w dobrej formie Sawicka i na libero według mnie spora przewaga na korzyść Aluprofu.

Zapowiada się wyrównane spotkanie, ale według mnie górą będzie Aluprof. Wrocław zaczął grać lepiej, ale tak naprawdę to ten zespół nadal mnie nie przekonuje. Aluprof ma bardzo dobrą zagrywkę i świetnie grają blokiem. BKS jest dla mnie lepszą drużyną. W Impelu często brakuje skrzydeł, a samym środkiem meczu się nie wygra.

Typ:
BKS Aluprof Bielsko-Biała @ 1.72 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Impel Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała​


Impel po przyjściu trenera Tore Aleksandersena zaczął w końcu grać lepiej. Nadal zajmuje jednak bardzo niską, 8 lokatę.
Aluprof cały czas wysoko, obecnie 3 lokata.

Największym atutem Impelu są środkowe i rozgrywająca, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Staelens grała słabo i zupełnie nie potrafiła wykorzystać środkowych. Ognjenovic bardzo często korzysta z Wilson i Djurisic i wygląda to nieźle. Również w bloku (zwłaszcza Wilson) zdobywają sporo punktów. Problemem na pewno są skrzydła. Konieczna powinna być liderką, ale z jej grą jest różnie. Do korzystania ze środkowych potrzebne jest dobre przyjęcie i dlatego na parkiecie potrzebna jest Rosner.

Aluprof ostatnio w średniej dyspozycji. Porażki z Muszynianką (dość wyraźne), trener Popik, który otwarcie krytykuje Wołosz. BKS, żeby grać dobrze musi grać szybko. Sieczka czy Cella są stworzone do szybkich piłek, które często gra Wołosz. Włoszka potrafi przy trudniejszej piłce obić blok i sporo sytuacyjnych piłek powinno być kierowanych do niej. Horka to dobra atakująca, może na razie nie radzi sobie najlepiej, ale potrafi w ważnym momencie pociągnąć zespół. Na środku pewne miejsce ma Bergrova. Nie wiem czemu ostatnio zabrakło Gabrieli Wojtowicz. Może za nią nie przepadam, ale czasami same jej warunki fizyczne wystarczają. Jeżeli nie będzie Gabi to wtedy zagra Sylwia Pelc. Ostatnio w dobrej formie Sawicka i na libero według mnie spora przewaga na korzyść Aluprofu.

Zapowiada się wyrównane spotkanie, ale według mnie górą będzie Aluprof. Wrocław zaczął grać lepiej, ale tak naprawdę to ten zespół nadal mnie nie przekonuje. Aluprof ma bardzo dobrą zagrywkę i świetnie grają blokiem. BKS jest dla mnie lepszą drużyną. W Impelu często brakuje skrzydeł, a samym środkiem meczu się nie wygra.

Typ:
BKS Aluprof Bielsko-Biała @ 1.72 Unibet
Ja bym miał obawy co do tego typu. Bielsko ostatnio bardzo słabo przyjmuje Cella i Sieczka w tym elemencie czasem grają fatalnie. Czy to po celują jedną czy to drugą to z ataku są wyłączone bo nie są w stanie się pozbierać. Wrocław teraz taktycznie do meczy przygotowany jest bardzo dobrze. Ostatnio wyraźnie celowały w zawodniczkę która znajdowała się w pierwszej linii aby wyłączyć ją z ataku. Co często dawało zamierzony efekt. Aczkolwiek w Dąbrowie było fajne odejście w takiej sytuacji gdy w drugiej lini była Kaczor. Wówczas atakująca fajnie chodziła sobie na Pipa z dość dobrym efektem. W Bielsku nie bardzo jest odejście w ataku z szóstej strefy bo ani Sieczka ani Cella ani Horka nie radzą sobie w atakach tego typu.

Jeżeli Bielsko nie będzie dziś przyjmowało przyzwoicie to wtedy może być róznie ale jeżeli z przyjęciem nie będzie u nich najlepiej to moim zdaniem Wrocław wygra to spotkanie nawet za 3 pkt. Sam pograłem +1.5 seta po 1.65
 
S 26

siemek0

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Polska , Orlen Liga
Spotkanie: Łódź - Sopot
Typ: Sopot -1.5 seta
Kurs: 1.60
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Ostatni mecz 17 i zarazem przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego_Oprócz wyników czysto sportowych zaczyna sie patrzenie w przyszłość czyli na kogo można trafić w rundzie Playoff.W dzisiejszym meczu zagrają 6 drużyna ligi czyli Budowlane Łódź z 4 drużyną aktualnym mistrzem Polski Atomem Treflem Sopot.O ile zespół z Łodzi raczej pozostanie na 6 miejscu (6 pkt przewagi na zespołem z 7 miejsca natomiast do 5 miejsca 5 punktów straty i niekorzystny terminarz - dzisiaj Sopot a w ostatniej kolejce Muszynianka na wyjeździe) to zespół z Sopotu ma szanse nawet na miejsce nr 2.Jeżeli drużyna Sopotu wygra dzis 3:0 to już dziś awansuje na 3 miejsce kosztem BKS Bielsko Biała a do rozegrania pozostanie jeszcze jedna kolejka.W ostatniej kolejce Sopot mierzy sie z zespołem z Białegostoku wiec już można dopisać im kolejne 3 pkt..Oczywiscie zajęcie miejsca wyższego niż 4 daje szanse uniknięcia w ćwierćfinale playoff zespołu z Piły a w półfinale Muszynianki.I to właśnie uniknięcie Muszynianki w półfinale bedzie motywacją dla zawodniczek z Sopotu żeby ten mecz wygrać za 3 pkt.Jeśli chodzi o mecze bezpośrednie miedzy dzisiejszymi drużynami to Atom na 7 ostatnich spotkań wygrał 6 z czego 5 spotkań za 3 pkt czyli 3:1 lub 3:0.Kadrowo zespół z Sopotu jest napewno lepszy niż dzisiejsze gospodynie.Do składu Atomu na dzisiejszy mecz wraca Dorota Pykosz która wreszcie wyleczyła kontuzje dłoni.W związku ze wszystkim co tu napisałem uważam że dziś wygra zespół Atomu w stosunku 3:0 lub 3:1 bo (w dużym skrócie) kadrowo są napewno lepsze plus maja większą motywacje gdyż grają o jak najwyższe miejsce przed playoff i uniknięcie w ewentualnym półfinale lidera rozgrywek Muszynianki Fakro Muszyna
1:3 ✅✅✅ Typ trafiony jednak poziom meczu wyglądał momentami jak dzieci grające przez trzepak a nie zawodowe siatkarki w najwyższej klasie rozgrywek
 
houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot
Ostatni mecz 17 kolejki. W pierwszym meczu Atomówki ograły (nie bez problemów) Łodzianki do 0 i tylko w 1 secie była wyraźna przewaga Sopocianek do 20 a kolejne dwa sety kończyły się na przewagi do 25. Gdyby ten mecz był w środku sezonu ligowego to bym w ciemno postawił na Sopocianki z hc -1.5, ale zasadnicze pytanie które się nasuwa to czy Sopociankom opłaca się wygrać.
W przypadku gdy Atomówki wygrają to spotkanie i kolejne spotkanie (bo nawet gdyby chciały &quot;podłożyć się&quot; to niestety AZS może nie mieć argumentów aby to wykorzystać) to da razem 6 punktów i realne 2 miejsce (oczywiście zależy to też od ostatniego meczu BKS&#39;u i Dąbrowy które również mają szanse na 2 miejsce). Analizując dalej Impel najprawdopodobniej wygra z Legionowią za 3 punkty i awansuje na 7 miejsce (myślę jednak że Pałac podzieli się punktami z Dąbrową i to on po fazie zasadniczej zajmie 8 miejsce). I tu dochodzimy do sedna czy Sopocianki chciały by zagrać z Impelem (który gra coraz lepiej) w fazie PO? Niby pierwsze spotkanie wygrane 3-1 ale już w Sopocie nie było tak różowo a wręcz tragicznie mistrzynie Polski rozgromione na własnym parkiecie do 0.
I tak jak już pisałem wcześniej gdyby nie &quot;teorie spiskowe&quot; to bym w ciemno grał na Atomówki, a tak tylko asekuracyjny typ (bo i tak wszystko zależy od tego czy Sopocianki będą chciały wygrać czy raczej nie)
Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot over 180.5 @ 2.10 Unibet✅
 
damian-p-94055 91

damian-p-94055

Użytkownik
I tu dochodzimy do sedna czy Sopocianki chciały by zagrać z Impelem (który gra coraz lepiej) w fazie PO?
O ile się nie mylę to 4 miejsce to półfinał z Muszyną, więc chyba nie warto odpuszczać tego meczu. Atomówki z Impelem powinny sobie poradzić bez większych problemów, co w przypadku z Muszynianką tak oczywiste nie jest. Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.
Powinniśmy zobaczyć czysto sportową rywalizację, a bajki o &quot;teoriach spiskowych&quot; zostawmy pociechom.
no offence
Granie na Sopocianki po takim kursie jaki jest teraz mija się z celem, po 1.3 jeszcze &quot;warto&quot; było łapać.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Kalkulacje kalkulacjami, ale... nie ulega wątpliwości, że Sopot dziś musi zapunktować, żeby nie skończyć rundy na 4.mscu, bo po 1.wówczas trafiają na Piłę a w następnej rundzie czekać będzie już Muszynianka.
Póki co mają 3 pkty straty do Dąbrowy i Bielska, więc dziś spotykają się nie grające już o nic Budowlane z walczącym wciąż Atomem...
Kursy są niskie, bo 1.20 zapewne zadowala niewielu, ew. Atom-1.5 @ 1.55 Betgun wygląda kusząco, bo wątpię w pkty Łodzianek, ale ja mam inną, bardziej kombinowaną propozycję na to spotkanie, która ma dość spore szanse na powodzenie ;)
Otóż, realnie Atom jest drużyną o klasę lepszą, potrzebuje punktów w przeciwieństwie do Budowlanych, jednak to są kobiety, więc jakiś set może paść łupem Łodzianek, więc podobnie jak Houston inwestuję w sumy punktów, ale...
over 176.5 @ 1.97 Marathonbet i
under 180.5 @ 1.85 Bwin
Przy 4 setach jest spora szansa powodzenia, więc wg mnie warto postawić kilka złotych i ze spokojem oddać się obserwacji pojedynku Piątek-Rourke ;)
 
marcen 6,8K

marcen

Użytkownik
Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 0:3 @2.3 ⛔

Troszkę brednie są wypisywane powyżej. Powiem tak siędze w siatkówce kilkanaście lat i sam w nią gram.
Jest to ostatni mecz przedostatniej kolejki. Jak wiadomo w siatkówce przy końcu zawsze dochodzi do &#39;cudownych&#39; wyników.
Do tego zespł z Łodzi nie ma już szans na wyższą ani niższą lokate już od pewnego czasu. Dlatego na pewno dziewczyny teraz dostają w kość na treningach, żeby forma była na Play Offy co potwierdza strata seta w ostatniej kolejce z outsiderem z Białegostoku. Wiadomo również jak się gra przy cięzkich treningach i nawet jak już szkończyły zapierdzielać to forma od razu nie przyjdzie (potrzeba kilkunastu dni do regeneracji i świeżości).


Tutaj jest sprawa prosta, kilka cytatów ze strony Atomu:
- Każde spotkanie jest dla nas ważne. W tej kolejce nie wszystko zależy od nas, ale przystąpimy do niej znając pozostałe rezultaty. Jednak co by się nie działo na innych boiskach - my musimy ten mecz wygrać - mówił w piątkowe popołudnie trener ATOMu Trefla Sopot, Adam Grabowski.

Szkoleniowiec mistrzyń Polski jakby przeczuwał, co może nastąpić. Piątkowy mecz Impelu Wrocław z BKS Aluprofem Bielsko-Biała oraz sobotnie spotkanie PTPS Piła z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza rozstrzygnęły się dopiero po tie breakach. Tym samym mistrzynie Polski w wypadku wygranej w Łodzi za 3 punkty zrównają się z oboma zespołami w ligowej tabeli. Tylko zwycięstwo 3:0 da im jednak możliwość, by zamienić się miejscami z zespołem z Bielska-Białej.


Wiadomo, że Atom z Muszynianką w półfinale nie chce się spotkać. Dlatego dzisiaj tylko 3:0 daje im awans na 3 lokatę i w ostatniej kolejce z Białymstokiem
czeka ich spacerek u siebie ???? .
 
D 13

damianp

Użytkownik
MKS Dąbrowa Górnicza 17 36
BKS Bielsko-Biała 17 36
Trefl Sopot 17 36

Mam pytanie, jesli na koniec rundy te 3 zespoly beda mialy tyle samo punktów (np. po 39) to jaka bedzie ostateczna kolejnosc na miejscach 2-4?
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
MKS Dąbrowa Górnicza 17 36
BKS Bielsko-Biała 17 36
Trefl Sopot 17 36

Mam pytanie, jesli na koniec rundy te 3 zespoly beda mialy tyle samo punktów (np. po 39) to jaka bedzie ostateczna kolejnosc na miejscach 2-4?
Fragment z regulaminu:
Kolejność zespołów po każdej kolejce rozgrywek (tabela), ustalana jest według liczby zdobytych punktów meczowych.
W przypadku równej liczby punktów meczowych, o wyższym miejscu w tabeli decyduje:
a/ lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do straconych,
b/ lepszy (wyższy) stosunek „małych” punktów zdobytych do „małych” punktów straconych,
Jeżeli mimo zastosowania reguł, określonych w ust.1 i 2 nadal nie można ustalić kolejności drużyn wówczas o wyższej pozycji w tabeli decydują mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Myślałem, że przy równej liczbie punktów bierzemy pod uwagę najpierw ilość wygranych spotkań, ale tak nie jest.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Budowlane Łódź
Trudno coś wybrać na ostatnią kolejkę.
Muszyna po męczącej wyprawie z Rosji. Bardzo długa podróż z i do Omska, ponadto zagrany 5-setowiec. Mecz niedzielny jest o nic, a w czwartek trzeba się obronić przez Omichką i wywalczyć awans do finału. Budowlane też grają o nic, no ale tutaj jednak inna sytuacja. Przy da się taki mecz przed play-off, potem mają dwumecz z PP z I-ligowcem z Krakowa (powinny gładko przejść), i dalej co ciekawe trafiają na Muszynę.
No więc typ raczej przeciwko Muszynie, aniżeli po prostu na Łódź. Spodziewam się startu w kwadracie: Popović, Werblińskiej, Bednarek i może Valentiny. To znacznie osłabia zespół, choć oczywiście nie oznacza to, że miałyby u siebie coś stracić.
Budowlane pokazywały w tym roku parę razy fajną grę i chyba można od nich wymagać zdobycia seta. Magda Piątek powinna być podwójnie zmotywowana.
Warto spróbować.
Moje propozycje:
Budowlane Łódź +2.5 --- 2.00 @ Unibet ✅ 3-2
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Impel Wrocław - Siódemka Legionovia Legionowo​


Ważne spotkanie dla Impelu, mało ważne dla Siódemki. Legionowo już na 100% zagra w barażach o utrzymanie z AZSem Białystok i pewnie na tym będzie się już skupiać. Impel ma sporą szansę na przeskoczenie w tabeli Pałacu Bydgoszcz. 8 pozycja, na której obecnie znajdują się zawodniczki z Wrocławia gwarantuje spotkanie z Muszynianką już w ćwierćfinale, a podejrzewam, że nikt w Impelu tego nie chce.

Obie drużyny grają swoje pierwsze mecze 1/8 Pucharu Polski już 13.02. Impel na wyjeździe zmierzy się z Jedynką Aleksandrów Łódzki i rewanż ma na własnym parkiecie, więc tu większych problemów być nie powinno. Siódemka walczy z PTPSem Piłą i nie da się ukryć, że pierwszy mecz będzie kluczowy. Jeżeli Legionowo chce powalczyć i awansować do ćwierćfinału to musi wygrać u siebie.

Siódemka na własnym parkiecie, a Siódemka na wyjeździe to dwie inne ekipy. Ostatnio co prawda odniosły bardzo przekonujące zwycięstwo na wyjeździe, ale z ekipą z Białegostoku, więc tu nie ma nawet sensu brać tego spotkania pod uwagę. Nie licząc tego meczu Legionowo na wyjazdach ugrało seta. Jednego seta. Beznadziejny wynik. Osobiście Siódemka mnie nie przekonuje. Personalnie wyglądają słabo, warunki fizyczne też nie najlepsze (chociaż akurat dzisiaj po drugiej stronie będzie Impel, który warunkami fizycznymi również jakoś się nie wyróżnia). Przede wszystkim brakuje siły w ataku. Przy szybszych piłkach da się to jakoś zniwelować, ale przy słabszym przyjęciu jest to bardzo widoczne.

Impel rozczarowywał, ale widać poprawę w ich grze. W ostatniej kolejce to nie tyle Aluprof wygrał, co Impel przegrał. Podoba mi się, że w końcu zaczyna ciągnąć grę Katarzyna Konieczna, która ma spore możliwości. Potrafi bić po kierunkach i na dodatek ma bardzo trudną zagrywkę z wyskoku. Trener Tore Aleksandersen stawia na Patrycję Polak i ta gra całkiem nieźle. Ostatnio według mnie źle zagrał rozgrywająca Ognjenovic. Niedokładnie, czytelnie, za mało środkiem (biorąc pod uwagę dobre przyjęcie jakie miał Impel w tym meczu). Środek jest strasznie mocną stroną Impelu.

Pierwsze spotkanie wygrała w Legionowie Siódemka 3:2. Wszyscy chyba pamiętają ten mecz, w którym Marta Haładyn popełniła koło 10 błędów przy rozegraniu. Wtedy nie było jeszcze Ognjenovic i trenera Aleksandersena. Trzeba też przyznać, że w tym meczu Siódemka zdobyła aż 21 punktów blokiem. Mogę jednak z ręką na sercu powiedzieć, że dzisiaj tylu nie zdobędzie.

Tak jak pisałem na początku. Siódemka na wyjazdach gra słabiutko. Ten mecz nic w sytuacji Legionowa nie zmieni. Bez względu na wynik zajmą 9 miejsce po rundzie zasadniczej. Impel na pewno nie chce trafić na Muszyniankę (zdecydowanie najlepsza ekipa w OrlenLidze i chyba nawet trener Serwiński nie jest w stanie tego zepsuć w tym sezonie) w ćwierćfinale. Impel ma potencjał i jest w stanie powalczyć o półfinał z Tauronem, Aluprofem czy Atomem.

Wrocław praktycznie na każdej pozycji ma sporą przewagę (może na libero niekoniecznie, ale Medyńska też fajnie ostatnio się prezentuje). Mobilizacja po stronie Impelu będzie spora i nie widzę tutaj żadnych szans dla Siódemki.

Typ:
Under 160.5 pkt @ 2.20 Unibet (obecnie 2.00) ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
M 0

masa0000

Użytkownik
,,Jeszcze nie podjąłem decyzji, w jakim zestawieniu wystąpimy w Muszynie. Nie wykluczam, że dam odpocząć tym zawodniczkom, które do tej pory najczęściej i najdłużej przebywały na parkiecie w meczach mistrzowskich. Mają więc prawo czuć się zmęczone - mówi na łamach &quot;Expressu Ilustrowanego&quot; szkoleniowiec Budowlanych. - Stać nasze zmienniczki na to, aby dotrzymać kroku wyżej notowanym przeciwniczkom. Mamy ambicję, aby w tym pojedynku nasz zespół pozostawił po sobie korzystne wrażenie - dodał.,,
 
D 13

damianp

Użytkownik
Ja dzisiaj widzę taką opcję.
Najpierw grają Bielsko i Atom.
Jeśli wygrają po 3-0 to grająca o 18:00 Dąbrowa &quot;robi&quot; 3:1 dzięki czemu nie trafia na Impel.
Typ CS 3:1 ale do gry o ile po 3:0 skoncza sie mecze Bielska i Atomu.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Play Offy w OrlenLidze czas zacząć ;)
Wczoraj w Polsacie Sport mieliśmy okazję obejrzeć mecz Aluprofu z Budowlanymi. Dzisiaj i jutro Polsat Sport pokaże rywalizację Tauronu z Impelem, a w poniedziałek starcie Atomu z Pilankami.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław​

Tauron po zwycięstwie w Pucharze Polski (w poprzednim sezonie również zdobyły to trofeum) na pewno poczuje się pewniej. Bardzo równa gra, niezły poziom i w sumie zasłużone zwycięstwo. Chociaż gdyby wygrał Atom to też by nikogo nie zdziwiło.
Impel w Pucharze Polski zagrał średnio i przegrał w półfinale 2:3 z Atomem.
Tauron to chyba najbardziej waleczna ekipa w OrlenLidze. Naprawdę można podziwiać dziewczyny za determinację i walkę do samego końca. Jeżeli chodzi o poziom sportowy to grają równo. Szeroka, wyrównana kadra to też spory atut. W PP zaskoczyła mnie świetna postawa Mai Tokarskiej. Jakoś w tym sezonie nie błyszczała, a z Muszyną i Atomem zagrała świetnie. Kolejna zawodniczka w bardzo dobrej dyspozycji to Krystyna Strasz. Chyba każdy pamięta problemy Tauronu na początku sezonu. Teraz gra w przyjęciu jakoś wygląda. Do tego Strasz wyciąga mnóstwo piłek w obronie. Na ataku Zaroślińska albo Kaczor, tutaj trener Kawka może wybierać, bo dziewczyny prezentują podobny poziom. Na przyjęciu Skowrońska, Leys i Staniucha-Szczurek. Ela Skowrońska (MVP PP, podobno w Pile grała z podkręconą kostką) ma pewne miejsce w składzie i to do niej trener dobiera drugą przyjmującą. Na środku wspomniana Tokarska, obok niej wobec problemów Plchotovej zobaczymy Liniarską. Braku doświadczonej Czeszki w PP nie było widać. Rozgrywa Dirickx i rozgrywa bardzo dobrze. Chociaż w sezonie również miała słabsze momenty, teraz wygląda to tak jak powinno.
Impel w półfinale tak jak pisałem wyżej zagrał słabo. Brakowało przede wszystkim dokładnego przyjęcia, a od tego wszystko się w siatkówce zaczyna. W kilku ostatnich spotkaniach rundy zasadniczej ten element wyglądał dobrze i Maja Ognjenovic mogła rozgrywać. Tutaj trochę tego zabrakło. Inną sprawą jest to, że coś szwankuje na linii Ognjenovic-Djurisic. Nie wygląda to tak jak może i powinno wyglądać. Impel na skrzydłach z ekipami z czołówki zbyt wiele do powiedzenia nie ma i mieć nie może. Konieczna na ataku, Pyziołek i Polak na przyjęciu. Na pewno brakuje Jaszewskiej, która w dobrej dyspozycji potrafi ciągnąć grę w ataku. Bardzo mocny środek z doświadczonymi Wilson i Djurisic. Tylko, żeby korzystać z tych zawodniczek musi być dokładne przyjęcie. Impel często wyprowadza atak z szóstej strefy, sporo tego również na kontrze. Pochwały na pewno za półfinał PP należą się libero Dorocie Medyńskiej. Jakoś nie byłem do niej przekonany, ale zagrała bardzo, bardzo fajnie.
Faworytem jest Tauron, który potrafi wykorzystać własną halę. Zawodniczki na pewno po triumfie w PP czują się mocniejsze, są również w dobrej dyspozycji.
Impel jeżeli chce nawiązać walkę to musi grać dokładnie w przyjęciu. Jeżeli gdzieś można szukać przewagi Impelu to na rozegraniu i na środku siatki. Chociaż i na tych pozycjach zawodniczki Tauronu (odpowiedni Dirickx, Tokarska i Liniarska) w PP spisywały się bardzo dobrze.
Tauron pewnie wygra to spotkanie, ale Impel na pewno stać na wygranie przynajmniej jednego seta.
Typ:
Impel Wrocław (+2.5 seta) @ 1.65 Bet365 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław​

Wczoraj Tauron dość niespodziewanie przegrał z Impelem 0:3. Wiadomą rzeczą było, że Wrocławianki powalczą w Play Offach i będą groźne, ale chyba nikt nie spodziewał się, że Dąbrowianki po tak dobrej grze w Pucharze Polski zagrają z Impelem tak źle.
Znowu wróciły koszmary z przeszłości (początku sezonu) i przyjęcie Tauronu wyglądało beznadziejnie. W ataku wyglądało to nie najgorzej, ale gra była prosta i łatwiejsza do odczytania dla blokujących Impelu. Średnio grała Kaczor, którą na pozycji atakującej zastąpiła w pewnym momencie Leys (nominalna przyjmująca). Nie wiem czemu szansy nie dostała Zaroślińska, która tak dobrze grała w PP, może jakiś drobny uraz, a może nie.
Impel miał dobre przyjęcie (brakowało go w PP z Atomem i dlatego gra wyglądała tak, a nie inaczej) i Ognjenovic mogła rozgrywać. Serbska rozgrywająca zagrała świetnie. Mnóstwo piłek przez środek, Wilson i Djurisic w końcu na normalnej, wysokiej skuteczności. Warto zwrócić uwagę na to jak Makare Wilson czyta grę. Zdecydowanie jedna z najlepszych środkowych w OrlenLidze. Szybko zmieniona została Patrycja Polak, którą udanie zastąpiła Bogumiła Pyziołek. Pyziołek sporo piłek przyjmowała, przez co Konieczna mogła się skupić w większości na ataku. Bardzo dobry mecz Koniecznej, która tym razem grała na przyjęciu.
Dzisiaj będzie inne spotkanie. Wydaje mi się, że będzie więcej walki i będzie to zacięty mecz. Impel osiągnął już dobry wynik biorąc pod uwagę, że dwa kolejne mecze gra u siebie. Dzisiaj na pewno będą chciały sprawić kolejną niespodziankę, ale Dąbrowa gorzej zagrać już chyba nie może.
Typ:
Over 177.5 pkt @ 1.96 Marathonbet ⛔
Over 3.5 seta @ 1.49 Pinnacle ⛔

EDIT: Dobrą, trochę mniej ryzykowną opcją jest również Over 3.5 seta ;)
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
ATOM Trefl Sopot - PTPS Piła
Miałem grać ten typ już w sobotę, ale wolałem poczekać - oby się opłacało.
Pierwszy mecz wygrany bardzo pewnie przez ATOM 3-1.
ATOM gra dobrą siatkówkę, Rachel znów błyszczy, reszta próbuje się jakoś podłączyć. Przyjęcie to największa bolączka drużyny, rozegranie też średnie, ale wszystko potrafi nadrobić Australijka.
Co się dzieje z Piłą to jak kompletnie nie wiem. Rozumiem, że odeszła Katić, ale nie uwierzę, że tylko brak Chorwatki na rozegraniu jest powodem tak tragicznej gry. Zresztą i podstarzała Irina i młoda Kajzer pokazywały w tym sezonie, że potrafią grać na niezłym poziomie. Coś się tam posypało. Dwa razy dostały srogie lanie od Dąbrowy, teraz też 3 sety przegrały z Sopotem nie dochodząc do drugiej przerwy technicznej.
Nie mam pojęcia co się tam stało, ale skoro grają 3 mecz z rzędu tak słabo, to warto pokusić się i zagrać przeciwko nim. Handicap setowy byłby niezły do gry, ale kurs na -2.5 marny, a jednak w sobotę urwały tego seta. Dlatego najlepszą opcją wydaje się być handicap punktowy, linia spora, ale znów pewnie min. jednego seta do ~15 stracą.
Moje propozycje:
ATOM Sopot -17.5 --- 1.85 @ WilliamHill (1.94 MarathonBet) ✅ 95-60
Ale tragiczny mecz... Sopot z dupy oddał seta, głupie błędy. Jakby Piła była w formie to po tym wygranym secie pociągnęła by kolejnego. Wygrać sety do 10, 16 i 9 samą Rourke - parodia. Bełcik niesamowite drewno.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom