>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Matura 2010

Status
Zamknięty.
B 0

burbon2009

Użytkownik
a ja mam takie pytanko jak to jest np: z ustnego anglika mam 60% a z pisemnego mam 25% to oni to dodaja do siebie i dziela przez 2 i wystawiaja ocene czy musze miec kazda forme zalicza na te 30% ?
 
marcin9002 0

marcin9002

Użytkownik
Pytanko: Czy matura ustna z polskiego może zakończyć się przed czasem 25 minut? (15 prezentacja + 10 pytania) z wynikiem pozytywnym?
 
O 0

olgiczka

Użytkownik
Podobno w PLANIE PREZENTACJI(który wnosimy na mature ustną z polaka) można napisać zakończenie. Czy to prawda?
 
bula-28810 0

bula-28810

Użytkownik
Bardzo ważne pytanie bo nie wiem co robić !
Mam w bibliografii dopisaną kartkę z cytatami i teraz zastanawiam się czy nie trzeba było jej oddać nauczycielowi razem z konspektem... i jak generalnie powinna wyglądać taka kartka, bo ja mam napisane normalnie jedno pod drugim a może jest jakiś wzór? I kiedy powinno ją się oddać?
Proszę o pomoc...
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Nic takiego nie musisz oddawać. Kartkę taką można mieć dla siebie, przynajmniej tak rok temu było jak ja zdawałem ;]
 
bula-28810 0

bula-28810

Użytkownik
Nic takiego nie musisz oddawać. Kartkę taką można mieć dla siebie, przynajmniej tak rok temu było jak ja zdawałem ;]
a komisja nie musi sprawdzić treści co jest na tej kartce ? czy to naprawdę są same cytaty, a nie jakieś dodatkowe treści...
 
W 0

wiola

Użytkownik
Bardzo ważne pytanie bo nie wiem co robić !
Mam w bibliografii dopisaną kartkę z cytatami i teraz zastanawiam się czy nie trzeba było jej oddać nauczycielowi razem z konspektem... i jak generalnie powinna wyglądać taka kartka, bo ja mam napisane normalnie jedno pod drugim a może jest jakiś wzór? I kiedy powinno ją się oddać?
Proszę o pomoc...
z tego co ja wiem powinno sie ja oddac n-lowi w dwoch egzemplarzach (dla ciebie i komisji ) a jesli chodzi o wzor to nie ma okreslonego powinno sie w bibliografi napisac ze materialy pomocnicze to cytaty i na kartce napisac imie nazwisko i chyba temat
 
bula-28810 0

bula-28810

Użytkownik
z tego co ja wiem powinno sie ja oddac n-lowi w dwoch egzemplarzach (dla ciebie i komisji ) a jesli chodzi o wzor to nie ma okreslonego powinno sie w bibliografi napisac ze materialy pomocnicze to cytaty i na kartce napisac imie nazwisko i chyba temat
a nie wiesz do kiedy trzeba to zrobić? bo konspekt oddałem już dawno, nauczyciel wiedział że mam materiały pomocnicze (kartka z cytatami) lecz o nią nie pytał...
 
tomekbdg 0

tomekbdg

Użytkownik
Bardzo ważne pytanie bo nie wiem co robić !

Mam w bibliografii dopisaną kartkę z cytatami i teraz zastanawiam się czy nie trzeba było jej oddać nauczycielowi razem z konspektem... i jak generalnie powinna wyglądać taka kartka, bo ja mam napisane normalnie jedno pod drugim a może jest jakiś wzór? I kiedy powinno ją się oddać?

Proszę o pomoc...
Ja kartke z cytatmi musze przynieść dokładnie dzień wcześniej do szkoły.
 
bananeq 0

bananeq

Forum VIP
W tym roku karty z cytatami i konspektu, nie trzeba oddawać komisji, info potwierdzone na 100%.

Ja oddałem konspekt, bo nauczycielka tak doradziła, bo zawsze to komisja inaczej patrzy, kilku znajomych nie oddało i nie miało problemów z podejściem do matury.

Kartki z cytatami nie oddałem, a przy sobie miałem i nikt mi się o nic nie przyczepił.
 
matheenn 2

matheenn

Użytkownik
Jakby ktoś chciał jeszcze to mam prezentację maturalną Polacy o sobie na wybranych tekstach literackich przedstaw portrety polaków ???? oraz o holocauscie ????
Jak coś to prv i się dogadamy ????
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
panowie czy moja przemowa na prezentacji może trwać poniżej 20 minut??
Z tego co ja kojarzę to miało być około 12-15 minut, więc poniżej 20 spokojnie.

A tak ogólnie to matura ustna to prościzna, tego się chyba nie da nie zdać.
 
kuba_rmcf91 0

kuba_rmcf91

Użytkownik
Z tego co ja kojarzę to miało być około 12-15 minut, więc poniżej 20 spokojnie.
A tak ogólnie to matura ustna to prościzna, tego się chyba nie da nie zdać.
wiesz niby proste bo bronisz pracę, ale jest u nas jedna baba która tępi jak tylko może. na szczęście mnie uczyła i nie może być na mojej maturze ????
dobrze też że nie doszło do zmany nauczyciela bo byłyby jajca ????
 
getosk8 0

getosk8

Użytkownik
panowie czy moja przemowa na prezentacji może trwać poniżej 20 minut??
moze trwac nawet ponizej 10 minut ;] ale licz sie, ze max juz napewno nie bedziesz mial ???? generlanie to powinna trwac nie wiecej niz 15 minut chociaz moja znajoma w sobote miala mature, mowila dokladnie 21 minut, przekeoczyla czas wiec nie dostala juz pytan i z miejsca 20 punktow ;p

A co do kartek itp w sobote mialem mature i bez zadnego problemu moglem miec kartke, na niej plan wypowiedzi, nie oddawalem jej wczesniej, na miejscu nauczyciel nie kazywal jej dac ani nic takiego ???? w planie mala czcionka mialem tak konkretnie rozpisana prace tak, ze co chwila sobie zerkalem, czytalem i wszystko bez nerwow nawet powiedzialem ????

rozpoczecie i zakonczenie mialem naklejone na teczke, komisja caly czas na mnie nie patrzyla takze spokojnie moglem czytac co tam mam ????

hm powodzenia Panowie! :razz:
 
kuba_rmcf91 0

kuba_rmcf91

Użytkownik
moze trwac nawet ponizej 10 minut ;] ale licz sie, ze max juz napewno nie bedziesz mial ???? generlanie to powinna trwac nie wiecej niz 15 minut chociaz moja znajoma w sobote miala mature, mowila dokladnie 21 minut, przekeoczyla czas wiec nie dostala juz pytan i z miejsca 20 punktow ????
hm powodzenia Panowie! :razz:
moja przemowa trwa jak mówie tak normalnie około 15-17 minut czyli jest gicior.
a apropo kartek - moge sobie normalnie przynieść plan itp i wg niego mówić. w szkole oddawalismy TYLKO bibliografię, do planu mieliśmy specjalne kartki część oddała a część nie. więc nie wiem już jak to jest, brak te kartki czy nie?
 
adrianoss 30

adrianoss

Użytkownik
moja przemowa trwa jak mówie tak normalnie około 15-17 minut czyli jest gicior.
a apropo kartek - moge sobie normalnie przynieść plan itp i wg niego mówić. w szkole oddawalismy TYLKO bibliografię, do planu mieliśmy specjalne kartki część oddała a część nie. więc nie wiem już jak to jest, brak te kartki czy nie?
U mnie jest tak , że skoro nie oddałeś planu prezentacji to nie możesz go wnieść na maturę.
 
kuba_rmcf91 0

kuba_rmcf91

Użytkownik
no dzięki, pewnie i tak samo u mnie. Babka od polskiego przewaliła, bo przyniosła nam na 2009 rok, powiedziała ze ten nie może być ale żebyśmy popatrzyli jak to wygląda i że da nam nowy. Nie dała wiec będę się musiał obejść bez planu
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom