>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn - Włochy 2010

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Na początek plan transmisji z pierwszych dni MŚ na antenach Polsatu :
sobota, 25 września
17:00Polska - Kanada, Polsat, Polsat HD i Polsat Sport live
21:00 Niemcy - Serbia, Polsat Sport Extra live
21:00 Hiszpania - Kuba, Polsat Sport HD live

niedziela, 26 września
17:00 Kanada - Serbia, Polsat Sport live
17:00 Czechy - Chiny, Polsat Sport Extra live
17:00 Kuba - Tunezja, Polsat Sport HD live
21:00 Polska - Niemcy, Polsat, Polsat HD i Polsat Sport live
21:00 Brazylia - Hiszpania, Polsat Sport Extra live
21:00 Francja - Bułgaria, Polsat Sport HD live

poniedziałek, 27 września
17:00 Niemcy - Kanada, Polsat Sport live
17:00 Bułgaria - Czechy, Polsat Sport Extra live
17:00 Hiszpania - Tunezja, Polsat Sport HD live
21:00 Serbia - Polska, Polsat, Polsat HD i Polsat Sport live
21:00 Kuba - Brazylia, Polsat Sport Extra live
21:00 Chiny - Francja, Polsat Sport HD live

Z tego co się orientuje to mecze tez transmitowac będa kanały Rai Sport1 i 2. Dzisiaj pokaża mecz gospodarzy Włochów z Japonią o 21:00 m.in. To tak nawiasem mówiąc gdyby komuś nie wystarczyły propozycje Polsatu. Trzeba jednak przyznac, że organizatorzy troszke dali ciała wyznaczając ledwie dwa terminy spotkań tj na 17 i 21. W dodatku jak widac na wyżej załączonym harmonogramie mecze Polaków kolidują z tzw hitami jak Francja - Bułgaria czy Kuba- Brazylia, a każdy z chęcią by obejrzał sobie te mecze także na żywo gdyby była możliwośc np grania o 16, 18:30 i 21 właśnie. Ale to tylko takie moje zdanie na ten temat;)
Kursy na zwycięstwa w pierwszym dniu na faworytów mogą nie wystarczyc by złożyc jakiś ciekawy akumulator więc trzeba poszukac czegoś ambitniejszego, że tak powiem. A zatem moje przemyślenia dotyczące pierwszego dnia .
VS

EGIPT - IRAN
Typ : Egipt @ 1,85 Unibet ✅3:0
Egipcjanie w tym roku rywalizowali w LŚ. Rywalizowali w trudnej grupie z Rosją, USA i Finami. Na mecie zapisali po stronie zysków dwie wygrane z Finami. Ponadto dobrze prezentowali się w meczach z USA mimo iż ci może nie grali w najlepszym zestawieniu to walka byłą wyrównana. Z Rosjanami tak dobrze już nie było bo trzy porażki w stosunku 0:3 i jedna po tie breaku 2:3. To doświadczenie może okazac się bezcenne w takich turniejach jak MŚ. Gwiazdą zespołu wiadomo jest Salah.
O Irańczykach cieżko coś powiedziec. W ostatnich sezonach dali się poznac, że mają dobre szkolenie młodzieży. W ich historii występów na MŚ trudno szukac jakichś efektownych meczów. W rozgrywkach 2006 i 1998r czyli turniejach najmniej odległych nie udało im się wygrac żadnego spotkania. Ostatni ich triumf w MŚ datuje się na rok 1970 czyli bardzo odległe czasy. O indywidualnych zawodnikach nie podejmuje się także wypowiadac bo szczerze mówiac to ich nie widziałem w akcji ani razu.
Oba zespoły zmierzyły się na Pucharze Mistrzów w 2009r wtedy górą co prawda byli Irańczycy, ale dzisiaj nowy turniej, wyższy rangą i Egipt zdaje się miec lepszy zespół od swoich rywali. Egipt bazuje na zawodnikach Zamalek, a Iran na graczach Paykanu. Jeżeli o mnie idzie to wiecej przemawia właśnie za Egiptem w dniu dzisiejszym, a parkiet to zweryfikuje;)
VS

NIEMCY - SERBIA
Typ : Powyżej 185,5pkt @ 2,00 Unibet ⛔130pkt
Najciekawszy mecz pierwszego dnia. O Niemcach sporo już napisano w dziale. Serbia znowu z Nikolą Grbicem na rozegraniu więc spodziewac się należy troszke schematycznej gry jak to miało chociazby miejsce na Final Six LŚ w Belgradzie czy ME w Turcji kiedy to większośc piłek &quot;rozgrywana&quot; była do Ivana Milijkowica. Ozdobą spotkania może byc pojedynek dwóch bombardierów tj Grozer kontra Milijkovic. Zapewne obaj gracze dostaną mnóstwo piłek od partnerów. Wiadomo bardziej utytułowanym zespołem są Serbowie, ale z Niemcami trzeba się liczyc mimo wszystko. Zrobili spore postępy w ostatnich kilku latach. SPodziewam się wyrównanego meczu, a więc 3-0 dla kogoś raczej paśc nie powinno, a potem już tylko liczenie małych pkt mi pozostanie z nadzieją, że granica 185,5pkt zostanie przekroczona,a uważam że jest ku temu szansa. Dodatkowo ładny kurs.
VS

FRANCJA - CZECHY
Typ : Francja @ 1,30 Unibet ✅3:2
Na któryś z kuponów można dołożyc w sumie typ na wygraną Francuzów. Wyjściowy skład prezentuje się już lepiej niż podczas LŚ. Na rozgranie wraca Pujol, mamy też powrót do pary przyjmujących Antiga - Samica. W obwodzie zostaje Ngapeth, atak Rouzier lub... Vadeleux. Własnie z Vadeleux dla mnie jedna wielka niewiadoma czy zagra na środku czy w ataku. Ponadto świetny libero Hubert Henno. Dla mnie czołówka na tej pozycji. Czesi jak to Czesi, kilku zawodników indywidualnie napewno się wyróżnia, ale nie stanowią zespołu co powtarzane jest od lat.
WŁOCHY - JAPONIA
Typ : Japonia +2,5seta @ 2,30 Unibet ⛔3:0
Ponadto nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że Włosi stracą seta w dzisiejszym meczu. Japonia to przede wszystkim duet Shimizu - Koshikawa. Obaj świetnie potrafią zagrywac jak i atakowac. Ponadto defensywa co może byc dobrym sposobem na Włochów. To tak sobie knuje osobiście. Presja wyniku na Włochach jest spora. Niby wszelkie atuty po stronie Makaronów,ale właśnie ta defensywa wsparta potencjałem w ataku Koshikawy i Shimizu mi daje do myśłenia. Włosi z Parodim i Savanim mają zagrac na przyjęciu. Przynajmniej tak czytam na włoskich portalach.

Inne spotkania to zanosi się albo na łatwe wygrane jak w przypadku Rosjan, USA czy Kubańczyków ale handicapy bardzo wysokie. Polaków sobie odpuszczam bo nie widze nic do gry z tego meczu. Powinno byc 3:0, ale ...
Brazylia nic mi tam nie pasuje, bo równie dobrze może byc przekonujące zwycięstwo w setach do np 15,16 czy 17, a mogą byc tzw &quot;męczarnie&quot; i 3:0 do 22,20, 22 więc handi ni w ząb mi nie pasi żadne bo ryzyko jest spore.
Tak widze pierwszy dzień bynajmniej, zobaczymy czy słusznie ;)
ROSJA - KAMERUN
Typ : Poniżej 124,5pkt @ 1,60 Unibet ⛔128pkt
Tak jeszcze patrze w oferte i rzucił mi się w oczy mecz, a raczej zakład na spotkanie ROSJA - KAMERUN. Co by się nie działo to 3:0 paśc poprostu musi. Nawet gdyby Bagnoli posłał drugą szóstke w co bardzo wątpie bo w pierwszym meczu się nie eksperymentuje ze składem, a więc pierwsza szóstka powinna wręcz zjeśc Kameruńczyków. Patrze w linie under/over w Unibecie i widze linie 124,5pkt szybko więc przeliczam i wychodzi, że przy 3:0 Ruskich Kamerun musiał by zdobyc 50pkt więc dzieląc na 3 wychodzi aż po 16-17pkt zdobywanych przez Kamerun by ta linia była przekroczona, a Kamerun to raczej kopciuszek!
EDIT : pomyliłem się w liczeniu co mi zwrócono niżej uwage, ale i tak uważam dalej, że powinno wejsc;) Dzieki za poprawienie

I jeszcze jeden mecz, do którego przekonał mnie filip_r2 podając poszczególne wyniki zespołu Portoryko jak i z poprzedniego Mundialu z zespołami podobnej klasy, jak i z meczów sparingowych i doszliśmy do wniosku,że w każdym z tych meczów Portoryko ma wyrównany set konczony grubo ponad 30pkt! To mnie przekonało i gram tak :
AUSTRALIA - PORTORYKO
Typ : Powyżej 185,5pkt @ 1,85 Unibet ✅192pkt​
 
maszot 16

maszot

Użytkownik
Z przedmówcą się zgadzam, jednak z Robsonem xD muszę pogawędzić za te żółte. :razz:
VS

FRANCJA - CZECHY
Typ : Francja @ 1,30 Unibet
Na któryś z kuponów można dołożyc w sumie typ na wygraną Francuzów. Wyjściowy skład prezentuje się już lepiej niż podczas LŚ. Na rozgranie wraca Pujol, mamy też powrót do pary przyjmujących Antiga - Samica. W obwodzie zostaje Ngapeth, atak Rouzier lub... Vadeleux. Własnie z Vadeleux dla mnie jedna wielka niewiadoma czy zagra na środku czy w ataku. Ponadto świetny libero Hubert Henno. Dla mnie czołówka na tej pozycji. Czesi jak to Czesi, kilku zawodników indywidualnie napewno się wyróżnia, ale nie stanowią zespołu co powtarzane jest od lat. Typ : Powyżej 185,5pkt @ 1,85 Unibet
Sądzę, że killerem wśród Francuzów będzie Rouzier. Moim zdaniem rola, jaką odgrywa Vadeleux na środku i Rouzier w ataku jest bardzo wartościowa. Vadeleux przeszedł z musu na atak w LŚ podczas spotkań z Serbią, kiedy to Antoine załapał kontuzję i nie było rezerwowego atakującego. Jak pamiętamy, mecz zakończył się porażką 0:3. Ostatnich spotkań Francuzów nie widziałem, ale Ci zawodnicy powinni zostać na swoich nominalnych pozycjach.
 
bwin_expert 0

bwin_expert

Użytkownik
Faworytem zaczynających się we Włoszech siatkarskich mistrzostw świata wydają się być Brazylijczycy, którzy ostatnio wygrali prawie wszystko. Polacy też grają, ale szans na medal – zdaniem bukmacherów bwin – mają nieco mniej.

Brazylijczycy zdobyli złoto na igrzyskach w Atenach, mistrzostwo świata w latach 2002 i 2006, mają też na koncie pięć mistrzostw Ameryki Południowej i osiem zwycięstw w Lidze Światowej. Jedyna rysa to igrzyska w Pekinie w 2008 i porażka w finale z USA. Ale Amerykanie do Włoch jadą poważnie osłabieni i w walce o medale liczyć się chyba nie będą. Kto więc może zagrozić Canarinhos? Zdaniem bukmacherów bwin, największego na świecie notowanego na giełdzie dostawcy online gamingu, Rosjanie. A potem długo nic i reszta stawki (w tym drużyna Polski). Na pytanie „Czy Brazylia zdobędzie medal?”, bukmacherzy bwin odpowiadają: Tak – 1.15, Nie – 4.75. Na podobne pytanie dotyczące Polski i jej szans na medal proporcje są odwrotne: Tak – 3.50, Nie – 1.26. Ale polscy kibice i tak będę trzymać kciuki za podopiecznych Daniela Castellaniego, którzy bronią przecież tytułu wicemistrzów świata wywalczonych w 2006 roku pod wodzą Raula Lozano.

Kto zostanie siatkarskim mistrzem świata?
Brazylia 2.25
Rosja 5.00
Serbia 10.00
Włochy 11.00
Polska 14.00
USA 15.00
Kuba 15.00
Bułgaria 15.00
Niemcy 29.00
Francja 34.00
Hiszpania 67.00
Argentyna 101.00
Iran 101.00
Japonia 151.00
Czechy 151.00
Wenezuela 151.00
Chiny 251.00
Portoryko 251.00
Tunezja 251.00
Australia 501.00
Egipt 501.00
Kanada 1001.00
Meksyk 2001.00
Kamerun 2001.00

* kursy mogą ulec zmianie, zawsze aktualne na [URL='http://www.bwin.com']www.bwin.com[/URL]
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Typy Długoterminowe:

Grupa D - Win USA @ 1.30 Unibet ✅

Podopieczni Trenera Alana Knipe trafili do przeciętnej Grupy. Najgroźniejszym rywalem Amerykanów będzie młoda ekipa z Argentyny. Meksyk to jedna z najsłabszych drużyn w MŚ. Wenezuela, której liderem jest Luis Diaz również nie powinna być zagrożeniem dla USA. Trener Knipe zabrał do Włoch najmocniejszy w chwili obecnej skład. Brakuje Ryana Millara (Od nowego sezonu środkowy Resovii Rzeszów.), który z powodu kontuzji stawu skokowego Turniej obejrzy przed telewizorem. Miejsce na środku siatki obok Davida Lee zajmie Russell Holmes. Na większości pozycji nie będzie niespodzianek. Libero - Lambourne, Rozegranie - Hansen, Atak - Stanley, Środek - Lee, Holmes. Zagadkę mamy tylko na pozycji przyjmującego. Oczywiście pozycja Williama Priddyego jest niezagrożona. Kto zagra obok niego ? Salmon, Lotman, Rooney czy Anderson ? Podopieczni Trenera Knipe na pewno mierzą wysoko. Liczę, że sprostają oczekiwaniom i Pierwszą fazę zakończą z trzema zwycięstwami.

Grupa E - Win Bułgaria @ 1.45 Unibet ⛔

Podopieczni Trenera Prandiego w Grupie zagrają z Francją, Czechami i Chinami. Najgroźniejszym rywalem dla Bułgarów będzie oczywiście wicemistrz Europy, Francja. Bułgarzy mają bardzo mocną drużynę. Najwazniejszym zawodnikiem jest oczywiście Matey Kaziyski (Według mnie obecnie najlepszy zawodnik na świecie.). Nie jest kapitanem swojej reprezentacji, ale to prawdziwy lider na parkiecie. Vladimir Nikolov czy Teodor Salaprov to również zawodnicy z najwyższej półki. Osobiście żałuję, że w kadrze zabrakło Teodora Todorova. Młody, bardzo obiecujący środkowy. Jest w kadrze doświadczony Hristo Tsvetanov, który w trudnym momencie swoim doświadczeniem pomoże kolegom na parkiecie. Podstawowymi środkowymi podczas MŚ powinni być Yosifov i Nikolay Nikolov. Dość niespodziewanie do składu wskoczył Konstantin Mitev, który mógł zaprezentować się Naszej publiczności podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Konstantin będzie jednak tylko zmiennikiem dla Andreya Zhekova. Bułgarzy już w LŚ pokazali kawał dobrej siatkówki. Widać, że Trener Prandi szybko poukładał sobie zawodników i obecnie konfliktów w kadrze nie widać.

25.09


Francuzi są oczywiście faworytem do wygrania tego spotkania. Skład zespołu prowadzonego przez Trenera Phillippe Blaina wygląda dosyć dobrze. Przede wszystkim do składu wrócił Stephane Antiga, wielka klasa. Swoim sprytem, wyszkoleniem technicznym, doświadczeniem i przede wszystkim spokojem może dać drużynie bardzo dużo dobrego. Obok zawodnika Skry Bełchatów powinniśmy zobaczyć Guillauma Samice. Mam nadzieję, że dosyć czesto na parkiecie będzie się pojawiał Earvin Ngapeth. Bardzo fajnie ogląda się tego młodego zawodnika w akcji. Na pozycji rozgrywającego mamy Pierra Pujola i Benjamina Toniuttiego. Brakuje Yannicka Bazin, który dobrze prezentował się na ME w Turcji i był sporym zaskoczeniem. Obecnie nie pokazywał się jednak z dobrej strony. Podstawowym rozgrywającym powinien być Pujol. Benjamin w czasie LŚ pokazywał się Nam z dobrej strony. Był przebojowy, grał całkiem odważnie. Na pozycji środkowego sporym zaskoczeniem jest obecność w kadrze Kevina Le Roux. Warunki fizyczne ma imponujące, ale przyznam się, że w akcji go jeszcze nie widziałem. Oprócz wspomnianego Kevina na środku mamy jeszcze Olivera Kieffera i Geralda Hardy-Dessources. Nie wiem jak ma się sprawa z Romain Vadeleux. Wydaje mi się, że będzie zmiennikiem dla Antonina Rouziera. Zawsze istnieje możliwość przesunięcia Marechala na pozycję atakującego (Chociaż na tej pozycji nie specjalnie się pokazywał.). Na pozycji Libero wielki zawodnik, Hubert Henno. Klasa ! Francuzi powinni mieć sporą przewagę w grze technicznej, w boiskowym cwaniactwie.

Czechów mieliśmy okazję oglądać na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera i przyznam, że momentami mogli się podobać. W kadrze Jana Svobody nie ma Kuby i Marka Novotnych, którzy nie przebili się do składu. Największą gwiazdą jest Jan Stokr. Świetny atakujący, który od nowego sezonu zastąpi Leandro Visotto w Trentino Volley. Przede wszystkim imponuje potęgą wyskoku i ogromną siłą. Kolejny znany i bardzo dobry zawodnik to Lukas Tichacek. Rzuca niesamowicie szybkie piłki, dysponuje bardzo mocną zagrywką i dosyć czesto korzysta z &quot;pajpa&quot;. Na pozycji przyjmującego pewniakiem wydaje się Ondrej Hudecek. Do zdrowia wracał Petr Platenik i Jiri Popelka. W sparingach z Kanadą Trener Jan Svoboda sprawdzał na tej pozycji nominalnego atakującego, Davida Konecnego. Czesi w kadrze mają tylko jednego zawodnika na pozycji Libero, Martina Krystofa. Na środku siatki według mnie warto zwrócić uwagę na Jakuba Veselego. Bardzo szybki przy siatce, posiada świetne warunki fizyczne. Obok Jakuba powinniśmy najczęściej widywać Petra Konecnego. W 100% zgadzam się z Robsonem[/B]. Czesi mają sporo indywidualności, ale drużyny tam ostatnio nie było widać. Momentami prezentują się naprawdę bardzo dobrze. Myślę jednak, że te momenty nie wystarczą na pokonanie Francuzów.

Francja @ 1.30 Unibet ✅
Francja -8.5 (Match Points Handicap) @ 1.80 ✅

Wenezuela - Argentyna


Trener Javier Weber troszkę mnie zaskoczył. Brakuje najbardziej doświadczonych zawodników. Jest to efekt odmłodzenia składu. Arroyo, Filardi, Spajic, Giani, Chavez, Meana, Garcia. Ci zawodnicy MŚ zobaczą przed telewizorem. Trudno powiedzieć na co stać Argentynę. Mają bardzo młody zespół. Część zawodników jest już ograna, ale naprawdę nie wiem czego mam się po nich spodziewać. Giustiniano, Crer i Libero Lopez są dla mnie kompletnie anonimowymi zawodnikami. Na pozycji rozgrywającego obyło się bez niespodzianek. Najbardziej doświadczony z tej trójki jest Demian Gonzalez i jemu daję najmniej szans na grę w MŚ. Rolę pierwszego rozgrywającego powinien pełnić Luciano De Cecco. Zmiennikiem będzie Nicolas Uriarte. Luciano przede wszystkim gra bardzo szybko i bardzo kombinacyjnie. Po przekątnej z De Cecco powinniśmy zobaczyć Gustavo Scholtisa. W tegorocznej LŚ często spisywał się poniżej oczekiwań. W kwadracie dla rezerwowych czas będzie czekał na swoją szansę Federico Pereyra, który w takiej roli czuje się chyba najlepiej. Na pozycji Libero pod nieobecność Pablo Meany pewniakiem wydaje się Alexis Gonzalez. Na środku siatki najprawdopodobniej zobaczymy Sebastiana Sole i Martina Blanco Coste. Funkcję kapitana pełni Rodrigo Quiroga, który bardzo dobrze zaprezentował się podczas Final Six LŚ. Na pozycji przyjmującego, obok Quirogi chciałbym zobaczyć Facundo Conte. Młody, przebojowy, odważny.

O reprezentacji Wenezueli zbyt wiele nie wiem, więc nie będe świrować. Młody zespół Argentyny powinien po dzisiejszym spotkaniu zapisać na swoje konto 3 punkty. Gra w LŚ, choć średnio udana na pewno przyniesie tym chłopakom spore korzyści.

Argentyna @ 1.30 Unibet ✅
Argentyna -1.5 (Sets Handicap) @ 1.60 Unibet ✅
Argentyna -8.5 (Match Points Handicap) @ 1.80 Unibet ✅

Hiszpania - Kuba​


Kuba, Kuba, Kuba. Gdyby Ci chłopcy mieli więcej w głowach... Są niesamowicie utalentowani, młodzi, skoczni, posiadają dobre warunki fizyczne i niestety charakterki.

Podopieczni Trenera Orlando Samuela Blackwooda spotkają się już w Grupie z faworytami do złota, Brazylijczykami. Na początek zmierzą się jednak z Hiszpanią, która nie powinna być dla nich wielkim problemem. O drużynie prowadzonej przez Trenera Julio Velasco nie wiem zbyt wiele. W tym roku zajęli 2 miejsce w Lidze Europejskiej przegrywając w finale z Portugalią (1:3). Z tego co kojarzę dobre wrażenie wywarł na mnie Sergio Noda. Podstawowy skład Kubańczyków nie będzie raczej niespodzianką. Zagadką jest tylko pozycja atakującego. Kto zagra po przekątnej z Raydelem Hierrezuelo ? Rolando Cepeda czy Fernando Hernandez ? Dzisiaj poznamy już odpowiedź na to pytanie. Na środku siatki jeden z najlepszych środkowych, Simon Aties i Osmany Camejo, który często jest w cieniu swojego partnera. Przyjęcie to oczywiście Leon i Leal. Na pozycji Libero Keibir Gutierrez.

Kubańczycy mam nadzieję, że podejdą do meczu maksymalnie skoncentrowani (Trudno mi w to uwierzyć.), pewni swoich umiejętności. Jeżeli dobrze rozpoczną to spotkanie to powinno potem pójść z górki. Siła reprezentacji Kuby jest ogromna i każdego rywala na początku spotkania podopieczni Trenera Blackwooda mogą wbić w parkiet.

Typ dosyć odważny. Liczę na to, że &quot;Gwiazdeczki&quot; udanie rozpoczną te Mistrzostwa. Są w stanie osiągnąć zadowalający mnie rezultat.

Kuba -2.5 (Sets Handicap) @ 1.80 Unibet ⛔ 100



Spotkanie Grupy F, w której zmierzą się również Polacy z Kanadą. Chyba najciekawiej zapowiadające się spotkanie w I Kolejce MŚ.

Zacznę może od Serbów. Najważniejszą informacją jest powrót do drużyny dwoch największych gwiazd. Atakującego Ivana Miljkovica i rozgrywającego Nikoli Grbica. Sasa Starovic, który w LŚ prezentował się bardzo dobrze tym razem będzie musiał przyglądać się spotkaniom z kwadratu dla rezerwowych. Vlado Petkovic zawsze był solidny, ale nic więcej. Ciekawy jestem tego jak grę tym razem poprowadzi Nikola Grbic. W tegorocznej LŚ ze świetnej strony zaprezentował się Nam również Nikola Kovacevic, który popisywał sie pięknymi zagraniami we wszystkich spotkaniach. Bojan Janic nigdy mnie nie przekonywał, dobrze wyszkolony technicznie, ale często brakowało mu odwagi, siły. Na pozycji przyjmującego jest również Milos Terzic i Milos Nikic. Na środku siatki duet z Maceraty, Podrascanin-Stankovic. Pomimo młodego wieku są już niesamowicie ograni i doświadczeni. Na Libero w LŚ występował Nikola Rosic. Wydaje mi się, że Trener Kolakovic właśnie na tego zawodnika postawi na MŚ.

Czym Serbowie mogą zaskoczyć Niemców ? Drużyna przede wszystkim bardzo, bardzo solidna. Rzadko się &quot;podpala&quot;, zawsze konsekwentnie i do końca realizuje założenia Trenera. Ciekaw jestem postawy Ivana Miljkovica. Trener Kolakovic nie powinien mieć jednak wielkiego bólu głowy. Jeżeli Ivanovi powinie się noga, w kwadracie czekać będzie Sasa Starovic.

Niemcy to moi faworyci do miana &quot;Czarnego Konia&quot; tego Turnieju. Już podczas LŚ pisałem, że zrobili naprawdę spore postępy. Po cichu liczę na to, że stać ich na zwycięstwo w Grupie F. W składzie w porównaniu do LŚ wielkich zmian być nie powinno. Zdrowy jest Simon Tischer, ale wątpie, żeby Trener Lozano zrezygnował z Patricka Steuerwalda. Gyorgy Grozer grał świetnie w LŚ. Wysłał do kwadratu dla rezerwowych Jochena Schopsa. Nowy atakujący Resovii Rzeszów powinien te Mistrzostwa rozpocząć w podstawowym składzie. O jego atutach nie trzeba nikomu przypominać. Na środku siatki bez niespodzianek. Gunthor i Bohme to para całkiem dobrych środkowych. Czasami wydają się troche ospali i wolni, ale może to tylko złudzenie. Drugą obok atakującego strzelbą w ekipie Trenera Lozano jest przyjmujący Robert Kromm. Posiada niesamowite warunki fizyczne i pokazywał się w LŚ z naprawdę bardzo dobrej strony. Czasami miewa jednak problemy z przyjęciem. Pozycja drugiego przyjmującego to troszkę bolączka Niemców. Jest Bjorn Andrae, Denys Kaliberda i Sebastian Schwarz. Wydaje mi się, że Trener Lozano postawi na Sebastiana. Potrafi naprawdę pozytywnie zaskoczyć. W przyjęciu powinien pomóc swoim partnerom z zespołu. Na Libero ciężka decyzja. Mi strasznie podobała się gra Ferdinanda Tille i mam nadzieję, że to ten zawodnik pojawi się dzisiaj na parkiecie.

Czym Niemcy mogą zaskoczyć Serbów ? Zagrywka nie jest jakimś szczególnym atutem Niemców. Grozer czy Kromm (Czasami zwalnia rękę w polu serwisowym.) potrafią bardzo mocno huknąć, ale pozostali zawodnicy w tym elemencie nie są wybitni. Myślę, że blokiem i obroną Niemcy mogą wiele zdziałać. Komunikacja między tymi formacjami wyglądąła dosyć dobrze w LŚ. Czekam również na pojedynek Miljkovic-Grozer. Zapowiada się interesująco.

Wydaje mi się, że będziemy świadkami bardzo zaciętego spotkania. Trzymam kciuki za Niemców.

Niemcy +1.5 (Sets Handicap) @ 2.00 Unibet ⛔ 100
 
T 17,7K

tadzin

Użytkownik
Odnosnie analiz Redwitza to sam nie podjalbym sie analizowania meczu Argentyny z Wenezuela, gdyz wiedza odnosnie druzyny wenezuelskiej jest skapa a wrecz znikoma. Sam juz nieraz przejechalem sie z powodu niewiedzy, dobrze w pamieci utkwily mi mecz Polakow z Wenezuela z LS 2009 gdzie to druzyna Wenezueli pokazala sie z calkiem dobrej strony, pourywali nam pare setow. Bylo to rok temu a co teraz sie dzieje w ich kadrze jest wielka niewiadoma. Z kolei zespol Argentyny skalda sie teraz z samych mlodych graczy, ktorzy pokazali sie w sporej czesci meczy tegorocznej LS i nie zaprezentowali niczego ciekawego przegrywajac wszystkie mecze, tak wiec sam obawialbym sie &quot;stawiania w ciemno&quot;, aczkolwiek licze ze typ bedzie jak najbardziej trafny, mialem jedynie kilka sugestii.
Rowniez mecz Niemcow z Serbami nie widzi mi sie jakos, lecz widac ze Niemcy zrobili spore postepy lecz czy wystarczy to na Serbow, ktorzy w pierwszym meczu na pewno nie beda bawic sie w spekulantow? sam postawilem czysta dwojkę, czas pokaze czy mozna bylo ryzykowac handicap.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Mam taką małą prośbę, może utworzymy dodatkowy temat z działem relacje- uwagi przydał by się (chodzi o MŚ właśnie)
Bo jedno co mi się teraz rzuca w oczy to dobra gra Czechów oraz słaba postawa sędziów w tym meczu ;/ (4 set ewidentnie 4 odbicia Czechów i sędzia nic, protesty Francuzów nie dają rezultatu) no i zawodnik Czeski z nr 15 - budzi respekt tym co robi (STOKR Jan)
 
T 17,7K

tadzin

Użytkownik
Polska - Kanada
Po wielu pochlebstwach usłyszanych parę dni temu ze strony Ireneusza Mazura na temat polskiej kadry, dzisiejszą grą naszych zawodników przeciwko Kanadzie jestem zawiedziony. Mozliwe ze nie zmobilizowali sie oni zbytnio wiedzac ze za przeciwnika nie maja kogos wymagajacego, jednak nie usprawiedliwia to tego ze zagrali dosc przecietne spotkanie. Pierwsze 2 sety byly bardzo wyrownane i gdyby Kanadyjczycy byli druzyna bardziej doswiadczona spokojnie urwaliby chocby jednego seta. W trzecim secie z kolei po doprowadzeniu przez Polakow do kilku punktowej przewagi, druzyna kanadyjska sie calkowicie posypala, mnozyly sie proste bledy i doszlo do pogromu do 13. Najbardziej w grze Polakow nie podobala mi sie slabosc w ataku (1. i 2. set bylo to po ~~40 % ). Mocna zagrywka rowniez kompletnie nam nie wychodzila (Kurek wszystkie mocne serwy wpakowal w siatke badz w aut za wyjatkiem 2 asow w trzecim secie gdzie losy pojedynku byly dawno przesadzone). Zagrywek Gruszki i Winiarskiego nie mozna nazwac mocnymi, gdyz sa to pilki nie bite z duza sila za to ze spora rotacja, z ktorymi to Kanadyjczycy nie mieli zadnych problemow. Najwiecej problemow sprawil im flot i to byla nasza glowna bron jesli chodzi o zagrywke (Mozdzonek, Nowakowski, Zagumny). Bardzo moze cieszyc to, iz Nowakowski w koncu ustabilizowal swoja zagrywke i nie pakuje co drugiej w siatke, jednakze jego ataki pozostawiaja jeszcze wiele do zyczenia, szczegolnie widac ze komunikacja pomiedzy Nowakowskim a Zagumnym nie dziala jeszcze zbyt dobrze, w przeciwienstwie do relacji Mozdzonek-Zagumny. Głowna sila w ataku byl Kurek, ktory zdobyl 19 punktow, uzupelniali go Gruszka 10pkt (nie zagral rewelacyjnie ale w miare przyzwoicie) i Winiarski 10pkt. Taki poziom jaki zaprezentowali Polacy jest wg mnei zdecydowanie za niski na Serbow, ktorzy Niemcow rozjechali niczym walec drogowy i obawiam sie ze moze nie wystarczyc nawet na Niemcow, choc z drugiej strony patrzac sadze ze ten mecz nie pokazal wszystkiego na co stac Polakow, bo gdyby tak bylo to nie mieliby szans nawet na pierwszą ósemkę. Zapomnialem dodac ze Igla gral naprawde dobrze, latal po calym boisku, ogolnie wszedzie go bylo pelno ; ] niektore obrony po prostu kapitalne.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Po wielu pochlebstwach usłyszanych parę dni temu ze strony Ireneusza Mazura na temat polskiej kadry, dzisiejszą grą naszych zawodników przeciwko Kanadzie jestem zawiedziony.
Nie ma co wyciągac wniosków po tym meczu za daleko idących.
Z takimi rywalami paradoksalnie gra się ciężko. Nie można mówic o zawodzie, wyrgana w trzech setach jest i to najważniejsze. Dla porównania Rosja grała z jeszcze słabszym Kamerunem i też wyniki poszczególnych setów nie powaliły chociaż przed meczem na to się zanosiło.
Co do Serbów to rzeczywiście zjedli Niemców w każdym elemencie począwszy od dobrej gry blokiem. Dzisiaj Niemcy grają z Polakami i trzeba czekac na kursy, bo może warto postawic na Naszych w tym meczu.
Zresztą poczekajmy na oferte kursową i wtedy coś pomyślimy. Wczoraj pare dobrych typów trafiło się;)
 
alexdamiao 1,5K

alexdamiao

Użytkownik
Ja dzisiaj sobie zagram dokładny wynik 3-1 lub 3-2 dla Egiptu z Włochami, fajne kursy.
Nie wiedziałem, że do kadry na mundial wrócił Ivan Milijkovic, bo z takim graczem te 1.30 na Serbów to był kurs warty zagrania. Czy kurs 1.50 warty grania na Polaków? Jedynym pewnym typem na dzisiejszy mecz jest to, że Bartek Kurek zdobędzie najwięcej punktów wśród naszych ????
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Polska - Niemcy
Moim zdaniem Niemiec nie musi walczyc w tym spotkaniu o zwycięstwo, wystarczy ze wygraja ostatni mecz z Kanada - i wychodza z bardzo wygodnej pozycji czyli z 3miejsca, gdzie w 2 fazie spotkaja sie z zwyciezca grupy A - najprawdopodobniej Włosi, C2 - najprawdopodobniej Pororyko. Wiec nie beda sie raczej strasznie spinac zeby zajac w naszej grupie 2miejsce i najprawdopodobniej wpasc na: ( B1, D3, F2 ) czyli: B - Brazylia? D - Wenezulela i F2 - Niemcy; Takze mimo wszystko bardziej wygodna w tej grupie jest pozycja 3 ????
Takze dzisiaj Easy Win Polaków ze Szwabami :]
 
T 17,7K

tadzin

Użytkownik
Kompletnie nie zgodze sie ze dzis &quot;easy win dla Polakow&quot;, z tylko jednego powodu ktorym jest to ze beda miec latwiejsza drabinke. Na pewno beda oni starali sie ugrac najwiecej ile sie da i o zadnym oddawaniu meczu nie moze byc mowy. Z drugiej strony to Polacy sa faworytami i mimo wszytsko po tym co pokazali wczoraj Niemcy przeciwko Serbii a bylo to dosc slabe, sadze ze powalcza i bedzie to zaciety mecz. Typy postaram podac pozniej gdyz narazie jeszcze wszystko musze przemyslec.
Co do meczu Brazyli z Hiszpania, to kurs ten jest spowodowany po pierwsze dobra postawa Hiszpani z Kuba (porazka 2-3) oraz tym ze w kadrze Brazyli kontuzji dostal pierwszy atakujacy Visotto, oraz drugi rogrywajacy Marlon i ci zawodnicy na pewno nie beda brac udzialu w meczu z Hiszpania. Rowniez Dante skarzyl sie na bol plecow. Sam jesli mialbym obstawiac postawilbym ten handi -2,5 na Brazylie, gdyz Brazylia jest druzyna calkowicie inna niz Kuba, druzyna ktora potrafi sie skoncentrowac i nie tracic setow na slabsze druzyny jak to czesto lubia robic Kubanczycy.
 
asus2008 0

asus2008

Użytkownik
mecz: Iran - Japonia (handicap: 1,5-0)
typ: 2
kurs: 2,05
wynik: 4,5-1 (3-1)


Po raz kolejny nie rozumiem kursu na Iran. Japończycy mają bardzo duże doświadczenie w międzynarodowych imprezach i właściwie to powinno wystarczyć do pokonania Irańczyków, którzy wczoraj z Egiptem przegrali szybko 0-3.

mecz: Polska - Niemcy (1-szy set, handicap punktowy: 0-3,5)
typ: 2
kurs: 1,75
wynik: 25-23,5 (25-20)


Jeśli dzisiaj Niemcy mają wrócić do swojej dobrej gry to będzie to widoczne na pewno w pierwszym secie. Polacy raczej nie mają w zwyczaju dobrze rozpoczynać spotkań i gromić rywala w pierwszej partii, co mogliśmy zobaczyć nawet wczoraj.
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Wlochy-Egipt
typ; under 135.5 pts
2.40
Bwin
Analiza
Dziś w spotkaniu drugiej kolejki fazy grupowej siatkarskich mistrzostw swiata rozgrywanych we wloszech , gospodarze spotkaja sie z egiptem . Obie ekipy w zgola odmiennych nastrojach podchodza do tego spotkania . wlosi na poczatek pewnie , 3-0 ograli japonie . Egipcjanie rowniez w stosunku 3-0 , lecz przegrali z Iranem . Nie trudno oczywiscie wskazac faworyta tego starcia . Wlochy napewno celuja tu w conajmniej medal , tym bardziej , ze sa gospodarzem imprezy . Posiadaja w swoim skladzie wiele gwiazd swiatowej siatkowki . Egipcjanie to druzyna ktora poza swoim kontynentem nie osiaga zadnych sukcesow . Dla Egipcjan sam awans do MŚ jest niejako sukcesem . Sadze , ze wielokrotnym mistrzom swiata - Wlochom nie beda oni w stanie wyrwac nawet jednego seta
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Pora przyjrzec się dzisiejszym meczom na MŚ w siate.
FRANCJA - BUŁGARIA
Typ : Bułgaria @ 1,42 Unibet ⛔3:2
Wczoraj Francuzi okrutnie męczyli się z Czechami i wygrali tylko 3:2. Świetnie spisał się Rouzier i zdobył aż 28pkt. Poza meczowym składem znalazł się Samica, nie wiem czy to może jakiś drobny uraz? Jego miejsce zajął Marechal i chyba całkiem dobrze zagrał, zdobył 16pkt przy wysokim procencie skuteczności ok55% w ataku. W przyjęciu był zakrywany przez Antige i Henno i trzeba powiedziec, że obaj zawodnicy przyjmowali bardzo pewnie. Dzisiaj czeka ich mecz z Bułgarami, którzy różnią się całkowicie stylem gry od tego jaki prezentują Trójkolorowi. Bo poza Rouzierem ,który jest przebojowym atakującym bazującym na sile to reszta to technicy. Bułgarzy natomiast to głownie siła Kaziyski i Vladimir Nikolov potencjał przeogromny. Tak więc zapowiada się starcie technika kontra siła. Na ME w półfinale w Turcji pamiętamy, że Francja w identycznie zapowiadającym się meczu ograła Rosje. Jednak wtedy śmiem stwierdzic, że Francja była w optymalnej dyspozycji. Dzisiaj im do tego troche brakuje + nie wiem co z Samicą. Ten pojedynek to także starcie świetnych libero. Każdy zawsze mówi o tej pozycji w kontekście Verbow lub Sergio, a przecież Henno i Salparov to ścisła czołówka na tej pozycji więc wielu obron po obu stronach możemy się spodziewac. Francja kojarzy mi się bardziej defensywie, a to wygra sprytem, a to podbije jakiś ważny atak rywala, a potem obiją piłkę o blok. Bułgarzy problem mają z rozgrywającym, nawet statystyki z wczorajszego meczu o tym świadczą kiedy to przecież grali z Chinami i i Zhekow w statystyce &quot;Running Sets&quot; ma tylko 14! Dla porównania z ciekawości sprawdziłem statystyki w tym elemencie Egipcjanina który także rozgrywał przez trzy sety i wypadł nawet gorzej od niego. Wiadomo nie można porównywac tak spotkań, ale to naprawde gdyby mieli kogoś pokroju Zagumnego w kadrze to by byli jeszcze lepsi.
Dzisiaj jednak i tak uważam, że Bułgarzy wygrają bo dysponują lepszymi graczami na wskroś ofensywnymi i potrafią dobrze zagrac w bloku co może byc decydujące.
BRAZYLIA - HISZPANIA
Typ : Powyżej 135,5pkt @ 1,50 Unibet ✅193pkt
Hiszpanie chyba każdego zaskoczyli wczoraj dobrą dyspozycją. A Kuba przecież potrafi grac świetna siatkówke i tak momentami też grali. Brazylia bez Vissotto co uważam, że może im wyjśc paradoksalnie na dobre, w ogóle jakoś nie jestem zwolennikiem tego gracza. Zastąpi go dzisaij Theo. Na rozegraniu wystąpi Bruno, dalej na przyjęciu dzisiaj ma wyjśc para Dante - Murilo. Wcozraj byłem zaskoczony, że Giba pojawił się w pierwszej szóstce. Dla mnie okres świetności tego gracza już w tamtym sezonie minął. Przydaje się jeszcze na zmiany, ale grał już na świetnym poziomie to nie będzie. Na środku zagrają Lucas i Rodrigao. Niby dobry skład, ale grają przecież bez rewelacji w tym roku.
Hiszpania pewnie zagrają jak wczoraj. Brazylia nawet jak grała z teoretycznie słabszymi rywalami w tym sezonie LŚ to jakoś ich zwyczajnie nie gromiła w poszczególnych setach. 3:0 dla Brazylii może byc, ale może byc też więcej setów jeżeli Hiszpanom dobrze będzie się grało, a po 20 pkt w kazdym secie są spokojnie w stanie zrobic myślę. Ja próbuje więc z tym overem.
KANADA - SERBIA
Typ : Poniżej 160,5pkt @ 1,38 Unibet ⛔182pkt
Poprostu spodziewam się 3:0 dla Serbów i nic w tej kwestii się nie zmienia. Ambicja Kanadyjczyków sama nie wystarczy. Jeżeli nic nie pokombinują Serbowie to powinno wejśc.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
26.09



Wczoraj Brazylia sprostała oczekiwaniom i w łatwy sposób ograła słabą Tunezję w stosunku 3:0. Hiszpanie sprawili niespodziankę urywając Kubańczykom aż 2 sety.

Brazylia zagrała dobre spotkanie. Grali bardzo skutecznie w ataku i w bloku. Bruno Rezende cały czas dostawał świetnie przyjęte piłki. Canarinhos popełniali bardzo mało błędów. Wczoraj podopieczni Trenera Rezende rozpoczęli w składzie: Rezende - Visotto - Giba - Murilo - Lucas - Rodrigao - Mario (Libero). W wyjściowym ustawieniu brakowało tylko Dante, który narzekał ostatnio na bóle pleców. Trzeciego seta rozpoczął jednak od samego początku. Podopnie jak Theo (Zastąpił Visotto.) i Sidao (Zastąpił Rodrigao.).

Nie widziałem wczorajszego spotkania Kubańczyków z Hiszpanami, więc za wiele napisać nie mogę.

Brazylia to drużyna kompletna. Mnie osobiście brakuje tylko Ricardo na rozegraniu, który dawał tej drużynie niesamowitą energię i niesamowicie przyspieszał piłki. Canarinhos mają wszystko. Dobra zagrywka, świetne przyjęcie, bardzo dobre wyszkolenie techniczne, świetne czytanie gry na siatce, bardzo dobra komunikacja na boisku. Wszystko ! I bardzo ważna rzecz. W zespole jest chemia, którą widać w każdym spotkaniu.

Szkoda, ze Brazylijczycy mają trochę problemów z urazami. Wcześniej narzekali Bruno Rezende i Dante. Teraz zabraknie Marlona, a we wczorajszym spotkaniu drobnego urazu doznał Leo Visotto.

Brazylia -14.5 (Match Points Handicap) @ 1.75 Unibet ⛔ 100



Chińczycy we wczorajszym spotkaniu nie byli w stanie nawiązać walki z silną reprezentacją Bułgarii. Pomimo dobrego przyjęcia nie byli w stanie kończyć swoich akcji. Często natrafiali na blok drużyny z Bułgarii jak i na świetnie broniącego Salparova. Dosyć dobry poziom w ataku trzymał Ping Chen.

Czesi wczoraj zagrali całkiem dobre spotkanie z reprezentacją Francji. Śmiem twierdzić, że gdyby nie mnóstwo prostych, głupich błędów Czesi byliby w stanie wygrać to spotkanie. Zarzucałem im brak zespołowości i miło mnie zaskoczyli. Wyszli strasznie spięci, jednak z czasem wyglądąło to co raz lepiej. Bardzo dobrze grali środkowi: Petr Konecny i Jakub Vesely. W bloku nie zdobyli oszałamiającej liczby punktów. Lukas Tichacek często posyłał im piłki doataku, a oni skutecznie to wykorzystali. Poza tym Jakub Vesely widać, że nakręca swój zespół. Pozytywna postać. Zawiódł kapitan, Ondrej Hudecek, który został później zmieniony przez Jiriego Popelke, który dał świetną zmianę. Peter Platenik bardzo dobrze radził sobie w przyjęciu, popełniał jednak sporo błędów w ataku. Bardzo dobrze wygląda &quot;pajp&quot; w jego wykonaniu. Na pochwały zasługuje atakujący Trentino Volley Jan Stokr. Potęga wyskoku i piekielnie mocne uderzenie. Bardzo dobry mecz w jego wykonaniu.

Jeżeli Czesi wyeliminują swoje własne błędy będzie świetnie. Są w stanie ograć dzisiaj drużynę z Azji. Rozgrywający Chin, Runming Li potrafi grać bardzo szybko i kombinacyjnie. Podopieczni Trenera Jianana Zhou stosują dosyć ciekawe zagranie. Jest to atak z 5 strefy (Lewe skrzydło, druga linia.). Rzadko jest widywany na siatkarskich parkietach. Lukas Tichacek również stara się grać bardzo odważnie. Bardzo często korzysta z usług środkowych i uruchamia &quot;pajpa&quot;. Możemy być świadkami ciekawego spotkania.

Czechy -10.5 (Match Points Handicap) @ 2.00 Unibet ⛔ 100
Czechy -1.5 (Sets Handicap) @ 1.50 Unibet ✅ 50

Francja - Bułgaria​


Jedno z ciekawszych spotkań dzisiejszego dnia. Bułgarzy nie stracili wczoraj wielu sił łatwo wygrywając z Chińczykami. Francuzi troszkę męczyli się z drużyną Trenera Jana Svobody.

Francuzi pokazali wczoraj kawał dobrej gry w obronie. Prym wiedli oczywiście Libero Hubert Henno i dobrze Nam znany Stephane Antiga. Ci zawodnicy kapitalnie radzili sobie z przyjęciem zagrywki. Umiejętnie chowali Nicolasa Marechala i floty przyjmowali tylko we dwóch. W meczowej 12 brakowało Guillauma Samici. Nie wiem czym to było spowodowane. Podobała mi się wczoraj gra Pierra Pujola. Widać, że ten zawodnik dojrzał siatkarsko. Umiejętnie prowadzi grę, rzadziej ponosi go młodzieńcza fantazja. Kapitalne spotkanie zagrał wczoraj Antonin Rouzier. Uważam go raczej za chimerycznego siatkarza. Często po dobrych próbach kompletnie się zatrzymuje i popełnia kilka po prostu głupich błędów. Wczoraj było rewelacyjnie. Poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa i był bardzo mocnym punktem swojej ekipy. Na środku lepiej zaprezentował się Hardy-Dessources. Skuteczność w ataku powinna być troszkę lepsza. Sporo nadrobił jednak w bloku. Właśnie w tym elemencie brakowało mi Olivera Kieffera. Zauważyłem, że Stephane Antiga nie był jakoś szczególnie wykorzystywany w ataku. Dostawał małą ilość piłek. Najczęściej piłki szły do Antonina i Nicolasa.

Bułgarzy pokazali wczoraj to co mają najlepsze. Szybka gra po skrzydłach, bardzo mocny atak i skuteczna gra w bloku. Zhekov rzadko uruchamiał swojego środkowego Yosifova. Nikolay Nikolov był częściej wykorzystywany i bardzo dobrze, bo widać było, że jest w świetnej formie. Na pochwały zasłużył Libero, Teodor Salparov, który jak zwykle pokazał się z bardzo dobrej strony. Bardzo dobrze wypadł kapitan Vladimir Nikolov i lider tego zespołu Matey Kaziyski. Troszkę słabiej zagrał trzeci ze skrzydłowych Todor Aleksiev. Wczoraj mieli niezbyt wymagającego rywala. W jakiej są dyspozycji dowiemy się dopiero dzisiaj.

Bułgarzy grają siłową siatkówkę. Będa musieli grać bardzo konsekwentnie. Wszyscy znają możliwości reprezentacji Francji w grze obronnej, więc wiecie o czym piszę. Najważniejszą sprawą będzie powstrzymanie Antonina Rouziera. W kwadracie zawsze jest Romain Vadeleux, ale wydaje mi się, że jego byłoby Bułgarom łatwiej powstrzymać. Oprócz Antonia wielkiej siły ognia tam nie widać. Wczoraj dobrze zagrał w ataku Nicolas Marechal. Stephane Antiga swoim sprytem może wiele zdziałać, ale czy to wystarczy ? Trzymam kciuki za Bułgarów.

Bułgaria -1.5 (Sets Handicap) @ 1.85 Unibet ⛔ 100



Dla Nas jest oczywiście najbardziej oczekiwane spotkanie drugiego dnia Mistrzostw Świata. Może być to naprawdę ciekawe, zacięte i dobre spotkanie.

Niemcy wczoraj byli strasznie zagubieni. Nie mam pojęcia czym to było spowodowane, ale po prostu nie byli sobą i nie pokazali tego na co ich stać. Serbowie byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Grali konsekwentnie i bardzo solidnie. To wystarczyło na reprezentację Trenera Lozano. Polacy nie mieli wczoraj wymagającego rywala, jednak Kanadyjczycy trochę napsuli Nam krwi.

Ciekawe jak dzisiaj zachowa się Trener Raul Lozano i kogo wystawi w wyjściowym składzie. Dobrze zaprezentował się Simon Tischer, który zmienił Patricka Steuerwalda. Tak jak wspominałem jest troszkę problemów z pozycją drugiego przyjmującego. Schwarz, Kaliberda i Andrae jakoś specjalnie nie zachwycają. Ciężka decyzja przed Trenerem. Wczoraj pozytywnie zaprezentował się Robert Kromm i Gyorgy Grozer. Bombardiera reprezentacji Niemiec stać na coś więcej. Wczoraj kompletnie zawiedli środkowi. Bohme i Gunthor zupełnie nie radzili sobie z czytaniem Nikoli Grbica. W ataku również prezentowali się słabo.

W Polskim zespole najlepiej zagrał Bartosz Kurek. Świetnie radził sobie w ataku, straszył w polu serwisowym i dobrze blokował rywali. Trochę zaskoczeniem było to w kogo swoje zagrywki kierowali Kanadyjczycy. Bartek Kurek był cały czas pomijany. Kolejną osobą, która zasługuje na pochwałę jest Krzysiek Ignaczak. Popularny Igła świetnie przyjmował zagrywki rywali i wyciągał w obronie niesamowite piłki. Paweł Zagumny kilka razy strasznie niedokładnie rozegrał piłkę, jednak ogólnie ma za sobą dobre spotkanie. Ładnie ustawił sobie grę. Wykorzystywał swoich środkowych, którzy byli bardzo skuteczni. Marcin i Piotrek w bloku może nie brylowali, ale zaliczyli również dobry występ. Trochę obawiałem się o Michała Winiarskiego, ale wczoraj przede wszystkim w trudnych sytuacjach pokazał klasę. Dzisiaj dokładniej przyjrze się Michałowi, bo będzie to dla niego swego rodzaju sprawdzian. Piotrek Gruszka dosyć dobrze sobie radził. Dzisiaj raczej też powinien rozpocząć w podstawowym składzie.

Dlaczego Typuję Niemców ? Nie zagrają drugiego tak słabego spotkania. Dzisiaj powinniśmy ujrzeć inną, znacznie lepszą drużynę. Mam nadzieję, ze zagrają na 100% i będą walczyć o zwycięstwo bez żadnych kalkulacji (Zwycięstwo z Kanadą w poniedziałek wystarcza do awansu Niemcom.).

Niemcy @ 2.40 Unibet ⛔ 100
 
T 17,7K

tadzin

Użytkownik
Polska - Niemcy
Obstawiam iz bedzie to bardzo zaciete spotkanie, gdyz obie strony maja cos sobie do udowodnienia, Niemcy po porazce z Serbią nie moga zagrac drugi raz tak slabo, gdyz jesli to zrobia to mogloby to spowodowac zalamaniem sie calej druzyny i spadek ochoty do gry. Z kolei Polacy w tym roku przegrali przeciwko Niemcom az 3 razy w LS co nie jest powodem do chluby. 3 na 4 mecze z tegorocznej LS pomiedzy Polska a Niemcami konczyly sie overem 185,5 i sadze ze tym razem bedzie podobnie. Nie licze na gladkie 3-0 z zadnej ze stron chyba ze gra Niemcow posypie sie w 3. secie (w przypadku dwoch wygranych setow przez Polakow). Mecze przeciwko Niemcom zawsze byly zaciete i konczyly sie wynikami mocno powyzej 45 punktow na set.
Polska - Niemcy over 185,5 pkt 1.85 unibet ✅ 213 ladny mecz

Argentyna - Meksyk
Mecz bardziej &quot;egzotyczny&quot; lecz gdy zobaczylem kursy to mocno sie zdziwilem wiedzac ze USA o malo co nie przegralo z Meksykiem. Sadze ze Meksyk jest w stanie ugrac seta przeciwko odmlodzonej Argentynie, a jak pokazal wczorajszy mecz Meksyku przeciwko USA sety rowniez konczyly sie wysokimi wynikami. Sam probuje za mala stawke.
Argentyna - Meksyk over 180,5 3.2 unibet ⛔ 163
@edit seta urwali ale punktow zabraklo, a na over 160,5 tez ladny kurs byl
 
natmar21 100

natmar21

Użytkownik
Polska - Niemcy 1
Po &quot;przegranym&quot; meczu Serbów z Kanadą Polacy nie mogą sobie pozwolić na porażkę z Niemcami gdyż to mogłoby zagrozić nie uzyskaniem awansu do dalszej fazy MŚ.Założenie że Kanada przegra 3 mecze i zajmie 4 miejsce w grupie jest już nie dzięki Serbom nierealne.Uważam że Polska jest na tyle mocniejsza od Niemców że w obecnej sytuacji w grupie zwycięstwo jest po prostu koniecznością. Wiadomo że Serbia grająca na 100 % jest silniejsza od Niemców co było widać wczoraj , więc porażka dziś ( z Niemcami ) i ewentualna jutro z Serbią może spowodować odpadnięcie z turnieju ( katastrofa ). Aby nie stawiać się w niepewnej sytuacji musimy dziś wygrać.Pomijając powyższe kalkulacje i zajmując się aktualną formą obydwu zespołów nie mam wątpliwości że jesteśmy lepsi. Analizując poszczególne formacje obydwu zespołów wychodzi mi tak :Atakujący - remis , Rozegranie - Polska , Środek - Polska , Przyjęcie - Polska , Libero - Polska.Nie należy zapominać też o trenerze Lozano który jest obecnie trenerem Niemiec a wcześniej prowadził Polaków.Rozstanie z polską federacją nie było przyjacielskie więc sądzę że i na tym polu rozegra się swoista batalia.Zauważcie że nasze zwycięstwo 3:0 na 90% odsyła Niemców do domu i daje tym samym awans Kanadzie ( musi ugrać seta z Niemcami - bardzo prawdopodobne )
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Dlaczego Typuję Niemców ? Nie zagrają drugiego tak słabego spotkania. Dzisiaj powinniśmy ujrzeć inną, znacznie lepszą drużynę. Mam nadzieję, ze zagrają na 100% i będą walczyć o zwycięstwo bez żadnych kalkulacji (Zwycięstwo z Kanadą w poniedziałek wystarcza do awansu Niemcom.).
No, ale zacznijmy od tego czy Niemcy pokonają tą Kanade;)
W kontekście spotkań które rozegrane zostały w &quot;naszej&quot; grupie tych Kanadyjczyków lekceważyc nie można. Już wczoraj przeciwko Naszym siatkarzom przecież grali dwa pierwsze sety dobrze, zauważył to m.in Tadzin pisząc swoje przemyślenia. Jak się dzisiaj okazało w meczu przeciwko Serbom potrafią zagrac kapitalnie. Początkowo widac było, że Serbowie ich zlekceważyli troszke oszczędzając Grbica, Milijkovica i Janica. Nawet kiedy oni już byli na parkiecie to nie dawali rady.
Niemcy owszem pokazali Naszym, że tak powiem lekcje w Lidze Światowej kiedy nas ograli aż trzy razy. Ale wiadomo jak LŚ traktuje Castellani. Teraz sytuacja podobna jak przed rokiem na ME. Wtedy też graliśmy z Niemcami i gładkie 3:0 chyba było o ile się nie myle.
Sytuacja Polaków może się rzeczywiście zagmatwac gdyby dzisiaj przegrali, a i jutro czeka przecież mecz z Serbami, którzy będą mieli ciężki orzech do zgryzienia bo na kalkulacje już nie będzie miejsca.
Polacy są lepsi, ja tutaj widze wygraną Biało Czerwonych.
DO BOJU POLACY! :cool:
POLSKA - NIEMCY
Typ : Polska @ 1,50 Unibet ✅3:2
P.S a ponadto jakoś tak głupio w tak waznym meczu kibicowac rywalowi... już nawet nie mówiąc, że to Niemcy jak to niektórzy by pewnie podkreślali ;)
 
remo91 57

remo91

Użytkownik
na dzisiejszą ostatnią kolejkę wynalazłem takie trzy bardzo fajne typy:
Czechy +2,5@1,8
Czesi są chyba takim czarnym konikiem, zaliczyli dwa bardzo dobre spotkania ogrywając chińczyków 3;1 i przegrywając z francuzami w takim samym stosunku setów jak wczoraj Bułgarzy (3:2). Zapewne wspomniani Bułgarzy nie przegrają tego meczu ale seta jak najbardziej powinni stracić z naszymi ciekawymi sąsiadami :-D
Egipt @1,5
Egipcjanie spisują się bardzo dobrze, przegrali z włochami 3:0 tak jak ich dzisiejsi rywale, Japończycy ale zdobili więcej małych punktów, a oprócz tego Egipcjanie ograli Iran 3:0 gdy Japońce wczoraj z nimi przegrali 3:1
Meksyk +1,5@1,8
tego to już całkiem nie rozumiem może mi ktoś to wyjaśni, ale patrząc na wyniki to ja bym dał na meksyk kurs 1,4 a na Wenezuelę 2,5! no chyba że się coś tu ciekawego szykuje i bukmacherzy o tym wiedzą. Meksykanie uciułali niespodziewanie 2 sety w meczu z Amerykanami oraz 1 seta z Argentyńczykami gdzie ekipa z Wenezueli dwa razy 3:ucho. Zagrałbym czystą jedynkę na Mexico ale asekuracyjnie ten handicapek w razie zaciętego przegranego starcia.
Typy głównie oparte na statystykach, ale sensowne i z dużym prawdopodobieństwem trafienia. Ako wychodzi prawie 5 więc można do tego dodać typ na polaków dla większych emocji i już ako wzrasta do 10 :p Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Wczoraj dwa niesamowite mecze mogliśmy oglądac. Mam na myśli spotkanie Polaków z Niemcami, które udało się wygrac zgodnie z oczekiwaniami, ale mecz był naprawde na wysokim poziomie z obu stron. Kurek po raz kolejny pokazał, że jest neisamowity. Tyle co ataków skończył to bajka. Gruszka dołożył w najważniejszych momentach swoje i wygrana stała się faktem, ale emocji nie brakowało. :cool: I tak jeszcze wczoraj zapomniałem napisac, ale jeżeli Polacy mają ochote zwojowac te MŚ to przecież nie mogli sobie pozwolic na porażki z Niemcami, którzy owszem poczynili pewne kroki do przodu,ale klasowym zespołem nadal nie są jednak. Grozera powstrzymali w najważniejszych momentach i wystarczyło. Dzisiaj interesujący mecz z Serbami, a potem II faza.
Ci co stawiali na Bułgarów mogą czuc się oszukani.. Francuzi postawili opór Bułgarom. Po raz kolejny zabrakło Samicy. Sam jestem ciekaw jak to możliwe, że nie mieści się w meczowej 12 ? Może jakaś kontuzja, trzeba będzie poszukac dokładne info na ten temat. Dzisaij obejrzałem na spokojnie już powtórke z tego spotkania. Rouzier znowu dobrze zagrał i to on kończył w tie breaku najważniejsze piłki. Bułgarzy mieli już 4 piłki meczowe w 5 secie. Ale przez swoje błędy ich nie wykorzystali, bo poprostu psuli zagrywke!
Przy stanie 17-16 dla Francuzów wysoka piłka poszła do Kaziyskiego i ten wyraźnie zaatakował po bloku Hardy&#39;ego-Dess. ale sędzia oczywiśice tego nie widział bo po co... I znowu ten Zhekow się nie popisywał, mało kombinacji... poprostu brak słów jak ten zakład został przegrany :/
Potem rzuce okiem w oferte dzisiejszych spotkań.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom