>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Matura

Status
Zamknięty.
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Chciałem napisać w dziale Matura 2010, ale dział jest zamknięty i trzeba otworzyć nowy. Mam pytanie: Czy miał ktoś temat na Matrze ustej z polaka:
Język komentatorów sportowych a normy poprawnościowe. Scharakteryzuj problem na zgromadzonym przez siebie materiale rzeczowym.
Nie chcę żadnych kupować prac, tylko jakichś cennych wskazówek, jeśli miał napisany przeze mnie temat.
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Hej maturzyści, jakie tematy wybraliście na maturę ustna z polaka, gdyż napeno to zrobiliście bo czas oddawania deklaracji upływa 30 września, czyli jutro.
 
ste 21

ste

Użytkownik
Hej maturzyści, jakie tematy wybraliście na maturę ustna z polaka, gdyż napeno to zrobiliście bo czas oddawania deklaracji upływa 30 września, czyli jutro.
Ja w sumie to nie wiem,ale gdyby co mozna bedzie zmienic.Chyba jakos w lutym...
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Obraz mafii w literaturze i filmie ????
A co do dodatkowych przedmiotów:
historia - podstawowy
WOS - rozszerzony
polski - rozszerzony
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
&quot;Powstanie styczniowe jako źródło dramatów bohaterów utworów B.Prusa, E. Orzeszkowej, S. Żeromskiego i twórców współczesnych.&quot;
Prawdopodobnie będzie zmiana, bo już deklaracje oddałem.
Co do przedmiotów:
polski - podstawowy
angielski - rozszerzony
matematyka - rozszerzony
fizyka - rozszerzony
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Chciałem napisać w dziale Matura 2010, ale dział jest zamknięty i trzeba otworzyć nowy. Mam pytanie: Czy miał ktoś temat na Matrze ustej z polaka:
Język komentatorów sportowych a normy poprawnościowe. Scharakteryzuj problem na zgromadzonym przez siebie materiale rzeczowym.
Nie chcę żadnych kupować prac, tylko jakichś cennych wskazówek, jeśli miał napisany przeze mnie temat.

Ja miałem o języku komentatorów sportowych, analiza i porównanie radiowego i telewizyjnego.

Miałem trzy krótkie audio, później opisywałem m.in w jaki sposób komentator mówił, dlaczego tak itd.Do tego później wyjaśniałem czemu trudniej ma komentator radiowy aniżeli telewizyjny.
Opisywałem na konkretnych przykładach [ Szpaku i Zimoch ].

Nie było źle bo miałem 17/20.
 
grabazary 2

grabazary

Użytkownik
Chciałem napisać w dziale Matura 2010, ale dział jest zamknięty i trzeba otworzyć nowy. Mam pytanie: Czy miał ktoś temat na Matrze ustej z polaka:
Język komentatorów sportowych a normy poprawnościowe. Scharakteryzuj problem na zgromadzonym przez siebie materiale rzeczowym.
Nie chcę żadnych kupować prac, tylko jakichś cennych wskazówek, jeśli miał napisany przeze mnie temat.
Ja miałem podobny &quot; Zbadaj język komentatorów sportowych i omów na wybranych przykładach&quot; 16/20 więc chyba nie najgorzej.
Jak chcesz pogadać to wal na GG ;)
 
D 14

dominik_wtk

Użytkownik
Ja następujące:
Język polski-podstawowy
Matematyka-podstawowy
Język angielski-podstawowy

i dodatkowy przedmiot: Biologia-podstawowy
Na ustną mam coś z obrzędami w literaturze. ????
 
rated_rko 0

rated_rko

Użytkownik
Ja wybralem temat &quot;mity, zjawy duchy w literaturze.Omow na podstawie roznych epok. A pozatym nie biore dodatkowego przedmiotu, nawet nie wiem czy przystapie do matury bo bardziej mi na zawodowym egzaminie zależy
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Ja tam mam maturę już za sobą ;)
Pozostały mi materiały takie jak Arkusze maturalne z geografii i mapy dzięki którym zdałem gegre na 86 punktów.
Jak ktoś jest zainteresowany niech pisze na pw.
Powodzenia maturzyści. Zacznijcie uczyć się juz dzisiaj ????
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Ja piszę maturę dopiero za rok, ale żeby nie zakładać nowego tematu, zapytam tutaj. Chodzi o to, że do kwietnia mamy czas na zgłoszenie wymyślonego przez siebie tematu, aby znalazł się on na liście w przyszłym roku. Zastanawiam się nad tematem mitologii skandynawskiej jako inspiracji we współczesnej muzyce. Jak wam się wydaje, czy taki temat zostałby zatwierdzony?
 
midel 189

midel

Użytkownik
Ja piszę maturę dopiero za rok, ale żeby nie zakładać nowego tematu, zapytam tutaj. Chodzi o to, że do kwietnia mamy czas na zgłoszenie wymyślonego przez siebie tematu, aby znalazł się on na liście w przyszłym roku. Zastanawiam się nad tematem mitologii skandynawskiej jako inspiracji we współczesnej muzyce. Jak wam się wydaje, czy taki temat zostałby zatwierdzony?
Tylko po co skoro tematów jest od ch... i jeszcze więcej?
 
R 0

rigodon

Użytkownik
pewnie dlatego,że czuje się z tego mocny a inne mu nie pochodzą.
co do zatwierdzenia,to jeśli znajdziesz książki do których możesz napisac bibliografie to nie wiedzę przeciwwskazań,im bardziej offowy temat tym lepiej dla Ciebie.Sam wiem po sobie,że w niektórych przypadkach nie wiedzą o co zapytac,a czasami zadają wręcz banalne pytania
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
jeśli znajdziesz książki do których możesz napisac bibliografie to nie wiedzę przeciwwskazań
Czyli mogę wybrać sobie jakikolwiek temat (np. historia heavy metalu), pod warunkiem, że to, co będę mówił, znajdzie potwierdzenie w książkach, które napiszę w bibliografii?
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
Czyli mogę wybrać sobie jakikolwiek temat (np. historia heavy metalu), pod warunkiem, że to, co będę mówił, znajdzie potwierdzenie w książkach, które napiszę w bibliografii?
ya, tak jak mówisz tylko pamiętaj, że masz literaturę podmiotu i przedmiotu. Podmiotem w tym przypadku są lektury, a znasz jakieś lektury, które mają chociażby malutki wątek z heavy metalem ? ..ciężko będzie. W literaturze przedmiotu to na pewno coś będzie, bo tutaj masz książki pozaprogramowe, czasopisma, artykuły itp ..
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Trochę zmartwiło mnie to, co napisałeś, ale znalazłem to:

Literatura podmiotu - to dzieła (książki, filmy, obrazy etc.), które omawiasz w swojej pracy (np. &quot;Zbrodnia i kara&quot; F. Dostojewskiego). Najlepiej zawrzeć tu 3-5 utworów.
Literatura przedmiotu - to książki, artykuły etc. (bądź ich fragmenty) związane z tematem Twojej prezentacji, z którymi zapoznałeś się, przygotowując się do przedstawienia danego zagadnienia (np. &quot;Dostojewski i przeklęte problemy: od &quot;Biednych ludzi&quot; do &quot;Zbrodni i kary&quot; R. Przybylskiego). Mogą się tu również pojawić adresy stron WWW.
Z tego by wynikało, że w literaturze podmiotu nie muszą być zawarte wyłącznie książki, a więc tym bardziej lektury.
Drugi wniosek - literatura podmiotu to te dzieła, które omawiam - czyli np. książki &quot;Szwedzki death metal&quot;, &quot;Krwawe powstanie satanistycznego metalowego podziemia&quot; itp., a do literatury przedmiotu zaliczałyby się filmy, wywiady z muzykami, jakieś artykuły itp., które pomogły mi w głębszym zapoznaniu się z tematem, ale nie omawiam ich, czyli nie mówię: Gitarzysta X.Y. powiedział w wywiadzie dla magazynu to i to. Ewentualnie z tych wywiadów mogę wysnuć wniosek, że metal w czasach, gdy powstawał, był najbardziej ektremalnym gatunkiem muzyki, o czym mogę wspomnieć.

Mam rację? :?
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
Możliwe, że masz rację. U mnie szczerze powiedziawszy nikt wymyślnych tematów nie brał tylko z proponowanej listy, więc nie było za bardzo problemów. Poza tym nie masz polonistki w szkole, żeby ją o to spytać? ..
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Mam, ale teraz jest na zwolnieniu (podobno rękę złamała) i nie wiadomo, kiedy wróci. A z tego względu, że byłem ciekawy, jak się te sprawy mają, zapytałem tutaj. Inaczej bym ludziom głowy nie zawracał ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom