>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Matura

Status
Zamknięty.
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Co się dzieję w momencie, gdy chcemy zdawać przedmiot na maturze, którego nie ma w naszej szkole, np. jakiś język obcy ? Musimy zdawać w innej szkole, czy matura jest normalnie pisana w swojej szkole ?
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Tak piszesz w swojej szkole, arkusz już Ci sprowadzą. Nie pamiętam na 100%, ale chyba tak jest i do tego na ustny (np.) sprowadzają kogoś po prostu do Twojej szkoły i nie musisz jechać gdzie indziej. To tak 8/10 ????
 
bobo7 0

bobo7

Użytkownik
Witam
Poszukuję arkuszy maturalnych z matematyki poziom rozszerzony od razu mówię że nie chodzi mi o arkusze z oficjalnych matur tylko przykładowe.
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
Na tegoroczną maturę wybrałem rozszerzony język angielski jako dodatkowy przedmiot. Od rana podstawa, po południu rozszerzenie. Później zostanie ustna. I tutaj moje pytanie. Ustna z podstawy jest obowiązkowa, czyli muszę ją zdać na 30%. Czy próbował ktoś &quot;ominąć&quot; rozszerzenie z ustnej? Koleżanka(matura 2010) w ogóle nie przystąpiła ozszerzenia z ustnej, miała na świadectwie 0% i zdaną maturę. No chyba, że wpuściła mnie w malinki.
Jeśli ktoś coś słyszał o takim przypadku, proszę o jakieś info.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Na tegoroczną maturę wybrałem rozszerzony język angielski jako dodatkowy przedmiot. Od rana podstawa, po południu rozszerzenie. Później zostanie ustna. I tutaj moje pytanie. Ustna z podstawy jest obowiązkowa, czyli muszę ją zdać na 30%. Czy próbował ktoś &quot;ominąć&quot; rozszerzenie z ustnej? Koleżanka(matura 2010) w ogóle nie przystąpiła ozszerzenia z ustnej, miała na świadectwie 0% i zdaną maturę. No chyba, że wpuściła mnie w malinki.

Jeśli ktoś coś słyszał o takim przypadku, proszę o jakieś info.
Twoja koleżanka nie kłamała. Rozszerzona ustna z angielskiego w jej przypadku to &#39;sztuka dla sztuki&#39;.
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
Twoja koleżanka nie kłamała. Rozszerzona ustna z angielskiego w jej przypadku to &#39;sztuka dla sztuki&#39;.
Rozumiem, że w moim przypadku to także &#39;sztuka dla sztuki&#39; i nie muszę w ogóle przystąpić do rozszerzenia z ustnej? I później przy rekrutacji normalnie mi policzą punkty za poziom rozszerzony?
MaciekLeo, masz może jakieś oficjalne info, że tak jest, np. jakaś stronka?
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Rozumiem, że w moim przypadku to także &#39;sztuka dla sztuki&#39; i nie muszę w ogóle przystąpić do rozszerzenia z ustnej? I później przy rekrutacji normalnie mi policzą punkty za poziom rozszerzony?

MaciekLeo, masz może jakieś oficjalne info, że tak jest, np. jakaś stronka?
Żeby zdać maturę musisz zdać wszystko co jest obowiązkowe czyli POLSKI+MATEMATYKA+JĘZYK OBCY pisemnie oraz POL+JĘZYK OBCY ustny. Wszystko to na poziomie podstawowym. Ponadto jeśli wybierasz język obcy na poziomie rozszerzonym (czyli przedmiot dodatkowy) to musisz też zdawać język obcy ustny rozszerzony. Ponieważ są to przedmioty dodatkowe to ich wynik nie wpływa na to czy matura jest zdana czy nie. Można do nich nie przystępować i mieć na świadectwie maturalnym 0 punktów. Z mojego doświadczenia wynika że większość maturzystów potrzebuje rozszerzonego języka obcego pisemnego, więc na to się spinają i piszą jak najlepiej, a na obcy ustny rozszerzony przychodzą na luzie i na ile nie zdadzą to i tak są zadowoleni (chyba że się idzie na filologię to wtedy to jest ważne). Co do rekrutacji na uczelnie wyższe - każda uczelnia ma swoje wymagania, więc musisz tego poszukać u nich.

Oficjalnego info nie mam, ale podejrzewam że bez problemu znajdziesz na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
Na CKE w informatorze znalazłem takie coś:
&quot;Język obcy nowożytny może być również wybrany przez absolwentów jako przedmiot dodatkowy.
Jeżeli absolwent wybrał jako przedmiot dodatkowy język obcy nowożytny, który zdawał również jako przedmiot obowiązkowy, wówczas przystępuje do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym wyłącznie w części pisemnej..&quot;
Wychodzi na to, że ta kwestia mnie obowiązuje, bo językiem obowiązkowym, jak i dodatkowym u mnie jest język angielski. Co do wyższych uczelni, sądzę że Politechnika Łódzka nie kładzie nacisku na ustny rozszerzony, więc pisemny rozszerzony w zupełności mi wystarczy.
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
Jak wrażenia po próbnej? Dla mnie niektóre zadania wymagające, zwłaszcza z kołami i liczbami czterocyfrowymi, mimo że będę zdawał rozszerzenie na maturze.
 
bobo7 0

bobo7

Użytkownik
Dla mnie łatwa.Nie przygotowywałem się za bardzo i dlatego nie zrobiłem zadania z kołami i ostatniego(dziwny pierwiastek).Z liczbami to 4*5*5*5 i po sprawie ????
 
danny1992 514

danny1992

Użytkownik
E tam ostatnie było łatwe ????
układ równań vt=300 i (v-17)(t-1)=174 ;-) zamknięte mam chyba 4 źle (za szybko robiłem i wyszły głupie błędy :/) a otwarte chyba wszystko dobrze (no te okręgi trochę bez sensu wytłumaczyłem). Ogólnie nie taka trudna
 
bobo7 0

bobo7

Użytkownik
Miałem taki sam układ ale nie dałem rady obliczyć ???? może coś za to dostanę 82% będzie bez tego ????
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
Ostatnie było jak dla mnie łatwe i to za aż 5kt.
bObo7, a z tymi czterocyfrowymi, to jak wyjaśniłeś? Bo chyba nie napisałeś 4*5*5*5? :]
 
danny1992 514

danny1992

Użytkownik
Na pierwszym miejscu mogą występować 4 cyfry (2,4,6,8; 0 nie może bo wtedy nie byłaby to liczba 4-cyfrowa), na drugim, trzecim i czwartym miejscu może występować 5 cyfr (1,3,5,7,9) stąd też 4*5*5*5=500
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom