>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nowa ustawa hazardowa/ prawo hazardowe

Status
Zamknięty.
K 0

karzele

Użytkownik
Ale mówisz: &quot;Wypłaty kartą MB z bankomatów są pewne&quot;
Mogę wiedzieć, w jakim sensie &quot;pewne&quot;?
Pewne - bo da się bez problemów wypłacić z bankomatów (słyszałem, że de facto różnie z tym bywa)?
Czy pewne - bo nikt się nie przyczepi - bo to jest karta wystawiona przez zachodnią instytucję finansową i polskie kontrole nie mają żadnych uprawnień do takich transakcji?
 
W 74

woofer001

Użytkownik
Polskie kontrole nie maja uprawnien do kontroli takich transakcji . A odnoszac sie do pomyslu kapicy to mysle ze panikujecie . To sa jego wizje jak on by chcial zeby bylo . No bo jak ma scigac grajacych po przelewach( nie liczac tych powyzej 15 tys euro) ? Do tego bylyby potrzebne zmiany w prawie bankowym ( cos na wzor USA) a na to kapica jest po prostu za maly ????
 
K 0

karzele

Użytkownik
Tak czy owak - należy trzymać rękę na pulsie. Nie dość, że człowiek wtapia - a czasem - powtarzam czasem uśmiecha się do niego szczęście - to jeszcze miałby mieć z tego powodu problemy?
 
I 0

infirmus

Użytkownik
Kilka stówek, a nawet kilka tysięcy (co chyba dla 90% forumowiczów jest nieosiągalne) od buka przez MB na konto bankowe jest bezpieczne, póki co ????
EOT - bo się robi offtop.
 
F 0

fasolkabolka

Użytkownik
Pan Kapica mówi, że będzie ścigał graczy ? To najpierw niech zrobi porządek u siebie. Na pewno ktoś od niego z dalszej rodziny lub znajomych gra w internecie w zakłady, a on nawet tego nie wie.
Zresztą Grają policjanci, ludzie z US, prawnicy, itd.
Nie myślcie, że internetowi gracze to zwykłe osoby pracujące bądź bezrobotni, którzy nie mają co robić.
Osobiście nie raz dowiaduje się kto gra na zakładach ode mnie to nigdy bym się nie spodziewał po takiej osobie a jednak.
Nikt nam tego nie powie, że gra.
 
H 28

henka

Użytkownik
Jeśli ta ustawa wejdzie w takiej formie jak przedstawia Kapica to oznacza to koniec raju dla graczy wiele firm się wycofa i Platforma Oszustów osiągnie swój cel.
 
msjr 0

msjr

Użytkownik
wiele firm się wycofa
mysle ze wiele nawet w to nie wejdzie:] a nawet jesli, zaklady przestana byc oplacalne, poniewaz niestety, ale koszty rejestracji firmy w Polsce i wykupienie ewentualnych licencji itd itp odbija sie na kursach
 
K 0

karzele

Użytkownik
A kiedy to ma trafić do Sejmu? Czy są jakieś szanse, że Sejm to udupi?
Bez hec - żyjemy w demokratycznym państwie - mają nam zakazywać rozrywek jak za komuny?
Ja wiem, że jak Ministerstwo Finansów nie może zrobić &quot;skoku na kasę&quot; - to się odgrywa na bukmacherach i Graczach - ale w ten sposób dziury budżetowej nie załata.
Przecież na tych zakładach przeważnie się przegrywa - a jak ktoś ma szczęście to wychodzi na zero.
A oni ubzdurali sobie, że ludzie mają mega-przychody nieopodatkowane z wygranych.
 
A 3

alter.vultus

Użytkownik
Dzis Minister Kapica byl w Polskim Radiu - PR3.
Nie wiem czy ktos ale jesli nie to znalazlem w necie opis tego co powiedzial.
11.01 Wiceminister finansów w wywiadzie dla Polskiego Radio PR3 16:35 - 16:50 (subiektywny zapis wywiadu)
Wiceminister finansów Jacek Kapica został przedstawiony na początku przez prowadzącego wywiad, jako &quot;człowiek który chce rozprawić się z nielegalnym hazardem w Internecie&quot;.

Pierwszy pytanie dotyczyło legalności internetowego hazardu w Polsce. Minister Kapica bez wahania zauważył, że dzisiaj gry hazardowe w Internecie są nielegalne, ponież podmioty organizujące je nie posiadają wymaganego zezwolenia Ministerstwa Finansów. Jako że, żadna polska firma bukmacherska nie działa obecnie w Internecie, na chwilę obecną każda gra hazardowa w Internecie jest przestępstwem. Dziennikarz zdziwił się, ponieważ wiele osób obstawia dzisiaj online, a nikogo jeszcze za to nie skazano!? Na to Kapica odpowiedział, że dotychczasowy system prawny nie daje narzędzi prawnych do ścigania takiego procederu, ale właśnie on chce to zmienić. Jednym z głównych celów nowelizacja ustawy o grach hazardowych ma być ograniczenie nielegalnej konkurencji w branży bukmacherskiej tj. wyeliminowanie z rynku firm bukmacherskich nie posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Minister Kapica od razu zapewnił, że proces notyfikacji omawianej nowelizacji jest już praktycznie zakończony. Komisja Europejska ma jeszcze kilka cytuję &quot;dopytań&quot;, ale pracownicy jego Kancelarii już nad nimi pracują. Ministerstwo Finansów ma m.in. zgodzić się, aby serwery firm bukmacherskich mogły być umieszczone za granicą, ale z zastrzeżeniem, że serwer archiwuzujący (z danymi obywateli RP grających w danej firmie) musi znajdować się na terenie Polski. Poza tym, Kapica pochwalił się, że na koszt UE zostały przeprowadzone badania o problemie uzależnienia od hazardu w naszym kraju. Zamówione badania zostały przeprowadzone na grupie 118 osób i 58% badanych jest już uzależnionych od hazardu, a 18% na najlepszej drodze do uzależnienia. Na koniec wątku jakim to wielkim problemem jest hazard internetowy, Kapica powołał się na uchwałę UE z dn.10.03.2009r. mówiącej o &quot;zagrożeniach związanych z hazardem w Internecie&quot;. Właśnie na te badania na grupie 118 osób i wspomnianą uchwałę powołuje się MF w odpowiedzi do Komisji Europejskiej!
Po wprowadzeniu wymarzonej przez Kapicę nowelizacji ustawy hazardowej, do udostępniania gier hazrdowych w Internecie będzie wymagane zezwolenie wydane przez MF na specjalnych warunkach. Bez zbędnej kurtuazji, Kapica wspomniał, że będzie je łatwiej zdobyć firmom prowadzącym jednocześnie naziemne punkty bukmacherskie! (cytuję: &quot;będzie dla nich m.in. mniejsza opłata). Bukmacherzy internetowy, którzy będą chcieli osbługiwać polskich graczy, muszą przede wszystkim być podmiotem polskim, uzyskać wspomniane zezwolenie, wpłacić wysoką kację jako zabezpieczenie oraz oczywiście płacić podatek (Kapica nie wspomniał jaki, ale najprawdopodobniej chodzi o te 12% od sumy wpłaconych stawek). Poker internetowy choćby nie wiem co, nie będzie legalny. To samo gry w internetowym kasynie.

Jednym z wymogów uzyskania zezwolenia na działalność w Internecie będzie posiadanie i prowadzenie zakładów internetowych pod domeną .pl. Dzięki temu, ludzie Kapicy będą mogli sprawdzać kto wchodzi na taką domenę. Każda działalność pod inną domeną np. .com będzie nielegalna, jeśli będzie skierowana do obywateli Polskich. Wystarczy, że będzie polska wersja strony internetowej i to już będzie wystarczające, aby wszcząć postępowania wobec takiego podmiotu, co będzie czynione wspólnie z organami działającymi w ramach Wspólnoty UE. Kapica mówi wprost: legalne będą tylko zakłady prowadzone pod domeną .pl!

Gracze którzy jednak zdecydują się obstawiać u bukmacherów internetowych nie mających polskiego zezwolenia, będą według zamiarów Kapicy ścigani w ten sposób: we współpracy z prowiderami usług internetowych organy wykonawcze będą starały się zlokalizowac osoby odwiedzający strony takich bukmacherów. Następnie po zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa uzyskane zostaną informacje z banku takiej osoby, czy nie przelewała ona lub nie otrzymywała pieniędzy na/z konta bukmachera. Jesli uda się w ten sposób lub inny spobób zidentyfikować użytkownika jako &quot;gracza w nielegalnych internetowych zakładach bukmacherskich&quot;, zostanie skierowane zawiadomienie do Prokuratury.
Projekt nowelizacji ustawy o grach hazardowych ma trafić do Sejmu w I kwartale tego roku.

PS: Po rozmowie, dziennikarz odczytał trafnego emiala od jednego ze słuchaczy. Niejaki Łukasz podsumował plany Kapicy tak: &quot;wasze działanie jest niejasne i całkowicie niekonsekwentne w walce z rzekomym wielkim złem hazardu. To tak jakby zalegalizować narkotyki produkowane w polskich fabrykach, a pozostałe zrobić nielegalnymi&quot;.
 
vde 119

vde

Użytkownik
Po roku niepewności znowu mamy podobny klimacik. Ale tym razem widzę problem jest poważniejszy, choć tak naprawdę śmieszy mnie to co chcą zrobić. Będą sposoby na to by nie było dowodów na to że gramy u danego bukmachera, Ci co grają grubo u bukmachera na pewno będą pamiętać co robić aby nie zostawić po sobie śladu. To jest walka z wiatrakami. Do tego Ci ludzie są pozbawieni zasad moralnych... Jaka walka z patologią? Czy patologia przestaje istnieć gdy filia jest w PL a strona ma adres .pl ? A może patologia kończy się wtedy, gdy Ci złodzieje co walczą o własne interesy nie o dobro ludzi dostaną parę $$$ ... Według mnie większą patologią jest Lotto gdzie ludzie jak głupi stawiają cyferki bez żadnych racjonalnych przesłanek, aniżeli ludzie obstawiający mecze. Dlaczego chcą karać ludzi, którzy zamiast skreślać cyferki (lotto), chcą jak porządni ludzie zarabiać na swojej wiedzy? Tak, wiedzy... Bo to że np. zawodnik A jest w lepszej formie i zaczyna co raz lepiej grać, jest zdrowy; a Zawodnik B gra pierwszy mecz po kontuzji, to jest moja prywatna wiedza... Nauczyciel lub student posiadający wiedzę na temat np. fizyki , zarabia na korepetycjach i co ciekawe nie płaci podatku ????
Patologia? Wolę wpłacić np. 40 pln (dla mnie to wystarczająca kwota na grę) i sobie pograć, przy okazji pooglądać mecze, niż kupić flaszkę i mam być za to karany ? Czy spożywanie alkoholu nie jest uzależniające? Nadużywanie nie jest patologią?
No bo trzeba ratować ludzi od zagrożeń ! - To dlaczego kupując alkohol (który jest de facto trucizną w nadmiernych ilościach) wystarczy, że mam 18 lat ? - Jestem pełnoletni więc mogę kupić bo decyduję o własnym życiu. Tak więc chcę obstawiać bo jestem pełnoletni i chcę decydować sam o własnym życiu, AMEN !
PS: uff mocno sfrustrowany jestem tym wszystkim, powyższe zdania mogą być chaotyczne, ale wybaczcie, dobrze wiecie że to dla nas temat bulwersujący. Na dodatek powinien Pan Donek Tusk oberwać od nas bo tak z piłeczką się fotografuje często dla poprawy wizerunku a jego partia i on sam pośrednio szkodzi polskiej piłce nie dopuszczając bukmacherów do sponsoringu...
Jeszcze jeden przykład... Unibet sponsorował I ligę piłkarską, dawał premię klubom grającym... załóżmy że jest chciał dać 150 tysięcy drużynie np. GKS Katowice w ramach tego że są banery reklamowe itp itp. Jednak już nie mogą sponsorować, więc klub w trudnej sytuacji sięga po pomoc miasta... Miasto daje pieniądze... kogo? ano podatników.. KAŻDEGO jakby na to nie patrzeć. A Unibet ma pieniądze tylko zainteresowanych sportem potencjalnych podatników.. (bo zakłady online nie są opodatkowane) To już nie lepiej odpuścić bukmacherom, i żeby dawały kasę na sport w zamian? Czy Polacy chcą być aż tak chytrzy i chcą wydusić i podatek i sponsoring.. włos się na głowie jeży...
ŚMIERĆ PLATFORMIE OBŁUDNIKÓW
dzięki za przeczytanie ????
PS#2 : kto robi wiarygodne badania na grupie &quot;aż&quot; 118 osób? Ha-ha-ha ????
Jest Nas Wielu, Nas nie pokonacie ! ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
To w takim razie jak uwazacie jesli do dzis zrobiło się parę przelewów - wiecej wplat niz wypłat :] - mozna miec jakies problemy ?? bo ja to rozumiem tak, ze dopiero od wprowadzenia tych nowych zmian, ustaw beda kary za nielegalne granie, sprawdzanie kont itd...
Ostatnio zakładałem konto w bet365 gdzie była telefoniczna rejestracja plus do tego podawałę nr paszportu...w BetClicu, zeby wypłacić trzeba skany dowodu wysłać...Generalnie jakby sie doczepili to większość jest umoczona i to większośc nie za zysk, a za strate mniejsza lub wieksza i zabawę w ramach lepszego oglądania spotkań...
 
T 0

tricola

Użytkownik
z miesiac normalnego grania zostal. Az do przejscia nowelizacji przez sejm. Potem wyglada na to, ze bedziemy mieli: bwin.pl bet365.pl itd. nic tylko sie cieszczyc! ???? p.s 1-75-1.75 !
 
bonk87 15

bonk87

Użytkownik
Wydaje mi się, że nie ma co panikować, przynajmniej na razie.
Po pierwsze, nikt nie powiedział, że ta ustawa w ogóle wejdzie, a już tym bardziej w niezmienionej formie.
Po drugie, bukmacherzy wiedzą, że nasz rynek jest silny i też się łatwo nie poddadzą, jestem pewien, że ich prawnicy już rozkminiają, jak sobie poradzić z ewentualną zmianą sytuacji.
Po trzecie, jak ktoś wyżej napisał, zawsze znajdą się sposoby na ominięcie tego typu ograniczeń. Konto za granicą, wypłata z moneybookers przez bankomat, cokowiek.
Bądźmy dobrej myśli ????
 
angelus 46

angelus

Użytkownik
Ten kapica to dopiero obłudnik, ale na szczęście to tylko jego chora wizja i nie oznacza to,że MUSI zostać wprowadzona w życie. Swoją drogą nakradli już pewnie spora kwotę i teraz zastanawiają się jak by tu trochę załatać ten &quot;rów mariański&quot;. Najpierw ofe, VAT, teraz chcą siąść na graczach? Niedoczekanie! Nie wierzę,że zagraniczne firmy udostępnią rządowi listę klientów, przecież to już praktycznie inwigilacja. Kto ile zarobi i ile komu ukraść, bo inaczej tego nazwać nie można - rozbój w biały dzień. A lemingi dalej przyklasną i będą głosować na tych dwulicowców. Uff.. gorący temat. Ale nie ma się co martwić na zapas. Póki co nic się nie zmieniło. Kiedy ustawa wejdzie w życie pomyślimy jak wszystko obejść ... w końcu Polak potrafi ;)
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Niech nikt nie ma złudzeń, że chodzi tu o jakąś walkę ze złem hazardu. Boli ich to, że nie mogą na tym położyć łapy. Dla mnie nadal ta ustawa jest sprzeczna z prawem unijnym i prawnicy firm bukmacherskich to wykorzystają. To tak jakbym ja kupił telewizor przez internet w Niemczech i był z tego tytułu ścigany przez prokuraturę, tylko dlatego, że nie kupiłem go w Polsce. Przecież to absurd. To jest dyskryminacja wolnego wyboru konsumenta. Buki internetowe działają legalnie na terenie UE i żaden Kaplica tego nie zmieni.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom