>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn - Włochy 2010

Status
Zamknięty.
asus2008 0

asus2008

Użytkownik
Czytając niektóre posty w tym temacie mam wrażenie, że kilka osób po prostu przeczytało negatywną wypowiedź DC na temat drabinki i wszystko tutaj bezmyślnie przepisało.

Ten system faworzyuje gospodarzy, ale tak dzieje się zawsze i nie jest to żadna wielka wina Włochów. Nie rozumiem stwierdzeń typu &quot;Włosi na pewno będą kombinować&quot;, bo mi to przypomina jedynie zwykłą zawiść do tego narodu po ułożeniu sprzyjającej im drabinki. Drugim waszym argumentem jest to, że na tych MŚ opłaca się przegrywać, według mnie takie sytuacje będą zdarzały się sporadycznie, a drużyny nie będą grały tak, aby przegrać. Kto grywa czasami w siatkówkę ten zapewne wie, że jak się wychodzi na parkiet to zawsze każdy element chce się wykonać dobrze, nie ma mowy o jakimś podkładaniu się. Inną sprawą jest to, że drużyny z miejsc 1-3 w rankingu FIVB i Włosi (jako gospodarze automatycznie rozstawieni z numerem 1) nie przegrywając ze słabszymi rywalami spotkań będą zmuszeni grać przeciwko sobie dopiero w półfinale, w formule 1-4, 2-3, która jest chyba najlepszą jeśli chodzi o tą fazę rozgrywek.
 
T 17,7K

tadzin

Użytkownik
heh Niemcy 3-0 Brazylia co to sie dzieje, z tego co kojarze to Brazylijczycy nie maja w naturze oddawania meczy czy tez traktowania ich jak treningi, nawet drugi sklad Brazyli dalby rade wygrac z kazdym... Rozumiem ze Niemcy reprezentuja lepszy poziom niz kiedys, lecz by gladko wygrac z Brazylia to cos mi smierdzi po prostu... Mimo ze przymierzalem sie by grac czysta dwojke na Niemcow (w meczu z Serbami) to teraz mam wieksze watpliwosci pomimo tego ze wygrali.
 
akselek 552

akselek

Użytkownik
Spielfilm
1. Satz: 1-3, 5-3 (Ass Günthör), 6-6, 10-9, 14-10, 18-13, 19.-14 (Kaliberda für Kromm), 20-14 (Dünnes für Steuerwald), 21-15 (Steuerwald zurück), 22-17 (Kromm zurück), 24-17,
2. Satz: 3-1, 7-3 (2 Asse Schöps), 10-7, 12-7, 16-10, 18-12 (Bauer für Böhme), 20-13, 21-16, 21-19, 24-20 (Dünnes für Steuerwald),
3. Satz: 6-3, 8-4, 14-11, 15-12 (Kaliberda für Kromm), 18-14, 20-15 (Kromm zurück), 24-17
Statistik
GER: Aufschläge (6 Asse/9 Fehler), Blockpunkte (7), Angriffsquote (47%)
BRA: Aufschläge (1 Asse/13 Fehler), Blockpunkte (3), Angriffsquote (42%)
Deutschland: Marcus Böhme (2 Punkte), Lukas Bauer (0), Christian Dünnes (0), Max Günthör (5), Denis Kaliberda (0), Robert Kromm (9), Jochen Schöps (22), Patrick Steuerwald (4), Sebastian Schwarz (6), Ferdinand Tille (L)
nicht eingesetzt: Björn Andrae,Sebastian Prüsener, Simon Tischer
Brasilien: Bruno (0), Vissotto (6), Theo (6), Murilo (12), Joao Paulo Bravo (3), Joao Paulo Tavares (2), Rodrigao (0), Giba (5), Sidao (5), Lucas (5), Mario Jr. (L)
Nicht eingesetzt: Dante, Marlon, Alan
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Jako uzupełnienie statystyk od akselka, pozwolę sobie dodać info dotyczące głównej &quot;armaty&quot; drużyny Niemiec:

&quot;Na boisku zabrakło Georga Grozera, który otrzymał kilka dni wolnego od Raula Lozano. Atakujący Asseco Resovii przebywa z żoną oraz z córką, która przyszła na świat przed kilkoma dniami.&quot;

Info: siatka.org

Wiadomo, że to jedynie mecz towarzyski na kilka dni przed MŚ, jednak ciekawe że tak dobrze zaprezentowali się mimo odczuwalnego osłabienia siły ataku.

Swoją drogą - gratulację dla Ojca. ;)
 
T 17,7K

tadzin

Użytkownik
Nie nazwalbym tego oslabieniem, gdyz Jochen Schops jest bardzo dobrym atakujacym, ktory normalnie gral pierwsze skrzypce w reprezentacji Niemiec, dopiero w tym sezonie Grozer dostal mozliwosc gry, ktora wykorzystal w bardzo dobry sposob, pokazujac ze ma ogromny potencjal. Moze nie jest to najtrafniejsze porownanie ale w polskiej kadrze tez mamy 2 bardzo dobrych atakujacych Gruszkę oraz Wlazłego i aktualnie ich forma jest porownywalna, podobna sytuacja jest w kadrze niemieckiej. Tak wiec o zadnym oslabieniu nie moze byc mowy : )
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Ja ktoś ma ochotę grać na niemców z serbią to niech nie czeka na ostatni dzień. Wczoraj zagrałem w totomixie po 4,30 a dziś już w toto kursik 2,90. Więc w innych bucach też pewnie mocno pospadają.
 
maszot 16

maszot

Użytkownik
Australia - Portoryko
Typ: Australia -1,5
Kurs: 5,85
Pewność: 5/10j
Serbia wygra grupę
Kurs: 2,00
Pewność: 9/10j
Jak dla mnie - jedyne fajne typki do zagrania.
... &lt;-- /Tu napisałem, że ucięło mi analizę. Za to żółta.
Ukrócę ją nieco.
Skład Portoryko
Skład Australii
Soto, jako najlepiej punktujący drugie miejsce na poprzednim mundialu, ale już starszy jest.
Reszta to dogrywacze.
Australia to najlepiej nam znani Yudin z wysokim zasięgiem i Hardy z przyjęciem na równym poziomie.
Serbia ma najrówniejszy skład w naszej grupie, pokazali w Lidze Światowej, że potrafią osiągać szczyty. Moim zdaniem na lajcie wygrają grupę, ponieważ nie będą kalkulować.
 
lipers 102

lipers

Użytkownik
A moim zdaniem nie na co grac na Niemcow... Wygrana z Brazylia w meczu towarzyskim zupelnie nic nie znaczy. To tylko sprawia wahania kursow u bukow. Jestem przekonany, ze Serbia z latwoscie ogra Niemcow... Mecze towarzyskie sa w siatkowce bardzo wątłym czynnikiem, na jaki trzeba patrzec podczas obstawiania tego sportu. Oczywiscie, Niemcy zrobili w ciagu ostatnich 5 lat sporo postepy, ale jak na glodna sukcesu Serbie ( w dodatku z duzym doswiadczeniem i jednym z najlepszych atakujacych ostatnich lat ) to zupelnie za malo.
 
T 17,7K

tadzin

Użytkownik
Na Niemcow oplacalo sie grac gdy kurs wahal sie w granicach 4,5-5 gdyz byl to spory value, handi +2,5 czy +1,5 byly bardzo oplacalne, teraz zas kurs dramatycznie spadl do okolo 2,9 dzieki czemu o wiele bardziej oplaca sie zagrac faworyta tj Serbie po juz calkiem zjadliwym kursie 1,35. Wiadomo jest ze Serbia jest druzyna zdecydowanie silniejszą i nie nalezy za bardzo brac pod uwage wynikow meczy towarzyskich.
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Ja myślę, ze można nawet spróbować Serbia -1,5 seta. Skoro na Serbów jest około 1,3 to na takie handi powinno być około 1,6. Serbowie to zespół, który od lat jest w światowej czołówce i wygrywał już mnóstwo ważnych meczy. Niemcy wygrali dwa towarzyskie z Brazylią, ale to tylko mecze towarzyskie. Serbowie wygrają z Niemcami, może nawet w czterech setach.
 
T 17,7K

tadzin

Użytkownik
handi -1,5 na Serbię jest 1,72 i to jest calkiem porzadny kurs, a z racji tego ze jest to pierwszy mecz na otwarcie turnieju to nie sadze by ktorakolwiek z druzyn bawila sie w spekulacje i specjalnie sie podkladala (jakies podkladanie czy ustawianie pod korzystniejsza grupe zacznie sie jesli juz w drugiej czy tez trzeciej kolejce, chociaz mam nadzieje ze nie dojdzie do zadnych matactw). W sumie dzieki temu ze sporo osob postawilo na Niemcow, kurs na Serbow stal sie bardzo oplacalny : )
 
alexdamiao 1,5K

alexdamiao

Użytkownik
Ja z pewnością zagram na Egipt z Iranem i to dosyć grubo. Nie wiem skąd pojawił sie kurs na Egipcjan rzędu 1.95. Doskonale pamiętam ich poczynania z tegorocznej LŚ, a drużyny Iranu nigdy nie widziałem, może ktoś z Was ma jakieś info na temat tego meczu?
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Ja myślę, ze można nawet spróbować Serbia -1,5 seta. Skoro na Serbów jest około 1,3 to na takie handi powinno być około 1,6. Serbowie to zespół, który od lat jest w światowej czołówce i wygrywał już mnóstwo ważnych meczy. Niemcy wygrali dwa towarzyskie z Brazylią, ale to tylko mecze towarzyskie. Serbowie wygrają z Niemcami, może nawet w czterech setach.
Mecze towarzyskie to mecze towarzyskie ale w tym przypadku to są mecze towarzyskie które nalezy brać pod uwagę. Po pierwsze mecze były rozgrywane tuż przed MŚ po drugie druzyny grały w swoich najlepszych skłądach bez zabawy w drugie składy. Dlatego gadanie że mecze towarzyskie to tylko towarzyskie jest w tym przypadku troche nie na miejscu. Dla mnie znaczy to tyle że Niemcy są dobrze przygotowani do MŚ i z całą pewnością są w stanie stawić zacięty opór druzynie Serbi. Nie należy zapominać o tym ze nasi sąsiedzi w tym roku całkiem przyzwoicie zaprezentowali się w LŚ wiec to tez nie są tylko dwa mecze Towarzyskie. Jak dla mnie mimo tego że kurs spadł na łeb na szyje a na Serbie nie znacznie wzrósł to i tak Serbia po 1.30 nie jest jakimś smakowitym kąskiem. Jak dla mnie mecz rozstrzygnie się w Tie-Breaku a Serbia po 1.30 jest do gry nie opłacalna... też są dla mnie faworytem tego meczu ale nie takim jak to pokazują kursy.
Ja z pewnością zagram na Egipt z Iranem i to dosyć grubo. Nie wiem skąd pojawił sie kurs na Egipcjan rzędu 1.95. Doskonale pamiętam ich poczynania z tegorocznej LŚ, a drużyny Iranu nigdy nie widziałem, może ktoś z Was ma jakieś info na temat tego meczu?
Granie grubo na Egipt raczej nie jest zbyt rozsądnym rozwiązaniem. Ekipa Iranu przezntuje wg mnie podobny poziom do drużyny Egiptu chodz mimo wszystko nie jest łatwo porównać oba zespoły bo nie grywały ze sobą. Iran ostatnio wygrał w turnieju towarzyskim dwa z trzech meczy wygrywali łatwo z Austrią i Puerto Rico i po zaciętym meczu przegrali z Chinami. Faworytem tego meczu jest Egipt ze względu na ogrywanie się z najlepszymi zespołami na świecie ale Iran może zaskoczyć i nie będzie to żadną niespodzianką jezli mecz wygrają siatkarze z Iranu. Raczej bym tutaj celował w Over 185.5 pkt.
 
daren 0

daren

Użytkownik
Egipt vs Iran Typ : Iran
W tym roku Iran prezentuje się dużo lepiej od Egiptu. Kurs ponad 1,8 wczoraj ponad 2,2. Egipt to drużyna z poważnym problemem motywacyjnymi. Według mnie śmiało można postawić jeśli będzie handicap na sety.

Brazylia vs Tunezja Typ:Brazylia
Gdyby Brazylia grała pierwszy mecz z kimś lepszym to można byłoby się pokusić o sensację. Oni zawsze 1 mecz grają źle. Tunezja to jednak kapiszony 3-0 dla Brazylii.

Rosja vs Cameroon Typ:Rosja 3-0
Co tu pisać zniszczą ich.
Wenezuela vs Argentyna Typ:Argentyna (1-3, 0-3)
Stawiam na Argentynę bo prezentują dobrą siatkówkę. Młodzież która za kilka lat może zrobić psikusa &quot;lepszym&quot;. Wenezuela od kilku lat jest tylko przystawką.

Francja vs Czechy Typ:Francja
Francja wygra bez problemów, Czesi będą się zatrzymywać koło 21,22 punktu.
Polska vs Kanada Typ: Kanada +2,5
Polska wygra 3-1.
Włochy vs Japonia Typ: Japonia +2,5 , na kurs Japonia.
Przewiduje że Japonia postawi się Włochom liczę na niespodziankę. Bezpieczne jest postawić że Japonia musi wygrać 1 seta.

Hiszpania vs Kuba Typ:Kuba
Hiszpania to już nie ta hiszpania z ME. Gładko przegra
Australia vs Soto Typ: Australia
Soto to jedyny grajek Portoryko, Australia musi go zatrzymać i wygra.

USA vs Meksyk Typ:USA 3-0
eh ????

Niemcy vs Serbia Typ: Niemcy lub bezpieczne +2,5
Stawiam że wygrają szkopy, odkąd pojawił się tam kurdupel z Argentyny to w końcu wyglądają jak zespół a nie świnie ????
 
asus2008 0

asus2008

Użytkownik
zakład: Grupa B - zwycięzca
typ: Kuba
kurs: 3,5
wynik: Kuba


W grupie B faworytów do zwycięstwa jest dwóch: Kuba i Brazylia. Aktualni mistrzowie świata wiele ważnych imprez rozpoczynają od słabszej gry i często zdarza im się porażka w pojedynczym spotkaniu. Zupełnie odwrotnie jest z Kubańczykami, którzy w czasie fazy grupowej najczęściej grają doskonale i dopiero w strefie medalowej ich gra zupełnie się sypie.

zakład: Niemcy - Serbia (handicap: 1,5-0)
typ: 1
kurs: 2,1
wynik: 1,5-3 (0-3)


Właściwie losy tego zakładu zależą głównie od Niemców. Serbowie zapewne zagrają na dobrym poziomie i na całych MŚ mogę zajść daleko, ale według mnie nie jest to w żadnym wypadku drużyna nie do pokonania dla Niemców. Jeśli nasi zachodni sąsiedzi utrzymają formą ze spotkań sparingowych to w tym spotkaniu mają ogromne szanse nawygraną.

zakład: Egipt - Iran
typ: 1
kurs: 1,9
wynik: 3-0


Kursy na to spotkanie mnie lekko zaskoczyły i pomimo braku znajomości tych drużyn (zwłaszcza Iranu) postanowiłem zagryzykować. Egipcjanie mają na pewno większe doświadczenie na arenie międzynarodowej, grali w wielu Ligach Światowych, stale uczestniczą w MŚ itp., podczas gdy Irańczyków znamy tylko z rozgrywek młodzieżowych.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Turniej dopiero się zaczyna,pewnie będzie wiele niespodzianek związanych z tym dziwnym regulaminem MŚ. Ja wybrałem dwa typy z Bet365:
Polska-Kanada over 135,5 @1,85
Brazylia-Tunezja over 125,5 @1,85
Liczę,że w pierwszych meczach faworyci nie będą gromić słabszych rywali i te dwa overy wydają mi się warte grania.
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Wczorajsze problemy z dotarciem do Triestu nie przeszkodziły Polakom w odbyciu pierwszego treningu na Półwyspie Apenińskim. W przeddzień meczu z Kanadą, szkoleniowiec reprezentacji podał podstawowy skład biało-czerwonych na pierwszy mecz MŚ.
Droga do Triestu zajęła naszym siatkarzom dziesięć godzin, co zburzyło wczorajszy plan dnia. Dzisiejszy trening odbył się już bez większych kłopotów, chociaż z opóźnieniem i dłużej niż planowano. Wydłużenie zajęć było możliwe przez odwołanie treningu przez Serbów. Powodem takiej decyzji sztabu szkoleniowego z Bałkanów było zagubienie bagaży ekipy podczas podróży na Półwysep Apeniński. - Jestem zbudowany postawą moich zawodników, którzy mimo czwartkowych problemów ćwiczyli bardzo skoncentrowani - komplementował swoich podopiecznych Daniel Castellani, znający już podstawową szóstkę na mecz przeciwko Kanadyjczykom.
Argentyńczyk zdecydował się na wystawianie Piotra Gruszki, Pawła Zagumnego, Michała Winiarskiego, Bartosza Kurka, Piotra Nowakowskiego, Marcina Możdzonka i Krzysztofa Ignaczaka. - Jest w bardzo dobrej formie. Fizycznie wygląda naprawdę świetnie, a Mariusz wybił sobie kciuk [w niedzielnym sparingu z Kubą] i przez dwa dni nie trenował - opowiedział o wyborze atakującego trener Castellani.

Źródło: www.siatka.org
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
Na Iran bym uważał, faktycznie ciężko coś o nich powiedzieć. Ich trener mówi, że grali tam w jakiś turniejach międzynarodowych, m.in. Asian Volleyball Competition i ograli tam gładko Chińczyków 3-0 oraz wymęczyli 3-2 z Indiami. Ja myślę jednak, że jeśli Egipt będzie grał to co grał w światówce, to powinni sobie poradzić z nimi.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Z oferty bwin moją uwagę zwrócił typ, który chcę tu wkleić. Część z Was może uznać, że kurs jest za niski by go analizować, moim zdaniem jednak warto - dlatego podaję w tym dziale.

Grupa D - zwycięzca
Typ: USA
Kurs:1,34

Pewnie większość z Was pamięta trenera siatkarzy USA Hugh McCutcheona, jednak od zeszłego roku trenuje on kobiecą drużynę, a męską reprezentację prowadzi Alan Knipe. Powołał on do składu na tegoroczne MŚ takich doświadczonych siatkarzy jak Clayton Stanley czy William Priddy. Reprezentacja USA w 2008 roku wygrała Ligę Światową oraz w tym samym roku IO w Pekinie.

Ważnym argumentem przy podejmowaniu decyzji o zagraniu tego zdarzenia, jest fakt, że potencjalnym zagrożeniem miałaby być Argentyna, która będąc w naszej grupie w tegorocznej Lidze Światowej zdobyła zaledwie 3 punkty, nie wygrywając żadnego z 12 spotkań. Pozostałe drużyny czyli Wenezuela i Meksyk naturalnie nie będą liczyły się w walce o zwycięstwo w grupie.

Oczywiście jak zawsze, nie ma co do końca opierać się na wcześniejszych spotkaniach, bo ważna jest aktualna dyspozycja oraz odrobina sportowego szczęścia, jendak uważam ten typ za naprawdę realny.

Jeśli komuś te informacje przydadzą się i wykorzysta typ do swojego kuponu - życzę powodzenia !
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Bulgaria-Chiny
typ; under 135.5 pts
2.55
Bwin
Analiza
Dziś w pierwszym spotkaniu mistrzostw swiata w siatkowce rozgrywanych we wloszech bulgaria zagra z chinami . Oczywiscie zdecydowanym faworytem tego spotkania sa Bulgarzy , wciaz aktualni jeszcze brazowi medalisci ostatnich mistrzostw . W grupie oprocz reprezentacji Bulgarii i Chin graja rowniez Francuzi i Czesi . Wydaje sie wiec ze Chinczycy to raczej outsider grupy i to oni moga odpasc po pierwszej fazie rozgrywek .
Bulgaria napewno bardzo by chciala powtorzyc wielki sukces sprzed 4 lat .
Bedzie to jednak napewno wyjatkowo trudne zadanie . Jednak aby dobrze wejsc w te mistrzostwa , w dobrej atmosferze , napewno przydaloby sie dzis wysokie zwyciestwo nad Azjatami . Ostatnie 3 spotkania Bulgarow i Chinczykow konczylo sie wygrana zawodnikow z Europy 3-0 . Sadze , ze dzis moze byc podobnie , a tym samym under punktowy wejdzie .
17/06-07 Liga Światowa, Mężczyźni Grupa D Chiny vs. Bułgaria 0:3
16/06-07 Liga Światowa, Mężczyźni Grupa D Chiny vs. Bułgaria 0:3
03/06-07 Liga Światowa, Mężczyźni Grupa D Bułgaria vs. Chiny 3:0
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom