>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

MMA - Typy i analizy (Bellator, ACA, FEN, Babilon i inne)

xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
Ciekawa walka dziś w nocy w main evencie 'Dana White’s Contender Series 36 '. Nick Maximov, obiecujący 23latek- obecnie rekord 5-0 podejmie bardziej doświadczonego 36cio letniego Meksykanina Oscara Cote który legitymuje się rekordem 11-2.Maximov jest stawiany w roli zdecydowanego faworyta, to zawodnik który na co dzień ćwiczy z braćmi Diaz i jego głównym atutem jest świetny parter. Z tą różnicą że tutaj zestawienie jest totalnie zaskakujące bo to walka w wadzę... ciężkiej gdzie normalnie Maximov walczy w niższej kategorii. Na wagę wniósł prawie 95 kg a rywal... 119.5 wiec to niemal 25 kg różnicy ! W sportach walki taka różnica zawsze ma znaczenie, a w UFC aż taka dysproporcja to zdarza się bardzo, bardzo rzadko. Maximov tak naprawdę nie jest szczególnie zweryfikowany (jego 5 rywali z walk zawodowych mieli łączny rekord 2-17) a rywal nie dość że 25kg cięższy to i wyższy. Wydaje mi się że kursy są tutaj zdecydowanie przesadzone i może to być bliska walka.

Oscar Cote @4,60 Betclic
 
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
DWCS

Pomimo bycia największym „żółtodziobem” na karcie nocnego DWCS Australijka Chelsea Hackett jest dla mnie największą faworytką tej gali, a w swoim pojedynku zmierzy się z bardziej doświadczoną Victorią Leonardo. Hackett to zawodniczka muay thai, poważne pasy na swoim koncie, w stójce najprawdopodobniej będzie to rzeź na Amerykance. Co prawda Leonardo ma lepsze nazwiska w swoim rekordzie niż Australijka, jednak patrząc na ostatnie występy nie sposób nie faworyzować Chelsea. Zawodniczka z Melbourne według mnie dostaje tutaj rywalkę na efektowne zwycięstwo, niekoniecznie nokaut, lecz na trzyrundową dominację. Z tego co czytam na amerykańskich forach to dużo typerów obawia się o parter Australijki, ale ja jestem stosunkowo pewny o jej dzisiejszą dyspozycję. Zarówno sportowo, jak również wizerunkowo Hackett jest idealną kandydatką na zawodniczkę, która dość szybko wskoczy do main cardu gal UFC.

Chelsea Hackett – Victoria Leonardo 1.38


Swoje drugie szanse walki na DWCS dostaną dzisiaj JP Buys oraz Jacob Silva, którzy skrzyżują rękawice w limicie 57 kilogramów. Patrząc na kursy zdecydowanym faworytem tej walki jest Afrykaner, jak najbardziej słusznie – przede wszystkim Buys to zapaśnik, będzie mocno górował warunkami fizycznymi nad Amerykaninem. Do tego pojedynku ścinał 19 funtów, praktycznie z limitu kategorii piórkowej – siłowo będzie tutaj sporo dysproporcja na jego korzyść. Buys jednak to nadal zawodnik nieco nieopierzony i nie do końca myślący w oktagonie. Zapaśniczo na pewno będzie miał ogromną przewagę, jednak niekoniecznie na nogach tak będzie. Silva w przegranym starciu z Jeffem Moliną wyglądał na zawodnika szybkiego, trafiającego celnie i mocno, jednak często zapominającego o obronie. Skłaniam się tutaj ku skończeniu tej walki przed czasem. Obaj zawodnicy mają po swojej stronie argumenty i nie wykluczam tutaj zwycięstwa Silvy, bo pokazał w ostatniej walce, że jest gotowy na duże organizacje i prędzej czy później zakotwiczy wyżej.

Buys – Silva przetrwa do końca walki – NIE 1.54

betsson
 
Ostatnia edycja:
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
BELLATOR 253

Powiem szczerze, że zlekceważyłem Jay Jay Wilsona w starciu z Tywanem Claxtonem. Młody Nowozelandczyk pokonał wówczas bardziej doświadczonego i przede wszystkim faworyzowanego przez bukmacherów rywala, i nie wydaje mi się, by miał dzisiaj problemy z debiutującym w Bellatorze Sergio DeBarim. Wilson pięć wygranych w organizacji, naprawdę utalentowany chłopak i dla mnie dzisiaj spokojnie to bierze. DeBari to grappler, słaba stójka, przez sześć lat zaledwie jedna walka na rok. Dla mnie to zawodnik rzucony zwyczajnie na wygraną Wilsona i biorę to nawet po tak małym kursie.

Jay Jay Wilson – Sergio DeBari 1.19


Patrząc na rekord Kevina Fergusona Jr. nie powinien wyglądać tak jak wygląda – dwie ostatnie walki to porażka z powodu wypompowania się oraz „no contest” za nielegalne uderzenia, gdzie walka powinna być wygrana. „Baby Slice” to nie jest zawodnik, który osiągnie jakieś wielkie sukcesy w MMA. Nie ma co jednak ukrywać, że takich rywali jak dzisiejszy powinien zjadać bez problemu. Kaheem Murray to zawodnik również rzucony na porażkę moim zdaniem. Przyjrzałem się temu jegomościowi, Murray na amatorstwie stoczył piętnaście walk, przegrywając osiem z nich. Jedna walka zawodowa wystarczyła mi, by skreślić go w tym starciu. Jeśli młody Kimbo to przegra, to może zbierać kredki i serio kończyć już tą króciutką karierę.

Kevin Ferguson Jr. – Kaheem Murray 1.36


Ostatnia walka to pojedynek otwierający kartę główną nocnej gali – niepokonany Joey Davis zmierzy się z byłym mistrzem CFFC Bobbym Lee. Davis to utytułowany zapaśnik, o naprawdę dobrej stójce i zdecydowanie lepszych warunkach fizycznych i to mi w tym starciu wystarczy. Lee to sportowo największe wyzwanie w dotychczasowej karierze Davisa, patrząc obiektywnie to nie ma tutaj argumentów, by wygrać przed czasem. Może ewentualnie parter, ale niestety to Davis swoimi zapasami będzie dyktował płaszczyzny, w których ta walka będzie sie toczyć.

Joey Davis – Bobby Lee 1.22

5dimes
 
Ostatnia edycja:
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
ACA 114

Daniel Omielańczuk
już dziś staje przed największą szansą w bogatej, jedenastoletniej zawodowej karierze w mieszanych sztukach walki. Polak w końcu dostaje szansę walki o pas mistrzowski kategorii ciężkiej ACA, a jego rywalem będzie dwukrotny pretendent do tego pasa, Amerykanin Tony Johnson Jr. Przyznam szczerze, że jestem nieco zaskoczony kursami na tę walkę. Oczywiście, Polak jest sporym faworytem tego starcia, jednak w rosyjskiej organizacji jeszcze nie mierzył się z tak dobrym rywalem jak właśnie Johnson. A „Hulk” to nie byle kto – Amerykanin ma za sobą pojedynki dla Bellatora (gdzie wygrał choćby z Alexanderem Volkovem), również w Fight Nights Global mierzył się z potężnymi nazwiskami jak Alexander Emelianenko czy Vitaly Minakov. Przez czysty nokaut nie przegrał nigdy – przed czasem ciosami skończył go tylko wspomniany wyżej Minakov. Nie ukrywajmy, że Daniel będzie polował na nokaut, z biegiem czasu moim zdaniem to Johnson będzie dochodził do głosu w tym pojedynku. Nawet jestem w stanie wyobrazić sobie, że ta walka wyjdzie poza drugą/trzecią rundę. Amerykanin forma chyba najlepsza w życiu, zrzucił dużo sadła, będzie na pewno mocne cardio, zresztą on już ma pięciorundówkę z Goncharovem na swoim koncie i to w tym aspekcie szukałbym szans Jonhsona. Jaki plan na walkę będzie miał zatem Amerykanin? Myślę, że to zjechanie z niepotrzebnych kilogramów da mu większą mobilność, boksersko w ostatnich walkach wyglądał całkiem nieźle, zapaśniczo raczej nie zdominuje Daniela – Polak ma na koncie trochę pojedynków z zapaśnikami i ostatnio radził sobie całkiem nieźle. Lubię Omielańczuka, bo to świetny fighter i mega sympatyczny człowiek, trochę emocji nam wszystkim przyniósł, jednak stawiam tutaj na Amerykanina – jeśli nie da się ustrzelić to sportowo ma w mojej opinii więcej argumentów po swojej stronie.

Daniel Omielańczuk – Tony Johnson Jr. 2.70

betsson
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +287
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Babilon MMA (Dzisiejsza gala na sportowych kanałach polsatu od godz.18.35)

Oskar Szczepaniak @1.85 Fortuna ✅✅

Na STS kurs @1.80 w necie @1.66. 20 latek bardzo duży talent, świetne wyniki amatorskie. Trenuje w topowym klubie. Jest min. wicemistrzem świata i europy w BJJ. Do tego w stójce jak dynamit, bardzo dobra technika. Rywal Rybczyński takimi umiejętnościami nie może się pochwalić, nie dorównuje mu w tym choćby w połowie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +381
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Wszystko zgodnie z planem jak coś. Będzie 5 rund.

Grunt to jasność i klarowność decyzji :)
Jedna z najciekawych walk w tym roku w polskim MMA.. Zapowiadana jako hit i kończy się tym, że nie będzie o pas. Kolejna kompromitacja.
No ale tutaj to FEN niczemu nie zawinił, jest raczej poszkodowanym a nie odpowiedzialnym. Przypuszczam że na tą zmianę z 3x5 na 5x5 miał też fakt że w czwartej wypadła jeszcze jedna walka przez wypadek drogowy zawodnika, a swoje tez pewnie zrobiła presja środowiska żeby się bili na 5x5, bo wszyscy to pisali na tt. Bo cena za payperview bez zmian, a produkt miałby być okrojony o jedną walkę i 40% walki wieczoru, a teraz przynajmniej zachowają twarz.
 
elkaraso0o 723

elkaraso0o

Użytkownik
Jakieś typy Panowie na dzisiejszy FEN?
Jak dla mnie to Naruszczka i Wójcik wygrają ze spokojem, ale to niskie kursy. Macie coś ciekawego?
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Wójcik @1.28

Rutkowski @1.20


Po tym co ostatnio pokazali czy pokazują rywale mają nikłe szanse na wygrane. Rywal Rutka nie robi jeszcze wagi. Obaj to przede wszystkim zapaśnicy a Rutek coraz to lepszy bokser gdzie niedawno dał wyrównaną walkę zawodowemu pięściarzowi. Były opinie że nawet ją wygrał. Na wszystkich tutaj faworytów mamy kiepskie kursy. Ciekawe czy będzie gdzieś niespodzianka. Kursy z Betsson.
 
Otrzymane punkty reputacji: +45
elkaraso0o 723

elkaraso0o

Użytkownik
Wójcik @1.28

Rutkowski @1.20


Po tym co ostatnio pokazali czy pokazują rywale mają nikłe szanse na wygrane. Rywal Rutka nie robi jeszcze wagi. Obaj to przede wszystkim zapaśnicy a Rutek coraz to lepszy bokser gdzie niedawno dał wyrównaną walkę zawodowemu pięściarzowi. Były opinie że nawet ją wygrał. Kursy z Betsson.
W takim razie mam tripla na FEN: Rutkowski + Wójcik + Naruszczka.
Nic więcej z FEN nie tykam, chyba że Trybson przed czasem hmmmmm.
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
W takim razie mam tripla na FEN: Rutkowski + Wójcik + Naruszczka.
Nic więcej z FEN nie tykam, chyba że Trybson przed czasem hmmmmm.
Naruszczka był chyba nawet po @1.60 niedawno. Może lepiej go zamienić na Formelę (u którego jestem nawet na Vblogu gdzie pyta się mnie o typy i opinie :cool: )
 
Otrzymane punkty reputacji: +108
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Macie tutaj perełki ode mnie. Ruski bukmacher 1xbet ewidentnie przesadził z liniami na rundy

Romanowski - Magard
Typ: powyzej 1.5 rundy
@1.44 ✅

Rutkowski- Zieliński
Typ: powyżej 2.5 rundy
@1.80✅
 
Ostatnia edycja:
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
SUPERIOR CHALLENGE 21

O „być albo nie być” w poważnym MMA zawalczy w sobotę reprezentant gospodarzy Robin Roos, który podejmie na własnej ziemi Hiszpana Cristiana Corujo. 26-letni Roos to bardzo dobry amator – ma na swoim koncie aż siedemnaście wygranych, aktualnie jest jednak na „fali” trzech kolejnych porażek. Należy jednak podkreślić, że przegrywał z niezłymi fighterami i dostaje tutaj rywala ewidentnie na odbicie się. Przyjrzałem się Hiszpanowi i przyznam szczerze, że jest to dla mnie totalny przeciętniak, nie wyróżniający się kompletnie niczym. Na gościnnych występach we Francji i we Włoszech wyłapał dwa nokauty, w tym od Vincenta del Guerry, który ostatnimi laty przegrywał wszystko jak leci. U ruskich kursy na Roosa w okolicach 1.4, tutaj mamy wydaje mi się duże value i w moim odczuciu warto to pograć. Roos może nie będzie nigdy jakimś topowym fighterem, ale takich zawodników jak Hiszpan bezwzględnie musi ogrywać.

Robin Roos – Cristian Corujo 1.86


Formalnością wydaje się być starcie Karla Albrektssona ze ściągniętym na ostatnią chwilę Brazylijczykiem Amilcarem Alvesem. Pierwotnym rywalem Szweda miał być znany z KSW Chris Fields. 40-letni już Alves w ostatnich dziesięciu walkach wygrał zaledwie dwa razy, co prawda niejednokrotnie wojował w wadze półciężkiej, jednak najlepsze lata jego kariery to kategoria półśrednia i częściowo średnia. Albrektsson to czołowy LHW poza UFC, ma na koncie choćby zwycięstwo z aktualnym mistrzem Bellatora Vadimem Nemkovem, ostatnio bardzo dobry przegrany pojedynek z Philem Davisem. Wątpię, by Alves czymkolwiek w tej walce zaskoczył Szweda.

Karl Albrektsson – Amilcar Alves 1.25

betsson
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +37
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
FEN 31


Kacper Formela
ostatecznie zmierzy się na FEN 31 ze ściągniętym na ostatnią chwilę Paragwajczykiem Edgarem Davalosem. Pierwotnym rywalem Polaka miał być solidny Francuz Arnold Quero, który wypadł jednak z powodu kontuzji. O tej walce krótko – Davalos wraca po dwuletniej przerwie, bił się na jakichś malutkich latynoamerykańskich galach, tutaj przeskok jakościowy będzie ogromny moim zdaniem. Jego walk za dużo w sieci nie ma, jakieś tam urywki, które, no niestety nie pokazują jego dużej klasy sportowej. Formela w każdym aspekcie sportowym powinien mieć tutaj dużą przewagę, przeczuwam skończenie przed czasem, ale nie będę zdziwiony, jeśli Kacper zawalczy zachowawczo i dowiezie to do decyzji sędziowskiej.

Kacper Formela – Edgar Davalos 1.15


W pojedynku o pas mistrzowski kategorii półciężkiej ciężko nie faworyzować Marcina Wójcika w starciu z Adamem Kowalskim. Oczywiście, Kowalski przeszedł istne odrodzenie pod koniec swojej kariery, jednak dla mnie to wciąż za mało na Wójcika. „Giant” widać w srogiej formie, długo czekał na taką szansę, ma naprawdę spore doświadczenie w walkach z takimi choćby zawodnikami jak Narkun, Askham czy Bukauskas i myślę, że to dzisiaj zaprocentuje. Pięciu rund tutaj nie przewiduję, Wójcik pomału będzie rozmontowywał ciosami Kowalskiego i najprawdopodobniej skończy tę walkę jakimś ground and pound, zdobywając tytuł mistrza organizacji.

Adam Kowalski – Marcin Wójcik 1.28


Daniel Rutkowski to bezwzględnie numer jeden kategorii piórkowej w Polsce i jego miejsce jest w UFC. Czy starcie rewanżowe z Adrianem Zielińskim ma prawo zakończyć się inaczej niż ich pierwsza walka? Zieliński wycieńczony ścinaniem do 66, nie udało się, co jest kiepskim prognostykiem na starcie z Rutkowskim. „Rutek” to maszyna do decyzji, ścisły top zapaśników, ponadto zdecydowanie poprawił grę na nogach. Wszystkie znaki na niebie wskazują na powtórkę z rozrywki i dość spokojnie stawiam w tej walce na urzędującego mistrza.

Daniel Rutkowski – Adrian Zieliński 1.20

betsson
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +37
P 152

polon_2

Użytkownik
Teraz faktycznie już oferty nie ma :( ale jak pisałem wcześniejszego posta były kursy na over 1.5 w walce Romanowskiego 1.57 a w tej drugiej na over 2.5 2.25
 
S 4

szykus

Użytkownik
Polskie gale a raczej sędziowanie - TRAGEDIA!
Ja rozumiem, że to ,,ikona, flaga" federacji ale bez kur... przesady.
Naruszczka WIN?
To powinno iść pod sąd.

Tak, napisałem to żeby się pożalić bo niemam gdzie.
Post automatycznie złączony:

Jeszcze Romanowskiego zaraz umedalują, bo przecież Polak to nie wypada.
Panie Jużwiak- dno.
najman czeka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom