>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

NHL (National Hockey League) - Sezon zasadniczy 2019 / 2020

Status
Zamknięty.
U 0

Usunięty użytkownik 152510

Gość


Nashville Predators- Calgary Flames 
Nashville Predators RT @2,05
  

Nie będę zapewne odkrywczy ale w tej chwili trudno jest postawić przeciwko takiej drużynie jak Preds. Są oni wiodaca druzyna w lidze jeśli chodzi o ofensywę z 4,0 GPG a ich bilans to 6-1-1 na domowej tafli. Dziś w nocy maja szanse przedłużyć swoją passę zwycięstw do 5. Warto również podkreślić ze defensywa Preds spisuje się dobrze bo podczas ostatnich 4 spotkań stracili tylko 4 bramki. 

W tym sezonie Flames grają na takim poziomie jakie maja umiejętności. Jest to dość przeciętna drużyna i nie zachwyca jak w poprzednim sezonie.
Przeciwko nim również przemawiają statystyki gry na obcym lodzie. Na ostatnie 10 spotkań wygrali tylko dwa razy. 
Te wszystkie czynniki składają się na decyzje ze trzeba zagrac Preds. 
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens
  Golden Knights -1.0 @1,93 Unibet  ​
Myślę, że dzisiaj można oba spotkania zagrać z handicapem. VGK po wtopie z Avs pewnie ograli Ducks i myślę, że dzisiaj przedłużą dobrą passę. Habs wczoraj zagrali w Arizonie, gdzie zwyciężyli Kojoty, ale dzisiaj nie będzie już tak kolorowo. Podróż do Las Vegas i przygotowanie się do kolejnego spotkania - wszystko w ciągu 24 godzin. Dodatkowo w bramce Kanadyjczyków zobaczymy dzisiaj Kinkaida, który nie może się pochwalić zbyt wysoką skutecznością. Rycerze u siebie grają trochę w kratkę, ale ze zmęczonymi wczorajszym meczem i podróżą Canadiens powinni sobie poradzić.

 

 

Nashville Predators - Calgary Flames
  Predators -1.0 @2,35 Unibet  Wszystko odnośnie tego spotkania w sumie wyjaśnił już @elmisterio - ekipa bardzo mocna u siebie, ofensywnie grająca natomiast wyjazdowy bilans Flames wynosi 2-8. Nie ma się zbytnio nad czym rozwodzić. Dodam tylko, że dzisiaj do składu prawdopodobnie wraca Forsberg.
 
U 0

Usunięty użytkownik 152510

Gość
Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens
Over 6,5@2,05
  
O meczu napisał już sporo kolega @rasijskij ale dla mnie pomimo wielkiej sympatii do druzyny z Nevady kurs jest nieakceptowalny. Przeanalizowałem sobie mecz w Vegas i doszedłem do wniosku ze najodpowiedniejszym dla mnie zakładem jest over w meczu i over w 1P; ponieważ
VGK to 6-1 ponad 1,5 gola w 1P w domu i 9-4 w ciągu roku. MTL to 9-3 powyżej 1,5 gola w 1 tercji. Sumy gier VGK osiągnęły over 6 w 5 z 7 gier rozgrywanych na arenie T Mobile.
Montreal jest jedna z nielicznych druzyn, którzy maja dodatni bilans spotkan z Knights. Spotykali sie dotychczas 4 razy i to az 3 krotnie Montreal wygrywał wprawdzie tylko raz w Vegas. Jeśli nawet Montreal może sprawić niespodzianke i wygrać to licze ze bedzie to zaciete widowisko i Kanadyjczycy beda potrzebowli na to co najmniej 4 bramek w OT.   
 
roshi 186K

roshi

Użytkownik
Nashville Predators - Calgary Flames
Zacznijmy od gospodarzy. Predators świetnie wchodzą w sezon 19/20, bilans meczowy wynosi 8-4 z czego w roli gospodarza 6-2. Bilans bramkowy również niczego sobie 48:34 z czego 34:18 uzbierali na własnym lodzie co czyni ich jedną z najlepszych drużyn w roli gospodarza. Aktualna forma wygląda dobrze, 4 zwycięstwa oraz 1 porażka. Przechodząc do kar, drużyna Nashville jest jedną ze spokojniejszych w ciągu 12 meczy uzbierali 93 karne minut co daje nam średnio 7.8/spotkanie zaś ich przeciwnicy otrzymali ich 119 co daje nam średnią 9.9/mecz. Na 12 spotkań mieli 46 okazji aby strzelić bramkę grając w liczebnej przewadze, udało im się to 9 razy co jest średnim wynikiem natomiast ich oponenci mieli ich 37 a wykorzystali 10, widać że gra w osłabieniu nie jest ich mocnym atutem. Przejdźmy do drużyny przyjezdnej. Flames w porównaniu do zeszłych sezonów średnio weszło w aktualny. Po 14 rozegranych meczach ich bilans wynosi 6-8 z czego 2-6 to mecze wyjazdowe. Bilans bramkowy lekko ujemny 37:41 natomiast w meczach gdzie występują jako goście słabiutko zaledwie 14:25. Ostatnia forma płomieni nie wygląda dobrze w ciągu 5 ostatnich spotkań odnotowali zaledwie jedno zwycięstwo i cztery porażki. Flames jest drugą co do największej ilości otrzymanych karnych minut, w 14 spotkań uzbierali ich aż 159 co średnio daje nam 10.9/spotkanie zaś ich przeciwnicy otrzymali 128 co daje nam 9.1/mecz. Na 14 spotkań mieli 45 okazji aby strzelić bramkę podczas liczebnej, wykorzystali ich zaledwie 8 co jest słabym wynikiem. Przeciwnicy płomieni mieli tych okazji 53 z czego wykorzystali zaledwie 7, moim zdaniem jest to jedyny mocny atut tej drużyny.​
Predators RT @2.05 (8/10)  Predators over 3.5 @ 2.06 (7/10)  
Flames under 1.5 @3.4 (3/10)  
Josi over 0.5 punktu @1.75 (7/10)  
Johansen over 0.5 punktu @1.85 (7/10)  
/
Bez komentarza
 
fuxior 1,9K

fuxior

Użytkownik
Jak tu patrzę na typy na dzisiaj, to widzę, że jestem w zdecydowanej mniejszości.

Według mnie Calgary wcale nie stoi na straconej pozycji, więc o ile z analizami statystycznymi się zgadzam, tak nie do końca ze stwierdzeniami, że Calgary weszli gorzej w sezon niż w latach wcześniejszych. Rok temu po 14 meczach mieli bilans 8-6, teraz to jest 6-8, nie jest to jakaś wielka różnica, która mogłaby o czymkolwiek świadczyć. Moim zdaniem oni pójdą wkrótce w górę i na koniec sezonu będą wysoko w dywizji.

Nie zapominajmy też, że Preds w tym sezonie już potrafili przegrać u siebie z Detroit 3:5 czy wyjazd z Kings 4:7. A byli wielkimi faworytami tych spotkań.

Flames na wyjazdach mają marny bilans, zgoda, ale też nie były to łatwe spotkania. Vegas, Carolina, Colorado. Wszystkie te drużyny prezentują się świetnie na starcie sezonu.

Ja stawiam na Calgary, nie mówię, że to jest bardzo pewny typ, ale z pewnością warty zagrania, kurs jest w porządku, a szanse wcale nie są według mnie tak mocno po stronie Predators.

Dodatkowo ostatnie 3 mecze w Nashville to 3 wygrane Calgary.

Nashville - Calgary ML, 2.30  
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
P 5,3K

pepo1990

Znawca Hokej
Ja zgodzę się z kolegami powyżej, że dziś jeśli tylko gospodarze podejdą do spotkań na poważnie to lekko łykają przeciwników. Co do typu kolegi powyżej na Calgary oczywiście wszystko w NHL jest możliwe, może bilans gości nie wygląda dużo gorzej niż na tym samym etapie w poprzednim sezonie, ale jednak dużo gorzej wygląda gra. Płomienie maja wyraźne problemy ze strzelaniem na wyjazdach a to właśnie było ich największym atutem w poprzednim sezonie. Co do ostatniego spotkania z Caroliną nie uważam, żeby był to przeciwnik poza zasięgiem, szczególnie że ekipa weszla dobrze w sezon, ale w trakcie ostatniego tripu na zachód wpadła w dołek i dla Flames była to okazja, żeby na wyjazdach sie przełamać ale nie byli w stanie tego zrobić strzelając tylko jedna bramkę. Swoją drogą obie ekipy zaprezentowały sie tym spotkaniu po prostu słabo i ostatecznie Carolina wygrała u siebie, ale do oglądania zbyt wiele tam nie było. Dla mnie to jak Calgary wyglądało w tym spotkaniu właśnie dodatkowo skłania mnie do gry na Preds. Co do Preds faktycznie przegrali z DRW, ale było to pierwsze spotkanie sezonu, chyba zbyt lekko do tego podeszli natomiast mecz z LAK to lekko szalone spotkanie, tam wyciągnęli wynik z 4:1 potem stracili i dwie do pustej więc wynik nie oddaje spotkania. Zarówno personalnie jak i pod kątem formy gospodarze są zdecydowanie przed Calgary więc nie powinni mieć problemu z ich ograniem. Pytanie o podejście dzisiejszego dnia, "pseudoświęto" w Stanach. Jeśli to nie będzie rzutować na grę to raczej Calgary dziś bez szans. Znając ostatnie praktyki buków co do wystawiania kursów na NHL to właściwie spodziewałem się, że będzie szła dziś linia niżej na Preds. Dodatkowo do gry wraca Forsberg a zazwyczaj po kilku absencjach jak wchodzi do gry to od razu na wysokim poziomie i Preds wygladaja dużo lepiej.

Ja dziś
Preds -1,5 @2,62  
Preds -2,5 @3,9  
Vegas -1,5 @2,09  
Vegas -2,5 @2,91  
 
U 0

Usunięty użytkownik 152510

Gość
To co Smashville zaprezentowali w 3 tercji to zaburza ich obraz gry obronnej. Jakby zeszli z tafli w przerwie i już nie wrócili.  Oddać mecz z wyniku 4-1. Piękno hokeja. ????
 
zuchman 4,2K

zuchman

Użytkownik
Mógłby ktoś opisać co stało się w 3. tercji, że Calgary odrobilo straty, bo po 2T myślałem że się nic nie wydarzy i zmieniłem stream VGK. Wróciłem na 58 minute i zobaczyłem jeszcze trzy bramki :D

​​​​​​Musze przyznać że bramka Tkachuka w dogrywce i podanie Sisonnsa na 5-4 przepiękne!! 
 
wojttekkk 7,3K

wojttekkk

Użytkownik
Nie wiem co się wydarzyło w 3 tercji ale chyba wielu z nas rozliczyli kupon na Gdyby to nie był NHL to podejrzewał bym o sprzedanie meczu. ????
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Nie wiem co się dzisiaj wydarzyło. Dwa spotkania, dwa praktycznie do wygrania i ostatecznie dwie niespodzianki. VGK oddało mecz prowadząc 4:2 jeszcze w 14 minucie trzeciej tercji - rozumiem, zdarza się, ale to co w trzeciej tercji uczynili Preds zakrawa o zbrodnię przeciwko sobie. Żałuję, że nie oglądałem tego spotkania.
 
P 5,3K

pepo1990

Znawca Hokej
Ja rozumiem wpadkę jednego z faworytow i utratę prowadzenia w ostatnich minutach ale żeby w ciągu dwóch godzin dwa razy taka sytuacja i dwa remisy. Swoją drogą gdyby goście dominowali i po prostu by im nie wpadalo to ok, ale przecież Calgary przez dwie tercję nie miało nic do pokazania
 
fuxior 1,9K

fuxior

Użytkownik
Ja się już dawno przestałem dziwić takim sytuacjom w NHL. I nie piszę tego dlatego, że akurat teraz trafiłem ja a większość przegrała na Preds. Przestałem się dziwić chyba od playoff, w których moja ulubiona ekipa - Boston - prowadzili z Flyers 3-0 w serii, dali dojść na 3-3, po czym w ostatnim meczu prowadzili.. 3-0, żeby ostatecznie i ten mecz przegrać (chyba 3-4) ..

Wczorajszy mecz to doskonały przykład sytuacji, gdzie obydwie analizy były trafne. Preds prowadzili, przeważali ale po szalonej 3 tercji to Calgary sprawiło niespodziankę. Wszyscy mieliśmy rację tylko że typy nie weszły.

To całe piękno NHL, że zdarzają się takie mecze - i przekleństwo równocześnie. 
 
bartbettypy 2,7K

bartbettypy

Użytkownik
SJ Sharks - Winnigpeg under 7.5 1.37  WSH-Buffalo over 4.5 1.29  Ako 1.76       Rekiny oraz Jetsi jeżeli chodzi o zdobywanie bramek w tym sezonie plasują się w dole stawki odpowiednio 27 i 24 miejsce. SJ jest najgorszą drużyną pod względem odawanych strzałów nieco lepiej Jets na 18 jednak co z tego skoro Skuteczność ich wykorzystywania daje im dopiero 28 miejsce zaledwie 7.8%. Odrazu trzeba dodać że obie drużyny sporo tracą jednak wierzę że linia 7.5 jest bezpieczna w tym wypadku. Drugie spotkanie to absolutny top startu sezonu najlepsze jak narazie Capitals oraz 3 drużyna ligi Sabres. Obie imponuja w ofensywie 3 WSH oraz 11 Sabres. Gra w przewadze wygląda jeszcze lepiej Sabres (2) WSH (5) rowniez Skuteczność wykorzystywanych strzałów WSH (2) oraz BUF(9). Nieco gorzej dla zakładu wygląda gdy popatrzymy na defensywe w obu drużynach jednak i tam znajdują się słabe punkty BUF traci co prawda mało bramek (6) jednak nie najlepiej za to wyglądają przy grze w osłabieniu z dopiero 20 wynikiem! WSH sporo traci jak na najlepszą drużynę sezonu 3.29 i jest to dopiero 19 wynik. W ich zaś przypadku lepiej wygląda bronienie oslabien (6) Co ciekawe obie pozwalaja również na oddawanie sporej ilości strzałów na własną bramkę dopiero 26 pod tym względem miejsce Sabres i 15 WSH. Po wczorajszych wynikach darowalem sobie wskazania zwycięzców tym bardziej że w każdym meczu coś mi nie pasowało spróbuję bramek.  
 
Otrzymane punkty reputacji: +47
fuxior 1,9K

fuxior

Użytkownik
Anaheim Ducks - Vancouver Canucks:

Stawiam dzisiaj na zwycięstwo gości, tym chętniej, że jak na razie faworytem bukmacherów są gospodarze. Ducks udanie weszli w sezon, ale od połowy miesiąca grają mocno w kratkę. Moim zdaniem często odzywa się problem, który trapił ich również w ubiegłym sezonie - mianowicie kłopoty ze zdobywaniem goli.W ubiegłym sezonie pod względem strzelonych bramek Ducks byli ostatni, dziewięć razy nie strzelili żadnego gola, a aż 45 razy (na 82 mecze!) strzelali maksymalnie 2 gole.Dodajmy, że w letniej przerwie nikogo do ofensywy, kto mógłby temu zaradzić nie sprowadzili.

Jak to wygląda w obecnym sezonie? Według mnie bez zmian, statystyki zachwiały ostatnie 3 mecze - w których to Ducks strzelili aż 14 goli. Wcześniej jednak w 14 spotkaniach tych bramek było tylko 25, co dawało tragiczną średnią 1.78. Strzelenie ostatnio 7 goli marnym Jets i 5 goli słabym Hawks poprawiło bilans, ale nie poprawi ogólnej tendencji i faktycznego braku strzelców. W 8 z 17 spotkań Ducks strzelili max 2 gole, w 4 strzelili tylko jedną bramkę.

Dzisiaj przyjeżdża ekipa Canucks, która jest w dobrym momencie, Z 10 ostatnich meczów wygrali 8, ostatnich 5 to 3:2 z Rangers, 5:2 z Detroit, 5:6 po karnych z Capitals, 7:2 z Floridą i 5:3 w Los Angeles.

Dodatkowo Canucks dobrze bronią, w 7 na 12 spotkań stracili 2 lub mniej goli, ich obrona jest 5 w całej lidze jak chodzi o stracone gole.

Stawiam:

Canucks ML, 2.00  

Ducks under 2,5 goals, 2.10  

naprawdę wydaje się po analizie spotkania, że kursy są bardzo atrakcyjne.
 
fuxior 1,9K

fuxior

Użytkownik


Pozostałe krótsze analizy:
 

Islanders ML - Tampa
2.05   

Z jakiego powodu to drużyna Islanders, grająca u siebie ma wyższy kurs na ML jest dla mnie zagadką. Islanders mają 7 wygranych z rzędu, odpoczywają od poniedziałku, na spokojnie mogą się przygotować do spotkania, a Tampa nie dość, że gra totalnie w kratkę - tu według mnie przyszła refleksja po ostatnim sezonie, gdzie grali wybitnie a jak przyszły playoffy to zostali sprowadzeni na ziemie w 4 meczach - to jeszcze Tampa dopiero co grała dzień po dniu z Rangers w środe i Devils w czwartek. Wiem, że to wszystko małe odległości i nie wymagały żadnych podróży, ale jednak jest to 3 wyjazdowy mecz z rzędu, 1:4 z Rangers i wytargane 7:6 po dogrywce z Devils .. no cóż, według mnie przy tym kursie warto stawiać na gospodarzy.

Devils ML - Flyers
1.83   


Devils po bardzo udanym okienku transferowym spotkał bardzo zimny prysznic w postaci początku sezonu, 6 porażek z rzędu, a ogólnie 8 w 10 meczach to wynik odwrotny od oczekiwanego - ale według mnie pokazuje potrzebę zgrania ekipy. Ostatnie mecze to już objawy lepszej gry, 5:2 z Rangers, 1:0 z Canucks, potem porażka ale jednak po walce 3:5 z Coyotes i dopiero co w czwartek w nocy 6:7 po dogrywce z Tampą. Devils się obudzili, teraz tylko przekuć to w więcej zwycięstw. A goście? Sa po 1:7 z Penguins, może i będą chcieli się odegrać, ale to samo można było napisać po meczu z Islanders, gdzie przegrali 3:5.. no i nastąpił pogrom w Pittsburghu. Stawiam na gospodarzy.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +58
U 0

Usunięty użytkownik 152510

Gość

Ja z kolei uwazam, ze Ducks wcale dzis nie sa na straconej pozycji. Mieli przede wszystkim dzien wiecej na regeneracje, graja na swoje tafli na której sa mocni nie musieli nigdzie podróżować. Jednak głownym argumentem który mnie skłania do zagrania na Ducks to fakt ze uwazam ze mieli w kalendarzu w ostatnich spotkaniach duzo bardziej wymagajacych rywali, którzy bardzo dobrze weszli w sezon. Rywale Canucks mnie nie przekonuja oprócz Caps. Orki grały moim zdaniem z rywalami z 2 a nawet 3 dziesiatki ligi. Ducks tymczasem ostatnie 5 spotkań to az 4 wyjazdy (Nashville, Dallas, Colorado, Vegas), gdzie w ciagu 5 dni zagrali 4 spotkania. Bilans spotkań w Honda Center również na korzyść Ducks- ostatnie 7 spotkań to 5 zwyciestw ekipy z Anaheim.  

Jednak moim głównym typem na noc jest:
New Jersey Devils- Philadelphia Flayers
Over 6.5  incl OT/SO - 1,98
  

Philly przegrywa w upakarzajacym troche dla nich spektaklu 7-1 w Pittsburgu. Ich ofensywa w tym spotkaniu totalnie zawiodła strzelajac tylko jedna bramkę wcześniej radzac sobie całkiem dobrze. Dlatego ze tylko w tym spotkaniu zagrali tak słabo nie skreślam ich siły ofensywnej. Teraz czeka ich spotkanie w Newark i maja szanse zmazać to upokorzenie.
Diabły rozpoczeły sezon w nie najlepszym stylu i narazie nie wypełnia oczekiwań pokładanych w nich przed sezonem. Jednak pomimo wielu przegranych w ostatnich spotkaniach strzelaja po kilka bramek w meczu.
Obie drużyny są słabe w obronie i licze ze ta gre postrzegaja jako gre którą można wygrać i zagraja na 100% a wiec beda bramki po obu stronach.

 
 
bartbettypy 2,7K

bartbettypy

Użytkownik
cytat z dnia 1 listopada 2019 19:54 przez fuxiorAnaheim Ducks - Vancouver Canucks:


Stawiam:

Canucks ML, 2.00

Ducks under 2,5 goals, 2.10

 
To był jedyny mecz nad którym się właśnie zastanawiałem przeglądając statystyki. Cunacks pod tym względem wyglądają wręcz perfekcyjnie na tle kaczorów. Jeżeli chodzi o bramki Canucks (5) ANA (21) strzały Canucks (6) ANA (30) skuteczność Canucks (7) ANA (15) Przewagi Canucks (6) ANA (29) nawet w statystyce wzowien w której dobre są kaczor (6) i tak Cunacks są lepsi (2) grze w osłabieniu Canucks (4) ANA (19). We wszystkich istotnych statystykach biją na głowę Kaczor. Jednak Anaheim co by nie mówić na wlasnym lodzie w tym sezonie narazie gra bez zarzutu 5 wygranych w 6 spotkaniach pokonali świetne Sabres oraz Caroline m.in. Canucks ostatnio z seria 3 wygranych wyjazdowych jednak rywale tacy jak LA, Detroit a nawet NYR jednak jak narazie nie zachwycają. Ja sobie odpuściłem właśnie przez tą formę domową kaczek jednak też wierzę w wygrana Cunacks i życzę powodzenia ????????
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
San Jose Sharks - Winnipeg Jets
      Winnipeg Jets ML @2,23 Unibet      ​
Rekiny wracają do siebie z bardzo długiej i ciężkiej delegacji, gdzie zwyciężyli tylko raz w ciągu pięciu spotkań, a w ostatnich trzech meczach zdołali strzelić tylko cztery bramki. Taki wynik może nie dziwić w starciu z Bruins, ale 5:2 po meczu w Ottawie nie wróży najlepiej. Ekipa z San Jose przeciętnie sobie radzi u siebie po powrocie z dłuższego wyjazdu i liczę na to, że tym razem również będzie im się ciężko przestawić ze wschodniego klimatu. Odrzutowce również borykają się ze swoimi problemami. Po niezłym początku sezonu trafiła się seria trzech porażek w czasie regulaminowym z rzędu i od tego czasu grają w kratkę. W ostatnim spotkaniu z Ducks (4:7) nie popisał się Hellebuyck i defensywa, ale ofensywnie nie wyglądali najgorzej. Wydaje mi się, że golkiper z Winnipeg będzie chciał się zrehabilitować i zagra dobre spotkanie natomiast w bramce Rekinów stanie Jones, który przeciętnie radził sobie zarówno w poprzednim sezonie jak i w obecnym. Na koniec dodam, że typ jest trochę na przeczucie. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +59
Gy_Gy_Craveel 248,5K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
Blue Jackets lub Remis @ 1,90 sts (3:3 60m) 
St. Louis Blues - Columbus Blue Jackets  G 01:00 I 02.11


W tym sezonie Columbus ma jedna droge do rywalizacji po utracie dwóch najlepszych napastników i znakomitego bramkarza, Blue Jackets musiał zaangażować się w prostą grę i skupić się na obronie. Bilans jaki maja 5-5-2 i zezwolonych 43 bramki mogą nie wyglądać imponujaco, ale Columbus był w rzeczywistości jednym z lepszych zespołów obronnych w NHL w pierwszym miesiącu sezonu.

W dwunastu meczach Blue Jackets mają oczekiwaną liczbę bramek (xG) wynoszącą 50,6% i są w pierwszej dziesiątce ligi pod względem dozwolonej liczby xG i dozwolonych szans wysokiego ryzyka w regulaminowym czasie 60 minut w tym sezonie.

Nie można przecenić znaczenia obrony Blue Jackets, ponieważ nie kreuja zbytniego ataku (2,04 xGF/60) i polegają na dwóch slabo slabo rozwijajacych bramkarzach znaczy ktorzy nie rokuja najlepiej na przyszlosc a maja przeprowadzic Columbus przez caly sezon. Ani Joonas Korpisalo, ani Elvis Merzlikins nie błysnęli w drużynie Johna Tortorella, ale koledzy w polu obrony prubuja ułatwić życie dwóm młodym bramkarza.




Columbus może się pochwalić .951 oczekiwanym procentem obrony(xSV%) w grze 5 na 5 w tym sezonie, co jest ósmym najlepszym wynikiem w NHL. Mapa przedstawia powyzej ze nie jest latwo zdobyc bramke przeciwko Columbus w obrembie od bramki w odleglosci 30ft , w tym obrembie jest sporo niebieskiego koloru i bardzo mocnego niebieksiego koloru przed bramka co daje ogolny wynik ze dopuszcaja sie ponizej -10% zagrozenia(treat)niz srednia ligowa.

Niestety, Korpisalo był jednym z najgorszych bramkarzy w NHL w tym sezonie. Jego ujemny bilans -9.6 obronionych goli powyżej średniej (wszystkie sytuacje) daje  drugie najgorsze mniejsce wśród bramkarzy z przynajmniej 200 minutami rozegranymi w tym sezonie. Jeśli Korpisalo lub Merzlikins potrafią ustabilizować sytuację na niebieskiej farbie, Niebieskie Kurtki będą trudnym zespołem do pokonania tej nocy, mozliwy jest progres takiej sytuacji bo na dnie nie mozesz byc ciagle.

St.Luis po zdobyciu pucharu Stanley-a i rozpoczeciu 7-3-3 uspokoili obawy o kaca mistrzoswskiego jakiego naprzylkad mieli Boston Red Sox(MLB) przegrywajac mecz za meczem co okazala sie brakiem awansu do play-offs ale wracajac do Blues to zdjecie pod maska nie jest na tyle dobre aby bylo az tak dobrze jak wyglada wszystko zewnatrz. Poniewaz St.Luis zajmuje obecnie 29 miejsce w lidze z wynikimem 43,9 xG% oraz niesamowita obrona z poprzedniego sezonu nie byla wystarczajaca aby rozpoczac ten sezon zezwalajac na 2,2 oczekiwane bramki w regulaminowym czasie 5 na 5.



Jeśli obrona ST.L dopuszca sie 2,2 gole przy 5 na 5 czyli jest mierna, to ich ofensywa jest wręcz okropna. Blues kreuja tylko 1,71 xGF/60 i 7,42 wysokich szanse na zagrożenie w ciagu 60 minut, znajdujac sie na końcu w obu kategoriach. St. Louis zdobywa 2,24 gola na mecz w 5 na 5, co sugeruje, że Blues ma szczęście być tam, gdzie sa wlasnie po trzynastu spotkaniach. Rzucajac okiem na mape widac doskonale ze w zagrozeniach pod bramka przeciwnika sa ponizej sredniej ligowej o minus dwadziescia procent gdzie mocny czerwony kolor pod kresla z jakiego obszaru zdobywaja gole i tak wyglada to ze wiekszosc bramek udaje im sie strzelic z odleglosci wiekszej niz 30 stop a to nie rokuje dobrze, z tad ta mapa podtwierdza ich slabe statystyki ofensywne.

Ofensywa "szczescia" STL moze się pogorszyć jeszcze bardziej w ciągu najbliższych kilku tygodni, gdy blues stracili swojego najlepszego napastnik, Vladimir-a Tarasenko, z powodu długotrwałej kontuzji. To ogromna strata dla zespołu, który wygląda, jakby szukał ofensywy w pierwszym kwartale sezonu. Dlatego jest to dobry pojedynek dla Columbus po tym kursie , napewno nie jest to pewniak ale nie widze az tak sporej przewagi STL jakby na to kursy wskazywaly. Blues powinny mieć problem z tworzeniem dużej ofensywy przeciwko solidnej obronie Columbus i spodziewam się, że będzie to gra na niskim poziomie ofensywnym, która powinna jedynie zwiększyć wartość Blue Jacket tymbardziej ze STL smierdzi mi regresja.
 
Otrzymane punkty reputacji: +122
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom